Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Simboli i poruke tokom meditacija

Go down 
+3
Dada289
primitive101
Arlena3004
7 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 12:46 am

Imam samo jedno pitanje. Da li ste vi ikada kada ste meditirali ili bili smireni imali osječaj kao da će vam srce iskočiti iz tjela i ubrzani rad srca???

Ne znam, ali meni se to dogodilo par puta uvjek kad bih se smirio uz muziku. Imao sam neki duboki, ali ugodan osječaj kao da ću umrijeti. Vjeruj te mi jako je teško za opisati, i ne volim pričati o takvim stvarima na forumu ili bilo gdje, kao što već znate. I to mi se dogodilo spontano kao i kod većinom mojih meditacija, jednostavno sam jako duboko ušao u sebe. Inače ne meditiram često, nego kad mi spontano dođe onda su mi najjače meditacije i imam iskustva kao ovo što sam vam rekao i još puno puno dubljih znakova o kojem ne bih komentirao. Ovo samo pitam, da vidim da li ima ostalih osoba s takvim iskustvom, jer vidim da ste duhovno dosta daleko...
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 12:48 am

2pac je napisao/la:
Imam samo jedno pitanje. Da li ste vi ikada kada ste meditirali ili bili smireni imali osječaj kao da će vam srce iskočiti iz tjela i ubrzani rad srca???
U meditaciji ne bi smio biti ubrzani puls, naprotiv u dubokim meditacijama dolazi do usporavanja srčanog ritma na minimum. Tako da ne znam što ti doživljavaš da imaš takvu reakciju confused
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 1:03 am

MA ne znam da li je bio ubrzani puls, jer nakon toga osječao sam se jako jako sretno pa možda zbog toga, no bilo je nešto nevjerojatno. Ali nisam baš siguran, jer sve se odvijalo tako brzo a opet tako močno. Ne mogu se sjetiti, ali u trenutku kad sam osječao kao da se odvajam mislim da mi nije bio ubrzani puls tek kada sam osječao veliku sreću. Ne znam sve je bilo nekako brzo. Jedno pitanje Dada289, koliko ti vremenski provodiš meditirajući?
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 1:06 am

Moje meditacije su skoro svakodnevne (ne meditiram kada ne uspijem zbog ukućana, ili ako zaspim prije) i traju u prosjeku oko pola sata.
[Vrh] Go down
Arlena3004
Višestanični organizam
Arlena3004


Female
Taurus Monkey
Broj postova : 38
Age : 43
Registration date : 28.06.2012

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 1:21 am

@2pac Oprosti unaprijed na pitanju ali dali ti koristiš kakve opijate prije meditacije?
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 1:42 am

Citat :
U snovima sam počela dobivati poruke, simbole u obliku, recimo to tako, u obliku MMS-a.

Podsvijest jedino simbolima može komunicirati sa našom sviješću.
Simbol je vrlo plah i teško ga je uloviti i odgonetnuti. Možda iz razloga što je njegova odgonetka
ujedno i njegov prestanak postojanja. Zato ga je teško i opisati riječima jer riječ ne može dovoljno
izraziti vrijednost simbola. Simbol jednostavno treba osjetiti, odnosno pronaći mjesto kamo on pripada.

Doživljaj simbola je vrlo individualan, ne samo zato što taj doživljaj ovisi o iskustvu pojedinca,
nego i zato što proistjece iz njegove cjelokupne osobnosti. I zato svaki čovjek mora naći svoj način
tumačenja simbola. Neka knjiga o simbolima dobro dođe ali uglavnom se radi o individualnim stvarima ;)
[Vrh] Go down
Arlena3004
Višestanični organizam
Arlena3004


Female
Taurus Monkey
Broj postova : 38
Age : 43
Registration date : 28.06.2012

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 1:49 am

wanderer je napisao/la:

Podsvijest jedino simbolima može komunicirati sa našom sviješću.
Simbol je vrlo plah i teško ga je uloviti i odgonetnuti. Možda iz razloga što je njegova odgonetka
ujedno i njegov prestanak postojanja. Zato ga je teško i opisati riječima jer riječ ne može dovoljno
izraziti vrijednost simbola. Simbol jednostavno treba osjetiti, odnosno pronaći mjesto kamo on pripada.

Doživljaj simbola je vrlo individualan, ne samo zato što taj doživljaj ovisi o iskustvu pojedinca,
nego i zato što proistjece iz njegove cjelokupne osobnosti. I zato svaki čovjek mora naći svoj način
tumačenja simbola. Neka knjiga o simbolima dobro dođe ali uglavnom se radi o individualnim stvarima ;)

Znači wait and see miga
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 1:55 am

aha zubo
Dobro došla Arlena :)
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 1:58 am

Arlena3004 je napisao/la:
@2pac Oprosti unaprijed na pitanju ali dali ti koristiš kakve opijate prije meditacije?



Haha, strašno... Zašto bih uopće posegnuo za opijatima, kada samo stvaraju nered u mozgu.
[Vrh] Go down
Arlena3004
Višestanični organizam
Arlena3004


Female
Taurus Monkey
Broj postova : 38
Age : 43
Registration date : 28.06.2012

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 2:09 am

Ne znam pitam samo ne se srditi miga
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 3:00 am

2pac je napisao/la:
Imam samo jedno pitanje. Da li ste vi ikada kada ste meditirali ili bili smireni imali osječaj kao da će vam srce iskočiti iz tjela i ubrzani rad srca???

Ne znam, ali meni se to dogodilo par puta uvjek kad bih se smirio uz muziku. Imao sam neki duboki, ali ugodan osječaj kao da ću umrijeti. Vjeruj te mi jako je teško za opisati, i ne volim pričati o takvim stvarima na forumu ili bilo gdje, kao što već znate. I to mi se dogodilo spontano kao i kod većinom mojih meditacija, jednostavno sam jako duboko ušao u sebe. Inače ne meditiram često, nego kad mi spontano dođe onda su mi najjače meditacije i imam iskustva kao ovo što sam vam rekao i još puno puno dubljih znakova o kojem ne bih komentirao. Ovo samo pitam, da vidim da li ima ostalih osoba s takvim iskustvom, jer vidim da ste duhovno dosta daleko...
2pac je napisao/la:
Imam samo jedno pitanje. Da li ste vi ikada kada ste meditirali ili bili smireni imali osječaj kao da će vam srce iskočiti iz tjela i ubrzani rad srca???

Ne znam, ali meni se to dogodilo par puta uvjek kad bih se smirio uz muziku. Imao sam neki duboki, ali ugodan osječaj kao da ću umrijeti. Vjeruj te mi jako je teško za opisati, i ne volim pričati o takvim stvarima na forumu ili bilo gdje, kao što već znate. I to mi se dogodilo spontano kao i kod većinom mojih meditacija, jednostavno sam jako duboko ušao u sebe. Inače ne meditiram često, nego kad mi spontano dođe onda su mi najjače meditacije i imam iskustva kao ovo što sam vam rekao i još puno puno dubljih znakova o kojem ne bih komentirao. Ovo samo pitam, da vidim da li ima ostalih osoba s takvim iskustvom, jer vidim da ste duhovno dosta daleko...

imo sam ja,i sve ti je to normalno...svaki put kad probijash neke zestoke pranicke blokade imaces takve osjecaje,da umire neki dio -tebe- bash u tome djelu...srce,tj chvor na centralnom energetskom kanalu sushumni je IZNIMNO tezak cvor za probiti,IZNIMNO,i TEK njegovim probijanjem dobijash uvid u Temelj Uma,u mjesto gdje vezanosti Uma za 4 elementa nemaju uporiste,tj gdje te vezanosti trnu,hlade se(nibbana)...uvid u Tao,buddhu,tjelo sklada ili Bozje Volje...

Dok ti je za samadhi dovoljno da uvuces um-pranu u centralni kanal ali totalno je druga stvar probiti srce i inicirati se u nizi kauzal,grlo,preci -abis-...

Kad sam ja prolazio tu fazu definitivno sam mislio da ce mi srce eksplodirati,ali sam zapravo provalio da te senzacije,to gorenje,grcenje i slicno NE POTICE od fizickog srca niti ima nekakve sanse da ja zaustavim fizicko srce,nego sve to potice od oslobadjanja prane zgrcene u anahata cakri...e kad sam to vidio,naavlio sam ko lud da radim kundalini kriye i probijem to dalje..

zapravo,koliko god sam jedno milion puta mislio da ce mi te kriye ubiti fizicko tjelo koliki je bio intenzitet probijanja prancikih blokada i potisnutih sranja u tim djelovima -tjela- a prije svega mislim na srce,grlo i vvise centre,to se sve odnosilo na oslobadjanje elementa vatre,tj kundalini,te przenje vezanosti koja je pranu drzala u zgrcenom stanju te nije bilo opasnosti za smrt fizickog tjela pa cak ni za ostecenja..ostecenja sam ja dobio u samim pocecima,zbog iznenadnog budjenja Kundalini i prelaska u permanentno nedualno stanje svjesti bez fizicke i mentalne pripremljenosti i cistote,ali sva ova zestoka pranicka ciscenja nakon sto sam provalio raznorazne tehnike(prije svega mislim na kundalini kriya yogu) za ciscenja svega iz mene sto nije Istinito i Stvarno mi NISU nanjela nikakve stete koliko god mislio da cu umrjeti nakon svakog ciscenja ...znojenja su bila ogromna,djelovi laznog ja su umirali kao nikada do tad...ali osjecaj blazenstva,ekstaze,srece,ispunjenosti su bili sve veci i veci...beskonacni ;)

tek nakon takvih ZESTOKIH umiranja laznih djelova mene,nastupala bi stanja cistog uma,raznih samadija i dhyana...

ja sam cak namjerno forsirao sve te vezanosti koje korespondiraju sa anahatom a preko toga i sa fizickim srcem i tim djelom ne bih li maksimalno izforsirao srce i oslobodio ga vezanosti...

da tek vidis kad ti grlo ili chelo krene eksplodirat,srce je mala maca za to ;)

eto samo toliko,sve je to normalno,nemas frke,pici dalje i pisi sta osjecas dalje 5

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 3:11 am

MoW je napisao/la:
Možda vizije ovise o tehnici meditacije? Ne znam, neki kažu da je najbolje meditirati na neki objekt, tipa svijeću, dok drugi kažu da samo treba isprazniti Um od svega pa se niti ne meditira na neki predmet.
Ja sam uvijek išao na to pražnjenje Uma (jer mi se nije dalo paliti svijeću zubi) no u stanju praznog Uma ne mogu biti predugo. Uvijek na koncu dođu neke misli, koliko god mislio da ih nema. No dok ih nema, Um je miran i otvoren. Jednom je mislim @Kahali pričao o tome kako je jedan od prvih zadataka adepata zadržati stanje bez misli što duže moguće. To se čini vrlo umjetnim programiranjem, jer bih ja htio da misli jednostavno same prestanu dolaziti, a ne da se ja forsiram da ih nemam. :D

zapravo ono sto je mene odusevilo kod Shakyamuni Buddhe izmedju ostalog je nacin na koji je on prikazao kultivacionu praksu.

On je pokusao da sve objasni na nacin da nema potrebe da sve znas u detalje jer se tako vezujes za formu i sjebesh se jer temelj Uma(buddha,tathaghata) nije dat u formi,te je on pokazao nacin da samo i konstantno,od pocetka do kraja radis upravo to sto kazes ti Mow : prazni Um,prazni Um,prazni Um...sve je iluzija,svaka fluktuacija Uma,odtrpi sve to junacki,a pranicke transformacije ce SE DESITI BEZ OBZIRA dal ti znas kako se desavaju ili ne,.nema potrebe da znas ISTA o silnim sistemima cakri,nadija,pranickih tjela,stadijuma ociscenja,oslobadjanju od 5 agregata,sve je to nepotrebno,jer i to predstavlja fluktuaciju Uma,a sve je to iluzija,san,fatamorgana...Prazni Um,prazni Um,dok sve to ne utrne u Temelju Uma,vajri,dijamantu....

tj prazni pranicki naboj koji veze neki objekat ili scenario Uma za fizicko i ostala tjela....Um jednako prana...

svako to praznjenje je traumaticno(prva plemenita istina Budhe,serva dukham,tj sve je patnja),jer moramo odtrpjeti traumu koja je dovela do vezanosti na prvome mjestu.Ali kako to radimo stalno,pranicki naboj slabi,i misli-emocije gube tu pranicku snagu i ne uznemiravaju Um vise,ne preuzimaju nashu Volju...stalno je Um smiren,te gdje god usmjerimo PAZNJU(ne svjest) vidimo sve fluktuacije takve kakve jesu,vidimo kroz njih cisto bez vezivanja...



[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 3:18 am

Dada289 je napisao/la:
2pac je napisao/la:
Imam samo jedno pitanje. Da li ste vi ikada kada ste meditirali ili bili smireni imali osječaj kao da će vam srce iskočiti iz tjela i ubrzani rad srca???
U meditaciji ne bi smio biti ubrzani puls, naprotiv u dubokim meditacijama dolazi do usporavanja srčanog ritma na minimum. Tako da ne znam što ti doživljavaš da imaš takvu reakciju confused

zato jer se brka stanje smirenosti i totalne apsorbcije Uma(samadhi-dhyana) i stanje ciscenja relativnih energetskih tjela kao ovojnica oko svjesti-Uma da tako kazem...

Ciscenje je voljno nesto, i to je jedna stvar, a spontano,nevoljno(osim ako niste postali Majstor koji u samadi ulazi kad ga volja) ulazenje u stanje ne-volje je druga stvar...

ciscenje je uglavnom burno,znojno,i napeto,jer se oslobadjaju pranicke blokade,te se ocekuje povecanost pulsa i slicno......

Nakon toga,kad se tokovi prane koliko toliko smire i nasa zivotna energija-prana krene da tece optimalnije nego prije,osjecamo ZBOG TOGA veliko olaksanje,smirenost,prazan Um(um prazan od napetosti koje ga tjeraju da napravi neku fluktuaciju,da prozivi neki scenario ili da uradi nesto),te srecu,blazenstvo i oslobodjenje od patnje...
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimeuto kol 14, 2012 9:33 pm

primitive101 je napisao/la:


ciscenje je uglavnom burno,znojno,i napeto,jer se oslobadjaju pranicke blokade,te se ocekuje povecanost pulsa i slicno...

Dobro, a zašto se takvo nešto nije meni nikada desilo? Mislim ako se trebaju osloboditi blokade? Mislim da ih imam dosta... confused
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 1:01 am

@ dada...pa prije svega samo mislio na neka zestoka ciscenja a ne na meditaciju tipa 15 minuta dnevno izmedju zajebavanja...

kazes da ih imas,ali to mi nista ne govori o tome kako ih praznis niti da li si ih ispraznila kako spada....

kao sto rekoh niko ne meditira nego radi ko zna sta sa svojim umom i to zove meditacijom,jer meditacija je ne-voljno stanje,a nikako nesto sto mozes voljno uraditi...

tako da kad mi neko kaze da meditira a spominje mi vizije,slike i slicno tu se ne radi o dhyani nego o necem drugome,nekakvim fenomenima vezanim za Um i energetska tjela oko njega...

vise bi mi neko objasnio sta zapravo radi kad bi detaljnije objasnio sta radi sa svojim umom i podsvjescu,jer ovako svako kaze ja meditiram a svako radi totalno drugacije vjezbe i ima drugacije efekte...

ukoliko mene neko pita najzesca tehnika ciscenja je Babajijeva Kundalini kriya yoga,sa raznoraznim forama tipa kechari mudre,kontrakcije medjice,kajanja spojenog sa kriyama koje se aktiviraju spontano i dovode razna smeca do unutrasnjeg Oka Istine u sushumni itd...

Budhina vipassana je takodje zestoka u smislu izravnog suocavanja sa traumaticnim sadrzajem i razgradnjom karmickog agregata...

za obje tehnike vazi da praktikant radi dobro tu tehniku tj cisti karmicki agregat ukoliko se dosta znoji ;)

ma daj zamisli da te neko maltretiro u srednjoj skoli,konst godinu dana i sad ti trebas odvrtiti sve to u svojoj glavi u toku od sat vremena,maksimalno se prepustiti tome sadrzaju,tj opet postati ta licnost koju traumatiziraju,i sve to nekako isprazniti,...pa covjece srce bi ti pocelo raditi milion na sat,znojio bi se ko lud,jer opet prozivljavas sve to...

e to je po meni ciscenje,to je yoga....praznjenje potisnutih astralnih larvi...tu se vidi ko ima muda gledati unutrasnjim Okom Apsolutnu Istinu o sebi samom bez da ustukne i pobjegne...



[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 1:10 am

@Primitive, nemoj se naljuti na moj post, ali...

Kao prvo, ja svoje svakodnevno nakupljeno smeće izbacujem iz sebe na jedan svoj specifičan način, nije bitno koji, ali odlazim spavati "čista".
Drugo, osobno, programske stvari poput pravila kako se treba medirati i kako se neke stvari trebaju odvijati u samoj meditaciji, s oprostenjem, ne pušim. Jer svi smo mi individue, i svi bi mi trebali raditi intuitivno. Da, naravno, smjernice moraju postojati, ali kao uvod u ono što dolazi nakon toga. JA vizija u meditacijama nemam skoro ni jednu, moj Um je prazan koliko može biti, jer nisam praktikant meditiranja takav da sam sav svoj život predodredila tome, ali ono što dobivam od meditacije, i način na koji sagledavam na život me dovoljno ispunjava da mogu reći da to radim ispravno i točno onako kako trebam.
[Vrh] Go down
Arlena3004
Višestanični organizam
Arlena3004


Female
Taurus Monkey
Broj postova : 38
Age : 43
Registration date : 28.06.2012

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 1:14 am

primitive101 je napisao/la:


meni su se desavale dosta takvih snova ili vizija kroz duboke meditacije i stvarno je zanimljivo kad se to tako podudari sa stvarnoscu,kad zapises to i pocnes lagano shvatati sta koji simboli znace za tebe,jer kad se neki sadrzaj astralnog tjela druge osobe krene izljevati u tvoje tjelo,iste informacije ce traziti najblize strukture u tvome mozgu radi rezoniranja,gdje je jako rjetko da se desi da sadrzaj tvoga sna ili vizije bude identican stvarnom desavanju koje prolazi neka druga osoba u zivotu,nego ce prilikom prenosa njenog iskustva do tebe,doci do filtriranja i pokusaja svodjenja astralnog sadrzaja(oblika i formi) te osobe na sadrzaj koji u tebi izaziva slicne osjecaje...

Pitanje za tebe:

primitive101 je napisao/la:

tako da kad mi neko kaze da meditira a spominje mi vizije,slike i slicno tu se ne radi o dhyani nego o necem drugome,nekakvim fenomenima vezanim za Um i energetska tjela oko njega...

Ako vizije nisu dio meditacija, kako se to isto tebi dešavalo? Po tome ja ne meditiram nego lupam praznu slamu?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:01 am

Dada289 je napisao/la:
@Primitive, nemoj se naljuti na moj post, ali...

Kao prvo, ja svoje svakodnevno nakupljeno smeće izbacujem iz sebe na jedan svoj specifičan način, nije bitno koji, ali odlazim spavati "čista".
Drugo, osobno, programske stvari poput pravila kako se treba medirati i kako se neke stvari trebaju odvijati u samoj meditaciji, s oprostenjem, ne pušim. Jer svi smo mi individue, i svi bi mi trebali raditi intuitivno. Da, naravno, smjernice moraju postojati, ali kao uvod u ono što dolazi nakon toga. JA vizija u meditacijama nemam skoro ni jednu, moj Um je prazan koliko može biti, jer nisam praktikant meditiranja takav da sam sav svoj život predodredila tome, ali ono što dobivam od meditacije, i način na koji sagledavam na život me dovoljno ispunjava da mogu reći da to radim ispravno i točno onako kako trebam.

pa dobro to je divno,ali opet mi ne govoris nista o intenzitetu svega toga a to je npr mozda bitno jer smo poceli pricati o znojenju i slicno..

sve je to ok,zivot ti je ispunjen,i meditacija ti pomaze u svemu tome,ali ja sam mozda preostar i mozda previse nerealno ocekujem da intenzitet ciscenja i prakse bude kod svih isti a nije zapravo...

jer upravo na to sam mislio,kad se prica o meditaciji i slicno ja tu nekako volim pricati o malo zescim iskustvima i transformacijama a ne o tome -kako je meni zivot sad divan-...znam da ti je divan,ali mozda je to iz neke druge perspektive i dalje patnja i mrak...

ne moras ti pusiti pravila,ali ja i ne pricam o pravilima nego o uzrocno-posljedicnim vezama,tj da bi nesto postigao MORAS tacno to i to odraditi inace neces to postici...ako zelis napucat biceps moras dizat tacno tu i tu kilazu,a to vazi i za neke stadijume u kultivacionoj praksi...jesmo individue,ali tjela i umovi su sastavljeni od iste gradje...

[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:13 am

Intenzitet mojih meditacija je dovoljno jak da se ja osjećam ispunjeno i jako nakon što od meditiram. Fizički, ni jednom nisam imala neku posljedicu tokom samih meditacija.

Što su po tebi žešća iskustva transformacija? Transformacija svijesti? Pogled na svijet nakon meditacija? Eh, da znaš kako je moj put išao, i koliko sam "znoja" izgubila dok sam došla do ovdje... ali nisam ni na 10% svoga puta!

Moj je život točno onakav kakvog ga želim, i trebam ovog trena. Nebitno da li je divan ili je pun trnja i kamenja.

Pravila su nas dovela do ovog stadija u kojem jesmo, u kojem većina je, pravila napuhavaju naš Ego, i rade nas ovakvima kakvi postajemo. I Egom uništavamo sami sebe! Ne NE MORAŠ točno pratiti put osoba koje stvaraju pravila, ne moraš prihvatiti njihov autoritet, nego trebaš rditi na sebi, a ne raditi na sebi pod tuđim pravilima, jer tad ne radiš na sebi nego za njih. Iste smo građe, na fizičkoj razini, ali NITKO ne upotrebljava Um na istoj razini, sa istim smislom i istim Ciljem.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:15 am

Arlena3004 je napisao/la:
primitive101 je napisao/la:


meni su se desavale dosta takvih snova ili vizija kroz duboke meditacije i stvarno je zanimljivo kad se to tako podudari sa stvarnoscu,kad zapises to i pocnes lagano shvatati sta koji simboli znace za tebe,jer kad se neki sadrzaj astralnog tjela druge osobe krene izljevati u tvoje tjelo,iste informacije ce traziti najblize strukture u tvome mozgu radi rezoniranja,gdje je jako rjetko da se desi da sadrzaj tvoga sna ili vizije bude identican stvarnom desavanju koje prolazi neka druga osoba u zivotu,nego ce prilikom prenosa njenog iskustva do tebe,doci do filtriranja i pokusaja svodjenja astralnog sadrzaja(oblika i formi) te osobe na sadrzaj koji u tebi izaziva slicne osjecaje...

Pitanje za tebe:

primitive101 je napisao/la:

tako da kad mi neko kaze da meditira a spominje mi vizije,slike i slicno tu se ne radi o dhyani nego o necem drugome,nekakvim fenomenima vezanim za Um i energetska tjela oko njega...

Ako vizije nisu dio meditacija, kako se to isto tebi dešavalo? Po tome ja ne meditiram nego lupam praznu slamu?

ma radi se o tome bejbe da ja malo cjepidlacim a zapravo zelim reci da 80-90 ljudi sto -meditira- NIKAD u svome zivotu NECE ili NISU iskusili PRVU DHYANU,tj stanje mentalne apsorbcije...

THE FIRST DHYANA

Whenever a meditator can finally detach themselves from the view of being a physical body, or having a physical form, then the first dhyana can finally be attained. This sort of detachment will produce a wonderful experience of mental joy (or happiness) along with a comfortable feeling of physical bliss felt in every body cell. But you can only achieve this state if you detach from the body and mind, for that is the only way in which this physical bliss and mental joy will arise.

In the past, many Christian saints and lay cultivators were often described as having entered a state of "rapture," and many of these historical accounts used this term to refer to the joy and bliss characteristics of the first dhyana attainment. Of course, whether or not this was actually the first dhyana, or simply emotional fervor (as often seen in bhakti worship), depended upon whether or not a number of other dhyana characteristics were there as well.

If we connect the statements from the Esoteric and Tao schools that "bliss arises when the jing descends," "when full of jing, a practitioner does not think of sex," and "jing transforms into chi," we can correctly surmise that the first dhyana is somehow related to transformations involving a spiritual practitioner's jing and chi. Furthermore, an extremely intelligent person can pull together various other cultivation teachings we have gone over to understand how the first dhyana becomes the actual target of sexual cultivation practice, and how it corresponds to the bliss and emptiness brought about by kundalini cultivation. In short, the fact that the first dhyana involves mental joy and physical bliss, which are related to jing and chi, strongly suggests that its achievement involves attaining a state of harmony between the physical and mental natures.

When, as a meditation practitioner, you can actually succeed in abandoning the rigid mental hold you usually have on your physical body, and become free of habitually clinging to its sensations as well as free of the idea of being a body, you will naturally experience some degree of psychological joy and physical bliss. You will experience them because when you totally let go of the body and the mind, your chi circulations will flow freely without restriction. This free circulation will, in turn, produce positive mental and physical states.

Achieving the first dhyana does not necessarily mean that you will be free of the skandha of sensation, yet it does indicate definite progress towards the Tao. In addition, the very fact that bliss and joy arise through the first dhyana accomplishment serves to remind us that the root of the body (which experiences bliss) and mind (which experiences joy) are one, which should help focus our efforts in cultivation attainment.

When you attain the first dhyana, you will experience such mental joy and physical comfort in every cell that the experience will far surpass anything available within the Desire Realm, including sexual orgasm. Thus, you will get a taste of the pleasurable state experienced every moment within the higher Desire Realm heavens, and this bliss will signify a transformation beginning to take place in every cell of your body. But to attain this experiential realm, it is absolutely necessary that you first achieve one-pointed concentration, and there are various factors that can interfere with this accomplishment.


dhyana tj meditacija(a zapravo je to uzasno pogresan prjevod te sanskritske rjeci na latinski) je dakle nesto skroz drugo...

nema ti tu vizija,vizije su dobijanje uvida u neko energetsko tjelo,npr astral-mental,ili kauzal odredjene dubine,svoje ili tudje... dobijao sam i ja svakakve vizije,ogroman broj njih,brutalno shokantnih i slicno,al to nema veze sa dhyanom nego sa otvaranjem nekih visih energetskih centara...dhyana je jednostavno totalna ekstaza,nema tu tebe da dobijas nekakvu viziju...jedino nekakvo prelazno stanje izmedju dhyane-samadija u neko relativno tjelo...


otvoris dio svoga astralnog tjela i dobijes nekakvu viziju,dakle forme i oblici su astralne supstance..vizije mogu biti i kauzalne,ali one se preljevaju u astral i preko njega u fizicki mozak i tu moras biti majstor da to analiziras,objektivno...

u vezi klasifikacija dhayana kao predstanica do dobijanja uvida u Tao,tj temelj Bozje Volje,Uma predlazem ovaj sajt od Williama Bodrija,Ucenika Budhe Nana(valjda je ziv jos,neam pojma)...

nerealno dobar sajt...bash nerealno...

meditationexpert.com


Zadnja promjena: primitive101; sri kol 15, 2012 2:28 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:21 am

Dada289 je napisao/la:


Što su po tebi žešća iskustva transformacija? Transformacija svijesti? Pogled na svijet nakon meditacija? Eh, da znaš kako je moj put išao, i koliko sam "znoja" izgubila dok sam došla do ovdje... ali nisam ni na 10% svoga puta!


npr probijanje srca na sushumni i dobijanje Uvida u Temelj Volje,dharmakayu,mjesto gdje se gasi tj trne karmicki agregat,pocetak lucenja nektara amrite iz grla kojeg pijes u kecahri mudri sa jezikom koji dodiruje vrh grla,totalna transformacija epifize i hipofize,gdje ti Um postaje kao grom-dijamant,sve misli su postale kao laser,mozesh gledati energetske ovojnice ljudi i bica oko sebe i uopste svega sastavljenog od 4 elementa i slicno...

dakle tu ne pricam o samadiju,tj spoznaji Apsoluta koje je iskustvo koje dodje i prodje,nego o kljucnoj tacki utrnuca vezanosti Uma za supstance sastavljene od 4 elementa....kulminacija ciscenja koja rezultira gasenjem svega -ljudskog- i astralnog gledanja na stvarnost u temelju uma...

a i to je mala maca od iskustva kakva idu poslje...
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:25 am

primitive101 je napisao/la:

npr probijanje srca na sushumni i dobijanje Uvida u Temelj Volje,dharmakayu,mjesto gdje se gasi tj trne karmicki agregat,pocetak lucenja nektara amrite iz grla kojeg pijes u kecahri mudri sa jezikom koji dodiruje vrh grla,totalna transformacija epifize i hipofize,gdje ti Um postaje kao grom-dijamant,sve misli su postale kao laser,mozesh gledati energetske ovojnice ljudi i bica oko sebe i uopste svega sastavljenog od 4 elementa i slicno...

a i to je mala maca od iskustva kakva idu poslje...

Zar nije cjelokupna bit sveg postojanja u svim dimenzijama života jedna mala divna JEDNOSTAVNOST?

Kada se shvati koliko je jednostavnost bitna, i jedino važna, cijeli prostorno vremenski kontinuum će dobiti smisao, i svi ćemo biti ujedinjeni u njoj.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 2:37 am

po meni je to naivno razmisljanje i ne znam koliko ima smisla...znam ja tacno na sta ti asociras,ti mislis na sklad,jednostavnost,mirnocu i slicno,vrsenje Bozje Volje i to,ali TEK kad dobijes Uvid u Temelj Uma,tj bozje Volje(ne Boga kao Apsoluta),Tao,tjelo dharme(sklada) ces poceti zivjeti jednostavno,i vrsiti sklad...dharmu,sklad,pravdu,a TO NEMA VEZE sa astralnim ljudskim konceptima pravde...

naravno,svrha je biti sasvim obican covjek koji je skladan sa svime,ali da li je to neko zasita postigao ili ne to je drugi par rukava...

da vidis kako ljudi naglo izgube jednostavnost kad im neko umre u porodici,kad dobiju otkaz,napusti ih cura i slicno....na bice koje je postalo Jedno sa dharmom,to NEMA uticaja,nema...ne hvata ga za nista...nema ga...nema plakanja,kukanja...kakva smrt i to,on je to prevaziso,jer ga svejedno nema-ima,tu je a nije...nece on sad odjednom pocet da se ponasa kao astralni ljudi,da mu krenu pucati astralne larve koje odjednom preuzmu njegovu Volju pa se naglo gubi Volja Pravde,bozje volje u njemu..odavno je on ispuco sve te larve koje su sacinjavale ono sto je on smatrao kao ja a zapravo je agregat karme.



nije utrnuce neka zajebancija pa da si cas utrnut a cas nisi...da cas imas Tao pa ga gubis...to onda nije Tao kako kaze Lao Tzu...Kad predjes abis izmedju srca i grla ti si svoju verziju jednostavnosti ubio i prepustio svoju Volju volji ugradjenoj u svemir...nema tebe sastavljenog od 4 elementa nego kroz tebe ide Bozja Volja(koju je nemoguce shvatiti iz astrala,mislim nema smisla ni pokusavati)....

dakle svidja mi se tvoj opis svega toga,ali da li je to bash To ili samo mala priprema za To ;)))



[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 3:23 pm

Ovako, o Bibliji možete nastaviti na Biblija i Judeohrišćanski moral, a o meditaciji na ovoj temi.

@Izrael ako želiš možeš ti otvoriti i novu temu i uvodnom postu navesti o čemu bi se raspravljalo.

@Svi izbrisat ću ovaj post nakon što ga svi vide, kao što ću izbrisati i zadnja tri posta koja smo napisali na ovoj temi, tj. moj, Dadin i Izraelin
[Vrh] Go down
Arlena3004
Višestanični organizam
Arlena3004


Female
Taurus Monkey
Broj postova : 38
Age : 43
Registration date : 28.06.2012

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitimesri kol 15, 2012 3:38 pm

primitive101 je napisao/la:
ma radi se o tome bejbe da ja malo cjepidlacim a zapravo zelim reci da 80-90 ljudi sto -meditira- NIKAD u svome zivotu NECE ili NISU iskusili PRVU DHYANU,tj stanje mentalne apsorbcije...

Hvala ti bejbe lovely na postu, samo što si mi sad zadao posla za cijeli dan. 5
[Vrh] Go down
Sponsored content





Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Simboli i poruke tokom meditacija
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Meditacija
» Simboli
» Meditacija Ram Bahadur Bomjona
» aaaaah te poruke

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: