Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Liječenje cimetom

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Liječenje cimetom Empty
PostajNaslov: Liječenje cimetom   Liječenje cimetom Icon_minitimepon stu 14, 2011 1:34 pm

Za početak ću reć kako se divim tome da što je stanište neke biljke dalje od europe, to je ona ljekovitija confused

Ali u cimet sam odlučio pokušati povjerovati. Ne jer volim cimet nego čisto zato što po pričama cimet liječi baš ono što meni treba a to je velika masnoća u krvi (jbg, čvarci, majoneza, paštete i malo kretanja su učinili svoje). Pa reko probat ću, nemam što izgubiti.

I ima već jedno 3-4 mjeseca kako svaki dan prije ili poslije jela popijem žličicu cimeta. Ne mogu reći da ne djeluje, osjećam se malo lakše. Ali efekt nije niti približno zadovoljavajući kao što sam se nadao. I tada sam pročitao ovo:

Citat :
Nije svaki cimet ljekovit. Pravi se cimet dobiva samo iz vrste Cinnamomum zeylanicum Nees, a vrlo sličan sastav i miris pravog cimeta ima kasija (kineski cimet) koja se proizvodi od Cinnamomum cassia Blume. Ove su dvije vrste cimetovca najzastupljenije u kulinarstvu, no potrošač, nažalost, najčešće nije u mogućnosti dobiti proizvod za koji će pouzdano znati kojoj vrsti pripada, a u većini se slučajeva pod nazivom cimeta, prodaje kasija.

Najvažnija razlika u sastavu ovih dvaju vrsta cimetovca sa zdravstvenog gledišta je bitno veći udio kumarina, oksidiranog heterocikličkog spoja i biološki aktivne aromatična tvar koja se može naći u raznim biljkama, a ima štetno djelovanje na zdravlje. Znanstvena istraživanja su pokazala da već vrlo male doze kumarina mogu značajno oštetiti jetra i bubrege, posebno kod osjetljivih ljudi. Dokazano je njegovo hepatotoksično i hemoragijsko djelovanje.

Kumarin se nekada dodavao raznim proizvodima kao čista tvar zbog slatko-svježeg mirisa koji podsjeća na sijeno i vaniliju i palećeg okusa s gorkim podtonom. Međutim, zbog moguće opasnosti po zdravlje udio kumarina u hrani i zakonski je ograničen. Njegova koncentracija u prehrambenim proizvodima, u koje može dospjeti kao prirodna sastavnica nekih prirodnih aroma i biljnih ekstrakata, ograničena je na maksimalnih 2 mg/kg. Stoga budite oprezni s konzumacijom većih količina cimeta jer eterično ulje kineskog cimeta sadrži čak 5% kumarina, a eterično ulje pravog cimeta samo 0.45%!

Što se liječenja tiče, na više sam mjesta pročitao ovo:
Citat :
(...) na temelju znanstvenih ispitivanja, pripisuju pozitivni učinci na artritis, bolove u želucu, gastritis, giht, gljivične i bakterijske infekcije, dijabetes, kandidu, lošu cirkulaciju, slabokrvnost, slabo pamćenje, menstrulane tegobe, povišeni kolesterol i trigliceride, probleme s jetrom i mokraćnim kanalima.

I sada se postavlja dilema... Nastaviti sa cimetom ili prestati?
Do sada sam kupovao od šaframa i stalno ga koristio. Posljednji koji sam kupio je Kotanyi-jev cimet i drukčiji su malo. Šaframov je oštriji, poput oštrog brašna a Kotanyi-jev je poput glatkog brašna sitan (često kada ga popijem i izdahnem na nos, ispuhnem dio praha pa izgledam kao bjesni bik lol ). Ne znam sada je li to razlika pravi cimet-kasija ili je samo ovaj Kotanyi sitnije mljeven confused

Najsigurnije bi bilo obratiti pažnju na ovo:
Citat :
Kasija odnosno kineski cimetovac potječe iz Burme. Poput cimeta i ona se dobiva iz kore nešto većeg zimzelenog stabla iz iste porodice. Štapići kasije su veći i grublji od štapića cimeta, a razlikuju se po crvenijoj boji te po tome što su uvijeni prema unutra s obiju vanjskih strana, za razliku od cimetovih štapića koji su najčešće uvijeni teleskopski. Aroma kasije je slična cimetu, ali je oštrija i peckava, snažnijeg i manje profinjenog mirisa i niže je cijene od cejlonskog cimeta.

Dakle potrežiti cijeli štapić i sam samljeti zubi



Što vi mislite o ovome? Je li možda još netko proveo "terapiju cimetom"?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Liječenje cimetom Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cimetom   Liječenje cimetom Icon_minitimepon stu 14, 2011 2:01 pm

Znaci na ovim kupovnima nigdje ne pise koja je vrsta cimeta...bas blesavo...

Milslim da bi onda bilo najbolje da sam sameljes stapic...
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Liječenje cimetom Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cimetom   Liječenje cimetom Icon_minitimesri kol 28, 2019 1:20 pm

evo, do danas se promijenilo to da su se počeli isticati cejlonski cimeti u dućanima. sad me samo zanima da li je tu 100% cejlonski cimet ili mješaju da uštede
[Vrh] Go down
Sponsored content





Liječenje cimetom Empty
PostajNaslov: Re: Liječenje cimetom   Liječenje cimetom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Liječenje cimetom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: