Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Opasne štedne žarulje

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Opasne štedne žarulje Empty
PostajNaslov: Opasne štedne žarulje   Opasne štedne žarulje Icon_minitimened ruj 02, 2012 9:42 pm

VEOMA OPASNE NOVE ŠTEDNE ŽARULJE >> Klasične žarulje su od danas u EU potpuno zabranjene i više se neće proizvoditi, a štedne su žarulje i kod nas sve popularnije. Međutim, uznemirujući navodi koji govore o njihovoj štetnosti tjeraju nas da
se pitamo: ima li više ičeg oko nas što nam ne šteti!

Izvještaj Berlin’s Alab Laboratoryja upozorava da štedne žarulje nisu opasne samo zbog žive koja može iscuriti iz njih kada se razbiju, već i zbog potencijalno kancerogenih spojeva fenola, naftalena i stirena koje ispuštaju. Savjetuje se njihovo korištenje samo u ventiliranim prostorijama i što veća udaljenost od njih kada svijetle.

I izvještaji s Haifa Universityja u Izraelu tvrde da bi štedne žarulje mogle biti opasne i prouzročiti karcinom dojke. Upozoravaju i da ta svjetlost previše oponaša dnevno svjetlo pa organizam ne stvara dovoljno melatonina. The Migraine Action Association ističe da štedne žarulje mogu prouzročiti migrene, a dermatološka udruženja tvrde i dermatološke probleme.

Ipak, neovisno francuski istraživački centar CRIIREM upozorava da se zbog elektromagnetskog zračenja štedne žarulje ne koriste na udaljenosti manjoj od metra, npr. kao noćnu lampu uz krevet.

Tehničko zračenje koje emitra štedna žarulja utječe na ljudski organizam na slijedeći način:
- nesanica
- glavobolje i migrene
- loše raspoloženje/mrzovoljnost
- bezvoljnost
- depresija
- nervoza

Ono što ostaje veliki problem je zagađivanje okoline štednim žaruljama koje se, nakon što im istekne životni vijek, bacaju u smeće s ostalim otpadom. S obzirom na svu štetnost koju nose u sebi trebale bi se skupljati i tretirati kao poseban veoma opasan otrov.Opasne štedne žarulje 377252_499356016759110_747209168_n

ATLANTIDA.hr

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Opasne štedne žarulje Empty
PostajNaslov: Re: Opasne štedne žarulje   Opasne štedne žarulje Icon_minitimened ruj 02, 2012 10:01 pm

Ima jedan dobar znanstveni uradak koji sam čitao na tu temu i zaista su ukazivali na probleme koji nastaju poglavito zbog same prirode svjetla koje te žarulje isijavaju. Zbog nejednoličnosti spektra može doći do problema s očima kod osjetljivijih ljudi, a iskreno, meni su te žarulje uvijek smetale zbog vida, još otkad su se davnih dana pojavile.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Opasne štedne žarulje Empty
PostajNaslov: Re: Opasne štedne žarulje   Opasne štedne žarulje Icon_minitimened ruj 02, 2012 10:15 pm

"I told you so!" (David Icke, just now) :)

Jednom sam kupio tu jednu sijalicu, čisto da probam kakva je. Prvo, što se tiče toga da traje do 10 puta duže - po mom iskustvu - LAŽ! Trajala mi je možda godinu dana, otprilike tu negdje mi traju i ove obične. Drugo, svjetlost koju daju - Sranje, sa velikim "S". Ne moš ti sa 23 W dobiti isto što sa 100W. Jednostavno to ne ide.

Ovo što kažu da zabranjuju da se koriste ove obične i sile narod da kupuje ono što oni hoće - to je zadiranje u lične slobode i izbor, za koje tvrde da ih poštuju i zastupaju. Hypocrisy at it's best!

U svakom slučaju,

Euroskeptici - Eurofili 1:0 (u produžecima)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Opasne štedne žarulje Empty
PostajNaslov: Re: Opasne štedne žarulje   Opasne štedne žarulje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Opasne štedne žarulje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: