Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vještice

Go down 
+108
Alma_Ashley
DeShaun01
Novus ordo seclorum
2pac
Jedi Mind Tricks
Viper
Wolf_Moon
tztekila
AnnewellX
damiani
Q
nixonstyle
Sedežničar
casperzg
MoW
Buby30
lela
Kahali
Korplikan
Akasha
radrad
zbunjena28
MaTT
Icarus
Green
sQue
Chakotay
wanderer
Angela
Miljan
biga
Th_Ea
Icecrowned
whitelady
twilightlover
Pumpkin
PurpLady
sanjak
randajad
ukiss
omen
hromi
Athena
Fantom
tomi
brle
Aurora Borealis
Remke
Legionar
bonesy
Miriam
Berny_Sinara
Gea
Lullaby
Shadowh86
zlatna ribica
cmcool
PEPE-Top Secret
mariod
Neo
josip21
fastforward
king
Skinbyrd
nymphadora nemesis
arhont
Cuppycake.Disaster
TockaRH
absent_beast
Tutankhamon
Saroman
Zeus
myst000
Karl Marx
snark
dady
Makondo
None
stella
vjestica
floridana
kurto
malenaivi
Merkurica
Blizzard
Neobicni forumas
B&W
Angel from shadow
Absynthia
Milab
Thor
bedro
Alpha
silver
Alen@l5
urbanaaa
babi
Aleksandar Veliki
sanja
Daenerys
doctor
zvezda
Svjetloisjena
malena
Cvrcak
vladimir
Rain
zmija
112 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimesub lis 27, 2007 9:59 am

Ja smatram da ta energija ne potice ni odakle izvan nas... ja recimo znam kako da sebi izlecim glavobolju, mali oziljak, prosirenu venu, ali to zahteva stalno kanalisanje energije... *
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimened lis 28, 2007 9:04 am

pa i ako potice od nas samih, ne znaci nuzno da moze biti zla.
Uostalom, ne vjerujem ja ni u ono iskonsko i korjensko zlo bas, iako sam mozda jos premlad za donosenje takvih zakljucaka.
[Vrh] Go down
bedro
Prašina



Male
Pisces Rooster
Broj postova : 6
Age : 31
Registration date : 28.10.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimened lis 28, 2007 10:04 pm

ja mislim da vjestice postoje.ja zivim u gradu a imam djeda i baku koji zive na selu.kod njih provodim ljeto.ima rijeka,prijatelji itd.jednom smo pricali na tu temu.jedanmoj prijatelj je rekao kako je n jegov djed vidio vjesticu kod nekog groblja kada se vracao sa gostovanja. baja baja
[Vrh] Go down
Thor
PraGlodavac
Thor


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 694
Age : 39
Location : Tajno Skrovište
Registration date : 27.10.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimened lis 28, 2007 10:10 pm

doctor je napisao/la:
DA BIH IH ČOVJEK MOGAO VIDJETI MORA UČINITI NEKOLIKO STVARI. MORA SE NAPRAVITI STOLČIĆ U KOJEM NEMA NIKAKVOG METALA. MORA SE RADITI OD SV. CECILIJE (22. STUDENOG) DO BADNJAKA (24. STUDENOG). TAJ STOLČIĆ PONESITE NA POLNOĆKU I STAVITE NA CRKVENI PRAG. PRILIKOM PODIZANJA HOSTIJE MORATE STATI NA TAJ STOLČIĆ I SVAKA ŽENA KOJA SE OKRENE LICEM PREMA VRATIMA JE VJEŠTICA. ČIM SE SPUSTI HOSTIJA MORA SE ISPRED CRKVE POSUTI SOL PŠENICA.


PS. : NAKON TOGA BJEŽITE ALI STVARNO BJEŽITE JER AKO VES TE VJEŠTICE KOJE SU SE OKRENULE UHVATE ZAJAŠIT ĆE VES I MUČITI CIJELU NOĆ !!!!!!!!

Mislim da u životu nisam pročitao više gluposti od ovog teksta lol! mislim da je moja baba bila ozbiljnija lood
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimepon lis 29, 2007 12:53 am

Kako vi definirate vještice? Tko su za vas vještice?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimepon lis 29, 2007 1:03 am

Milab je napisao/la:
Kako vi definirate vještice? Tko su za vas vještice?

Mislim da smo o tome već pisali gore. Osobno ih ne definiram nikako, pojam vještice je potpuno nejasan. No zato ne tvrdim da zlo ne postoji. Vještice su jedan od arhetipova u koje su ljudi ugurali svoje strahove od zla i oživjeli ih u liku žena s kotlićem i metlom, povezanih s mračnim silama. Da nisu takve, strahovi bi se zgusnuli u nekom drugom obliku. Sjećam se kako sam se zgrozila kad sam u Sienkiewiczevom romanu Križari pročitala o pomodrjelim utopljeničkim glavama koje noću izlaze iz močvare hodajući na paukovim nogama...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimepon lis 29, 2007 1:52 am

koliko sam ja skužila vješticama ljudi nazivaju žene, starije, koje prakticiraju crnu magiju. Sada imamo ovu modernu crnu magiju, a imamo i onu staru koja se miješa sa praznovjerjima, urocima i sl.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimepon lis 29, 2007 1:57 am

Milab je napisao/la:
koliko sam ja skužila vješticama ljudi nazivaju žene, starije, koje prakticiraju crnu magiju. Sada imamo ovu modernu crnu magiju, a imamo i onu staru koja se miješa sa praznovjerjima, urocima i sl.

Da, otprilike, pročitaj prvih nekoliko odgovora, mislim da smo se tamo o tome raspisali. Vještica je stara žena (može i mlada, zapravo, ali u novije vrijeme se manje spominju) koja se podala vragu i od njega dobila opake darove koji joj omogućavaju da se bavi crnom magijom.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimepon lis 29, 2007 7:00 pm

Vestica je zena koja svoju energiju kanalise ka losim ciljevima, mozda da svesno naudi drugima, a mozda samo preterano orijentirana prema sebi... *
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimepon lis 29, 2007 8:54 pm

Milab je napisao/la:
Kako vi definirate vještice? Tko su za vas vještice?
moja bivsa zubo
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimepon lis 29, 2007 10:57 pm

vještica=ja zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimepon lis 29, 2007 10:58 pm

vruća mačka je napisao/la:
vještica=ja zubo

Dokaži! lolcina
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimepon lis 29, 2007 11:29 pm

zvezda je napisao/la:
Vestica je zena koja svoju energiju kanalise ka losim ciljevima, mozda da svesno naudi drugima, a mozda samo preterano orijentirana prema sebi... *
Zovu sve žene koje se bave bilo bijelom ili crnom magijom vješticama. Iako ja ne volim dijeliti magiju na boje hehe jer magija nije ništa drugo nego manipulacija, tj. usmjeravanje energija koje se nalaze izvan i u nama. Sad kako će netko usmjeravat te energije je drugo pitanje. Energija kao energija nije ni dobra ni loša.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 4:42 pm

Slazem se potpuno. Kao sto priroda nije ni dobra ni zla, vec samo pravicna... *
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 4:55 pm

lijepo rečeno...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 8:03 pm

Thansk...
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimesri lis 31, 2007 8:55 pm

bedro je napisao/la:
ja mislim da vjestice postoje.ja zivim u gradu a imam djeda i baku koji zive na selu.kod njih provodim ljeto.ima rijeka,prijatelji itd.jednom smo pricali na tu temu.jedanmoj prijatelj je rekao kako je n jegov djed vidio vjesticu kod nekog groblja kada se vracao sa gostovanja. baja baja

a ovo me jako podsjeca na ono "jedan lik, prijatelj rođaka prijatelja jednog mog prijatelja je vidio..." itd :D
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimepet stu 02, 2007 12:10 am

Jedan frajer pravi spomenike, pa je zimi par puta dosao u poziciju da sa kupcem ide na groblje da mu ovaj pokaze kako zeli... Mogu da zamislim sta bi slucajni prolaznici rekli... :) *
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimesub pro 01, 2007 3:56 pm

doctor je napisao/la:
DA BIH IH ČOVJEK MOGAO VIDJETI MORA UČINITI NEKOLIKO STVARI. MORA SE NAPRAVITI STOLČIĆ U KOJEM NEMA NIKAKVOG METALA. MORA SE RADITI OD SV. CECILIJE (22. STUDENOG) DO BADNJAKA (24. STUDENOG). TAJ STOLČIĆ PONESITE NA POLNOĆKU I STAVITE NA CRKVENI PRAG. PRILIKOM PODIZANJA HOSTIJE MORATE STATI NA TAJ STOLČIĆ I SVAKA ŽENA KOJA SE OKRENE LICEM PREMA VRATIMA JE VJEŠTICA. ČIM SE SPUSTI HOSTIJA MORA SE ISPRED CRKVE POSUTI SOL PŠENICA.


PS. : NAKON TOGA BJEŽITE ALI STVARNO BJEŽITE JER AKO VES TE VJEŠTICE KOJE SU SE OKRENULE UHVATE ZAJAŠIT ĆE VES I MUČITI CIJELU NOĆ !!!!!!!!

lolcina lolcina to vam je iz jedne knjige o horoskopima. Dosta piše o Vragu, i o tome kako postati 'Vještica'. Uglavnom, gluposti, al eto.. ima ljudi koji vjeruju u te gluposti lolcina
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimesub pro 01, 2007 3:59 pm

Hvala što si nam otkrila izvor tog teksta roll

Dobro došla, Absynthia lol!
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimesub pro 01, 2007 5:20 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Hvala što si nam otkrila izvor tog teksta roll

Dobro došla, Absynthia lol!

I drugi put lol!

Hvala :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimened pro 02, 2007 11:40 am

Welcome!!!

Lep avatar!!! *
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimened pro 02, 2007 12:29 pm

a ja sam prosli sat na vjeronauku slusao kako 'vjesci' mogu 'baciti zle čini' na neku osobu zbog 'bozjeg dopustenja, perverznog zivota te osobe, grijeha'... I to preko telefona! Dakle, sluzbeni stav Crkve je da postoje ljudi koji bacaju zle cini, vjesci (ili vjestice), pa onda dode svecenik koji je egzorcist i pokusa istjerati zlog duha.
Ok, mislim da je dovoljno zadrzati se na prvom dijelu, ovo drugo je jos i diskutabilno.
Pitam se koliko se onda uistinu promijenila Crkva od srednjeg vijeka?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimened pro 02, 2007 2:11 pm

I...koliko kosta egzorcist?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitimened pro 02, 2007 2:30 pm

Namcor je napisao/la:
I...koliko kosta egzorcist?

Znam da se to u jednoj zg crkvi radi besplatno. Ako uspije, može se dati dar za crkvu. To je uobičajen stav pa valjda vrijedi i ovdje.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vještice - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vještice
[Vrh] 
Stranica 4 / 22.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: