Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Drevni astronauti

Go down 
+4
Einar
MoW
Korplikan
Hladni
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimesri ruj 04, 2013 7:42 pm

Silicij il tako nesto se spominjalo umjesto ugljika... Mislim, nisam siguran
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimesri ruj 04, 2013 10:40 pm

Da, silicij, odnosno njegovi spojevi, kao i spojevi silicija i vodika, tzv. silani. Međutim, tu je problem relativno slaba reaktivnost silicija s ostalim elementima.
Nemojmo zaboraviti da je silicija PUNO više na Zemlji od ugljika, a ipak se nikad nije razvio život zasnovan na njemu.
Ima puno teoretskih razmatranja o mogućim oblicima života, od onih zasnovani na spojevima metala, preko bora, sumpora ili fosfora pod određenim ekstremnijim uvjetima. Zasad ništa šta bi ni nadaleko sugeriralo složenost kakva postoji kod DNA ili RNA.
Moguće je da postoji takav alternativni oblik života, samo se on nije razvio na Zemlji.

Ako se mene pita, rekao bih da postoje razni oblici života u Svemiru, no oni koji su nas posjećivali su svi od ugljika, samo je biokemija nešto drugačija.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimesri ruj 04, 2013 10:46 pm

Meni je interesantan koncept iz jedne epizode Star Treka gdje su vandimenzionalna bića u svemiru koja su na fotonskoj bazi. I jednom kad su na Voyageru gledali neki film, taj je film ušao u njihov svijet i napravio kaos jer je na toj lokaciji broda bila nekakva dimenzionalna distorzija.
Ali najjače mi je što bića žive u svijetu koji je nama u elektronici :D Koliko bi to moglo biti fora?
[Vrh] Go down
Dr.Who
Prašina
Dr.Who


Male
Capricorn Rooster
Broj postova : 6
Age : 42
Location : Ember
Registration date : 09.09.2013

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimepon ruj 09, 2013 11:22 am

Dalo bi se o toj temi diskutirati
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 10, 2013 11:50 am

bitno da si stvarno dao sve od sebe da nastaviš diskusiju :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 10, 2013 12:04 pm

Fotonska bića... Zvuči mi iznimno nevjerojatno, barem u ovom našem Svemiru koji se ravna po poznatim nam zakonima. Možda u nekom paralelnom Svemiru gdje svjetlost ima neka druga svojstva... :)
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 10, 2013 12:13 pm

Zašto se ograničavati s 3 dimenzije+vrijeme? Koliko ima još vanjskih dimenzija koje mi, kao ljudska materijalna bića, ne možemo otkriti. Čak niti svojim dječjim poznavanjem fizike najvećih fizičarskih umova 20. i 21. stoljeća...zašto onda svjetlost ne bi imala drugačija svojstva u drugačijim uvjetima/dimenzijama?
Mislim, to je ista vrsta teoretiziranja uprazno kao ona di kvantni fizičari tvrde da je štošta u vezi subatomskih čestica baš onakvo kakvim oni kažu da je. Nije baš da su ih otkrili i vidjeli, a opet smatraju da su tu, zdravo za gotovo.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 10, 2013 3:43 pm

Nije da subatomski fizičari mlate tek tako, bez ikakvog znanja. Oni rade educiranu procjenu vezanu uz subatomske čestice na temelju dosadašnjih saznanja. :)
Svjetlost bi mogla imati sasvim drugačija svojstva u tim drugim dimenzijama, samo to onda ne bi bila svjetlost kakvu mi znamo. Također, tijekom prelaska u ovu našu dimenziju, ona bi se morala transformirati u nešto fizičko da bi ovdje mogla postojati. Inače bi se raspršila prema zakonima fizike svjetlosti koji vrijede u naše 3 dimenzije.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 10, 2013 4:36 pm

U dobrom dijelu slučajeva fizičari postavljaju teorije i onda ih praksom opovrgavaju ili potvrđuju, isto kao i u svakoj grani prirodoslovnih znanosti. Međutim, kod takve fizike koju je nemoguće promatrati na način na koji smo navikli (kao pokusima u njutnovskoj fizici, u kemiji ili statistikom u biologiji...), došlo je do teorija koje se razvijaju na teorijama (koju nazivaju dosadašnjim saznanjima) jer se jednostavno praksa ne može izvršiti zbog tehnološkog manjka kojeg imamo kao civilizacija na trenutnoj razini napretka. Sjeti se samo UV katastrofe i pokušaja za*ebavanja s apsolutno crnim tijelima...to su samo mali primjerčići od mnoštva te moderne fizike koja u praksi gotovo nikad ne može šljakati kao dobra stara njutnovska fizika na razini objekata brzina do 1000km/h.

Tko kaže da svjetlost mora biti ovamo u 3 dimenzije, a ne biti tamo u petoj ili šestoj? Tko kaže da te dimenzije nisu istovremeno i na istom mjestu unutar ove 3? Govoriti o dimenzijama izvan naše 3 na taj način kao da je nešto objašnjivo dosadašnjim poznavanjem fizike je kao zamišljati boju četiri ili pokušavati opisati miris slova, okus tona frekvencije 6500Hz itd itd.
Puno je toga neistraženog u fizici. Prije svega, masa i gravitacija nikada nisu objašnjeni kako spada. Čak niti svjetlost u ove 3 dimenzije ljudima nije posve jasna (u kontekstu brzine, najčešće). Kako onda govoriti da se svemir ravna po nekim zakonima koje mi poznajemo?
[Vrh] Go down
konoko1
Riba
konoko1


Male
Virgo Dog
Broj postova : 102
Age : 41
Location : SL.BROD
Registration date : 24.01.2010

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimepon lis 07, 2013 12:47 am

MoW je napisao/la:
Fotonska bića... Zvuči mi iznimno nevjerojatno, barem u ovom našem Svemiru koji se ravna po poznatim nam zakonima. Možda u nekom paralelnom Svemiru gdje svjetlost ima neka druga svojstva... :)

hologram? Lol
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimened tra 13, 2014 11:59 am

čemu zamaranje razmišljajući o njihovom izgledu kad izged uopće nije bitan. ako krecemo od toga da smo mi svijest a ne fizicko tijelo onda mozemo zakljuciti da je ljudsko tijelo samo odjeća. nismo svi na ovom svijetu isti, mozda nam je samo odjeća slična. ne dolaze duše samo s jednog mjesta pa tako i mi nismo svi ista vrsta duša. vjerujem da su planet zemlju naseljavale razne duše iz raznih krajeva svemra u raznim vremenskim razdobljima. novi val duša ili svijesti stalno dolazi (indigo djeca, kristalna djeca...) ...ako moze nasa svijest nastanjivati fizicko ljudsko tijelo zasto onda nebi mogla svijest nekih drugih duša različitih od naših jednako tako nastanjivati fizicko tijelo.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimened tra 13, 2014 12:54 pm

Bića s više razine postojanja (tipa astral) moraju napraviti fizičko tijelo kako bi se manifestirali ovdje.
Istina, ovo fizičko tijelo je samo odjeća, naravno i mi imamo suptilnija tijela, ali s tim da se mi razlikujemo od tih bića što nam je pozornost ovdje na fizičkom planu, a njima je po "defaultu" na drugim razinama pa se moraju "spustiti" k nama.
[Vrh] Go down
om
Višestanični organizam
om


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 62
Age : 47
Registration date : 09.10.2012

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimened tra 13, 2014 2:39 pm

Hmmmm...svaku vecer kad spavas iako nisi svijesan tvoja astralno tijelo putuje i komunicira a da toga nismo svijesni ni dok "spavamo" ni dok smo "budni:-)" ....tako da se ne treba nitko spustat na neke razine da bi komunicirao s nama
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimened tra 13, 2014 6:03 pm

Znam, ja sam samo ukazao da na astralu postoje bića kojima je pozornost uvijek na astralu, tj. nemaju fizičko tijelo ovdje. Pa da bi došli ovdje moraju uzeti naše mesnato odijelo hehe
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:30 am

Baš se pitam kako mi to radimo? I mi uzimamo naše mesnato tijelo, ne? :)
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimeuto svi 06, 2014 2:10 pm

U teozofiji je objašnjeno da u ovom zemljinom "lancu" i "globularnom periodu" mi se rađamo i umiremo na fizičkom planu stoga nam je sva pozornost ovdje, a u snu nam je pozornost na astralu.
Za puno milijardi godina kad bude drugi lanac, rađati ćemo se i umirati na astralu i nećemo imati fizičko tijelo. Dosta je komplicirano to sve, ali je objašnjeno u knjizi od Arthura Powella - Solar System.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimepet svi 09, 2014 1:29 pm

U prirodi vrijedi jedno jednostavno pravilo, a to je da su stvari funkcioniraju vrlo jednostavno. Neke prekomplicirane teorije obično su netočne, a ove teozofske mi se čine više kao igra za um nego kao istina.
[Vrh] Go down
konoko1
Riba
konoko1


Male
Virgo Dog
Broj postova : 102
Age : 41
Location : SL.BROD
Registration date : 24.01.2010

Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitimened lip 22, 2014 1:04 pm

ove sheme da duše dolaze iz astrala i oblače "tijelo" da bi funkcionirali u "našem" svijetu ili trenutnoj percepcijskoj moći je jednako kao da guverner HNB-a ode u đunglu živjeti sa gorilama da uživa u fizičkom svijetu, ja mislim da "duša" dolazi sa tijelom a tijelo ima blokadu tj. šum koji nam smeta da svjesno i namjerno koristimo astralna stanja
[Vrh] Go down
Sponsored content





Drevni astronauti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drevni astronauti   Drevni astronauti - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Drevni astronauti
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Drevni-Alterani
» Drevni satelit " Black Knight "

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: