Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mislim, dakle postojim

Go down 
+4
Dada289
Alpha
wanderer
Archangel
8 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimečet kol 23, 2012 3:13 pm

Alpha je napisao/la:


Citat :
A tko moze tvrditi sa sigurnoscu da i najednostavniji oblici zivota nemaju mozak i nemogu razmisljati... confused
Kako to mislis da se ne moze sa sigurnoscu reci da najjednostavniji oblici zivota nemaju mozak?? Mislis da ga imaju pa je znanstvenicima promaklo da ga percipiraju?

Ne,naucnicima to nije promaklo,naprotiv,jos je Charles Robert Darwin to percipirao i kazao da cak svi organizmi imaju dusu... misli
Naravno,taj njegov zakljucak je bio u njegovo vrijeme veliko bogohuljenje... no

Upravo citam knjigu koja na lijep nacin objasnjava sve nase nedoumice,toplo je preporucujem svima... ides

Mislim, dakle postojim - Page 2 Senizaboravljenihpredaka
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimečet kol 23, 2012 3:15 pm

Fantom je napisao/la:
Alpha je napisao/la:



Kako to mislis da se ne moze sa sigurnoscu reci da najjednostavniji oblici zivota nemaju mozak?? Mislis da ga imaju pa je znanstvenicima promaklo da ga percipiraju?

Ne,naucnicima to nije promaklo,naprotiv,jos je Charles Robert Darwin to percipirao i kazao da cak svi organizmi imaju dusu... misli
Naravno,taj njegov zakljucak je bio u njegovo vrijeme veliko bogohuljenje... no

Upravo citam knjigu koja na lijep nacin objasnjava sve nase nedoumice,toplo je preporucujem svima... ides

Mislim, dakle postojim - Page 2 Senizaboravljenihpredaka

Duša i mozak nije isto confused

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimečet kol 23, 2012 3:33 pm

Mislim da su neki narodi u prošlosti, i čak i danas, smatrali/smatraju da sve što je živo ima dušu. Recimo, jednom sam vidio jednu fresku koja otprilike glasi:

"Нет больше той любви, как если кто положит душу (dušu) свою за друзей."

Mislim da je freska bila Sv. Vasilija Velikog i bila je na staroslovenskom a ovo je ruska varijanta one poznate biblijske maksime:

"Nema veće ljubavi od ove: da čovjek život svoj položi za svoje prijatelje."

Semiotički gledano, izgleda da je u naš jezik prešlo i vjerovanje da je "duša" sinonim za "život". U engleskom je, dakako, drugačije, pa otuda i njihovo zaprepaštenje na tu ideju...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimečet kol 23, 2012 3:37 pm

Duša osjeća, mozak misli, recimo to tako. 8)
Sve je živo na ovoj planeti. Sve ima svoje vibracije, dakle sve je živo.

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimečet kol 23, 2012 3:38 pm

Alpha je napisao/la:
@Fantom...ne kuzim...znaci vecina ljudi zapravo ne postoji? Jel to znaci da ako ubijes jednog takvog koji ne misli svojom glavom nisi pocinio ubojstvo jer taj zapravo nije ni postojao?


Zamisli Alpha nekog objektivnog i sasvim ravnodusnog posmatraca,recimo vanzemaljca.
On se slucajno spustio u neposrednoj blizini nekog Tibetanskog manastira.Interesantna su mu ta bica koja se nalaze u manastiru,
promatra ih danima,mjesecima,godinama i dolazi do zakljucka da su ova bica ili roboti ili samo neki pokus genetskog izinjeringa
jer ti ljudi svakodnevno rade jedne te iste stvari,rano ustajanje,molitva,molitva,molitva,spavanje.... misli

Promatra istovremeno neku bubu,kukca,komarca i zamisli ta sitna bica rade takodje svakodnevno jedno te isto.
Spavanje,jelo,jelo,jelo i cini mu se da se jedan kukac(bogomoljka) takodje svakodnevno moli.... confused

On nevidi nikakvu razliku izmedju bogomoljke i Tibetanskog monaha.Moram priznati da i ja nevidim nikakvu razliku,cak
sto vise,zanimljiviji su mi kukci jer oni ipak odrzavaju neku prirodnu selekciju i razmnozavaju se dok kod ovih prvih nema
ni trunke one iskonske svrhe zivota.
E sad kad bi mogli da razgovaramo sa monahom,on bi nam rekao da ovo sto radi ima svrhe i da je to u njegovom licnom interesu
dok bi kukac rekao da ovo sto radi ima svrhe za cjelokupnu zajednicu i za planetu zemlju tj. majku prirodu.

Kad bih ova dva bica(Monah i kukac) stavio na vagu kukac bi pobjedio jer monah radi sebicno samo za svoju licnu korist a
da kukac zivi za opste dobro.
Sto se mene tice ovi monasi mogu a i nemoraju postojati jer od njih nemamo kao zajednica nikakvu korist... 8)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimečet kol 23, 2012 3:45 pm

Dada289 je napisao/la:
Duša osjeća, mozak misli, recimo to tako. 8)
Sve je živo na ovoj planeti. Sve ima svoje vibracije, dakle sve je živo.

I tako tisuce godina vjerujemo da dusa obitava u srcu a mozak samo izvrsava naredbe srca.
Tek nedavno doznajemo da je mozak centar a srce samo jedan obican organ a sta cemo jos saznati u buducnosti,
Bog dragi samo zna... misli
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimečet kol 23, 2012 4:22 pm

Duša nije u srcu, ja nisam pobornik te teorije, molim. Samo rekoh da duša osjeća a mozak misli.
Gdje se nalazi duša, to još ne znam, ali u srcu sigurno nije.
Recimo da to ide ovako duša--> mozak--> srce. Ono samo reagira na impulse mozga, ništa više

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimečet kol 23, 2012 4:27 pm

Upravu si Dada,to je kao i voda,jedno te isto u tri agregatna stanja,tecno,cvrsto i plinovito.

