Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Entiteti & Demoni

Go down 
+13
zvezda
SrW
2pac
Wolf_Moon
Star
MoW
Kahali
primitive101
Alpha
Dada289
Chakotay
Hladni
Dantalion
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimesub lip 29, 2013 10:49 pm

Reiki je napisao/la:
Radim reiki redovno. No, trebala sam i pomoc drugih jer nisam dovoljno sposobna da sama sebi pomognem toliko su ti entiteti7demoni bili jaki. Sad sam mnogo bolje. Nista me ne boli, samo s vremena na vrijeme ali nista strasno.Radim tretmane svaki dan/noc sebi. Zamislim sebe izmedju dlanova i aktiviram reiki simbole. Ne znam kako se tjeraju entiteti. Nemam pojma. Treci sam stupanj.

Entiteti se tjeraju tako što Spozaješ sve djelove sebe koji nisu usklađeni sa Ispravnim djelovanjem kroz ne-djelovanje,tj djelovanjem iz Praznine,iz mjesta gdje nema razlike između subjekta i objekta djelovanja,iz mjesta gdje se vezanosti Uma za 4 elementa od kojih je sastavljena Iluzija Kreacije gase i ne ostavljaju traga.

Tako se tjeraju entiteti,bar ti što idu kontra Tao-a.Sve ostalo je samo odlaganje problema.A u temelju Uma,mjestu gdje nema zlih entieta koji vrse svoju Volju umjesto Volje Dharme,NEMA SIMBOLA,NEMA FORMI,NEMA KONCEPATA !

Dok god se igraš sa formama i simbolima,to je sfera formi,a Stvarnost nije data u formi.Forme su iluzija.Entiteti su iluzija.Bar takva vrsta entiteta koji tebe smaraju.
[Vrh] Go down
Reiki
Prašina



Female
Leo Dragon
Broj postova : 9
Age : 47
Registration date : 29.06.2013

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimened lip 30, 2013 12:03 am

Odgovoricu ti kratko, dobices djelomičan odgovor jer se sada zurim.
Nisam razmišljala ko sam bila prije inicijacije u Reiki
A ko sam nakon inicijacije.Ista sam osoba u biti samo sam se upoznala sa necim novim. Osjecaj energije. Ljudi se ne razlikuju po mom misljenju, njih samo svijest razlikuje. Svi mogu da osjecaju isto pa i energije. To je Bozije a ne nase.
Reiki je Univerzlna zivotna energija…tako se ukratko objašnjava kad nas pitaju: sta je to reiki?

Ne vidim problem micanja i mjesanja u moj astral i te hajmo rec probleme ako se mogu prebroditi na laksi nacin. Bog je rekao “Olakšaj a ne otezaj”…prema tome idem tom linijom, ako se moze olakšati sto da ne. Mozda si i u pravu ali taj teret je pretezak za mene i ne mogu da ga nosim a da bude sve ok samnom. Ucitelj je radio na mojim merdijanima, chakrama i ciscenju aure, tjerao je etitete, a ja sam bila njegov pacijent. Ne znam tacno sta je sve radio on jer ne ulazim u njegov rad. On se rekijem bavi 35 godina. Stanje svijesti je bilo ok za vrijeme njegovog rada. Povracala sam sto je bilo ciscenje a nakon svakog mog povraćanja bila sam bolje kao da sam se oslobodila nečeg teskog. Kao omadjijana ne znam kako to da objasnim pa kao da je neko skidao sa mene sve te negativnosti i rezultat svega -tog oslobadjanja je bilo moje povraćanje..

Zurim se sada….nastavicu
[Vrh] Go down
Reiki
Prašina



Female
Leo Dragon
Broj postova : 9
Age : 47
Registration date : 29.06.2013

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimened lip 30, 2013 1:18 pm

Evo da nastavim….
Ovo sto si ti rekao da je pukla sjemenka sa kauzala i da se razlila po astralnom, praicnom i fizickom nivou, nemam pojma sta konkretno znaci, ali pretpostavljam donekle. Ja sam drugačije to posmatrala sto se desilo odnosno ponovilo. Doselila sam u tu staru kucu,pocele su se dešavati neke situacije koje nisu nikad prije, potrazila sam pomoc, pomoc mi je dana, no, ponovo se sve vremenom vratilo jer nisam dovoljno radila na sebi ili nisam bila dovoljno jaka, a samo to vracanje bilo je jos snažnije…ponovo sam potrazila pomoc, dana mi je,postalo je bolje, ali receno mi je da su entiteti izuzetno jaki da odmah prorjedjuju moju auru cim se uradi na njoj. Vratio mi se samo dio bolesti, nije stiglo sve odjednom jer sam preselila i ponovo pocela rad na sebi. Ako sve ovo ima veze sa karmom, a mozda i ima, zar ne postoji nacin da se sve to meni olaksa? Dakle, mozda ja i jesam bila neki negativac u proslim zivotima, ali za ovaj smatram da imam ciste namjere i nemam bas malo godina, a odako znam za sebe ti entiteti ili negativna energija stizali su me od djetinjstva, bas od djetinjstva, od onda kad sam bila u majcinoj utrobi.

Ovo sto sam rekla za osou koja se bavi yogom rekla sam to tek onako, jer znam da prakticira neku vrstu yoge, ali obzirom da ja ne prakticiram onda i ne znam koja je vrsta. Mozda se nisam izrazila kako treba pa ti nije ni bilo bas sasvim jasno.

Za duhove u stanu….pa…neka njih, znam sve o njima teoretski, ali ne bih da imam ikakve veze sa njima. Znam da se i unutrašnji vodici mogu vremenom prikazati vidljivi, ali ja ne bih to, neka hvala….neka unutrašnjeg vodica negdje u meni, nije potrebno jos i da ga vidim. Ne zelim kontakte sa astralnima, pricanja i slicno. Ne zelim da imam ista sa duhovima, ni dobrim a pogotovo zlim.

Ovo za otvaranje trećeg oka, lik-učitelj koji mi je radio tretman vjerojatno je znao sta govori i pretpostavljam na sta je mislio, nije to mislio tek tako. Sigurna sam.To je prvo pomenuo nakon tretmana…Znam da je to oko povezano sa intuicijom i sa snovima sto imam odkad znam za sebe, ali sumnjam u nesto da se ono pocelo otvarati od mog rodjenja, jer vidoviti snovi i jasna intuicija nisu mi strani. No, opet kazem nemam ti ja pojma o svemu tome, sve je to za mene strano. Teorija nije isto sto i praksa a ti sigurna sa imas vise iskustva od mene.
Hvala na javljanju.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimeuto srp 02, 2013 9:56 am

Imam namjeru napisati jednu konciznu reakciju na sve sto si napisala u svom glavnom (prvom) post-u, ali evo samo malo da privremeno izreagiram na ovo sto si sada zadnje pisala jer mi je zapalo za oko.
Nikada nemoj smatrati za bilo što šta ja kažem (ili kada smo kod toga bilo tko drugi) da nije predmet za razgovor, dilemu, diskusiju ili skepsu, niti da smatram kako je jedino ono što ja pričam ultimativno ... i zato te savjetujem da dobro razmisliš i budeš oprezna prije nego što u životu počneš bilo koga (ili bilo što) bezpogovorno slijediti, slušati ili potpuno vjerovati, a pogotovo one koji su tako konačno "sigurni" ili one koji se postavljaju kao da jedini imaju copyright na Istinu.
Nažalost danas je najveći broj takvih upravo u krugovima koji su vremenom komercijalizirali razne hybridne tvorevine (duhovne tehnike, kultove, discipline ili novokomponirane "tradicije") pa se vremenom, umjesto svojevrsne duhovne evolucije većeg broja ljudi, nažalsot prvenstveno razvio jak i profitabilan biznis.
Ovo naravno ne znači da još uvijek ne postoje predani pojedinci (koji su na vrijeme uspjeli staviti naočale sa filterima i uvidjeti koliko je tu zapravo prodavanja magle) i nešto rijetkih preostalih pravih majstora drevnih autentičnih mističnih doktrina.
U ove rijetke nažalost ne spadaju Reiki Majstori (ili učitelji) jer je Reiki sam po sebi jedna od takvih, hybridnih, tvorevina koja je kompletna sama po sebi samo mali, labav i vrlo tanak dio nečega što je nekada zasita bilo moćno, izvorno i davalo šansu pojedincu da eventualno hoda Putem Znanja (mudrosti).
Sa ovim se ti možeš ili ne moraš slagati (i najvjerovatnije i nećeš) ali na meni je da ti probam dati pogled i iskrenu observaciju, a za takve stvari ja imam neograničenu motivaciju jer se (na neki način) osjećam odgovornim širiti Uvide i Spoznaje do kojih dodjoh tijekom brojnih grešaka i brojnih naivnih poteza iz vlastitog puta k Gnozi.
Na mom putu imao sam priliku sresti (i učiti od njih) najfinije prevarante i šarlatane kao i one koji nisu bili svjesni da defakto šire nepotpuna i ne pretjerano duboka 'kvazi znanja'; osim njih sretao sam i učio od primjera čiji su životi bili na granici izmedju mentalnih oboljenja i patoloških dijagnostika upravo radi hodanja cestama raznih duhovnih hijerarhijskih sistema dolazeći do ovog ili onog stupnja "clear-a", bilo da govorimo o scientološkom kodexu i dienetici, bilo da govorimo o kojekakvim (danas raširenim) thetama, reikijima i sličnim tehinkama.
Vidim da su pitanja koja postavljaš bazirana na potpuno prihvaćenim principima, prilično konačnim uvjerenjima i bez ikakve skepse u
Primitive je čak odgovorio dobar dio onoga sto sam ti htio ja napisati u nekim segmentima (osim u momentu i kontextu naplaćivanja sa čim se u potpunosti ne slažem).
Ali ću ti u drugom postu nastojati odgovoriti na pitanja koja ti nisu jasna a koja nemaju veze sa relavantnošću ili autentičnošću Reikia samog kako nebi odmah završili na "ratnoj nozi", a kako bi ti malko približio iz perspektive odredjenih Yogijskih tradicija što se zaista smatra otvaranjem trećeg oka, što se smatra otvaranjem trećeg oka iz perspektive današnjih new-age tehnika i što je zapravo 'treće oko' uopće (a sa čim se i prvi i drugi prilično slažu)

Citat :
Nisam razmišljala ko sam bila prije inicijacije u Reiki
A ko sam nakon inicijacije.Ista sam osoba u biti samo sam se upoznala sa necim novim. Osjecaj energije

Jedna stvar je osjećati energiju, a druga stavr je znati što je ta energija, odakle je ona, na što dijeluje, kakav je val (frekvencija) te energije, koliko ju kada i gdje osjećaš itd.

Citat :
Svi mogu da osjecaju isto pa i energije. To je Bozije a ne nase.

Što je to Božije a ne naše ? Što je to 'Bog' (a da nisi i ti izmedju ostalog) ? ili možda najpametnije pitanje je "dali postoji išta što je Božije a da nije tvoje (naše) istovremeno (ili vice versa)" ?

Citat :
Reiki je Univerzlna zivotna energija…tako se ukratko objašnjava kad nas pitaju: sta je to reiki?

Postoji li neka energija koja nije "univerzalna", ako postoji molim te reci kako se zove takva energija ?
Reiki je "univerzalna životna energija" kao što je to i Chi, kao što je to i Prana, kao što je i Kundalini ili centrifugalna energija takodjer i univerzalna i životna , kao što je i bilo koja druga. Izvor im je svima jednak, razlike su u manifestacijama i raznim tananim transformacijama sa kojima se bave različite tradicije ili znanstvene discipline na različite načine.; tako da nazvati nešto "univerzalnom životnom energijom" bagatelizira sve što smo saznali o detaljima i načinima manifestacije te energije i ako bi se tim terminom koristili mogli bi bilo što svrstati pod Reiki i nogomet takodjer svrstati disciplinom koja se bavi "univerzalnom životnom energijom" iako nikakve veze sa čime se vi u Reikiju bavite.
Stari Konfucijanisti majstori bili su mnogo više i svijesni i puno detaljnije radili na finim Energetskim mjenama u mikro i makro kozmosu nego bilo koji Reikista danas pa ni oni nisu svrstavali Konfucijanizam u "univerzalnu životnu energiju", bez veze je mješati, to jest izjednačavati, Sistem ili tehniku (ili doktrinu) sa nazivom za neku energiju.

Citat :
Ne vidim problem micanja i mjesanja u moj astral i te hajmo rec probleme ako se mogu prebroditi na laksi nacin.

Ako ne vidiš problem mješanja u tvoj astral onda ti nisu poznati osnovni mehanizmi i kako to zapravo radi. Mogu ti objasniti detaljno kao želiš (iako sam već pisao o tome) ili ti copy paste.ati sve razloge i probleme do kojih dolazi kod ovoga.

Citat :
Bog je rekao “Olakšaj a ne otezaj”…prema tome idem tom linijom, ako se moze olakšati sto da ne.

Koji bog je to rekao kome ?
I kada je to rekao dali je mislio da bi nekom čovjeku bilo "olakšano" da svaki dan žica klopu od nekog drugog i da nikada ne nauči jer mu stalno netko daje gotovu klopu ili ga je jednostavnije naučiti kako da peca ?
šta je lakše zaista ?

Citat :
Mozda si i u pravu ali taj teret je pretezak za mene i ne mogu da ga nosim a da bude sve ok samnom.

Kozmos nikada nije nikome dao tereta više nego što netko može nositi, nosiš uvijek točno onoliko koliko možeš.

Citat :
Ucitelj je radio na mojim merdijanima, chakrama i ciscenju aure,

Ako je radio na svemu tome istovremeno to je onda neki jak učitelj.. Kao prvo meridijani nisu vezani za čakre ni na jedan način u Tonalno-astralnom kontextu i oni ne korespondiraju sa istom energijom uopće (jer su meridijani vezani sa Dantijen-chi, a chakre za kundalini), a to znači da je taj tvoj učitelj morao Multi-taskat i to istovremeno baveći se nekim čudnim oblikom eterične-akupunkture (ako te nije dirao fizički) za koju ja nisam čuo, a ako te nije dirao i nije multi-taskao onda je jedino izvjesno da je morao zamoliti nekog od svojih prijateljski nastrojenih entiteta da to rade umjesto njega.
Bilo kako bilo, ako ti je tvoj Učitelj rekao da je radio na tvojim merdijanima, chakrama i ciscenju aure istovremeno onda ili se bavi vrlo čudnim "reikijem" ili ne zna uopće o čemu priča ili ako zna o čemu priča i stvarno se bavio normalnim reikiem onda ti direktno laže i radio je možda samo na jednoj od te tri 'stvari'.

Citat :
tjerao je etitete, a ja sam bila njegov pacijent.

E sad izgleda da je osim što je čistio auru, radio na meridijanima i chakrama izgleda istovremeno i "tjerao entitete" (ma šta da to "tjeralo" značilo).
Ne znam baš, sve mi se više čini da ili ti nisi baš dobro prenjela šta je on točno radio ili ako jesi onda ti je to radio u serijama seansi posebno, a to dalje znači da si se ti nadavala poprilično stotica eura tijekom "nesebičnih" seansi od tvog "učitelja".
Inače "entiteti" (ovisno kakvih manifestacija, kakvog karaktera i kakvog porijekla se ne "tjeraju", oni ili 'nestanu' tj. prestanu biti 'Bitni' osobi ili se transformiraju ili se ponekad eventualno stope sa kreatorom tog entieta, koji je često sama individua koja se pokušava riješiti istog)

Citat :
Ne znam tacno sta je sve radio on jer ne ulazim u njegov rad.

kao prvo, ako ne ulaziš u njegov rad:
To ti je kao da kažeš da se baviš medicinom i da te to jako zanima i da imaš profesora medicine koji je ujedno i tvoj doktor koji te liječi ali "ne ulaziš u njegov rad"..

A kao drugo , ako ne ulaziš u njegov rad kako onda znaš da ti je čistio auru, da ti je radio na meridijanima, da je "tjerao entitete" ... jel znaš ili ne znaš ?
Ili samo znaš koji su rezultati a ne želiš znati kako on to radi ? ako je tako zašto te ne zanima ? zar ti nie bitno koje su konzekvence i "Koliko košta" to njegovo pomaganje (zar ne pitaš i običnog doktora u bolnici koje su nuspojave nekog lijeka ili koliko je opasna neka operacija) ?

Citat :
Povracala sam sto je bilo ciscenje a

Kako znaš ? povraćanje je fizički aspektirano i može biti vrsta čišćenja ali upravo i samo na fizičkom nivou, odakle znaš da se radi o bilo kakvom čišćenju bilo čega suptilnog (aura, entiteti ili sl.) kada si sama rekla da ne znaš što radi tj da ne ulaziš u to ?

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimeuto srp 02, 2013 12:40 pm

Kahali je napisao/la:

Kao prvo meridijani nisu vezani za čakre ni na jedan način u Tonalno-astralnom kontextu i oni ne korespondiraju sa istom energijom uopće (jer su meridijani vezani sa Dantijen-chi, a chakre za kundalini).
 

Evo neke moje slike kroz pitanja i odgovore,pa me ispravi ako grješim.

Pa nemoguće da nema nikakve poveznice tu ?? Tj mora da ima,ali možda ne direktne,nego posredne.

A zašta je onda vezan jing,tj prenatalni gusti chi ? Kako on povezuje sve to ?

Jer on u slobodnom stanju(dakle dok se ne transformiše u tjelu potrebne fizičke supstance,prije svega spermu i menstruaciju kod žena) cirkuliše kroz osam dodatnih meridijana,a tih osam dodatnih meridijana se spoznaje i osvještava u jakom visokom stadijumu transformacije jinga u chi (''river chariot rotacija''),a suština procesa transformacije jinga u chi je korištenje vatre,tj Kundalini.U cjelome tome procesu Kundalini vatra ''topi'' jing koji se navatao po zidovima(zidovima meridijana vjerovatno a ne zidovima čakri jer čakre nemaju zidove,one su pumpe).

Istopljeni jing se spušta u dantien,gdje se transformiše u chi,koji je dosta rjeđi po strukturi i tu se primjenjuje tkz Taoistička ''vatra i voda meditacija'' ako ćemo to posmatrati preko formi.Kundalini je vatra koja topi jing koji je voda,i dobija se para koja je chi.Ali to je pročišćena para,čisti bebeći chi,koja kad se jednim djelom ''kondenzuje'' dobija se elixir života koji regeneriše fizičko tjelo i to je jedno od standardnih posljedica te prakse.

Takođe jedan od nadimaka dantien-a je polje Elixira,jer u tom procesu stvara se taj elixir koji transformiše fizičko tjelo i taj elixir je Amrita koja se pije u grlu.Tačnije,krucijalni djelovi jinga,koji kad se istope i spoje sa chiem,se onda penju do trećeg oka i epifize i tu se dešava glavna faza stvaranja toga nektara Amrite,koja se pije kako se već pije,yoga to zove kechari mudra,kada jezik podje ka gore,a taj nektar se počne lučiti u većim ili manjim količinama.

Šta su onda čakre u svemu tome ?

Čakre su pumpe koje pumpaju chi.Ali nemogu da ga pumpaju optimalno jer jing nije transformisan u chi.I nastaje trenje zbog svega toga,i velika patnja.To trenje je ključ za shatanje požude,gdje je seksualna požuda samo jedna manifestacija svega toga.Seksualna požuda je zapravo žudnja za transformacijom jinga u chi nakon čega prestaje ta žudnja u fizickom tjelu kao i u Umu,a to je stanje koje Buddha zove prva dhyana sa svojim glavnim karakteristikama fizicke ekstaze(jer je to ekstaza u svakoj ćeliji u kojoj je transformisan jing,dok je sperma samo jedan dio transformisanog jing kojeg koristi fizicko tjelo) i mentalne sreće.

Ali čakre korespondiraju sa razinama kreacije.To znači da one pumpaju chi a samim time i Um u te djelove kreacije i ako tu ima bilo kakvih smetnji biće otežana manifestacije te razine kreacije kroz fizičko tjelo te osobe.

A cjela kreacija tj univerzum sa svoje (ugrubo) tri razine (fizicka, astralna i kauzalna) koristi Univerzalni chi.

Jing je prenatalni gusti chi i većina početnika radi sa njim a tripuje se da radi sa chiem.

Dječji chi,bebeći chi je sljedeca vrsta chia i to je chi koji se koristi bez koristenja respiratornog disanja.On se kultiviše zaustavljanjem izdaha u udahu i obrnuto a svodi se na transformaciju jinga uz pomoć Kundalini.Taoisti to zovu hsi,tu vrstu chia.

Babajieva Kundalini kriya yoga radi upravo to.

E sad,ovo dosad znam razlikovat iz iskustva,al mi nije jasan Univerzalni chi koji se TEK nakon svih ovih faza prepoznaje i Osvještava,kao dio Sebe naravno.

Smješno je uopšte pričati o praktikantu Reikija koji treba da iskanališe taj Univerzalni chi kad se on TEK spoznaje u ovoj užasno visokoj fazi kultivacione prakse.A iako ova fora sa transformacijom jinga u chi predstavlja tantrički proces sa formama,suština je ono što Buddha zove Prajna,transcendentalna mudrost koja emanira iz Temelja Uma i spaja samsaru i nirvanu,forme i ne-forme.

Dakle kad neko dođe do faze da stvarno može da kanališe taj Univerzalni Chi,onda ta osoba postaje taj Univerzalni chi,jer nikakvog drugog oblika chia u njemu nema,i tada on stvarno vrši Dharmu,Tao ili ti ga Božju Volju u ogromnoj mjeri.

Ali taj se odavno pozdravio sa formama,sa chakrama,sa meridijanima,sa konceptima,shvatio je iluzornost šestog diskriminatornog Uma koji je samo funkcija sedmog ego-vezujućeg Uma,vidio je Prazninu pet karmičkih agregata,shvatio je prirodu života i smrti,transformisao je fizičko tjelo u tjelo blaženstva-suosjećanja-uživanja,tkz nagradno tjelo kojeg budisti zovu sambhogakaya,realizovao je Temelj Uma,osvjestio je svoje kauzalno tjelo i prečistio ga,dao je mnoštvo bodhisattvinih zakletvi i popeo se do osmog nivoa bodhisattvinog treninga,vježbao je šest savršenstava(discipline,darežljivosti,morala,strpljenja,meditacije i prajne-transcendentalne Mudrosti),shvatio je da svih pet čula imaju isto i zajednicko neizdiferencirano počelo ili temelj i da ''Oko može slušati a uvo vidjeti'',shvatio je da nema sopstva u objektima chula,shvatio je da su sve stvari nerođene,shvatio je Ljubav.

Nekako nisam stekao dojam da reikisti IŠTA znaju o svemu tome.





[Vrh] Go down
Reiki
Prašina



Female
Leo Dragon
Broj postova : 9
Age : 47
Registration date : 29.06.2013

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimeuto srp 02, 2013 2:11 pm

@Kahali odgovoricu prvo tebi jer sad za sad imam toliko vremena, poslije odgovaram na post ispod tvog.

Kao prvo obojici se zahvaljujem na razgovoru na ovoj temi.

Nasa misljenja nemoralu biti ista, da bi mogli dalje razgovarati, nasa misljenja se mogu razlikovati, naucila sam valjda do sad da postujem i tuđa misljenja, ali bez onog supljeg filozofiranja.

Kahali, veoma si mi lijepo napisao u uvodu ono sto sam i sama negdje u sebi od sebe sakrivala. Treba biti pažljiv u svemu. U biranju prijatelja, posla…..ma bilo cega. Na greskama se i uci. Ne kazem da sam konačno naisla na prosvjetljene osobe i na konačno prave i iskrene prijatelje (govorim za ovaj novi krug reikista), to ce vrijeme pokazati, a mozda nisam ni ja sasvim ispravna osoba za njih, a toga nisam svjesna. Ono sto bih voljela iskreno najiskrenije jeste to da idem pravim putem, da me vodi Bog/energija/ma kako TO/ TU vodilju zvali, samo nek me vodi pravim putem.
Mozda sam vam ili nekima izgledala opičeno sto sam se sa prvim postom javila i odmah pocela pricu o entitetima blablabla, no, kako god to izgledalo ovdje na forumu, u zivotu slabo da pricam sa nekim o tome, u biti nemam skim. Moji prijatelji su daleko od mjesta gdje zivim, a na fejsbuku kad se “sretnemo” chatamo o tome kako je ko proveo dan, posao i ostale svakodnevnice. Zato u ovom virtualnom svijetu trazim ovakvo mjesto da mogu reci sve sto je u mojoj glavi jer nemam gdje. Ni na okupljanju reikista ne govorim bas puno.

Oj, odoh sa teme, izvinjavam se sa smaranjem….

Gdje sam ono stala, aha….da…da…

Oduvjek sam postovala one osobe koje naginju duhovnosti,ma koje religije bili i sta praktikuju, ali ako mi se “dopadnu” kao osobe a ne kao reklame za ono sto praktikuju jer ne volim “poslanike” onog tipa da putuju svijetom i namecu svoje ideale i sl. Volim kad sama sebe nadjem u nečemu i kazem Da-to je ono sto mi se dopada, hocu da radim TO. Sebe sam nasla u reikiju, ili bolje receno reiki je nasao mene. Ne znaci da ce uvijek biti tako, mislim pojma nemam sta me u zivotu ceka, ali ako mi se dopada da budem u reikiju ostacu u njemu.

Citajuci vase postove i poredci vasa znanja i iskustva sa mojima, osjecam da se nalazim pred Kineskim zidom. Sad mi nista nije jasno, iako sam i teoretski i praktično donekle (kad vas citam moram upotrijebiti rijec DONEKLE) u reikiju, cini mi se sto vise saznajem/citam/ucim, sve manje ustvari znam.

Najvise se osvrnuh na tvoj uvodni post o pojedincima koji se predstavljaju prosvjetljenima jer me najvise dojmio. Hvala ti na tome….

U vezi energija i osjećaja, moram priznati da sam uvijek bila pobornik prakse a ne teorije. Teorije su me uvijek smarale, a i praktični dokazi su uvijek bili uvjerljiviji od teoretskih.

Mozes li mi objasniti ovo u vezi mjesanja u moj astral i osnovne mehanizme kako to radi? Da sad ne rovim po forumu, moze copy/paste bila bih ti zahvalna.

Ucitelj koji je radio na meridijanima, chakrama i ciscenju aura nije to radio istovremeno. Na meni je radjeno dugo, povremeno. Za rad na chakrama i ciscenju aure kao reikisti donekle mi je poznato, ali osobe koje imaju visi stepen ili su na visem nivou od mene poznaju druge tehnike rada i zato sam rekla da ne ulazim u rad tog učitelja. Za merdijane iskreno pojma nemam kako to ide. Covjek kad se razboli ne postavlja mnogo pitanja, osim sto zeli samo jedno. Tako da je taj isti učitelj mogao sazvati sve woodo vračeve ovog svijeta u svoj krug, dic me iz mrtvih, meni ni na kraj pameti nije bilo da ga pitam sta je radio samnom ili sa kim je radio….vjeruj mi, samo mi je jedno bilo na pameti: da sve to prodje, da vratim staru sebe, onakva kakva sam bila prije. Sad kad sam mnogo bolje iz ove perspektive mogu a i ne moram da razmišljam o tome. Savjest mi je cista, ili bar mislim da je tako :D Kad kazem da ne znam tacno sta je radio pri tm mislim na METODE rada, nacin na koji radi, jer je učitelj visi stepen. Eto to.

Toliko za sad.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimečet srp 04, 2013 11:42 am

Evo neke moje slike kroz pitanja i odgovore,pa me ispravi ako grješim.

Citat :
Pa nemoguće da nema nikakve poveznice tu ?? Tj mora da ima,ali možda ne direktne,nego posredne.

Pa naravno da ima, ali ne mogu na svakom topicu ispočetka pisati sve mikrokozmičke mehanizme svakog detalja da bi nekome napisao jednostavnu reakciju samo zato što znam da će Primitve čitati .
Osim toga pročiato sam tvoj post do kraja, a vidim da bi Reiki htjela nastaviti konverzaciju ON topic, ako nastavimo ti i ja sa unutarnjom alkemijom zasrat ćemo još jedan topic.
Možemo na neki drugi.. Otvori temu: "Unutarnja alkemija (mikro i makro kozmički mehanizmi)", postavi onaj donji dio svog posta od dijela u kojem pišeš da su Čakre "Pumpe za Chi" (što je najveće Lucifero-Bogo huljenje koje sam ikad čuo), i onda ću ti ja odgovoriti, to jest razmontirati taj veo neznanja, pa onda ispočeta i natanane krenemo sa najjednostavnijim stvarima (primjerice: Čakre nemaju veze sa provodom Ki-a, jer su to dvije potpuno odvojene stvari, zapamti: Čakre sa Kundalinijem, Energestki centri i meridijani sa Chi/Ki-em itd.)

I chi se NE stvara tako što se topi Jang usljed Kundalinija.. ne znam tko ti je to ispričao, istina zanimljiva priča i ideja da netko takvo nešto napiše i ima neke veze sa pravim procesom nastajanja chi-a, ali objasnit ću ti zašto to jednostavno nije tako.. logički će ti biti jasno.
i Primitve, mi uvijek prepoznavasmo Tonalni (fizički), Astralni, Kauzalni, Super Kauzalni, "pravi dom duše" i 3 neimenovana svijeta iznad toga (to je ugrubo a ne samo Fizički, astralni i kauzalni)
4-ti i peti su u Sant Mat-u nazvani "Super kauzalni" i "pravi dom duše", iako se ja češće služim kabalističko-okultnom terminologijom ali samo naglašavam kako su sve moguće tradicije skoro odnacijek dijelile to privremenu kozmičku hijerarhiju na 5 osnovnih sach-kand svijetova i 3 neimenovana, osam sve zajedno...
Pitaj tamo onu svoju ekipu Sri Yukteshvara i kompaniju i oni su isto.. Babaji je pičio po Sach-kand-u ko lud takodjer.

Reiki, eto sad oprosti ti na smaranju, nastavljamo uskoro ..
Nemoraš odgovarati na Primitive-ov i moj zadnji post (osim ako ti nije bitno nešto za tvoj odgovor), to mi tako stalno, pa se malo sanesemo.

[Vrh] Go down
Reiki
Prašina



Female
Leo Dragon
Broj postova : 9
Age : 47
Registration date : 29.06.2013

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimečet srp 04, 2013 1:19 pm

Ma sve ok. Ako vam je zanimljivo tako samo nastavite. Vi mozda ne zelite da skrenete sa teme, ali to ste VI…kad se zanesete uvijek ce se to dešavati bez obzira sto to ne biste htjeli.

Jednu stvar hocu da vam kazem i da vas zamolim za to. Kad razgovarate vas dvojica između sebe razgovarajte tako kao sto sad razgovarate, a kad razgovarate sa nekim drugim onda razgovarajte na njegovom levelu. Sta hocu da kazem?
Budite jednostavniji u objašnjenjima, ako treba objašnjavajte plastično ma kako vam to smijesno zvucalo, ali ne koristimo svi istu terminologiju pa ne mogu skroz da vas razumijem u nekim stvarima. Ok, sad sam se potrudila, ali zamislite da vas cita neko ko nema pojma ni sta je reiki (npr.) , za njega bi ovo bilo previse pojmova….zato kad pojašnjavate ako ikako mozete pojednostavite to. Znate kao odnos učitelj-učenik…učitelj uvijek mora govoriti jezikom učenika da bi ga dijete shvatilo. Ubacujete za mene mnogo nepotrebnih stvari poput elixira  itd….ali dobro fino je procitati i to ali sto neko rece Off topic je….
I molicu lijepo bez ismijavanja i podcjenjivanja drugih ako ikako moze jer sam primjetila da ima i toga.

Hvala lijepa.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimened kol 18, 2013 7:03 pm

e zanima me jedna stvar...

Kako saznati jel imas parazita, demona ili entiteta? Po cemu se to moze "vidjet" ili reci da je mogucnost?

Imam nekoliko problema, nebi sad tu na javnome rekla sta je i o cemu se radi, ali zanima me to....
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimesri kol 21, 2013 4:25 am

Zamisli kao da je taj parazit na fizikalnoj osnovi na tvom tijelu neka bakterija. Sad napravi analogiju s duhom. Tako nekako bi to trebalo biti po mom mišljenju. scratch 
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitimened sij 26, 2014 11:23 pm

tinityrannical je napisao/la:
e zanima me jedna stvar...

Kako saznati jel imas parazita, demona ili entiteta? Po cemu se to moze "vidjet" ili reci da je mogucnost?

Imam nekoliko problema, nebi sad tu na javnome rekla sta je i o cemu se radi, ali zanima me to....


evo imaš sada tri mogućnsoti koje ti mogu otprilike odmah iz rukava dati kao ideju kako da to saznaš:

1. Kreneš ispočetka i počneš se sama baviti Hermetizmom (ako u svojoj okolini nemaš prijateljksu Magijsku školu koji bi ti pokazali i vodili te kao Adepta kroz svijetove 'Guang-Ho' do stupnja Magusa), a onda u Knjižaru ili negdje gdje možeš pa nađeš prvu Bardonovu knjigu i mic po mic dok ne majstoriraš stupanj Jasnovidnosti i Magisjkog Ogledala II i tu negdje bi već sama mogla napraviti auto dijagnozu imaš li nešto stvarno zaljepljeno na sebe ili kao i svaka druga mlada intelignetnija cura malo maštaš o tome pa si vremenom napravila nekog fantoma koji se sada hrani tvojom idejom da on postoji ... drugim riječima "zabrijala si" ali dovoljno da si napraviš sranje.

2. Da pitaš nekoga za koga vjeruješ da će ti to znati reći i da mu "Platiš" da ti to pogleda (ova metoda će skoro sigurno rezultirati da će ti taj netko reći da stvarno imaš nešto, samo da bi poslije pitao za malu naknadu ili da bi te jednostavno kasnije "imao u džepu" i iskoristio na jedan od brojnih načina kada mu/joj to zatreba);
Postoji mala šansa da ćeš naletiti na nekoga tko stvarno zna šta radi a koji će ti u tom slučaju reći jednu od dvije stvari : - ili da ne treba provjeravati jer da zna da imaš (jer svaki čovjek ima, objašnjavao sam ovo negdje kao engrame i kao subsvijesno programiranje, takodjer detaljno objašnjavah entitete i njihovu dinamiku neda mi se sve ispočetka pisat')
- ili da nemaš jer je skoro nemoguće da si baš ti jedna od 0.00001 promila inidividua kojem se specijalno namrčila neka demonologija naručena od Horonzona samo za tebe, i to zato što se ti ne baviš ovim i nisi se izlagala ovakvim bićima, a još je manje moguće da ti je netko "bacio uroke" ili nešto slično od sieseta sličnih izraza iz naroda...
"uroci" o kojima pričaju babe je svaka misao upućena tebi koja nije benigna a to se svima dešava svaki dan stalno... i sve te babe će ti pozitivno dijagnosticirati ŠTO GOD TI HOĆEŠ i što god da POMISLIŠ da imaš...
to je kao kod psihijatra, čim udješ na njegova vrata ne možeš izaći bez dijagnoze .. tako i u ovom svijetu, samo što je "kod nas" puno više prevaranata koji nemaju blage veze što se dešava oko njih, a nekmoli u njima.

3. Da ti ja sada kažem da nemaš (iz gore objašnjenih razloga)
Jedan stari Taositički red zna za sve prepreke koje čovjeka dijele od 'Oslobodjenja' i ne-uvjetovanosti uzročno-posljedičnostima ovog materijalnog plana i sve te prepreke zovu najmaštovitijim mitološkim imenima, a neki od njih su bili tolio dosljedni u opisima i zamišljanjima da smatramo danas da se nemali broj opisivanih entiteta manifestirao po Astralu iz čistog "njegovanja" generacija i generacija stotina i stotina ljudi koji su sljedeći ideju, vjerujući u nju, hraneći je, crtajući j ei ponavljajući je vremenom stvorili naslage onoga što zovemo Fantomima (a potpomognuti odredjenim elementalnim supstratima neki su postali neovisni entiteti-demoni);
Ovo sve ti govorim da razmisliš koliko ti treba to da zamišljaš i da očekuješ da nešto imaš.. što god da dovoljno dugo i spremno čekaš ostvariti će ti se prije ili kasnije, pa ti vidi...
Isto važi i za ovakve opisane polu tehnike kao što je netko prije mene opisao, što više takvih stvari radiš a da prethodno nemaš praksu koncentracije, fokusa, vizualizacije i td. samo će stvoriti potpunu uvjerenost da nešto stvarno imaš...


nadam se da si me shvatila...
U slučaju da nisi i da ti se svidjaju kojekakvi teen serijali sa vampirima, vješticama i demonima, onda ti "toplo" preporučam da slobodno zamišljaš svakodnevno ujutro popodne i navečer kako imaš zakačenog demona, daj mu i ime i oblik, pa da vidiš veselja kroz tjedan dva...
ali onda nemoj zvat upomoć upomoć....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Entiteti & Demoni - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Entiteti & Demoni   Entiteti & Demoni - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Entiteti & Demoni
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Demoni istina ili praznovjerje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: