Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
EchelonPIA
Stanica
EchelonPIA


Female
Libra Rooster
Broj postova : 23
Age : 30
Location : Mostar
Registration date : 31.07.2012

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimepet kol 03, 2012 3:08 pm

ŠTO JE VIŠE ISTINA?
Ja sam krštena ali već odavno ne podupirem svoju vjeru. Ne osjećam se lijepo, jednostavno sam osjetila neku prazninu, i više uopće ne gajim ništa prema toj vjeri.

Što vi mislite o svemu ovome?

Zbunjena sam..
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimepet kol 03, 2012 3:33 pm

Kad god se osjetish zivom,punom zivota,sretnom sto postojis i sto mozes da pomazes,divis se i predano sluzish svim bicima koja te okruzuju,to je Bog U Tebi koji iz stanja Apsolutne Stvarnosti u kojoj nema vremena i prostora,smrti i patnje,prosijava u relativnu egzistenciju.

Kad god se osjecash genijalnom i brilijantnom,to je Bog u Tebi koji plese svoj ples u Kreaciji.

Kad god osjetis postovanje prema boljemu od sebe i zelis da se transformises i promjenis svoje nedosatke ne bi li mu postala slicna,to je prosijavanje Boga u svjet.

Kad god osjetis prazninu u sebi jer nisi okruzena sa ljudima punim vrline,genijalnosti,zivota,sklada i divljenja nego sa zlim,zatvorenim,nesvjesnim i ukalupljenim ljudima,to je Bog u svjetu,Apsolut u Relativnome.

Ti si uronjenja u Apsolut-Svjest-zivot-bitak-postojanje-ekstazu i nikad i nisi bila odvojena od Njega,samo si odlucila da tu cinjenicu zaboravish i vezes svoj Um za prolazno i nestvarno te zbog toga patis.

Jer jedino je To Stvarno,jer To je Stvarnost.

Vrjeme i prostor su kreirani u Tome,u Stvarnosti,u Bitku,u Svjesti,u Totalnome blazenstvu...

Tako da bilo koja radnja koja povecava tvoju osobnu stvarnost,svjest i blazenstvo je zapravo radnja koja omogucava nemanifestovanome Apsolutu da se manifestuju i pokaze svjetu nesto od svojih osobina,kroz Tebe.Kad si ti sretna,Bog je sretan.Apsolut zivi zivot u svima nama,jer on Jeste Zivot.


Nema to veze sa vjerovanjem ili nevjerovanjem,jer Stvarnost je Stvarnost i ne zavisi od vjerovanja...Ukoliko Boga koji je Bitak-svjest ne vidis sada,neces ga nikad ni vidjeti,jer To je temelj Stvarnosti i gdje god da podjes to mjesto je utemeljeno u Apsolutu...Nema mjesta ili vremena u kojem nema Boga-Svjesti,jer vrjeme i prostor su kreacija u Tome ;)
[Vrh] Go down
EchelonPIA
Stanica
EchelonPIA


Female
Libra Rooster
Broj postova : 23
Age : 30
Location : Mostar
Registration date : 31.07.2012

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimepet kol 03, 2012 4:39 pm

Veoma lijepo napisano. Ali ne radi se o tome. Vjerujem ja u Veću Silu! Vjerujem da Bog postoji. Baš tako kako ste vi napisali.

Nego govorim o religijama, a posebno pitam za vjeru rimokatolike.
Ako me razumijete sada?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimepet kol 03, 2012 4:46 pm

jeli isusu trebala vjera ili religija da postane Jedno sa Stvarnoscu-Svjescu-Istinom-skladom ?

ili je to postigao jer je To nasao u Sebi i potpuno se,bezuslovno prepustio Tome da ga vodi ?

pa razumjem ja tebe,ali moras biti konkretniji u svemu tome,na sta tacno mislis da ne valja ili pak tebi ne valja...sta ti smeta i slicno...

Isus nije vjerovao,On je To ZNAO ;) i nije bio jedini....od vjere u postojanje kruva se coek ne moze najest,ali kad pojede kruv najesce se...Isto tako sa temeljem stvarnosti kojeg ja zovem Apsolut-Bog-Svjest-Bitak-Blazenstvo...

to postoji i moze se iskusiti...Kad To jednom,makar samo jednom iskusish,nisi vise vjernik nego znalac sa iskustvom...I tada znas ;)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimepet kol 03, 2012 6:02 pm

Isus je razumio narav svojeg Oca koji je na nebesima. U kontekstu istinskog pogleda na duhovnost, njegov Otac je ustvari njegovo više Jastvo, nešto što mu je davalo energiju za sve što je činio. On je rekao da ništa ne bi mogao učiniti da nema Oca i to je potpuna istina.
Religija kao takva ne pruža potpunu sliku o svijetu, jer u knjigama svjetskih religija ne pišu stvari onakve kakve jesu već onakve kako ih je percipirao pisac, koji je bio čovjek.
Sufisti nisu pisali Kuran niti su Kabalisti pisali Talmud, jer da jesu, onda bi imali sasvim drugi pogled na čitavu stvarnost i međusobno ne bi bilo značajnih razlika.

Religija je dakle potrebna samo onima koji još nisu spoznali Boga kroz samog sebe. Onima koji to jesu napravili, nikakva religija više nije potrebna, već oni, kao što to @primitive kaže, sve već znaju. :)

A propos naziva teme, pretpostavljam da je @Echelon mislila na antikatolički stav dotičnog bivšeg Isusovca. Njegovo je pravo iznositi ono što zna i slažem se s time da se o takvim stvarima mora pričati, a ne ih trpati pod tepih, premda bi to nekima bilo ugodnije...
[Vrh] Go down
EchelonPIA
Stanica
EchelonPIA


Female
Libra Rooster
Broj postova : 23
Age : 30
Location : Mostar
Registration date : 31.07.2012

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimesub kol 04, 2012 7:36 am

Vidite, poznajem lika već nekoliko godina. Njegova familija je već generacijama u toj nekakvoj mansonskoj lozi. S njim sam upoznala meditaciju i tako ostale stvari.
Odjednom sam prestala moliti, i pocela se baviti navedenim.. meditacijom,jogom..

Onda od silnih obveza nisam stigla ni to. I desilo mi se da neki dan prolazim kraj crkve i tako sam imala neki u sebi izdajnčiki osjećaj, pa onda nego gađenje prema sebi samoj.
Srušila sam se, više nisam znala što da mislim, više mi ništa nije bilo jasno!

Jesam li na pravom putu, griješim li? Što ako nam oni tumače istinitu vjeru, ! NE RELIGIJU ! nego vjeru.

Osjećam se kao tinejdžer!

Sve u svemu hvala vam!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimesub kol 04, 2012 2:12 pm

prva stvar koju ti moram reci je da meditacija nije glagol nego stanje uma bez ijedne misli,bez fluktuacija umne supstance.Potice od sanskritske rjeci dhyan,koja je u Kini postala chan a u Japanu zen.Niko te ne moze nauciti to stanje,nego te moze nauciti neku tehniku ciscenja energetskog sistema i podsvjesti,gdje nakon dobro odradjenog ciscenja moze nastupiti nekakvo stanje blizu prve dhyane.

Prva dhyana je vec iskustvo tolikog reda ekstaze i sreca da kad neko dozivi i neko stanje blizu nje nije mu dobro od srece,svaka celija mu vibrira i to je osjecaj milion puta intenzivniji od orgazma,jer je SVAKA celija zahvacena ekstazom i plus to traje mnogo duze.

Malo ko od SVIH praktikanata SVIH skola iskusi stanje prve dhyane.Naravno postoje izuzeci ali njihova tjela i psiha je zbog djela i kultivacionih napora bila pripremljena na to(mislim na prosle zivote,iako se to kosi sa hriscanskom teologijom).

Yoga takodje znaci : postati Jedno sa Stvarnoscu(jastvom) uz pomoc umirenja svih fluktuacija umne supstance,tj to je ona poznata Patandjalijeva izreka : Yoga citta vrtti nirodha...

to je zapravo sinonim za odlazak u nedualno stanje svjesti gdje se spoznaje da Jedino Ja Jesam,i prije Isusa i Abrahama Jedino Ja Jesam.To je samadhi,koji opet varira u svojim parametrima.Ali tada se spoznaje Apsolut,temelj stvarnosti,kosmicka Svjest,dusa,Jastvo,Bitak.

Yoga polozaji fizickog tjela,tj yoga asane su samo pripremna praksa koja zapravo i nije nuzna a postoji ogromna opasnost da se praktikantov Um krene vezivati za silne forme i oblike i tako ubiti sansu za spoznajom temelja Uma,sto je PRAVO PROSVJETLJENJE.

U temelju uma se gase sve nase vezanosti za iluzorno i tek nakon toga vrsimo Bozju Volju,sklad,Tao.Spoznaja Jastva nije spoznaja temelja Uma.Samadhi nije Tao.

Dakle,kad neko spozna da jedino Apsolut zivi a da je ono sto je ta osoba smatrala za Ja samo nakupina karmickih odluka,osjecaja,koncepata i slicno i da vezanost za taj agregat karme donosi patnju(jer sva sreca dolazi od Jastva),praktikant tada trazi mjesto gdje se te vezanosti gase i nestaju bez traga,a na to odgovor daje Budha,tj temelj Uma.

Buddha nije nekakav lik ili licnost,vec temelj Uma ili volje.Temelj uma je Probudjeni Um.

To stanje temelja Uma nam omogucava da budemo Apsolut u Relativnome,a ne samo kad se prekopcamo u stanje samadija.U samadiju nema kreacije nit vremena nit prostora,postoji sam Jastvo.Ali povratkom u relativan svjet sva karma nastavlja da postoji i potrebno ju je ugasiti,da u nama ne bude nista osim Boga i u relativnome svjetu.

to je pravo oslobodjenje...

Kazes da si prestala moliti.meni se je cjela tehnika pobozanstvljenja tjela i psihe zasnivala na jednoj varijaciji molitve spojene sa Kundalini-kriya energetikom.dakle,kad nadjes Jastvo u sebi,vidices da sta god Oko toga Jastva pogleda pretvara u Istinu.to Jastvo je Bog,i jedno je u svim tjelima.

Onda pokusavas iz psihe dovesti na Sud tome Oku sve sto nije Istina,sto je krvav sport ali u njemu u Tebi ne ostane nista osim Boga.

Iz raznih izjava u Bibliji mozemo zakljuciti da je Isus bio Majstor Kundalini-kriya yoge i da je njene principe naucio neke ucenike(sv Pavla npr)..Kabir i Shankara su takodje bili majstori Kriya yoge,a njih je istu naucio besmrtni mahavatar Babaji,isti Babaji koji je istu kriya yogu naucio Lahirija Mahasayu,sri Yuktesvara i Yoganandu...

Molitva je super stvar,najjace nesto ali kad se zna sve u detalj sta se desava sa energetikomi covjeka.Molitva ali vise u smislu kajanja,gdje molis unutrasnje Jastvo da izbaci na povrsinu sve lazi,strahove i projekcije i da ih zapali okom Znanja ;)

To sto si prosla pored crkve i osjetila te osjecaje ne mora nista govoriti o Tebi ili Tvome Jastvu,nego o tvome astralnom tjelu sastavljenom od emotivnih reakcija i osjecaja..Astralno tjelo je cudno po tome da u njemu u isto vrjeme moze postojati dva suprotna osjecaja ili vise njih,u isto vrjeme jedan impuls voli nesto a drugi ga mrzi i zbog toga tjela i nastaju svi psihicki poremecaji,pogotovo oni tipa podjeljene licnosti i slicno sto bi bio ekstreman slucaj.

svi se pred Istinom o nama osjecamo kao mala djeca,koliko god neko glumio da je jak i snazan.

Zapravo,to sto se tebi desava je znak tvoje jacine duse i svjesti,koja je zeljna da se vrati kuci,i koja jako brzo vidi da to sto joj se servira oko nje kao Istina o Njoj i nije istina uopste.

NIKO NEMA PRAVO na tvoju dusu osim tebe same,i dusu ces naci jedino u Sebi,nigdje drugdje.

Ja sam je tamo nasao,s tim ssto sam onda vrlo brzo zakljucio da je dusa svuda i uvjek,tj da mi svi postojimo u jednoj velikoj dusi-jastvu-svjesti-bitku.Dusa nije lokalizovana,ali je veza naseg Uma ili Volje sa dusom lokalizovana.

Izvini ako ti fulavam spol jbg ;)

pojasni malo to zadnje tvoje pitanje..Na koga mislis,ko su ti ONI,kakvu vjeru ?

Vjera je vjera,vjerujes u nesto dok to ne spoznas.Kolumbo je bio vjernik koji je vjerovao da moze da dodje do obala amerike,ali TEK kad je to i postigao postao je ZNALAC.

na kakvu vjeru ti mislis ?



[Vrh] Go down
EchelonPIA
Stanica
EchelonPIA


Female
Libra Rooster
Broj postova : 23
Age : 30
Location : Mostar
Registration date : 31.07.2012

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimesub kol 04, 2012 2:49 pm

Prvo se želim zahvaliti što ste izdvojili vrijeme da mi pomognete.
Ženski spol.
Oni - odnosi se na pastire rimokatoličke Crkve. Toliko sam se naslušala i vidjela gadosti u toj vjeri. Ali uvijek me nešto iznova vraća k njoj. I sami ste svjesni što čine biskupi,svećenici itd. Naslov ove teme jeste '' Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River '' Ne znam da li ste čitali tu knjigu. Ali u njoj se opisuje potpuno druga ( crna ) strana crkve. Vidite, ljudi smo griješimo... Pa zato me sve buni.
Pr. / Mogao je svećenik biti psihički poremećen pa je zato silovao djete. Ali u zadnje vrijeme ih je sve više i više. PA ZAPITA SE ČOVJEK !

Ako imate vremena i ako vas ne zamaram svojim, nazovimo ga problemom pročitajte dalje.

Moje mišljenje o duši,Bogu je ako imam pravo reći slično tome što ste Vi naveli u zadnjem postu, ali samo da napomenem da me nitko o ovome nije ''naučavao'' niti sam gdje čitala.

Moji roditelji su rimokatolici i uče me po Bibliji. Ali mene je uvijek vukao drugi put. Put koji ide ovako :

- Svaka religija ovog svijeta ima nešto istinito u sebi, a to jeste ljubav o kojoj ona '' priča '' .

- Ne priznajem nijednu religiju kao zasebnu religiju, već mislim da bi sve to trebala biti jedna religija, ali bez ikakvog Ku'rana, Biblije i drugih svetih knjiga.

- Ono kako ja zamišljam jeste da smo svi jedno, svi isti. A naša duša je dio Velike Duše to jeste Boga. Svi smo jedna sila, samo su neki povezani više, a neki manje s tom Velikom Silom, tj. Bogom.

- Ono što nam je 'zadatak' jeste da mislimo dobro i da pronalazimo unutarnji mir. A ako smo pronašli unutarnji mir, pronašli smo i Njega.


~ Ovo bi bilo ukratko, i nekako zapetljano. Izvinjavam se ako nešto ne budete shvatili. I zaključak ovog svega jeste da se ja samo bojim... Koliko ja vidim. I shvaćam da ne pronalazim svoj mir čim ovako postupam. ~

Kada sam već spomenula meditaciju i jogu objasnit ću kako meni to izgleda.

Meditacija za mene jeste da se opustim na nekom ugodnom mjestu. I da odgonim od sebe loše stvari, a onda polako da ne mislim ni na dobre stvari, jednostavno da ne mislim na ništa. Mada ne uspjevam postići ono što ja želim. Nikako da uđem u tu drugu dimenziju. Ali bitna je strpljivost zar ne ?


Što se tiče joge uz pomoć nje samo tražim ravnotežu kod sebe.


Izvinjavam se na dužini, pokušala sam skratiti što sam više mogla.

Zahvaljujem na strpljenju.

I spomenuli ste 'podjeljene licnosti'. Nekad mislim da maštu ne znam odvojiti od stvarnosti. Nekad ne znam što se desilo, a što nije. Nekad mislim da živim u drugom vremenu a nekad ne znam ni što mislim.

Čudan sam slučaj, možda me pravo treba poslati na psihijatriju...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimened kol 05, 2012 2:08 am

EchelonPIA je napisao/la:


- Svaka religija ovog svijeta ima nešto istinito u sebi, a to jeste ljubav o kojoj ona '' priča '' .

ljubav je jako neprecizan pojam i treba ga definisat isto kao i vecinu drugih rjeci koje neko koristi u rjecniku,jer razni ljudi za istu rjec smatraju totalno razlicite pojave.glavni fokus bih ja stavio na sljedecu situaciju pa da se vidi na kakvu ljubav misli npr Isus : neko je totalni gad od covjeka.Jeli bolje da ga svi koji ga vole odbace kao takvog i kazu mu istinu o njemu a to je da je gad,pa da kao posljedica toga i taj sam covjek prizna sebi tu istinu,pokaje se,odbaci djelove sebe koji su gadni i postane bolji covjek ili je bolje da ga ti drugovi -vole- a kao rezultat te -ljubavi- taj covjek ostane u statusu quo,ne promjeni se,jer ga bliznji vole,zatim totalno propadne i povuce ka dole sve oko sebe ?

Ovaj drugi scenario se desava svaki dan oko nas i ubitacan je,koban,fatalan.Ljubav takodje postoji na raznim razinama,na raznim energetskim tjelima,gdje je ono sto vecina ljudi zove ljubavlju samo blago iskrenje srcanog centra...iznad srca postoje takva stanja Istine i Svjesti da je bogohulno to sve zvati ljubavlju,kad su potpuno razlicita iskustva...Ljubav iz grla je takva moc i Istina da me suze hvataju kad pokusam to prevesti na osjecaje srca...nemoguce,totalno drugacija razina...a to je tek grlo..da vidis kakva je cista supstanca Ljubavi-Istine iz chela...

nije bitna religija,jer religija je apstraktan pojam i nema dusu.Bitni su praktikanti religije i rezultati tj njihovi plodovi.To je tebe razocaralo u RC,i nisi jedina...Isus kaze poznacete ih po plodovima pa sad ti zakljuci dalje...Bog postoji i bez religije jer je Temelj stvarnosti.Religija je ljudski pokusaj da objasni spustanje transcendentalnog bica u ograniceno ljudsko tjelo i mozak.Moze religija pricati i o dusi,ali jedino prosvjetljeni svetac i mistik zna sta je ta dusa i sa njom nesto konkretno radi.a oko takvog sveca ce nastati druga religija.

To je sve sranje...Svjetu su potrebni sveci koji stvaraju svece,ali ljudi ne zele biti sveci.Ljudi zele da budu govna i stoka a da ih Stvarnost kao takve prihvati i voli.Ali to se ne desava..takve ljude,ne-svece voli jedino Kralj ovoga svjeta,Knez,Sotona.Bog voli jedino Samog Sebe i one koji su postali Jedno sa Njim.Bogu je vazniji jedan jedini svetac nego svi svemiri zajedno,jer kroz tog sveca Bog je postao svjestan samog Sebe,probudio se,probio je iluziju koja Mene prikazuje kao Mnostvo.

Poenta zivota je postati svetac,utjelovljeni Bog i zapaliti iskru predanosti u svima drugima.Izazvati reakciju nuklearne fuzije u svim bicima oko nas...nakon toga,isti svetac bi trebao unistiti sve ono sto se protivi sirenju svjesti,nedogmaticnosti,zivotu,skladu,predanosti,divljenju,genijalnosti,individualnosti.


EchelonPIA je napisao/la:
- Ne priznajem nijednu religiju kao zasebnu religiju, već mislim da bi sve to trebala biti jedna religija, ali bez ikakvog Ku'rana, Biblije i drugih svetih knjiga.

to je po meni pogresno razmisljanje,a svojstveno je i Kralju ovoga svjeta koji zeli sve jake individue da unisti a da stvori copore gdje smo svi jedno ali ne u smislu Apsoluta,nego u smislu da svi budemo manifestacija njegovog pozadinskog astralnog polja(kolektvingo nesvjesnog),da budemo kao zombiji .Apsoluta koji je postojanje-svjest-blazenstov ti zabolje uvo za religije.Njemu je JEDINO bitno neko bice kroz koje On moze da prosijava kroz Kreaciju.I tacka.Njemu su bitni prosvjetljeni sveci i Majstori.Njemu je bitan zivot,sklad,vrlina,predano sluzenje.

druga stvar,sveti spis je iznimno vazna stvar i Stvarnosti draga,jer moze praktikanta dovesti do jako visokih stanja svjesti i objasniti mu trenutne faze svoga razvoja.Sveti spis moze puknuti osobu koja ga cita jer je Majstor taj isti tekst napunio energetskim zahvatom,napunio ga je duhom svetim ili ti shaktipat zahvatom.Sveti spis je spustanje transcendentalnog na fizicki plan.Ali opet,vecina ljudi ne zna sta da radi sa Svetim spisom nego ga uce napamet ili desifriraju tajnu numerologiju.

Sveti spis je svet u toj mjeri u kojoj vodi prosirenju osobne stvarnosti,svjesti,blazenstva,srece,predanosti,uklanjanju mraka i iluzije iz nas,strahova,zala,pogresnih zelja.To znaci i da vecina spisa spada u tu kategoriju iako ih niko ne smatra svetim.vazi i obrnuto,masu -svetih- spisa su zapravo mrak mrakova koji ubijaju zivot u nama.

Ja sam za situaciju da imamo ogroman broj svetaca i jos veci broj svetih spisa.zapravo,zelio bih da nema potrebe za svetim spisima,da smo svi sveci i da nas Zivot bude sveti Spis,da u fizickoj materiji nasim zivotima urezemo svetost.

EchelonPIA je napisao/la:
- Ono kako ja zamišljam jeste da smo svi jedno, svi isti. A naša duša je dio Velike Duše to jeste Boga. Svi smo jedna sila, samo su neki povezani više, a neki manje s tom Velikom Silom, tj. Bogom.

to sto ti kazes vazi za komponentu u nama koja je apsolutna,a kako ne mogu biti dva ili vise apsoluta,to dolazimo do zakljucka da je nasa Dusa-Svjest zapravo Apsolut-Bog-TEMELJ NASE I CJELOKUPNE STVARNOSTI.Ta komponenta je ISTA u svim tjelima,tj kroz sva tjela sija jedna Svjest.Ali ono sto vazi za Apsolut,ne vazi za relativno.U relativnome moze postojati krishna i milarepa,dva utjelovljena Apsoluta svjesna samih sebe a da oboje imaju drugaciju frekvencu,da drugacije sijaju i da drugacije slave taj Apsolut.to je ljepota toga.Apsolut je Jedan,tj stanje jedinstva,ali u Relativnome svjetu Ga se moze slaviti na razlicite nacine,na beskonacan broj nacina...Ono po cemu se razlikujemo su definicije licnosti-Uma,karmicki agregat nastaao kao posljedice nasih radnji.

Nikako ne mogu biti ISTO ili JEDNO karmicki agregat Isusa koji se dao bicevati da bi odradio svoju misiju i karmicki agregat nekog demona koji je pljuvao na tog Isusa.njihove reakcije u relatvinome su totalno suprotne i drugacije...nemaju slicnosti.

Doduse,i kroz demona i kroz Isusa zivot zivi Bitak,koji je Apsolut.jer jedino On postoji,sve ostalo je iluzija(relativan svjet).

Apsolut nije sila,jer sila ima pocetak,smjer i intenzitet,a to podrazumjeva prostor i vrjeme,a u Apsolutu(stanje samadija) nema VREMENA I PROSTORA,tj vrjeme i prostor su KREACIJA u Bitku-Apsolutu.dakle ta kosmicka Sila moze biti nesto drugo,a sta,to je za drugu temu.

EchelonPIA je napisao/la:
- Ono što nam je 'zadatak' jeste da mislimo dobro i da pronalazimo unutarnji mir. A ako smo pronašli unutarnji mir, pronašli smo i Njega.

slazem se,biti blagonaklon prema svim bicima, pustiti ih neka postoje,ne traziti nista od njih,biti sretan sto su tu i sto postoje,ne vezivati ih za sebe i za svoje sebicnosti.

kad pronadjes unutrasnji mir,pronaci ces Mene ;)


[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimened kol 05, 2012 1:49 pm

EchelonPIA je napisao/la:
Prvo se želim zahvaliti što ste izdvojili vrijeme da mi pomognete.
Ženski spol.
Oni - odnosi se na pastire rimokatoličke Crkve. Toliko sam se naslušala i vidjela gadosti u toj vjeri. Ali uvijek me nešto iznova vraća k njoj. I sami ste svjesni što čine biskupi,svećenici itd. Naslov ove teme jeste '' Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River '' Ne znam da li ste čitali tu knjigu. Ali u njoj se opisuje potpuno druga ( crna ) strana crkve. Vidite, ljudi smo griješimo... Pa zato me sve buni.
Pr. / Mogao je svećenik biti psihički poremećen pa je zato silovao djete. Ali u zadnje vrijeme ih je sve više i više. PA ZAPITA SE ČOVJEK !

Ustvari, tebe ništa ne vraća konkretno katoličkoj religiji, već te privlači svetost i mir u tim prostorima. A ta mir i svetost potječe od molitvi i meditacije ljudi koji su tamo boravili. Sama Crkva nema nikakvu natprirodnu snagu, već snagu imaju njezini vjernici.
Jako je bitno da se spozna da ono što osobi fali je duhovnost i zajedništvo u duhovnosti, a ne konkretna religija. Svaka konkretna religija ima procese kojima nastoji potaknuti duhovnost u pojedincu i to je po meni njezina jedina funkcija. Da potakne čovjeka da razmišlja o duhovnosti.

Sve ostalo, svi ostali običaji, obredi i navade svojstvene nekoj religiji su suvišni i služe samo za pojačavanje ega onih koji su na vlasti u dotičnoj religiji.


EchelonPIA je napisao/la:

Meditacija za mene jeste da se opustim na nekom ugodnom mjestu. I da odgonim od sebe loše stvari, a onda polako da ne mislim ni na dobre stvari, jednostavno da ne mislim na ništa. Mada ne uspjevam postići ono što ja želim. Nikako da uđem u tu drugu dimenziju. Ali bitna je strpljivost zar ne ?

Važno je razumjeti da meditacija nije isto što i duhovnost. Meditacija je samo jedna od tehnika za smirivanje uma kako bi on mogao bolje pratiti što se oko njega događa i kako bi osoba uspješnije slijedila svoj Put. Meditacija nije jedina tehnika za tu svrhu niti je mnogima omiljena tehnika, ali u svakom slučaju je dobra za smirenje aktivnosti uma.
Slično se može postići ispravnom molitvom kao i najobičnijim fizičkim radom koji ne zahtijeva razmišljanje.

Nemoj očekivati da ćeš odmah otići u neku drugu dimenziju kad radiš meditaciju. Često osoba zaspi mnogo prije nego što osjeti da je došlo do nekog značajnijeg pomaka u svijesti. Zato se meditacija radi godinama s različitom uspješnošću. Ona ne garantira uspjeh, ali nam je dobra pomoć.

Ono što ti tražiš je neka instant duhovnost i instant rješenje da se osjetiš ispunjenom. To tako ne ide. Sve ono od čega osjetiš instant smirenje povezano je s tvojom podsvijesti i navikama koje te podsjećaju na bezbrižne dane djetinjstva kad ti je recimo boravak u Crkvi bila tvoja "doza" duhovnosti koja te je držala dalje. Prava duhovnost ne radi u dozama. Ona je stalna i svugdjeprisutna. Ona je budna i stalno aktivna.

[Vrh] Go down
EchelonPIA
Stanica
EchelonPIA


Female
Libra Rooster
Broj postova : 23
Age : 30
Location : Mostar
Registration date : 31.07.2012

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimened kol 05, 2012 7:10 pm

Znači svaka religija me vodi na isti put! Samo u svakoj su drugačije 'tehnike'. Zahvaljujem.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimened kol 05, 2012 11:48 pm

odakle ti tako naivan zakljucak da svaka religija vodi istome ? ;)

to jednostavno NIJE ISTINA.

Ali znas sta vodi ISTOME ?

Stvarnost...Stvarnost je jedna,nema ih vise...Onaj ko istrazuje stvarnost i sve njene aspekte na kraju ce lako shvatiti ko je od utemeljitelja raznih ucenja,religija,sekti bio u pravu u vezi nekih konkretnih stvari i ko je od njih imao koji nivo spoznaje...

Stvarnost je takva kakve jeste,i kao takvu je trebamo spoznati...ono sto stvarnost jeste nemoze da se promjeni ljudskim umovanjem...
[Vrh] Go down
EchelonPIA
Stanica
EchelonPIA


Female
Libra Rooster
Broj postova : 23
Age : 30
Location : Mostar
Registration date : 31.07.2012

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimepon kol 06, 2012 2:00 pm

Ovo je sve tako zbunjujuće..
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimepon kol 06, 2012 4:34 pm

Pa ti barem priznash sebi da si zbunjena,a to je vec OGROMAN korak i nesto najljepse sto mozes napraviti samoj Sebi...Na taj nacin se otvaras spoznaji o Stvarnosti,koja je takva kakva jeste,a najcesce u pocetku tog istrazivanja nase misli o stvarnosti nemaju puno preklapanja sa Stvarnoscu...

sretno u tom istrazivanju hug
[Vrh] Go down
EchelonPIA
Stanica
EchelonPIA


Female
Libra Rooster
Broj postova : 23
Age : 30
Location : Mostar
Registration date : 31.07.2012

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimepon kol 06, 2012 5:29 pm

Bit će zanimljivo :)
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitimepet svi 08, 2015 2:51 pm

sad ces opet moc osjecat...@ kava
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Empty
PostajNaslov: Re: Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River   Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vatikanske ubice; Ispovest bivšeg jezuite - dr Alberto River
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: