Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimeuto srp 17, 2012 9:01 pm

Neznam da li uopće mogu postaviti ovdje ovo pitanje i neznam da li osoba koja je radila ovo smije uopće odgovoriti na ovo.
:)

Mene ustvari zanima, pošto je alternativni forum, da li ima netko tko se ovdje bavio bilo čime okultnim, ili nečime drugim što pripada u ovu temu. Izrada talismana? Tarot i njegova istinitost? I Ching?

Kako ste se počeli baviti time, da li to djeluje što radite?

Može i na PM, ako ne želite ovdje odgovoriti.

[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimeuto srp 17, 2012 11:30 pm

Hm... Ne znam, ali prijatelju iz tvojega teksta vidim da te magija zanima i da bih ti pokušao nešto s time. Moj savjet ti je da ne ideš u takve vode, zato što će nakraju samo tebi štetiti!!!
Što se tiče djelotvornosti magija, naravno da djeluju no magije poput tarota nisu dobre i ne govorim to iz razloga zato što sam Kršćanin nego nije dobro, jer se dolazi do tamnih spoznaja.
Ja se bavim samo pozitivnom Božjom energijom, ako se to može uopće nazvati magijom.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimeuto srp 17, 2012 11:57 pm

Da li ima nekih magija/čarolija bezopasnih, tipa kako napraviti zaštitni talisman i tome slično?
Kako se izvodi I Ching?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimesri srp 18, 2012 4:58 pm

Ok ovo nije magija i nema veze s njom, ali da ne otvaram posebnu temu...

Kako možemo vidjeti ljudsku (ili nečiju drugu haahah) auru pomoću tehnologije???
Čuo sam za one kamere, jel to istina???
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimepet srp 20, 2012 9:31 am

Novus, pisano je na forumu prilično o svakoj temi za koju si pitao. Ja sam takodje pisao o I-chingu i više puta ga spominjao.
Pisao sam o impregnaciji i magnetizaciji Talismana i amuleta (ne detaljno ali dovoljno da shvatiš o čemu je riječ), pisao sam takodjer i o Tarotu kao i drugi (na temi Tarot).
Ima dosta ovdje na forumu i ne znam dali nisi našao ili nisi ni gledao, ali o svemu što pitaš ima.
Ovo ovdje dodatno pišem samo da gosti nebi mislili da ljudi sa ovog foruma baš veze nemaju sa razumijevanjem termina Magija to jest korespondirajućim doktrinama koje u nju spadaju.
Magija dakle nema apsolutno nikakve veze sa nikakvim "tamnim spoznajama" niti spoznaja može biti svijetla ili tamna. Spoznaje eventualno može faliti ili se može pojaviti pod odredjenim okolnostima, medjutim gore navedena lupetanja nemaju nikakve veze niti sa Magijom niti sa spoznajom..
Takodjer Magija je jedan od naj-isprostituiranijih izraza trenutno na planeti pa tako danas mi iz "branše" jako rijetko koristimo taj izraz jer ljudi automatski to povežu sa nekim pučkim čaranjima ili vradžbinama ili misle da se bavimo mađioničarskim trikovima, a bilo bi jako teško ispočetka svakom objašnjavati što je zapravo Magija, Magus i sa čim se sve bavimo.
Jako je teško ukratko nekome objasniti što je to primjerice Medicina ili što je Fizika i čime se sve ona bavi.
zamjenski termin koji se danas nekada koristi je Teurgija, znao sam sretati ljude iz Okultnih krugova koji su 'čisti' Magovi a nazivaju se Antropozofima (što je prekretnica u Teozofiji), neki samo kažu da se bave Podsviješću i samospoznajom itd.
..sve u svemu Magija je zapravo nauk nad naukama ili znanje nad znanjima jer se bavi naukom iza zida kojeg je postavila oficijelna Znanost i rekla "iza onog zida mi dalje ne znamo za sad" .
Magus je čovjek posvećen uvježbavanju mentalnih tehnika (kao koncentracije, vizualizacije, imaginacije, supstitucije...), proučavanju razne okultne literature i doktrina koje su involvirane u njegovu Magijsku tradiciju, kontinuiranim magijskim razvijanjem svih čula postupno i strpljivo i kasnije upotrebljavanjem svih tih, vrlo konkretnih, 'orudja' (koja su kod drugih ljudi ili zakržljala ili neosviještena ili nedovoljno nerazvijena) teži onom što smatra najbitnijim i što smatra zapravo svojom svrhom, a to je upoznavanje neznanih dijelova (sfera-dimenzija) Sebe, neznanih dijelova svijesti...
Upravo ta 'orudja' koja razvija omogućavaju mu probijanje debelih iluzija, instalacija i koncepata koji nama ljudima, kao ogromno sidro, otežavaju bilo kakav ozbiljan napredak u suptilnije sfere percepcije i suštinskog Znanja.
Magija je kao takva po mom mišljenju jedan od najljepših i najzanimljivijoh puteva do Spoznaje jer je popločan nebrojenim iznenadjenjima uzrokovanih širenjem Svijesti, razvojem i evolucijom individue (doslovnim). Tako posvećenog i predanog čovjeka iniciranog na put Mudrosti nazivamo Adeptom Svetog Nauka.
Teurgija se nikada nije zamarala niti sa reputacijom koju joj neuki pripisivaše niti sa onim dijelom ljudi koji nakon kratkog vremena provedenog na Putu odustaše i počeše širiti razne neistine i zablude o Magiji.
Svaki Okultni nauk do danas pokušao je ostati hermetičan i donekle u tajnosti upravo radi te latentne zlouporabe nekih znanja i vještina; medjutim pojedinci koji su na tom nivou (ne)razumijevanja ove doktrine i koji su pokušali upotrebljavati ova znanja za neke materijalne i plitke ciljeve nisu niti zagrebali površinu i nisu smatrani dijelom nijedne ozbiljne magijske tradicije.
Za razliku od različitih Vjera ili vjerovanja, razno-raznih religioznih organizacija, smiješnih kultova ili kojekakvih sekti okupljenih oko charismatičnih leader-a, pravi Magijski put bavi se Spoznavanjem "boga" kroz Iskustvo. Neki Magusi i njihove tradicije nemaju problem sa riječju 'Bog' jer ju tumače i smatraju neodvojenim dijelom konačnog Sebe.
Razvijeni i posvećeni Magus sa razvjenom Sviješću nema nikakve razlike u poimanju Boga sa razvijenim i posvećenim Misticom, jedina je razlika što je Mistik do tog stanja svijesti došao putem bezuvjetnog vjerovanja u X ili Y i time pokrenuo unutarnje mehanizme "predaje" (taljenja uma i ega), a Magus putem prakse i tehnika istog konačnog učinka.
Mistik nije po putu znao što ga čeka na "kraju", a Magus je imao okvirnu predstavu o tom stanju. Ovdje je termin "kraj" upotrebljen vrlo hrabro i to ni izbliza nije pravi kraj te bi se u najširoj slici više mogao pripisati početku, ali je za čovjeka sa materijalnog plana postojanja ovo iznimno visok stupanj postojanja.
Magija je osim svega ovoga dragocjen dragulj bez obzira dali je sam cilj ostvaren ili ne jer se nijedan Magus ili posvećeni Adept nikada neće ograničiti ili biti u bilo čemu isključiv. Nijedan Adept nikada neće generalizirati nijedan duhovni put kao potpuno pogrešan ili potpuno točan. Pravi Adept često zna da Ne zna i iz tog prostora Ne znanja sebi dopušta razvoj i Spoznaju, ali istovremeno ne zaboravlja ono što je iskusio i time nešto potpuno Spoznao.
Nijedan Adept koji je iskusio i spoznao bazične principe unutarnjeg i vanjskog kozmosa nikada neće pristupiti nikakvom iskorištavanju nekog od znanja ili vještina da bi nekom naudio jer je potpuno svijestan da tom akcijom direktno utječe najviše na sebe. Sav folklor stvoren oko vještica, zlih magova i ostalih nebuloznih tvrdnji koje povezuju Magičare-mudrace sa Sotonizmom, "mračnim ritualima", kosom, noktima, vradžbinama, gledanju u grah, proricanju iz kave, telefonskim instat Tarotom, skidanjem ili bacanjem uroka nemaju NIKAKVE VEZE sa autentičnim putem Magičara, Teurgijom, pravim značenjem riječi Magija...



p.s. opisati na forumu jedan od načina kako se pravi neki od zaštitnih talismana iziskivao bi izniman napor, a tvoj uspjeh u realizaciji izvodjenja takvog amuleta ovisio bi o tvojim sposobnostima koncentracije, imaginacije, impregnacije, infuziranja elementa u odredjeni dio tijela, prijenosa svijesti u objekt itd a to se prakticira u 5 stupnjeva od kojih svaki ima tri tehnike od kojih se svaka uvježbava od mjesec do 3 mjeseca (ovisno o predanosti, talentu i strpljenju Inicijata).
Tko god da ti kaže da postoji neka Instant tehnika da izradiš svoj funkcionirajući amulet čitajući korake i izradjujući amulet jen'-dva-tri i gotovo za sat dva ili želi nešto nkom brzo prodati ili pokušava ispasti znalac (što zasigurno nije).
Kao što ni dotični gospodin ovdje gore nije znalac kada objašnjava nešto o čemu ne zna apsolutno ništa pa izjavljuje da "nije zato što je kršćanin nego ne valja zato što ne valja zato što se dolazi do "tamnih spoznaja"... takvi šire najviše gluposti o Magiji. Oni koji najmanje znaju.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimepet srp 20, 2012 11:13 am

Hvala na objašnjenju :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimened srp 22, 2012 1:06 am

Bravo, Kahali, ni ja to ne bih bolje!!!
a taman me zabolela glava kad sam pocela citati...
Ja se bavim Tarotom... tama je samo u nama, kao i sve ostalo... *
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimepon srp 23, 2012 12:15 am

zvezda je napisao/la:
Bravo, Kahali, ni ja to ne bih bolje!!!
a taman me zabolela glava kad sam pocela citati...
Ja se bavim Tarotom... tama je samo u nama, kao i sve ostalo... *


Da, sad' sam baš bacio pogled na taj moj članak opet, fakat sam solidan članak napisao ..:)
(mislim zašto autor nečega nebi bio svjestan da je napravio dobar posao..
Hvala ti, puno mo znači kada netko to prepozna i razumije o čemu govorim, daje mi neku vrstu odgovornosti da ne idem ispod nekog odredjenog nivoa kvalitete i truda uloženog u 'posao'...
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimepon srp 23, 2012 7:22 pm

Bravo Kahali, zacrni umove ljudima...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimepon srp 23, 2012 11:46 pm

2pac,nacin na koji ti pises repliku nema smisla,i vise lici na klevetu.moras tacno i koncizno da das argumente prema kojima je Kahali sa svojim tekstom ocrnio umove ljud, a i onda ce drugi da presude ciji argumenti imaju temelja u Stvarnosti,i sta je tu crno ili bjelo...



[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimeuto srp 24, 2012 10:34 am

Ne vidim nista lose u zacrnjivanju... Ono stvara tamu, a sva kreacija krece iz tame, nase unutrasnje tame...
I bi svetlost - odakle li je dosla? Pa, da bi bila prepoznata kao svetlost, mogla je doci samo iz tame...
Pouka: kada pljujes, pljuj pametno :P
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimeuto srp 24, 2012 5:44 pm

zvezda je napisao/la:
Ne vidim nista lose u zacrnjivanju... Ono stvara tamu, a sva kreacija krece iz tame, nase unutrasnje tame...
I bi svetlost - odakle li je dosla? Pa, da bi bila prepoznata kao svetlost, mogla je doci samo iz tame...
Pouka: kada pljujes, pljuj pametno :P



Haha... Ja ne pljujem sve magije, ima i dobrih, ali sve te dobre magije idu preko Božje svijetle energije.
Što se tiče tame, ona NE postoji, tama je samo nedostatak svijetla ako nisi znala. Prema tome sve ide iz Božje svijetle energije i tek onda se može pretvoriti u tamne sile...
I zato te magije koje ne idu preko BOG-a, prelaze u tamnu energiju. I to nije dobro!
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimesri srp 25, 2012 11:39 pm

Citat :
Haha... Ja ne pljujem sve magije, ima i dobrih, ali sve te dobre magije idu preko Božje svijetle energije.
Što se tiče tame, ona NE postoji, tama je samo nedostatak svijetla ako nisi znala. Prema tome sve ide iz Božje svijetle energije i tek onda se može pretvoriti u tamne sile...
I zato te magije koje ne idu preko BOG-a, prelaze u tamnu energiju. I to nije dobro!

Kao prvo ti ne možeš ni pljuvati nešto za što ne znaš ni šta je, ni sa čim se bavi i kada smo kod toga ne postoje "magije", već se Magijom i Magičarem smatra primjerice neka Oklutna tradicija, a Magičar individua koja se bavi nekom Magijskom praksom, ali objasnio sam prethodno.
što se tiče ostatka ovog tvog posta ja ne znam kakote nije sram lupetati takve dječje kontradikcije kojih ima više u ove toje tri infantilne rečenice nego što sam ih ja napisao u zadnjih 100 stranica svojih postova...
tupak, nemoj se prtljati tamo gdje ti nije mjesto, a na ovoj temi definitivno nije (pročitaj naslov još jednom pa se pitaj dali nešto znaš o toj temi, pa onda umjesto da se blamiraš nepotrebnim of-topicima prošetaj na neku drugu na kojoj si barem malo kompetentniji jer ovdje očito nisi nimalo)
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitimened srp 29, 2012 6:19 pm

@Kahali
Shvatit ćeš ti jednom što sam ja htio reći. Lagano je popovati ovdje na forumu i sve znati, ali ništa od toga ne iskusiti, prijatelju.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Empty
PostajNaslov: Re: Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?   Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li se ovdje netko bavio magijom ili sličnim?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» o cemu se ovdje govori???????
» Molim vas da mi ovdje postavljate pitanja!!! Hvala!!!
» Zna li netko
» Postoji li telekineza?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: