Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Kukuriku pobijedio

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 4:58 am

Po podacima koje je objavilo Državno izborno povjerenstvo, na sedmim parlamentarnim izborima očekivano je pobijedila Kukuriku koalicija, koja će u novom sazivu Sabora imati 77 zastupnika. HDZ odlazi u oporbu s 48 zastupnika.

LINK

[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 5:13 am

Moram reći da mi je drago što je ispalo ovako kako je. HDZ-ovske floskule o domoljubnosti, vjeri, crvenoj Hrvatskoj i 'has been before 20 years' nisu prošle. Fore za malu djecu.

Iako mi je drago da su se ovi nesposobnjakovići i prevaranti maknuli sa vlasti, moram reći da baš i nisam optimist da će Kukurikavci uspjeti nešto postići. Ovi su državu uvalili u takva sranja da nas ni Chuck Norris ne izvuče, a kamoli Kukurikavci za koje tek treba vidjeti hoće li se pokazati išta bolji i sposobniji. U biti već su se imali priliku pokazati, ali ovo im je second chance i bolje im je da učine nešto po tom pitanju, makar mali pomak u naredne 4 godine jer ne znam može li se očekivati nešto bolje od toga. Ako se pokažu ko ništkoristi, onda u k...c i sve, tada vratimo vlast HDZ-u pa nek dokrajče ovu državu.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac

Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Registration date : 05.11.2009

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 11:06 am

Sretna sam jer su se HDZ-ovci maknuli! Konačno! Nadam se da bude stvarno nekih pomaka... Mislim da nije realno očekivati čudotvorne pomake odjednom jer su nas hdz-ovci 16 godina pljačkali i bacili državu na koljena. Ali barem, kak Blizz veli, mali pomak u dobrom smjeru, ja bum zadovoljna. No, moram priznati da mi nije jasno kak je moguće da je hdz dobil toliko glasova, nakon svega kaj su napravili.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 11:12 am

Jojjj ode nam HDZ i Kosorica, pa što ćemo mi sada, ja plačem cijelu noć i dan zubi

@Mama da i mene to čudi, izgleda da ima dosta mrtvih koji su najvjerniji HDZ-ovi glasaći, a ima i onih živih koji su se pozdravili sa zdravim razumom. Uz to ne treba zaboraviti i one koji su u velikoj suradnji sa HDZ-ovom vladom. Svake godine se iz proračuna potroše milijarde kuna i ti ljudi koji dobivaju taj novac će uvijek glasati za HDZ, a sad će biti veliki prijatelji Milanovića i Čačića

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 12:06 pm

Interesantno je da su za hdz mahom glasali ljudi iz područja RH koja su bila okupirana ratom i potom opljačkana od tog istog hdz-a. Ovi su svejedno glasali za njih zato što se boje komunizma i onoga što im je komunizam donio. A donio im je rat. Naravno, nisu dovoljno oštroumni da zaključe da komunizam nije bio kriv za rat već su to bili potezi određenih individua više ili manje pod inozemnom kontrolom.
Nadalje, sdp se automatski povezuje sa starim režimom, iako to realno nema nikakvog smisla. Stari režim se neće vratiti jer je neodrživ u modernom kapitalističkom europskom društvu. Ljudi su svejedno ostali vjerni Kosorici... e pa, Jace, ako preživiš ove sljedeće četiri godine onda možda još ima nade za tebe. Sve ovisi o tebi samoj i koliko si sposobna obnoviti hdz da postane moderna stranka.

Pračovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 2:08 pm

Glasao sam za Laburiste jer su mi simpatični ali sam navijao za Kukuriku hail

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 2:13 pm

Prema onome što sam vidio jučer, baš mi se ti laburisti čine kao simpatična ekipa. Svi su se dobro zabavljali u njihovom stožeru i šala na računa obje vodeće stranke nije manjkalo. :)

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 2:43 pm

Mislim da bi više ljudi glasalo za Laburiste i tako su i sami rekli.
Međutim, opet sve ovisi o izbornoj jedinici u kojoj glasaju, sukladno tome i koje stranke dominiraju u dotičnoj.
Ljudi su se bojali da jedna nova, mala stranka neće prijeći prag ili da će glasovi biti "raspršeni" pa su poučeni iskustvom glasali za "manje zlo".
Kako bilo, mislim da je to bio odličan rezultat za Laburiste, ali i za Don Ivana Grubišića koji se prvi put pojavljuje na političkoj sceni.

Žao mi je da HSLS sa Darinkom Kosorom nije ušao, jer je relativno nov čovjek i mislim da ima potencijala i viziju, ali oni su "svoje dobili" zubi, kao i HSS, najvjerojatnije radi koketiranja sa HDZ-om.
HSS je zaslužio poraz.

Majmun

Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Registration date : 09.11.2011

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 4:38 pm

Mama je napisao/la:
Sretna sam jer su se HDZ-ovci maknuli! Konačno! Nadam se da bude stvarno nekih pomaka... Mislim da nije realno očekivati čudotvorne pomake odjednom jer su nas hdz-ovci 16 godina pljačkali i bacili državu na koljena. Ali barem, kak Blizz veli, mali pomak u dobrom smjeru, ja bum zadovoljna. No, moram priznati da mi nije jasno kak je moguće da je hdz dobil toliko glasova, nakon svega kaj su napravili.

Kakva koljena, ležimo 2 metra u živom blatu i još nas k tome siluju odiza. zubo Nadam se da će nas sad bar prestat silovat, a za izvlačenje iz živog blata.......e je**ga...nema spasa od živog blata.
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac

Male
Aquarius Rat
Broj postova : 559
Registration date : 08.10.2009

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 5:13 pm

Evo zašto nisam dao glas ovim kukurikavcima, nego sam dapače bio protiv njih:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=12&dd=05&nav_category=167&nav_id=563195

Lijepo otvorite ovaj link i pročitajte tko će nam biti nova ministrica vanjskih poslova i što ona namjerava. I da vam pravo kažem ja nju danas ne vidim prvi puta u politici. Ja njene izjave i nastupe pratim već skoro tri godine. To će sa Srbijom biti sve samo ne dobro, to kažem zato jer znam sve o njoj i znam kakva je povijest unazad 100 godina i znam tko stoji iza svih nepopularnih HDZ-ovih poteza oko hrvatskih branitelja. Ako im ideš niz dlaku (tj. preciznije ako BEZ batine u ruci ideš pred njih) kao pravilo vrijedi da oni to koriste protiv tebe. Ja itekako znam predvidjeti scenario koji slijedi i uopće se ni s kim ovdje ne mislim svađati nego ću samo reći: Živi bili pa vidjeli. (I neka mi sada samo netko i dalje ponavlja mantru o negativcu Tuđmanu ('koji je u rangu s Miloševićem') i pozitivcima Mesiću i Račanu.) Ja više neću ništa ovdje na politici reći osim živi bili pa vidjeli kakav će to biti sporazum sa Srbijom (a to je ona i prije izbora najavljivala) kava
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac

Male
Aquarius Cat
Broj postova : 576
Registration date : 16.10.2011

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 6:08 pm

I ja isto pratim njezinu politiku koja me nekada intrigira i njezine pojedine izjave. Meni se sve više čini da ona želi novu Jugoslaviju zajedno sa Kukuriku koalicijom. Samo jadnim mi, ove 4 godine bit će nama ''kuku lele''.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 7:11 pm

Možda to ona podsvjesno želi, ali neće to otvoreno reći.
Kako god bilo da bilo, nove Jugoslavije neće biti. Mi ćemo ući u EU prije Srbije i ostalih, to je skoro 100% sigurno, budući da nas Europa želi. A Pusička može govoriti što hoće.
Pozitivno je to što želi razviti dobrosusjedske odnose. I ja sam za to jer mislim da time Hrvatska može puno zaraditi, i u financijskom smislu i na druge načine. Konačno, mi ćemo biti u Uniji i gledat ćemo na susjede koji neće biti tamo. Konačno, pomoći ćemo im da se pomaknu s nulte (ili -prve :)) točke u kojoj su sada. Što manje frustriranih, to bolje.

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 7:55 pm

Meni je također pozitivno da Pusićka i Josipović žele dobrosusjedske odnose.
Naravno da sam za to da se zločini počinjeni u ratu sankcioniraju, bez obzira na kojoj su strani, ali mislim da se treba okrenuti ka budućnosti i pronaći neko kompromisno rješenje.

Prestati s podjelama na Srbe i Hrvate, vrijeđanjima na nacionalnoj osnovi, brojanjem krvnih zrnaca (kao što to rade neki zadrti HDZ-ovci poput Đakića) itd.
Nažalost, mnogi glasači (mahom i žutokljunci) još uvijek žive u vremenima komunizma, partizana, crvenih i plavih.
Najbolje da još 50 godina budemo u zavadi i krvimo se sa našim nekadašnjim agresorima pa i onima koji luk nisu niti jeli niti mirisali.
Što se tiče Tuđmana, tu neću puno ulaziti. Dovoljno je da radi njegove politike ispaštaju neki koji ne bi trebali i da je izdao Vukovar.

@Magic, ne znam gdje ti živiš niti u kojim uvjetima, ali zna se koliki je dug HDZ napravio i kako ljudi žive i životare otkad su ovi na vlasti.
Naravno, ima onih koji su se nepravedno dobro uhljebili pa im HDZ itekako odgovara.
Ako to nije "kuku lele", onda ne znam što jest. neides
Priče o novoj Jugoslaviji i komunizmu su nebulozne, samim tim što je naša vrla (uskoro bivša) premijerka bila u prvim redovima komunista, skupa sa svojom garniturom, a sad plaši narod pričama za malu djecu. kava
Mislim da je u ovom trenutku bilo najbitnije da se HDZ na čelu sa Kosoricom maknuo sa vlasti.
Imaju previše putra na glavi, a ona je sa svojim izjavama i floskulama daleko od bistre žene, koja bi trebala voditi državu. roll

PraGlodavac

Male
Aquarius Cat
Broj postova : 576
Registration date : 16.10.2011

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 8:03 pm

Ovako, HDZ je pokrao Hrvatsku, ali dali se ti sjećaš kako nam je bilo u počecima 21.-st. kada nam je SDP bio na vlasti.
Ja sam za to da na vlast dođu nove stranke, uvode neku novo politiku, a HDZ-a i SDP-a mi je pun kufer. Iako zagovaram HDZ. Ugl. ja znam da su pkrali Hrvatsku itd...

Ali me i živcira kada se priča protiv dr. Franje Tuđmdana, ne znam zašto, samo me te osobe nerviraju.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 8:10 pm

Pa gle, malo se prvo informiraj o dr. Franji Tuđmanu i njegovoj politici. miga
To za Vukovar je opće poznata stvar.
Vremenom sve dolazi na vidjelo.

Loša strana SDP-ove nekadašnje koalicije bila je u tome, što su istu činile brojne male stranke od HSS-a, nadalje.
Za sve je trebao dogovor svih aktera i nije bilo dovoljno političke inicijative niti podrške da se nešto promijeni.
Mislim da je Račan bio prepasivan.

Što se tiče HDZ-ovca, oni su pokrali Hrvatsku, jer su i najdulje na vlasti.
S druge strane, njihove izjave i politika s kojom nastupaju u javnosti (barem što se tiče glavnih aktera), djeluju mi kao da su kreirani za ljude sa IQ-em ispod 90 ili onima koji pate na busanje u prsa i pizdarije o velikom domoljublju.
Iskreno se čudim da neki mladi intelektualci (kojih ima i u HDZ-u) mogu glasati za politiku te stranke i da podržavaju ponašanje onih koji vode tu stranku.
Očito privilegije i položaj ne pitaju za cijenu. miga

PraGlodavac

Male
Aquarius Rat

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 9:28 pm

To da je Tuđman izdao Vukovar??

GRUBA i ZLONAMJERNA medijska manipulacija

http://www.jutarnji.hr/franjo-tudman-odgovorio-mili-dedakovicu-jastrebu--2000-djece-je-u-vukovaru--dobro--dobro--nek-su-tu-/988845/

Dakle na HTV-u prvu idu uvodne riječi: „Molbe za pomoć slane su do posljednjeg dana“ a zatim…

Citat :
"Dajte mi to, što ste mi sad kazali, dajte mi to lijepo faksom pošaljite", kaže na snimci Tuđman.
"E, kad kod mene ne radi faks, gospodine predsjedniče", odgovorio mu je Jastreb.

Poruka je jasna – nemoćni branitelji iz opkoljenog grada šalju očajne pozive u pomoć do zadnjeg trenutka, a bezosjećajni predsjednik iz udobnosti svog ureda i sigurnosti glavnog grada poručuje da mu se obrate preko faksa.

A autentičan razgovor izgledao ovako:

http://www.panorama-vukovar.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=3211:pismo-itatelja&catid=64:top-teme

Citat :
Dedaković: Ima tamo faks, gospodine predsjedniče… Točno ono što smo tražili Gorinšek i ja prije 15 dana… I gospodin Tus je rekao da će u narednih 5-7 dana to biti.
Tuđman: Da.
Dedaković: Međutim od toga – ništa… Ja sad ne znam zbog čega…
Tuđman: Dajte mi to što ste mi sad kazali, dajte mi to lijepo faksom pošaljite.
Dedaković: E, kad kod mene ne radi faks, gospodine predsjedniče. Vidjet ću možda preko Osijeka pošaljem.
Tuđman: Dobro.

Iz ovoga je očito da se radi o vrlo zlonamjernoj medijskoj manipulaciji jer nije Tuđman na ciničan način tražio od Dedakovića da mu faksom pošalje molbu za pomoć već je Dedaković prvo SAM prethodno spominjao faks - taj dio je NAMJERNO izrezan, a zatim je dakako izrezana ova druga rečenica od Dedakovića 'Vidjet ću možda preko Osijeka pošaljem.’

A sličan je primjer je i sljedeći:

Citat :
- Što ćemo s tom djecom? - pitao je Jastreb Tuđmana.
- Dobro, dobro... Nek su tu - kratko je odgovorio tadašnji predsjednik, koji nije htio dozvoliti evakuaciju civila iz grada.

Ma Tuđman iz Zagreba s 30 tenkova nije htio ‘dozvoliti’ evakuaciju civila iz Vukovara okruženog s preko 1000 JNA tenkova, preko tisuću srtiljerija različitog kalibra i preko 400 migova?? To je bila ona situacija nakon neuspjelih proboja da se ne ide u novi proboj obruča oko Vukovara koji je JNA stvorio kad je opkolio Vukovar jer ne bi imao smisla - svi bi izginuli. Isto tako ništa se ne priča o tome koliko je bilo pobijenih u prethodnim POKUŠAJIMA proboja obruča - tu su i najviše ginuli branitelji.

Sve ove manipulacije su izrežirane u KOS-ovoj operaciji opera. Na sudu 1994. godine DOKAZANO da je podvala KOS-a. To je priznao SAM OPERATIVAC KOS-a, a njegovo cijenjeno IME i PREZIME je Radenko Radojčić.

A ona medijska manipulacija s mladim Jastrebom (koji je kao znao je li ili nije ono podvala KOS-a na koji način nije rekao) i Glavaševićevim sinom (također nije pojasnio kako, a takve podvale se daju lako podvaliti) je od posebnog značaja (nigdje oni nisu rekli kako oni to znaju), najbolje je što ČAK i da hipotetski onaj tekst je izvorno Glavaševićev tekst, citirat ću najbitniji dio…

Citat: ‘Osuđujem vas, gospodo sabornici, za trenutak iznenađenja kada su u Vukovar stigli nepobitni DOKAZI da Republika Hrvatska raspolaže ljudstvom i svim sredstvima potrebnim za proboj puta i obranu Vukovara’

Ono 'dokazi' sam istaknuo... gdje? GDJE su DANAS ti dokazi????

A ČAK i da hipotetski postoje takvi 'dokazi' a ne postoje, to je izmišljotina i ja ih ni od jednog forumaša ovdje neću dobiti pa čak i da uzmimo i to da je Tuđman poslao i USPIO PROBITI put te pri tom uništiti kojih desetak tenkova, halooo? Haloooooo? JNA ih ima 1000 dakle oni ne bi stigli izvući civile van jer bi onda uslijedio protuudar JNA i svi koji bi pokušali evakuirati Vukovar bi bili pobijeni. A da su snage iz Zagreba ušle u Vukovar kako bi pomogle obrani, onda bi ostale ZAROBLJENE jer bi ih 1000 tenkova s artiljerijama okružilo, UKOPALO se i ne bi mjesecima mogli te bi ih na glad dobili. Uz to HV je tek onda bila u nastajanju, a tamo je RAVNICA i pobjednik je onaj koji posjeduje više cijev. To bi u najboljem mogućem slučaju onda bilo nešto poput Staljingrada.

Ovo su vrlo ozbiljne medijske manipulacije. Mediji svim i svačim žele medijskim manipulacija zablatiti Franju Tuđmana lažima pred izbore i otvoreno se pitam, ZAŠTO? (zašto ne daju dokaze o 200 obitelji? zašto Tuđmana ne prikazuju kao diktatora koji zatvara novinare, a kad je trebalo naći DOKAZE o tih 200 obitelji onda se sam SDP javio da je to bio 'prenapuhano' – političkim rječnikom znači - izmišljeno. A za Tuđmana nitko od novinara nije bio ni na meti, za razliku od druga Josipovića koji je dao zaplijeniti računala (npr. Mislavu Šutalu)). (ali o ovom slučaju Mislava Šutala se baš ne priča, zar ne?)

Nadalje

Citat :
Obzirom da su Hrvati skloni brzom zaboravu, podsjetimo da su 2000.godine RAČAN-BUDIŠINI jurišnici izvršili okupaciju i prepad na HIS (Hrvatska izvještajna služba), pri tome pretresajući sve zaposlenike, kako bi se dokopali dokumenata koje će novoimenovani ravnatelj OZREN ŽUNEC podanički otpremiti u Den Haag. Nakon Ozrena Žuneca, koji se i sam čak zbog toga razišao s Račanom, tu PODANIČKO-ULIZIVAČKU operaciju nastavio je provoditi novi ravnatelj DAMIR LONČARIĆ. Išli su do te mjere da su čak i sa zaposlenicima HIS-a obavljali razgovore i sačinjena izvješća i službene zabilješke MARLJIVO I POSLUŠNO otpremali Carli Del Ponte.

http://dalje.com/hr-hrvatska/jadranka-kosor-odgovara-miloradu-pupovcu--nije-bilo-etnickog-ciscenja-srba/355871

ONI su izvršili prepad PRIJE onog famozno ‘SLOBOFONA’ što znači (1) Prvo su uništili HIS i vrlo vjerojatno promijenili zaposlenike te montirali svoje, da bi onda (2) sa svojim FABRICIRALI priču o tzv. slobofonu, a Mesić izmislio priču o Karađorđevu i TU dodao ‘britansku salvetu’ o dijeljenju Bosne!

Preko 99 % priča a pogotovo Mesićeve su ČISTE MALICIOZNE IZMIŠLJOTINE specijalno montirane iz Londona u procesu koji se zove ‘detuđmanizacija’. Proces detuđmanizacije započet je u Londonu 1997. Taj isti Mesić je preko 200 000 tajnih dokumenata (najviše iz operacije Oluje) poklonio Britancima odmah kad je dođao na vlast (onim istim Britancima koji su pomoću svojih odreda ‘jokera’ u Lašvanskoj dolini izazvali rat između Bošnjaka i Hrvata i time svu krivnju Srba ‘podijelili’ na sve strane, onih istih Britanaca koji su embargo na oružje uveli itd, da ne nabrajam još 50 točaka), da konstruiraju optužnicu protiv Gotovine, a ovaj je dijelio transkripte mimo Račana Beogradu i ne haaškom sudu nego haaškom tužiteljstvu (koji je tek ejdna strana u postrupku).

Mesića se potom brani da je pomogao Blaškiću jer je taj isti prvotno dobio 45 godina, a onda kad mu je ovaj dao transkripte je završio samo na devet. Istina je da je taj Blaškić svu krivnju svalio na Tuđmana I ZBOG TOGA omogućio podizanje optužnice protiv mnogih drugih generala (Bobetka, Gotovine, Markača, Bosanskih generala, da svi završe u Haagu), prema tome to da je Mesić pomogao Blaškiću možda je ali time (najblaže rečeno) nije ama baš ništa Hrvatskoj pomogao (a o transkriptima sam već rekao).
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 10:17 pm

@Sedežničar, što kažeš na slučaj Dedaković?
Pretučen je po naredbi Šuška. Zašto?

O Tuđmanovoj izdaji iliti izbjegavanju odgovornosti da pruže pomoć, znaju i moji najbliži, kao i sugrađani iz prve ruke i to od Vukovaraca koji su izbjegli i rekli da je Tuđman izdao Vukovar. Odbio je dati pomoć i odbio ih je evakuirati.

Nakon toga su odmah busom željeli na Pantovčak, ali su postavili one šiljate branike (štoli) kojima su probušili gume i onemogućili im dolazak u Zagreb. Nije teško pogoditi po čijoj je naredbi to urađeno.
Što se tiče njegove "nemoći" da im pomogne, ima svjedočenja i da mu je strategija u krajnjoj liniji bila čudna.
Imao je naoružanje od 1500 vojnika u Hercegovini, međutim nekim čudom niti ona nije poslana da pomogne obrani Vukovara.
Bilo je tu i prodaje tenkova za vrijeme domovinskog rata, koji su naglo povučeni i neki ni nikad nisu došli na bojište Vukovara pa i trgovanja oružjem preko BIH. O tome svjedoče i tvrde Vukovarci, kao i nekadašnji zapovjednici HV-a.
Postoje i dokumenti o prodaji tenkova u ono vrijeme.
Naravno, po tome se nije puno kopalo onomad, a još se manje konkretnih dokaza nalazilo po medijima, jer se sve zataškivalo.

Tako da, uz sve nimalo ne vjerujem Tuđmanovoj politici "čistih ruku" niti da se radi o velikoj zavjeri protiv njega, Šuška i ostalih ortaka koje nema ama baš nikakvo uporište.
Nikako nisu bili nevinašca, a svatko neka vjeruje što hoće.

Inače, ovo je offtopic pa se unaprijed ispričavam i vraćam na temu. miga

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   pon pro 05, 2011 11:24 pm

Magic je napisao/la:

Ali me i živcira kada se priča protiv dr. Franje Tuđmdana, ne znam zašto, samo me te osobe nerviraju.
A zašto te to živcira, zato što te osobe govore istinu koju ti ne želiš možda čuti?

Za HDZ-ove postoje stvari o kojima se jednostavno ne smije pričati. Tako se ne smije ništa loše reći za Tuđmana, niti išta pozitivno reći za Sanadera. A zašto se to ništa loše ne bi smjelo reći za jednog predsjednika, a za drugog i trećeg može?

Zanimljivo je to da se Sanaderu stavlja na teret da je financirao HDZ iz crnih fondova i iz nelegalnih izvora nakon što je došao na čelo HDZ-a. No nitko se nije pitao kako se to HDZ financirao prije Sanadera, tokom '90 tih godina. Kako je to radio Tuđman. Zar netko misli da je Sanader izmislio crne fondove, financiranja ispod stola, plaćanja mimo računa i poslovnih knjiga...? Zar netko doista misli da se HDZ tokom '90 financirao na legalan i transparenatan način?

@sed, zašto su tebi ti transkripti toliko sporni, ako je sve bilo legalno i ispravno učinjeno, onda će to transkripti samo i potvrditi. Ako se nema što kriti zašto bi se krili transkripti o tome. Pa mi smo bili napadnuti i mi smo se branili, zar ne? Pa što drugo može na tim transkriptima pisati osim toga da se dogovarala obrana i oslobađanje okupiranog teritorija? Ako je tako, a oni kažu da tako jest, zašto onda Tuđman prvi nije rekao...evo izvolite transkripte, ja nemam ništa za skrivati od javnosti?

Znam da na ova pitanja neću dobiti odgovore, ali nema veze, ja sam ih postao, kao što ih postavljam kad pričam sa HDZ-ovcima, ali nikad ne dobijem neki suvisli odgovor, već samo da bi trebao biti zahvalan Tuđmanu što imam državu. E pa ispričavam se, ali u moje ime nitko nije činio ratni zločin niti pljačkao Hrvatsku i ja tim osobama nisam zahvalan, već sam kritičan prema njima.

PraGlodavac

Male
Aquarius Rat

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   uto pro 06, 2011 4:25 pm

Athena je napisao/la:
@Sedežničar, što kažeš na slučaj Dedaković?
Pretučen je po naredbi Šuška. Zašto?

O Tuđmanovoj izdaji iliti izbjegavanju odgovornosti da pruže pomoć, znaju i moji najbliži, kao i sugrađani iz prve ruke i to od Vukovaraca koji su izbjegli i rekli da je Tuđman izdao Vukovar. Odbio je dati pomoć i odbio ih je evakuirati.

Nakon toga su odmah busom željeli na Pantovčak, ali su postavili one šiljate branike (štoli) kojima su probušili gume i onemogućili im dolazak u Zagreb. Nije teško pogoditi po čijoj je naredbi to urađeno.
Što se tiče njegove "nemoći" da im pomogne, ima svjedočenja i da mu je strategija u krajnjoj liniji bila čudna.
Imao je naoružanje od 1500 vojnika u Hercegovini, međutim nekim čudom niti ona nije poslana da pomogne obrani Vukovara.
Bilo je tu i prodaje tenkova za vrijeme domovinskog rata,
koji su naglo povučeni i neki ni nikad nisu došli na bojište Vukovara pa i trgovanja oružjem preko BIH. O tome svjedoče i tvrde Vukovarci, kao i nekadašnji zapovjednici HV-a. Postoje i dokumenti o prodaji tenkova u ono vrijeme.
Naravno, po tome se nije puno kopalo onomad, a još se manje konkretnih dokaza nalazilo po medijima, jer se sve zataškivalo.

Ajde neka mi onda oni detaljno i KRAJNJE OBJEKTIVNO pojasne sljedeće...

(1) KADA je Tuđman i KOLIKO snaga trebao poslati.

(2) ODAKLE su one trebale stići (logistika)?

(3) GDJE i po kome na fronti su te snage trebale djelovati te u KOJE vrijeme su trebale početi djelovati (kad su već došle do fronte)?

(4) KAKO organizirati evakuaciju civila u slučaju proboja?

(5) ŠTO su te snage trebale očekivati s obzirom na preko 1000 JNA tenkova KONCENTRIRANIH u NIZINI (gdje nema mogućnosti manevriiranja kao po šumama ili po brdima kako je primjerice Gotovina u Bosni mogao mavrirati s mnogo slabiji snagama). I kako su te snage trebale u konačnici se 'obračunati' s nekoliko faktora (više od 10 faktora) većom vojnom silom?

Zanima me OBJEKTIVNO i neka ne bude na ovoj temi.

Obratite isto tako i pozornost i na sljedeće kada ćete davati odgovor

(a) Isto tako OBJEKTIVNO s obzirom na činjenicu da je HV bio tek u nastajanju, to je nije bila 95' nego 91' kad je HV tek nastajao. Ne mogu ljudi izaći iz mesarnice i odmah primiti pušku u ruke i to da bude jaka oslobodilačka vojska, treba najmanje nekoliko godina vremena da se jaka vojska uspostavi (u stranim zemljema inače očekuje se da se radi ne o godinama, nego o desetljećima da se vojska neke nove države uopće formira)

(b) Vi zaboravljate da je u svakom POKUŠAJU (naglašavam 'pokušaju') prodora pogibalo stotine branitelje.

(c) Navodno je sama Vesna Bosanac rekla kad su je autobusom vozili prema Srbiji da je u polju kukuruza vidjela JNA tenkove i to TENK DO TENKA, da je Tuđman bilo što poslao (2000 vojnika i 50 tenkova) prvo to ne bi ni došli do bojnog polja jer bi ih 450 migova pretvorilo u palačinke još 50 ili 100 km prije samog Vukovara (jer bi unaprijed znali da dolaze), a drugo i da je sa svih 200 tenkova iz vojarne varaždin krenuo i da nije išao ispod migova dočekalo bi ga 300 ukopanih tenkova i to bi bio ishod sličan kao onaj kod Kurska, a JNA bi ZNALA UNAPRIJED da Tuđman nešto šalje i DOBRO DA NIJE POSLAO i DOBRO da je 'izdao' Vukovar jer bi onda kod Vukovara ostao bez vojske i ne bi POSLIJE mogao obraniti Hrvatsku. (neki pretpostavljaju da je UPRAVO TO bila taktika JNA da dobije rat i time zauzme Hrvatsku na koju Tuđman nije nasjeo)

(d) Nadalje, Van der Brook je zaprijetio da ako Hrvatska na bilo koji način HV-om krene u pomoć Vukovaru - da će EZ povući sve svoje ljude (promatrače) iz nje. Vidim vi ste ovo POTPUNO ZABORAVILI SPOMENUTI. Zašto? (jer onda RH ne bi bila (najvjerojatnije) priznata i rat bi se po RH nastavio) OVDJE će biti POSEBAN naglasak na ovome. Jer lako je biti general nakon bitke, pogotovo general koji ne vodi bitku samo u Vukovaru, nego uz to što vodi bitku od Vukovara do dubrovnika po cijeloj fronti praktički BEZ vojske prama JNA, on je i pod POLITIČKIM pristikom - dakle on čak NI NE SMIJE POLITIČKI POMOĆI!!!

(e) Nadalje, zašto je DANAS Dedaković toliko blag u ocjenama prema Tuđmanu, ako ga je Tuđman dao pretući?

Citat :
Tuđman je, dakle, shvatio što se sve tamo događalo?

Da, i moram reći da se držao vrlo korektno, sve je shvatio, pomagao je koliko je god mogao, ja sam tek kasnije shvatio da više nismo imali ni vojske niti oružja, i baš zato što je komunikacija bila korektna iznenadilo me kako se prema meni ponašao kad sam izašao iz Vukovara.

Kako ste sami u sebi riješili dilemu - ima li oružja pa ga ne šalju, ili ga uopće nema?

Dosta teško, jer sam mislio da oružja ima. Znate, meni nikad nitko nije rekao 'oružja nema, snađi se kako znaš'! Nego, stalno je bilo: stići će! I stizalo je nešto, nešto izvana, nešto svaki put kad bi pala kakva vojarna, ali nikad dovoljno. To nas je činilo bijesnima i zato smo bili dešperatni i optuživali. Danas znam da nam se nije moglo pomoći koliko je trebalo. Da mi je netko rekao da oružja nema i da ga neće biti, Vukovar ne bi doživio onaj pokolj, jer bismo mi vjerojatno organizirali vojni proboj i izvukli ljude. To se moglo sve do pada Marinaca.

http://www.dragovoljac.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6725:intervju-mile-dedakovi-jastreb&catid=3:nikad-zaboraviti&Itemid=10

(f) I za kraj. Ako je Tuđman izdao Vukovar, KAKO TO da je onda danas Vukovar u Hrvatskoj, a nije dio Srbije? Zašto ga je Tuđman odlučio reintegrirati?

Dakle na jednoj drugoj temi bih molio ove odgovore. (1-5) i pojašnjenja (a-f)!

@chak
Citat :
zašto su tebi ti transkripti toliko sporni

ZATO što Srbija svoje transkripte ne da.

Točka.

Sve sam rekao.

Srbija ČUVA svoje interese, za razliku od Hrvatske koja je dala i VIŠE nego što je trebalo. Zašto? Zbog Mesića kakvog Srbija nema.

Ako ih da onda ih da na kapaljku i to u dogovoru s EU i Međunarodnim sudom. Da srpske transkripte ima danas Hrvatska, ne samo da bi Gotovina bio odavno na slobodi, nego bi Hrvatska mogla na temelju njih dokazati genocid. Sasvim sigurno. A ovako NI BOSNA ih ne može dokazati jer u Dogovoru s Haagom Srbija ne da ključne dokumente o granatiranju Sarajeva i o Srebrenici. I zato je Florence Hartman kriva jer ih je skužila. pa je 'zbog otkrivanja tajni suda' osuđena od tog istog suda koji djeluje po britanskom diktatu. A Mesić ih je sve dao i onda ako se oni na britanskom sudu 'slobodno tumače' i anđeo je kriv za djelo koje nikad ne bi počinio. Gotovinin zahtjev za isporukom srpskog transkripta je ODBIJEN, primjerice. Zašto sam ja toliko kivan na Mesića? Zato što nijedna suverena zemlja ne bi tek tako odavala svoje (vojne ili bilo kakve druge (strateške)) tajne. Srbija ne odaje, a Hrvatske odaje i VIŠE nego što se traži, sve to dovodi do izjednačavanja krivnje (a ako ne ovo 'izjadnačavanje krivnje nažalost postaje sve optimističnija i optimističnija prognoza).

Da li trebam detaljnije o ovome na drugoj temi?

Neću više ovdje na ovoj temi pisati o ovome, i ispričavam se ako je bio off topic. Ja nažalost znam neke stvari (i jednu konkretnu stvar) i zato tražim da se bude do kraja objektivan i opširan. Nije Tuđman bio svetac, on je itekako činio greške, ali nije bio izdajica ili antiHrvat (barem po mom uvjerenju). A na senzacionalizam u novinama ne padam, dapače, često ako mediji nešto nametnu onda oni žele da to bude nametnuto, a to onda često nema veze s istinom (dok s druge strane neki dokumenti ili isprave koji DAJU ODGOVORE na pitanja nisu dostupni tek tako, a i da jesu ne bi čovjek ni pomislio koji detalj u njima piše (jer takvih dokumenata ima puno i opsežni su) a jedan takav detalj koji sam u jednom našao imam u vezi nečega).

Poz.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun

Female
Leo Snake
Broj postova : 1396
Registration date : 09.06.2011

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   uto pro 06, 2011 4:44 pm

@Sedežničar, meni je malo žao kada vidim da se sa toliko žara, tako mlada osoba unosi u ovakve rasprave.

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   uto pro 06, 2011 5:23 pm

@Sedežničar, ja ne znam vojnu strategiju, ne znam točne Tuđmanove planove, zato ne namjeravam ulaziti u pojedinosti niti odgovarati na pitanja.
Srbija ne odaje transkripte, ali to ne znači da transkripti u kojima bi se mogle otkriti "prljave" stvari o Hrvatskoj i pojedinim događajima u domovinskom ratu opravdani i očišćeni od krivnje.
Da Hrvatska danas ima srpske transkripte, možda ne bi odgovarao Gotovina, ali bi netko drugi. miga

Ono što znam/o jest da tu ima puno stvari koje su ostale nejasne i nerasvijetljene.
Naravno da ne mogu naći dokaze, niti sam novinar niti imam pristup tim podacima, a niti se ne želim upuštati u to. Ima puno Vukovaraca koji tvrde da je Tuđman izdao Vukovar, dok mnogi izbjegavaju pričati o nekim stvarima, za koje Hrvatska još očito nije zrela.
Da nije umro, Tuđman bi danas bio u Haagu.

Dovoljno je reći da se zna kako neki tenkovi namijenjeni Vukovaru nikad nisu došli do tamo, već su tik pred napad prodani, da Zagreb nije pružio zaštitu Vukovaraca na odgovarajući način i postaviti pitanja zašto je tome tako.
Zašto je Vukovar oslobođen?
Ne znam. Možda je bilo nekih planova da Vukovar padne, a zauzvrat da bude nečeg drugog pa se u posljednji čas odlučilo da je bolje pustiti to na miru i okrenuti stvari na drugi način.

Uglavnom, ja ne vjerujem da Tuđmanov jedini interes bio oslobođenje Hrvatske.
Dapače, mislim da je Tuđman imao raznolike planove koje je usputno postizao ili htio postići.
Možda nema dokaza, jer logično je da to neće pisati po novinama i na netu, ali ima itekako indicija i stvari koje otvaraju mnoga pitanja, a i indirektno ukazuju na neke stvari.

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   uto pro 06, 2011 5:49 pm

Mislim da je u svakoj ratnoj situaciji temeljna stvar na koncu pobijediti. Na ovaj ili onaj način, kad je već do rata došlo. Slažem se sa Sedežničarom da nikakva mala sila nije mogla pomoći Vukovaru i da je taj pad bila nažalost žrtva pješaka radi jače figure. Nemojmo zaboraviti da je i Osijek bio opkoljen i da se branio iz petnih žila. Ukratko, mislim da nije moguće spasiti Vukovarčane bez neprihvatljivih žrtava za tako ranu fazu rata. Srbi su tamo polomili zube, no ipak su bili prejaki da bi ih se moglo zaustaviti.
Ipak, mislim da ovo nije mjesto da se o tome raspravlja budući da se to tiče konkretnih ratnih operacija te se stoga može otvoriti neka tema o ratnim događanjima u Hrvatskoj koga to zanima.
Ovdje je tema pobjeda koalicije Kukuriku. :)

PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   uto pro 06, 2011 6:39 pm

ja sam nažalost bio u vojsci u doba rata i iako neću za sebe raći (kao što to čine mnogi danas) da sam bio u ratu zato jer sam bio u PD-u 111 Brigade a ne ne fronti sa puškom, moram reći da mi je žao i to što sam uopće bio...
Danas me više nitko nebi mogao nagovoriti da idem i budem u takvoj organizaciji ..
94-te sa upoznao Dr.Franju Tuđmana i on je vladao diktaturom apsolutnog Diktatora, to da ga se samo želi medijski ocrniti preko raznih tiskovina i drugih medija nije istina, imao je on masti na leđima i više nego što se danas zna, a istovremeno i Srbija i hrvatska učinile su mnogo gorih stvari nego što su ikada izašle na vidjelo dana.
Jednog kasnog lipanjskog popodneva mi iz PD-a dobili smo zadatak dokumentirati "etnički očišćeno selo", a to su slike koje nikada nikome ne izlaze iz sjećanja a ti bi Sadežniočaru drugačije pričao da si vidio i čuo samo 20% onoga što smo čuli iz prve ruke u ono vrijeme. Budisretan što nisi.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   uto pro 06, 2011 6:44 pm

Da je Sdp kao nekadašnja prava lijevica pobijedio bio bih i ja sretan kao i neki ovdje, ali nažalost bagra je i sa jedne i sa druge strane ista i istih se 1500 ljudi tramaka po političkoj sceni hrvatske od 1991-ve do danas. Kukuriku je možda nekada bio malo lijevo, danas nije nimalo, i oni su dio organizacije koja je stranim ulagačima naobećavala .. ništa se drastično neće promjeniti dok se drastično ne promjene dva temeljna pitanja "tko i kako vrši vlast ?" što podrazumjeva participativnu demokraciju, otvorenu i slobodno demokraciju u kojoj svaki čovjek glasa za svaki zakon itd. mi se samo udaljavamo od toga svakim novim izborima i sve više približavamo potpunoj fašističkoj Autokraciji Europske Unije (u raspadanju).
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac

Male
Aquarius Rat

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   uto pro 06, 2011 7:45 pm

Ono što mene smeta je to da ako se već želi biti general nakon bitke, neka se onda prvo vidi ŠTO je moglo biti učinjeno DRUGAČIJE. A onda ako je TO definitivno čak i iz aviona vidljivo da se trebalo pod svim tim okolnostima ne samo moglo donijeti neke odluke koje bi radikalno bile bolje nego se i za njih znalo, neka se prvo to prouči, a onda kad je to apsolvirano onda neka se krene u 'tko je za to kriv' i onda da se dođe do toga da je Tuđman je kriv jer je definitivno i znao i mogao i trebao na TAKO drugačiji način postupati pod svim tim okolnostima i baš u tim trenucima.

Razlog ZAŠTO sam možda radikalno reagirao je kad je prva premisa ta da je (npr.) Tuđman izdajica (ne mora biti nužno Tuđman), a onda kad treba u detalje pojasniti što i u vezi čega onda tu stvari više nisu do kraja kristalno jasne (barem nisu svakom jasne na temelju njemu svih dostupnih podataka). (da jesu svi bismo sada mogli znati ne samo i više nego dovoljno detaljno o proboju i o okolnostima vezanima uz proboj o kojoj Glavašević govori da 'postoje nedvojbeni dokazi' nego i sve ono što sam već prije bio naveo) Nemam ništa protiv tuđeg MIŠLJENJA ako se radi o mišljenju. Argumenti (bazirani na dokumentima) su nešto drugo. Samo toliko.

...

on topic @ Moje predviđanje nove vlade nije optimistično iz razloga što oni 'prvo moraju utvrditi stanje stvari' a već imaju 21 plan. Može li netko pojasniti kako to da oni imaju 21 plan a ne samo da još ni nisu utvrdili stanje situacije nego i kažu (npr. Milanović u izbornoj kampanji na dnevniku) da oni ništa unaprijed ne donose nego sve prvo treba pomno proučiti a tek onda donijeti odluke. Dakle moje je pitanje kakav je to onda 'plan 21'?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kukuriku pobijedio   Today at 3:25 pm

[Vrh] Go down

Kukuriku pobijedio
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next