Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vještice

Go down 
+108
Alma_Ashley
DeShaun01
Novus ordo seclorum
2pac
Jedi Mind Tricks
Viper
Wolf_Moon
tztekila
AnnewellX
damiani
Q
nixonstyle
Sedežničar
casperzg
MoW
Buby30
lela
Kahali
Korplikan
Akasha
radrad
zbunjena28
MaTT
Icarus
Green
sQue
Chakotay
wanderer
Angela
Miljan
biga
Th_Ea
Icecrowned
whitelady
twilightlover
Pumpkin
PurpLady
sanjak
randajad
ukiss
omen
hromi
Athena
Fantom
tomi
brle
Aurora Borealis
Remke
Legionar
bonesy
Miriam
Berny_Sinara
Gea
Lullaby
Shadowh86
zlatna ribica
cmcool
PEPE-Top Secret
mariod
Neo
josip21
fastforward
king
Skinbyrd
nymphadora nemesis
arhont
Cuppycake.Disaster
TockaRH
absent_beast
Tutankhamon
Saroman
Zeus
myst000
Karl Marx
snark
dady
Makondo
None
stella
vjestica
floridana
kurto
malenaivi
Merkurica
Blizzard
Neobicni forumas
B&W
Angel from shadow
Absynthia
Milab
Thor
bedro
Alpha
silver
Alen@l5
urbanaaa
babi
Aleksandar Veliki
sanja
Daenerys
doctor
zvezda
Svjetloisjena
malena
Cvrcak
vladimir
Rain
zmija
112 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesub kol 18, 2012 4:00 pm

Šta na hiljade Viper ? pa pokušali su iskorijeniti kompletna i sva znanja 'Starog Puta' koji je u sebi podrazumjevao mnoštvo znanstvenih uvida koje ni današnja oficijelna znanost ne zna, a i da i zan nebi to došlo do nas...
Stari putevi i 'Vještice' (a pod vješticama ovdje mislim i na muške i ženske Adepte drevnih spiritualnih tradicija) morali su biti što prije isrebljeni kao i Znanja iskorijenjena (jer se vladati Svijesnima ne može, ne možeš ih programirati niti hipnotizirati) i ako ne znaš o kojoj količini ljudi se radi i o kojem pravom razlogu onda nemoj govoriti o hiljadama i o popovima kojima se prijebalo pa kad nisu mogli dali ih na istrebljenje nego prouči malo bolje...
...ja imam okvirnu sliku o tome i radi se dakl eo cifri sa 7 znamenki a ne 4, dakle milionima i radi se o istrebljenju Znanja a ne nejabici.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesub kol 18, 2012 7:28 pm

Dobro, ako izuzmemo ubijanja zbog ostalih stvari dakle, protivljenju crkvenim autoritetima, sektaša i inače odmetnutih kršćana, spaljivanje rimokatolika od strane protestanata i obrnuto, anabaptista, pa i zbog nejebice, ili čiste neutemeljene optužbe "Ona je vještica" itd itd, nikako se ne može raditi o milijunima. I ovako je zapravo upitno, broj se NE ZNA. Govorimo o Europi, ne o Africi, o njihovim motivima progona ne znam jer ne razumijem njihove običaje + što to traje i danas, vjerojatno je tamo više žrtava progona u zadnjih 100 godina nego u europi tokom cijele povijesti.

Bitno je reći kako intenzitet progona vještica se mjenja. Više je žrtava kada su suše, teški ratovi, bolesti ili neke druge životno otežavajuće okolnosti pa je tako vjerojatno najveći progon vještica bio za vrijeme i nešto nakon tridesetogodišnjeg rata u 17. stoljeću i to ne jer je netko znao nekog vraga nego čisto jer se sumnjalo da je on taj koji donosi nesreću. Moguće je da je i on tada nešto znao ali za ovakve slučajeve je kriv isključivo narod koji je tražio da se nekoga kazni, ne crkva (koja tu osobu kasnije osudila naravno, ali narod je taj koji je to tražio). I sad se moraš zapitati, koliko je "pravih" (pretpostavimo da se stvarno može neki vrag desiti ako se baviš magijom mada osobno ne vjerujem u to) vještica stvarno palo???
Kao što sam gore rekao, broj se ne zna. U raznim izvorima nalaze se drugačiji podaci. Iskren da budem, nigdje nisam vidio broj veći od 1.2 milijuna i to ŽRTAVA INKVIZICIJE, ne progona na vještice i to sam to vidio samo na jednom mjestu, ne sjećam se točno gdje. U drugim knjigama (znači riječ je o literaturi za studij povijesti koje su povjesničari napisali, nikakvi mističari) ima drugih, manjih cifri gdje se neki ne usuđuju prognozirati pa napišu "nekoliko stotina tisuća", "stotinjak tisuća" (ukupnih žrtava inkvizicije) a samo na internetu sam naišao na brojku stradalih "vještica" koja navodno iznosi 60 000 do 1782.

Dodajmo još tome da se tada vješticom smatralo vidovnjake, coprnice razne, sotoniste, šta ja znam šta sve ne... Na kraju se čini da to "istrebljivanje znanja" baš i nije bilo tako intenzivno kao što si ga predstavio.
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica



Female
Gemini Horse
Broj postova : 19
Age : 33
Location : Vitez
Registration date : 16.07.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimepon kol 20, 2012 6:11 pm

Evo onaj link s spravama za mucenje :3
Ja sam se najezila
http://gosponprofesor.blog.hr/2011/03/1629054922/sprave-za-mucenje-vrlo-kratak-uvod.html

Zapravo to nije taj link,onaj ne mogu naci,ali evo ovdje isto ima par sprava,uglavno strasno affraid
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimepon kol 20, 2012 7:53 pm

Strasno, slicno ovome sam gledao metode koje su se koristile kao smrtne kazne, definitivno bih najgoru izdvojio skalpiranje na zivo.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimepon kol 20, 2012 10:58 pm

Kad smo kod toga, ne biste vjerovali za koju "spravu za mučenje" se kaže da je najgora... Odnosno ova je više za ispitivanje al na slično dođe. Kinezi su to navodno primjenjivali ili još primjenjuju. Samo te zavežu na stolac i puste nek ti po glavi kapa kap po kap... tako jednostavno a ipak, zamislite se da to morate trpit...

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimepon kol 20, 2012 11:15 pm

Cuo sam to, mislim da amerikanci to zovu waterboarding, i tako se muci ljude za priznanja.
To vam FBI i americka vojska su experti u tome, ali cudno je isto sto i Jessie Ventura zna reci, zasto kad to upotrebljavaju, nikad ne koriste na nikom drugom nego na muslimanima?
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimeuto kol 21, 2012 2:15 am

Korplikan je napisao/la:
Kad smo kod toga, ne biste vjerovali za koju "spravu za mučenje" se kaže da je najgora... Odnosno ova je više za ispitivanje al na slično dođe. Kinezi su to navodno primjenjivali ili još primjenjuju. Samo te zavežu na stolac i puste nek ti po glavi kapa kap po kap... tako jednostavno a ipak, zamislite se da to morate trpit...




U krivu si prijatelju, to su prvi primjenili indijanci nad amerima. Kada su gamad amerikanci počeli istrebljivati indijance, oni su ih tako mučili. Kao što si rekao privezali bi ih za stolac, ali jako čvrsto tako da osoba ne može micati glavu. I tako bi pustili vodu da im kapa kap po kap po čelu. Nakon cijelog dana bez pomicanja, osoba bi se osječala potpuno izluđeno. Tako su stari indijanci mučili amerikance...



@Jedi Mind Tricks
A ovo što si spomenuo "waterboarding" to nije ta stvar. To je kada se stavi krpa na glavu tako da se osobi pokrije lice, i na tu krpu nalijevaju ti vode. I tako žrtva dobiva osječaj kao da se guši, mislim da su to amerikanci (gamad) koristili u Guantanamo Bay camp-u...
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica



Female
Gemini Horse
Broj postova : 19
Age : 33
Location : Vitez
Registration date : 16.07.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimeuto kol 28, 2012 11:25 am

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Strasno, slicno ovome sam gledao metode koje su se koristile kao smrtne kazne, definitivno bih najgoru izdvojio skalpiranje na zivo.

Uzas,bas za najezit' se,al ono,toliko su metode bile uzasne da i osobe koje nisu bile vjestice govorile su da jesu,samo da bi okoncali muke affraid no
Zalosno,covjece...
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimeuto kol 28, 2012 8:38 pm

Vještice - Page 21 41_00324021~luca-giordano_flaying-of-marsyas
pale
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica



Female
Gemini Horse
Broj postova : 19
Age : 33
Location : Vitez
Registration date : 16.07.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesri lis 24, 2012 8:54 pm

Milab je napisao/la:
koliko sam ja skužila vješticama ljudi nazivaju žene, starije, koje prakticiraju crnu magiju. Sada imamo ovu modernu crnu magiju, a imamo i onu staru koja se miješa sa praznovjerjima, urocima i sl.

Ne postoji crna magija,ni bijela,ni crvena,ni bog-zna-koja.Jedna je magija,samo je razlicita svrha u koju ju upotrebljavas.

Takoder,magijom se ne igra,i magijom se ne bavi,i vjesticom ne postajes.S tim il se rodis ili ne rodis.Kad kazem rodis,mislim na da se dar magije koji je prirodan prenosi s koljena na koljeno.Dakle za magiju moras biti izabran

:) nadam se da razumijete :)
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica



Female
Gemini Horse
Broj postova : 19
Age : 33
Location : Vitez
Registration date : 16.07.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesri lis 24, 2012 8:57 pm

tztekila je napisao/la:
damiani je napisao/la:
Annewellx super! Nema veze sto nisi iz BL, drago mi je da nas ima, mozda ce se jos neko javiti, miga pogledacu i na drugim mjestima...
I ja sam iz BiH jeli ti to pravis neki kult pa trazis istomisljenike hehehehhe evil

Odakle si ti tongue
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesri lis 24, 2012 9:23 pm

AnnewellX je napisao/la:
Milab je napisao/la:
koliko sam ja skužila vješticama ljudi nazivaju žene, starije, koje prakticiraju crnu magiju. Sada imamo ovu modernu crnu magiju, a imamo i onu staru koja se miješa sa praznovjerjima, urocima i sl.

Ne postoji crna magija,ni bijela,ni crvena,ni bog-zna-koja.Jedna je magija,samo je razlicita svrha u koju ju upotrebljavas.

Takoder,magijom se ne igra,i magijom se ne bavi,i vjesticom ne postajes.S tim il se rodis ili ne rodis.Kad kazem rodis,mislim na da se dar magije koji je prirodan prenosi s koljena na koljeno.Dakle za magiju moras biti izabran

:) nadam se da razumijete :)

Ja razumijem ali to nije istina što si tu napisala. Pisao sam puno kartica texta o tome nedavno, neda mi se ispočetka
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica



Female
Gemini Horse
Broj postova : 19
Age : 33
Location : Vitez
Registration date : 16.07.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesri lis 24, 2012 9:34 pm

Kahali je napisao/la:

Ja razumijem ali to nije istina što si tu napisala. Pisao sam puno kartica texta o tome nedavno, neda mi se ispočetka

Drago mi je da me razumijes :)),ali kako ti mozes znati da to nije istina sto sam ja napisala ? Ne mozes nikad napisati nesto u sto nisi siguran,tako i ja nikad ne bih napisala to da nisam 100% sigurna u svoje rijeci. :)) Jer ja pisem iskljucivo ono sto znam p sebi i po vlastitim videnjim i iskustvima,ostalo su pretpostavke,a ako pretpostavke napises onda moras naglasiti da je to pretpostavka,a ako nesto znas,onda to znas.

I sta od mog posta ti zelis pobiti. Postojanje magije ? Dar od rodenja ? Ili vrste magije ? ;) :DD
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimečet lis 25, 2012 1:41 am

Citat :
... kako ti mozes znati da to nije istina sto sam ja napisala ?

Kako pitaš ?
tako što sam proveo većinu života baveći se Magijom i jedino od ljudi koji se ne bave Magijom čujem stvari kao "S tim il se rodis ili ne rodis" i slične izjave i one dolaze tipično od ne znanja i neupućenosti (i od ljudi koji se ne bave ovim).
Nijedan Magičar koji se ozbiljno bavio Hermetizmom, alkemijom ili bilo kojim drugim segmentom Magijske prakse nikada neće izjaviti kako se "dar magije nasljedjuje" ili kako se "prenosi sa koljena na koljeno" aludirajući pritom na urodjeno genetsko, krvno, energetsko ili sl. nasljeđe.
Ovo ne isključuje mogućnost da se netko nije mogao roditi u familiji koja se bavila Magijskom praksom pa od malih nogu učio ili bio otvoren za takve stvari, ali ne postoji neka specifična predeterminiranost ili urodjeni "dar" o kojem ti pričaš kao uvjet da bi se netko uopće mogao bavio Magijom.
Ne samo da ne postoji nego danas znamo da se svaki čovjek može baviti Magijom i ovisno od niza faktora i okolnosti, svaki čovjek može u manjoj ili većoj mjeri uspjeti u mnogim Magijskim zadacima i vježbama (gdje stupanj uspjeha najviše ovisi o njegovoj motivaciji i fascinaciji, a najmanje dali mu se baba ili mama bavila gledanjem u grah ili nekim sličnim stvarima potpuno ne povezanim sa Magijskom praksom).
Da bi znala više o ovome morala bi ili čitati magijske manuscripte koji se odnose konkretno na ovo (i to ne samo iz jedne Magijske tradicije ili škole nego iz više njih), ja jesam, čitao sam takvu literaturu, najčešće u originalu, ti kako vidim nisi i zapravo ne znam odakle ljudi vuku takve informacije i kakvim sistemom zaključivanja dolaziš do takvih izjava da se čovjek mora roditi sa "darom magije".
Preporučujem ti toplo da ne vjeruješ kojekakvim serijama i filmovima koji sugeriraju ovakve plitke i vrlo pogrešne temelje za razumjevanje ove dredvne doktrine jer te pune potpuno trivijalnim i potpuno netočnim sugestijama.

Ovo ne govorim zato jer mi se ne svidja ideja o tome da se netko rodi sa tim darom ili zato što ne bih volio da je to tako, nego zato što sam do današnjeg dana aktivno involviran u Magijske tradicije i iako ovo o čemu pričaš i nije pretjerano ni bitna ni zanimljiva teza jednom posvećenom Adeptu, svatko tko se ovim stvarima predano bavi ili onome koji se ikada bavio, zna kako funkcionira inicijacija u hermetizam, kako se postaje Magičar i koja je svrha Magije.
Po tvojoj izjavi naslućujem da insinuiraš na to da je Magija nešto što podrazumjeva moći, sposobnosti ili razne slične stvari koje se pripisuju Magičarima, ali moraš znati da je to najmanji dio Magijske prakse, najmanje bitan i daleko od pravog cilja posvećenog Magičara.
Od svih tih stvari koje sam čitao do danas neke vrlo opskurne ideje nastale nakon što je jenjao odjek Post-Platonsita, nakon što je 'Oklultna Klasika' polako počela biti izvrgavana Folkloru i nakon što se većina Hermeticus-Corpus-a pretvorila u prepričavanja, ljudi su se počeli vjerovati raznim babskim pričama, kafanskim tumačenjima i razna nomadska plemena počela su prepričavati i mjenjati izvorne Magijske textove i učenja u konačno netočne i pogrešne bajke o Magiji i Magijskom putu i tako do današnjeg dana običan puk, umjesto da se pogleda prema autentičnoj i očuvanoj literaturi, umjesto da nastoji pronaći zrelog solidnog mentora ili Magijsku Tradiciju - školu (koje postoje i danas), dolaze do zaključaka tog tipa da se Magija mora nasljediti da bi se netko bavio tim, a to jednostavno nije tako nije nikada ni bilo.
Jedan od razloga zašto bi netko mogao pokrenuti jedno takvo tumačenje je zarada ili drugi materijalni porivi raznih priučenih baba-vračara, iluzionista ili raznih pučkih "magova" koji takvu stvar sugeriraju namjerno da bi se ogradili od običnog čovjeka i da bi na neki način već u startu time sebe postavljali na pijedastal nekog koji zna, na takvim temeljima lako je sagraditi mit o sebi kao velikom proroku, velikom magu i za to uzeti novac, ali ništa od toga nema veze sa Magijom.
jedan od najvećih Magičara Zapada nakon John-a Dee-a imanom Franz Bardon nikada ne samo da nije uzeo nikakvu naknadu ako bi pristao nekome pomoći nego niakd anije niti demonstrirao svoje sposobnosti jer je znao koliko to zapravo njega u konačnici košta i koje su finalne konzekvence takvog djelovanja.
Dakle ponavljam ne samo da to znam iz svoje Magijske prakse (a u mojoj familiji nitko u zadnjih 5 koljena nije bio nikakav magičar ili barem priučena vještica) već se niakda u životu nisam sreo niti sa jednom knjigom, manuscriptom ili primjerom u kojem je netko uopće naveo da se "dar magije" nasljeđuje osim kod nadriliječnika, varalica i raznih baba vračara.
.
Siguran sam da se odredjeni ljudi skloni umjetnosti recimo, odredjeni tipovi ljudi odgojeni u odredjenim otvorenim i slobodnim uvjetima lakše i brže uvode u Magijsku praksu, ali to nema nikakve veze sa ovom što ti pričaš.
Baviti se nečim po meni znači provoditi najmanje 4-5 sati svakog dana proučavajući teoriju ili prakticirati neku vještinu ili doktrinu i kada bi ti iz takve prizme zaključivala ili davala izjave sigurno nebi došla do zaključka do kakvog si došla.
Ukoliko bi htjela saznati malo više o Uvodu u Magijski i Hermetični nauk i rodjenje tih tradicija na Zapadu poslušaj predavanje od Terence Mckenna primjerice (hermeticism and alchemy) pa ti možda neke stvari budu malo jasnije. On stavlja malo više tona na hermetizam kroz alternaciju svijesti, filozofiju, evoluciju i botaniku ali i sam povijesno geografski put Magijskih tradicija do Zapada ali u njemu možeš naslutiti mnogo više nego iz izvora koje si do sada imala siguran sam.



Citat :
tako i ja nikad ne bih napisala to da nisam 100% sigurna u svoje rijeci. :)) Jer ja pisem iskljucivo ono sto znam p sebi i po vlastitim videnjim i iskustvima,ostalo su pretpostavke,a ako pretpostavke napises onda moras naglasiti da je to pretpostavka,a ako nesto znas,onda to znas.

I sta od mog posta ti zelis pobiti. Postojanje magije ? Dar od rodenja ? Ili vrste magije ? ;)

Ovo za ne postojanje crne i bijele magije slažem se ali to ne znači da se odredjene prakse ne mogu korisiti u neke vrlo podle svrhe i ako netko to želi nazvati crnim može kao što netko može nazvati sliku lijepom to je stvar doživljaja promatrača i njegovog izbora termina..., što se tiče ostatka tvog texta, mislim, odnosno znam, da pišeš iz neupućenosti ili bolje rečeno iz uvjerenja koja su nastala na pogrešnim tumačenjima Magije.
Ovo ti ne zamjeram i ne mislim da to radiš da bi nekome naudila ili ponudila namjerno krivo objašnjenje, ali eto sada ti govorim da se Magijom itekako može baviti, vježbati, prakticirati i štoviše bez tih stvari teško je napredovati i evoluirati jer su velikom broju ljudi esencijalni uvjeti za Magijsku praksu vremenom jednostavno zakržljali ili potpuno zatomljeni (ovdje se najviše radi o zatomljenim unutarnjim i vanjskim čulima, svijesti i svjesnosti, sposobnosti vizualizacije i koncentracije itd).
Razlozi za ovo to jest geneza ovog problema takodjer nam je poznata, ali to sada nije tema.
Zadnja stvar na koju ti skrećem pažnju je to da ne postoji nijedna 100% važeća ili 100% točna riječ ili izjava koju možeš izgovoiti jer su riječi definicije izgovarane vokabularnim aparatom koje u različitim kulturama, u različitim mikro-mentalitetima, kroz vrijeme polako mjenjaju značenje, mjenjaju oblik pa čak mjenjaju zvuk.
Danas na ovom materijalnom planu svaka je definicija samo privremeno važeća i dogovorna i mnoge takve definicije upravo radi inertnosti sustava društava kroz vrijeme postaju potpuno krivo tumačene a to najbolje ovdje vidimo upravo na ovom primjeru značenja riječi Magija.
Teško je uvjeriti nekoga tko se sa ovim ne bavi što je to Magija i promijeniti mu koncept kada je on od malih nogu odgajan u uvjerenju da to ima veze sa 'kosom i noktima, sa grahom i kavom, sa pomicanjem predmeta po stolu, sa utjecanjem na druge ljude, sa specijalnim nadnaravnim moćima i tako dalje'. Ljudi jednostavno ne znaju o čemu je riječ ali će radije ostati u svom uvjerenju nego saznati što je zapravo, lakše im je tako.


p.s. Svaka vještica na koju sam naletio u svojim putovanjima i na svom Magijskom putu moli se čitavoj Kauzalnoj (anđeoskoj) hijerarhiji da joj dijete naseli neki talentiran i moćan 'drevni duh' kojeg bi ona mogla usmjeriti i koji bi jednom mogao postati sjajan Magičar ili Shaman, ali svaka bi od njih na sam spomen toga da se netko mora roditi sa nasljeđem magijskog dara da bi se bavio magijhm samo plaho nasmijala.
Ako si blizu Rijeke napiši mi PM pa te upoznam sa moćnom vješticom, vrlo brzo ćeš shvatiti kako je to što misliš da je 100% bliže 0%, ali upravo se od toga sastoji put Mudrosti, od sastavljanja i rastavljanja.

p.s. ako želiš osim gore navedenih ja ću ti navesti još literature ili autora u kojim ćeš naći potvrdu da to nema nikakve veza sa "nasljedjem magijskog dara" , ako ne vjeruješ meni, ali ako nitko nikom ne vjeruje kada god se ne slaže sa nekim teško je voditi koristan i shodan dijalog.
Molim te da se potrudiš saznati što više izvora iz kojih si saznala tu tvoju tvrdnju pa mi ih navedi, ja ću ti vrlo brzo znati reći koliko su oni zaista duboki.
i molim te Ne vjeruj serijama ili holywoodskim proizvodima niti ih smatraj igdje blizu istini.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimečet lis 25, 2012 2:17 pm

Kahali, pitao sam te više puta i nijedanput nisi mi odgovorio.
Gdje nabaviti kvalitetnu literaturu za ovo područje i kako si se počeo baviti ovime?

P.S. Što misliš o radovima A. Crowleya i H. Blavatsky?
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica



Female
Gemini Horse
Broj postova : 19
Age : 33
Location : Vitez
Registration date : 16.07.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimečet lis 25, 2012 4:42 pm

Izvini,ali ja sam se ovdje uvrijedila. Gle,ja znam da se svaki covjek moze do neke mjere koristiti magiju,poput komunikacije s dusama,telepatije,telekineze,urocima i ostalim.Obicno podlim stvarima,ne kazem ima slucajeva i potpuno drugacijih,ja navodim ono sto je najcesce.
Zasto sam se uvrijedila ? zato sto si me predstavio kao potpunu ne znalicu,a zapravo ne znas nista o meni,i svi podatci koje mozes vidjeti na forumu ne znas da li su pravi,tako da te ubuduce zamoljavam da ne pravis pretpostavke kakav je tko.Da ne znam nista o tome,ja ne bih pisala.A pitas za dokaze kako se nasljeduje s koljena na koljeno.Dokaz sam ja.Ja imam dar magije koji sam nasljedila od svoje prabake,i ona je to nasljedila od svoje prabake i tako sve koliko sam uspjela uci u trag.Vjeruj,nije ni slicno kad se pocnes baviti magijom,i kada to imas od rodenja.Po pitanju literature.Svo ovo iskustvo koje ja imam,ne bi mogla postici da se nisam dobro upoznala s magijom. Jel razumijes sto pokusavam reci ?
Po meni vracare ne postoje,to su obicne varalice koje ljudima uzimaju novac iz depova,daju laznu nadu,ili ih prepadaju.I molim te nemoj me vrijedati,men i moje misljenje zasnovano na mojem iskustvu.Jesmo se dogovorili ? Ja postujem tvoje misljenje,postuj i ti moje.Ni cime te ja nisam uvrijedila,nemoj ni ti mene vise.Ako te jesam uvrijedila,molim te izvini (:
Ti pricas o svemu tome kao da je to bacis 30 knjiga pred nekog,nauci,na strebaj,vjezbaj i eto ga.E pa bas to i nije tako,znas ?
I zamolila bih te da uvod sto manje ljudi u magiju,opasno je ako nemas iskustva ni malo i ako te nema tko pouciti uzivo,a ne virtualno.

"Ovo za ne postojanje crne i bijele magije slažem se ali to ne znači da se odredjene prakse ne mogu korisiti u neke vrlo podle svrhe i ako netko to želi nazvati crnim može kao što netko može nazvati sliku lijepom to je stvar doživljaja promatrača i njegovog izbora termina..."
Ok,to se slazem,mislim da podle namjere i cini nazivaju crnom magijom,ali mene osobno to smeta.

A ono sto si rekao,za hollywoodske price....mene to uopce ne zanima,nisam dijete,djetetom me ne smatraj.

I nisam blizu Rijeke,zivim u BiH.

P.s. Nemoj da se prepiremo,postuj me,jer i ja posujem tebe,ne vrijedaj me,ja tebe necu.Ako me neces postovati i ako ces me vrijedati,ja se necu prepirati niti obazirati na to,ne da mi se. (:
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimečet lis 25, 2012 10:01 pm

@Annewellx...koliko kužim ti smatraš da je dar za bavljenje magijom zapisan u genima, u DNA? Znači čista mehanika/kemija ko gen za boju očiju?

Zašto bi to što ti se neki predak bavio magijom bio dokaz da je taj dar nasljedan? Što točno znači ''bavljenje magijom'' za tebe tj. što su to tvoje bake točno radile?

Složila bih se da se ne može svatko bavit svačim, pa tako i magijom, ali razlog ne bih tražila samo u genima. Ili da se ispravim - svatko se može bavit svačim ali je pitanje koliko uspješno xD
Mislim da je za bavljenje bilo čime potreban neki mentalni i logički sklop te voljni momenat i dovoljan interes.

Jel ti možda palo na pamet da si se ti sama bavila magijom u prošlim životima i da ti je zato ta materija bliža nego nekom drugom? Isto tako se često inkarniramo blizu duša s kojima smo se već sretali (i s kojima smo napravili karmu) pa su tvoje bake moguće bile s tobom u kontaktu u tim nekim prijašnjim inkarnacijama (ili si čak sama sebi čukunbaka xD ). Dalje je bitno i što moraš naučiti u ovom životu te koliko si izabrala (koliko ti je dano) da se ''sjećaš'' prošlih darova (u ovom slučaju vezano za bavljenje magijom) i na osnov toga koliko je mudro da se istim baviš iako osjećaš poznati teren...i td. :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
AnnewellX
Stanica



Female
Gemini Horse
Broj postova : 19
Age : 33
Location : Vitez
Registration date : 16.07.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesub lis 27, 2012 8:42 pm

Alpha je napisao/la:
Što točno znači ''bavljenje magijom'' za tebe tj. što su to tvoje bake točno radile?

Jao,tesko je reci sto su one radile,buduci da koliko sam uspjela otici u povijest,taj dar se pojavljuje sveke cetiri generaije,a kako nisu pisale nista o svojim mocnima (ili bar nisam nasla knjige sjenki jer su neke zivjele i podalje (nadam se da znas sta je knjiga sjenki zubi )).Koliko sam uspjela istraziti,imale su razne moci,ali su se najvise voljele igrati s tudim umom,msm nametale svoju volju,i pomagale pri rjesenju nekih problema :P ne u negativnom smislu...ili mozda i u negativnom,ne znam tocno,msm bilo je to davno.A ironija je da je moja prabaka umrla iste godine,isti mjesec kad sam se ja rodila.I tako isto i prabaka moje prabake je umrla iste godine,istog mjeseca kad se rodila moja prabaka i tako u proslost.Pravile su napitke,neke znam,baka mi pricala(dakle njena baka mi pricala,ipak je to njena mama bila),pravile amajlije,kanalisale energiju,zacljelivaje snagom uma itd itd,msm nije bas da znam puno toga o njima,jer rekla sam ipak je to proslost a ja zivim u maloj sredini.

Alpha je napisao/la:
(ili si čak sama sebi čukunbaka xD )
Hahahahah,mocna zamisao zubi zubi mozda jesam,ahahah :P

Alpha je napisao/la:
Složila bih se da se ne može svatko bavit svačim, pa tako i magijom, ali razlog ne bih tražila samo u genima. Ili da se ispravim - svatko se može bavit svačim ali je pitanje koliko uspješno
Pa nije samo u genima,kazem ima osoba koje se mogu baviti magijom,ali samo malim dijelom,kad kazem malim ne mora znaciti da je to bas malo,ali to ovisi od osobe do osobe.A kad je u pitanju zbilja mocna vjestica,i koja kaze da to nije nasljedila,ja bi rekla da nije istrazila svoju lozu,jer kladila bih se da joj ima netko u proslsti tko je imao taj dar. :P jer tesko da mozes biti toliko jak samo od sebe,moras to,imati u sebi nekako ono...posadeno :)
Ako kontas na sta mislim :D
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimened lis 28, 2012 2:33 am

Citat :
Izvini,ali ja sam se ovdje uvrijedila.

zašto se ti meni ispričavaš što si se ti uvrijedila ? kakve uopće veze ima samnom što si se ti uvrijedila ? to je tvoj problem i tvoje stanje uvrijedjenosti ne moje.
Ja sa tvojim uvrijedjenim Ego-Umom nemam nikakve veze (niti želim imati), osim ako me možda ne pitaš za savjet kako da se OD-uvrijediš ili ako želiš podijeliti svoja emotivna stanja samnom ?

Citat :
Gle,ja znam da se svaki covjek moze do neke mjere koristiti magiju,poput komunikacije s dusama,telepatije,telekineze,urocima i ostalim.Obicno podlim stvarima,ne kazem ima slucajeva i potpuno drugacijih,ja navodim ono sto je najcesce.

...te stvari koje si navela jako male su vezane za Magiju kao što sam već naveo u svom textu, ti ne znaš niti odakle potiče fonetski riječ Magija a niti što ona znači, molim te da ne svrstavaš telekinezu, uroke i slične stvari pod termin Magija jer one nisu vezane za Magiju (osim možda indirektno i u kasnijim fazama Magijske prakse).
Nemoj uskakati u zaključke na osnovu kojekakvih površnih priča kojih si se naslušala od kojekakvih pričenih šarlatana (ili odakle god da si došla do toga da povezuješ Teuršku Magijsku praksu sa telekinezom)

Citat :
Zasto sam se uvrijedila ? zato sto si me predstavio kao potpunu ne znalicu,a zapravo ne znas nista o meni,i svi podatci koje mozes vidjeti na forumu ne znas da li su pravi,tako da te ubuduce zamoljavam da ne pravis pretpostavke kakav je tko.Da ne znam nista o tome,ja ne bih pisala.

Nisam ja tebe predstavljao kao neznalicu (niti imam potrebu tebe predstavljati) nego sam reagirao na tvoje izjave koje nisu točne te sam rekao da je netko tko takve izjave iznosi ili neupućen ili krivo upućen i iza toga i dalje stojim. Ne radi se o mojim pretpostavkama nego o mom Znanju, mom Putu i mojoj fascinaciji.
Mnogo sam vremena proveo na njemu da bih ja samo pretpostavljao ili da bi me netko mogao farbati ili da bi mi neke trivijalne netočne stvari promakle nezapaženo ispred nosa.
Nisam siguran o čemu ti znaš, ali mi koji danas koristimo taj termin Magija pod njim smatramo nešto sasvim drugo od onoga što ti smatraš pod njim. Ne znam dali se tvoja prabaka koristila tim terminom ali čisto sumnjam, doduše ne znaš ni ti jer si rekla da se ne sjećaš ili da ne znaš.

Citat :
A pitas za dokaze kako se nasljeduje s koljena na koljeno.Dokaz sam ja.Ja imam dar magije koji sam nasljedila od svoje prabake,i ona je to nasljedila od svoje prabake i tako sve koliko sam uspjela uci u trag.Vjeruj,nije ni slicno kad se pocnes baviti magijom,i kada to imas od rodenja.

Ne, ne pitam za dokaze i ne znam gdje si u mom textu pročitala ijednu upitnu rečenicu u kojoj te pitam u vezi ikakvih dokaza pa te molim da mi ne stavljaš upitne rečenice u usta.
Da znaš da se u zadnjih 20-ak godina sama Zapadna znanost pozabavila DNA nasljedjem i utvrdila da kompletan indo-europski živući svijet vuče korijene od jedne jedine žene negdje u Africi znala bi da SVAKA familija, svaki čovjek koji hoda Zemljom ima u rodoslovnom stablu ljude koji se baviše Magijom, ali sve ovo uzaludno je objašnjavati nekom tko misli da je magija pomicanje predmeta ili bavljenje urocima.
Ti prvo meni moraš objasniti što smatraš pod Magijom pa ću ja tebi (ili možemo i obrnuto) ali znaj da se Magija oduvijek u svim tradicijama (pa čak i onim koji su Magičare smatrali intuitivnim nadriliječnicima ili Shamanima) prenosi Pečatom Svijesti, da ona započinje inicijacijom od strane tradicije ili samo-inicijacijom u nekim slučajevima..
U svakom slučaju nema veza sa prabakama u nekoj odredjenoj familiji. Uputi se malo pa izjavljuj te svoje konačne zaključke, nemoj misliti da je ne znanje nešto loše. Svako pravo Znanje počinje sa priznavanjem da ne znaš.


Citat :
Po pitanju literature.Svo ovo iskustvo koje ja imam,ne bi mogla postici da se nisam dobro upoznala s magijom. Jel razumijes sto pokusavam reci ?

Ne razumijem jer nisi navela nijedno iskustvo i nisi opisala nijedan dogadjaj, ne samo da ne razumijem nego mislim da uopće ne znaš što je to Magija ili da si Magiju definirala onako ovlaš iz neke svoje pretpostavke.
Ako sam u krivu navedi mi koji su izvori tvojih zaključaka o Magiji molim te pa ću ti ja onda reći iz svog iskustva i znanja koliko to veze ima sa Magijom a koliko sa herbalizmom, nadriliječništvom ili nekim Lucidnim trenucima u kojima se odredjeni ljudi znaju zateći spletom okolnosti.


Citat :
Po meni vracare ne postoje,to su obicne varalice koje ljudima uzimaju novac iz depova,daju laznu nadu,ili ih prepadaju.I molim te nemoj me vrijedati,men i moje misljenje zasnovano na mojem iskustvu.Jesmo se dogovorili ?

Ništa se ti i ja nismo dogovrili, ti si se očito dogovorila sa sobom oko raznih stvari i milsiš da su one jedine točne.
Vračare, kao i druga brojna imena za brojne djelatnosti odredjenih individua mogu biti varalice, ali isto tako mogu biti potpuno legitimne fito-terapeutkinje koje znaju više o liječenju lijekovitim biljem nego bilo koji službeni liječnik sa diplomama i raznim priznajima.
Kako rekoh ovo je apstraktan termin i što dalje u povijest gledaš to su i vještice i vračare imale dosljednije značenje, danas se u Rumunjaskoj, Bugarskoj i Srbiji razvio od toga biznis ali to ne znači da neka od straih tradicija nije ostala na životu. Ne uskači u zaključke.

Citat :
Ja postujem tvoje misljenje,postuj i ti moje.Ni cime te ja nisam uvrijedila,nemoj ni ti mene vise.Ako te jesam uvrijedila,molim te izvini (:

Zašto bih ja poštovao mišljenje koje nije točno u odnosu na Znanje koje jest ? to je kao da kažeš nekome da poštuje nečije netočne pretpostavke zato što je to nečije mišljenje, a zato što taj netko poštuje tvoje ... totalno mlaćenje prazne slame ako mene pitaš i što se tiče toga dok ne naučiš o čemu se radi ja tvoje mišljenje poštujem otprilike isto kao i mišljenje i svakog drugog koji misli da zna a ne zna.

Citat :
Ti pricas o svemu tome kao da je to bacis 30 knjiga pred nekog,nauci,na strebaj,vjezbaj i eto ga.E pa bas to i nije tako,znas ?

Ne znam gdje si pročitala u mom textu da sam rekao broj knjiga, ali u principu ako netko dovoljno motiviran dođe do dovoljno kvalitetne literature i krene sa vježbama fokusiranja, vizualizacija etc. i nastavi vježbati , (a da pritom ima barem malo talenta) da, na taj način počeli su mnogi veliki Magovi kojih se do današnjeg dana jako poštuje u svijetu svih postojećih Magijskih tradicija i ne znam što tebi smeta sa sistemom: 1. nauči teoriuju, 1.štrebaj ju koliko možeš, 3.posveti se praksi i nastavi se razvijati ??
možda ti je baba ostavila pismo u kojem kaže da to ne valje, ako jest, živo me zanima zašto ??

Citat :
I zamolila bih te da uvod sto manje ljudi u magiju,opasno je ako nemas iskustva ni malo i ako te nema tko pouciti uzivo,a ne virtualno.

Ti bi mene zamolila da uvodim što manje ljudi u Magiju ?? ti koja ne znaš ni što je Magija i koja na kraju izjavljuješ da je opasna ... molim te nemoj me vuć za jezik jer .. ma uh.. umoran sam od ovakvih ufuranih mediokriteta...
živimo u vrijeme kada je jedini mogući alat za Promjenu svijesti fokusirano i što brže mjenjanje percepcije ove iluzije u kojoj se brčkamo već zadnih 10-15 hjiljada godina, a ona priča o nekoj opasnosti...
što bi Osho rekao jedino što je opasno je Strah, i to strah od smrti, strah od ludila i strah od orgazma, ti upravo to propovijedaš 'Strah'.
Može te biti sram što si dopuštaš tako nešto izjaviti. Svjesno pridonošenje globalnoj nesvijesti gore je od bilo čega a ti upravo to činiš sa takvim izjavama osim ako stvarno ne misliš da je opasno, onda stvarno nemaš pojma o čemu pričaš.

Citat :
P.s. Nemoj da se prepiremo,postuj me,jer i ja posujem tebe,ne vrijedaj me,ja tebe necu.Ako me neces postovati i ako ces me vrijedati,ja se necu prepirati niti obazirati na to,ne da mi se.

Ja se namam namjeru sa tobom prepirati, ali svaki put kada izjaviš nešto netočno očekuj da ćeš biti ispravljena u startu. Do sada nisi rekal ništa pretjerano točno ili duboko i zato sam i reagirao, i imam namjeru i ubuduće.
Pa gdje bi otišao ovaj naš, ionako plitak, svijet da na njemu ljudi koji nemaju znanje jedini šire "Znanje" ?


p.s. Počni se ozbiljno baviti nečim, prouči to nešto i provedi neki vrijeme kontemplirajući o rezultatima tvoje prakse, dođi do zaključaka bitnih za tebe, sruši te zaključke skepsom, kreni opet i na kraju kada konačno dođeš do nečeg konačnog onda širi biserje Uvida i Mudrosti do tada nemoj jer ćeš i sebi i drugima samo komplicirati stvari.
[Vrh] Go down
DeShaun01
Prašina



Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1
Age : 30
Registration date : 30.10.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimeuto lis 30, 2012 12:51 am

Jedina moć što postoji na ovom svijetu je moć dragog Boga i moć križa.... Kažem vam iz iskustva....
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesri lis 31, 2012 10:24 am

Ja stvarno ne znam.. ovaj forum se pretvorio u spammanje od strane raznih Kršćanskih fanatika i iako tema niti ima veze sa kršćanstvom u direktnom smislu niti se bavimo time odakle dolazi moć, dođe ovakav neki ufurani i isprani indijanac i počne o "Dragom Bogu", i križu i slično...
Nije mi jasno, pa otvorene su teme za njih i sami su ih otvarali, ali niti je ovome forumu cilj da bude neka produžena ruka Kršćanske obnove u Hrvata niti da "Izvodi pogubljene ovce na pravi put".. kanite se ljudi šalaprdanja prazne slame na temama koje vas ne zanimaju i o kojima ne znate ništa...
Na svakoj temi neki indijanac dođe i počne ovako sa tom njihovom plitkom i uskom pričom a nikoga ni ne zanima šta on misli niti se tema bavi tim.
Molim moderatore ili admine da rade svoj posao i miču textove potpuno nevezane za temu o kojoj se piše (uključujući moje ako sam negdje otišao u krivom smjeru).
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesri lis 31, 2012 2:22 pm

Da, primjetio sam nešto povećanu koncentraciju tih vjerničkih stavova na forumu u zadnje vrijeme. Otvoriš temu, kad unutra rasprava o Isusu, Bogu, Bibliji itd. Pojedinačni postovi i nisu problem, problem je što oni često skrenu raspravu u tom smjeru pa se cijela rasprava pretvori u neku "vjersku" diskusiju kojoj tamo nije mjesto. Pa barem je duhovnost puna tema gdje se može pisati o tome dok ti prsti ne otpadnu, ni meni se ne sviđa to da se neke random teme na misterijama, koje su glavna bit ovog foruma, zaspamaju biblijskim glupostima, a koje nisu predviđene za to.
S obzirom da su takva spamanja bila ne baš rijetka, možda bi zbog dobrobiti foruma i rasprave bilo bolje da ako se primjeti da se tema skreće u vjerničke vode, da se to onda makne sa teme. Negdje na duhovnost, u kantu za smeće, svejedno, bitno da to nije na temi. Vjerujem da ljudi ne dolaze na ovaj forum da bi otvorili temu "magije" i unutra čitali biblijska stajališta o tome, primjera radi, jer se na takvim tematikama očekuje neko predznanje o predmetu rasprave te da rasprava bude argumentirana u okviru tih predznanja, a ne u okviru nekih vjerničkih stavova. Neki dan sam reagirao jer se tema o vanzemaljcima pretvorila u raspravu između biblijskih stajališta i nekih tamo stanja svijesti i tako na 2 stranice teme.

Dakle, kako imamo podforum "duhovnost", štoviše imamo slobodu sami otvarati teme na ovom forumu, pa bi moj prijedlog bio da se pripazi na postove vezane uz vjernička stajališta da se s tim ne bi skrenuo bit teme u tamo neku kvazi raspravu o Isusu, demonima i ne znam čemu sve ne, a što s temom veze nema. Ako netko uporno nastavlja pisati takve postove na temi, neka mu se skrene pažnja da to nije poželjno ili neka bude upozoren da se to smatra nepoželjnim offtopicom.

Predlažem to iz razloga što smatram nepoželjnim na nekoj random temi vidjeti biblijske citate i vjerničke rasprave i smatram da to samo vodi u offtopic i sve dalje od onog što bi tema trebala biti, a još više zbog toga što nekako ne mislim da je ljudima zanimljivo čitati takve stavove po temi koja ih interesira.

Toliko od mene, neka moderatori odluče što će i kako će biti, uskraćuje li ovaj prijedlog nekom vjerniku da ističe svoje stavove na svim temama itd (jer ne predlažem da se nečiji stavovi kažnjavaju, pa makar bili najzatucanijeg karaktera, već da se pripazi da tema ne ode u pogrešnom smjeru). Ovo dakako ne vrijedi samo na gornji dio foruma, već i donji. Osim filozofije, tamo općenito vlada otvorenost i granice rasprave su gdje ih sami postavimo.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesri lis 31, 2012 3:00 pm

Vecinom su to noviji forumasi, koji mozda nisu bas upoznati.
[Vrh] Go down
Q
Riba
Q


Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 170
Age : 111
Location : u kontiniumu
Registration date : 14.12.2009

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimesri lis 31, 2012 3:03 pm

Izgleda da su sjemeništarci dobili u zadatak da se ubacuju na svaki forum i tamo šire "božji nauk". Tu na ovom našem forumu mi se čini ko da su se raspisali gojenci prve godine vjerske gimnazije. (sjemeništa)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitimečet stu 01, 2012 7:41 pm

Q je napisao/la:
Izgleda da su sjemeništarci dobili u zadatak da se ubacuju na svaki forum i tamo šire "božji nauk". Tu na ovom našem forumu mi se čini ko da su se raspisali gojenci prve godine vjerske gimnazije. (sjemeništa)

ahahah, :) ,
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vještice - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 21 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vještice
[Vrh] 
Stranica 21 / 22.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: