Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Walt Disney

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
megawar888
Riba
megawar888


Male
Libra Horse
Broj postova : 196
Age : 33
Location : Zona Sumraka
Registration date : 30.04.2012

Walt Disney Empty
PostajNaslov: Walt Disney   Walt Disney Icon_minitimesri kol 01, 2012 2:05 pm

Walter Elias "Walt" Disney (Chicago, 5. prosinca 1901. - Los Angeles, 15. prosinca 1966.), američki crtač animiranog filma i producent.
Karijera

Jedna od najprosperitetnijih i najmoćnijih ličnosti svjetskog filma, Walt Disney je nedvojbeno najzaslužniji za popularizaciju crtanog filma.
Na školovanju u Kansasu upoznao je Uba Iwerksa, s kojim je osnovao kompaniju. Međutim, kompanija je ubrzo propala, te su suradnici sreću odlučili iskušati u Hollywoodu. Alice Comedies, serija o djevojčici koja putuje u svijet animiranih likova, i Oswald the Lucky Rabbit su im donijeli uspjeh, no 1928. su njihovi distributeri M. J. Winkler i Charles Mintz prisvojili prava na lik zeca.
Nije prošlo puno vremena do nastanka novog animiranog junaka. Rezultat Disneyjevog crtanja na povratku kući, u vlaku, bio je Miki Maus.
1934. je godine počeo raditi na svom prvom dugometražnom filmu. Unatoč sumnjičavosti Hollywooda Snjeguljica i sedam patuljaka osvojila je publiku i 8 Oscara, te pokrenula novi val u filmskoj industriji. Pinokio, Dumbo, Pepeljuga, 101 dalmatinac, Trnoružica, Knjiga o džungli i ostali dugometražni animirani filmovi stvarani u svakim danom sve poznatijem i većem Disneyjevom studiju pridobivali su gledatelje diljem svijeta.
Da bi povećao prihode, Disney je osnovao vlastitu distributersku kompaniju, a 1954. je počeo proizvoditi i TV seriju. 1955. je izgradio zabavni park "Disneyland" u Kaliforniji, jednu od najvećih turističkih atrakcija Sjedinjenih Država. Kasnije, 1971., njegovi su nasljednici sagradili još veći park u Orlandu na Floridi.
Osvojio je sveukupno 22 Oscara i 3 Zlatna globusa.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Walt Disney Empty
PostajNaslov: Re: Walt Disney   Walt Disney Icon_minitimesri svi 15, 2013 10:20 am

Postoji puno legendi o Disneyu. Od toga da je ubiti radio za vladu i da je bio prvi čovjek za manipuliranje i ubacivanje subliminalnih poruka u svoje crtiće što se i kasnije nastavilo. Isto tako da se nakon smrti zamrznuo..prva priča da je čitav zamrznut pa onda samo glava itd.

Ja osobno sam u crtićima našla takve nekakve stvari pa nisam baš za njihovo gledanje. Doduše našla sam u novijim filmovima jer ja moram sve takve filmove pogledati, što se tiče u starijim animiranim filmovima se nisam baš previše trudila.
Isto tako oni su postavili svjetski standard za izgled crtanih likova i za stvaranje crtića kao takvih i to u vijeme kada se svaki milipokret crtao ručno.

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
 
Walt Disney
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: