Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tinitus- šum u uhu

Go down 
+4
grga@bizArt
SkorpioNin
MoW
floridana
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimened lip 03, 2012 10:52 am

Tinnitus je u medicini pojam kojim se označava simptom, kada pacijent čuje zvuke, koji su za druge nečujni, i za vanjski svijet nemjerljivi. Znači da tinitus nastaje detekcijom zvuka unutar uha i mozga, a taj zvuk nema izvor van organizma.

Zvuk koji osoba čuje na jedno, ili oba uha, ima različite karakteristike, i različitog je intenziteta. Najčešće se opisuje kao zujanje, pištanje, šištanje, sviranje, zatim kao zvuk vodopada, i tako dalje. Tinitus je veoma raširena pojava, posebno kod ljudi iznad 40 godina života, posebno kod onih iznad 60, kada dolazi inače do smanjenja sluha. On je često povezan sa smanjenjem sluha na uhu gdje nastaje tinitus, ali sluh ne mora biti smanjen.

Uzroci tinitusa su veoma raznoliki. Bolesti slušnog aparata dolaze najčešće u obzir, a to su različita oboljenja spoljnjeg, srednjeg i unutrašnjeg uha, što je stvar specijaliste za uho, grlo i nos. Na drugom mjestu su bolesti susjednih područja, i opšte bolesti, te posebno negativan uticaj nekih lijekova, koji mogu izazivati tinitus. Spominju se oboljenja viličnog zgloba, kranijalnih (moždanih) nerava, vratne kičme, arterioskleroza, hipertenzija, dijabetes, Alzhajmerova bolest, fibromialgija, venske abnormalnosti u glavi, rijetki tumori mozga, Lajmova bolest. Zatim upale zuba umnjaka, upale viličnog zgloba.

Uticaj pretjerane buke, dugotrajan boravak u disko klubovima, povrede glave, operacije uha, takođe se povezuju sa ovom pojavom.

Veoma su brojni lijekovi koji kao neželjenu pojavu izazivaju osjećaj zujanja u glavi, posebno veliki broj antibiotika može izazvati ovu pojavu. I obični aspirin može imati negativnu posljedicu da izaziva tinitus. Aminoglikozidi, diuretici, kinin, se spominju kao uzrok zujanja u ušima.

Međutim čini se da najveći broj pacijenata pate od tinitusa kao od psihosomatske bolesti. Sve više se dolazi do saznanja da uzrok tinitusu nije uvijek u uhu, nego u mozgu, odnosno u preosjetljivosti receptornih moždanih stanica u centru za sluh. Laičkim riječnikom to znači da ove stanice registruju zvuk, iako on normalno ne bi trebao biti registrovan, ili bi bio registrovan u mnogo manjoj mjeri nego što u stvarnosti jeste.

Uzrok ovakvoj reakciji jeste opšta nervna napetost i razdraženost, opetovani stres i zabrinutost. Sklonost ka napadima panike i straha, posttraumatski sindrom, te depresivitet se opisuju kao uzroci tinitusa. Tako se opisuje da tinitus može nastati kao posljedica hronične zabrinutosti zbog nedostatka novca.

Tinitus može imati veoma negativne posljedice na život čovjeka. Stalni osjećaj zvuka dovodi do depresije i do nesanice. Ova veoma česta i nezgodna pojava se veoma teško tretira, postoje raznoliki medikamenti, te pomoćna sredstva kojima se pokušava smanjiti taj osjećaj, a postoje čak i operativne metode (za teske slucajeve) koje imaju za cilj da smanje osjetljivost u centru za sluh. U glavu se ugrađuju elektrode koje utiču na smanjenje hiperaktivnosti centra za sluh u mozgu. Od medikamenata najbolji učinak imaju antidepresivni lijekovi. Koristi se i psihoterapija i hipnoterapija. U oko 40% slučajeva se ne može utvrditi uzrok ove pojave. U Njemačkoj postoje specijalne bolnice za ispitivanje i liječenje tinitusa, obično u sklopu bolnica za liječenje psihosomatskih bolesti.

Za one kojima zvuk u glavi smeta da zaspu se preporučuje da spavaju uz muziku, a postoje i specijalni umetci za uši (tinnitus maskirni aparat) koji stvaranjem zvuka neutrališu neugodan unutrašnji zvuk zviždanja ili piskanja.
izvor


ukoliko patite od tinitusa na ovoj stranici možete testirati koje je frekvencije vaše zujanje u ušima.

ja svoju frekvenciju uopće ne mogu odrediti jer ih ima više. najteže mi pada to šta za mene ne postoji tišina. pretpostavljam da je uzrok česta upala uha a može biti i glasno slušanje glazbe. evo zgodno upozorenje za one koji vole slušati glasno glazbu.







[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimened lip 03, 2012 9:04 pm

Zanimljiva tema. Meni se tinitus javljao rijetko, ali znalo je biti situacija da na 10-20 sekundi čujem piskanje, onda je prestalo. Nisam ga povezao ni sa čim neobičnim što sam taj dan radio.

Inače, savjet ovih ljudi je svakako dobrodošao. Nemojte slušati ništa glasno!
Čak i u kinu je poželjno u uši staviti ili čepiće ili manje ekstremno, vatu ili papirić. Bilo što da smanji glasnoću. O diskačima ne bih ni pričao. Ako već ne možete izbjegavati takva mjesta, onda definitivno koristite čepiće.



_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
SkorpioNin
Prašina
SkorpioNin


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 3
Age : 53
Registration date : 14.12.2012

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimesub pro 15, 2012 12:45 pm

Ja se borim sa tim evo vec treca godina. Odjednom je krenulo.Zujanje je neprekidno,ponekad tise i jace,Bio sam na nekoliko pregleda,ukljucujuci kardiologa specijalistu za UGN,internisticki pregled,sve OK,cak i super nalazi na aparatu. Na kraju zakljucak je da bi prolaps u vratnom prsljenju mogao biti uzrok..
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimepet tra 01, 2016 6:01 pm

Da nisam naletio na ovu temu, dan bi mi prešao bes saznanja da patim od tinitusa! Imam ga već 12 godina. I sva sreća da sam se naućio živjeti s tim zlom.
Prodorno piskanje i šumenje u uhu navodno od puknuća bubnjića. Interesantno je da je bubnjić zacijelio ali tinitus je ostao! Iritirajuće piskanje koje svakako djeluje loše na psihu čovijeka. Nešto kao BRAINWAVE dokazano dijeluje ali loše!
Pijem konstantno vitamin B. On pospješuje živčanu prohodnost i time utjeće na blago smanjenje šuma. A i antidepresivi su dobri ne da smanje šum već da umire psihu i ućine ju tolerantnijom!
Meni najbolji ljek je lagana i tiha muzika uz dim cannabisa. Ali je biga nemožeš dimiti jer je zabranjen0.
Vjerujem ljudima kad polude od pištanja. Najgore je u totalnoj tišini. Preporučujem ljudima da izbjegavaju buku i štite svoje uši od buke, pucnjave, propuha, zime čak i fizičkih udaraca u uho štitite zube održavajte ih kao i svoje grlo ne derite se, ne pijte hladno jer bi vam moglo biti žao!

Žudim za tišinom. Sanjam dan kad će mi prestat zujanje u uhu! Yeah write untile death!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimesub tra 02, 2016 12:23 am

Najluđe mi je kad najedanput osjetim u uhu tihi šum, neznam ustvari jel šum dobra riječ, nešto kao zujanje.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimesub tra 02, 2016 10:33 pm

Nije to najluđe. To je možda znak da malo bolje pripaziš na svoje uši i glavu općenito! Vidiš na ovom videu koliko to može izludjeti!
 Sad sam došao na ideju da ispitam svoj šum i usporedim ga sa brainwave i da vidim ima li kakve logike da je taj zvuk u glavi odgovoran za moju promjenu svijesti!!!
Ako ima stručnjaka ili nekoga ko to razumije dobro bi mi došao komentar ili neko objašnjenje!!!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimesub tra 02, 2016 10:59 pm

Pazim se dobro, izgleda da nije to samo kod onih koji slušaju glasno, nego smo svi izloženi tome. Zagađenje zvukom.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimepon tra 04, 2016 11:25 am

floridana je napisao/la:
On je često povezan sa smanjenjem sluha na uhu gdje nastaje tinitus, ali sluh ne mora biti smanjen.
- vele da zapravo nema gluhoće (ako nije urođena), nego šum nadglasni sluh (čujenje).
- ljudi kaj se bave alternativnom prehranom pak spominju kako pri nekoj fazi "više svjesnosti" šum, pisak i slični efekti su zapravo početak čujenja i neopipljivih sfera realiteta.
_činjenica je pa su intenzitet i model šuma u nakoj funkcionalnoj zavisnosti od djelujućeg klimatskog uvjeta kao niski tlakovi za južina, vlaga i sl.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimepon tra 04, 2016 3:40 pm

Retko se javlja, kratko traje,  pa i ne obracam paznju na taj sum.
Ono sto mene interesuje je objasnjenje  praskova koji se javljaju kada navece odradim svoje "vezbice" i pocnem da tonem u san. Kao da je bomba eksplodirala u blizini ili udario grom a potpuna je tisina. Da li se nekom to dogadjalo i koji je moguci uzrok?
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimeuto tra 05, 2016 10:50 am

Možda ti se tokom dana stvori velika razlika kompresije ilitiga tlaka između šupljina u glavi, što obuhvača sinuse, srednje uho, unutarnje uho i djelovi cerebrala pa kod dekompresije ilitiga izjednačavanje tlakova dolazi do praska. To se događa kada se smiriš i kad popuste barijere koje razdvajaju šupljine. Dekompresiju možeš raditi kroz čitav dan tako da začepiš prstima nos i lagano par puta puhneš ili jednostavno par puta jako zijevneš ili otvoriš lampe ko lav! Tako rade planinari i svi oni koji brzo mijenjaju nadmorske visine i područja sa razlikama tlaka. Ima situacija i primjera bezbroj. Recimo kad roniš ode ti voda u uho i stvori kompresiju pa ništa ne čuješ. A kada ti voda iscuri iz uha dolazi do praska i ponovno opet čuješ.

P.S. pod stavkom da začepiš nos prstima mislio sam da sa kažiprstom i palcem ljeve ili desne ruke stisneš nosnice ljevu i desnu sa vanjske strane i skupiših a ne da se gurnu prsti u nos ko neki šmrkljo!! Eto.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimeuto tra 05, 2016 10:55 am

@web dust
-ovo je definitivno dobar tekst i potkrepljuje moje sumnje. Koje više od ovog trena to nisu!
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimeuto tra 05, 2016 12:03 pm

grga@bizArt je napisao/la:
Možda ti se tokom dana stvori velika razlika kompresije ilitiga tlaka između šupljina u glavi, što obuhvača sinuse, srednje uho, unutarnje uho i djelovi cerebrala pa kod dekompresije ilitiga izjednačavanje tlakova dolazi do praska. To se događa kada se smiriš i kad popuste barijere koje razdvajaju šupljine. Dekompresiju možeš raditi kroz čitav dan tako da začepiš prstima nos i lagano par puta puhneš ili jednostavno par puta jako zijevneš ili otvoriš lampe ko lav! Tako rade planinari i svi oni koji brzo mijenjaju nadmorske visine i područja sa razlikama tlaka. Ima situacija i primjera bezbroj. Recimo kad roniš ode ti voda u uho i stvori kompresiju pa ništa ne čuješ. A kada ti voda iscuri iz uha dolazi do praska i ponovno opet čuješ.

P.S. pod stavkom da začepiš nos prstima mislio sam da sa kažiprstom i palcem ljeve ili desne ruke stisneš nosnice ljevu i desnu sa vanjske strane i skupiših a ne da se gurnu prsti u nos ko neki šmrkljo!! Eto.


Ima tu logike.
Kada se  praskovi jave to je posle anapane, ne uvek ali  nikad za vreme dok je radim. Priroda anapane je takva da bi se ocekivalo da ako posoji bilo kakva kompresija da se ona anulira. Zasto se praskovi jave posle nje kada odlucim da idem u spavanje? To mi nije
jasno. Da li gnjurci i planinari imaju kao prateci efekat bilo kakvu fizicku senzaciju jer ja je nemam. U stanju potpunog mira i tisine odjednom se javi taj prasak, registrujem ga ali ta tisina nije njime narusena. Stvarno ne znam. Hvala ti na ideji.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimeuto tra 05, 2016 1:04 pm

Pa eto. Neznam od kud mi je sinulo to jednostavno sam to znao. Dapace dosta sam proucavao svoje fizičko stanje i sve mi ima smisla!! Jer kako kažu nema do objašnjenja kroz teoriju praksa najbolje objašnjuje sve!
Mene dakle zanima ovo o čemu mi je @dust napomenuo...ima tu dosta istine ako ne i sve kad se poveže i upije sve što ti se daje.
Možda bi netko i pomislio da su ljudi sa tinitusom izabrani od strane neke sile više ili vanzemaljci pa da tako reprogramiraju našu svijest.
Ili to tako jednostavno je u prirodi i kozmosu!
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimečet lip 30, 2016 3:56 am

😨 piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
😱uuuuuuuuuuuuu
Zanimljivo. Tinitus je val svijesti!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimečet lip 30, 2016 8:47 am

Wtf Grga, od kuda ti taj zaključak?

Leont, praskovi su relativno česta pojava koja prati hipnogogiju, stanje pred san. Mogu se još čuti glasovi koji govore čudne rečenice. Može se čuti i lupanje pored tebe i slično.
Navodno također prethode, zajedno s vibracijama, prilikom astralne projekcije.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimečet lip 30, 2016 9:36 am

Na Galaksiji sam u medjuvremenu nasao da su ti praskovi najava Dvojnika.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimečet lip 30, 2016 11:15 am

https://m.youtube.com/watch?v=YKinZrBAjw4

Svijest je val. Zvuk je val. A mi zvuk možemo čuti. Naravno ko želi. Nemam sad vremena ali dat ću si truda da ti objasnim svoju teoriju i drugima koji briju po astralu.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimečet lip 30, 2016 11:20 am

leont je napisao/la:
Na Galaksiji sam u medjuvremenu nasao da su ti praskovi najava Dvojnika.

Dvojnika?
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimečet lip 30, 2016 11:24 am

http://www.sutra.ba/vijest/poremeaj-spavanja-paraliza-u-snu-mjesearenje-trzanje-i-ostalo-122639#

"Sindrom eksplodirajuće glave

Sindrom 'eksplodirajuće glave' može zvučati kao nešto iz filma znanstvene fantastike, ali u stvari, to je vrlo stvaran poremećaj spavanja. Ljudi s ovim fenomenom spavanja su skloni čuti glasne i iznenadne zvukove koji ih bude iz sna, a najčešći simptomi su:

- Glasni i neskladni šumovi, te podsjećaju na pucanje petardi, lupanje vratima ili zvuk eksplozije.
- Zvukovi se mogu čuti u jednom ili oba uha
- Ponekad su zvukovi popraćeni bljeskom svjetlosti
- Neke osobe uz buku osjete i laganu bol
- Žene češće od muškaraca pate od ovog poremećaja spavanja

Bitno je naglasiti da ovaj poremećaj nema ozbiljnih zdravstvenih posljedica, ali remeti san i dobro raspoloženje. Epizode mogu biti vrlo uznemirujuće i zastrašujuće, pa stoga izazvati tjeskobu zbog odlaska na spavanje.

Naučnici kažu kako, premda se o ovoj pojavi malo govori, nije riječ o fenomenu novog doba već da postoji unazad 150 godina. Pretpostavljaju kako do ovog poremećaja dolazi kada se proces utonuća u san ne razvija prema ispravnom redoslijedu. Naime, umjesto da se usporavaju, određena područja u mozgu mogu zapravo biti aktivnija u fazi između bodnosti i sna, što dovodi do percepcije buke. Pojavi ovog poremećaja mogu doprinijeti i stres, umor te psihičko stanje osobe.  Stručnjaci preporučaju vježbe opuštanja, izbjegavanja alkohola i izbjegavanje stresa."

Ovo mi deluje logicno posto se praskovi javljaju posle anapane kada odlucim da idem u san:

"...Pretpostavljaju kako do ovog poremećaja dolazi kada se proces utonuća u san ne razvija prema ispravnom redoslijedu. Naime, umjesto da se usporavaju, određena područja u mozgu mogu zapravo biti aktivnija u fazi između bodnosti i sna, što dovodi do percepcije buke."
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimečet lip 30, 2016 11:45 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:


Dvojnika?


To je pojam iz ucenja Don Huana, Kastanede i ekipe.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimečet lip 30, 2016 2:45 pm

Nisam upoznat s tim pojmom, makar radim Sanjanje po Castanedi
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimečet lip 30, 2016 8:18 pm

Neki suvremeni liječnici propisuju lijekove kao što je lidokain dok drugi pacijentima nude kognitivne terapije. Neki od njih primjenjuju magnetske impulse na mozak, pa čak i implantaciju elektroda u moždano deblo. No, iako su se mnogi od tih tretmana pokazali obećavajućima, niti jedan nije pokazao trajnu učinkovitost. Ipak, nedavno provedeno istraživanje pokazuje zašto – tinitus je mnogo složeniji od jednostavnog zujanja u ušima i bliži je zujanju koje se javlja diljem mozga.Čovjek inače čuje zvuk samo kada vibriraju bubnjići. Te vibracije uzrokuju podrhtavanje nervnih dlačica u uhu što dalje izaziva električne signale koji putuju duž auditornih živaca ka mozgu. Svaka nervna dlačica je podešena na određenu frekvenciju zvuka i pokreće samo određene neurone u auditornom korteksu mozga koji formira ono što se naziva tonska mapa.Ovaj zvučni sustav prati raskošni povratni mehanizam jer neuroni ne samo da prenose signale do mozga nego ih šalju i do susjednih neurona koji su podešeni na obližnje frekvencije. Te kontrolne povratne informacije omogućuju filtriranje dolaznih zvukova u potrazi za najvažnijim informacijama kako bismo mogli razlučiti korisnu i besmislenu buku. Tinutus nastaje kada se naruši fleksibilnost ovog sustava. Stvari se mogu početi pogoršavati kod korištenja nekih droga, glasnih zvukova ili pri trzajnim uzrocima oštećenja nervnih dlačica u ušima. Kada bivaju lišeni dolaznih signala, neuroni prolaze kroz neobičnu transformaciju: počnu „prisluškivati“ svoje susjede pokrećući se u odgovoru na druge frekvencije, a ponekad se pokreću i bez dolaznih signala. Kako se povratne informacije u mozgu umrežavaju, neuroni tako završavaju u samoodrživoj petlji kojom se stvara konstantno zujanje.No, auditorni korteks nije jedini na kojeg utječe tinitus. Neuroznanstvenici su otkrili da promjene uzrokuju mreškanje u cijelom mozgu. Utvrđeno je da osobe pogođene tinitusom imaju sinkroniziraniji obrazac signala koji proizlaze iz prednjeg i stražnjeg područja mozga, a koji putuje u temporalni korteks (koji uključuje i auditorni). Drugim riječima, tinitus se proteže van uha, izvan dijela mozga specijaliziranog za sluh. To je poremećaj mreža koje se protežu mozgom.

Moždani valovi su u stalnom kretanju jer mozak neprestano proizvodi valove na svim frekvencijama. Sve što čovjek radi i priča je regulirano tim frekvencijama jer neka od njih dominira u svakoj pojedinoj situaciji. Sve što se, naime, afirmira – usađuje u svijest – ima jači i stvarniji utisak ukoliko se događa kada je um na dubljim frekvencijama. Primjerice, obično budno stanje ju kojem ljudi dnevno rade, misle i razgovaraju je Beta stanje u kojem moždani valovi vibriraju frekvencijom od 14-28 hertza. U njemu je um podosta zatrpan informacijama, i spreman za akciju, ali ne i za duboku duhovnu aktivnost. Za razliku od njega, u Alfa stanju moždani valovi titraju između 7-14 hertza i istraživanja pokazuju da reiki djeluje kroz tu frekvenciju. Ona je, naime, povezana je s opuštenim, meditativnim stanjem uma, a ti valovi upravljaju sanjarenjem, maštanjem i kreativnošću. Psiholozi obično za brzi ulazak u alfa stanje savjetuju vizualizaciju u kojoj se treba opustiti i zamisliti zalazak sunca u more, ili neki drugi opuštajući prizor prirode koje uvodi u alfa stanje.Alfa je most između Beta i Theta stanja. Theta je moćno stanje duboke opuštenosti koje se koristi u stanju sna i hipnozi, a u njemu su moždani valovi usporeni na frekvencije od 4-7 hertza. To je stanje duboke meditacije i apsolutnog mira, prva faza sna. Neki ih psiholozi nazivaju podsviješću, tumačeći kako upravo podsvijest vlada dijelom čovjekovog uma na razini između svjesnog i nesvjesnog dijela. U podsvijesti su, tako, pohranjeni osjećaji i uspomene te stavovi i uvjerenja koja vladaju ponašanjem i životom čovjeka.Zbog toga je svako kreiranje s afirmacijama najdjelotvornije u alfa i theta stanju. Tu se najdublje transformiraju stari obrasci vjerovanja: i u tome je Tajna – prije afirmiranja čega god želite u životu, potrebno je opustiti um i smiriti mu frekvenciju do alfa, ili theta valova.Ostali valovi na kojima mozak radi su Delta – stanje dubokog sna gdje je frekvencija usporena od 0 do 4 hertza – te Gama: stanje u kojem je čovjek kada intenzivno uči i upija nove informacije. Ovi valovi stimuliraju oslobadanje beta endorfina te, u ovom stanju, titraju od 40 do 5.000 hertza.Sva učenja o meditaciji i njezinim efektima govore upravo o savršem stanju uma odnosno rasponu od thete do gamme: to je ono stanje u kojem je um potpuno miran, a budan. U njemu se događaju iscjeljenja i ostvaruju čuda. Upravo frekvencije alfe, thete i thetagame djeluju obnavljajuće na tijelo, uklanjajući stres i depresiju, donose bistrinu uma, povećavaju inteligenciju, usklađaju rad obiju moždanih polutku te potiču maštu i kreativnost.

Napokon mi se sviđa rezonanca u glavi i sretan sam kaj ju mogu slušat nonstop!

Valovi su močni. Ulovi val!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimečet lip 30, 2016 9:41 pm

Za vrijeme Theta faze je REM faza sna, znači tad je pozornost na Astralu
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimeuto srp 05, 2016 10:39 pm

leont je napisao/la:
Na Galaksiji sam u medjuvremenu nasao da su ti praskovi najava Dvojnika.

Ti praskovi, mislim da sam fulooooo!!! Bio si sa svojom definicijom bliže. Mogu da sa svog slušnog stajališta kažem kako ti praskovi kojih ima različitih frekvencija označava0ju stanja svijesti. Jer ipak dolaze iz glave!
Evo ja sam ih malo poslušo i dobio dojam da bi to moglo biti to. Ima dosta tu teorije i slučajeva koje potkrepljuju tu tvrdnju!
Tak da ti velim možda bi taj prasak označavo da si uspio u izvođenju svoje anapane! Signal malo kasni najvjerojatnije zato što nemaš razvijenu em antenu!
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitimened srp 10, 2016 6:37 pm

prije prepuštanja euforiji mističkog rasta dobro je imati na umu i masu fizioloških i anatomijskih opcija koje mogu pobuditi razne slušne fenomene, jer čovjekova lubanja je ipak dosta kompliciran sustav odaja.
http://perpetuum-lab.com.hr/wiki/plab_wiki/anatomija-covjeka-enciklopedija/komunikacije-otvori-baze-lubanje-r59/
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tinitus- šum u uhu Empty
PostajNaslov: Re: Tinitus- šum u uhu   Tinitus- šum u uhu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tinitus- šum u uhu
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: