Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29058
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   uto ruj 25, 2012 12:14 pm

@Arch...Islam se proširio kao i krščanstvo - nasiljem.

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   uto ruj 25, 2012 2:14 pm

Nekada su se zaista sirile vjere nasiljem ali danas se samo jedna vjera siri a to je Islam i to sex-om.
Kako to samo lijepo zvuci,cuj sex-om,da,da mili moji.
Cije su ovce na brdu,njegovo je i brdo.
U hriscanskim selima kuce ostaju prazne jer danasnje hriscanske koke ne zele da se udaju i furaju neku zamisljenu karijeru.
Vjecne studentice sa 30-40 godina starosti... confused
U prazne hriscanske kuce ce se useliti vec neko za desetak godina ali ce prvo iz tih kuca da lete krizevi,raspela i sve ono
sto bi nekome dalo naslutiti da je ovo nekada davno bila hriscanska zemlja,ponosnih radnika i seljaka koji su znali nedeljom da
odmore ruke u krilu skruseno slusajuci u crkvi misu i nadajuci se nekim boljim vremenima.
Ta bolja vremena polako dolaze ali njih vise nece biti... no
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1399
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   uto ruj 25, 2012 2:31 pm

Kad govorimo da zele ubijati i rusiti zbog filma, zanimljivo je kako na sve ratove i bombardiranja nemaju prosvjede. Po tome mislim da su duboko religiozni.
Vec sam rekao, ovo nije prvi put da se blati Islam, a niti da ih se proziva teroristima, i onda kad ustanu, padne jedna americka zrtva, nije u redu reci "To su oni htjeli ubijati."
Ja sam siguran da bih ustao i borio se ako imam konstantne napade, sa bilo koje strane.
Kako se Islam i Krscanstvo sirilo, naravno da je bilo ubojstava, paljenja vjestica, i ravne ploce, to su takva vremena bila, koja nemozemo usporedivati s danasnjim svijetom.
Kahali, slazem se.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   uto ruj 25, 2012 2:48 pm

No sikiriki,sve te vodje protesta su ubiljezene u Mossad-ovu biljeznicu pa ce polako jedan po jedan
da dodju na jedan kratki interviju za novi Mossad-ov tjednik koji izlazi u velikom tirazu na bliskom istoku a Boga mi i
u zapadnoj everopi... ides

[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   uto ruj 25, 2012 8:17 pm

Ma Mossad je isto terorizam.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   ned ruj 30, 2012 6:04 pm

Hm, mislim da se tu ipak radi o smišljenoj kampanji Zapada protiv Islama. Pogledajte samo ove anti-islamske izjave:

Tony Blair: I wish to say finally, as I've said many times before, that this is not a war with Islam. It angers me, as it angers the vast majority of Muslims, to hear Bin Laden and his associates described as Islamic terrorists. They are terrorists, pure and simple. Islam is a peaceful and tolerant religion, and the acts of these people are wholly contrary to the teachings of the Qur'an.

George W. Bush: I also want to speak tonight directly to Muslims throughout the world. We respect your faith. It's practice freely by many millions of Americans, and by millions more in countries that America counts as friends. Its teachings are good and peaceful. And those who commit evil in the name of Allah blaspheme the name of Allah.

Bill Clinton: I want you to understand, and I want the world to understand that our actions today were not aimed against Islam. The faith of hundreds of millions of good, peace-loving people all around the world, including the United States. No religion condones the murder of innocent men, women, and children. But our actions were aimed at fanatics and killers, who wrap murder in the cloak of righteousness, and in so doing profane the great religion in whose name they claim to act.

Izvor

Jeste vidjeli kako ih vrijeđaju? A zbilja, kad pogledamo u Kuran, vidimo da je to jedna vrlo miroljubiva religija, kao i hrišćanstvo. Muhamed, to ti je isto što i Isus, samo arapski Isus. Evo par isječaka do kojih sam došao preko treće strane doduše, ali sasvim jasno pokazuju miroljubivu prirodu Muhamedovu:

/Sura 98, Verse 6/
Verily, those who disbelieve (in the religion of Islam, the Quran and the prophet
Muhammad) from among the People of the Scripture (Jews and Christians) and Al-
Musrhikun (other disbelievers) will abide in the Fire of Hell. They are he worst of creatures.

/Sura 9 Verse 29/
Fight against those who believe not in Allah, nor in the Last Day, nor forbid that which has
been forbidden by Allah and His Messenger.
… and fight against those who acknowledge not the religion of truth (i.e., Islam) among the
People of the Scripture (Jews and Christians), until they pay the Jizyah (Tax for
Jews/Christians) with willing submission and feel themselves subdued.

/Sura 9 Verse 5/
Kill the unbelievers wherever you find them. …But if they repent and accept Islam … then
leave their way free
.

/Sura 9 Verse 5/
Then when the sacred months (the 1st, 7th, 11th, and 12th months of the Islamic
calendar) have passed, then kill the Mushrikun (un-believers) wherever you find them, and capture them and besiege them, and prepare for them each and every ambush. But if they repent and perform Iqamat-as-Salat (The Islamic prayers), and give Zakat, then leave their way free. Verily, Allah is Oft-Forgiving, Most Merciful.

I suppose, the very first question that comes to my mind would be: Which part of "kill" don't you understand!? confused

Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   pon lis 01, 2012 4:23 pm

Nece Blair, Bush i Clinton otvoreno reci sto misle, njihovi cinovi govore sami za sebe.
Nije Muhamed isto sto i Isus samo i Islamu. Muslimani postuju vjeruju u Isusa kao jenog od Bozjih poslanika kao sto vjeruju i Muhameda. Tesko je sa sigurnoscu reci jeli u Kuranu vise citiran Mojsije ili Isus. I kad se spomene Isus ili Muhamed, kazu (PBUH) Peace be upon him.
Cudi me sto nisi spomenuo Jihad, za kojeg je moderan svijet dao znacenje sveti rat. Dok se sveti rat na arapskom kaze Harbun Muqaddasa sto neces naci u Quranu. A Jihad dolazi od rijeci Jahada sto znaci težiti.
Dr. Zakir Naik je objasnio ubijanje u Quranu, pa ako nekog zanima:

A kao sto i vidimo ne prenose vise prosvjede na televiziji, otkad se smirilo sve i otkad nema mrtvih, nije zanimljivo reci da mirno prosvjeduju, iako ima prosvjednika vise nego ikad.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   pon lis 01, 2012 10:23 pm

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Nece Blair, Bush i Clinton otvoreno reci sto misle, njihovi cinovi govore sami za sebe.

A činovi ovih što dižu ustanak na svako pominjanje Muhameda? Ovo gore ne vrijedi za njih? Oni će baš uvijek, otvoreno, reći ono što misle? Nije li Prorok rekao: "War is deceit." Zar nije moguće da u islamu, kao i u hrišćanstvu, postoji manjina koja razumije ono u šta vjeruje i postupa u skladu sa tim, dok većina ne razumije? Isus je govorio o miru, spokoju, praštanju, ali koliko hrišćana znaš da baš svakodnevno žive u miru, propagiraju mir, žive mir, koji su spokojni, koji su puni oprosta i razumijevanja? Ako imaš sreće, biće ih dovoljno taman toliko da svi stanu u jednog Fiću. Zar bi islam trebao biti izuzetak? Musliman, samim time što je musliman, je odmah nekako "natčovječanski" da je odmah shvatio Qur'an i razumio sve i odmah počeo pravilno prakticirati ono što je tamo napisano? Jesu oni neka posebna varijanta Homo Sapiensa, neki Homo Sapiens Superioris?

Neki kažu: "Ja znam mnogo muslimana, i ni jedan od njih nije nasilan ili agresivan..." Ja isto tako znam mnogo hrišćana koji su osvetoljubivi, varalice, licemjeri itd... I šta sad? Onaj prvi je u pravu da na osnovu onih koje zna izvlači zaključak o cijeloj religiji i njenim pripadnicima? Generalizacija bilo koje grupe ljudi je moronska a nekmoli tolikog broja.... E, pa, ako je onaj u pravu, onda sam i ja - prema tome - hrišćanstvo propovijeda nasilje, osvetu, laganje itd..

Case closed.

Citat :
Nije Muhamed isto sto i Isus samo i Islamu. Muslimani postuju vjeruju u Isusa kao jenog od Bozjih poslanika kao sto vjeruju i Muhameda. Tesko je sa sigurnoscu reci jeli u Kuranu vise citiran Mojsije ili Isus. I kad se spomene Isus ili Muhamed, kazu (PBUH) Peace be upon him.

Sama činjenica da, po islamskom učenju, je Bog (Allah) morao poslati Muhameda a.s. poslije i Isusa i Mojsija i svih tih ostalih proroka, ukazuje na činjenicu, kao što uostalom i sam islam tvrdi, da istina koju su propovijedali ovih ostali proroci "nije potpuna istina". Muhamed je posljednji Allahov prorok (sjetimo se da je i Isus to za sebe tvrdio) te, prema tome, njegova istina je konačna istina. Odatle dalje slijedi da su istine ovih drugih proroka "nepotpune", iz čega opet slijedi da su ljudi koji slijede te nepotpune istine takođe "neupućeni" i samo djelimično u pravu i na pravom putu. Muhamed i muslimani, s druge strane, poznaju potpunu istinu - stoga je netačno reći da oni poštuju i vjeruju u ove druge isto kao i u Muhameda. Muhamed je, ipak, "gornji"...

Citat :
Cudi me sto nisi spomenuo Jihad, za kojeg je moderan svijet dao znacenje sveti rat. Dok se sveti rat na arapskom kaze Harbun Muqaddasa sto neces naci u Quranu. A Jihad dolazi od rijeci Jahada sto znaci težiti.

Ne treba te čuditi, za ovu priliku nije uopšte bilo potrebe ulaziti u pojam Jihad. Znao sam i znam šta RIJEČ znači, u čisto leksičkom smislu, ali u de re smislu ipak znači RAT. Jedino je pitanje protiv koga ili čega? A mislim da je Muhamed a.s. već odgovorio na njega u, čini mi se, posljednjoj Suri ili posljednjem stihu, negdje pretkraj knjige... Uostalom citirao sam taj dio već... study

Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   uto lis 02, 2012 2:50 pm

Znam i ja vecinu Krscana koji samo zelz prevariti, lagati i slicno. Ali Islam sam po sebi je "stroza" religija, u kojoj vjernicima vjera ima vecu ulogu u svakodnevnom zivotu. Sam si rekao da znas puno Krscana koji su varalice, osvetoljubivi i licemjeri i da zbog toga ne treba generalizirati cijelu religiju, jer je to moronski, dok kad pogledam cini mi se da bas to radis za Islam.
Archangel je napisao/la:
Sama činjenica da, po islamskom učenju, je Bog (Allah) morao poslati Muhameda

Prema muslimanima, Muhamedu je poslan anđel Gabriel, koji mu je otkrio prvi dio Kurana.

Nema veze kako nekom izgleda da gledaju na Isusa, i Muhameda jeli on onaj "gornji", oni postuju sve poslanike i gledaju ih isto, a Muhamed je zacetnik Islama.
Dok s druge strane Katolicka Crkva zna prozivati Muhameda teroristom.

A za busha, blaira i clintona i ostale zioniste sam rekao da njihovi cinovi govore sami za sebe, evo malo statistike.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   sri lis 03, 2012 12:55 pm

Jedi Mind Tricks je napisao/la:
Znam i ja vecinu Krscana koji samo zelz prevariti, lagati i slicno. Ali Islam sam po sebi je "stroza" religija, u kojoj vjernicima vjera ima vecu ulogu u svakodnevnom zivotu. Sam si rekao da znas puno Krscana koji su varalice, osvetoljubivi i licemjeri i da zbog toga ne treba generalizirati cijelu religiju, jer je to moronski, dok kad pogledam cini mi se da bas to radis za Islam.

Ako to i jeste moronski, svi smo moroni. Bilo da se tvrdi da je islam miroljubiv i da su ortodoksni muslimanski fundamentalisti - pacifisti ili da je ratoboran: i jedno i drugo je generalizacija. Prema pravilima Definicione logike, generalizacija je isto što i indukcija, izdvajanje ograničenog broja primjera i stvaranje generalnog pravila od tih primjera. Ako je ovo što ja radim - generalizacija (a jeste) - onda je i pacifistička slika koju muslimanski apologeti propagiraju takođe generalizacija - i to netačna, mind you! Jer, izuzeci postoje, i to se i prizna, ali ono što se ne priznaje je da su u hrišćanstvu izuzeci oni koji tačno slijede Isusov nauk - ali ipak, na osnovu tih izuzetaka se zaključuje da je hrišćanstvo miroljubivo i tolerantno; dok s druge strane, ti "izuzeci" među muslimanima se ne uzimaju kao generalno pravilo, već je pravilo ono što većina radi. To je sama definicija termina "dvostruki standard", i kao takva, ulazi pod definiciju "licemjerje". Većina zapadnjaka nema pojma o Kuranu, već se uzda u ono što čuje od muslimana koje poznaju. Dodatni problem: ni većina muslimana ne pozna dobro Kuran, niti poštuje ono što tamo piše, oni ovdje u Bosni su većinom poznati kao veliki ljubitelji rakije i prasetine za ražnja. Stoga sve ono što oni govore o datom predmetu neće biti ništa bogzna kako pouzdano.

O tome da je "islam stroža religija, u kojoj vjernicima vjera ima vecu ulogu u svakodnevnom zivotu" pa da zato pobjesne tako lako, mogu samo reći da je to Bulšit sa velikim "B". Ako je netko povećen vjeri, onda, po definiciji "velikog vjernika" - to znači da vjera ima veliku ulogu u svakodnevnom životu; besmisleno je reći da je islam kao islam "takva religija" po svojoj prirodi - vjernik bilo koje denominacije je taj koji je takav i takav zato što je vjernik, ne zato što je vjernik ove ili one vjeroispovijesti. Islam je jedino "stroži" po tome što njegovi protagonisti sijeku glave i divljaju po ulicama na svako uzimanje Muhameda u pojam od strane zapadnjaka. Kad je onaj Danac nacrtao one karikature Muhameda, kakve to ima veze sa muslimanima?! Oni kao i svi drugi ljudi, imaju izbor - da gledaju te karikature, ili da ih NE gledaju. Nitko ih nije na to prisiljavo. Nadalje, kako oni znaju da je to bio Muhamed, kad oni sami nemaju slike Muhameda? Taj karikaturista je po tome mogao uzeti i svježe govno, ispod napisati "Muhamed", i to bi onda i BIO Muhamed?! Ma dajte ljudi, uozbiljite se malo! Ajde dobro, neka i jeste Muhamed, neka i jeste karikatura, opet, kakve to veze ima sa muslimanima? Oni koji su to crtali NISU BILI MUSLIMANI - sama činjenica da NISU BILI MUSLIMANI izuzima ih od obaveze da imaju bilo kakvo unaprijed određeno mišljenje o Muhamedu i/ili islamu. Samo onaj koji je musliman nema taj luksuz, on je musliman upravo iz tog razloga. Ali, na kraju, da ne bi bilo opšteg ustanka, i oni koji nisu muslimani moraju sve lijepo govoriti o Muhamedu, lijepo misliti o njemu, ne smiju ga crtati ni snimati filmove o njemu, čak ni loše. Dakle,

moraju biti POKORNI muslimanskom svjetonazoru. I šta god da radili, nikako ne uznemiriti te miroljubive muslimane. Sačuvaj bože! Znači, oni su miroljubivi sve dok im se uvlačiš u dupe, a čim prestaneš, oni su "uvrijeđeni" pa ubijaju, pale, siluju, kasape... Ma krasno!

Kahali je napisao/la:
Think people, think

I couldn't agree more!

Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   sri lis 03, 2012 3:10 pm

Cesto mijenjas misljenje, govoris da su miroljubivi narod, a onda u drugoj recenici, tko im kaze nesto krivo o Muhamedu, kasape, siluju, ubijaju...
Ja stalno govorim, ovaj film sam po sebi je napravljen da se isprovociraju muslimani, na sto su nasjeli, i prenilo ih se u medijima, kao broj 1 ubojice u svijetu. Ako netko nije musliman, nije ni u redu da ista govori protiv njihovih svetosti i vjerovanja, ima onih koji kazu ne svida mi se to i to, i cesto ne bude nista kod toga. Ali kad se ide snimati film slican ovome, onda je to planirano vriiedanje.
Ali najvise govorim ovo, jer je u Islamu zabranjeno vrijedati druge religije i poslanike, i spada im pod isto kao da vrijedaju svoju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29058
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   sri lis 03, 2012 4:07 pm

Čitam ovo gore što Arch citira...a gle...i u Bibliji svašta piše pa su na osnov toga i bili križarski ratovi. Poanta je da se razluči duhovno od svjetovnog iz svetih (?) spisa. U svojoj suštini poruka religija je ista ako se želi gledati (istraživati) duhovni aspekt. A isto tako je ista i ako se želi naći razlog za ubijanjem. Jedino što to nije opravdanje ni za šta.

Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   sri lis 03, 2012 8:46 pm

Krstaški ratovi su reakcija, reakcija na arapska osvajanja. Ako me sjećanje ne vara, u doba Prvog krstaškog rata, Arapi su već osvojili dobar dio Evrope (Pirineji, južna granica Francuske), sjever Afrike, i čitav Bliski Istok i Malu Aziju. Nitko ne bi mogao, bez obzira na raznorazna krivotvorenja i rastezanje pojmova, naći u Bibliji da je, kao, Isus rekao nešto tipa "uništite muslimane" ili neznamnijašta. Ti ratovi su bili politički motivirani, i čak su djelimično usporili prodiranje islama u Evropu. Razlog za njih (možda bolje reći "povod") bilo je to što su u to doba mnogi hodočastili u Jerusalim i ostala mjesta da vide Hristov grob i ostale stvari tog tipa, a obzirom da je Jerusalim sad pripadao muslimanima, počeli su izvještaji o napadima na hodočasnike, koji su, doduše, bili više incidenti, ali i "wake-up call" za evropske kraljeve.

Kako god bilo da bilo, desilo se to što se desilo. No, sad nam svi ti "prosvijetljeni" Evropljani, liberali i ostali pametnjakovići serviraju priču o nekoj političkoj korektnosti, da se ne smije nikog uvrijediti, jer je to sačuvaj-bože veliki grijeh, primitivizam (jedna imenica kojom se počelo velikodušno razbacivati) - a da je islam isto što i hrišćanstvo i budizam, da sve religije govore jedno te isto i da su sve iste. Pa, ako su sve iste, čemu onda postoje?!

Mislim, na kraju krajeva, nebitno je to sve. Dok ovi zapadni idealisti upiru svoje zaljubljene oči u zvijezde očekujući posjetu "duhovno naprednih bića", drže se za ruke i pjevaju "Kumbaya" - činjenice će da govore svoju priču i pjevaju svoju pjesmu. Možda tako i mora biti. Prirodna selekcija će da još jednom odigra svoju kartu...

PostajNaslov: Re: Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.   

[Vrh] Go down

Prosvijedi zbog filma o proroku Muhamedu.
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» NOŽIČAK iz filma The Expendables
» Problem sa grejanjem ležajeva na belt grinderu
» Legende u čeliku - Rambo noževi
» Noževi u filmovima
» Paukci i poskoci zbog para rašalja .