Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
InaNNaa
Pračovjek

Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Registration date : 22.07.2010

PostajNaslov: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri sij 04, 2012 1:57 pm

Britanka Sarah Bruge (51), poznatija kao Barbie, opsjednuta je plastičnim operacijama. Svoju ovisnost prenijela je i na kćerkicu Poppy (7). Umjesto lutkica Sarah je kćerki za Božić poklonila bon u vrijednosti od 7000 funti (oko 63.000 kuna) za liposukciju.

- Stavila sam joj poklon bon u čarapicu koju je objesila iznad kamina i ne vidim ništa loše u tome. Stalno me ispituje o operacijama. Želi izgledati lijepo, a liposukcija će joj sigurno u budućnosti dobro doći. Taj poklon bon doživljavam kao ulaganje u njezinu budućnost, nešto poput štednje novca za školovanje - rekla je Sarah za Daily Mail.

Britanka, koja je dosad na estetske zahvate spiskala oko 500.000 funti, odlučna je u naumu da Poppy pretvori u glamurozni model. U medijima se prvi put pojavila nakon objave priče kako svoju, tada 6-godišnju kćer, uči plesati oko šipke. Od tada je na meti kritika, posebno nakon što je Poppy prošle godine darovala poklon bon za povećanje grudi.

- Poppy me molila da joj platim tu operaciju. Dala sam joj bon kojeg može iskoristiti nakon što navrši 16 godina kada je to naravno i legalno. Ako će prirodno imati velike grudi onda taj bon može iskoristiti za neki drugi zahvat - izjavila je tada Sarah koja je kćeri bon darovala za rođendan.

Poppy i njezine prijateljice na rođendanskoj su zabavi imale plaćenu manikuru, pedikuru, šminkanje, preoblačile su se nekoliko puta, lijepile lažne tetovaže, pravile se da su pijane ispijajući dječji šampanjac u malom ružičastom autobusu. Majka joj je i naručila dizajnersku tortu koja je koštala 2500 kuna, a na zabavi je Poppy nosila haljinu vrijednu 3000 kuna.

- Za rođendan sam poželjela računalo, odmor i bon za operaciju. Dobila sam sve to, a moje prijateljice bile su ljubomorne na mene. Jedva čekam da budem kao mamica i da imam poput nje velike i lijepe grudi - kaže Poppy.

Sarah je u mogućnosti platiti sve te skupocjene darove svojoj kćeri jer se, kako kaže, bavi unosnim biznisom. Organizira plastične operacije, svingerske zabave i piše erotske novele. Uz Poppy, Sarah ima još tri kćeri, Charlotte (27), Hannah (17) i pokćerku Jazzy, koje su sve već bile na tretmanu botoksom, a namjeravaju otići na još nekoliko estetskih zahvata.

- Neki ljudi misle da sam kontroverzna, a posebno me ljute oni koji misle da sam loša majka jer ja ne vidim ništa loše u darivanju svoje djece. Poppy je normalno dijete koje se bavi sportom i obožava se igrati van. Djevojčice više ne zanimaju Snjeguljica i Pepeljuga, one sada žele biti poznate poput Lady Gage - zaključuje Sarah, koja se za 51. rođendan počastila zatezanjem lica, povećanjem grudi i liposukcijom.

http://www.24sata.hr/sokantno/nakon-bona-za-grudi-kceri-7-je-poklonila-bon-za-liposukciju-248525

ne znam za vas, mene je ovo šokiralo i nemam nikakav drugi komentar
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri sij 04, 2012 2:11 pm

Kad već ima toliko para, onda joj niti ne treba dozvola za roditeljstvo, ona ju naprosto može kupiti.
Uostalom, nisam siguran da znam što se misli pod tom "dozvolom za roditeljstvo". Dozvola da uopće možeš imati djecu ili dozvola za skrbništvo nad djecom?
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek

Female
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri sij 04, 2012 2:27 pm

to mi je bila prva reakcija na ovaj članak:"Možda neki ljudi ne bi trebali biti roditelji, i da treba uvesti dozvole (do kojih se može malo teže doći). ma ne znam, možda ja dramatiziram, ali u afektu, mislim da bi je tresnula i oduzela joj dijete.... za mene je ovo zlostavljanje.
ne mogu vjerovat da neko dijete sa 7 godina uopće zna što je liposukcija!!!! a ne da poželi nešto slično za rođendan. ili da joj je želja imati grudi kao mama. opet kažem, možda ja dramatiziram, ali neki ljudi stvarno nisu najbolja okolina za svoju djecu
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri sij 04, 2012 3:02 pm

Ne bih rekao da je to dramatiziranje. Ova žena je u najmanju ruku neinformirana. Ona se možda i brine o djeci, ali možda nema pojma što su sve te operacije zapravo i kakve su moguće posljedice toga. Trebalo bi nju kao majku prije svega informirati o svemu tome, jer ona u svemu tome vidi kako daruje djecu, a ne vidi što im to daruje. Kako bi i vidla kad je njoj to velika strast i smatra to nečim dobrim.
Ima puno roditelja čiji potezi ugrožavaju djecu, onaj najneviniji je da dijete od 5 godina visi na kompjutoru cijeli dan i tako cijelu osnovnu školu, a roditelji to dopuštaju. Onda su tu mnogi roditelji koji niti ne brinu kakvo je dijete u školi, boli ih ona stvar da tako kažem. Na kraju moram napomenuti da su tu roditelji koji su, barem u našoj okolini, veliki "vjernici" i koji nameću izbore svojoj djeci, da moraju živjeti vjeru, da ne smiju puno toga što ostali "normalni" rade, moraju na mise, moraju ovo, moraju ono...

Sve su to oblici roditeljstva o kojima bi se dalo raspravljati.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek

Female
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri sij 04, 2012 3:09 pm

da, previše je danas roditelja koji nisu svjesni da će posljedice njihova ponašanja biti dugoročne i da ih ne mogu vidjeti odmah. bili oni najneviniji ili najekstremniji, potezi su to koji će odrediti dijetetov put, način života, i na kraju krajeva život, a prevencije nigdje. mislim da se ovoj majci ni sad ne bi dalo objasniti da to darivanje nije samo darivanje, jer ona jednostavno godinama gradi takakv sklop u glavi uvjrena da je ona najbolji roditelj. ta svijest mi je u neku ruku fascinantna. nisam nikad bila pobornik onoga "većina je u pravu", ali ako većina ne poklanja sedmogodišnjacima bonove za liposukciju i plastične operacije za Božić, onda mislim da bi bilo lijepo barem preispitati prirodu poklona i naravno prikladnost. ali ne, nju je "Poppy molila da plati operaciju".
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri sij 04, 2012 3:18 pm

InaNNaa je napisao/la:

Neki ljudi misle da sam kontroverzna, a posebno me ljute oni koji misle da sam loša majka jer ja ne vidim ništa loše u darivanju svoje djece. Poppy je normalno dijete koje se bavi sportom i obožava se igrati van. Djevojcice više ne zanimaju Snjeguljica i Pepeljuga, one sada žele biti poznate poput Lady Gage - zakljucuje Sarah, koja se za 51. rodendan pocastila zatezanjem lica, povecanjem grudi i liposukcijom.

Ja je ne smatram nimalo kontroverznom. Dapace! Ona predstavlja logicki slijed današnjih ideala, samo što ostali još uvijek imaju nešto malo zdravog razuma da ne idu baš u krajnost krajnosti. Ali, cini mi se da je to samo pitanje vremena.

Jadna žena bi htjela ku*ca ali niko ne da... Da, to je zbilja veliki problem...

Ovaj slucaj, kao i mirijada drugih, vezana je za nedostatak samopoštovanja i samopouzdanja koji tako nedostaje današnjem covjeku, a život u velikim zajednicama naprosto dovodi to toga sa neizbježnošcu jednakoj neizbježnosti smrti. Neko je jednom napisao stihove (više se ne sjecam tko):

"Tece i tece,
tece jedan slap.
Šta u njemu znaci
moja mala kap?"

Da bi ljudi mogli povratiti i zadržati svoju individualnost i osjecaj važnosti, mora ih se podijeliti u manje jedinice, nešto gdje ce imati prilike prakticirati svoju posebnost. Tako nece imati potrebe od sebe raditi sprdnju da bi se isticali. Problem valja sasjeci u korijenu. A ovako govoriti da to nije dobro, da ne valja, i tako dalje - to nicemu ne sluzi. Pogotovo jer sve ostalo u okolici govori suprotno.

Pračovjek

Female
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri sij 04, 2012 3:30 pm

slažem se s tobom Arch, nije mi bio cilj bacati kamenje na ovu ženu, samo, možda živeći još uvijek u malo, MALO, drugačijem svijetu nego li je njezin, ostala sam šokirana krađom djetinjstva. negdje gore sam i napisala, nema nužne prevencije, nema rezanja nigdje, a kamo li u korijenu. to gubljenje vlastitog samopoštovanja, samopouzdanja, ali i gubljenje poštovanja prema drugima, šteta se ne mjeri u dolarima nego u nečem mnogo vrijednijem. uvijek me iznova pogađa promjena vrijednosti u društvu, odnosno "ko bi gori, sad bi doli".
glavni mehanizmi i instrumenti društvenog učenja su imitacija poželjnog modela. stavila bih naglasak na riječ poželjnog. mislim da se tu dotična i ja razilazimo.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8385
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri sij 04, 2012 5:13 pm

Citat :
Jadna žena bi htjela ku*ca ali niko ne da... Da, to je zbilja veliki problem...
Pa nemoj tako, nije baš toliko loša, je da joj lice nije nešto, ali tijelo joj je dobro ;)

Ostatak teksta neću komentirati, mislim da se radi o izuzecima, uvijek je takvih bilo, ali ipak nije takva većina, pa čak ni u Velikoj Britaniji ;)

Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri sij 04, 2012 6:59 pm

Htio sam samo reći da je pomalo parodično to što se ona sa 51 godinom sjetila baviti kitolovom . Gdje je bila sa 21 ili 31? Ganjala guske po avliji? Ne vjerujem da je ona izuzetak, no ako jest, onda je poučan izuzetak... Danas se toliko toga može vidjeti da čovjeku dođe da si iskopa oči.

Spomenuo bi još i onaj "Lolita sindrom" o kome je već bilo riječi a direktno je vezan za ovo. Ništa od toga nije čudno jednom kad se sve stavi u pravi kontekst. Mislim, mogu shvatiti zašto se nekome ovi i ovakvi slučajevi mogu učiniti kao izuzeci. No, to se takvim učini tek onda kad se ne shvati povezanost između ideala kulture u kojoj takav "izuzetak" živi i njegove krajnje logike. A ovi "izuzeci" su upravo to - krajnja stepenica ne kojoj postaje očigledan nedostatak razuma u idealima društva... :P

Pračovjek

Female
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri sij 04, 2012 11:45 pm

chak, ja se bojim da se ne radi toliko o izuzecima. znam, ovo je bio ekstreman primjer, koji neće sve strpat u jedan koš, ali kap po kap, jedna mama po jedna. posao mi je takav da puno radim s djecom i roditeljima, i vjeruj mi da ih ima dosta koji ne bi rekli da je ovo u članku navedeno pogubno za dijete. počnu lagano s nametanjem izgleda (osmogodišnjakinja na EU dijeti confused , djevojčica na upisu u školu s crvenim pramenovima i ružem za usne, cipelice s potpeticom, jedna koja pita koju masku za lice da stavi prvopričesnici i da ne nabrajam... ). kod nas je to pogotovo izraženo jer mame ovdje liječe svoje komplekse i uređuju djecu da konkuriraju onima na tv - u. čim se pojavila hanna montana ili tako nešto, sve se curice (do 10 god.starosti) odjevaju kao ona, ŠMINKAJU kao ona... i bojim se da bi uskoro izuzetak bila djeca koja za Božić požele plišanu igračkicu...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   čet sij 05, 2012 1:38 am

Treba uvesti dozvole za roditeljstvo jos samo da vidimo ko ce da izdaje te dozvole... confused

MUP,Crkva ili organizatori parade "Ponosa"... roll
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   pon sij 23, 2012 11:53 pm

Crkva čiji članovi u teoriji ne smiju imati veze ni sa seksom, kamoli sa roditeljstvom rofl2
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek

Female
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   pon sij 23, 2012 11:55 pm

@Blizz - mislim da sam bila ipak malo metaforična u naslovu topica, NISAM MISLILA DOSLOVNO kao što je to fantom preokrenuo
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12331
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   sri vel 01, 2012 11:24 pm

Pitanje je na koji bi se način regulirale dozvole za roditeljstvo, tj. što bi točno potencijalni roditelj trebao zadovoljiti, da bi dobio dotičnu dozvolu.
Mislim da se nikad zakonski ne bi mogle predvidjeti svi propusti ili slučajevi, gdje bi roditelji mogli 'zaglibiti', jer je prostor
za improvizaciju velik. misli

Ovaj primjer pokazuje nezrelost dotične žene, majke, zato jer je nekritično uvažila želju sedmogodišnje kćeri, a kćerka je isto zaželjela pronalazeći uzor i parametre 'normalnosti' u svojoj majci.
Ukoliko bi kćerka isto zaželjela sa 16 ili 17, okolina ne bi vidjela u tome ništa alarmantno, a pitanje je koliko je osoba psihički spremna na bilo kakve estetske zahvate u tim godinama.
Uglavnom, ja bih strogo zabranila i kažnjavala bilo kakvo prostituiranje djece, u natjecanjima ljepote itd. i podržavanje/omogućavanje estetskih zahvata djeci, od strane roditelja.

Majmun

Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Registration date : 09.06.2011

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   čet vel 02, 2012 2:02 am

Da li treba uvesti dozvole i kakve, ne znam, ali jedna dugotrajna psihoterapija je vrlo dobrodošla ... Ono što zasigurno znam da je mala "trajno oštećena". A ako se kojim slučajem u budućnosti odupre majčinom programiranju, biti će to mukotrpna borba.

Nedavno sam gledala da vlasnici i svoje ljubimce vode na estetske operacije. Tako da ... ovaj brod sigurno tone ;) ...

Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   čet vel 02, 2012 2:06 am

...no nitko izgleda da shvati zašto tone... Oči širom zatvorene... mudri

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   čet vel 02, 2012 11:08 am

Postoje dozvole za drzanje (i nosenje) vatrenog oruzja, dozvola za voznju, dozvola za drzanje nekih vrsta pasa i to sve zato jer je potencijalno opasno tj. smrtonosno. Mislim da ne bi bio neki problem odrediti kriterije za dozvolu za roditeljstvo. Cak ne bi morali biti neki preveliki kriteriji jer bi vec sa nekim osnovim kriterijima barem 50% populacije otpalo kao potencijali kandidati za reprodukciju :P

Pračovjek

Female
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   čet vel 02, 2012 2:01 pm

i kad ne bi bilo tih 50%, svijet bi bio ljepše mjesto za živjeti... nije mi bio cilj predlagati nekakvo doslovno uvođenje dozvola za roditeljstvo, već sam u afektu, čitajući onaj prvi članak, pomislila kako neki ljudi zaista ne bi smjeli imati djecu.. ma ne bi svi trebali imati ni papigu, a kamol' djecu. no mislim da ljudi slabo shvaćaju da nije samo nasilje kršenje prava djeteta, konvencija ima malo više članaka, tako da... tuzni
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   čet vel 02, 2012 2:05 pm

Ja sam za, samo ko će, ko bi makar i u teoriji pokrenuo takvu nekakvu incijativu? Lokalna a možda i internacionalna Abeceda bi odmah iskopala oči takvom donosiocu zakona, rekli bi da je to kršenje ovih prava, onih prava i ne znam šta... Uvriežena je moderna doktrina da svako živo biće, prilikom rađanja, rodi se sa jednim malim zavežljajem ispod miške - to su njegova neotuđiva prava, a među njima je i pravo na razmnožavanje. Bio ti genetski zdrav ili neki degenerik, ti na to imaš pravo. Na posljetku, ko bi ti i mogao oduzeti to pravo, ko bi te mogao spriječiti da ebeš? Mogli bi te sterilizovati, doduše... Ali, zlo i naopako, i to je kršenje prava ako je bez tvog pismenog dopuštenja!

I šta čovjek da radi s tim? Kao prvo, ne postoje nikakvi kriterijumi kvalitete čovjeka, nikakav eugenički model po kome bi se moglo prosuditi da li je netko poželjan roditelj. A čak i ako bi htjeli uvesti neke osnovne kvalitete brzo bi uvidjeli egalitarističku uliziju (jeste tipfeler, ali slučajno je baš na mjestu) i to bi dovelo u pitanje sva ostala prava (ili barem većinu). Zavladao bi haos. On bi se vremenom smirio, jer nijedno stanje nije vječno osim smrti, a haos ponajmanje. Društvo bi se opet uravnotežilo, možda sa novim pravilima, samo - moralo bi se izaći iz statusa quo! Moralo bi se poduzeti nešto smjelo! Nešto opasno! A ovamo - milijarde milijardi se troše na održanje sigurnosti! roll

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   čet vel 02, 2012 2:12 pm

I ja sam za. Definitivno. Ali obzirom je to tesko (za sad nemoguce) progurat onda se moze pristupit iz drugog smjera (sto se, doduse, isto nece napravit). A taj drugi smjer je da ako osoba rodi 3-4 djece, a nema osnovne uvjete za zivot (krov nad glavom, posao, hranu) onda ih se treba sterilizirat prije nego ih narode 10 i vise komada pa se onda povlace po naslovnim stranama raznih portala kao obitelj koja treba pomoc i sl.

Pračovjek

Female
Taurus Tiger

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   čet vel 02, 2012 2:13 pm

valjda imam neki problem sa subjektivnošću, znam da neki put jako suzim horizont, ali nekako radeći s djecom, povremeno osjetim žaljenje, a nije lijepo nikoga žalit. i ne pada mi na pamet sad smišljati kriterije kvalitete čovjeka po kojima bih ja valjano i pouzdano mogla ponuditi nekome instrument za "mjerenje kvalitete" čovjeka. ali uvijek mi padne na pamet inicijativa nametnuta od strane zapada koju je uvela Kina. jedno dijete.... za ostale plaćaš kišu poreza... i to je nešto što bi bilo drastično u našem društvu, pa možda jednog dana, kad sve ode k vragu, nekome padne na pamet uravnotežiti društvo...
ljudska prava su sklizak teren, nije to samo na papiru mrtvo slovo, teško je to poštivati, ali majka mu stara, ako vidiš neko očito kršenje prava, pa ne mpogu razumijeti da nitko ne reagira. barem od onih koji imaju utjecaja. koji klinac da ja pričam o tome, kad ću samo nastradat, ali opet ne mogu da pregrizem jezik... progovirom.. samo, prohujalo s vihorom...
ali opet kažem, možda sam ja na tom polju malo osjetljivija...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   pet vel 03, 2012 2:00 am

Dozvole bih odobravao samo onima koji imaju na stednim knjizicama minimum 50 tisuca eura.
Uz uvid u knjizicu je potreban i dokaz o porijeklu imovine.
Smatram da onaj tko hoce da radi i ustedi barem 50 tisuca eura i odgovorno se odnosi prema novcu
je takodje sposoban da se odgovorno odnosi i prema djetetu... 8)

Naravno da bi bilo i onih koji bi vozili sex i bez dozvole... gica
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   pet vel 03, 2012 5:51 am

ja sam da se uvedu i to ne samo za roditeljstvo, recimo poslije 16-te moraš polagat 17-tu, 18-tu itd... jednostavno ne daju ti ako nisi položio .. aahaahahah, kako bi se sustav razvijao mogli bi ljudi i preskakat godine i tako .. a kada smo već došli do toga onda bi moglu uvesti i druge mudre birokratske mašinerije kojih nikad dosta kada se radi o "poboljšanju" kvalitete života, recimo Estetsku policiju i tako recimo ako si Ružan ne možeš ić' van odredjenim ulicama i šetalištima ili ne moš uć u hrvatsku ako smrdiš ... aahaha... pa veliki JAmbo plakati za ružne : "uljepšaj hrvatsku ostani kod kuće"... divota jedna.. nebi se čudio da počnu sa takvim nebulozama...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   pet vel 03, 2012 11:51 am

Kahali je napisao/la:
ja sam da se uvedu i to ne samo za roditeljstvo, recimo poslije 16-te moraš polagat 17-tu, 18-tu itd... jednostavno ne daju ti ako nisi položio .. aahaahahah, kako bi se sustav razvijao mogli bi ljudi i preskakat godine i tako ..

Ovo je bilo i još uvijek postoji u nekim zaostalim plemenima, primitivnim divljacima, koji su toliko zaostali da još uvijek misle da se zrelost mora dokazivati! lolcina Pa, na primjer, imamo na nekim mjestima ispit muškosti koji se sastoji u tome može li dječak podignuti neku stijenu, ili ošamariti lava, ili preživjeti godinu dana sam u divljini i ostale gluposti...

Za razliku od tih divljaka, mi imamo veoma moderan sistem određivanja zrelosti - jednostavno izbrojiš godine starosti. Samo što valjda divljaci ne znaju brojati... misli

PostajNaslov: Re: Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?   

[Vrh] Go down

Treba li uvesti dozvole za roditeljstvo?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» starter i plinski pištolj - zakonske razlike...
» Samostrel
» Graviranje
» Posjedovanje oružja
» Utopija..priroda..život..