Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Vjerujete li u duhove?

Go down 
Go to page : 1, 2  Next

Vjerujete li u duhove?
Da
Vjerujete li u duhove? Icon_vote_lcap82%Vjerujete li u duhove? Icon_vote_rcap
 82% [ 27 ]
Ne
Vjerujete li u duhove? Icon_vote_lcap15%Vjerujete li u duhove? Icon_vote_rcap
 15% [ 5 ]
Neopredijeljen(a)
Vjerujete li u duhove? Icon_vote_lcap3%Vjerujete li u duhove? Icon_vote_rcap
 3% [ 1 ]
Ukupno glasova : 33

Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

Vjerujete li u duhove? Empty
PostajNaslov: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimened pro 11, 2011 11:05 pm

Baš me nešto interesuje ovo (trenutno). Molim obrazložite svoj odgovor najbolje što možete ma kakav on to bio.

Majmun
Akasha

Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Registration date : 09.11.2011

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimened pro 11, 2011 11:06 pm

Da, zato jer vjerujem da energija ne prestaje nakon što čovjek umre, samo se preusmjerava pa se nekad dogodi da se krivo preusmjeri. That's my humble opinion.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimened pro 11, 2011 11:38 pm

Ako uzmem definiciju duha sa wikipedije, što je i najraširenije poimanje tog pojma, onda sam neopredijeljen. Osim bujne mašte i raznoraznih priča, nikakvih drugih kontakta sa duhovima nisam imao. Prije svega ne znam znamo li mi uopće što su duhovi, jesu li baš to kako ih opisujemo ili su nešto drugo.
Ipak, sklon sam vjerovati da nečega ima jer ne vidim logičnost u tome da tek tako odbacim baš sve što o tome čujem, naročito zato jer se oko te tematike nisam posebno interesirao niti sam puno istraživao pa da imam dublji uvid u te neke priče/iskustva ljudi.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 12:06 am

Ja bi vjerovao u njih, da u toj čitavoj priči nema previše šupljina. Baš zadnjih dana gledam na jednoj drugoj temi raspravlja se o slikama duhova i tako tome, i, kako shvaćam, svi ti duhovi liče na ljude - no, piece de resistence je to što na njih, iako nisu materijalni objekti, izgleda, IPAK utiču zakoni fizike. Na svim slikama, svjedočanstvima i snimcima koje sam do sada vidio i koji se baš u ovom trenutku mogu sjetiti - ti duhovi stoje na zemlji, ponekad na podu, nekad ne mogu proći kroz vrata pa ih moraju otvoriti - po svemu se ponašaju kao i živi ljudi... To me već par dana muči, što se ne ponašaju malo više, kako bi rekao, nematerijalno, da vise u zraku, obrnuti naglavačke, postrance - da pokazuju malo više nemara prema sili i pravcu zemljine gravitacije i slične stvari. Kažem, puno nelogičnosti. suspect

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6337
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 12:09 am

Definitivno da. Duh kao nematerijalno biće koje se isprepleće s materijalnim svemirom je po meni jedan od najbolje proučavanih fenomena u povijesti, ne toliko od strane znanstvenika već više od strane duhovnjaka.
Na temelju pročitanog, mogao bih empirijski podijeliti duhove u tri skupine: entiteti strani našoj planeti, entiteti umrlih osoba (koji još nisu otišli dalje) i entiteti trenutno živih osoba. Ova treća skupina poznata je i kao astralni putnici, odnosno svjesno ili nesvjesno kretanje astralnog tijela na način da pristupa fizičkoj razini.

@Archangel Istraživači fenomena astralne projekcije uočili su da, iako često različiti, zakoni fizike su i dalje u nekom obliku postojeći i u astralnom tijelu. To je izgleda ovisno o udaljenosti od materijalnog svijeta dotičnog tijela. Što je entitet dalje, to su zakoni više različiti.

Čovjek
Dantalion

Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Registration date : 16.03.2010

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 12:10 am

vjerujem, vijeh jednom neobjašnjivo, i tak..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 12:12 am

@Arch...Mozda je nasa definicija duha (i onog sto on jeste) pogresna. Recimo, slazem se da oni podpadaju pod nekakve zakone fizike. I radiovalovi podlijezu zakonima fizike iako ih nevidimo. R. Monroe je u svojim istrazivanjima astalnog tijela i putovanja astralnog tijela ustanovio jaku vezu tog tijela sa elektricnom energijom tj. astalno tijelo je bilo jako privuceno kablovima kroz koje ide el. energija. Tako ako bi on krenuo nekud, a trebao je proci pored nekih dalekovoda ili tako neceg onda bi se "zapetljao" za kabele. Medjutim to ne znaci da duhovi ili astalno tijelo ne postoji. Samo da mi ne poznajemo dovoljno o istom :)

Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 12:20 am

Eto, večeras sam ipak nešto naučio. :) To za kablove i el. struju nisam znao. No, ipak...

Evo me na ovom komadu stijene već 30 godina i nijednom nisam vidio ništa ni što bi sličilo onome što se opisuje kao duh. Ni na slikama koje sam snimio ni na video snimcima, niti bilo čemu. I gotta ask - W.H.Y.?

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 12:46 am

Viš, ja se isto pitam za svakakve NLO-e. Svugdje se vide, a ipak koliko god zurio u nebo, nikako da i ja vidim ta famozna svjetla koja plešu po nebu. Doduše isto tako tražim i fireballe, pa nikako da dođe jedan. Jednostavno rijetke pojave ^^
Ne znam da li od svih ljudi koje znam ima ijedan koji je vidio duha scratch
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha

Female
Aquarius Horse

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 12:57 am

Ja ih nikad nisam vidjela, ali ih zato osjećam svako malo. Često mi se dogodi da se nakostriješim kao da mi je hladno, a kraj peći sjedim. Ili onaj osjećaj kad se osjeti pristunost nekoga u sobi a sam si.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 1:15 am

Zašto misliš da je to što osjećaš povezano sa duhovima?
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha

Female
Aquarius Horse

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 1:30 am

A zašto ne bi bilo? Smatram da je to tako, a sad možda se varam a možda ne. zubi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 2:18 am

Ništa ja ne kažem, samo pitam zubi
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha

Female
Aquarius Horse

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 2:32 am

A ne znam kako objasnit. Uvjek sam imala te neke predosjećaje (ne kažem da sam vidovita il neš slično jer da jesam ne bi bila tu di sam sad) i često bi rekla nešto samo tako i to bi se ostvarilo (zato mama misli da sam vještica hehe), često znam bit u pravu (iako mi nitko ne vjeruje dok se sami ne uvjere) i mislim da znam prepoznat neku vrstu prisutnosti. Doduše, ne događa se često al se zna dogodit.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 4:32 pm

Blizzard je napisao/la:
Viš, ja se isto pitam za svakakve NLO-e. Svugdje se vide, a ipak koliko god zurio u nebo, nikako da i ja vidim ta famozna svjetla koja plešu po nebu. Doduše isto tako tražim i fireballe, pa nikako da dođe jedan. Jednostavno rijetke pojave ^^
Ne znam da li od svih ljudi koje znam ima ijedan koji je vidio duha scratch

Ja s druge strane jesam jednom vidio 3 NLO-a. Mislim da sam o tome već govorio. Iznad jednog od vrhova planine Kozare u čijem sam podnožju smješten. Plesali su, kružili, mijenjali veličinu, intenzitet sjaja... Pokušao sam to uslikati mobitelom, ali nije bilo dovoljno svjetlosti i nije se ništa vidjelo. Sutradan sam otišao malo procunjati po selu i ispipati ostale šta su vidjeli. I oni su primijetili to isto, i na istom mjestu, čak i oni iz susjednog sela. Nitkome nije palo na pamet šta bi to moglo biti i na tome je ostalo. Kasnije, nekoliko dana poslije, opet isto. Ali ovaj put sam već posumnjao šta bi to moglo biti. Par mjeseci kasnije, kad sam išao u Prijedor (on stoji tik s druge strane Kozare od mene) našao sam sumnjivca - tri velika reflektora veličine Debele Berte upravljena uvis. Šarala su po jednom tankom sloju oblaka. Još par puta sam to vidio, u različitim vremenskim uslovima - ako je vazduh posebno vlažan (ako ima malo magle u zraku) može se tačno vidjeti da je u pitanju zrak svjetlosti koji dolazi sa zemlje, odozdo...

Time je završilo moje prvo i jedino "vanzemaljsko iskustvo".

A za ove duhove ne mogu reći da sam imao i makar takvu jednu igru svjetlosti i sjene. Zato mislim da, ako bi se zbilja tome ozbiljno pristupilo, bi se svi takvi slučajevi mogli objasniti. Velika generalizacija je to, znam, ali istovremeno i velika rupa koju treba nekako popuniti. Otkako znamo za Teoriju uma više ni neki "osjećaji" da je netko tamo, netko onamo, gleda, vreba iz tame sa misterioznim namjerama - nisu van sumnje...

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 9:47 pm

@Arch i Blizz...ja sam, recimo, vidjela nesto sto je najvjerojatnije kuglasta munja. Ne poznajem nikog drugog tko je to vidio ali, eto, ja jesam. Valjda je tako i s duhovima :)

Čovjek
Dantalion

Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Registration date : 16.03.2010

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 9:59 pm

opiši malo to
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimepon pro 12, 2011 10:32 pm

Ma opisivala sam vec dosta puta. Bila je vecer. Mozda oko 21-22h. Jesen/zima tako nesto. Ranije je padala kisa ali u tom trenu vise nije i pocelo se razvedravat. Izasla sam na balkon (vise se ne sjecam zasto) i najednom se pojavi ogromna vatrena kugla (tako je nekako najblizi opis) koja je putovala od zapada prema istoku. Cinila mi se relativno blizu i jako velika. Cekala sam da sutra bude nesto o tome u novinama ali nije bilo niti je itko vidio (pitala sam neke ljude). Nisam imala pojma sto bi to bilo niti sam znala za postojanje kuglastih munja u ta doba (sve se desilo prije 15ak i vise godina). Tek sam dosta kasnije pronasla da bi mogla biti munja.

Pračovjek
Madonna

Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Registration date : 07.11.2010

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimesri pro 14, 2011 5:09 pm

da...upravo zato jer je kod mene sve moguce pa tako i to...@ gica
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimečet pro 15, 2011 2:57 am

Reći "vjerujem/ne vjerujem u duhove" podrazumjevalo bi da čovjek ima pred-koncept što su duhovi, a to je već jako jako sklizak teren.
Ako su množina "duhovi" znači da je jednina "duh" a takvo pitanje već izgleda jako drugačije i odgovor na njega bio bi veoma drugačiji kod ogromnog postotka ljudi koji su danas napunjeni razno-raznim nebuloznim i površnim informacijama bez pravog znanja.
Ukoliko bi pitali prosječnu hrvatsku domaćicu dali vjeruje u Duh, vrlo bi vjerovatno rekla da vjeruje (u to vjeruje i sam Arch koji je otvorio temu i ima svoje, vrlo zanimljivo i lijepo objašnjenje duha ovdje na forumu) medjutim pri samom spominajnju "duhova" kao pojma mnogi se okreću za 90-180% i kategorično tvrde 'ne' ili kategorično 'da'. Većina i jednih i drugih ne znaju o temi puno, a ovo zaključujem jer nijedan čovjek koji ZNA što su pojave koji neki vide i nazivaju "duhovima" ne naziva te pojave tako već jednim od sieseta preciznih termina koji objašnjavaju svaku od ovih pojava.
Kada govorimo o pravom znanju/iskustvima pa i experimentima koji su ponavljani veoma mnogo puta kroz povijest i u različitim kulturama a uvijek sa istim ili sličnim rezultatima tu nema puno mjesta za "vjerujem" ili "ne vjerujem" jer se odavno zna što su pojave koje danas nazivamo "duhovima" (svaka od njih).
Tako da ako se misli na dokazanu prisutnost odredjenih Entiteta ili recimo nakupine zaostale ektoplazme (nisam siguran dali je danas još tako nazivaju, mi se služimo potpuno drugačijom terminologijom u našoj tradiciji, ali znam da su u ona vremena tako nazivali te pojave nakon mjerenja i experimenata) ili nešto od niza drugih pojava koja podrazumjevaju neki oblik Entiteta tada mogu reći da ne samo da vjerujem nego znam za njihovo postojanje i to ne zato što "ja tako kažem" nego zato što se uvjerih nemali broj puta u to osobno i iz prve ruke.
Bilo bi i više ovih i ovakvih pojava i Znanje o ovome bi bilo mnogo razvijenije da ne živimo u eri potpune ignorancije i vrlo malo obraćanja pažnje na ovakve i slične stvari, ali po mom bi mišljenju pitanje trebalo glasiti "Znate li za postojanje Entiteta", a ne "Vjerujete li u duhove?"
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha

Female
Aquarius Horse

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimečet pro 15, 2011 3:20 am

@Kahali
Ako ćemo već takvom logikom....značenje pojedine riječi.....onda se riječ 'entitet' u mojim očima gleda kao nešto sasvim drugačije. Odnosno, ako zapitate ikoju osobu sa nekim predznanjem o informatici odgovor bi bio naravno da vjeruje jer je to temelj dobrog IS-a i nema tu ne zato što 'ja tako kažem' nego zato što se uvjerih nemali broj puta u to osobno i iz prve ruke :) (little geek joke). Shvaćam da odvajam određene skupine ljudi i trpam ih u različite koševe ali u moderno vrijeme za takve 'nadnaravne' pojave unormalila se riječ duh/duhovi i većini je to sasvim normalna riječ kao što je tebi Entitet. Ja bi rađe tu 'izvantjelesnu energiju' nazvala duh jer me riječ 'entitet' asocira na puno negativnih (ali nažalost nužnih) stvari i situacija. Tako da nije bitno kako tko što zove, bitno je da se razumijemo. 5
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimečet pro 15, 2011 12:19 pm

Ne

Zadnja promjena: Korplikan; sub oľu 10, 2012 3:13 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon

Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Registration date : 02.11.2008

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimesub pro 17, 2011 1:28 am

Alpha je napisao/la:
@Arch i Blizz...ja sam, recimo, vidjela nesto sto je najvjerojatnije kuglasta munja. Ne poznajem nikog drugog tko je to vidio ali, eto, ja jesam. Valjda je tako i s duhovima :)

Definitivno je to bila munja.

Gledao sam davno dokumentarac o tim munjama ides
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimesub pro 17, 2011 7:07 am

Akasha Duh već ima značenje i to prilično dogovorno jasno i ne toliko pogrešno za ono što se koristi, ako se počne koristiti i u ove svrhe "duhova" prostituiramo ga i sve se više termini zamagljuju i sve nas je manje briga što je što... ista ja stvar bila na temi Magije i isto su bile reakcije "ah nema veze kad već tako pričamo i kad svi tako govore nek ostane..." , e pa ne ide tako i da na taj način svi razmišljaju za 10 godina bi mogli tim tempom i logikom za svaku drugu riječ koja se "udomaći" koristiti za bilo koju pojavu koja to ne znači ni izbliza... kada je riječ o ovakvim apstraktnim stvarima tada se moramo služiti što preciznijim terminima da se ne pogubimo i moramo znati točnmo što koja znači, a ljudi koji se nisu bavili dublje tim i nije ih briga neka koriste što žele, njima nije toliko bitno kako i sama kažeš.
Entitet je najbliže općenitom pojmu za ove stvari i iako nije do kraja precizan i nije do kraja točan, manje je netočan i bliži je značenju generalnog kategoriziranja ovih pojava od termina "Duh".
Duh i Duhovi se nikako ne mogu vidjeti ili raditi razne stvari jer su "zarobljeni ostali ovdje da bi još nešto obavili ... blah.." to s ene dešava, a i ako se desi to nije duh nego ostaci 'Namjere' koja neovisno djelujući u obliku "oblaka" nakupljene ektoplazmičke strukture eventualno može biti hranjena 'Pažnjom' od strane više ljudi i uz još neke uvjete tvoriti to što zovemo "duh" ali to nema veze sa pravim duhom pokojnika i iako je nastao od njega to nije on i najvjerovatnije je pomognut nekim korelirajućim Astralnim Bićem ili niskom astralnom inteligencijom koja je u ovome "vidjela priliku" korespondirati sa Tonalnim stuipnjem svijesti iz pitaj boga kakvih namjera i ciljeva...
kada se na raznoraznim new-age seansama rade zazivi pokojnika i stvarno im se počnu dešavati razne senzacije i počnu dobijati razne "odgovore" to ima veze sa svim više nego sa pravim pokojnikom.
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon

Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Registration date : 02.11.2008

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitimesub pro 17, 2011 4:16 pm

Vjerujem da duhovi postoji,ali nije sve što proleti duh,NLO i vještica.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Vjerujete li u duhove?   Vjerujete li u duhove? Icon_minitime

[Vrh] Go down

Vjerujete li u duhove?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next