Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?

Go down 
+21
Remke
Chakotay
Aniin
flidaisa
Velebitkinja
Arlena3004
Jagor
Madonna
Gea
Fantom
Blizzard
Lyra
Athena
biga
Bozon
Korplikan
Deti
Dada289
MoW
Alpha
Dantalion
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
Autor/icaPoruka
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 12:39 pm

Znam da mrkva koja je kuhana ima puno veći glikemijiski index od svježe mrkve.
Možda da se natjeram jesti salate, od raznog povrća... Moram probati, kad mi je to tako teško... cry

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 12:54 pm

@Dada, a da odeš kod nutricioniste, da ti napravi mjerenja, i da ti prema tome korigira prehranu. Smatram da bi to bilo najbolje, jer svaka osoba treba individualni pristup.

Do tada, nikakvo izgladnjivanje nije dobro, kao ni malo obroka, jer tako samo usporavamo metabolizam jer organizam štedi energiju. 5-6 manjih obroka, i ovo što @MoW savjetuje, ubaci povrće, salate, voće, i pij puno tekućine.

:)

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 2:02 pm

@Lyra, nemam ja ni poremećaj u prehrani, a ni previše kila za skinuti. Ja sam samo malo ugodno popunjena na strateškim mjestima. jaki
A kao što već rekoh, osnove zdrave i pravilne prehrane znam.
Samo sam ljena jesti ono što treba.

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 2:14 pm

Pa nisam ni mislila da imaš. Ti misliš da samo ljudi sa problemom idu kod nutricioniste?
Spominjala si dijetu, zato sam to govorila.

Oprosti ako sam te uvrijedila.

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 5:28 pm

Danas sam i ja pretjerao s lošom hranom...

D: kruh, domaća pašteta, čaj od kamilice i bazge
R: pohana piletina u umaku od rajčice i ananasa, riža
U1: sok od borovnice
U2: tri kuglice sladoleda od čokolade
V: vjerojatno ću pojesti juhu od brokule, fali mi povrće :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 6:28 pm

@Lyra znam na sto si mislila. Meni treba samo volje da promjenim nacin prehrane i aktivnosti nakon posla. Moj najveci problem je ljenost...
Eto, da se pohvalim, bijah u ducanu i u kosaricu sam ubacivala samo zdrave stvari. :D

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 8:13 pm

Dodatak:

R: Sendvić: pecivo sa sjemenkama, pršut, sir, rikula i rajčica (bijah vani 8) )
U: Jagode
V: pureći odrezak i salata od rikule

Eto, malo sam popravila jelovnik... :D

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 8:26 pm

ma jedam je puno salate a sad mrkve i špinata... ne volim mrkvu iz carske mješavine jer je slatka i diže mi se želudac od nje. Al inaće volim carsku mješavinu ali k tome onda treba još nešto jer u suprotnom ostanem gladan. a kupit meso u dućanu mi ne pada na pamet. jedem što ima u menzi ili ako ne to onda nešto na kruhu

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimepet svi 11, 2012 9:50 pm

Dada289 je napisao/la:
Eto, da se pohvalim, bijah u ducanu i u kosaricu sam ubacivala samo zdrave stvari. :D
5

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 12:26 pm

@Dada Super! Sviđa mi se tvoj meni od jučer. :)

@Korplikan Što je to "carska mješavina"? Je li to neki miks povrća? Što se mesa tiče, ono je obično skuplje u dućanu, ali je kvaliteta ista kao u menzi. Naravno, ako ne računamo kvalitetnije komade mesa kojih nema u menzi.


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 12:40 pm

Hvala MoW. Nekako sam "preživjela" salatu jučer :D

Meni za danas će biti skoro isti kao i jučer.

D: kava i shake
R: pureći odresci sa rikulom
V: vjerojatno samo salata, u koju možda stavim kockice sira

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 12:48 pm

Otkad sam na faksu, jedem izrazito nezdravo. Nastojim što manje para potrošiti na dan, pa se prehrana svodi na ono što mogu jeftino nabaviti, a da se najedem. Studentske menze kuhane hrane su mi loše, hrana mi baš i ne valja (slože isto što i moja stara, samo stara to složi X puta bolje), pa sam uglavnom na krumpiru i mesu ovih nekoliko godina. Tu i tamo umak sa graškom, salata kao prilog, meso uz pire i kuruzu, ali to bi bilo to od "zdravijih" varijanti. Kad mi uglavnom ono što je "zdravo" ne valja pol posto, prije svega mislim na razne varijacije povrća. Ne mogu to jesti, jedino ako se prisiljavam, a tako ne želim jesti.

Što učiniti? Koje su jeftine varijacije zdrave prehrane, a da se najedem od toga? Pitam za alternativu za koju ne trebam kuhati budući jedino što imam je mikrovalka. Ili mi savjetujete da počnem karati neku stariju koku koja će mi kuhati zauzvrat rofl2
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 1:06 pm

D: Kruh, jaje na oko, čaj od šumskog voća s limunom
R: Idem u kineski... živi bili pa vidjeli. :)
U/V: Bit će juha od shiitaka i mrkve

@Dada Treba to preživljavati iz dana u dan :D

@Blizz Mislim da ti jedino preostaje karanje (puno) starije koke. Samo pazi da dotična kuha, pitaj ju prije karanja .zubi
Od jeftinijih stvari u zdravu prehranu spadaju ti one vrste povrća koje se mogu složiti na salatu tipa mrkva, zelena salata, krastavci, rikula, rotkvice, mladi luk, korabica
Ako jedeš dovoljno takvih salata ostatak ti može biti i nezdraviji budući da nemaš baš nekog izbora. Ne koristim mikrovalnu već godinama i ne preporučam je nikome.
Dakle, jedan obrok može ti biti salata, eventualno dodaj nešto sira unutra s jabučnim octom i maslinovim uljem (znam, nije jeftino ali ne troši se puno).
Drugi obrok ti može biti ovo nešto iz menze što ušičariš, treći neki sendvič u koji ubaciš neku rajčicu ili krastavac.
Četvrto, možeš jesti voća, pogotovo ima jeftinih jabuka, naranči, limuna, grejpa i sezonskog voća.


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 2:02 pm

D: Ništa
R: Čevapi s paradajzom, možda i luka dodam
V: Ništa

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesub svi 12, 2012 2:39 pm

MoW ne znam kako ali drzi me, nisam gladna. Vjerojatno radi psiha...
U glavnom dobro je da sam ugljikohidrate zamijenila proteinima zubi

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 8:54 pm

^^ To je uvijek dobro. Samo se ne treba skroz zaboraviti na ugljikohidrate inače ćemo početi zaboravljati sve, ak me kužiš? :D

D: kruh, jaje na oko, sir, čaj od kamilice i brusnice
R: pileća salata (piletina, dve vrste zelene salate, rajčica, peršin, kuhano jaje, malo majoneze, soja sos, ocat), kruh.
U1: čaj od kamilice, keksić
U2: jagode
V: zeljanica s kiselim vrhnjem

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 9:47 pm

D/R- hrenovke sa malo majoneze, kruh, kave
V- žganci sa bijelom kavom

Za desert- bit će svježe jagode. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 11:17 pm

danas sam bio griješan

D: Rezanci s makom
R: Rezanci s makom
V: Burek s mesom

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesri svi 16, 2012 12:56 am

Hehe, super zabavno je ovdje postalo zubi .

@MoW, kakav je to umak od rajčica i ananasa? ...zvuči zanimljivo. I kak ti je bilo u kineskom? Ja volim njihovu hranu.

@Dada, ides ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesri svi 16, 2012 11:57 am

@Lyra To sam nastojao opisati ono što sam jeo kad sam naručio kinesku hranu u petak. :)
Dakle, taj kiselo-slatki umak koji sam tada jeo je sadržavao pasiranu rajčicu, komadiće ananasa (i vjerojatno sok od ananasa), moguće s dodatkom šećera da bude malo slađe. :)

U kineskom je u subotu bilo super. Jeo sam oradu s kineskim gljivama (izmiješali su shiitake i još neke gljive koje ne znam) i bambusom. I riža dakako. I pio sok od guave. To je jedan roskasti slatki sokić koji mi se jako sviđa. Ne znam ima li ga gdje za kupiti, ovi to dobavljaju iz Vijetnama preko nekog uvoznika iz Samobora. :)

Tako da moram priznati da mi je (opet) bilo fino tamo. Em nisu toliko skupi ko naši (ispalo je oko 100 kn (70 kuna za glavno jelo, riža 5 kn, sok od guave 15 kn, pohani ananas 13 kn), em im je jelo fino i porcije su velike, najeo se ko puh. zubi



_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesri svi 16, 2012 12:34 pm

Fino fino. Volim te slatko-kisele i slatko-ljute (ne pretjerano ljute) kombincije. Meni u ST baš fali tih azijskih restorana, ima jedan kineski ali nije baš nešto. A guavu ti stalno viđam u Merkatora. xD

Hehe, e neka si se najeo ko puh zubi .


_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesri svi 16, 2012 9:35 pm

Imaju li i sok od guave tamo ili samo guavu? zubi

D: kruh, jaje na oko, čaj od bazge i nima, sok od jabuke, limun i med (da kompenzira nim zubo)
R: pileća salata (ponovno)
U: sok od jabuke
V: juneća pljeskavica, kuhana mrkva i lišće od korabice, zelena salata, ajvar i kruh

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesri svi 16, 2012 10:05 pm

@MoW, kakav je nim? lood

D: proteinski shake od vanilije
R: mala pizza
V: jagode i jogurt od malina

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesri svi 16, 2012 11:05 pm

Iskreno, ne sviđa mi se nim. Pregorak je, a ja inače imam određeni manjak kiseline pa mi dodatna lužnatost definitivno ne godi. :D
Mislim da ću ga nadalje koristiti samo površinski. zubi



_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitimesri svi 16, 2012 11:09 pm

Razumijem sto zelis reci. Nim nije samo koristan kao caj, moze ga se koristiti na razne nacine i uvijek dobro dodje imati ga u kuci kao prva pomoc. Ja ga pijem po potrebi. Ne pijem ga cesto, mada bi trebala, jer... Sam lijena... oops
Ali ga koristim za druge stvari i jako sam zadovoljna onime sto cini :D

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?   Što ste danas doručkovali/ručali/večerali? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što ste danas doručkovali/ručali/večerali?
[Vrh] 
Stranica 3 / 19.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Pustinjaci danas?
» Sta ste danas obukli??

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Gastronomija-
Forum(o)Bir: