Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 A čemu uopće ovakva zasebna tema?

Go down 
+2
MoW
Gulliver
6 posters
Autor/icaPoruka
Gulliver
Stanica
Gulliver


Male
Taurus Horse
Broj postova : 17
Age : 58
Registration date : 16.12.2011

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimepet pro 16, 2011 6:34 pm

Hmm, ima li istinski smisla stvaranjem ovakve teme razdvajati spolove?
U svima nama postoji i žena i muškarac, (karmički zakoni vele da se iznova i iznova rađamo u OBA obličja) i teško da će ovakvi postupci (razdvajanja) doprinijeti skladnijem suživotu spolova. Dapače,,,
Hoćemo li se "post festum" onda i dalje nastaviti isčuđavati u čemu je štos? Što nam uvijek iznova otežava taj isti sklad?
Pa upravo TO, ljudi moji, za početak...
Otvorimo oči, no što nam ponajviše treba jest upravo smjelost da tražimo, bogatimo i plodimo ono što nas VEŽE, ane obratno...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimepet pro 16, 2011 6:41 pm

Slažem se s tobom, Gullivere. Ljudi previše ukazuju na razlike između spolova u svakodnevnom životu, propagiraju ih i pozivaju se na njih. Znanost je pak, s druge strane, pokazala da stvarnih razlika u mozgu od rođenja nema mnogo, već da se razlike formiraju tijekom sazrijevanja i učenja što su "ženski poslovi", a što su "muški poslovi". Držim da kad bi se ljude prestalo tome učiti, da bi kroz dvije-tri generacije većine razlika osim u smislu primarnih spolnih obilježja nestalo.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Gulliver
Stanica
Gulliver


Male
Taurus Horse
Broj postova : 17
Age : 58
Registration date : 16.12.2011

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimepet pro 16, 2011 7:20 pm

...a sve je to samo vrh poslovičnog ledenog brijega...različit spol, vjera (ili njeno odsustvo), nacija, fizionomija, profesija, moralni i duhovni principi, pa čak i snovi...nastavite niz! - "hrane" za nestrpljive, netolerantne i glupe na nedostaje, imaju je na pretek na svakom koraku, samo trebaju izabrati SVOJ duhovni otrov...pa počnimo sa spolom! Dalje je lako, dijelimo se, dijelimo, dijelimo...i zamislimo da nas to čini sretnim (a zašto smo onda potom još gorči, nesretniji, duhovno prazniji?)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimesub pro 17, 2011 6:00 pm

Moracu da se o ovoj temi posavjetujem sa feministkinjama tj. modernim Amazonkama... confused
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimesub pro 17, 2011 6:07 pm

MoW je napisao/la:
Slažem se s tobom, Gullivere. Ljudi previše ukazuju na razlike između spolova u svakodnevnom životu, propagiraju ih i pozivaju se na njih. Znanost je pak, s druge strane, pokazala da stvarnih razlika u mozgu od rođenja nema mnogo, već da se razlike formiraju tijekom sazrijevanja i učenja što su "ženski poslovi", a što su "muški poslovi". Držim da kad bi se ljude prestalo tome učiti, da bi kroz dvije-tri generacije većine razlika osim u smislu primarnih spolnih obilježja nestalo.


"Umri muski" budi delija,nedao ti Bog da umres kao zena... no

Dobro,ono,da bi umro muski i ponosno,za to treba imati muda,da oproste dame... 8)
[Vrh] Go down
Gulliver
Stanica
Gulliver


Male
Taurus Horse
Broj postova : 17
Age : 58
Registration date : 16.12.2011

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimesub pro 17, 2011 7:09 pm

Ono čime se ponosim nalazi se otprilike metar sjeverno od organa koji bi me, po tebi, trebao "definirati" kao muškarca , a rečena muda MENI služe da rečene dame, s velikim uzajamnim zadovoljstvom i uvažavanjem, uslužim plodom koji će se jednog dana ravnati istim principom i štovati svih bez razlike i stoga ništa manje uživati u životu, dapače!
Dođe li ikad dan kad pomislim da su mi još jedino vlastita muda preostala kao predmet ponosa, to svakako neće biti razlog za slavlje, a još manje za "muško umiranje" - taj dan kad se sav "pretvorim u muda bez mozga" biti će, naprotiv dan kad ću znati da sam - mada još uvijek "tehnički" živ - već zapravo duhovno umro...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimesub pro 17, 2011 9:20 pm

MoW je napisao/la:
Slažem se s tobom, Gullivere. Ljudi previše ukazuju na razlike između spolova u svakodnevnom životu, propagiraju ih i pozivaju se na njih. Znanost je pak, s druge strane, pokazala da stvarnih razlika u mozgu od rođenja nema mnogo, već da se razlike formiraju tijekom sazrijevanja i učenja što su "ženski poslovi", a što su "muški poslovi". Držim da kad bi se ljude prestalo tome učiti, da bi kroz dvije-tri generacije većine razlika osim u smislu primarnih spolnih obilježja nestalo.

A onda bi na kraju i oni nestali... Ja bi se malo zapitao zašto se naša vrsta uopšte podijelila (kao i mnoge druge višećelijske životinje) na dva pola? Je li to bilo tek onako, hira radi, ili je to imalo neku dublju, fundamentalniju funkciju? (Pri tom ne mislim na "funkciju" u teleološkom smislu, već na slijed okolnosti koji je riješio neki nedostatak u konstrukciji starijih bića putem prirodne selekcije.)

U vezi ovog ideala "izjednačavanja" svega i svačega (prvenstveno polova) imam u pripremi jednu temu, stoga stay tuned... ;)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimesub pro 17, 2011 10:01 pm

@Guliver...mislis zasto PDF Zena? Eto imamo PDF Muskarac pa da budemo ravnopravni moramo imati i PDF Zena face Salim se...djelomicno zubi

PDF Muskarac i PDF Zena postoje kao odvojeni PDF-ovi iz prostog razloga sto Muskarce i Zene u jednom dobrom dijelu zanimaju razlicite stvari. Pa tako ako se pise o npr. zenskim stvarima pise se u PDF Zena i obrnuto. Ako pogledas teme u PDF-ovima sve ce ti biti jasno ;) Naravno, moglo se to sve staviti i u jedan PDF ali je ovako lakse za pronaci ono sto se trazi. Znaci cisto je prakticnije... :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimesub pro 17, 2011 10:04 pm

@Archangel Mislim da je ključ u načinu razmnožavanja. Svako drugo razmnožavanje osim spolnog vjerojatno ima neki ključni nedostatak za sadašnji stupanj razvoja na ovoj planeti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Gulliver
Stanica
Gulliver


Male
Taurus Horse
Broj postova : 17
Age : 58
Registration date : 16.12.2011

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimened pro 18, 2011 2:01 am

Alpha je napisao/la:
@Guliver...mislis zasto PDF Zena? Eto imamo PDF Muskarac pa da budemo ravnopravni moramo imati i PDF Zena face Salim se...djelomicno zubi

PDF Muskarac i PDF Zena postoje kao odvojeni PDF-ovi iz prostog razloga sto Muskarce i Zene u jednom dobrom dijelu zanimaju razlicite stvari. Pa tako ako se pise o npr. zenskim stvarima pise se u PDF Zena i obrnuto. Ako pogledas teme u PDF-ovima sve ce ti biti jasno ;) Naravno, moglo se to sve staviti i u jedan PDF ali je ovako lakse za pronaci ono sto se trazi. Znaci cisto je prakticnije... :)

Alpha, ok, kužim poantu, moja je bila slijedeća: moje je razmišljanje prigodom otvaranja ovog topica otprilike bila na tragu: Ok, evo jednog zanimljivog foruma u kojem ću sa zadovoljstvom doprinijeti/surađivati s ljudima koje, poput mene, zanima tema "misterija i neobjašnjivih fenomena", a koja nas, svakoga iz svog razloga i na svoj način privlači i zbog čega smo svi na kraju krajeva i ovdje. Kad ono, forum "žena"? (za njen pandan "muškarac" upravo saznah od tebe)
"Gledaju li spolovi, svaki sa svog stanovišta, na misterije i fenomene suštinski različito, pa da bi to opravdalo postojanje zasebnih tema" - prvo je što sam pritom pomislio, a kako sam tada (a i još uvijek, btw, bar dok mi se ne dokaže suprotno) uvjerenja da tome baš i nije tako, rodio se eto ovaj topic!
Da sam na teme "žena" i "muškarac" naletio npr. na kakvom forumu posvećenom seksu, ljubavi, braku etc, takva "konstrukcija" foruma učinila bi mi se sasvim razborita, a ovako...?!?
[Vrh] Go down
Gulliver
Stanica
Gulliver


Male
Taurus Horse
Broj postova : 17
Age : 58
Registration date : 16.12.2011

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimened pro 18, 2011 1:56 pm

Ma možda sam pridom dužan i još jedno razjašnjenje, jer mi se čini da moja tendencija nije baš sasvim "ubrana". Naravno da je dvojnost u smislu spolova (uz rijetke izuzetke istospolnog razmnožavanja, uglavnom kod jednostaničnih organizama) nužna u prirodi, ona je zalog razvoja vrsta i nastavka protoka života, i različitost spolova je "conditio sine qua non" onog najboljeg od stvari koje nas najviše vesele i čine nam smislenim naše bivstvovanje. Također, razlike među svim živim bićima su neminovne i štoviše nužne i da nem te predivne eksplozije varijeteta, tj. da ta ista Priroda nije bila u stanju pobrinuti se da je osigura, život u njoj bi se, potpuno izvjesno, već odavno ugasio.
Ono što sam pokušao naglasiti je - inzistiranje na PODVLAČENJU onog što nas razlikuje samo doprinosi da se te iste razlike povećaju i dodatno nas udaljava i jedne od drugih, a bome i od teme Foruma.
Da sam npr.slučajno Crnac, bih li trebao ovdje otvoriti novi topic "Black Power" ne bih li se osjećao jači i liječio svoju muku, okupljajući tako ostale Crnce i jadikujući o svojoj nesreći?

Mislim da, okrećući se svak svome drvu, gubimo šumu iz vida!
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimened pro 18, 2011 4:47 pm

Gulliver je napisao/la:
Ono što sam pokušao naglasiti je - inzistiranje na PODVLAČENJU onog što nas razlikuje samo doprinosi da se te iste razlike povećaju i dodatno nas udaljava i jedne od drugih, a bome i od teme Foruma.

Tema Foruma je Misterije i Neobjašnjivi Fenomeni. Šta ima misterioznije i neobjašnjivije od onoga što čini Muškarca i Ženu tako različitim, uza sve sličnosti koje dijelimo kao pripadnici iste vrste? Njihovi arhetipovi koje su razvili kao posljedicu prirodne podjele dužnosti i subsekventne psihološke razlike koje te dužnosti pospješuju?

Čak i jedna EU ima parolu "Ujedinjeni u različitosti". Muškarac i Žena su dva svijeta, sa različitim prioritetima i shodno tome različitm pogledima na svijet, i ovaj na kojem živimo i na svjetove "onog drugog". Preko toga ne valja prelaziti ćutke. Svaka prećutana istina na kraju postane otrovna.

Citat :
Da sam npr.slučajno Crnac, bih li trebao ovdje otvoriti novi topic "Black Power" ne bih li se osjećao jači i liječio svoju muku, okupljajući tako ostale Crnce i jadikujući o svojoj nesreći?

Zašto ne? Šta tome fali? Šta fali biti svoj među svojima? Ko te može bolje razumjeti od onoga ko proživljava ono što i ti, ko poznaje tvoje probleme jer su tvoji problemi i njegovi?



_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Gulliver
Stanica
Gulliver


Male
Taurus Horse
Broj postova : 17
Age : 58
Registration date : 16.12.2011

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimened pro 18, 2011 5:15 pm

Pa upravo u tome o čemu pričaš i leži poanta, samo se bojim da je u zaključku doživjela svoj vlastiti antiklimaks!

Pričajmo, komunicirajmo iskreno i otvoreno o svemu što nas spaja i dijeli, poštujmo razlike među spolovima, učimo ih shvatiti!
A kako ćemo to najbolje učiniti?
Svakako ne ODVOJENIM temama, to je recept za udaljavanje, a ne bliženje.
To ćemo biti u stanju učiniti SINERGIJOM; dakle, napravimo temu "ŽENE I MUŠKARCI", to je ono što nam treba. Neće biti straha da će nam na taj način biti "oduzeto" ono muško ili žensko jer je to naša odrednica u srži našeg bića, ali ćemo u poštovanju međusobnih različitost prići bliže i bliže međusobnom RAZUMIJEVANJU.
Zašto je to tako teško pojmiti; reklo bi se, onako ovlaš, da se radi o najelementarnijoj i najočitijoj istini na svijetu, činjenici koju nagonski poimaju sva živa bića, uz jedan izuzetak, koji si laska da bi upravo NJEMU kao "kruni stvaranja" trebala biti najjasnija?
Tj, zašto baš upravo kod čovjeka sve stvari koje se inače podazumijevaju, najteže "idu"?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimened pro 18, 2011 6:21 pm

Gulliver je napisao/la:
Ono čime se ponosim nalazi se otprilike metar sjeverno od organa koji bi me, po tebi, trebao "definirati" kao muškarca , a rečena muda MENI služe da rečene dame, s velikim uzajamnim zadovoljstvom i uvažavanjem, uslužim plodom koji će se jednog dana ravnati istim principom i štovati svih bez razlike i stoga ništa manje uživati u životu, dapače!
Dođe li ikad dan kad pomislim da su mi još jedino vlastita muda preostala kao predmet ponosa, to svakako neće biti razlog za slavlje, a još manje za "muško umiranje" - taj dan kad se sav "pretvorim u muda bez mozga" biti će, naprotiv dan kad ću znati da sam - mada još uvijek "tehnički" živ - već zapravo duhovno umro...

Cemu ova tema ako te nebih nesto pitao...jesil' ti sta jebo van svog sela...??? confused
[Vrh] Go down
Gulliver
Stanica
Gulliver


Male
Taurus Horse
Broj postova : 17
Age : 58
Registration date : 16.12.2011

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimened pro 18, 2011 10:10 pm

O, bez brige, nemam problema s tom radnjom, ženska populacija mog GRADA može ti posvjedočiti.
A ti?
Nije bilo nijedne od volje u tvom rodnom selu, pa put pod noge gastarbeit trbuhom za kruhom, ode ti u grad, veće je pa tamo možda koja i da? Pogotovo ako se plati štogod?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimened pro 18, 2011 11:05 pm

Svi na ovom forumu su veliki jebači, opće poznata činjenica A čemu uopće ovakva zasebna tema? Uglydance
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimepon pro 19, 2011 6:17 pm

Blizzard je napisao/la:
Svi na ovom forumu su veliki jebači, opće poznata činjenica A čemu uopće ovakva zasebna tema? Uglydance

A forumasice tako fine i nevine... cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitimečet vel 02, 2012 1:18 pm

@Guliver...ali nije li upravo bolje imati odvojene teme tako da kada muskarci zele nesto citati u vezi zena mogu lakse naci...i obrnuto :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





A čemu uopće ovakva zasebna tema? Empty
PostajNaslov: Re: A čemu uopće ovakva zasebna tema?   A čemu uopće ovakva zasebna tema? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
A čemu uopće ovakva zasebna tema?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Firefox tema
» Kreacionizam
» Interesantna tema o NLO-ima na 24 sata
» Fotografska natjecanja 2010. godine

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: