Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Napad SAD-a na Siriju

Go down 
+3
Fantom
Dantalion
Archangel
7 posters

Kada će SAD, sa ili bez saveznika, napasti Siriju?
Za manje od mjesec dana
Napad SAD-a na Siriju Icon_vote_lcap0%Napad SAD-a na Siriju Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Od 1 do 3 mjeseca
Napad SAD-a na Siriju Icon_vote_lcap17%Napad SAD-a na Siriju Icon_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Od 3 do 6 mjeseci
Napad SAD-a na Siriju Icon_vote_lcap33%Napad SAD-a na Siriju Icon_vote_rcap
 33% [ 2 ]
Između pola godine i godine dana
Napad SAD-a na Siriju Icon_vote_lcap17%Napad SAD-a na Siriju Icon_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Više od godine dana
Napad SAD-a na Siriju Icon_vote_lcap33%Napad SAD-a na Siriju Icon_vote_rcap
 33% [ 2 ]
Ukupno glasova : 6
 

Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimečet vel 23, 2012 2:19 pm

Šta mislite kad će se desiti? Za Libiju je trebalo par mjeseci, a za ovo? Pokušajte predvidjeti tačno u dan. :)
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimečet vel 23, 2012 2:54 pm

šta je da je, dobar su narod i turistička zemlja, imaju stvarno zanimljiva mjesta još iz doba rimskog carstva. al su poludjeli. znam da su za vrijeme jednog prosvjeda ubili jednz ženu, i to tako da su ju sa noževima razrezali na ulici.
inače otkako su ameri napali irak više nisu dobro došli u tu zemlju. stalno su pljuvali po njima, al dolare vole više od vode, za njih bi se potukli isti tren
ove godine budu napali sigurno. pa INa je iz sirije vukla mjesečno oko 74.000.000$ mjesečno. a ameri su prije ine tamo radili samo šta im je bilo preskupo radit jer nisu znali radit na takvom terenu pa su ostali bez koncesija pa ina preuzela.
sad bi oni opet to nazad
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimečet vel 23, 2012 4:39 pm

Al' ajmo se malo prisjetiti nedavnih događaja sa Libijom, Egiptom pa i Irakom. U svakom tom slučaju imali smo novinske natpise i medijske izvještaje da se vrši neko kršenje ljudskih prava, da narod gladuje, da imaju oružje za masovno uništenje (koje SAD i saveznici nemaju, zbog svojih humanističkih principa). Koliko je bila istina a koliko manipulacija medijima?

Evo, Libija mi je najbliža jer znam ljude u mojoj blizini koji su tamo radili i pričali su kako je tamo - potpuna suprotnost onome što sam čuo kasnije preko TV-a. Dakle, nešto je trulo. A sad, imajući u vidu šta se desilo sa Libijom, Sirija odjednom odlučuje da počne ubijati svoje stanovnike, u nadi da ovaj put - valjda samo zato jer se zove SIRIJA - neće doći do vojne intervencije svjetske policije, uvijek na rat spremnih i voljnih Amerikanaca...!? Nekako mi to ne drži vodu.

S druge strane, ako se radi o medijskim manipulacijama, nije li malo bahato, predrsko, upotrebljavati ISTE metode manipulacije kao u Libiji? Ljudi su već opazili da im se dobrano lagalo, a sad bi trebali odjednom misliti da je sve istina? Ili su toliko samopouzdani ili smatraju ostatak svijeta i obične građane mučkim budalama.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimečet vel 23, 2012 5:34 pm

Pa zar Sirija vec nije napadnuta...??? confused
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimečet vel 23, 2012 5:45 pm

međusobno se napadaju, dio sirijske vojske se urotio protiv predsjednika sa narodom i tako.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimečet vel 23, 2012 8:03 pm

Ne znam, zato i pitam. Imam čudan deja vu osjećaj... misli
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimečet vel 23, 2012 10:05 pm

jedna divna žena, koja je bila zadužena za praćenje događanja u državama kojima su odlike ovakvi totalitarni, i slični režimi tvrdi da ovi pokreti koji su počeli s tunisom, egiptom, i td. itekako imaju podlogu u politici i europske unije kao i SAD -a koji u tome vide svoj interes. I ono što posebno ističe to je u najmanju ruku degutantna uloga medija koju su oni objeručke prihvatili. kao prvo mi nemamo pojma koliko dugo već SAD "napada" Siriju, i ne znamo koliko malo znamo o motivima napada i na Libiju i sad vrlo vjerojatno na Siriju. Vjerujem da je to samo jedan veliki mozaik koji je iz naše perspektive porpilično nejasan.
neće proći još dugo, novinari, reporteri pogibaju, sve više je krvi stanovnika, ali ono što je malo drugačije nego u npr. Libiji, i možda malo odgodi napad SAD -a je ta vojna moć koju presjednik SIrije ima...
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimečet vel 23, 2012 10:32 pm

znam da se neki general sa svojom vojnom jedinicom suprodstavio predsjedniku. te je predsjednik naredio zračni napad i sve su riješili. nema više ni generala ni vojske koja se suprodstavila
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimečet vel 23, 2012 10:40 pm

Stručnjaci za Siriju, nema što. Vjerujem da ste tamo i bili.

Narod se pobuni protiv vlade i gle, to je odmah američka urota.

Mogu samo reći da me je čudilo jedino to što i prije nije izbila pobuna.

Naravno da ću elaborirati i zašto.

Tamo vlada cenzura i to tvrda, narod pokušava doći do informacija, ali Sirija u dobrim manirima jedne Kine blokira sve nepoćudne informacije.

Na svakom koraku imate Muhabare (tajnu policiju) koji, gle čuda i nisu tako tajni. Kako prepoznati Muhabaru. Po kožnom mantilu ili po casual nabačenom kalašu o rame. A pretući čovjeka im i nije neki problem. Narod ih se boji kao vraga.

Predsjednik je sa 20 godina bio general i vrhovni zapovjednik. Jeste da su izgubili rat protiv Izraela, ali na to se gleda kao na veliku pobjedu. Sadašnji predsjednik je sin prijašnjeg predsjednika, vjerojatno demokratski izabran kao jedini kandidat.

Kada se malo uzburka u zemlji, predsjednik organizira pobune branitelja protiv smrtnog neprijatelja Izraela, a to naravno završi uz nekoliko mrtvih Sirijaca, i gle čuda, opet se ne mora razmišljati o jadu i bijedi u kojoj žive ljudi, već imaš energije razmišljati o mrskom neprijatelju preko granice.

Onaj dio Sirije koji je okupiran od Izraela umire od straha, ali ne zbog terora i cionističke zavjere, već zbog straha da će se jednom morati vratiti majčici Siriji.

Opet ćete popljuvati mrske amere, ali meni jedino smeta što ranije nisu pomogli tom narodu, već samo nijemo promatraju.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimečet vel 23, 2012 11:16 pm

Ja neću ništa pljuvati, samo ću ponoviti jedno pitanje što si postavio - zašto i prije nije izbila pobuna? I, mnogo važnije, zašto tek sada čujemo za to? To se dešava decenijama, zar ne? Pa trebalo je onda biti po svim svjetskim novinama već neko vrijeme, i dosad bi već postalo "common knowledge" - a to nije.

Ili Sirija misli da se može odbraniti od napada cijelog svijeta ili je ovo podmentnuto. Nakon što su njeni vladaoci vidjeli kako je prošla Libija, Tunis, Egipat, Irak - ili su neizmjerno glupi ili se sad češkaju po glavi i viču "WTF?!"

Interesantno je primijetiti da su svi ti modernih totalitaristički režimi u kojima se krše ljudska krava nalaze na naftnim naslagama... A S. Koreja? Kuba? Crveni Kmeri? Zbilja, je li to jedino mjesto gdje se umire i pati? Šta je sa Afrikom? Gdje je tu Liga Pravednika?
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimepet vel 24, 2012 12:00 am

Neće skoro napasti Siriju jer su Rusi stavili veto na tu odluku. I neće se Asad tek tako predati. Zanimljivo je da gde jegod izbila ta pobuna da su na vlast došli islamisti. A Amerikanci su tim istim islamistima ranije objavili rat. A sada im pomažu da uspostave demokratski režim confused
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimepet vel 24, 2012 12:02 am

Sirija je već imala ranije pobunu Masakr u Hami i to se odavna zna, ali svijetu je tada bilo nezamislivo (valjda u svjetlu ostalih separatističkih pokreta) da se netko digne protiv vlade ili nedo bog da se država raspadne (kao da je to dogma, ali SSSR nam je pokazao kako nešto što politikom nastane, politikom može i nestati, a možda nisu čuli da se i Rimsko carstvo davno raspalo :) )

Danas je to in u arapskim zemljama.

A što se tiče vlasti, koje ne vide dalje od svog nosa, pa zar nismo svi takvi.

Zar mnogi od nas ne idu u sigurnu propast u životu, ali misle, ma nije to ništa. Ferdelji je dao dobar primjer (nije politički, ali vrlo dobro oslikava način razmišljanja) gdje čovjek pada sa vrha zgrade, ali na svakom katu viče kako je za sada dobro, jer je živ i zdrav.

Ljudi izgube kompas, a naročito ako nekoga uvjeravate cijelo vrijeme u nekakve laži. Opasnost toga leži u tome da i vi pomalo počnete vjerovati u tu laž.

"Kada predugo gledaš u ponor i ponor počinje gledati u tebe"
"Nietzsche"
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimepet vel 24, 2012 12:07 am

Sin_Nanna je napisao/la:
A Amerikanci su tim istim islamistima ranije objavili rat
Vrlo provizorno pisanje. Ameri nisu objavili rat islamistima (znači posredno i Islamu), već organizaciji svog bivšeg agenta. A ako ćemo tako gledati, može li se objaviti rat demokršćanima. Problem je gledanja na svijet kroz svoje leće, a ostali imaju drugačiju dioptriju, pa si mislimo kako su oni ćoravi, a eto mi jedini vidimo čisto.
Amerikanci imaju jače saveznike u pojedinim islamističkim državama nego što su pojedine države sa kršćanskom većinom.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimepet vel 24, 2012 12:14 am

Problem našeg svijeta, mislim onog koji leži na zasadama Europsko-kršćanskog je to što na sve gledamo kroz osobno iskustvo, pa su zbog toga svi ostali čudni, a samo mi smo ispravni i dobri.

Osuđuje se cijeli svije i ruga se svakome tko je i malo drugačiji, pa je to dovelo do toga da se pojedini narodi istrijebe jer su "divljaci".

Kada bi na svijet gledali bez stereotipa kojima smo indoktrinirani godinama, možda bi vidjeli puno ljepši svijet.

Kakve to veze ima sa ovom temom. Pa, za početak, odbacimo sve što nas ograničava i pokušajmo ne razumjeti druge, jer to definitivno ne možemo, već pokušajmo poštivati druge, koliko god bili različiti.
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimepet vel 24, 2012 12:19 am

Jesu objavili rat Al kaidi, ali veliki broj islamista podržava istu i poziva na sveti rat protiv nevernika. Tačno je da imaju saveznike u pojedinim islamski zemljama poput Kuvajta i Saudijske Arabije, ali to je sve iz lične koristi (to čak i vrapci znaju.)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimepet vel 24, 2012 12:26 am

Sin_Nanna je napisao/la:
Jesu objavili rat Al kaidi, ali veliki broj islamista podržava istu i poziva na sveti rat protiv nevernika. Tačno je da imaju saveznike u pojedinim islamski zemljama poput Kuvajta i Saudijske Arabije, ali to je sve iz lične koristi (to čak i vrapci znaju.)
Kad se kaže veliki broj, misliš na 90%?
Upravo ovakav govor vodi prema govoru mržnje i podjelama. Niti jedna zemlja sa većinskim muslimanskim življem nije podržala Al Qaidu.
A kad se već toliko poznaje Islam, na koje se to nevjernike konkretno misli?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimepet vel 24, 2012 12:32 am

Bugari su usli u Sofiju... confused
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimepet vel 24, 2012 12:35 am

Ne mislim procentualno, nego da i Al Kaida ima dosta saveznika u islamskom svetu. Naravno da svaka zemlja ne podržava istu, ali se uvek nađu pojedinci, nije svako zlatan. U svakom narodu ima dobrih i loših momaka.
To za nevernike mislim na shvatanje iste prvog stuba u islamu da je Alah jedini bog i Muhamed jedini prorok.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimepet vel 24, 2012 2:04 am

Galileo Galilei je napisao/la:
Stručnjaci za Siriju, nema što. Vjerujem da ste tamo i bili.

Ne vjerujem da na forumu postoji netko tko bi bio "Stručnjak za Siriju". Ovdje samo malo diskutiramo, iznosimo nešto što mislimo da bi moglo biti ispravno (ni u kom slučaju 100%). Ja ne znam šta se u Gornjoj Maoči događa, a u mojoj je kao državi, ni ne slutim kolika je (ne)moć vehabija, a kamol da znam koliko toga ne znam o stanju u Siriji i ostalim zemljama koje pogađa pelud arapskog proljeća.
Možda sam izmanipulirana medijima do te mjere da nisam primjetila kad su mi u moj mozak utisnuli da je SAD uz još neke zemlje netko ko je svakom loncu poklopac i ko ima potrebu odlučiti o tome kad se napada Siriju, kad se ubija Gadafija. Jednostavno mislim da ništa nije onako jednostavno kako mi to mislimo
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitimesri vel 29, 2012 7:23 pm

glasao za onu zadnju opciju kad nema neke druge,s obzirom da treba izbjegavati ratove,sve osim apokalipticnog jasno , a i tu treba vidjeti kako cemo stajati,odnosno kako ga i koliko uopce voditi...@ confused
[Vrh] Go down
Sponsored content





Napad SAD-a na Siriju Empty
PostajNaslov: Re: Napad SAD-a na Siriju   Napad SAD-a na Siriju Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Napad SAD-a na Siriju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prvi svjetski rat...
» Napad Sjeverne na Juznu Koreju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: