Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Vještice

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next
Autor/icaPoruka
casperzg
Prašina

Male
Virgo Monkey
Broj postova : 7
Registration date : 07.12.2011

PostajNaslov: bit ce bolje :)   sri pro 07, 2011 2:22 pm

ali opet ,ima svega,ne vjerujem ,a i vjerujem...ali u jedno sam siguran ...zasigurno su se modernizirali i poceli koristiti usisavace za let ..... ides lol

zaboravih dodati...povezujete tzv.vjestice sa sotonizmom,ali niste razislili da ,ustvari,niti nema vjestica koje su stare,grbave debele ikoje zive u kucici od slatkisa,naprotiv,nije hse s crkvom u srednjem vijeku bilo za zaebavat,bilo je dovoljno da vas netko optuzi da ste vjestica i crkva bi urigirala brze nego da ste ubili covjeka,no sto jos ,dovoljno mu je bilo da se zakume na sudu (lazno,naravno) da vas je vidio da vracate iiii eto vec spremaju vatricu za flambiranje,moj stav...crkva kao institucija je nametnula losu reputaciju o vjesticama kao ,toboze,zlim,pakosnim i sotoniziranim skupinama koje jedu malu decu i vracaju ...ma dajjte ,molim vas ,..
[Vrh] Go down
lela
Prašina

Female
Capricorn Horse
Broj postova : 3
Registration date : 28.11.2011

PostajNaslov: Re: Vještice   sri pro 07, 2011 3:32 pm

Korplikan je napisao/la:
lela je napisao/la:

mislim da si totalno zabrazdio u pogrešne vode... ako želiš kritizirati i biti "duhovit" onda to radi sa ekipom u lokalnom bircu. a ako imas imalo poštovanja prema nekome i nečemu u što nisi upučen - nemoj više posječivati ovakve forume. Nećeš naći ono što tražiš....
A pod "ostale misterije" sigurno ne spadaju likovi iz crtića (vještice kao ružne babe sa bradavicama i letečim metlama).
i oprosti ako sam te uvrijedila... recimo da mi nije bila namjera evil

moš mislit kak nije, samo me tjeraš s foruma
Pod ostale misterije spadaju utoliko što se ne zna o njima nešto i misteriozni su, bave se sotonizmom i iako ne lete na metli, bave se lošim stvarima. Takve se progonilo u srednjem vijeku i ja ne vjerujem da su stvarno imale moći nekakve i samim tim ne vjerujem da su s razlogom hvatani i zapaljivani.
za razliku od ovih travara koji posjeduju znanje o napitcima i šta ja znam šta o čemu se tu očito raspravlja.

eto, jasnije? a sad idi vrijeđat nekog drugog u svoju lokalnu birtiju

Nemoj me krivo shvatiti, nitko tebe ne tjera. lol! samo sam ti pokušala ukazati na tvoju zabludu... i neznanje.
a ako si ikada i gledao crtiće sa vješticama, one su se uvijek bavile travarstvom, a ne hokus pokus čarolijama...za to su u crtićima zaduženi čarobnjaci... a moći imaju super junaci.... tek tako da pojasnimo neke "činjenice"... evil
al' nemoj se dati istjerati sa ovakvog foruma. Ljudi kao ti nam samo pokazuju i dokazuju količinu neznanja i zablude u ovom svijetu i to je ponekad potrebno imati pored sebe.. miga
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba

Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Registration date : 14.10.2011

PostajNaslov: Re: Vještice   čet pro 08, 2011 2:58 pm

Ja sigurno pod pojmom vjestice smatram zle osobe koje se bave mracnim stvarima.

Travari su ljudi koji zive i rade u skladu sa prirodom, zar ne?
Narodna medicina je poznata od davnina......

A za svaku bolest Bog je stvorio lijek...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Vještice   uto pro 13, 2011 7:03 pm

Prave vještice ne bave se samo herbalizmom i fitoterapijom (liječenjem biljem), prava vještica mora se baviti i drugim Znanjima koja su obuhvaćena i koja su nerazdvojni dio prastarog Nauka. Vještica koja bi se samo bavila biljem bila bi priučena Vještica ili Vještica pod navodnicima.
One se bave i tehnikama Jansovidnosti, bave se Uvježbavanjem Čula i razumjevanjima Elemenata, Prava Vještica Shvaća principe kretanja i mehanizama u Prirodi i zato živi u skladu sa njima Više nego običan čovjek.
Vještica za mene ima prvenstvaeno pozitivan predznak, a još kvalitetniji i suptilniji sufix .
Kada bi netko bio dovoljno sretan da ima u blizini u susjedstvu Vješticu od nje bi načelno i u globalu imao samo koristi, ne obrnuto, ovo je zato što se Vještice brinu za svoju okolinu, brinu se za bilje koje u okolici raste, brine se za izvjesna "prljava" ili neželjena energetska kretanja koje posebno postavljenim elektriziranim, impregniranim i magnetiziranim predmetima čisti odnosno onemogućuje. AKo imate u susjedstvu Učenu i pravu Vješticu vjerovatno živite u kući ili 'Kvartu0 koji je pretežno čist od raznih mogućih zaostalih ili ustajalih energetskih kretanja ili eventualnih entiteta, vjerovatno su takodjer podzemne vode, Harterove linije ili bilo što slično što može negativno utjecati daleko od vas.
Sve u svemu radije bih imao za susjedu Vješticu nego nekog malogradjanskog seljačića koji živi "normalnim" životom ispijajući na dnevnoj bazi litre pive uz nogomet, koji živi u finoj i "Normalnoj" hrvatskoj familiji u kojoj je Mužijak šef Kuće i istuče ženu kad "previše sere", a može i "preventivno" i jedva čeka Mirka Filipovića koji će sa udarcom u glavu (od 690kg) napraviti frakturu lubanje nekom Brazilcu pa će se zbog toga on sa svojim prijateljima "pravim Hrvatima" radovati uz velike količine nisko fermentiranog kemijskog alkohola koju znamo pod imenom "Ožujska" ...
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac

Male
Aquarius Rat
Broj postova : 559
Registration date : 08.10.2009

PostajNaslov: Re: Vještice   sri pro 14, 2011 1:04 am

Citat :
Sve u svemu radije bih imao za susjedu Vješticu nego nekog malogradjanskog seljačića koji živi "normalnim" životom ispijajući na dnevnoj bazi litre pive uz nogomet, koji živi u finoj i "Normalnoj" hrvatskoj familiji u kojoj je Mužijak šef Kuće i istuče ženu kad "previše sere", a može i "preventivno" i jedva čeka Mirka Filipovića koji će sa udarcom u glavu (od 690kg) napraviti frakturu lubanje nekom Brazilcu pa će se zbog toga on sa svojim prijateljima "pravim Hrvatima" radovati uz velike količine nisko fermentiranog kemijskog alkohola koju znamo pod imenom "Ožujska" ...

U najnovije vrijeme takvih Hrvata više nema, sada ima takvih antihrvata koji ga idu gledati jer znaju da je mnogo vjerojatnije da neće Filipović Brazilcu nego će Brazilac Filipoviću takav high kick prirediti. zubi

No da se vratimo na temu…

Citat :
Kada bi netko bio dovoljno sretan da ima u blizini u susjedstvu Vješticu od nje bi načelno i u globalu imao samo koristi, ne obrnuto, ovo je zato što se Vještice brinu za svoju okolinu, brinu se za bilje koje u okolici raste, brine se za izvjesna "prljava" ili neželjena energetska kretanja koje posebno postavljenim elektriziranim, impregniranim i magnetiziranim predmetima čisti odnosno onemogućuje.

Ta ''prljava'' i(li) neželjena energetska kretanja od čega se ona točno 'sastoje' i kako bi ona konkretno trebala (negativno) (na mene) djelovati?

Da li ako sam ja u blizini tih negativnih energetskih kretanja donosim neispravne odluke ili mi je nešto uskraćeno? Jel može primjer? (ovo ne pitam zato što se nastojim 'izrugati' ovome nego pitam jer me neki detalji u vezi mogućeg odgovora zanimaju tipa da li ja pod utjecajem tih negativnih kretanja nailazim na lošije misli ili sam manje svijestan lošijih misli ili sam jednostavno lošijeg zdravlja ili je pak sve isto kao i kod običnih kretanja ali je veća vjerojatnost da bane nekakva nagla nesreća (u obliku realizirane kletve) ili nešto od ovoga je a nešto nije ili je pak nešto sasvim deseto što nema veze sa svim ovim nabrojanim)

Citat :
AKo imate u susjedstvu Učenu i pravu Vješticu vjerovatno živite u kući ili 'Kvartu0 koji je pretežno čist od raznih mogućih zaostalih ili ustajalih energetskih kretanja ili eventualnih entiteta, vjerovatno su takodjer podzemne vode, Harterove linije ili bilo što slično što može negativno utjecati daleko od vas.

Da li to znači da bih se ja trebao jednostavno kloniti podzemnih voda i Harterovih linija? Pa pučanstvo općenito ne bi smjelo obitavati tamo ili bi moglo obitavati ali tek uz prisustvo kakvih drugih izvora 'pozitivnih kretanja' (koji bi trebali nekako neutralizirati ovaj negativan učinak podzemnih voda i Harterovih linija)?

Poz. :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Vještice   sri pro 21, 2011 3:34 am

Odgovorim ti detaljno za koji dan..
[Vrh] Go down
ukiss
Riba

Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Registration date : 16.06.2010

PostajNaslov: Re: Vještice   sri pro 28, 2011 6:10 pm

Koliko ja znam,Vi Pricati Samo O Vestici Kao Zeni A Npr Ima Mnogo Muskaraca Koji Se Bave magijom,Wiccom,Ja Istrazujem,Od nedavno sam poceo i polako da radim osnove i sve vezano za Wiccu Ali,Nemam Sa Kim To Da Podelim I malo Mi je Tesko...Byw Kahali,Veoma Imas Ubedljive I Pravicne Statove O Vesticama I o Magiji Uopste ^___________^
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Vještice   sri sij 04, 2012 11:24 pm

Uh, al se ovde zabrazdilo (baš me dugo nije bilo) ;-)
Prvo, nemojte vređati, ovo nije ni mesto ni prilika...
Dalje, da razjasnimo: "veštica" je, izgleda i na žalost, širok pojam u današnje vreme...
Nikako ga ne treba poistovećivati sa srednjovekovnim crkvenjačkim pojmom. Postoji razlog zašto se ovaj period naziva mračno doba!!! Sva stara znanja su zaboravljena, nauke su stagnirale, prave duhovnosti nije bilo a muška dominacija je uzimala prevagu. Crkva je služila (kao da je danas mnogo drugačije, ali bar je suptilnije) kao element kontrole, zatupljivanja, zastrašivanja, pretnji... iskupljenja su se kupovala, sami "sveti ljudi" su bili oličenje svega što su na sva usta pljuvali i ... imali su neverovatan strah od žena!!! :-P
Ne želim ovom prilikom ulaziti u zašto (mada "dobri" razlozi postoje), ali trebalo je po svaku cenu sputati tu potencijalnu opasnost - žene. I sredstva nisu birana. Kako je hrišćanstvo za 10-ak vekova prevalilo put od postojanja žena-sveštenica (za šta postoje solidna svedočenja u prvim vekovima nove ere) do besramnog mučenja, spaljivanja i ubijanja svake žene koja je po bilo kom osnovu "iskakala" iz njihovih šablona???
Travarke, učene žene, pismene žene, žene koje su htele iole misliti svojom glavom - bile su označene kao "veštice", i propaganda je, kao što se iz nekih ranijih postova vidi, solidno uspela, na žalost...
Teško mi je samo da poverujem da su ovakve zablude tipa zle, žele da naude, bave se crnom magijom (glupog li izraza, kao da magija ima boje - pitam se kakva li je ružičasta magija????) i sl. i danas prisutne, kada je dovoljno proguglati i malo se informisati. Ne morate ići stazom prosvetljenja da ne bi bili glupi... samo malo mislite svojom glavom (nije teško, kad se stekne navika) *

Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Vještice   sri sij 04, 2012 11:29 pm

Obitavanje na negativnim energijama najčešće negativno utiče na spavanje, snove, ali može dovesti i do opšte iscrpljenosti a u nekim slučajevima i do bolesti.
S druge strane ne verujem da ti mogu uticati na misli u smislu rasuđivanje...
Danas ljudi često pri kupovini ili opremanju stambenog prostora pozivaju nekoga da isti "pregleda" rašljama, viskom ili već na neki način. Nakon postavljanja dijagnoze, mnoge se stvari mogu izbalansirati. Slučajno znam jedan primer - čoveka koji za dijagnozu koristi visak, a za balansiranje kristale kverca, ali sigurno ima mnogih načina... *

Prašina

Male
Scorpio Buffalo
Broj postova : 2
Registration date : 06.07.2012

PostajNaslov: Re: Vještice   pet srp 06, 2012 4:42 pm

Jeste čuli za dokumentarni film Blair Witch Project,valjda se ovako pise.
Radi se o grupi studenata koji su čuli price o vjestici i zaputili se u sumi da bi istrazivali,i snimali su sve kamerom,svi oni su nestali i dan danas se traže,ali video zapis je pronađen i priakzvia sta se zapravo desilo.
Pogledajte :)
[Vrh] Go down
Q
Riba

Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 170
Registration date : 14.12.2009

PostajNaslov: Re: Vještice   pet srp 06, 2012 7:49 pm

Film nije dokumentarac, več dobro napravljeni niskobudžetni horor.
[Vrh] Go down
damiani
Prašina

Male
Aries Rat
Broj postova : 5
Registration date : 17.07.2012

PostajNaslov: Re: Vještice   uto srp 17, 2012 12:49 am

Pozdrav svima!
Da li ima neko iz BIH ovdje, volio bih stupiti u kontakt sa istomisljenicima iz moje drzave.
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica

Female
Gemini Horse
Broj postova : 19
Registration date : 16.07.2012

PostajNaslov: Re: Vještice   uto srp 17, 2012 10:31 pm

damiani je napisao/la:
Pozdrav svima!
Da li ima neko iz BIH ovdje, volio bih stupiti u kontakt sa istomisljenicima iz moje drzave.

A koje je to tvoje misljenje ? :)
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica

Female
Gemini Horse

PostajNaslov: Re: Vještice   uto srp 17, 2012 10:32 pm

nixonstyle je napisao/la:
Jeste čuli za dokumentarni film Blair Witch Project,valjda se ovako pise.
Radi se o grupi studenata koji su čuli price o vjestici i zaputili se u sumi da bi istrazivali,i snimali su sve kamerom,svi oni su nestali i dan danas se traže,ali video zapis je pronađen i priakzvia sta se zapravo desilo.
Pogledajte :)

Ja sam gledala,mocno :D
Ali nije dokumentarac.

A sto se tice vjerovanja u magija,naravno,zasto ne bi postojala,'ko ne vjeruje nek pokusa ;)
To je sala naravno,ne pokusavajte nista u cemu niste sigurni,jer jednom kad se u to uvucete nema izlaza ;))
[Vrh] Go down
damiani
Prašina

Male
Aries Rat

PostajNaslov: Re: Vještice   sri srp 18, 2012 12:46 pm

Pa mislio sam na ovo, nekog koga zanima ova tema... ovde kod mene u Banja Luci ne znam nikog, na to sam mislio...
[Vrh] Go down
sanjak
Majmun

Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Registration date : 26.09.2010

PostajNaslov: Re: Vještice   čet srp 19, 2012 5:20 pm

Ja sam iz Banja Luke.
[Vrh] Go down
damiani
Prašina

Male
Aries Rat

PostajNaslov: Re: Vještice   čet srp 19, 2012 8:00 pm

o pa super..bas mi je drago :)
jel nas ima koliko u BL ja sam iz Prijedora tacnije
[Vrh] Go down
sanjak
Majmun

Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Registration date : 26.09.2010

PostajNaslov: Re: Vještice   čet srp 19, 2012 8:25 pm

Ne znam iskreno koliko nas ima iz BL.
Ti si prvi za kojeg znam da je iz BL.
Sigurno ima jos neko iz BIH,samo rjedje dolaze na forum.
[Vrh] Go down
damiani
Prašina

Male
Aries Rat

PostajNaslov: Re: Vještice   čet srp 19, 2012 10:00 pm

pa moramo se sastati negdje ...
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica

Female
Gemini Horse

PostajNaslov: Re: Vještice   čet srp 19, 2012 11:44 pm

damiani je napisao/la:
pa moramo se sastati negdje ...

Ja sam iz BiH,al nisam iz BL,ja sam iz Viteza lolcina lolcina
[Vrh] Go down
damiani
Prašina

Male
Aries Rat

PostajNaslov: Re: Vještice   pet srp 20, 2012 10:40 am

Annewellx super! Nema veze sto nisi iz BL, drago mi je da nas ima, mozda ce se jos neko javiti, miga pogledacu i na drugim mjestima...
[Vrh] Go down
tztekila
Stanica

Male
Pisces Rat
Broj postova : 20
Registration date : 28.07.2012

PostajNaslov: Re: Vještice   sub srp 28, 2012 4:07 pm

damiani je napisao/la:
Annewellx super! Nema veze sto nisi iz BL, drago mi je da nas ima, mozda ce se jos neko javiti, miga pogledacu i na drugim mjestima...
I ja sam iz BiH jeli ti to pravis neki kult pa trazis istomisljenike hehehehhe evil
[Vrh] Go down
Wolf_Moon
Stanica

Male
Pisces Goat
Broj postova : 13
Registration date : 30.06.2012

PostajNaslov: Re: Vještice   ned srp 29, 2012 4:54 am

Pa prije svega da vas sve fino i lijepo pozdravim.
Pozelim srecu i zdravlje u svemu!

Tema Vjestica me zanima jer sam Wiccan po religijskom opredjeljenju, a ovdje je pisano svasta pa ste i mene malo zbunili!

Uglavnom, kada neko kaze na bilo sta "Dokazi?" to je nemoguce. Ljudi govore da vide auru oko covjeka, ljudi govore da imaju vizije, prediskazanja ili prorocanske snove, takodjer kazu da mogu svasta nesta da urade i to se nemoze dokazati. Jer ako ja npr vidim tu auru kako da izvadim svoje oko "trece oko" i dam vama da to i vi vidite. :D

Pa ako ikoga makar i mene zanimalo nesta najbolji nacin je citati i puno citati i ako se osjetimo spremnim to i probati! :D

Sto se tice klasike vjestica na metli XD mislim da nepostoje, u danasnje vrijeme ususivac je zamijenio metlu. (sala)

Sto se tice vjestica iz srednjeg vijeka, postojale su zene koje su pogresno shvacene ili svojim osobinama koje se danas cijene tada su se isticale i bile prozvane za veliko ZLO!

A sto se djeca plase vjestica, cisti medijski marketing. XD

I eto mozda je malo dugo za ovaj post, ali nema veze, volio bih da ga procitate :D
--------------
blessed be
--------------
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica

Female
Gemini Horse

PostajNaslov: Re: Vještice   uto kol 14, 2012 10:50 pm

Wolf_Moon je napisao/la:
Pa prije svega da vas sve fino i lijepo pozdravim.
Pozelim srecu i zdravlje u svemu!

Tema Vjestica me zanima jer sam Wiccan po religijskom opredjeljenju, a ovdje je pisano svasta pa ste i mene malo zbunili!

Uglavnom, kada neko kaze na bilo sta "Dokazi?" to je nemoguce. Ljudi govore da vide auru oko covjeka, ljudi govore da imaju vizije, prediskazanja ili prorocanske snove, takodjer kazu da mogu svasta nesta da urade i to se nemoze dokazati. Jer ako ja npr vidim tu auru kako da izvadim svoje oko "trece oko" i dam vama da to i vi vidite. :D

Pa ako ikoga makar i mene zanimalo nesta najbolji nacin je citati i puno citati i ako se osjetimo spremnim to i probati! :D

Sto se tice klasike vjestica na metli XD mislim da nepostoje, u danasnje vrijeme ususivac je zamijenio metlu. (sala)

Sto se tice vjestica iz srednjeg vijeka, postojale su zene koje su pogresno shvacene ili svojim osobinama koje se danas cijene tada su se isticale i bile prozvane za veliko ZLO!

A sto se djeca plase vjestica, cisti medijski marketing. XD

I eto mozda je malo dugo za ovaj post, ali nema veze, volio bih da ga procitate :D
--------------
blessed be
--------------

Slazem se s tobom u potpunosti,a sto se tice srednjeg vijeka:da,pogresno su bile shvacene,ali i one koje i nisu bile uopce vjestice ali buduci da su ih mucili priznavale su cak i ako to nisu bile,pogledajte ovo,ja sam se najezila affraid affraid affraid cek dat' cu vam link kasnije nmg nac :D :)
[Vrh] Go down
Viper
Višestanični organizam

Male
Pisces Goat
Broj postova : 44
Registration date : 10.07.2012

PostajNaslov: Re: Vještice   čet kol 16, 2012 11:53 am

Zahvaljujući crkvi, inkviziciji i Maleus Maleficarumu, na hiljade žena je spaljeno na lomači zbog optužbi za vještičarenje. Žalosno je samo što su u najvećoj mjeri spaljivane djevojke i to one koje su se smatrale najljepšim, jer što popovi nisu mogli imati, nisu dali ni drugim.
Bez obzira na mračnost srednjeg vijeka i dalje možemo konstatovati da se razvio masovni genocid nad ženama i u manjoj mjeri nad muškarcima, podaci koji su stizali u Rim u masovnim izvještajima inkvizitora, crkva i danas skriva, broj žrtava je daleko veći nego što se iznosi u historijskim knjigama...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Vještice   Today at 11:05 pm

[Vrh] Go down

Vještice
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 20 / 22.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next
 Similar topics
-
» Mala šetnja - pokazna vježba - vatra :)
» Delta 5 kit
» HALLOWEEN NOŽ
» Pripadnik BSD-a 'puka' na vježbi preživljavanja
» objesenjacki cvor