Otac,sin i sveti duh,sveto trojstvo i stub hriscanstva.... ides
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimečet kol 23, 2012 4:28 pm

I na kraju se sve svodi na broj 3 confused

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimečet kol 23, 2012 4:30 pm

Bravo Dado.... ides

Mislim, dakle postojim - Page 2 4186.olycroatian25
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimepet kol 24, 2012 4:23 pm

Alpha je napisao/la:


@Wanderer...zanimljivo kako si uzeo amebu. Zasto nisi uzeo majmuna ili slona? Bas kao i ljudi tako su i zivotinje razlicito razvijene kako fizioloski tako mentalno. Ono sto moze nauciti majmun ne moze ameba. Isto tako ono sto moze savladati jedna ljudska jedinka druga ne moze sve da joj zivot o tome ovisi.
Ako te bas zanima za amebu, bas kao i za mnoge druge zivotinje, a bome i mnoge ljude - jede jer je gladna i to je jedino sto ju zanima i o cemu NE RAZMISLJA.


Opet ponavljam, razmišljanje nije svijest gica
Ameba jede jer je gladna ali i jer ima zadatak koji u svom životu mora obaviti i zbog kojeg je tu, a to je da se dijeljenjem razmnoži roll
Ako nema mozga što je to tjera da živi i da se množi? Jeli to neki instinkt? Gdje se on nalazi?

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimepet kol 24, 2012 4:33 pm

A sto jeste svijest? Da li je svijest uistinu u mozgu? Kako se objasnjavaju fenomeni kad se osoba sjeti necega iz zivota osobe koja joj je darovala organ?

Gdje se se nalazi dusa? Jel dusa postoji? Jel dusa svijest?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimepet kol 24, 2012 4:35 pm

Alpha je napisao/la:
A sto jeste svijest? Da li je svijest uistinu u mozgu? Kako se objasnjavaju fenomeni kad se osoba sjeti necega iz zivota osobe koja joj je darovala organ?

Gdje se se nalazi dusa? Jel dusa postoji? Jel dusa svijest?

To sam i ja rekla, nitko ne zna gdje je duša, i kako kažeš, da li stvarno postoji. Dobro pitanje... bravo

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimepet kol 24, 2012 4:38 pm

Dusa se nalazi i ogleda u ocima.. ides
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimepet kol 24, 2012 4:40 pm

[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimepet kol 24, 2012 5:08 pm

Aj dobro. Ako kažu znanstvenici, pa... povjerovat ćemo im dok ne nađu neku novu lokaciju face

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimesub kol 25, 2012 12:55 pm

Normalno da će kraj očiju objekt biti "najbliže" tijelu kad su oči valjda najosjetljiviji dio. Kad će čovjek reagirati, onda kad mu je igla uperena u trbuh ili prema očima? I 90% doživljaja svijeta dolazi od vida, za što su oči zaslužne. Iz toga ne slijedi nikakvo saznanje o tome gdje se duša nalazi. Ako se locira osjećaj samoga sebe, onda je to de facto mozak, razlog zašto uopće išta i osjećamo.

Mi crtamo srce nekomu koga volimo. E pa istina je takva da da ljubav dolazi iz mozga, a erekcija iz srca. Draga, nacrto sam ti srce, ajmo se seksat :P

Uvijek je mozak glavni gazda u tijelu, barem što se tiče ikakvih osjećaja.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimesub kol 25, 2012 6:44 pm

Ovo 'istrazivanje' koje je linkao Fantom je krajnje retardirano.

@Blizz...Ponovit cu onaj primjer kada ljudi dobiju sjecanja (i osjecaje) od osobe ciji su organ dobili transplatacijom. Najcesce se ne zna ciji je organ uopce ali ti ljudi imaju takve manifestacije da pokusaju pronaci donatora, a onda se ispostavilo da prica stoji tj. da je vezana s donatorom. Mozak moze biti organ koji dekodira. Kao racunalo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitimened kol 26, 2012 6:28 pm

Alpha je napisao/la:
A sto jeste svijest? Da li je svijest uistinu u mozgu? Kako se objasnjavaju fenomeni kad se osoba sjeti necega iz zivota osobe koja joj je darovala organ?

Gdje se se nalazi dusa? Jel dusa postoji? Jel dusa svijest?


Čitao sam svjedočenja ljudi s transplantiranim organima koji tvrde da su nakon operacije dobili sjećanja i navike donatora organa.
Najviše taj osjećaj imaju ljudi kojima je transplantirano srce.
Navodno srce posjeduje velike količine dnk.
Je li dnk možda prenositelj darivateljeve svijesti?
Mislim da se iz tih svjedočenja može zaključiti da i samo tijelo (bez mozga) ima pamćenje sebe iliti svijest o sebi.

Što je svijest? Što je duša?
Ne mogu odgovoriti na ta pitanja ali mislim da je svijest manifestacija duše tj. oni osjećaji koji dolaze iznutra i za koje svatko zna da nisu elementi stvarnosti nego
su jednostavno predosjećaj/intuicija. Mislim da je svijest ''odgovorna'' za to jer je sve u njoj fokusirano i ona je preduvjet svake spoznaje.


Ovo dole bi moglo malo pomoći da bi se shvatila širina samog pojma svijesti!



:)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mislim, dakle postojim - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mislim, dakle postojim   Mislim, dakle postojim - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mislim, dakle postojim
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Mislim, dakle vjerujem?
» Ja mislim da san ja vidovit...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: