Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Smrtna kazna, DA ili NE?

Go down 
+23
lera
Deti
Jedi Mind Tricks
Kahali
baffy
Bozon
The Dark Princess♥
Blackness
Alpha
biga
Sin_Nanna
SkywardSword
Magic
the last remnant
Mama
Fantom
Foto
Lyra
Archangel
Athena
Akasha
Madonna
Blizzard
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Opravdavate li smrtnu kaznu?
1. Da
Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Icon_vote_lcap55%Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Icon_vote_rcap
 55% [ 22 ]
2. Ne
Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Icon_vote_lcap45%Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Icon_vote_rcap
 45% [ 18 ]
Ukupno glasova : 40
 

Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna, DA ili NE?   Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Icon_minitimepon sij 07, 2013 11:41 am

Archangel je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Jel onda to znači da se ti ne osjećaš / ne smatraš odgovornim za svoja djela?

Da li to znači da nema odgovornosti? Barem ne individualne?

Poduplaću ovo što je Prim rekao:

primitive101 je napisao/la:
@Alpha...po meni slobodna volja se ne odnosi na to da je neko npr covjek,a onda kako ima slobodnu volju odjednom pocne da leti kroz prostor(dakle sloboda u vidu biranja alternativne FORME ponasanja),nego da je njegova Volja slobodna od posljedica djela,i samim tim on je uvjek miran jer je slobodan,ne osjeca krivicu ili griznju savjesti jer vidi da su njegova djela u skladu sa univerzumom oko njega,vidi da je povezaniji sa svima.

s tim da on kreće sa nekih svojih učenja, a ja od čiste logike. Mislim, zašto ima izraz "prihvatiti odgovornost" za ovo ili ono? Zašto, ako je ona intrinzična djelu/djelovatelju? Već sam rekao, pa da i to poduplam:

Svatko uvijek čini ono što mu se čini da je najbolje u datom trenutku. To što se tu i tamo ispostavi da se preračunao i da posljedice nisu onakve kakve je očekivao je odvojeno pitanje. Ali, u onom trenutku kad je donosio tu i tu odluku, imao je određeni skup varijabli na umu i djelovao je na osnovu njega. A zatim mu se učinilo da je uzeo dovoljno u obzir i dobio je impuls za akciju. Ispostavilo se, recimo, da je zaboravio na jednu-dvije varijable. Ali, njegova zaboravnost je nešto što je van kontrole svjesnog - osim toga, nitko neće svjesno djelovati suprotno svojim interesima, stoga je važno da se tu ne laže samom sebi. Stoga možemo biti prilično sigurni da se radi o vis inertiae, od akciji koja se desila zato jer je postojao razlog. Ako je postojao razlog, njegovo djelovanje, pa i njegova eventualna pogreška, su deterministički bili predodređeni, odn. neizbježni. Lako je poslije govoriti "mogao je ovo, mogao je ono...". I on sad, vjerovatno, zna da je mogao ovako ili onako. Sad! Ali nije znao to onda kad bi imao više koristi od toga "znanja".

Gristi se zbog takvog nečeg nema nikakva smisla za samog protagonistu, samo je to, eto, društvena konvencija na osnovu koje se nekoga tjera da se muči u očima drugih ljudi da bi svojom patnjom predao dio svoje moći na one koji su, eventualno, oštećeni posljedicama djela. Ništa više.

Dobro ali opet je to odluka pojedinca. Neki drugi pojedinac u tim istim uvjetima ne bi reagirao jednako. Dakle i odgovornost je na pojednicu.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ravensquad
Višestanični organizam



Male
Taurus Dog
Broj postova : 40
Age : 53
Registration date : 12.01.2013

Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna, DA ili NE?   Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Icon_minitimesub sij 12, 2013 4:03 pm

glasam sam ne al za pedofile da
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna, DA ili NE?   Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Icon_minitimepet sij 25, 2013 6:30 am

Ne valja nam priča Primitive, počelo se raspravljati medju nekoliko ljudi o Smrtnoj Kazni da ili ne i nakon što me kvalitetno isprovociraše nekoliko ljudi da odreagiram, da napišem neštvo vrlo konkretno i vrlo iskreno na tu temu sjeo sam i izašlo je iz mene te sam i objavio text koji je od početka do kraja vezan za Smrtnu kaznu i za problem smrtne kazne.
Ovo je jedna od ključnih tema i jedna od tema na kojoj se može nekim ljudim skrenuti pažnja na stvari koje su zaista vrijedne i sa kojima će nakon nekog vremena isklijati sjeme skepse u zakonodavni aparat, u nametnute lažne vrijednosti društva i ovog našeg malog, konkretnog, mikro mentaliteta, u problem Jal-a i u ogroman problem potpuno kretenskog stava kako su baš oni ti koji imaju pravo, u ovoj najvećoj jami iluzije i neznanja, glasati kome treba skratiti glavu, a koga poštedjeti da bi "nama bilo bolje i sigurnije našoj djeci... truć"...
Ova rasprava i te akcije za koje bi oni zaista i glasali da im se ponude nisu ništa bolje od onih koji su kao zaslužili smrt(nu) kaznu po nekima od njih.
Ovo je pokazatelj tj. čisti dokaz potpunog nerazumijevanja, više nego očitog stanja obijesti i više nego očitog preseravanja sa plitkom demagogijom u kojoj ovaj kaže "ja bi ovog..", onaj kaže "ja nebi ove, ali zato bi one rado", a onaj treći kaže" treba njih sve tamo da kopaju pa da vide oni .... bla, blah.."
htio sam ovdje naljutiti, ili ako ništa drugo promrdati, umove ljudi koji misle da znaju što i kako treba sa kim učiniti i to na način da im pokažem zašto mi ne možemo to znati, zašto ne možemo nešto poput smrtne kazne generalizirati ni u jednom smislu, i zašto, koliko god da smo 'pametni', nije na nikakvoj "zakonodavnoj vlasti" i na nikakvom glasanju naroda da odlučuje kome treba biti uskraćeno pravo na život.

I zato ti rekoh da smo usrali motku jer nakon što sam napisao taj i takav text u dahu (u kojem sam doduše više ja sam sebe prodrmao i naljutio nego bilo koga drugog) ti si ga dočekao sa backhandom i umjesto da si pustio da barem netko odreagira ili pročita taj text direktno vezan za temu ti si izrešetao svoju "dozicu" sa 5 kartica texta najmanje i sada, dvije stranice kasnije, čitam ništa drugo nego moje i tvoje "rokanje" po 'istom starom'....
Usrali smo svaku temu na sličan način na kojoj si ti počeo reagirati na mene a ne na temu kojom se bavi topic, jer nakon tvoje "dozice" povučeš me za jezik radi sličnih tema kojima smo fascinirani i nakon mog odgovora tebi, obično ode sve u Kurčić jer se ti nastaviš na mene i posliej toga više nitko ne čita tu temu.
MOLIM TE nemoj više, ne zato jer mi se ne svidjaju tvoji textovi nego furamo iste stvari na temama koje nisu vezane za te stvari !
Ja ne bih to radio da ti ne počneš svoj odgovor (reakciju na moj post) na temi Smrtne kazne sa stvarima tipa
Citat :
....da,meni se svidja analogan termin wei-wu-wei iz Taoizma....
pa nastaviš sa D.Turinom, a nakon još dva ili tri dodatna odgovora od po karticu texta (jer si u prvom zaboravio obrazložiti SVE što ti padne na pamet) odeš od dijamantske sutre, preko pomicanja Astralnih korespodencija sa Karmom, pa sve do temelja uma i umiranja i vezivanja i tako dalje...
Nema smisla stari, ja preskačem drugu polovicu tvojih textova jer se sve vrti po starom i koji god text da pročitam baviš se sa potpuno istim stvarima recikliranim na slightly različite načinei varijacije na temu (one istina u suštini i jesu povezane sa SVAKOM fucking temom zato jer priroda praUzroka i sveprožimanja i jest u svakoj temi, ali onda nema smisla pisati na više odvojenih i različitih tema iste stvari, nema smisla na svakoj temi rokati iznova varijante iste priče).
Ovo tebi može biti ponosita potvrda kako se držiš iste priče gdje god da došao, ali osim što se ti ponosiš sa tim nitko tko dođe na forum neće pročitati temu i mišljenja drugih (koliko god ona bila duboka ili plitka, točna ili netočna) samim tim jer će vidjeti da je na zadnje 4 stranice texta duo Violina Kahali-Primitive raspalio po mlakoj klasici koja je svima koji nisu slušali klasiku dosadna kao proljev.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna, DA ili NE?   Smrtna kazna, DA ili NE? - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Smrtna kazna, DA ili NE?
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Smrtna kazna
» Zlocin i Kazna
» Kazna Microsoftu
» Zlocin i kazna

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: