Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Renesansne muze podvrgnute dijeti

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Renesansne muze podvrgnute dijeti   uto oľu 13, 2012 1:30 am

Botticellijeva Venera na slici je dosta mršavija nego u originalu – šta se desilo?

Moderni ideali ženske ljepote

Talijanska umjetnica Anna Utopia Giordano je ženska tijela na poznatim djelima talijanskih slikara podrvrgnula brzinskom režimu uklanjanja kilograma, kako bi ih prilagodila modernim pistama i magazinima.

Pogledajte verzije poznatih slika koje prikazuju rasne ženske obline podvrgnute strogom režimu Photoshopa koji reducira obim struka, butina i uklanja slavne obline.

LINK

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Renesansne muze podvrgnute dijeti   uto oľu 13, 2012 1:37 am

Mislim da je ovakvo photoshopiranje remek djela umjetnosti, čisto karikiranje i upropaštavanje. neides
Možda je to bio i cilj dotične umjetnice koja se upustila u navedeno photoshopiranje. Slike nakon photoshopa mi se uopće ne sviđaju i mislim da u originalu izgledaju puno privlačnije i zdravije. One su prikazivale realne žene i u tome je ljepota.

Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Renesansne muze podvrgnute dijeti   uto oľu 13, 2012 1:43 am

Nije u tome stvar, stvar je da mi to što si sad rekla vidimo. Da je ono prije lijepše jer ovdje predstavlja normalu i prirodnost.
Ovo je na neki način kritika današnjim idealima ljepote pošto su sve naslovnice photosopirane da se makne nešto što se ne smatra lijepim. Umjetnica je isto tako tretirala žene koje su u to vrijeme predstavljale ideal, ali danas to ne zadovoljavaju.

PostajNaslov: Re: Renesansne muze podvrgnute dijeti   Today at 12:34 pm

[Vrh] Go down

Renesansne muze podvrgnute dijeti
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.