Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što sve utječe na snove?

Go down 
+4
KidagakashNedakh
InaNNaa
Iris_666
Alpha
8 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimečet svi 17, 2012 2:20 pm

Za snove se smatra da se desavaju iz raznih razloga...neki smatraju da su "prezvakavanje" materijala proteklog dana od strane naseg mozga, neki da su poruke s drugih ravni, neki da se radi o nasem astralnom iskustvu dok tijelo spava, a neki cak imaju i prorocke motive.

Mislim da je svaki od navoda zastupljen u odredjenoj mjeri. Pitanje je kada i radi cega se desava da je neki san samo procesiranje informacija proteklog dana, a nekad, recimo, ima prorocku/upozoravajucu svrhu ili nesto trece.

Ljudi koji "nikada ne sanjaju" tj. koji se ne sjecaju snova ponekad mogu postici da iste zapamte ako su taj dan dozivjeli/vidjeli nesto sto ih je potreslo. To moze biti i horror film. San tada kao da bude intenzivniji, cesto tezak i mi ga zapamtimo. Objasnjenje za to mozda bi se najvise naslo o teoriji procesiranja informacija. Isto tako ponekad sanjamo teske snove ili imamo nocne more nakon teskog obroka. Najcece se radi o crvenom mesu konzumiranom u vecernjim satima. Sto mislite, da li bi snovi uzrokovani na taj nacin bili procesiranje informacija, losa probava ili se mozda radi o nekim "finijim" razlozima?

Sto sve utjece na vase snove i da li ste, uopce, doveli u korelaciju javu sa pojavom raznih tipova snova?
[Vrh] Go down
Iris_666
Prašina



Female
Gemini Horse
Broj postova : 7
Age : 33
Location : Zagreb
Registration date : 14.05.2012

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimepon svi 21, 2012 12:24 pm

Mislim da su snovi govor podsvjesti, i da sanjamo sve sto smo ikad vidjeli/dozivjeli.
A opet s druge strane, u snovima se mogu naci i odredeni odgovori/upozorenja/itd.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri svi 23, 2012 1:18 pm

Snovi su vjerujem nešto što je oduvijek zanimalo ljude. Naravno, kad malo bolje razmislimo, snovi su jako zanimljiva pojava iz razloga što imamo "događaje" o kojima smo u stanju razgovarati, koji nas muče, koji nas razvesele, zabrinu i sl. a u principu se nisu dogodili.

Iz svog iskustva s molitvom, kojeg sam opisivala negdje mislim u Sanjarici, shvatila sam da na neki način možemo kontrolirati snove, jer, snovi koji se ponavljaju imaju svoj uzrok u nekoj našoj težnji ili problemu. Snovi su prestali teškom mukom koja se zove kontrola razmišljanja posebie prije spavanja. I poslije toga sam shvatila da su snovi, ovdje mislim na svoje snove, odraz onoga što mi se mota po mislima. Tipa, kad me čeka naporan tjedan na seminarima, onda redovno sanjam da sam zabrljala prezentaciju, da sam se proslavila itd. što nekad bude točno, nekad ne.

Samo nisam sigurna je li uopće moguće tumačiti snove, jer, hajmo reći, sanjanje zmija bi po nekim tumačenjima bilo postojanje neprijatelja ili tako nešto.

Noćne more koje ja imam mogu dovesti samo u korelaciju s nekim iskustvom koje je imalo na mene snažan dojam, negativan, neko razočaranje, strepnja, strah, nesigurnost, tad redovno sanjam neke grozne scenarije, rat, mučenja, zarobljenost i sl.

uglavnom, koliko god razmišljala, opet ne mogu ništa pametnoga reći što bi sve utjecalo na snove.. mislim da sve, ali baš sve utječe na nače snove :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimeuto svi 29, 2012 2:53 pm

A snovi kao portal u druge dimenzije?
[Vrh] Go down
KidagakashNedakh
Riba
KidagakashNedakh


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 182
Age : 35
Registration date : 24.05.2012

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimeuto svi 29, 2012 4:46 pm

Prije svega želim da pozdravim Alphu,jer sam mogu reći nova,a još se nismo ''srele'' :D mase

Alpha je napisao/la:
Sto sve utjece na vase snove i da li ste, uopce, doveli u korelaciju javu sa pojavom raznih tipova snova?

Dešavalo mi se da sanjam nešto i da se to veoma brzo ostvari. Posebno upečatljiv utisak je na mene ostavio san povezan sa nedavnim dešavanjima ''u ljubavi'', gdje sam bukvalno bila ''razapeta'' između dvoje ljudi koje jako volim (jedno od njih više ne volim,nije mi ni u malom mozgu).

San:
Sanjala sam kuću koji sam i prije sanjala mnogo puta,a za koju ne znam šta znači scratch Sanjala sam da sjedim sa mamom na velikom trosjedu,bile smo odmaknute jedna od druge. Ispred nas u desnom uglu stajala je velika statusa anđela sa zapetom strijelom. U jednom trenu sve je počelo da se trese,pogledala sam uvis i na ''plafonu'' (mogu slobodno reći nebu,jer tu i nije bilo nekog plafona) ugledala čudan prizor koji bi se mogao opisati kao rat na nebesima. Ogromni crni oblaci protkani elektricitetom su se spajali i razdvajali sa vedrim nebom,jako su udarali jedan od drugog. kroz njih su se vidjeli metalni krugovi koje bih mogla poistovijetiti sa krugovima u žitu scratch u jednom trenu jedan od njih je ''pukao'',a sa njega je spao mladić plave kose i plavih očiju,u nekoj vrsti uniforme,naoružan. Sletio je mami i meni iza ledja.Gadjao nas je šurikenom,koji se zabio mojoj mami u vrat.Počela je da krvavi i da se gusi.
Bacio je veliki noz pred moje noge i rekao da ''zavrsi to'' te da podjem sa njim.Rekao je ''Hajde,sta cekas vise!!!'' Neko vrijeme sam gledala u krvavu mamu,pa u noz ,pa u muskarca, nisam znala cemu sve to i sta da radim.Zatim je izvukao jos jedan manji noz,gadjao mamu njime i pogodio ju u prsa.Naglo sam skocila,podigla mamu i rekla joj da bjezi ka vratima, dok sam joj ja ledja cuvala,okrenuta licem ka muškarcu koji se grohotom cinično smijao i pokazivao prstom ka desnom uglu.Gurala sam je ka izlazu i pogledala u statuu andjela sa početka priče.To vise nije bila statua andjela vec statua demona koji je usmjerio i zapeo strijelu ka nama i zloćudno se smješkao.Brzo sam mamu gurnula kroz ogromna vrata,i zatvorila ih u trenutku kada je strijela odapeta ka nama. Vrh strijele je probio vrata,ali mi smo bila napolju,na zemlji,na sigurnom.Odjednom je krv sa mame nestala,rane su nestale,počela je da udise vazduh i pruzila mi je ruku.... hug

Java:

Ja sam zaista imala momka sa plavom kosom i plavim očima,koji je profi vojnik, i mama se nikad nije pretjerano slagala sa našom vezom.Nije mi dozvoljavala da odem kod njega,jer je jako daleko.Brine mnogo za mene,nije me htjela pustiti samu na dalek put,u nepoznatu zemlju,njoj nepoznatom muskarcu.Tu sam dosla u konflikt i sa njim i sa njom,nisam znala sta da radim,a planirala sam da odem,mislila sam da ce me majka pustiti.Veliki smo pritisak na nju oboje vrsili,danima,ubijali je u pojam,bila sam čak jako loša i drska prema njoj u par trenutaka,i sad se kajem zbog toga. On mi je predlozio da pobjegnem,pa da joj se javim nekad s pola puta,da zna da sam dobro.I o tome sam razmisljala,a ona je osjetila to,da se nesto cudno ''kuje''.Govorio mi je kako ce nju sve proci kad se skupa vratimo,da to nece biti veliki sok za nju ako pobjegnem,da ce biti sve OK... I garderobu sam pocela potajno da pakujem,a onda sam je jedno vece zatekla u njenoj sobi,sklupcanu u suzama,jecala je i bila jako depresivna.Mislila je da ne moze uciniti vise nista,da cu otici,i bila je jako ranjena zbog cijele situacije.Dobila sam ogromnu snagu,inatljiva životinja se u meni probudila.Javila sam mu da ne zelim da bjezim i da mi ne pada na pamet da joj na taj nacin noz u ledja zabijem. Tada mi je rekao da biram,ili on ili majka.Naravno da sam tada izabrala mamu,zgadio mi se nakon toga,gledala sam ga kao mizernog psa,zbog bezobrazluka,bezosjecajnosti i bezobzirnosti prema meni tako svetom i milom biću. Ostavila sam ga,okrenula mu ledja i rekla zbogom zauvijek.Pokusavao je opet da me pridobije,čak je i bio spreman pobjeci iz vojske,svega je bilo, no nebitno sad to.....jedva sam se ''spasila'' od njega, čak se ni sad ne mogu opustiti kako treba,ali sa majkom sam u boljim odnosima nego ikad.

Uglavnom sam ubrzo nakon svega moj prethodni san povezala sa onim sto se desilo.I sve je imalo tako jak smisao,sve je bilo jasno kao dan,bila sam ''upozorena''.Morala sam da biram,povrijediti jednu stranu,''ubiti'' mamu i otici, ili njemu okrenuti ledja,izboriti se sa njegovom sujetom i okrutnošću i spasiti ju.Sada mi je uzasno drago sto se sve desilo tako kako jeste,osjecam se kao ptica pustena iz kaveza,na slobodu.

P.S.Jos sam par puta sanjala stvari koje su mi se nakon toga dogodile,ali jos jedan mali primjer je kada sam sanjala da sam obucena u crvenu haljinu prekrivenu crnom čipkom.Tog istog dana mama mi je zaista kupila identicnu haljinu,da me ''iznenadi''. :D :D :D

Joj,raspisah se ja vise nego sto sam mislila,možda sam smorila,vjerovatno jesam,hehehe :D ali eto podjelila sam sa vama meni jako upečatljiv san koj ise savšeno uklopio sa javom,i koji je bio neka vrsta predskazanja i upozorenja za mene..... Ako želite,ako sam malo iskočila i pretjerala,prebacite objavu u topic o prepričavanju snova. :D :D

hug

[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimeuto svi 29, 2012 8:34 pm

Ako:
- Želiš početi sanjati više nego do sad tj. sjećati se čišće i detaljnije svojih snova,
- Želiš postati potencijalni Lucidni sanjač ili stvoriti što bolje uvjete da se Lucidan san uopće desi,
- Želiš znati suštinsko i pravo značenje snova, a ne ono dano od nekoga tko nije iskusio taj san.
(Nitko osim sanjača samog ne može točno znati što koji simbol ili radnja u snu prestavljaju samim tim što nijedna individua nije predodredjena nekom pred-determiniranom Kozmičkom simbolikom za sve ljude u cijelini već se javlja kao dojam sanjača obogaćen njegovom imaginacijom i receptivnim faktorima koji odredjuju neki san.
Ovo je zato jer su snovi još uvijek samo niži ili ponekad srednji Astralni nivo u kojem su ljudi i dalje 'odvojeni' jedni od drugih i Um i dalje djeluje kao osnovni pokretač i mehanizam neke odluke ili akcije iako su sva znanja i kniižnice čovječanstva već na ovom nivou dostupne vještim Sanjačima)
Drugim riječima ne postoji nijedna sanjarica koja je točna za više ljudi, ne postoje univerzalni simboli koji su za sve individue isti u bilo kojem kontextu bilo kojeg sna... Mnogo puta se može desiti da jesu, ali samo onaj koji je sanjao taj simbol može prodrijeti u njegovo suštinsko i dublje značenje, ako takvo postoji i ako taj san nije samo niz raznih fizičkih faktora, što često i jest).
Ako:
- ne želiš riskirati otvaranje svoje podsvijesti (Astrala) prema nečijoj fizičkoj (Tonalnoj) svijesti i time omogućiti raznim neugodnim stvarima da se dese bez da si uopće svijesna da se nešto loše dešava.
ili ako
- ne želiš da se ljudima kojima pričaš svoje snove njihova subsvijest (Astral) puni tvojim dojmovima i tako eventualno otvoriš neželjene podsvjesne tunele tj. ako
- ne želiš otvarati najsuptilniji dio sebstva kojeg imaš (a kojeg si svijesna samo dok sanjaš) prema emocionalno-mentalnim prljavštinama materijalnog univerzuuma i svim opasnostima od bilo kakvih Astralnih otvaranja (koja se osjetljivijim ljudima znaju desiti i bez pričanja snova, a sa uvelike tomu potpomažeš)
i na kraju ako ne želiš poslušati moj savjet onda poslušaj savjet starih shamana apsolutno svih mikromentaliteta kroz povijest i na svim kontinentima i to od Shamana Indijanaca sjeverne i južne Amerike, preko Tunguskih i Sibirskih Shamana pa sve do Indo-Europskih Čarobnjačih i alkemijskih Tradicija koje sve do zadnje ponavljaju ljudima koji su na Putu ili onima koji će na njega tek stati, a u ovom konkretnom slučaju tebi i drugima koji ne žele nepotrebne komplikacije, a ujedno stvarati plodan teren za kvalitetnu duhovno čarobnjačku praksu kao echo kroz povijest tih mudraca tebi:

Kidagakas 'Never talk about your dreams' !

Nikada i nikome bez obzira koliko trivijalni bili ili koliko ti njima bila oduševljena, koliko dosadni ili koliko nelogični, koliko proročki ili koliko strašni Nemoj pričati o svojim snovima !
Ni mami ni sestri ni tati ni prijateljici,pogotovo ne većem broju ljudi uživo.

Ako ti nešto nije jasno pitaj, ako želiš znati točno koje duhovne tradicije i kako su to objašnjavale mogu ti poslati neke linkove ili citirati neka poglavlja iz literature koja i nije toliko dostupna.
O ovoj temi sam već nekoliko puta pričao i nekoliko puta objašnjavao ispočetka i više namam namjeru.
Ovo je zadnji put da se trudim ljudima objasniti kako pričati svoje snove nije ništa pohvalno niti nešto lijepo ... U mojoj knjizi zvanoj "PILS" Priručnik i Inicijacija u Lucidno Sanjanje posvetio sam 12 stranica uvoda pričajući i obrazlažući samo o ovoj temi, o posljedicama pričanja snova kao i o posljedicama šutnje (tj. ne pričanja) o njima.
Prvi korak čovjeku koji želi Lucino sanjati a nije nikada jest prestati pričati o njima bilo kome bilo koji san. Vrlo brzo nakon toga samim tim činom, nakon nekoliko dana kao da neki unutarnji mehanizam čovjeka, koji je neovisan o njemu, 'prepozna' da je "Ovaj" konačno prestao pokazivati najintimniju stvar koju ima a to je svoja najdublji i najautentičniji dio svijesti o najsuptilnijem dijelu Sebe kojeg je ikada bio svijestan i kao da mu zbog toga "da" malo više materijala kao nagradu za njegovu šutnju.
Skinuti se gola pred nekim tvojim prijateljem puno manje je intimno nego ispričati mu sve čega se sjećaš iz nekog sna. Ispričati san je kao dati nekome na uvid najtananije i najosjetljivije dijelove tebe nekome na tacni da radi sa njima pitaj boga šta, i to ne samo on nego svi oni entiteti i prljavštine koje on ima u svojoj podsvijesti ljepe se na taj dio tvoje subsvijesti.

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimeuto svi 29, 2012 11:08 pm

Kahali,a koji je tvoj stav prema govorenju i pokusaju detaljnog i za tu osobu sustinskog objasnjenja znacenja sna,Ucenika koji je iniciran u svoga Ucitelja,jer samim tim cinom inicijacije odredjeni dio(manji ili veci) astralnog tjela Ucenika je "prebacen" ili bolje reci podjeljen na psihu/tjelo Ucitelja ?

Ili je mozda ovo bolje za private al nesto se gubis nikako da te coek navata :)
[Vrh] Go down
KidagakashNedakh
Riba
KidagakashNedakh


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 182
Age : 35
Registration date : 24.05.2012

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri svi 30, 2012 12:09 am

Kahali je napisao/la:

Kidagakas 'Never talk about your dreams' !

Nikada i nikome bez obzira koliko trivijalni bili ili koliko ti njima bila oduševljena, koliko dosadni ili koliko nelogični, koliko proročki ili koliko strašni Nemoj pričati o svojim snovima !
Ni mami ni sestri ni tati ni prijateljici,pogotovo ne većem broju ljudi uživo.

To stvarno znam i sama bez da mi iko govori i da me podsjeca. Ali ovo se desilo prije otprilike mjesec i po,i od toga su se desile stvari identicne i povezive sa snom. Bilo pa proslo. Koliko znam,veoma ruzni i veoma lijepi snovi se ne pricaju tokom nekog perioda. Niti mogu niti zelim da pratim taj neki ''bonton'' sto se tice tih stvari,ono sto se meni desava desava se iskljucivo meni,i ako odlucim da nesto podjelim sa nekim,to je striktno moja licna odluka, ''meni na dusu'' ide ,sto bi rekli,i ne vidim gdje je tu problem. Ako je neki moj stav dobar za mene (i ako svojim navikama lijepo zivim i nemam nikakvih problema),a nekom drugom nije,to vec nije moj problem,niti me se tice. Trudim se da svoje stavove izgradim na osnovu vlastitog razmisljanja,da se oni zasnuju na mom licnom iskustvu,bez ''ucitelja'' i mentora. Naravno,kada mi zatreba savjet ili pomoc,sama se obratim nekome za to, i uvijek sam spremna pomoci bilo kome kome je pomoc zaista potrebna. Ako nesto nocas budem sanjala,odmah cu sutra ujutro da postavim, pa nek mi se ubudja podsvijest. whee ;) affraid ;)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimeuto lip 05, 2012 5:42 am


Citat :
Niti mogu niti zelim da pratim taj neki ''bonton'' sto se tice tih stvari,ono sto se meni desava desava se iskljucivo meni,i ako odlucim da nesto podjelim sa nekim,to je striktno moja licna odluka, ''meni na dusu'' ide ,sto bi rekli,i ne vidim gdje je tu problem.


Naravno da je tvoja odluka ali nisam ja napisao ono sve gore zato što se ti 'Ružno' ponašaš ili zato što si prekršila neki sveti kodeks kojem ja želim braniti čast...
...već samo zato što što kada vidim nečiju motivaciju i/ili fascinaciju nečim, kao u ovom slučaju tebe i snova, odlučih podijeliti sa tobom, i drugima kojih ovo zanima, kako da naprave prvi mali korak prema tome da počnu sanjati 'više', sjećati se ili eventualno buditi u snovima
Nije mi bila namjera da ti pokušam nešto braniti niti mislim da je takvo što izvedivo uopće...
što se mene tiče idi na you-tube i svaki dan objavljuj svoja svjedočenja o sinoćnjem snu ako te to veseli.


Citat :
Ako je neki moj stav dobar za mene (i ako svojim navikama lijepo zivim i nemam nikakvih problema),a nekom drugom nije,to vec nije moj problem,niti me se tice. Trudim se da svoje stavove izgradim na osnovu vlastitog razmisljanja,da se oni zasnuju na mom licnom iskustvu,bez ''ucitelja'' i mentora. Naravno,kada mi zatreba savjet ili pomoc,sama se obratim nekome za to, i uvijek sam spremna pomoci bilo kome kome je pomoc zaista potrebna.

hmmm da, dobro ako je to tako... meni je iskustvo nebrojeno mnogo puta ukazalo kako sam mogao preskočiti poneki 'Razred' da sam ponekad Čuo što i zašto mi netko govori nešto...
takodjer sam iz iskustva shvatio da moje 'divne' navike za koje mislih da mi čine život lijepim nisu ni lijepe ni mudre, štoviše shvatih da se ne vežem ni za jedan stav i nijednu naviku, a da život nije uopće ono što sam mislio da jest.
Ja se ne smatram Učiteljem niti to ikome pokušavam biti jer sam daleko od nečeg takvog pa se nadam se da ćeš mi oprostiti moje bezobrazno nastojanje da podijelim jedan mali uvid o nepričanju snova sa tobom i drugim ljudima.
Uvijek mi je žao vidjeti pojedince sa vrlo vjerovatno nemalim talentima kojima je potreban samo mali 'push' ili usmjerenje i odjedrili bi i brzo i daleko, ali im je na putu onaj stari dobri:
"ma šta meni ovaj tu kenjka, valjda ja znam šta, kako i kuda" i tako nastavljajući svoje bezbrižne živote "lijepo žive i nemaju nikakvih problema"...


Citat :
Ako nesto nocas budem sanjala,odmah cu sutra ujutro da postavim, pa nek mi se ubudja podsvijest.

gogo ... go for it girl ... long live the Ignorance !
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimeuto lip 05, 2012 6:12 am

primitive101 je napisao/la:
Kahali,a koji je tvoj stav prema govorenju i pokusaju detaljnog i za tu osobu sustinskog objasnjenja znacenja sna,Ucenika koji je iniciran u svoga Ucitelja,jer samim tim cinom inicijacije odredjeni dio(manji ili veci) astralnog tjela Ucenika je "prebacen" ili bolje reci podjeljen na psihu/tjelo Ucitelja ?

Ili je mozda ovo bolje za private al nesto se gubis nikako da te coek navata :)


Ako je učenik iz duhovne tradicije koja se bavi snovima kao orudjem onda se to obično dešava tako da Učitelj "povuče" učenika u 'Zajednički' san.. nakon nekoliko puta to se dešava automatski jer učenikovo astralno tijelo još nije dovoljno jako odlučivati gdje će pa ide u mapirani/znani 'prostor' sna.. U tim zajedničkim sanjanjima Učitelji namjeno rade tzv. raport bordering tj omedjuju se na specifičan način od učenika (učenikovog astralnog bića ili svijesti) i to se radi iz više razloga, ali zato odmah u početku omogućuju učeniku pristup 'Servitoru' (to je zajednička, nazovimo je, posuda koja se 'puni' na Astralnom planu, a kojom se koriste svi koji znaju njeno znamenje tj. ključ koji može na fizičkom planu biti recimo Sigiel-znak-simbol ili u nekjim tradicijama Simran, Zvuk, Mantra...).
Druge duhovne tradicije ne ohrabruju Inicijate da pričaju svoje snove radi toga što bi bilo kakav Merge sa Učiteljevom svijesti 'raznio' veliki dio (ako ne i kompletnu) Učenikovu strukturu .. takva stvar bi uzrokovala kidanju većine veza sa učenikovim fizičkim postojanjem a gotovo nijedan čovjek ovoliko usidren u materijalni svijet kao mi danas na Zapadu nebi mogao takvo što podnjeti (ti Primitive znaš o čemu pričam) i vjerovatno bi završio sa teškim mentalnim problemima i oštećenjima.
Takva stvar se rijetko dešavala jer svi Učitelji koji zaslužuju tu titulu zapravo nemaju podsvijest/Astral tj njihovo biće obitava sa Super-Kauzalnim svijetom i operiraju ovdje na Zemlji jer su na neki načim "uspjeli" ili odlučili ostvariti takvu vrstu postojanja da su još uvijek u fizičkom tijelu .. (nagadjam ali ne znam točno zašto).
U drugim pak slučajevima kada se to stvarno desi i Učenikova podsvijest uspije se otvoriti prema dijelu Učiteljevog astrala io to na način da učenik ispriča svoj san tada govorimo o Učiteljima koji su ili samo-proglašeni istima ili je učenicima dovoljno da su im učitelji priučeni Shamani na bazi talenta koji nisu istinski SLobodni da rade što im je prava Volja već se još uvijek 'igraju' skrivača sa Astralnim larvama i raznim bićima u dugotajnim dramama i sapunicama.
Za nas ljude danas na Zemlji velika bi bila stvar sresti uopće i takvog Shamana (ako je ovladao Astralnim svijetom) jer to bi značilo da takva individua već ima pristup svim znanjima svijeta (i mentalnim i emotivnim i ikada verbaliziranim ili napisanim), to bi značilo da je dotični postao 'Čuvar (kolektivnog) Astrala', neki ga zovu Sandalfonom i takvi takodjer rijetko hodaju Zemljom jer se previše "zaljube" u Astral, a to je tek ulaz u pećinu neznanih vrijednosti i nepreglednih prostranstava biliona mogućih vrsta egzistencija.
Za mnoge, samo primirisati taj ulaz biti će tek u trenutku fizičke smrti nažalost.

[Vrh] Go down
KidagakashNedakh
Riba
KidagakashNedakh


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 182
Age : 35
Registration date : 24.05.2012

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimeuto lip 05, 2012 4:48 pm

Oh all mighty @Kahali,tako si sexy kad nam držiš predavanja o lijepom ponašanju i pravilnom djelovanju.Nemoj da potcjenjujes ljude BRE! :) :D face Opusti se malo,šalila sam se u pojedinim stvarima,kao u tome da jedva cekam objaviti sto sam sanjala. ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri lip 06, 2012 11:40 am

Nisu svi snovi prodori u dubine nase duse i tome slicno...mnogi snovi su cista rekapitulacija predhodnog dana od strane mozga.

Koliko mozete razluciti da li je neki san samo preslagivanje dogadjaja predhodnog dana, koliko je uvjetovan hranom ili koliko je nesto vise?

Cini mi se da mnogi ljudi svaki san dozive jednako bitno i ne zamjecuju da su sanjali nesto samo zato jer su prije spavanja gledali film takve tematike. Iako bi snove tog tipa trebalo biti najlakse prepoznati.

Koliko hrana (kolicina, vrsta, sat konzumacije) utjecu na vase snove?
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri lip 06, 2012 11:50 am

Rijetko imam snove kojih se sjećam. U zadnje vrijeme sanjam skoro pa iste snove, koji mi ostaju u magli, bez detalja samog sna, ali tematika ostane u memoriji. Ti snovi su posljedica dnevnih događanja, varijacija na temu.
Ali, postoje oni rijetki sni, kojih se sjećam, kojima je tematika daleko od utjecaja dnevnih događanja, filmova, ili nečeg sličnog. Za njih mislim da su vezani za "drugu dimenziju", astral, ili nešto tako.

Hrana? Nikad nisam zamijetila povezanost konzumacije hrane i snova. confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri lip 06, 2012 1:34 pm

Nisi primjetila da ako kasno navecer jedes tesku hranu npr. crveno meso imas tu noc nocne more ili nesto slicno? Obrati paznju...
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri lip 06, 2012 1:36 pm

Ne jedem poslije 6. no Pogotovo meso tako kasno. Zato valjda hrana ne utječe na moje snove :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri lip 06, 2012 3:45 pm

@Dada To je u svakom slučaju pozitivno. Rijetki ne jedu iza 6 popodne. Teza je kao što je @Alpha navela ta da ako osoba jede crveno meso da onda ima nemirne snove i noćne more budući da se životinja čije tijelo je pojedeno sadrži sjećanje na muke koje je proživjela i dok se to meso probavlja njena energija utječe na astral i na naše snove. :)

Inače, primijetio sam da kada sanjam bilo što što zapamtim da sam taj dan nešto neobičnije jeo ili sam se više kretao na zraku. Mislim da je to prirodna reakcija organizma da reorganizira memoriju ovisno o tome što se taj dan radilo. Smatram da na intenzitet snova utječu i oksigenacija i količina napora kojom smo bili izloženi tijekom dana.
Uočio sam da što više boravim na svježem zraku da su snovi to intenzivniji i da se lakše pamte. Također, ako sam jako umoran onda ne sanjam ništa što bi se dalo pamtiti, ali ako sam umjereno umoran onda intenzivnije sanjam nego kad nisam umoran legao.

[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri lip 06, 2012 4:28 pm

Možda zato ja nemam nikakvih pametnih i ne pametnih snova, jer svaki dan mi je skoro pa potpuno isti shock
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri lip 06, 2012 4:46 pm

Možda. Probaj promijeniti rutinu pa vidi šta će ti se desiti. zubi
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri lip 06, 2012 4:58 pm

Da mi je znati kako... confused
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitimesri lip 06, 2012 5:05 pm

Kako? Rutinski. zubi
Šalim se. :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što sve utječe na snove?  Empty
PostajNaslov: Re: Što sve utječe na snove?    Što sve utječe na snove?  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što sve utječe na snove?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako zapamtiti snove?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: