Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Kreacionizam

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
2pac
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1036
Registration date : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 1:55 am

primitive101 je napisao/la:
Da,cudan sam ja,cak u jednome modelu s kojim baratam kad ne sluzim predano bicima koja pate,izjednacavam Hrista i Kralja ovog svjeta Lucifera kao jedno te isto bice.ili gdje je Otac zapravo pravo lice Lucifera.

A u pičku materinu!!! Oprostite na izrazu, ali ovo me zaprepastilo! Ponekad sam i ja tako znao razmišljati, i na kraju se zapitam "pa čovječe možda je pravi istinski BOG lucifer". No, na kraju kada si rasčistim misli vidim da je to nemoguće, jer kako bih onda izgledao svemir da je vođen pod vražijom rukom.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 2:02 am

Otkud znaš, možda upravo OVAKO...? lol!

Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1036
Registration date : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 2:20 am

haha... Ma nemoguće je to, jer lucifer ne može ništa pretvoriti u život, ništa ne može stvoriti. On je pod Božjom kontrolom, jer ga je BOG stvorio kao anđela. Lucifer može samo izmanipulirati bijedno ljudsko biće, jer nemamo još svu čistu duhovnu ljubav i nalazimo se u bijednom fizičkom tijelu.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male
Broj postova : 391
Registration date : 13.04.2010

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 1:34 pm

Lucifer je Božja kreacija i s time je ograničen, Bog je neograničen i može stvoriti život dok Lucifer nemože, on i svi mi smo ograničeni na ono što jesmo. Samo kroz Božju pomoč možemo iči naprijed i biti ono što trebamo biti i živjeti onako kako je zamišljeno na početku.

Nitko ti neče prići i reći da je dobar, naravno. Poznavat češ ih po njihovim plodovima.

Slažem se 2pac, uslijed Adamovog grijeha mi imamo deevoluciju tijela a ne evoluciju ( kako je obečano da čemo biti bogovi ). Sotona i dan danas obečava da ćemo dostići božanski status ako ga slijedimo i pokušavamo postati bogovima, to je temelj starih škola misterija gdje se pojavljuje taj određeni duh koji se još zove i duh antikrista.
Taj duh je evidentan u svim novijim trendovima samopomoći i bilo čemo magijske prirode.
Trenutno sve što nam pomaže da spoznamo i shvatimo Boga jest Isus Krist i kroz njega kao posrednika između nas i Boga ( iako on nije ništa manje Bog ) dobivamo duh sveti koji nas vodi i priprema na drugi život.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 2:02 pm

@Archangel
@Bozon

Neznam više što bih vam rekao jer isto tako koji god argument iznesem vi niste spremni prihvatiti, u redu je. Nisam ja vas tu došao pokrstiti niti tjerati da vjerujete u nešto što ne želite.
Ako netko ne želi vjerovati u albino kravu, neče pa makar ga repom ošinula po nosu. Sve se na kraju svodi na vjeru ne na činjenice jer sam dao činjenice i mogu ih dati još. Mogu rastumačiti što god da vas mući ali što mi je trud ako se opirete?

Za vas sam samo luda za koju mislite da nezna o čemu prića.

Nisam vas došao svezati i vjerujte u što hočete, protumačite Bibliju kako vam drago, kao bajku, sami odgovaramo za sebe pa tako i vi. Uostalom shvatit čete i to vjerujem uskoro.

Samo za zadnje još:
Citat :
"Iđaše pak s njim mnoštvo naroda, i obazrevši se reče im:
- Ako neko dođe meni, a ne MRZI oca svojega, i mater, i djecu, i braću i sestre, pa i život svoj, ne može biti moj učenik." (Luka, 14. 25-26.)

Ja ču ti sada odgovoriti sa jednim quoteom iz te iste knjige i pojasniti za zadnje a ti prihvati ili ne, u mojoj verziji Biblije je umjesto mrzi: tko voli više od mene. Tvoja verzija je kompatibilna sa King James verzijom, ugl.

Luka 10:25-28
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 2:51 pm

@Bozon

1. Kako fosili podupiru kreacionizam:

Ja ču te sada pitati, možeš li mi naći fosilne dokaze koji potvrđuju da su prijelazne forme postojale? Vrlo jednostavno pitanje. Kada nađeš odgovor bit če ti jasna moja izjava.

2. Tražene su tvrdnje koje podupiru kreacionizam, iznio sam teoriju praska. Koja su daljnja pitanja?
Da objasnim nešto o ateizmu i znanosti donedavno.

Znanost je do prve polovice 20 stolječa mislila kako je svemir vječan i kako nije imao početak, onda je hubble donio nove tvrdnje i podupro ih. Ateizam je zakazao a znanost se morala prilagoditi zbog donesenih činjenica. Iako je to ateistima bilo mrsko jer je prva riječ postanka bila istinita prihvatili su ideju zbog dokaza. Danas če svaki i čak onaj zagrizli ateist priznati Big Bang, da ne spominjem da se ući u školama (mene jesu)

Pretpostavljam da imaš drugu ideju koja govori o svemiru?

3. Ja sam siguran da ti možeš poučiti gospodina John C. Sanforda o prirodnoj selekciji ali nemoj svoj ego zamijeniti za znanost.
Meni se čini da zapravo neznaš što je prirodna selekcija i da ona sama po sebi nemože ništa osim uništiti nosioca lošeg DNK koda (teže je preživjeti), nadam se da to možeš shvatiti. Genetika je dokazala da se mijenjanjem DNK koda može život samo uništiti ali ne i stvoriti novi oblik. Isprobano na vinskim mušicama, da ne spominjem da je to u svakom srednjoškolskom uđbeniku da se može mijenjati oblik mušice samo onim materijalom koji ona ima u DNK kodu več ugrađen što potvrđuje "mikroevoluciju" a.k.a. prilagodbu na direktan utjecaj okolišta kroz dugo godina, ali makroevolucija jednostavno nije moguča.

Onaj link koji si naveo jednom sa bakterijama govori o istom postupku, radi se o prilagodbi a ne mijenjanju iz jednog stvora u drugi.
Nadalje htio bih da mi objasniš kako su oći nastale?

4. kako ti drago, uzeo sam ju kao povijesni dokument koji si odlučio odbaciti. Možemo jednako tako odbaciti i tutankamona recimo.

5. lolcina upravo si upao sam sebi u usta ali dobro :)

@Archangel

Tvoj post iz sri svi 23, 2012 2:53 pm sam pokušao objasniti na pastafarijanizmu zajedno sa opčenitim problemima. Ja ti mogu to pojasniti ako si voljan.

Nadalje:

Majmun primjerice :) . Orangutan je pokazao sposobnosti vrlo slične opisanom:

http://www.orangutan.org/orangutan-facts/orangutan-behavior pod "tool use"

Orangutan je nažalost i dalje orangutan, čak sam negdje i pročitao da razumiju simbole kao slova itd. postam ako potražim link.

Citat :
Da, ako taj multiverzum treba da "funkcioniše", to jest da "vrši neku funkciju" i ako on ima "funkciju" - onda je logično da mora biti i neko ko će se brinuti da on i obavlja tu funkciju i, naposljetku, ako je stvoren, stvoren je upravo da vrši neku funkciju a tu funkciju je odredio onaj koji ga je stvorio. To jest, ukoliko iza tog "stvaranja" postoji NAMJERA.

Ako, međutim, nije stvoren i ako ne postoji nikakva "namjera" - ovo sve pada u vodu. Onda nema nikakvu "funkciju", već jednostavno JESTE.

Ne ako je stvoreno da se samoodržava kroz Božju volju, a što se tiće same funkcije...zašto bi moralo imati nekakvu posebnu funkciju? O tome se nikad recimo nisam pitao jer vjerujem da če Bog objasniti a osim toga tko doista može spoznati njegovu volju?
Radi se o tome da JEST stvoren, ali kako i zašto nama nije jasno, kao što sam gore napisao... do 1940 cca se mislilo da je svemir oduvijek tu. Kako znanost ide naprijed držimo se ko u vlakiću smrti u lunaparku, neki uživaju u vožnji a neki če se iznenaditi :)

[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 5:55 pm

Je li Bog živ?

Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 5:57 pm

@Star, smatraš li da je ova rasprava bila, barem za tebe, gubitak vremena?

Pračovjek

Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Registration date : 08.09.2010

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 6:02 pm

Tematika postova u zadnjih par dana nije u skladu sa otvorenom temom. Ili se varam... scratch

Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 6:12 pm

Star je napisao/la:
@Archangel

Tvoj post iz sri svi 23, 2012 2:53 pm sam pokušao objasniti na pastafarijanizmu zajedno sa opčenitim problemima. Ja ti mogu to pojasniti ako si voljan.

Zar je za tvoju volja bitna moja volja? Jedino je bitno to da li ti imaš volje pisati. Hoće li neko čitati je posve druga stvar. ;)

Citat :
Ne ako je stvoreno da se samoodržava kroz Božju volju,

Contradictio in adjecto.

Citat :
a što se tiće same funkcije...zašto bi moralo imati nekakvu posebnu funkciju? O tome se nikad recimo nisam pitao jer vjerujem da če Bog objasniti a osim toga tko doista može spoznati njegovu volju?
Radi se o tome da JEST stvoren, ali kako i zašto nama nije jasno, kao što sam gore napisao... do 1940 cca se mislilo da je svemir oduvijek tu. Kako znanost ide naprijed držimo se ko u vlakiću smrti u lunaparku, neki uživaju u vožnji a neki če se iznenaditi :)

Ovime možemo staviti tačku na ovu raspravu. Čisti dogmatizam.

Inače, ovakvo zaključivanje je deduktivno i favorizira se u filozofiji i logičkom zaključivanju, jer je pouzdanije od induktivnog. Ali, ima i jednu ozbiljnu manu - SVE OVISI O POČETNOJ PREMISI. Ako je ona netačna, sve je netačno.

Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 6:18 pm

@Dada,

Ne varaš se, to nam se desilo već na dvije teme, a modovi spavaju na poslu... zzz

Vidjeću da otvorim neku temu da ovo sve nekako objedinimo.

Zadnja promjena: Archangel; sub svi 26, 2012 12:19 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek

Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Registration date : 08.09.2010

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 6:22 pm

Otvori ti temu o Bibliji i o krščanstvu, pa da sve to tamo strpamo, a da u ovim temama pričamo o ovim temama... 5

Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 6:32 pm

Archangel je napisao/la:
Je li Bog živ?

Često ga se spominje u terminu "živog Boga" zato jer smrt je u stvari nepostajanje. Kada se spominje štovanje drugih bogova onda se upotrebljava termin "živi Bog" kako bi se dalo do znanja da je on stvaran a ne idol napravljen od ljudske ruke ili da je nekakvo demonsko božanstvo.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 6:51 pm

Archangel je napisao/la:
@Star, smatraš li da je ova rasprava bila, barem za tebe, gubitak vremena?

Ne, naravno da ne. Dosta sam naučio iz toga zapravo. Netko če poslušati netko neće i to je to. Ne žalim za diskusijom i nastavio bih da znam da če me netko poslušati jer činjenica i argumenata ima još a ni ovi postavljeni nisu zbačeni, ali čemu? jer što god ja rekao je odbačeno kao fikcija koliko god argumentirao validno i istinito.

Smatram da ljudi trebaju znati ono što je rečeno toliko davno i da to ne odbace. Kako god bilo, vidjet ćemo sve na kraju zar ne?

Pozz :)
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 7:15 pm

@Archangel

Da, ja sam voljan pisati, postavio si mudru tezu na ovom dijelu :)

Citat :
Contradictio in adjecto.

Slažem se, pogriješio sam.Sami mehanizmi su samoodrživi kao recimo zakon o energiji da energija nemože nestati. Pod Božju volju sam mislio da je ona zaslužna za to što svemir postoji.

Citat :
Ovime možemo staviti tačku na ovu raspravu. Čisti dogmatizam.

Možda si zaključio prebrzo?

Citat :
Inače, ovakvo zaključivanje je deduktivno i favorizira se u filozofiji i logičkom zaključivanju, jer je pouzdanije od induktivnog. Ali, ima i jednu ozbiljnu manu - SVE OVISI O POČETNOJ PREMISI. Ako je ona netačna, sve je netačno.

Neznam na koju točno početnu premisu misliš u napadu na kreacionizam jer je početna premisa u mojoj glavi ovdje Postanak 1:1 a znanost prati u stopu.

Čak bih išao toliko daleko da bih rekao da je početna premisa evolucije loša i nemoguća. Objašnjenje: Sami početak evolucijskog života nije dokazan iako se provlači pod to. Prateći tu logiku onda cijela evolucija nije točna jer nije mogla ni početi :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 7:25 pm

Pa, ako ti je cilj nešto naučiti, onda nije (ili barem ne bi trebalo) bitno hoće li te neko poslušati ili ne. To bi bilo relevantno ako ti je cilj uspostavljanje nadmoći nad drugim ljudima (ili bolje reći "elementima prirode").

A jeste, to treba opet "imati muda" pa priznati. I onda prihvatiti. Problem je samo u tome što hrišćanstvo uči da je skromnost, krotkost, poniznost - vrlina, da čovjek treba težiti tome da bude, što bi se kod nas reklo, "manji od makova zrna". Ali, priroda se uvijek vraća, ne da se istjerati iz čovjeka, njegov instinkt želi i dalje ono što je oduvijek želio - on hoće moć. Ja sam sve to prošao što i ti sad prolaziš, i odatle imam jedan pathos distance sa kojeg mogu i jedno i drugo shvatanje jasnije vidjeti. Ti to još ne možeš, pa ti je to teško za prihvatiti, znam. Ali, u konačnici stvari, oko toga nema razloga da se čovjek jede. Možeš - ne možeš, budeš - ne budeš. Laisser aller! Neka se sve desi što će se desiti kad se desi.

Ja sam tu da ponudim izbor i da ga stavim na sto. Ako ga uzmeš, dobro za tebe, ako ne uzmeš, opet dobro. Ja i ti smo predstavnici dva tipa ljudi, i kao takvi imamo različite vrijednosti, a bome i uloge u prirodi. Priroda će odlučiti kome će povjeriti budućnost.

Riba

Male
Scorpio Horse
Broj postova : 173
Registration date : 06.05.2012

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 7:28 pm

Star je napisao/la:
@Bozon
1. Kako fosili podupiru kreacionizam:

Ja ču te sada pitati, možeš li mi naći fosilne dokaze koji potvrđuju da su prijelazne forme postojale? Vrlo jednostavno pitanje. Kada nađeš odgovor bit če ti jasna moja izjava.

Prijelazni fosili:
Eusthenopteron http://en.wikipedia.org/wiki/Eusthenopteron– prijelazni oblik između riba i
kopnenih kralješnjaka, Seymouria http://en.wikipedia.org/wiki/Seymouria – prijelazni oblik između vodozemaca i
gmazova, Archaeopteryx – http://hr.wikipedia.org/wiki/Archaeopteryx prijelazni oblik između
gmazova i ptica, Sludnica http://en.wikipedia.org/wiki/Sludica – prijelaz od gmazova prema sisavcima.

Pokaži fosilne dokaze koji podupiru kreacionizam. Očekujem od tebe da znanstvenim dokazom potvrdiš kreacionizam, samo negiranje evolucije ne čini kreacionizam točnim, a niti tvog Boga stvarnijim.

Citat :
2. Tražene su tvrdnje koje podupiru kreacionizam, iznio sam teoriju praska. Koja su daljnja pitanja?
Da objasnim nešto o ateizmu i znanosti donedavno.

Znanost je do prve polovice 20 stolječa mislila kako je svemir vječan i kako nije imao početak, onda je hubble donio nove tvrdnje i podupro ih. Ateizam je zakazao a znanost se morala prilagoditi zbog donesenih činjenica. Iako je to ateistima bilo mrsko jer je prva riječ postanka bila istinita prihvatili su ideju zbog dokaza. Danas če svaki i čak onaj zagrizli ateist priznati Big Bang, da ne spominjem da se ući u školama (mene jesu)

Pretpostavljam da imaš drugu ideju koja govori o svemiru?

Ne raspravljamo o nastaku svemira već o nastanku biološkog svijeta na planetu Zemlji--- evolucija nije isto što i nastanak života, nastankom života se bavi abiogeneza. .Uostalom znanost nije ništa mislila već znanstvenici, pokazuješ fundamentalno nerazumijevanje znanstvene metode.

Pretpostavljam da veliki prasak dokazuje da su Bog i Isus Krist stvorili svemir roll , ako se ne varam već sam ti objasnio što mislim o velikom prasku.
Već smo raspravljali o ovome i pokazalo se kako je Postanak egzaktan(mislim na knjigu).

Jel ti možeš dokazati da je tvoj Bog stvorio život? Očekujem već nekakve dokaze kreacionizma.
Još jedno pitanje odakle fosili u zemlji, koliko je zemlja stara?

Citat :
Genetika je dokazala da se mijenjanjem DNK koda može život samo uništiti ali ne i stvoriti novi oblik. Isprobano na vinskim mušicama, da ne spominjem da je to u svakom srednjoškolskom uđbeniku da se može mijenjati oblik mušice samo onim materijalom koji ona ima u DNK kodu več ugrađen što potvrđuje "mikroevoluciju" a.k.a. prilagodbu na direktan utjecaj okolišta kroz dugo godina, ali makroevolucija jednostavno nije moguča.

Onaj link koji si naveo jednom sa bakterijama govori o istom postupku, radi se o prilagodbi a ne mijenjanju iz jednog stvora u drugi.
Nadalje htio bih da mi objasniš kako su oći nastale?

Molim te podsjeti me koji link, koliko se sjećam nisam postao link o bakterijama.
Evolucija nema veze sa stvaranjem života(abiogeneza), već sa razvojem života NAKON što se isti pojavio.
Kakav dokaz za makroevoulciju bi te zadovoljio, fosil kakvog slono-psa(prijelazni oblik između slona i psa)?
Da ti ja pružim dokaz slono-psa, ti bi zahtijevao prijelazni oblik između psa i slono-psa i slona i slono-psa, tako u nedogled.
Naziv slon i pas su ljudske riječi koje označavaju određenu nakupinu stanica, koje se ponašaju na taj i taj način ništa drugo.

Citat :
4. kako ti drago, uzeo sam ju kao povijesni dokument koji si odlučio odbaciti. Možemo jednako tako odbaciti i tutankamona recimo.

Za tutankamona barem imamo dokaza da je doista postojao.

Citat :
5. lolcina upravo si upao sam sebi u usta ali dobro :)
Citat :
Predstavio bih logiku također kao dokaz. Logika slijedi: Hod na dvije noge uzima više energije nego hod na četiri jer tijelo mora
održavati ravnotežu i sinkronizirati svu mišičnu masu torza kako bi nas održalo stoječima. Zašto bi nas priroda učinila
"inteligentnijim" i uzela nam vrlo dobar zaštitni pokrov krzna da bi se morali oblačiti? Zašto nemamo kanđe poput mnogih
životinja lovaca ( nemojte mi samo nokte uzeti pod kanđe ). U toj tranziciji između lovca u lovca sakupljača koji nema krzno,
kanđe i trči puno sporije nego ijedan biljojed ili mesojed priroda riskira da cijela vrsta izumre jer ju ostavlja bespomočnom. Kako
se razvila inteligencija? I gdje su prijelazni oblici? - sukladno sa 1. dokazom kreacionizma navedenim u ovom postu.

Ozbiljno?? Tranzicija nije instanta, nije lovac navečer odlučio da će uzet inteligenciju, bacit krzno, podrezat kandže i trčat sporo, a ujutro se probudio takav. Kao drugo inteligencija nadoknađuje i krzno, kandže, brzinu. Lav recimo ima krzno i kandže i brzinu ali ga jedna društvena grupa inteligentnih lovaca sakupljača može savladati.

Dokaz kreacionizma je da manjak dokaza za evoluciju potvrđuje kreacionizam?
A da konačno pružiš kakav dokaz kreacionizma.
Jesu li u fosilima sačuvani ostatci bića koja su iznenadno nastala?

[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 8:13 pm

@Star,

Pod početnom premisom smatram, a mislim da se tu slažemo, premisu

1. U početku BOG STVORI nebo i zemlju.

Materijalni dokazi ove premise mogu da joj idu u prilog ili protiv nje. A ovo je jedna činjenica: teorija evolucije se pojavila nešto prije Darwina, čini mi se u 17. vijeku, ali nije bila ozbiljnije uzimana u obzir sve dok nisu ljudi počeli nalaziti iskopine dinosaura u različitim slojevima Zemlje. Stvar je u tome da se to nije tada znalo kako uklopiti u postojeću teoriju o Stvaranju, pa se krenulo u "nove vode". Tako je teorija evolucije i zaživjela. Nije, kao što je slučaj kod kreacionizma, početna postavka vodila nauku, već obrnuto.

Čitava zbunjola oko evolucije i kreacionizma proizlazi iz sukoba deduktivnog i induktivnog. Nauka kao nauka je induktivna, i zbog toga je podložna opasnosti generalizacije pojedinačnih slučajeva, zapravo, zasnovana je na tome. Kreacionizam stavlja sva jaja u košaru postojanja Boga, s jedne strane, a nauka nastoji iz oskudnih fosila izvlačiti zaključke ekstrapolacijom najvjerovatnijeg. Svaki od tih sistema ima svoje prednosti, ali, zapitajmo se, šta bi se desilo kad bi u potpunosti koristili samo deduktivni metod.

Recimo, uđe jedan čovjek u sobu i zatekne mrtvog prijatelja. On odmah, dedukcijom, zaključi: "To je njega komšija Stevo ubio, majku mu njegovu!!!" Zatim, krene u istragu da dokaže svoju tvrdnju. Nađe kod komšije Steve nož prekriven krvlju svog prijatelja i odmah mu pokuca na vrata i optuži ga. Ovaj mu kaže da nema šanse, jer je on to veče kad se to desilo bio kod kuma na slavi.

Šta tada hrišćanski apologet radi? Isto koristeći dedukciju, umjesto da dovede u sumnju istinitost početne tvrdnje on će zaključiti, nakon što provjeri kod njegovog kuma je li doista tamo bio tada - da je kum i čitava njegova familija saučesnik u zločinu! On ih sve pošalje na ispitivanje i svi se zakunu da nisu krivi, ali on jednostavno kaže da svi lažu, a da su djeci isprali mozak.

Navikao se, ili je bolje reći zavolio je svoju početnu premisu iz određenog razloga, a ljudski um, maštovit kakav jeste, lako će, ako ima neograničene resurse, naći načina da sebe uvijek pokaže ispravnim.

Induktivni put je teži i nesigurniji, ali je praktičniji. Nakon što je našao jedan dokaz da je komšija Stevo počinitelj i jedan dokaz da je nevin, ispravno bi bilo istražiti druge sumnjivce. Ako ih ne uspije pronaći, to ne znači da treba odustati, već dozvoliti i ostale mogućnosti.

BTW, ovo je rješenje ovog malog krimića:

Spoiler:

2pac je napisao/la:
Ponekad sam i ja tako znao razmišljati, i na kraju se zapitam "pa čovječe možda je pravi istinski BOG lucifer". No, na kraju kada si rasčistim misli vidim da je to nemoguće, jer kako bih onda izgledao svemir da je vođen pod vražijom rukom.
Archangel je napisao/la:
Otkud znaš, možda upravo OVAKO...? lol!
2pac je napisao/la:
haha... Ma nemoguće je to, jer lucifer ne može ništa pretvoriti u život, ništa ne može stvoriti.
Star je napisao/la:
Lucifer je Božja kreacija i s time je ograničen, Bog je neograničen i može stvoriti život dok Lucifer nemože, on i svi mi smo ograničeni na ono što jesmo.
Archangel je napisao/la:
Je li Bog živ?
Star je napisao/la:

Često ga se spominje u terminu "živog Boga" zato jer smrt je u stvari nepostajanje. Kada se spominje štovanje drugih bogova onda se upotrebljava termin "živi Bog" kako bi se dalo do znanja da je on stvaran a ne idol napravljen od ljudske ruke ili da je nekakvo demonsko božanstvo.

Dakle, Bog jeste živ. Ali, evo odmah problema:

Ako je Bog živ, onda Bog nije stvorio život.

On mu je samo našao drugi oblik postojanja. A to isto čini i čovjek i ptica i svaki drugi organizam na svijetu. Iz živoga - živo! A ako čak i čovjek, koji je mnogo puta slabiji od snage Lucifera (kako se tvrdi), može uzrokovati novi oblik postojanja života, koliko novih oblika života može uzrokovati Lucifer? Ovo kao nastavak na pitanje sa prethodne strane iste teme: nije li ovaj svijet djelo Lucifera?

U svjetlu toga, rečeno je već da su gnostici uglavnom zastupali upravo ovu tezu, da je "Bog" koji je stvorio svijet "mali Bog" a da je "pravi" Bog iznad ovog svijeta, potpuni duh, potpuno savršenstvo, i da se ni u kom slučaju ne bi bacio na posao da stvori nešto što je tako različito od njega kao što je to materijalni svijet.

Zadnja promjena: Archangel; sub svi 26, 2012 1:03 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 8:36 pm

@Bozon

E ovako sada lolcina

gle ovo

Citat :
Tranzicija nije instanta, nije lovac navečer odlučio da će uzet inteligenciju, bacit krzno, podrezat kandže i trčat sporo, a ujutro se probudio takav. Kao drugo inteligencija nadoknađuje i krzno, kandže, brzinu

Pokazao si mi ribu, pokazao si mi guštera i treče malog letečeg dinosaura, četvrto neznam što je, pogledat ču kasnije.

Sada ovaj svoj quote, primijeni na njih i pokaži mi fosil koji pokazuje nešto između Archaeopteryxa koji ima razvijeno perje odmah na početku svojeg postojanja i dinosaura. Vrlo bi rado vidio.
Eusthenopteron i Seymouria su samo opisani kakvi su bili ali ništa drugo. Pozivam te da primijeniš istu logiku kao i za Archaeopteryxa. Želim vidjeti prijelaz, ne instant stvorove več prijelaz.

Dosada nisu uspjeli naći ljudi koji žive taj posao, ali tko zna možda ih ti nađeš i dokažeš teoriju koja je evolucija.

2. Ovdje sam iznosio argumente za kreacionizam i stavio sam veliki prasak pod dokaze.

Citat :
Ne raspravljamo o nastaku svemira već o nastanku biološkog svijeta na planetu Zemlji--- evolucija nije isto što i nastanak života, nastankom života se bavi abiogeneza. .Uostalom znanost nije ništa mislila već znanstvenici, pokazuješ fundamentalno nerazumijevanje znanstvene metode.

Ne dragi brate, ovdje si ti pokazao da neznaš što je to abiogeneza i u kakvom je odnosu sa teorijom evolucije te si pokazao da neznaš što kreacionizam jest.
Abiogeneza je fundament evolucije, evo malo o abiogenezi http://en.wikipedia.org.hr.mk.gd/wiki/Abiogenesis

Nadalje: Kreacionizam je smjer koji ide uglavnom po Bibliji, što uključuje postanak tj veliki prasak.

Citat :
Pretpostavljam da veliki prasak dokazuje da su Bog i Isus Krist stvorili svemir roll , ako se ne varam već sam ti objasnio što mislim o velikom prasku.

Ne, nebih to rekao jer zasad dokazuje prvu i vrlo važnu rečenicu Biblije.
Ne sječam se što si točno rekao o velikom prasku i koje je tvoje mišljenje. Oprosti mi ako nisam primijetio, ponovi mi opet :), samo se nadam da tvoje mišljenje ima znanstvene temelje.

Citat :
Već smo raspravljali o ovome i pokazalo se kako je Postanak egzaktan(mislim na knjigu).

Raspravljali smo da, i moja ti objašnjenja nisu bila dobra jer se nisu poklapala s tvojim uvjerenjem. Ja sam voljan nastaviti i objasniti dalje kada tema dobije zasluženo mjesto u novu temu.

Citat :
Jel ti možeš dokazati da je tvoj Bog stvorio život? Očekujem već nekakve dokaze kreacionizma.
Još jedno pitanje odakle fosili u zemlji, koliko je zemlja stara?

Dokaze i argumente sam iznio ovdje i upravo o njima raspravljamo. Možda sam trebao biti detaljniji?
Fosili u svojem stanju u kojem se nalaze kao več gotova bića ( bez prijelaznih oblika ) dokazuju postanak, da su sva bića stvorena. Dokaz kreacionizma i Boga ide jedno s drugime, nemože jedno bez drugog.

Citat :
Kakav dokaz za makroevoulciju bi te zadovoljio, fosil kakvog slono-psa(prijelazni oblik između slona i psa)?
Da ti ja pružim dokaz slono-psa, ti bi zahtijevao prijelazni oblik između psa i slono-psa i slona i slono-psa, tako u nedogled.

Upravo to, da. Fosilni prijelaz između tih bića jer to je ono što evolucija zagovara. Ono četvero s početka su bića za sebe ako ne pokažeš lepezu njihova nastanka, trebam spektar.

Citat :
Naziv slon i pas su ljudske riječi koje označavaju određenu nakupinu stanica, koje se ponašaju na taj i taj način ništa drugo.

I što to znaći onda? da jedno može postati drugo? neznam što si time pokušao reći.

Citat :

Radim to cijelo vrijeme ali me ne slušaš. Još ti pokušavam reći da mog a i tvog Boga nemožemo dokazati lako. U ovim postovima ja navodim ono što bi ti reklo da bolje pogledaš.

Iznio sam sljedeće tvrdnje:

1. Fosili dokazuju Boga jer se živa bića u fosilima prikazuju več u potpunosti razvijena:
Biljni svijet:

11 And God said, Let the earth bring forth grass, the herb yielding seed, and the fruit tree yielding fruit after his kind, whose seed is in itself, upon the earth: and it was so.
12 And the earth brought forth grass, and herb yielding seed after his kind, and the tree yielding fruit, whose seed was in itself, after his kind: and God saw that it was good.
13 And the evening and the morning were the third day.

Životinjski svijet:

21 And God created great whales, and every living creature that moveth, which the waters brought forth abundantly, after their kind, and every winged fowl after his kind: and God saw that it was good.
22 And God blessed them, saying, Be fruitful, and multiply, and fill the waters in the seas, and let fowl multiply in the earth.
23 And the evening and the morning were the fifth day.
24 And God said, Let the earth bring forth the living creature after his kind, cattle, and creeping thing, and beast of the earth after his kind: and it was so.
25 And God made the beast of the earth after his kind, and cattle after their kind, and every thing that creepeth upon the earth after his kind: and God saw that it was good.

2. Veliki prasak

1 In the beginning God created the heaven and the earth.

3. Naveo sam da DNK kod zapravo kroz vrijeme degenerira što bi potvrdilo tezu o stvaranju i tezu o Adamovom grijehu.

4. Uzeo sam Bibliju kao argument za one koji vjeruju.

5. Predstavio sam logiku koja bi zapravo trebala jednu cijelu temu za sebe.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 9:00 pm

@Archangel

Krimić:

Upotrijebio si tu istu logiku u postavljanju teze, pretpostavio si da svi apologeti razmišljaju isto i da svi znanstvenici razmišljaju isto. Ima mnogih znanstvenih umova koji su apologeti i najviše ih zapravo i dolazi iz redova znanstvenika.
Napravi razliku između apologet/znanstvenik/dogmatik

Znanstvenici su ljudi koji traže odgovore i mnogi su ih našli upravo u kreacionizmu. Dapače, mnogi kreacionisti upravo dolaze iz redova znanstvenika i evolucionista jer činjenice na koje nailaze im jednostavno nalažu. Znanstvenik je ovdje neutralni termin, vrlo se brzo pokaže tko je evolucionist a tko kreacionist kada dođe do rasprave i dokaza.

Kreacionisti su velik kamp i tamo su mnogi svijetski umovi, ponajviše arheolozi.

Tražit čemo druge sumnjivce ako su na nožu Stevini otisci a obitelj ga stavlja daleko od mjesta zločina, ali onda je Stevo glavni sumnjivac jer obitelj može lagati da bi ga zaštitila, da je među drugim svjedocima to bi bilo vjerodostojnije.
Radi se o tome da su evolucionisti večina, mnogi su na visokim položajima i to je teorija koja se silom gura, jednako onako kako su katolici silom gurali Krista pod prijetnjom vatre ali tu ti prijete karijerom. Ne radi se ovdje na kraju o evolucionistima i kreacionistima več ono što nalažeš, ovo je borba protiv dogme ali ne religijske ovog puta več znanstvene.

Ja nisam rekao nešto dogmatično što nije poduprto dokazima. Dokaze sam već sastavio.

Zadnja promjena: Star; pet svi 25, 2012 9:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   pet svi 25, 2012 9:03 pm

P.S. @Bozon

Nemam mišljenja o tome koliko je Zemlja stara, nisam ni na jednoj strani ali vjerujem da če se sve objasniti.

Oprostite moderatori za post nakon posta :)
[Vrh] Go down
Bozon
Riba

Male
Scorpio Horse

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   sub svi 26, 2012 12:00 am

Star je napisao/la:

Pokazao si mi ribu, pokazao si mi guštera i treče malog letečeg dinosaura, četvrto neznam što je, pogledat ču kasnije.

Sada ovaj svoj quote, primijeni na njih i pokaži mi fosil koji pokazuje nešto između Archaeopteryxa koji ima razvijeno perje odmah na početku svojeg postojanja i dinosaura. Vrlo bi rado vidio.
Eusthenopteron i Seymouria su samo opisani kakvi su bili ali ništa drugo. Pozivam te da primijeniš istu logiku kao i za Archaeopteryxa. Želim vidjeti prijelaz, ne instant stvorove več prijelaz.

"Da ti ja pružim dokaz slono-psa, ti bi zahtijevao prijelazni oblik između psa i slono-psa i slona i slono-psa, tako u nedogled." Pogodio sam zar ne :) tražiš nemoguće, koji god da prijelazni oblik ponudim kao dokaz ti bi tražio još detaljniji prijelaz. To ti je otprilike suvislo kao ova dječija igra: nađi mi najmanji mogući broj. Koji god broj da mi kažeš ja ću ti reći još manji, stoga imaš ozbiljan problem sa beskonačnošću.

Znaš li ti uopće koliki broj fosila bi se trebao naći da bi se tebi prikazao cijeli "spektar"? Na kraju bi se svelo na to, da bi trebalo pronaći fosil svake jedinke koja je ikad postojala na ovom planetu, a ti znaš da je to nemoguće.

Malo pročitaj o makroevoluciji pa će ti biti jasnije http://en.wikipedia.org/wiki/Macroevolution posebnu pažnju obrati na odlomak Misuse :)
Zatim još prouči ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution_as_theory_and_fact

Citat :
Dosada nisu uspjeli naći ljudi koji žive taj posao, ali tko zna možda ih ti nađeš i dokažeš teoriju koja je evolucija.

Provociraš, na ovakve podle navode neću reagirati kako bi ti želio ;)
Uz to, još uvijek neznaš što riječ teorija znači u znanosti.

Citat :
2. Ovdje sam iznosio argumente za kreacionizam i stavio sam veliki prasak pod dokaze.

Citat :

Ne dragi brate, ovdje si ti pokazao da neznaš što je to abiogeneza i u kakvom je odnosu sa teorijom evolucije te si pokazao da neznaš što kreacionizam jest.
Abiogeneza je fundament evolucije, evo malo o abiogenezi http://en.wikipedia.org.hr.mk.gd/wiki/Abiogenesis

Nadalje: Kreacionizam je smjer koji ide uglavnom po Bibliji, što uključuje postanak tj veliki prasak.

Ne samo da negiraš evoluciju, već negiraš i znanstvenu metodu. Kada kreacionizam bude u skladu s znanstvenom metodom, a ne sa Biblijom onda se može shvatiti ozbiljno. To sam već nekoliko puta naglasio, stoga pruži mi sveobuhvatnu teoriju kreacionizma koja je utemeljena na znanstvenoj metodi, sva argumentacija ti se svodi na negiranje evolucije. Zar je toliko teško prihvatiti da obojca djelimo zajedničkog pretka sa majmunom. :D

Btw, pročitaj link koji si priložio i barem pročitaj ako ništa, sa wikipedije šta je evolucija: http://hr.wikipedia.org/wiki/Evolucija

U kontekstu osporavanja evolucije kreacionizam nema veze sa velikim praskom. Šira definicija obuhvaća i veliki prasak što nije bitno kod rasprave prilikom koje se pokušava osporiti evolucija.

Citat :
Citat :

Ne, nebih to rekao jer zasad dokazuje prvu i vrlo važnu rečenicu Biblije.
Ne sječam se što si točno rekao o velikom prasku i koje je tvoje mišljenje. Oprosti mi ako nisam primijetio, ponovi mi opet :), samo se nadam da tvoje mišljenje ima znanstvene temelje.

Znači ovo: Postanak 1:1 "U početku stvori Bog nebo i zemlju". je jednako: http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak

Citat :
Citat :

Raspravljali smo da, i moja ti objašnjenja nisu bila dobra jer se nisu poklapala s tvojim uvjerenjem. Ja sam voljan nastaviti i objasniti dalje kada tema dobije zasluženo mjesto u novu temu.

Recimo da je to bilo obrnuto, je ne gajim uvjerenja... također sam voljan nastaviti, riječi Postanka govore sam za sebe tako da sumnjam da će ih tvoja tumačenja učiniti nešto usklađenijim sa znanošću... pogotovo ako se temelje na ovome:
Star je napisao/la:
Nažalost je činjenica da ti ja nemogu objasniti neke stvari jer zahtijevaju uvjerenje i drugačiju logiku.
:)

Citat :
Citat :

Radim to cijelo vrijeme ali me ne slušaš. Još ti pokušavam reći da mog a i tvog Boga nemožemo dokazati lako. U ovim postovima ja navodim ono što bi ti reklo da bolje pogledaš.

Koji je to moj Bog? confused
Insinuiraš nešto sa takvim navodom?

Citat :

Iznio sam sljedeće tvrdnje:

1. Fosili dokazuju Boga jer se živa bića u fosilima prikazuju več u potpunosti razvijena:
Biljni svijet:

11 And God said, Let the earth bring forth grass, the herb yielding seed, and the fruit tree yielding fruit after his kind, whose seed is in itself, upon the earth: and it was so.
12 And the earth brought forth grass, and herb yielding seed after his kind, and the tree yielding fruit, whose seed was in itself, after his kind: and God saw that it was good.
13 And the evening and the morning were the third day.

Životinjski svijet:

21 And God created great whales, and every living creature that moveth, which the waters brought forth abundantly, after their kind, and every winged fowl after his kind: and God saw that it was good.
22 And God blessed them, saying, Be fruitful, and multiply, and fill the waters in the seas, and let fowl multiply in the earth.
23 And the evening and the morning were the fifth day.
24 And God said, Let the earth bring forth the living creature after his kind, cattle, and creeping thing, and beast of the earth after his kind: and it was so.
25 And God made the beast of the earth after his kind, and cattle after their kind, and every thing that creepeth upon the earth after his kind: and God saw that it was good.

2. Veliki prasak

1 In the beginning God created the heaven and the earth.

Na prvo sam već odgovorio na početku posta, a ostalo je veoma dokazano, ponavljam opet evoluciju moraš srušiti znanstvenim i logički konzistentnim dokazima, citati iz Biblije tu su nepotrebni.

Citat :

3. Naveo sam da DNK kod zapravo kroz vrijeme degenerira što bi potvrdilo tezu o stvaranju i tezu o Adamovom grijehu.

Može link na neki znanstveni članak za tu tvoju tvrdnju da dnk degenerira kroz vrijeme? Ili stojiš pri tvrdnjama iz Sanfordove knjige?

Citat :
4. Uzeo sam Bibliju kao argument za one koji vjeruju.

Moj stav po ovom pitanju ti je već poznat :)

Citat :
5. Predstavio sam logiku koja bi zapravo trebala jednu cijelu temu za sebe.

Može detaljnije?

Znači nedostatak prijelaznih oblika i dnk koji degenerira su ti top argumenti? Ili imaš još aseva u rukavu? 8)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   sub svi 26, 2012 12:46 am

@Star,

Naučnik nije koji se naučnikom naziva, već onaj koji postupa naučno. Fazon je u tome što je naučnik neplemenita vrsta čovjeka, on je sluga čovječanstva, nije vođa, nije predvodnik - a podosta njih bi to htjeli da budu. Kao što je i prirodno da to žele. Ali, i ja želim da imam krila da letim preko planina, ali znam da to nikad neću moći. Tako ni oni. Sama naučnost je uvijek alatka, ali nije onaj-koji-alatom-vlada. Zbog toga, naučnik često pada u zamku težnje za autoritetom dogme, u šta nerijetko prerasta ono što počinje kao TEORIJA. Mislim da sam već spomenuo, ali ponoviću: to nije prigovor nauci nego naučnicima.

Dogma je bezuslovna, a rob, kao što je naučnik, uvijek teži za onim što je bezuslovno. Nauka zadovoljava jednu potrebu, a dogma posve drugu.

U suštini stvari, naučnik ne bi ni smio izvlačiti zaključke. Zaključivanje i povezivanje činjenica je zadaća filozofa, a naučnici su tu da kupe činjenice. Inače imamo i zastupnike Teorije Relativnosti koji se ponašaju dogmatski kao i evolucioniste, a o kreacionistima da i ne govorim.

Ovakve probleme i imamo zato što naučnici pokušavaju da zamijene filozofe. To neće nikad moći i sve dok pokušavaju imaćemo ovakve zbunjole.

Citat :
Ne radi se ovdje na kraju o evolucionistima i kreacionistima več ono što nalažeš, ovo je borba protiv dogme ali ne religijske ovog puta več znanstvene.

Ja nisam rekao nešto dogmatično što nije poduprto dokazima. Dokaze sam već sastavio.

A ja sam rekao svojom kriminalnom parabolom da su dokazi višestruko-interpretativni ako postoji interes za dobijanjem određenog rezultata, tj. ako postoji emocionalni element u procesu razmišljanja. Naučnik mora biti objektivan. A, s obzirom da podastrte dokaze, i one koji postoje a koji nisu ovdje navedeni - objektivan zaključak bi bio da mi u stvari ne možemo pouzdano utvrditi ni evoluciju ni kreacionizam.

Zar je bitno čija je dogma? Bila religijska ili naučna, dogma je. A dogma inhibira razmišljanje. To joj je i svrha.

Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   sub svi 26, 2012 11:13 am

@Bozon

Citat :
tražiš nemoguće, koji god da prijelazni oblik ponudim kao dokaz ti bi tražio još detaljniji prijelaz.

Upravo tako jer bi trebali postojati svi ti prijelazni oblici kako bi se dokazala evolucija. Kada bi evolucija bila stvarna, onda to ne bi bilo nemoguće. Upravo taj fini spektar bića bi trebao biti evidentiran u fosilima. To je ono što evolucija zahtijeva.

Kako je to sam Darwin lijepo izrekao u svojoj knjizi "The Origin of Species" poglavlje 6

Long before having arrived at this part of my work, a crowd of difficulties will have occurred to the reader. Some of them are so grave that to this day I can never reflect on them without being staggered; but, to the best of my judgment, the greater number are only apparent, and those that are real are not, I think, fatal to my theory.

These difficulties and objections may be classed under the following heads:-Firstly, why, if species have descended from other species by insensibly fine gradations, do we not everywhere see innumerable transitional forms? Why is not all nature in confusion instead of the species being, as we see them, well defined?

Možeš izbaciti linkova koliko ti drago, ali kao što je @Archangel rekao o početnoj premisi. Ako možeš potvrditi sami početak, tu početnu premisu da postoji taj prijelaz. Ja ču ti vjerovati u apsolutnost.

Citat :
Provociraš, na ovakve podle navode neću reagirati kako bi ti želio ;)
Uz to, još uvijek neznaš što riječ teorija znači u znanosti.

Oprosti pretjerao sam :) nije mi namjera bila isprovocirati te.
Znam ja što teorija znaći, ali kada se teorija gura kao da je dokazana onda imam problem s time.

Citat :
Ne samo da negiraš evoluciju, već negiraš i znanstvenu metodu. Kada kreacionizam bude u skladu s znanstvenom metodom, a ne sa Biblijom onda se može shvatiti ozbiljno. To sam već nekoliko puta naglasio, stoga pruži mi sveobuhvatnu teoriju kreacionizma koja je utemeljena na znanstvenoj metodi, sva argumentacija ti se svodi na negiranje evolucije. Zar je toliko teško prihvatiti da obojca djelimo zajedničkog pretka sa majmunom. :D

Kreacionizam nije u skladu sa znanstvenom metodom?
Zar ti nisam pružio dovoljno dokaza za kreacionizam?
Zar nisam rekao da branim cijeli kreacionizam što je ovdje tema?
Zar dokazi a kreacionizam neče automatski negirati evoluciju? Analogija bi bila kao toplina i hladnoča. Zar može jedno biti pored drugoga?
Zar je tako teško prihvatiti Boga kao svojeg oca? umjesto majmuna? ja nemam problema sa majmunima, slatke životinje ali nažalost moram reći da im nismo potomci.

Citat :
Znači ovo: Postanak 1:1 "U početku stvori Bog nebo i zemlju". je jednako: http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak

Da, dokazalo je da se radi o početku.

Citat :
Recimo da je to bilo obrnuto, je ne gajim uvjerenja... također sam voljan nastaviti, riječi Postanka govore sam za sebe tako da sumnjam da će ih tvoja tumačenja učiniti nešto usklađenijim sa znanošću... pogotovo ako se temelje na ovome:

Upravo se o uvjerenjima radi ovdje, uvjerenjima temeljenim na dokazima. Ja ti nemogu u potpunosti objasniti postanak jer ne poznajem znanost u tolikoj mjeri. Nema čovjeka koji poznaje znanost u toj mjeri.
Ti kažeš da ideš po znanstvenoj metodi, a negiraš prvi i temeljni dokaz...fosile kao dokaz da nema prijelaza između vrsta ili tzv "makroevolucije" za koju si me optužio da zlorabim.
Btw ovo je glavna rečenica koja opisuje makroevoluciju:

http://en.wikipedia.org/wiki/Macroevolution

"Macroevolution is evolution on a scale of separated gene pools." Što da kažem dalje?

Citat :

Bog je Bog svih nas, vjerovao ti to ili ne :)

Citat :
Na prvo sam već odgovorio na početku posta, a ostalo je veoma dokazano, ponavljam opet evoluciju moraš srušiti znanstvenim i logički konzistentnim dokazima, citati iz Biblije tu su nepotrebni.

Što ti fosili nisu dovoljni? Nedokazanost abiogeneze nije dovoljna? Ja sam ove stvari iznio kao dokaze tih rečenica koje sam naveo, nisam uzeo same rečenice kao dokaz. Vrtimo se u krug brate.
Ovdje imamo kružnu logiku. Ja ti pokažem da fosili govore u stranu Boga, ti meni kažeš da nije to tako i tražiš dokaz koji sam ti upravo dao, ja ti ga dam opet da ga pobliže pogledaš i opet objasnim zašto to dokazuje Boga pa ti onda opet kažeš da to nije tako... koliko dugo tako možemo? Svaki put kada iznesem dokaz na stranu kreacionizma ti me optužiš da citiram Bibliju kao dokaz iako sam ti dao dokaz koji potvrđuje Bibliju i kreacionizam, time što osporava evoluciju je samo kolateral.

Citat :
Može link na neki znanstveni članak za tu tvoju tvrdnju da dnk degenerira kroz vrijeme? Ili stojiš pri tvrdnjama iz Sanfordove knjige?

http://www.allaboutcreation.org/dna-evidence-for-evolution-faq.htm

Obrati pozornost na drugu sekciju, zadnju rečenicu. Naravno pročitaj cijeli članak. Opčenito je mišljenje genetičara da mutacija nemože dodati
Citat :
novu
informaciju. Bar onih koji znaju svoj posao :)

Držim se također i Sanfordove teorije.

Citat :
Može detaljnije?

Može. Sama logika ne podupire evoluciju več kreacionizam iz više razloga. Ne piše mi se iskreno jer su postovi i ovako dugi i treba mi pola sata vremena da odgovorim na njih. Otvorit čemo novu temu ako poželiš.

Citat :
Znači nedostatak prijelaznih oblika i dnk koji degenerira su ti top argumenti? Ili imaš još aseva u rukavu?

cry ti ne shvačaš jelda? Kada me pitaš ovakvo pitanje na kraju svih ovih postova dođe mi da plačem. Gledaj, ta dva argumenta su dovoljna sama po sebi, jedan je dovoljan da uvelike pokaže da stvarnost nije onakva kakvu nam guraju na nos i da se zapitamo gdje stojimo, druga...druga dolazi kao šlag na kraju s potvrdom. Hočeš detalje? možemo ići i u detaljnije.

@Archangel

Citat :
ali ponoviću: to nije prigovor nauci nego naučnicima.

Ja se apsolutno slažem, neznam gdje sam pokazao da je to problem. Ako daš quote ili nešto ja ču ti se rado ispričati ako sam te obmanuo.
Citat :

U suštini stvari, naučnik ne bi ni smio izvlačiti zaključke. Zaključivanje i povezivanje činjenica je zadaća filozofa, a naučnici su tu da kupe činjenice. Inače imamo i zastupnike Teorije Relativnosti koji se ponašaju dogmatski kao i evolucioniste, a o kreacionistima da i ne govorim.

Jasno, i tu se slažemo osim na dijelu da znanstvenici nesmiju izvlačiti zaključke, oni su poput detektiva koji istražuju zločin. Da ne donose zaključke ne bi došli do sljedećih dokaza za zločin i tako do unedogled. Problem nastaje kada dođu na krive zaključke radi manjka dokaza ili su pokvareni policajac pa podmeču. Na kraju krajeva odvjetnici su ti koji donose zadnju rijeć a znamo koliki je bias kod njih i da zavode narod riječima.
U ovoj analogiji je zapravo puno odvjetnika u znanosti koji interpretiraju dokaze kako im se svidi ili odgovara.

Citat :
Zar je bitno čija je dogma? Bila religijska ili naučna, dogma je. A dogma inhibira razmišljanje. To joj je i svrha.

Ja se slažem :) a dogma nastaje kod maštovitih dokaza & wishful thinking.
[Vrh] Go down
Bozon
Riba

Male
Scorpio Horse

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   sub svi 26, 2012 3:35 pm

Star je napisao/la:
@Bozon

Citat :
tražiš nemoguće, koji god da prijelazni oblik ponudim kao dokaz ti bi tražio još detaljniji prijelaz.

Upravo tako jer bi trebali postojati svi ti prijelazni oblici kako bi se dokazala evolucija. Kada bi evolucija bila stvarna, onda to ne bi bilo nemoguće. Upravo taj fini spektar bića bi trebao biti evidentiran u fosilima. To je ono što evolucija zahtijeva.

Fosili ne traju vječno i ne mogu svi biti očuvani, pročitaj ovo: http://hr.wikipedia.org/wiki/Tafonomija pa će ti biti jasnije zašto je nemoguće -.- tako da je tvoj zahtijev nerealan.

Citat :
Oprosti pretjerao sam :) nije mi namjera bila isprovocirati te.

Nema problema :) ovdje smo da raspravljamo, a ne da se svađamo.

Citat :
Kreacionizam nije u skladu sa znanstvenom metodom?

Ne.

Citat :
Zar ti nisam pružio dovoljno dokaza za kreacionizam?

Niti jedan, naravno osim Bibije.

Citat :
Zar nisam rekao da branim cijeli kreacionizam što je ovdje tema?

Ok.

Citat :
Zar dokazi a kreacionizam neče automatski negirati evoluciju?

Možda, ako pronađeš dokaze za kreacionizam i ukažeš na kontradikcije u evoluciji.

Citat :
Analogija bi bila kao toplina i hladnoča. Zar može jedno biti pored drugoga?

Pogrešna analogija, toplina i hladnoća su subjektivni ljudski dojam trenutačne temperature. Hladniji predmet i topliji predmet mogu postojati jedan kraj drugoga, no drugi zakon termodinamike će se pobrinuti da se kroz određeno vrijeme izjednače njihove temperature.

Citat :
Zar je tako teško prihvatiti Boga kao svojeg oca? umjesto majmuna? ja nemam problema sa majmunima, slatke životinje ali nažalost moram reći da im nismo potomci.

Poprilično sam siguran tko je moj otac, također sam siguran da on nije bio majmun, ali prihvaćam da smo majmun i ja imali zajedničkog pretka.

Citat :
Upravo se o uvjerenjima radi ovdje, uvjerenjima temeljenim na dokazima. Ja ti nemogu u potpunosti objasniti postanak jer ne poznajem znanost u tolikoj mjeri. Nema čovjeka koji poznaje znanost u toj mjeri.
Ti kažeš da ideš po znanstvenoj metodi, a negiraš prvi i temeljni dokaz...fosile kao dokaz da nema prijelaza između vrsta ili tzv "makroevolucije" za koju si me optužio da zlorabim.

Fosili kao dokaz da nema prijelaza? Valjda misliš na nedostatak fosila(recimo meni to nije nedostatak), već sam ti u prvoj rečenici objasnio zašto griješiš.

Vrsta je subjektivna ljudska klasifikacija određene skupine stanica, nas dvojca ne dijelimo identične gene stoga ne pripadamo istoj vrsti ili?

http://bs.wikipedia.org/wiki/Vrsta_(biologija) kao što piše u linku vrsta nije objektivno stvarna i nepromjenljiva

Citat :
Btw ovo je glavna rečenica koja opisuje makroevoluciju:

http://en.wikipedia.org/wiki/Macroevolution

"Macroevolution is evolution on a scale of separated gene pools." Što da kažem dalje?

Nastavi čitati dalje.

Citat :
Citat :

Bog je Bog svih nas, vjerovao ti to ili ne :)

Rekao si tvoj Bog i moj Bog, stoga se može zaključiti da ti smatraš kako nemamo istog boga, ili da mi kažeš tko je moj Bog, za tvoga već znam tko je. :)

Citat :
Što ti fosili nisu dovoljni? Nedokazanost abiogeneze nije dovoljna? Ja sam ove stvari iznio kao dokaze tih rečenica koje sam naveo, nisam uzeo same rečenice kao dokaz. Vrtimo se u krug brate.
Ovdje imamo kružnu logiku. Ja ti pokažem da fosili govore u stranu Boga, ti meni kažeš da nije to tako i tražiš dokaz koji sam ti upravo dao, ja ti ga dam opet da ga pobliže pogledaš i opet objasnim zašto to dokazuje Boga pa ti onda opet kažeš da to nije tako... koliko dugo tako možemo? Svaki put kada iznesem dokaz na stranu kreacionizma ti me optužiš da citiram Bibliju kao dokaz iako sam ti dao dokaz koji potvrđuje Bibliju i kreacionizam, time što osporava evoluciju je samo kolateral.

Nadam se da ćeš promijeniti priču kada abiogeneza bude konačno i eksperimentalno dokazana. Ovo je najpoznatiji pokušaj:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Miller-Ureyev_eksperiment

Još par dokaza:
Environmental - There are several conditions that must apply to make chemical evolution possible. First, there has to be an external energy source*. Prebiotic earth has lots of these- lightning, volcanoes, radiation. Second, we can’t have a lot of oxygen. Lots of oxygen will make any formed complex molecules short-lived. Again, prebiotic earth had little atmospheric oxygen. Third, there has to be the chemicals available for life around to work with. That means 6 indispensable macro-elements- C, H, O, N, P and S have to be around. Again, these are known to be present.
Why not Panspermia? Every cell of every organism is remarkably the same at an elemental level. It doesn’t matter if we are looking at fungi or fish or humans. The percentages of the macro-elements above are very similar. This is exactly what we’d see if life started by using the available chemicals on earth. In fact, the proportions of elements in every organism aligns most closely to river water. This supports abiogenesis occurring here on earth, and is a smoking gun for a natural origin of life.
Forming complex molecules- the environmental conditions above are necessary for abiogenesis but not sufficient to show its feasibility. Since the Miller-Urey experiments of the 1950s, we have shown that the building blocks of a cell will occur naturally. We have shown that amino-acids, sugars, RNA/DNA bases, hydrocarbons, phosphate esters, peptides etc will all be formed under the right abiotic conditions. The 8 amino-acids that dominate these abiotic conditions are also those most common in proteins. This is another ‘smoking gun’ that life began from abiotic conditions on earth.
The Proto-cell - A cell is basically a package of organic & inorganic molecules surrounded by a double-lipid membrane. We have shown small double-lipid membranes will form in small vesicles that surround organic molecules (since the experiments of Fox in the 1970s). In fact, it is remarkably easy to generate these.
Replicating molecules. Life also needs molecules to be able to replicate. This is also a natural chemical phenomenon. In 1996 the jounal Nature reported the discovery of a self-replicating alpha-helical peptide. This had a 32-amino-acid sequence, and interestingly, had several dipeptides found in the membrane proteins of ancient archaebacteria.
Izvor

Zanimljivo nisam znao da fosili govore u stranu Boga :)
Cirkularna logika je na tvojoj strani:

Biblija je riječ Božja, Kako možeš biti siguran da je riječ Božja?

Zato što Biblija kaže da je riječ Božja. Zašto vjerovati navodima Biblije?

Zato što je Bibilija nepogrešiva. Zašto je Biblija nepogrešiva

Zato jer je Biblija riječ Božja(i opet se vraćamo na početak) cry

Citat :
http://www.allaboutcreation.org/dna-evidence-for-evolution-faq.htm

Obrati pozornost na drugu sekciju, zadnju rečenicu. Naravno pročitaj cijeli članak. Opčenito je mišljenje genetičara da mutacija nemože dodati novu informaciju. Bar onih koji znaju svoj posao :)

Držim se također i Sanfordove teorije.

Na ovo ću se osvrnuti kasnije pošto sad nemam vremena. Sanfordova knjiga je slučaj za sebe, trebalo bi napisati dvije knjige kako bi se ukazalo na rupe u njegovoj. No nebrini se study
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kreacionizam   Today at 5:18 pm

[Vrh] Go down

Kreacionizam
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next