Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Biblija i Judeohrišćanski moral

Go down 
+12
primitive101
InaNNaa
Q
Chakotay
Grave Digger
LJUBAV
Blizzard
Alpha
MoW
KidagakashNedakh
Star
Archangel
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Arlena3004
Višestanični organizam
Arlena3004


Female
Taurus Monkey
Broj postova : 38
Age : 43
Registration date : 28.06.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 1:44 pm

Ja tebe ne razumijem, što znače svi ti citati? Da li je nama Bog dao slobodnu volju? Ako nisam ponizna nisam od Boga stvorena? Ne razumijem? Meni prosvjetljenje ne treba, hvala ti što se trudiš, uzaludno ti.
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 1:52 pm

pa upravo to što kažeš - tebi prosvjetljenja ne treba , i ja se zaista ne trudim , ja samo
odgovaram na pitanja , a ti citati govore da Bog bira sam , a ne da mi tražimo istinu u sebi
samome , jer sami po sebi , odvojeni od Boga smo samo jedinke koje pokušavaju da žive
kako najbolje znaju i umiju , pa tako da ti i ne želiš slijediti Bibliju , jer imaš svoj osoban
način , a Biblija kaže (oprosti , ja sam moram , haha)

Ivan 9,41 Isus im odgovori: "Da ste slijepi, ne biste imali grijeha. No vi govorite: `Vidimo` pa grijeh vaš ostaje."

Ovaj ti citat govori - AKO TI JE SVE JASNO , tad ti vidiš istinu za sebe , i Biblijski Bog
ti i ne treba , pa tu netreba nikakve svađe , svako ko želi znati - interesira se ,
a ako kažeš da ti ne treba prosvjetljenja , ja se isto ne želim prepirati da neko od nas
jest u pravu , neko nije , jer svako bira svoj put , nakon što mu je ponuđena istina ,
a istina je jedna , nema ih dve , tri - koje vode u spas .
Svakome je njegov način dobar .

Imamo slobodnu volju da izaberemo svoj put , a ja se želim pokoriti Bogu ,
samo to , bez uvrede ako sam te
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:04 pm

Meditacija je poput odlaska na misu. Nekome je to potrebno i to radi, nekome nije i to ne radi. Meni nije potrebno ni jedno ni drugo pa ne radim ni jedno ni drugo, nego sličnu stvar postižem nečim sasvim trećim.
Nije toliki naglasak u načinu, nego u postizanju cilja. Otprilike kao da je bitno hoćemo li dasku zabiti sa rozim ili crvenim čavlom, na kraju je stvar praktički ista.
No znam da za neke nije ista, za velike vjernike nipošto nije, njima je bitno da zabijeni čavao baš bude crven, a ne rozi, jer u knjizi piše da baš treba biti crven. Ne znam zašto je to tako bitno, ali dobro.
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:08 pm

Blizzard , a čime ti zabijaš dasku ? lolcina
Dobra ti je prispodoba zubi
Treba imat dasku u glavi pa ju zabit dobrim čavlom i super , a ?
(da ne otpadne)
Misa koju spominješ je samo igranje Boga , jer tamo ni nema živoga Boga .
Bog sam pozove , a ne da neko ide u "crkvu" pa misli da je spašen , umiruje
ga savjest njegova , a ne Bog .
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:14 pm

Citat :
.ne hvata ga za nista...nema ga...nema plakanja,kukanja...kakva smrt i to,on je to prevaziso,jer ga svejedno nema-ima,tu je a nije...nece on sad odjednom pocet da se ponasa kao astralni ljudi,

Eto opisa koji stoji također u Bibliji :

Jeremija 16,5 Da, ovako govori Jahve: "Ne smiješ ući u kuću žalosti, ne idi naricati niti ih sažaljevati. Jer ja sam tom narodu uskratio mir svoj - riječ je Jahvina - ljubav i samilost.
Jeremija 16,6 Pomrijet će veliko i malo u ovoj zemlji i nitko ih neće pokopati. Nitko neće naricati nad njima, niti će zbog njih praviti ureza, niti kose šišati.
Jeremija 16,7 Za onog u žalosti neće kruh lomiti, da ga utješe zbog pokojnika, nitiće mu tko pružiti pehar utjehe zbog smrti njegova oca ili majke njegove.

Matej 8,19 I pristupi jedan pismoznanac te mu reče: "Učitelju, za tobom ću kamo god ti pošao.
Matej 8,20 Kaže mu Isus: "Lisice imaju jazbine i ptice nebeske gnijezda, a Sin Čovječji nema gdje bi glavu naslonio.
Matej 8,21 Drugi mu od učenika reče: "Gospodine, dopusti mi da prije odem i pokopam svoga oca.
Matej 8,22 Isus mu kaže: "Hajde za mnom i pusti neka mrtvi pokapaju svoje mrtve."

[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:18 pm

@Izrael, možemo smanjiti malo citate iz Biblije? 8)

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:20 pm

Može , nema problema , sorry zubi
[Vrh] Go down
Arlena3004
Višestanični organizam
Arlena3004


Female
Taurus Monkey
Broj postova : 38
Age : 43
Registration date : 28.06.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:29 pm

Blizzard je napisao/la:
Meditacija je poput odlaska na misu. Nekome je to potrebno i to radi, nekome nije i to ne radi. Meni nije potrebno ni jedno ni drugo pa ne radim ni jedno ni drugo, nego sličnu stvar postižem nečim sasvim trećim.
Nije toliki naglasak u načinu, nego u postizanju cilja. Otprilike kao da je bitno hoćemo li dasku zabiti sa rozim ili crvenim čavlom, na kraju je stvar praktički ista.
No znam da za neke nije ista, za velike vjernike nipošto nije, njima je bitno da zabijeni čavao baš bude crven, a ne rozi, jer u knjizi piše da baš treba biti crven. Ne znam zašto je to tako bitno, ali dobro.
amen

@Izrael, koga si gore maloprije citirala, citat je na pola citiran i ne razumijem smisao. I na taj citat mi nikako ne idu citati iz Biblije koje tako jako želiš pokazati nama da ti to znaš. Vjerujem ja tebi da ti to čitaš miga

[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 3:51 pm

Citat :
Jedino sto je mene tu totalno shokiralo je velika mogucnost da je Otac od Isusa zapravo Kralj ovoga svjeta,jer se sve slaze.naravno da Kralj ovoga svjeta nije nekakav na prvi pogleda zao lik,nego izgleda kao astralno svjetlo koji ti salje -ljubav- ali istu onu ljubav iz srca(astrala) nakon koje mislis da si na pravome putu i da tvoji grjehovi i sranja nisu toliki,uglavnom svjetlo koje voli neistinu i lazi.

Primitiv101 , ovdje nalazim jednu veliku hulu od tebe na Spasitelja .
Ali ako nemaš hulu na Duh Sveti koji je u njemu , tad bi mogo bit i spašen .
Neznam hoćeš li me napasti zbog ovog , al pošto je ovdje tema i može se postavit stih Biblijski
ja ću to potvrditi Biblijom :

Marko 3,28 Doista, kažem vam, sve će se oprostiti sinovima ljudskima, koliki god bili grijesi i hule kojima pohule.
Marko 3,29 No pohuli li tko na Duha Svetoga, nema oproštenja dovijeka; krivac je grijeha vječnoga.
Marko 3,30 Jer govorahu: "Duha nečistoga ima.
Marko 3,31 I dođu majka njegova i braća njegova. Ostanu vani, a k njemu pošalju neka ga pozovu.
Marko 3,32 Oko njega je sjedjelo mnoštvo. I reknu mu: "Eno vani majke tvoje i braće tvoje, traže te!
Marko 3,33 On im odgovori: "Tko je majka moja i braća moja?
Marko 3,34 I okruži pogledom po onima što su sjedjeli oko njega u krugu i kaže: "Evo majke moje, evo braće moje!
Marko 3,35 Tko god vrši volju Božju, on mi je brat i sestra i majka.

Kod tebe mi nije jasno nešto , vidim ističeš da ti je kršćanstvo najljepše sad nešto ,
pa pohuliš na Isusa tako
Ako si nevezan ko Isus na rodbinu i okolinu , koja Duha Svetoga nema , tad kako možeš
reći tako odvratnu stvar za Isusa ?
Ako i on uči da treba odvojit ljubav prema svijetu , i prema braći ?
A i rodbina je svijet , jer nisu spašeni rodbinski svi , već pojedinačno ,
kako koga Bog pozove u srcu


Ivan 17,9 Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one koje si mi dao jer su tvoji.
Ivan 17,10 I sve moje tvoje je, i tvoje moje, i ja se proslavih u njima.
Ivan 17,11 Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu, a ja idem k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi.
Ivan 17,14 Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta.
Ivan 17,15 Ne molim te da ih uzmeš sa svijeta, nego da ih očuvaš od Zloga.
Ivan 17,16 Oni nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta.

Znači , Isus ostavlja svoje U SVIJETU , ali izvan njega , on želi sačuvati svoje od svijeta ,
i poznato je da će izabrane svi mrziti :
Ivan 7,7 Vas svijet ne može mrziti, ali mene mrzi jer ja svjedočim protiv njega: da su mu djela opaka.

Isus nije bio fin prema zlu i svjedočio je PROTIV NJEGA , pa sada je jako loše reći za njega nešto loše , ako on sam ukazuje na zlo u svijetu .

Stih koji dokazuje usku stazu je :

Ponovljeni zakon 7,7 Nije vas Jahve odabrao i prihvatio zato što biste vi bili brojniji od svih naroda - vi ste zapravo najmanji -

Tako da svoju dilemu razluči , kako ćeš ti misliti o Isusu , samo zato što on osuđuje zlo .
Ako ti je zbog toga loš - zapitaj se kakvu ljubav tad TI širiš , i nije li tek TO od vraga ?
Ja na sebi itekako osjetim mržnju drugih , jer se ne uklapam .


[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:02 pm

Izrael je napisao/la:

a jedini mir daje Isus , pa sorry , ne kužim ni ja , možete obrisati skretanje

to je tvoje vjerovanje,dakle nema veze sa cinjenicama niti sa iskustvom,a poenta rapsrave o meditaciji i slicno je da se analiziraju iskustva koja su STVARNA...tako da nema potrebe da nam govoris da cemo zavrsit u paklu...

[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:04 pm

A ti i TVOJE vjerovanje ste u pravu , naravno ?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:05 pm

Izrael je napisao/la:
Kako želiš , ja ne namećem svoj stav , i završavam ovime :

Ivan 15,16 Ne izabraste vi mene, nego ja izabrah vas i postavih vas da idete i rod donosite i rod vaš da ostane te vam Otac dadne što ga god zaištete u moje ime.

Znači , Bog bira svoje , a nemožemo mi izabrati sami istinu za sebe , jer se time pravimo Bogovima ,
a Bog bira ponizne .

jbt zivot da mi je vise pronaci hriscanina koji bi barem malo razmislio o razlici izmedju Apsoluta koji je temelj stvarnosti i temelj je svakoga od nas i Oca Isusa koji je jedan od Bogova...
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:07 pm

Citat :
Oca Isusa koji je jedan od Bogova...

a ti si mnogobožac ? za mene je Isusov Bog jedini , šta fali ?
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:09 pm

Voliš li ti "apsolut" u svojoj okolini ?
Mislim da sam pročitala da se izdvajaš i da namjerno njima pričaš o vjeri .
Dakle , nisi baš apsolutno uvjeren u sveopće "božanstvo" u svima njima ?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:11 pm

Izrael je napisao/la:
Citat :
Jedino sto je mene tu totalno shokiralo je velika mogucnost da je Otac od Isusa zapravo Kralj ovoga svjeta,jer se sve slaze.naravno da Kralj ovoga svjeta nije nekakav na prvi pogleda zao lik,nego izgleda kao astralno svjetlo koji ti salje -ljubav- ali istu onu ljubav iz srca(astrala) nakon koje mislis da si na pravome putu i da tvoji grjehovi i sranja nisu toliki,uglavnom svjetlo koje voli neistinu i lazi.

Primitiv101 , ovdje nalazim jednu veliku hulu od tebe na Spasitelja .
Ali ako nemaš hulu na Duh Sveti koji je u njemu , tad bi mogo bit i spašen .
Neznam hoćeš li me napasti zbog ovog , al pošto je ovdje tema i može se postavit stih Biblijski
ja ću to potvrditi Biblijom :

Marko 3,28 Doista, kažem vam, sve će se oprostiti sinovima ljudskima, koliki god bili grijesi i hule kojima pohule.
Marko 3,29 No pohuli li tko na Duha Svetoga, nema oproštenja dovijeka; krivac je grijeha vječnoga.
Marko 3,30 Jer govorahu: "Duha nečistoga ima.
Marko 3,31 I dođu majka njegova i braća njegova. Ostanu vani, a k njemu pošalju neka ga pozovu.
Marko 3,32 Oko njega je sjedjelo mnoštvo. I reknu mu: "Eno vani majke tvoje i braće tvoje, traže te!
Marko 3,33 On im odgovori: "Tko je majka moja i braća moja?
Marko 3,34 I okruži pogledom po onima što su sjedjeli oko njega u krugu i kaže: "Evo majke moje, evo braće moje!
Marko 3,35 Tko god vrši volju Božju, on mi je brat i sestra i majka.

Kod tebe mi nije jasno nešto , vidim ističeš da ti je kršćanstvo najljepše sad nešto ,
pa pohuliš na Isusa tako
Ako si nevezan ko Isus na rodbinu i okolinu , koja Duha Svetoga nema , tad kako možeš
reći tako odvratnu stvar za Isusa ?
Ako i on uči da treba odvojit ljubav prema svijetu , i prema braći ?
A i rodbina je svijet , jer nisu spašeni rodbinski svi , već pojedinačno ,
kako koga Bog pozove u srcu


Ivan 17,9 Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one koje si mi dao jer su tvoji.
Ivan 17,10 I sve moje tvoje je, i tvoje moje, i ja se proslavih u njima.
Ivan 17,11 Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu, a ja idem k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi.
Ivan 17,14 Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta.
Ivan 17,15 Ne molim te da ih uzmeš sa svijeta, nego da ih očuvaš od Zloga.
Ivan 17,16 Oni nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta.

Znači , Isus ostavlja svoje U SVIJETU , ali izvan njega , on želi sačuvati svoje od svijeta ,
i poznato je da će izabrane svi mrziti :
Ivan 7,7 Vas svijet ne može mrziti, ali mene mrzi jer ja svjedočim protiv njega: da su mu djela opaka.

Isus nije bio fin prema zlu i svjedočio je PROTIV NJEGA , pa sada je jako loše reći za njega nešto loše , ako on sam ukazuje na zlo u svijetu .

Stih koji dokazuje usku stazu je :

Ponovljeni zakon 7,7 Nije vas Jahve odabrao i prihvatio zato što biste vi bili brojniji od svih naroda - vi ste zapravo najmanji -

Tako da svoju dilemu razluči , kako ćeš ti misliti o Isusu , samo zato što on osuđuje zlo .
Ako ti je zbog toga loš - zapitaj se kakvu ljubav tad TI širiš , i nije li tek TO od vraga ?
Ja na sebi itekako osjetim mržnju drugih , jer se ne uklapam .



nemas ti blage veze sto je to Duh Sveti,osim sto si o njemu citao u bibliji...takodje su ti koncepti o stvarnosti masu naivni i podsjecaju na projekciju podsvjesnih psihizama na stvarnost koju zelis pod svaku cjenu ukalupit u to,sto je zapravo nespojivo sa Duhom Svetim...

takodje dobro i zlo o kojem ti pricas je razina anahate,srca,u kojoj i -dobro- moze biti totalno zlo kad se pogleda iz kauzala,makar nizeg iz grla...

ljubav je nesto sto postoji na puno razina,a kad iskusis ljubav iz grla shvatices da je ljubav iz srca zapravo sami Vrag ;)

[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:14 pm

Citat :
nemas ti blage veze sto je to Duh Sveti,

Ovo ti je hula , jako si ohol i samopravedan
Nisi pročitao spol - žena sam .
Isus nanovorađa srca , pa to više nije kvarno srce , a vidi se kod tebe kako imaš
srca pa tako sa visine osuđuješ svaki moj pokušaj , a sam si sebi proturječan na mnogo
mjesta . Nemaš ti ljubavi o kojoj govoriš - ljubav prema istima , jer NIKO nije isti
ko ti , očituje se s tvoje visine kako govoriš .


Zadnja promjena: Izrael; sri kol 15, 2012 7:14 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:14 pm

Izrael je napisao/la:
A ti i TVOJE vjerovanje ste u pravu , naravno ?
ja nemam vjerovanja nego sva svoja iskustva prenosim na fizicku razinu ovim pisanjem...iskustva Apsoluta,iskustva Temelja Uma,iskustva razina kreacije iznad astrala,iskustva o globalnom astralnom polju koje je nekompaktibilno sa funkcionisanjem iz Temelja Uma,bozje Volje...itd...

tako da sto to prije skapiras bice bolje...sve ovo sto sam ja prosao moze proci svako,zato mi i jeste bitno da se tu vidi kako stvari stoje,a vjerovanje u spas ili propast ako biras ili ne biras Isusa je totalno nebitno za istu pricu...
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:16 pm

Citat :
tako da sto to prije skapiras bice bolje.
Aha , TEBE se treba shvatiti , kako ti doživljavaš , a nije bitno KAKO se odlazi u spas ?
Širit tvoja iskustva je dobro , a moja koja vode u spas duše - po tebi nevalja ?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:18 pm

Izrael je napisao/la:
Citat :
Oca Isusa koji je jedan od Bogova...

a ti si mnogobožac ? za mene je Isusov Bog jedini , šta fali ?
ne fali nista,ali OTAC ISUSA NIJE ISTO STO I APSOLUT...

Apsolut je bitak-svjest i nije u relaciji sa nicim...isusov otac i ocevi svih drugih avatara su u odnosu jedni prema drugima,u odnosu prema kreaciji i slicno...tako da spas ide na nacin da umres u Apsolutu koji je temelj stvarnosti,iz kojeg emaniraju sve ono sto je dobro,vrlo i skladno...a tako su se isto spasili i svi ti silni ocevi i majke,gdje su nakon spasa gledali kome ce da predano sluze...

tako da meni nije nikakav problem predano sluziti i obozavati Isusa i njegovog Oca,ali ni ostali ocevi i majke nisu za bacit...takodje,u svima njima Jedino Ja Jesam,nema drugoga sem Mene,Ja Jesam temelj svih njih ;)
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:21 pm

Biblija ima jasan stav o mnobogoštvu , a vjerujem - nisi čitao pa je bezveze da i poštuješ
Isusovog Oca , ako ti NIJE JEDINI .
Nije tebi naći spas cilj , već osjećat se ugodno i nadmoćno , nadići sve boli i proživjeti
ostatak života ko Bog , ali kažem - ostatak života , jer tako nećeš dalje , na taj način .
Završit će se tvoje "božanstvo"
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:23 pm

Izrael je napisao/la:
Voliš li ti "apsolut" u svojoj okolini ?
Mislim da sam pročitala da se izdvajaš i da namjerno njima pričaš o vjeri .
Dakle , nisi baš apsolutno uvjeren u sveopće "božanstvo" u svima njima ?

kad vec govoris da sam nesto rekao onda to i stavi u svome postu pa da znam o cemu pricas,ovo je kleveta i ko zna koji kontekst...apsolut ne mozes voliti,tj on nije objekat Svjesti,on je svjest sama...ono je ono iz cega ljubav izvire...dakle poradi na logici..:**

[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:24 pm

Pričam sa tobom , pa je primjereno postavit i ovdje , jer te čitam , pa nije izmišljotina što kažem
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:26 pm

Izrael je napisao/la:
Citat :
tako da sto to prije skapiras bice bolje.
Aha , TEBE se treba shvatiti , kako ti doživljavaš , a nije bitno KAKO se odlazi u spas ?
Širit tvoja iskustva je dobro , a moja koja vode u spas duše - po tebi nevalja ?

ti uopste ne siris iskustva,nego citiras bibliju..pricaj o tvojim iskustvima...ali ne iskustvima o citanju Biblije
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:28 pm

Bibliju sam doživjela i jedino tako ti mogu potvrditi istinu , koja se poklapa sa stečenim iskustvom . Vjera potkrepljena sa teorijom je potvrđena vjera .
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitimesri kol 15, 2012 7:28 pm

Izrael je napisao/la:
Biblija ima jasan stav o mnobogoštvu , a vjerujem - nisi čitao pa je bezveze da i poštuješ
Isusovog Oca , ako ti NIJE JEDINI .
Nije tebi naći spas cilj , već osjećat se ugodno i nadmoćno , nadići sve boli i proživjeti
ostatak života ko Bog , ali kažem - ostatak života , jer tako nećeš dalje , na taj način .
Završit će se tvoje "božanstvo"

ja se bavim predanim sluzenjem a to nekad iziskuje da nekome jebesh mater ;) Mene nema,ja i Otac smo jedno ;) e sad ko je moj otac,to je druga stvar...

neka zavrsi,ja sam vec umro i prestao da postojim,u meni jos malo nece biti nista osim Stvarnosti i Sklada ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Biblija i Judeohrišćanski moral   Biblija i Judeohrišćanski moral - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Biblija i Judeohrišćanski moral
[Vrh] 
Stranica 7 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Znak Jone / Biblija
» Moral-esej
» Biblija
» Biblija i horoskop
» Najstarija Biblija na internetu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: