Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Duhovi - naša i tuđa iskustva

Go down 
+93
tinityrannical
Noklica
Jedi Mind Tricks
Dada289
AndrijanaGDR
primitive101
josooo
Novus ordo seclorum
Kahali
*Tara*
terx
megawar888
Zona
Fantom
MARINA KUFNER
Sade
mEN_iN_WHite
Collector604
Yo93
hromi
dr.chaos0
Chakotay
gothic45
R.A.
schmizzl
darkside
brle
biga
tomi
srdjan888
Aurora Borealis
Pumpkin
Cylon
MoW
snow queen
Michael Wittmann
Black Angel
klapa
Legionar
Dunja the tomboy
Skywatcher
Gea
BAROŠ
Berny_Sinara
Casper
josip21
fazon
grga1234567
Sengrath
LarusArg
darixo
Jaykof
Cuppycake.Disaster
vjestica
floridana
TockaRH
Syn
arhont
Anat
omen
Malkavian
snark
Saroman
Groinx
mare
danyf5
ThE_IMMORTAL
Angel from shadow
obyzouth
KiChO666
meli
snake
malena
Max
Tutankhamon
Nena
jasmina 07
garfild
None
siskara
Blizzard
Pirija_87
Akhkharu
(CroM)Flash
zvezda
Galileo Galilei
gloria_g
Alpha
malenaivi
Neobicni forumas
Svjetloisjena
silver
Merkurica
97 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 32  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimesub sij 05, 2008 1:45 am

@Svjetloisjena...jako lijepo obrazlozeno...inace imamo slican sistem ucenja... :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimesub sij 05, 2008 10:59 am

Namcor je napisao/la:
@Svjetloisjena...jako lijepo obrazlozeno...inace imamo slican sistem ucenja... :)

Hvala! ljubi
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimened sij 06, 2008 3:29 am

Da. Na Kabalistickom Drvetu Zivota kontemplaciona zona je na Tifaretu itd... Sve vodi ka jednoj teoriji, a mnogim tumacenjima... slatko... *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimepon sij 07, 2008 11:51 am

da, i onda me počne u glavi zvonit - zašto postojimo? zašto ta svijest? čemu?....
Bože, da tintara zaboli.... lolcina lolcina lolcina
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimeuto sij 08, 2008 2:56 am

...a vec sve to znas... samo "tu tintaru" ucutkaj i oslusni negde unutra... ;) *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimeuto sij 08, 2008 11:23 am

daaa, uvijek je to bilo lako za reći....
a učiniti????
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimeuto sij 08, 2008 1:20 pm

gloria_g je napisao/la:
daaa, uvijek je to bilo lako za reći....
a učiniti????
nista,
zubo zen
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimeuto sij 08, 2008 6:54 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
gloria_g je napisao/la:
daaa, uvijek je to bilo lako za reći....
a učiniti????
nista,
zubo zen

Nije svakome blizak taj pristup. :)

Zapravo je sve tako jednostavno i tako teško u isti mah scratch
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimesri sij 09, 2008 2:27 am

Ako zelis, za zaustavljanje misaonog toka mozes u sebi ponavljati "ja sam ono sto jesam". Nije mantra, ali tako funkcionise. Probala sam i ok je... :) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimesri sij 09, 2008 2:28 am

zvezda je napisao/la:
Ako zelis, za zaustavljanje misaonog toka mozes u sebi ponavljati "ja sam ono sto jesam". Nije mantra, ali tako funkcionise. Probala sam i ok je... :) *

Mislim da riječi nisu dovoljne, treba to i misliti :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimesri sij 09, 2008 2:33 am

Da, ne trebas to govoriti, vec pomisljati... i nije lako u startu, stalno se javljaju neke druge misli i treba ih nauciti ignorisati i ostati zakacen za ovu. Praksa i volja... *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimesri sij 09, 2008 11:47 am

zvezda je napisao/la:
Da, ne trebas to govoriti, vec pomisljati... i nije lako u startu, stalno se javljaju neke druge misli i treba ih nauciti ignorisati i ostati zakacen za ovu. Praksa i volja... *
Malo sam si dao truda, prozvakat cu za vas "Uvod u Zen Budizam" od D.T.Suzukia. Imam nekog iskustva i iz Aikidoa, pa cu vam pomalo to pokusati objasniti.

A ovo sto si spomenula "zakaciti se", to i jeste najopasnija stvar za meditaciju. Mi moramo biti promatraci. Ne dozvoliti necemu da upravlja nama, vec samo primjetiti, a ne razmatrati (bar mi tako pokusavamo raditi).

Kad kazem "upravljati nama", koliko vam se puta desilo da ste se sjetili nekog dogadjaja ili vam je dosao neki osjecaj, pa vas je to povelo kao rijeka i vi vise niste upravljali sobom.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimesri sij 09, 2008 1:36 pm

bas sam jucer pogledao film o duhovima, dokumentarac.. o nekom sanatoriju, zaboravih sad kako se zove.. ah, da, waverly hill.. Stavit cu posli screeshotova malo i tako to :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimesri sij 09, 2008 10:24 pm

silver je napisao/la:
bas sam jucer pogledao film o duhovima, dokumentarac.. o nekom sanatoriju, zaboravih sad kako se zove.. ah, da, waverly hill.. Stavit cu posli screeshotova malo i tako to :)

Daj prvo malo prepričaj, onda stavi slike :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimečet sij 10, 2008 3:41 am

Ono je bila samo forica za zaustavljanje misaonog toka. Druga bi bila paljenje lampe, svetiljke, ja je zamisljam kao svetlecu kuglu u glavi i lepljenje svih misli na nju... a potom gasenje.
A za meditaciju se slazem. I ja sam svojevremeno bila upozorena - strogo, samo posmatrac, bez interakcija!!! *
[Vrh] Go down
Akhkharu
Stanica



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 26
Age : 31
Location : To je tajna,ako vam kažem morat ću vas ubiti
Registration date : 22.12.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimečet sij 10, 2008 5:34 pm

lilith je napisao/la:
Dogodilo se to prije gotovo dvadeset godina. Mama i ja došle smo u posjet baki i djedu. Djed je taj tjedan na poslu radio drugu smjenu. Budući da je živio u jednom selu, a radio u drugom, i nije bilo javnog prijevoza, na posao je išao pješke. Tako se djed jedne noći vratio s posla blijed kao krpa i rekao je baki, mami i meni da je vidio duha. Nismo mu vjerovale, mislile smo da je preumoran i da je možda malo i popio. Drugu večer opet je ispričao istu priču, treću isto i naposljetku, kada je vidjela da je djed zaista uplašen i izbezumljen, mama je rekla da ćemo sutradan otići pred njega na posao tako da ne ide sam kući. Te noći mjesečina je bila zaista jaka. Otišle smo pred djeda. Kada je izašao s posla i kada smo krenuli kući, mama mu je rekla neka nam pokaže mjesto gdje je vidio duha. Naravno, rekla je to apsolutno uvjerena da duh ne postoji. I tako smo hodali i došli do jednog dijela ceste na kojem je bio mali grm. Djed je stao i rekao:»Evo, ovdje se pojavi duh!»
I tog trenutka, iza tog malog grma pojavio se visoki muškarac. Mislim da je bio viši od dva metra. Ja se sjećam da sam pogledala u mamu koju sam uhvatila za rub suknje, jer sam se nadala da ga samo ja vidim. Međutim, svi smo stajali kao ukopani. Duh je stao ispred nas i odjednom pljesnuo dlanovima i ispred naših očiju nestao. Da oprostite na izrazu, usrali smo se od straha. face
Mama me podigla i držala u naručju i počeli smo bježati. I tada se dogodilo još nešto. Dok smo trčali čuli smo neobičan zvuk. Nešto kao zvuk kotača na kolima, na primjer konjskim zapregama. Zvuk je bio toliko glasan da je bio gotovo zaglušujući. Okretali smo se da vidimo tko nas to lovi, ali nikoga nije bilo, a zvuk je ostavljao dojam kao da su kola iza nas.
Što mislite o ovome? Mislite li da je to doista bio duh ili nešto drugo? Čovjek nije bio jer, ne znam kako vi, ali ja još nisam upoznala čovjeka koji je u stanju u sekundi iščeznuti...Jeste li imali sličnih iskustava?

Evo vidim tvoja je priča strašnija od moje,ali da i ja sam imao slično iskustvo dok sam bio manji samo što to nije bio neko nepoznat nego moj djed...Bilo je to jedna hladna noć na Božić,moji roditelji i moja teta te ja smo se vratili kući poslje polnoćke...Naravno bilo je vrijeme otvaranja poklona i zabave...Igrao sam se sa tatom sa balonom i odjednom je balon odletio u mračno predsoblje..Ja sam došao do vrata ali dalje nisam išao zato jer sam vidio djeda koji mi je u čučećem položaju pružao balon...Ja sam se uplašio i gotovo u suzama otrčao uplašen do tate u zagrljaj...Najinteresantnije je to što ja svoga dragog i dobrog djeda nisam vidio još jer je on umro kad sam se ja rodio...I žao mi je zbog toga,ali čuo sam nešto da duše kada su tužne nemogu otići na drugi svijet već ostanu na zemlji...A isto i to vjerovatno moj djed nije bio svjestan da je mrtav i nije znao zašto sam se uplašio samo zato što je on meni pružao balon,jer vjerovatno je htjeo biti sa nama...Inaće ova priča nije izmišljena i dan danas toga se naježim kada se sjetim...Eto i moje priče za vas...
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimepet sij 11, 2008 1:12 am

kao što sam već napisala imala sam i ja par iskustava sa svojim didom.
vidim ga i dan danas, tu i tamo kad mi je teško.

ato nema straha ako je to osoba kojoj vjeruješ, to je moje mišljenje.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimepet sij 11, 2008 1:19 am

Akhkharu je napisao/la:


Evo vidim tvoja je priča strašnija od moje,ali da i ja sam imao slično iskustvo dok sam bio manji samo što to nije bio neko nepoznat nego moj djed...Bilo je to jedna hladna noć na Božić,moji roditelji i moja teta te ja smo se vratili kući poslje polnoćke...Naravno bilo je vrijeme otvaranja poklona i zabave...Igrao sam se sa tatom sa balonom i odjednom je balon odletio u mračno predsoblje..Ja sam došao do vrata ali dalje nisam išao zato jer sam vidio djeda koji mi je u čučećem položaju pružao balon...Ja sam se uplašio i gotovo u suzama otrčao uplašen do tate u zagrljaj...Najinteresantnije je to što ja svoga dragog i dobrog djeda nisam vidio još jer je on umro kad sam se ja rodio...I žao mi je zbog toga,ali čuo sam nešto da duše kada su tužne nemogu otići na drugi svijet već ostanu na zemlji...A isto i to vjerovatno moj djed nije bio svjestan da je mrtav i nije znao zašto sam se uplašio samo zato što je on meni pružao balon,jer vjerovatno je htjeo biti sa nama...Inaće ova priča nije izmišljena i dan danas toga se naježim kada se sjetim...Eto i moje priče za vas...
Hvala ti što si podijelio s nama svoju priču. :)
Mene je baš nekako rastužila.
Koliko je vremena bilo prošlo od njegove smrti (tada kada si ga vidio)?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimepet sij 11, 2008 1:24 am

Dobro došao, Akhkharu! :cheers:

Zanimljiva priča, jedino me zanima kako si u trenutku kad ti je pružio balon shvatio da ti je on djed? Poznavao si ga s fotrografija?
[Vrh] Go down
Akhkharu
Stanica



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 26
Age : 31
Location : To je tajna,ako vam kažem morat ću vas ubiti
Registration date : 22.12.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimepet sij 11, 2008 1:58 am

lilith je napisao/la:
Akhkharu je napisao/la:


Evo vidim tvoja je priča strašnija od moje,ali da i ja sam imao slično iskustvo dok sam bio manji samo što to nije bio neko nepoznat nego moj djed...Bilo je to jedna hladna noć na Božić,moji roditelji i moja teta te ja smo se vratili kući poslje polnoćke...Naravno bilo je vrijeme otvaranja poklona i zabave...Igrao sam se sa tatom sa balonom i odjednom je balon odletio u mračno predsoblje..Ja sam došao do vrata ali dalje nisam išao zato jer sam vidio djeda koji mi je u čučećem položaju pružao balon...Ja sam se uplašio i gotovo u suzama otrčao uplašen do tate u zagrljaj...Najinteresantnije je to što ja svoga dragog i dobrog djeda nisam vidio još jer je on umro kad sam se ja rodio...I žao mi je zbog toga,ali čuo sam nešto da duše kada su tužne nemogu otići na drugi svijet već ostanu na zemlji...A isto i to vjerovatno moj djed nije bio svjestan da je mrtav i nije znao zašto sam se uplašio samo zato što je on meni pružao balon,jer vjerovatno je htjeo biti sa nama...Inaće ova priča nije izmišljena i dan danas toga se naježim kada se sjetim...Eto i moje priče za vas...
Hvala ti što si podijelio s nama svoju priču. :)
Mene je baš nekako rastužila.
Koliko je vremena bilo prošlo od njegove smrti (tada kada si ga vidio)?

Proshlo je mozda 2 godine...Mal vishe
[Vrh] Go down
Akhkharu
Stanica



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 26
Age : 31
Location : To je tajna,ako vam kažem morat ću vas ubiti
Registration date : 22.12.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimepet sij 11, 2008 2:01 am

svjetloisjena je napisao/la:
Dobro došao, Akhkharu! :cheers:

Zanimljiva priča, jedino me zanima kako si u trenutku kad ti je pružio balon shvatio da ti je on djed? Poznavao si ga s fotrografija?

Hvala hvala na dobrodošlici...Jednostavno ja sam tada tako reagiro,možda iz podsvijesti jer me djed i drzao u narucju prije smrti i josh prije ali bio sam jako mal i nisu mi se pokazivale njegove fotografije koliko ja znam...Tako da to čini još čudnije tu priču,neznam kako da objasnim jednostavno sam znao da je to on kao iz sjećanja...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimepet sij 11, 2008 2:44 am

Akhkharu je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Dobro došao, Akhkharu! :cheers:

Zanimljiva priča, jedino me zanima kako si u trenutku kad ti je pružio balon shvatio da ti je on djed? Poznavao si ga s fotrografija?

Hvala hvala na dobrodošlici...Jednostavno ja sam tada tako reagiro,možda iz podsvijesti jer me djed i drzao u narucju prije smrti i josh prije ali bio sam jako mal i nisu mi se pokazivale njegove fotografije koliko ja znam...Tako da to čini još čudnije tu priču,neznam kako da objasnim jednostavno sam znao da je to on kao iz sjećanja...

Ako si znao da je to on, onda je sigurno bio on. I ne vjerujem da je tamo bio zabunom, možda je došao namjerno da ti podari to iskustvo :)
[Vrh] Go down
Akhkharu
Stanica



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 26
Age : 31
Location : To je tajna,ako vam kažem morat ću vas ubiti
Registration date : 22.12.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimepet sij 11, 2008 3:10 am

svjetloisjena je napisao/la:
Akhkharu je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Dobro došao, Akhkharu! :cheers:

Zanimljiva priča, jedino me zanima kako si u trenutku kad ti je pružio balon shvatio da ti je on djed? Poznavao si ga s fotrografija?

Hvala hvala na dobrodošlici...Jednostavno ja sam tada tako reagiro,možda iz podsvijesti jer me djed i drzao u narucju prije smrti i josh prije ali bio sam jako mal i nisu mi se pokazivale njegove fotografije koliko ja znam...Tako da to čini još čudnije tu priču,neznam kako da objasnim jednostavno sam znao da je to on kao iz sjećanja...

Ako si znao da je to on, onda je sigurno bio on. I ne vjerujem da je tamo bio zabunom, možda je došao namjerno da ti podari to iskustvo :)

Vjerovatno..Dosta mi je trenutno misterija i citanja foruma tako da vas napustam pa sutra opet dodem mal raspravljati posto mi mozak sad trenutno neradi za smisleno rijesavanje tih tajni..noć svima.. mase
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimepet sij 11, 2008 11:43 am

svjetloisjena je napisao/la:
silver je napisao/la:
bas sam jucer pogledao film o duhovima, dokumentarac.. o nekom sanatoriju, zaboravih sad kako se zove.. ah, da, waverly hill.. Stavit cu posli screeshotova malo i tako to :)
Daj prvo malo prepričaj, onda stavi slike :)

uglavnom, radi se o dokumentarcu koji govori o wawerly hillsu, jednom sanatoriju u americi.
Prvo je otvoren u vrijeme 'bijele kuge', odnosno tuberkuloze, koja je u prvoj polovici 20. st. harala amerikom, a lijeka nije bilo. Zato je otvoren taj sanatorij (tako ga zovu u filmu ali zapravo je neka vrst bolnice), koji je imao svrhu pronaći lijek protiv tuberkuloze i tako pomoći pacijentima.
Sanatorij je izgrađen na 4 kata, na prvom katu je recepcija, kuhinja itd, a na ostala 3 su bili kreveti (mogao je primiti negdje oko 800 ljudi, mislim). 4. kat je bio za bogatije pacijente..

I uglavnom, oni su na razne načine tražili taj lijek protiv tuberkuloze. I blago rečeno, nisu uspjeli u tome. Kad je lijek otkriven 1940-ih, sanatorij je zatvoren (i kasnije preuređen u starački dom, ali o tome kasnije).
Cijeli kompleks je zapravo ogroman.. Bio je dosta prozračan.. Ali problem pravi je u tome što su oni radili pacijentima. Postoje originalne fotografije i snimke koji govore o tome.. Ljudi su se u gomilama slijevali tu, u očaju, ali isto tako su i u gomilama napuštali sanatorij kroz 'tunel smrti', tunel kroz koji su bolničari iznosili mrtva tijela, pa bi ih kod obližnjeg brda pokupila rodbina ili tko drugi..

A malo o tim pokusima na ljudima, u očaju da se pronađe lijek..
Vjerovali su recimo da će pacijentima pomoći hladnoća da ojačaju pluća (baš je upečatljiva scena ova jedna, arhivska snimka), pa su se tako mala djeca, oboljela od tuberkuloze, obučena jedino u pelene morala igrati vani na snijegu.. nezamislivo. Također je postojala jedna operacija (zaboravih naziv, ima), pri kojoj bi liječnici izvadili 2 rebra pacijentu da bi se proširio grudni koš, kapacitet pluća, mislili su da će tako uspjeti.. Ali manje od 1% pacijenata bi preživilo operaciju. A i ti šta su preživjeli.. Deformirana tijela, kompletno.
Bila je i jedna soba (the draining room - soba 'iscjeđivanja') gdje bi pacijentima doslovno iscjeđivali krv do smrti..
Možete zamisliti atmosferu takvog mjesta...
Nezamisliva patnja, bolest, užas, bol, očaj,... Mislim da je dovoljno još reći da je od svih pacijenata što su u tih 20 i više godina tu boravili, preživjelo nekih 5%.. Vjerojatno samo oni koji su na vrijeme dočekali lijek..
Nakon što je sanatorij zatvoren, nakon nekih 20-ak godina, pretvoren je u starački dom.. No, ni ovaj put sudbina wawerly hillsa nije bila puno bolja. Loši uvjeti, okrutnost osoblja, stari ljudi su bili ostavljeni da umru, bez pažnje, brige.. 1989. je dom zatvoren upravo zbog nehumanih uvjeta. Od tada zgrada zjapi prazna..

A u dokumentarcu su istražili tu zgradu.. i otkrili puno toga.. Razne priče ljudi koji se ne poznaju govore o istim stvarima.. Fotografije i video snimke koje su jednostavno previše da bi bile lažirane.. Iskustva ljudi, pokusi,.. ali o tome više kad napravim par screenshotova..
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitimepet sij 11, 2008 11:49 am

Stvarno jeziva priča pale
[Vrh] Go down
Sponsored content





Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Duhovi - naša i tuđa iskustva
[Vrh] 
Stranica 3 / 32.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 32  Next
 Similar topics
-
» Bliski susreti - osobna iskustva
» Infrazvuk i duhovi ipak povezani?
» Duhovi u ekranu
» Duhovi u stolu
» Duhovi pokojnika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: