Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Dali novac pokreče svijet?

Go down 
+4
Madonna
Kahali
biga
Magic
8 posters

Novac pokreče svijet?
Da
Dali novac pokreče svijet? Icon_vote_lcap60%Dali novac pokreče svijet? Icon_vote_rcap
 60% [ 6 ]
Ne
Dali novac pokreče svijet? Icon_vote_lcap40%Dali novac pokreče svijet? Icon_vote_rcap
 40% [ 4 ]
Ukupno glasova : 10
 

Autor/icaPoruka
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimepet stu 25, 2011 4:47 pm

Šta je vaše mišljenje, dali novac zbilja pkreče svijet?
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub stu 26, 2011 12:37 am

hehe tko lupi ovo ne??
e da vidimo. rat u Iraku, Libija, prosvjedi u svijetu zbog krize, zašto igrači igraju nogomet, zašto idemo u školu, zašto susjed ima bolji/gori auto od našeg, zašto radimo na raznim poslovima, zašto ljudi ubijaju jedni druge, šta se stavlja djetetu pod jastuk kad se rodi, čime ga roditelji najčešće nagrađuju, čime ga kažnjavaju(džeparcem), kako gledaš cigana(prosjaka) a kako Mamića, Rojsa?

da ne odgovaram na sve ovo, napisat ću samo: NOVAC.

najveće zlo svijeta. jedina stvar koja vrijedi više od života(hvala bogu samo pojedincima koji su većina), jedina stvar koja je gledano sa strane tako glupa a u isto vrijeme tako važna. ni na Misu bez novca ne možeš, inače te susjed u klupi gleda kao siromaha...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub stu 26, 2011 12:46 am

E care, to je to!
Slažem se sa tobom.
Moraš dati najmanje 10 kuna u crkvu, da te susjed ne smatra siromahom.
Sramota. Prije se bolje zivjelo. Danas sve zbog para.
Jebali ih novci i tko ih izmisli. Strahota!
I svo zlo, šta je na svijetu, sve se radi zbog para. Svima je isti cilj -zaraditi taj glupi papir ili zeljezo.
Sramota. I onda jos ovi koji najvise i imaju ne zele pomoci onima koji nemaju, nego ce prije pomoci onaj koji ima manje.
Na sta je ovaj svijet spao.
Ja sam lupio ne, jer jos uvijek mislim da je po pola. Po meni svijet pokreče i ljubav, prijateljstvo jedni prema drugima... :)
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub stu 26, 2011 1:14 am

da, to pokreće normalne ljude. one koji nisu iskvareni još sa novcem il ovim drugim 'pošastima' koje donosi 'napredni' svijet.

gle ovo:
imam pčele i vozim ih u Bosnu. u Glamoč. to je hrvatski grad kojeg vode srbi a većinsko stanovništvo su muslimani. svatko svakoga koči u napretku. ali ovi što žive u okolnim mjestima, seljaci koji čuvaju živo(krave, ovce, koze) su još relativno neiskvareni.
kad dođemo u ljudi, ne možeš izaći iz kuće bez da nisi popio rakiju, pojeo nešto ili makar popio sok. uvrjede se. a krvi će ti dati ako treba. dobio sam od čovjeka malog tornjaka(evo sad dva, muško i žensko) koji se inače prodaju za 300 maraka po kučiću, besplatno. i mnogo takvih sličnih stvari. normalno i ja njima odnesem ljeti zeleni, počastim ljude svaki put kad dođem. moj rođak išao u Bosnu sa fakultetom pisati nekakvu anketu. bilo hladno a on ponio samo kratke rukave. kad su ga ljudi vidili, dali mu duksericu i skuhali čaj da popije. o tome pričam. tko bi to u mene u hercegovini uradio? jako malo ljudi. u dalmaciji, istri, bilo gdje gdje se živi 'napredno'??
ljudi koji imaju malo novaca i kojima nije smisao života trpanje bogatstva(malo ih je) su u pravilu dobri, i pomoći će drugom čovjeku maksimalno.
ne kažem da i bogatih nema dobrih ljudi, al mnogo više ih je 'siromašnih'.

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub stu 26, 2011 1:17 am

Slažem se sa tobom. I tako je prije bilo.
Ja se sječam, slična situacija iz priče, bila je sa mojom bakom.
Uvijek je tako, kada bi god netko dosao u goste, sve sta je imala u kuci na stol bi stavila.
I nije zivjela jako bogato. Dapače, siromašno, na selu, sa životinjama i tako je prije bilo.
''Dok je još Bog oda po zemlji''...
A sada, svatko gleda korist svoju, čak su i Božić toliko iskomercijalizirali da me to ubija. To je za mene simbol obitelji, topline, druženja i sastajanja. A ne kupovanje suludih poklona i trošenje para.
Prolazim gradom kuće već okićene a Božić za mjesec dana, kud prije ljudi moji?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub stu 26, 2011 7:22 pm

biga je napisao/la:
da, to pokreće normalne ljude. one koji nisu iskvareni još sa novcem il ovim drugim 'pošastima' koje donosi 'napredni' svijet.

gle ovo:
imam pčele i vozim ih u Bosnu. u Glamoč. to je hrvatski grad kojeg vode srbi a većinsko stanovništvo su muslimani. svatko svakoga koči u napretku. ali ovi što žive u okolnim mjestima, seljaci koji čuvaju živo(krave, ovce, koze) su još relativno neiskvareni.
kad dođemo u ljudi, ne možeš izaći iz kuće bez da nisi popio rakiju, pojeo nešto ili makar popio sok. uvrjede se. a krvi će ti dati ako treba. dobio sam od čovjeka malog tornjaka(evo sad dva, muško i žensko) koji se inače prodaju za 300 maraka po kučiću, besplatno. i mnogo takvih sličnih stvari. normalno i ja njima odnesem ljeti zeleni, počastim ljude svaki put kad dođem. moj rođak išao u Bosnu sa fakultetom pisati nekakvu anketu. bilo hladno a on ponio samo kratke rukave. kad su ga ljudi vidili, dali mu duksericu i skuhali čaj da popije. o tome pričam. tko bi to u mene u hercegovini uradio? jako malo ljudi. u dalmaciji, istri, bilo gdje gdje se živi 'napredno'??
ljudi koji imaju malo novaca i kojima nije smisao života trpanje bogatstva(malo ih je) su u pravilu dobri, i pomoći će drugom čovjeku maksimalno.
ne kažem da i bogatih nema dobrih ljudi, al mnogo više ih je 'siromašnih'.

Potpuno se slažem sa tim, doživio sam to više puta u Bosni i u Slavoniji takodjer.
Nisi u pravu za Istru, unutrašnja Istra još uvijek je puna malih seoca i oni koji još nisu pootvarali te seoske turizme i sl. su još uvijek jedni od najljubaznijih, najjednostavnijih i vrlo gostpoprimljivih ljudi koje sam vidio na Balkanu, probaj jednom "namjerno ostati bez para" usred Istre i pokucaj na 'random' vrata pa ćeš vidjeti.
Sa njima se mogu natjecati u nabrojenim stvarima jedino Sombor i ti tamo Vojvođanski maniri prema putniku namjerniku koje nisam nigdje drugdje vidio na Balkanu. Oni baš vole sve ljude i zaista pate od velike "kurcobolje" koje si vjere, nacije i boje kože. Dapače što različitiji od njih njima draže i zanimljivije.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub stu 26, 2011 7:28 pm

Mislim da ovo pitanje treba postaviti konkretnije da bi odgovor bio "da ili ne". Ako pričamo o Svijetu kao ljudskim zajednicama ili društvenim uređenjima ili pričamo o Politici ili o Ljubavi o čemu ? Svi znamo da Svijet pokreće Gravitacija i cijela ta mehanizacija mikro-makro Kozmosa, ali u ovom smislu mislim da je novac postao vremenom glavno 'oruđe za manipulaciju' i za ustrojavanje Piramidalne društvene hijerarhije u tom smislu on je dio pokretača, ali samo tog Svijeta.
To nije jedini svijet koji postoji na Ovom Svijetu pa tako neke svjetove na ovom svijetu novac ne pokreće. Na pitanje dali novac pokreće Svijet treba se znati na koji se svijet misli i onda ti je odgovor več sam tu a on je DA jer je taj svijet cijeli i napravljen na Novcu.
Puno je bolje i dublje pitanje koji svijet Novac NE pokreće, odnosno što je to na što Novac nema nikakvog uticaja a postoji na ovom našem Svijetu pa ću i otvoriti tu temu.
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub stu 26, 2011 9:41 pm

Može, otvori tu temu. O tome bi trebalo dobro promisliti.
:)
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub stu 26, 2011 9:58 pm

Kahali je napisao/la:
biga je napisao/la:
da, to pokreće normalne ljude. one koji nisu iskvareni još sa novcem il ovim drugim 'pošastima' koje donosi 'napredni' svijet.

gle ovo:
imam pčele i vozim ih u Bosnu. u Glamoč. to je hrvatski grad kojeg vode srbi a većinsko stanovništvo su muslimani. svatko svakoga koči u napretku. ali ovi što žive u okolnim mjestima, seljaci koji čuvaju živo(krave, ovce, koze) su još relativno neiskvareni.
kad dođemo u ljudi, ne možeš izaći iz kuće bez da nisi popio rakiju, pojeo nešto ili makar popio sok. uvrjede se. a krvi će ti dati ako treba. dobio sam od čovjeka malog tornjaka(evo sad dva, muško i žensko) koji se inače prodaju za 300 maraka po kučiću, besplatno. i mnogo takvih sličnih stvari. normalno i ja njima odnesem ljeti zeleni, počastim ljude svaki put kad dođem. moj rođak išao u Bosnu sa fakultetom pisati nekakvu anketu. bilo hladno a on ponio samo kratke rukave. kad su ga ljudi vidili, dali mu duksericu i skuhali čaj da popije. o tome pričam. tko bi to u mene u hercegovini uradio? jako malo ljudi. u dalmaciji, istri, bilo gdje gdje se živi 'napredno'??
ljudi koji imaju malo novaca i kojima nije smisao života trpanje bogatstva(malo ih je) su u pravilu dobri, i pomoći će drugom čovjeku maksimalno.
ne kažem da i bogatih nema dobrih ljudi, al mnogo više ih je 'siromašnih'.

Potpuno se slažem sa tim, doživio sam to više puta u Bosni i u Slavoniji takodjer.
Nisi u pravu za Istru, unutrašnja Istra još uvijek je puna malih seoca i oni koji još nisu pootvarali te seoske turizme i sl. su još uvijek jedni od najljubaznijih, najjednostavnijih i vrlo gostpoprimljivih ljudi koje sam vidio na Balkanu, probaj jednom "namjerno ostati bez para" usred Istre i pokucaj na 'random' vrata pa ćeš vidjeti.
Sa njima se mogu natjecati u nabrojenim stvarima jedino Sombor i ti tamo Vojvođanski maniri prema putniku namjerniku koje nisam nigdje drugdje vidio na Balkanu. Oni baš vole sve ljude i zaista pate od velike "kurcobolje" koje si vjere, nacije i boje kože. Dapače što različitiji od njih njima draže i zanimljivije.
dobro, ispričavam se za Istru, stvarno, gore sam bio samo 3 dana u Rijeci, Rovinju i onom Titinom otoku(ne mogu mu se sad sjetiti imena), tako da nisam doživio ljude gore. al opće poznato je da oni što bi 'moderni svijet' rekao 'zaostaliji' su skoro po defaultu ljudi koji su spremniji pomoći drugom čovjeku. i to se treba cijeniti. nikakvi novci ne mogu kupiti poštenje. kad sretnem takvog čovjeka, dao bih mu sve što imam, jer nekako znam da bi to cijenio, ali takav čovjek to ne bi prihvatio, jer nije bogat onaj koji ima mnogo, bogat je onaj koji ima DOVOLJNO, ma koliko to bilo.

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub pro 03, 2011 12:49 pm

ipak...ne...@
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub pro 03, 2011 2:30 pm

Madonna je napisao/la:
ipak...ne...@

Što onda pokreće svijet? misli

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub pro 03, 2011 2:42 pm

Novac i potom seks. Većinu vremena zarađuješ pare ili misliš kako da to učiniš, a ostatak vremena misliš na seks.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub pro 03, 2011 2:49 pm

Blizzard je napisao/la:
Novac i potom seks.
Zašto misliš da seks pokreće svijet, čak da se o njemu i misli? misli
Da li to vrijedi ako se sagledava kao sredstvo koje ljude goni da poduzimaju neke radnje i čine promjene?

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub pro 03, 2011 3:21 pm

Shvati to kao zajebanciju.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub pro 03, 2011 5:04 pm

Neki kažu da svijet pokreće novac, drugi Ljubav, treći sex, ili težnja za srećom ili samoispunjenjem ili neki od 618 345 motiva...

...i svi su u pravu!

Ono što pokreće ljude koji čine taj "svijet", pokreće i svijet, a to je volja za moć.

Sve gorenavedeno je samo oblik izražavanja te jedne temeljne volje, majke (ili barem babe) svake druge volje.

Bigin primjer je školski primjer izražavanja te volje - ljudi koji svoju moć povezuju s novcem, logično da i cijene novac više nego bilo što drugo. Oni se osjećaju moćnima proporcionalno tome koliko materijalnih dobara mogu steći s njime - da sa njim ne mogu ništa, ne bi ga cijenili - i to nam više nego jasno odaje da je novac samo sredstvo za postizanje nekog cilja, i da nije sam po sebi cilj.

Paralelno s njima, ljudi koji nemaju novca ili koji ga imaju jako malo, automatski traže alternativne načine da zadovolje svoju volju za moć; stoga teže da na raznorazne načine prisvoje ljude, ljubaznošću, uslugama, iskazivanjem časti i sl. metodima. Na taj način privoljavaju druge ljude, obično njihovog tipa, da se natječu s njima u ljubaznosti, uslužnosti i spremnosti na pomoć - neuspjeh jednih da pariraju drugima stvara osjećaj nelagode, inferiornosti, ljutnje... Kao što je već navedeno, i kao što smo već nebrojeno puta i sami iskusili na svojoj koži - učiniti uslugu nekom čovjeku koji se ponosi upravo takvom osobinom a istovremeno mu onemogućiti da uzvrati - stvara neprijateljstvo. Prosjaku na ulici možeš dati 100 maraka i on će te hvaliti na sva zvona - ali kad imate prijatelja koji je u neimaštini i kojega već ta sama činjenica tišti i grize, ako mu ponudite financijsku pomoć gotovo u pravilu će je odbiti ako unaprijed zna da neće ili nije siguran da će biti sposoban da ti vrati novac. Čak će se ponekad i uvrijediti, jer se ionako osjeća slab i nemoćan, a tvoja "pomoć" mu još više dolijeva gorivo na taj osjećaj, jer se sad osjeća kao "vječni dužnik", odnosno, osjeća se kao da ga pokušavaš kupiti, potčiniti sebi. Svatko je barem jednom doživio tako nešto, tako da nije nejasno o čemu govorim...

Zato, uonoliko koliko se moj glas računa - na anketno pitanje moram odgovoriti: NE.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub pro 03, 2011 6:46 pm

Slažem se s Archangelovim objašnjenjem, ali ja sam glasala pozitivno, iz razloga što mislim da je novac danas zaista sinonim za moć. misli
Radikalne promjene se događaju i one su u vrlo velikom postotku inicirane novcem.
Teško je reći, možda je i ranije u ljudskoj prošlosti novac imao toliku moć, ali danas to dolazi maksimalno do izražaja.

Moć se često nalazi i u masama ili određenim skupinama interesenata, koji imaju volju mijenjati neke stvari i upravo su iz takvih napora proizašle mnoge globalne promjene, od revolucija nadalje.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimeuto pro 06, 2011 3:28 pm

eto...archangel je sve objasnio umjesto mene...@
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimeuto pro 06, 2011 7:14 pm

Je Madonna, naravno da bi ti to objasnio, naročito sa svojim spamerskim karakterom na ne znam koliko accounta koje imaš na ovom forumu rofl2
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimečet pro 08, 2011 2:50 pm

ha-ha-ha...@ lol! confused
[Vrh] Go down
kingman745
Riba
kingman745


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 133
Age : 26
Location : tu se vrtim
Registration date : 20.06.2012

Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitimesub srp 28, 2012 12:47 pm

funny aj hahaha zubi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dali novac pokreče svijet? Empty
PostajNaslov: Re: Dali novac pokreče svijet?   Dali novac pokreče svijet? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dali novac pokreče svijet?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Da li ste ikada dali novac nekom azilu? (za zivotinje)
» Samostalnost ili novac
» Dali bi ste htjeli brzi chat na forumu?
» Uskoro Nova Valuta - Novac Slobodnog Planeta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: