Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Kako se smiriti?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Jagor
Stanica

Male
Virgo Snake
Broj postova : 27
Registration date : 14.06.2012

PostajNaslov: Kako se smiriti?   sub lip 16, 2012 1:12 pm

Imam vec dugo vremena problem, a on je taj da se nemogu smiriti. Svi i sve mi ide na zivce i neznam vise kako da se opustim...stalno imam osjecaj da vrijeme curi i da nista necu stici uciniti od zivota...

Naime, od malena i prvih hobija stalno sam nesto radio - nogomet, kosarka, fotografija, ribolov, sviranje nekoliko instrumenata itd...no, sto god bih ja radio sve bi mi ubrzo dosadilo i htio bih nesto drugo...tako je bilo i kroz srednju skolu, samo sam trcao od jedne do druge stvari i nisam vise znao sto bi, pa bi onda vecinom zavrsio na sto stvari koje nisam uspio dovrsiti...o faksu, da ne pricam...upisao jedan, pa se prebacio na drugi, pa odustao, pa radio, pa upisao trecu skolu, pa zelio jos milijun stvari i sad sam opet na nicemu jer svakim danom me nesto drugo zanima i vec sam sebi postanem smijesan...

Sad sam trenutno u stanju mirovanja zbog nekih osobnih problema i imam u planu nekoliko stvari s kojima mislim da bih mogao se srediti...kako da ne odustanem od toga? kako da se dovoljno motiviram i posteno namucim da vise ostvarim nesto do kraja? jednostavno taj strah da ce me opet nesto puknit i da cu nesto drugo htjet me ubija, jer znam kako je sve do sada funkcioniralo...

A ono sto mi je najgore, sto ja neznam kao drugi izadi van, uzet cugu i uzivat...ja uvijek moram otici na koncert, na neko vece dogadanje, jer ako se meni u noci nedogodi milijun odlicnih stvari, ako tu noc ne zapamtim svjetski, ja odmah padam u depresiju i osjecam kako nemam nikakv zivot i kako bez veze gubim okolo vrijeme...i onda ljudi, dosade mi skroz brzo...eventualno jedna frendica, frend i stariji brat...to su tri osobe s kojima bih mogao evenutalno cesto provoditi vrijeme da bi ja bio zadovoljan, samo zato jer oni imaju skroz ispunjen zivot i uvjek cujem nesto novo i uvjek se nesto novo dogada...

evo danas je subota...primjerice, imam dogovoreno popodnevno druzenje s frendom, navecer sa sestrom i nakon toga idem van s drustvom...no, ja vec sada osjecam se lose jer znam da od toga svega nece biti nista posebno...i kako sad da se ja opustim, da uzivam kao svi drugi? moj frend recimo, on je presretan jer ceo veceras izac, cugat pivo i druzit se...a meni je opet to totalno bez veze...zasto nemogu i ja uzivati? vec cijelo vrijeme dok tamo sjedim mi se vrti milijun stvari po glavi i nikako se nemogu opustiti...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12305
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Kako se smiriti?   sub lip 16, 2012 6:06 pm

Mislim da su tvoje problemi vrlo uobičajeni miga i da za njih također ne postoje neki univerzalni savjeti.
Čini mi se da postoji puno stvari koje želiš/moraš/očekuješ da ćeš ispuniti. Problem je u tome što očito nisi iskristalizirao vlastite prioritete. Napomenuo si da postoji par stvari koje želiš riješiti- radi li se zaista o tvojim prioritetima, jesu li ti dovoljno bitni da ih dovršiš? :)

Mislim da ćeš si to pitanje morati sam postaviti, jer dosta je problematično kad postoji nešto što mi "moramo ostvariti", a istodobno to nije ono što želimo.
Probaj eliminirati milijun i jednu zanimaciju, jer nekad ne možeš ostvariti sve što ti je trenutno na pameti.
Definiraj što ti je zaista "bitno" i fokusiraj se na isto, a ostalo ostavi po strani i povremeno ubaci, kad osjetiš potrebu da se malo odmakneš od prioritetnih zadataka.
Inače, mislim da je iluzorno očekivati da ćeš u moru želja sve optimalno realizirati. Vjerojatnije ćeš to ispasti aljkavo miga i to otvara prostor za nezadovoljstvo, zato je bitno napraviti neku rang ljestvicu.

Na temelju onoga što si napisao u uvodnom postu, tebe između ostalog muči to što se ne možeš dovoljno fokusirati na sam trenutak- bilo da se radi o trenutku zabave, učenja, obavljanja nekog posla...
Nije tako lako skupiti raznorazne misli koje se roje glavom i držati ih pod kontrolom.
Na tome se treba raditi, možda možeš krenuti od toga da bolje organiziraš svoje vrijeme, napraviš neki plan, držiš ga se i da pritom nastojiš biti maksimalno koncentriran samo na ono što radiš.

Stanica

Male
Virgo Snake
Broj postova : 27
Registration date : 14.06.2012

PostajNaslov: Re: Kako se smiriti?   sub lip 16, 2012 9:13 pm

e to si odlicno rekla, da se u trenutku nemogu fokusirati...s bivsom djevojkom sam bas znao tak imati momenata kad bih odlutao mislima i nju je to jako smetalo, a ja se nisam znao kontrolirati, a stvarno sam pokusavao. i sada se jako trudim sloziti si prioritete i na tome raditi, no skroz tesko ide.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12305
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Kako se smiriti?   uto lip 26, 2012 4:03 pm

To mi je vrlo poznato. :P
Misli mogu biti razlomljene na tisuće komadića i onda ih je teško u datom trenutku uloviti za glavu i rep. Više ne znaš koju misao izvući, što raditi i na kraju ništa ne napraviš ništa kako treba ili započneš puno toga, a sve ostane otvoreno.

Koliko se puta zna dogoditi da odem u trgovinu, u društvu. Gledamo neke cijene ili biramo proizvod, a misli lete po nekim događajima koji su se zbili tog dana ili pred više godina.
Isto tako, zna se dogoditi da odem na kavu i jednostavno ne mogu pratiti u potpunosti osobu pa tražim da mi ponovi ono što je rekla.
Isti slučaj zna biti i u obiteljskom okruženju. Čak u trenutku kad pada papir sa stola i kad ga podižem, uhvatim se sa nekom misli koja nema
veze sa aktualnim trenutkom. :P
Nekad su takve pojave intenzivnije, a nekad rjeđe. Naravno, svi mi znamo da bi u trenutku kad biramo neki kaladont, trebali razmišljati o tom kaladontu zubi, kad slušamo koncert, trebali bi uživati u glazbi itd.

Nevedeni i slični problemi proizlaze iz problema sa koncentracijom i fokusiranjem na neki trenutak. U vezi toga, potrebno je puno strpljenja i rada.
Nekad mi se čini da je nekim ljudima bogomdana sposobnost koncentracije i urednog slaganja misli, dok drugi s time imaju više poteškoća. confused

Počela sam čitati knjigu Moć sadašnjeg trenutka, Eckharta Tollea.
Nisam duhovnjak, ali zasad sam zadovoljna pročitanim, posebno naputcima kako se fokusirati na određeni trenutak.
Lako se čita, prilagođena je svim čitateljima, bez previše uplitanja 'duhovnog' i ima dosta primjera kako primijeniti neke naputke u svakodnevnom životu. Mislim da može puno pomoći i kod samoanalize, tako da preporučujum dotičnu knjigu. study
Možda nekome pomogne u boljem sortiranju misli i djelovanju.

Žaba

Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Registration date : 06.05.2012

PostajNaslov: Re: Kako se smiriti?   uto lip 26, 2012 10:21 pm

pomislim na nešto što mi nikako ne ide u glavu, npr. crvene banane
[Vrh] Go down
takojesudjeno
Stanica

Male
Virgo Horse
Broj postova : 24
Registration date : 01.07.2012

PostajNaslov: Re: Kako se smiriti?   pon srp 02, 2012 12:23 am

Počni da piješ. Pozdrav!
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1624
Registration date : 02.01.2012

PostajNaslov: Re: Kako se smiriti?   pon srp 02, 2012 3:40 am

takojesudjeno je napisao/la:
Počni da piješ. Pozdrav!

Moj čovjek cuga
[Vrh] Go down
2pac
Majmun

Male
Virgo Broj postova : 1036
Registration date : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Kako se smiriti?   pon srp 02, 2012 4:42 pm

Ma, kakva cuga. Marihuana je najjača!!!
[Vrh] Go down
takojesudjeno
Stanica

Male
Virgo Horse
Broj postova : 24
Registration date : 01.07.2012

PostajNaslov: Re: Kako se smiriti?   pon srp 02, 2012 5:32 pm

2pac je napisao/la:
Ma, kakva cuga. Marihuana je najjača!!!

Bilo koji vid popravke je dobrodosao. :)
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kako se smiriti?   

[Vrh] Go down

Kako se smiriti?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako preživjeti na pustom otoku????
» Kako se obraniti od životinja?
» kako napraviti dršku za nož