Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pishički poremećaji

Go down 
+11
Jedi Mind Tricks
Bella.Lilly
Ascended
Zyon
Skulptura
Ymir
2pac
Fantom
Novus ordo seclorum
wanderer
Alpha
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimečet ruj 27, 2012 12:19 pm

Kod određenih psihičkih poremećaja težeg oblika (poput shizofrenije) osoba može vidjeti (?) ono čega nema ili vdijeti stvari/ljude posve iskrivljeno. U takvom stanju može počiniti i zločin misleći da se brani od nekog dok zapravo nema stvarne opasnosti.

Mislite li da osobe s psihičkim poremećajem (ponekad) vide nešto što postoji ali mi ostali to jednostavno ne vidimo? Pod time mislim na neke paralelne ili druge svjetove, demone i sl.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimečet ruj 27, 2012 4:34 pm

Ako nešto nikada nismo iskusili ili donijeli sa sobom kad smo se rodili, kako je moguće da imamo toliko iracionalnih osjećaja u djetinjstvu,
a i kasnije tijekom života. U svima nama je nešto zajedničko a to je osjećaj straha.
Iz straha od ovog ili onog često propuštamo promijeniti nešto u svom životu… posao koji radimo, a nismo zadovoljni s njim…
partnera sa kojim živimo, a osjećamo da to nije to, grad, ulicu, stan i td. Jednostavno se na neki način prepuštamo stečenim navikama
koje smo naučili od drugih tijekom odrastanja i koje smo nesvjesno usvojili.

Naš osjećaj realnosti i iskustvo stvarnosti normalnom percepcijom nemoguće je razdvojiti. I onda kad recimo ''normalan'' čovjek
počne sebi postavljati pitanjima što je to što mi zapravo percipiramo kao život, kao postojanje, kao smisao, prije ili kasnije dođe
do nepremostive prepreke/zida koju/eg je nemoguće proći sa znanjem kojeg ''normalan'' čovjek ima.
Odgovori koji bi nam objasnili ta pitanja kriju se iza sedam gora i sedam mora zubo Potrebno je puno truda i volje da bi se do njih došlo.

Tko god se počne baviti sobom i raditi na svom osvještavanju prije ili kasnije može doći u jednom trenutku u veoma nestabilno stanje uma/svijesti.
Određene spoznaje i iskustva su takve prirode da se u njih ne može ući a poslije toga izaći kao ista osoba.
Može se i u nekim slučajnim preklapanjima u određenim situacijama doći do iznenadnih spoznaja i uvida u drukčiju realnost od one koju vide ''normalni''ljudi.
Ali takve spoznaje nisu nimalo bezazlene ako se ne posjeduje određeno znanje.
Oni koje su se usudili proviriti iza ''zavjese'', a nisu bili spremni za to, obično završe u nekoj ustanovi koja im postane trajno boravište.

Netko poludi tijekom života, a netko se lud rodi. Da li su mentalno poremećene osobe zaista bolesne ili je doživljaj njihove realnosti drukčiji
od percepcije i razumijevanja ''normalnih'' ljudi? Što to oni vide? Od čega polude? U kojem denzitetu/svijetu oni borave?
Ali pitanje je i što znaci biti normalan, i što znači biti ne-normalan? I zašto uopće postojimo? I da li mi zaista postojimo?
I tko postoji? I postoji li uopće razlika između postojanja i nepostojanja? Odgovor na ovo pitanje je izvan vremena i prostora,
zato je neprimjenljiv na bilo kakvo ljudsko iskustveno, jer u postojanju je uvijek skriveno i nepostojanje, a u vidljivom nevidljivo.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimečet ruj 27, 2012 4:52 pm

Ja mislim da je vrlo moguće da dosta ljudi koji su proglašeni šizofreničarima su zbilja vidjeli "nešto", ali im jednostavno nitko nije vjerovao i oni su postali očajni u svojoj namjeri da dokažu da govore istinu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimepet ruj 28, 2012 1:57 pm

Blago nama ludima,citav nam zivot prodje u veselju... cuga
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimeuto vel 11, 2014 11:41 pm

wanderer je napisao/la:
Da li su mentalno poremećene osobe zaista bolesne ili je doživljaj njihove realnosti drukčiji
od percepcije i razumijevanja ''normalnih'' ljudi?


Ne postoje mentalne bolesti, postoji samo "bolest" koja je poznata kao neznanje...

Vjeruj te mi, ja znam, osobe koje mi nazivamo kao mentalno poremećene, su zaista darovite i izrazito dobre osobe. Njihova svijest i precepcija je na višem nivou od nas, običnih ljudi...
Jer, zar nismo mi, svatko od nas samo jedan broj?
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimeuto vel 25, 2014 9:39 pm

Čak i oni koji boluju od neke bolesti i mentalno su bolesni pa ubiju nekog? I oni su dobri?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimeuto vel 25, 2014 11:46 pm

2pac je napisao/la:

Ne postoje mentalne bolesti...

Kako ne, neke se čak i fizički manifestiraju i nisu ugodne niti pozitivne ni na koji način. Tako da postojanje ili nepostojanje mentalnih bolesti uopće nije upitno, jasno je da se radi o poremećaju.

2pac je napisao/la:

Vjeruj te mi, ja znam, osobe koje mi nazivamo kao mentalno poremećene, su zaista darovite i izrazito dobre osobe.

Ne znaš, ja znam!  face 
Jesu, i darovite su i dobre, to je uglavnom istina. Ali ja mislim da su takve zato što su ti ljudi zatvoreni u sebi pa ih u većini društvo ne može iskvariti, imaju svoj film i ne dira ih previše ono što se oko njih dešava. Vjerojatno znaju i za koristoljublje, krađu i druge slične stvari, ali nisu sposobni ukrasti milijune niti izvesti neku manipulaciju zbog koje će se okoristiti. Hoću reći da njihovi sitni činovi sebičnosti ostanu nezapaženi jer nikome nisu nanijeli neku veliku štetu, jer niti ne teže velikim stvarima, pogotovo ona skupina ljudi koja primjerice ostane zatočena u umu dvanaestogodišnjaka, kome on može neko zlo nanijeti s namjerom.

Darovit tko je, tko nije... svi smo mi za nešto daroviti, to može biti neka velika stvar ili neka sitnica, ne mora uopće biti ništa bitno, možda mislimo da smo za nešto daroviti ali onda tek kasnije u životu otkrijemo tu "pravu stvar", jer i jedan život je malo vremena za učenje, kamoli pola ili trećina. No, mislim da ti ljudi jednostavno rade ono što vole, nemaju toliko vanjskih smjernica, nemaju nekih kompliciranih planova i teško dostižnih želja, bez predrasuda i straha od tuđih komentara se bave onim čime se žele baviti. Ali nikad u neće u životu postići neku stabilnost niti će moći živjeti "normalan" život.

No to su oni koji su dobri, postoji i velika grupa psihičkih bolesnika koji će raditi svakakve pizdarije i trenutno jedini način da ostatak društva bude zaštićen od takvih je da ih se drži podalje od ostatka društva ili se njihovo ponašanje regulira lijekovima.

2pac je napisao/la:

Jer, zar nismo mi, svatko od nas samo jedan broj?

Jel mogu ja bit 6? Tako mogu zahebavat devetku!

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.


Zadnja promjena: Skulptura; sri vel 26, 2014 12:00 am; ukupno mijenjano 3 put/a. (Reason for editing : Svašta nešto...)
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimeuto vel 25, 2014 11:50 pm

Dap no 2pac, mislim da ti malo ideš u krajnost... Ono njima govoriš kako su gotovo bogovi, a oovi normalni, hladni, nedaroviti... To vjerojatno nisi želio reći, ili se varam?
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimesri vel 26, 2014 7:57 pm

Kazah što imam u sebi!

@Skulptura
Bolje bi ti bilo da si kao izraz 70x7, kao 70 7...
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimened oľu 09, 2014 1:18 am

Ok, mister two...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimepon oľu 24, 2014 3:42 pm

@Skulp... rofl2

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimesub oľu 29, 2014 9:03 pm

Ja mislim da su te osobe normalne ali su prebrzo došle do spoznaje ili poludile pokušavajući te vide nešto što postoji i to vide i u nečemu drugome gdje ne postoji...

Vjerojatno znate onaj osjećaj kada pokušavate nešto da tako kažem spoznati... Npr svemir, mora biti kraj, ali što je iza kraja, ali beskonačan je itd itd dok ne dođeš do toga nivoa da jednostavno ne možeš više da ti dođe da se počupaš, propucaš se i riješiš se te napasti, nešto te tjera kao puno više adrelina nego kad skaćeš s balkona drugoga kata, kada gledaš dolje prije skoka i znaš da ćeš skočiti (ja sam to radio pa znam :) ) i još gore...

Vjerojatno su došle do toga stanja i više ne mogu izaći i još uz to su spoznali te možda i vide paralelne svijetove ali ako je tako onda je to naprosto vrlo strašno i uopće ne znam kako žive...
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimened oľu 30, 2014 11:53 am

Zyon, tvoj mi post neodoljivo vuce na alkemicare... Dosli do spoznaje I poludili.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimened oľu 30, 2014 2:52 pm

Alkemičare?

Oprosti ja sam malo pritulav, al ne kontam...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimened oľu 30, 2014 4:14 pm

Da... izgleda da sam i ja malo pritulav jer nikako da nađem poveznicu između alkemije i psihičkih poremećaja :)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimened oľu 30, 2014 4:48 pm

Ma dobro, zanemarite moj post...

Ja sam samo rekao što mislim a da iskreno kažem nemam pojma ko su alkemičari... :(
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimened oľu 30, 2014 7:00 pm

Alkemicari su ljudi koji teze konacnoj spoznaji I pokusavaju pretvoriti olovo u zlato. Ja sam amater-alkemicar.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimened oľu 30, 2014 7:13 pm

Alkemija je mit. Potraga za Kamenom mudraca je uzaludna... i nema veze s ovom temom  evil 

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimened oľu 30, 2014 10:03 pm

Opširan je pojam, i ja često razmišljam o tome što je bilo prije npr. big banga etc pa nisam prošvikala. Ne može neko dobit šizofreniju ako razmišlja o tome što je bilo prije svemira xD apsurdno je. Neki poremećaji su prenosivi genetski, neki su uzrokovani traumom a neki su pak u tebi ali ih treba potaknuti. Tipa ako si čuo baš za šizofreniju, ako je imaš u obitelji će ti doktori od malena savjetovati da se paziš i objasniti ti što trebaš izbjegavati. Onda imaš pubertetske koje traju u toj fazi pa nestanu ili one koji se pojavljuju od malena do puberteta. Postoje i bolesti koje su izazvane emocionalnim stresom i htjela sam dati anksioznost za primjer ali sam išla provjeriti i bila u krivu, naime i to je genetski prenosivo (čovjek uči dok je živ).
Ugl. poanta je da je pojam preopširan i da je glupo izjaviti da su ljudi poludili zato jer su razmišljali o svemiru ili zato jer su ovisnici o adrenalinu.

+ potpisujem Skulpturu, nigdje veze s alkemijom i daj mi pliz reci kako se postane amater alkemičar? i kolko dugo si to?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimened oľu 30, 2014 10:13 pm

Ma kakvi alkemičari amateri...
Alkemija (ona prava) nema toliko veze s transformacijama metala već radom na sebi i transformaciji svijesti.
Službeno se uči da je alkemija preteča kemije i znanosti i da su alkemičari pokušavali naći kamen mudraca i pretvarati metale u plemenite metale.
Istina je da je to bio jako mali djelić znanja. Mislim da je hermetizam u srodstvu s pravom alkemijom, ali nisam siguran.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimepon oľu 31, 2014 4:43 pm

Ascended je napisao/la:
Opširan je pojam, i ja često razmišljam o tome što je bilo prije npr. big banga


Prije velikog praska bilo je veliko Ništa, a to -Ništa- bilo je nešto veliko, hehe...

Čovjek ima zakrivljen um i teško mu je shvatit/prihvatiti neke stvari. Teško shvaća, jer ne vjeruje u BOG-a. Isto tako teško prihvaća, jer se drži čvrsto za društvenu zajednicu.
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimepon oľu 31, 2014 4:46 pm

@Novus.... Lijepo rečeno, no ja sam mislio na najraniju alkemiju :) I u smislu ''amater'' mislim da pokušavam ono što i oni pokušavaju- naći istinu.
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimepon oľu 31, 2014 8:53 pm

@2pac e problem je u tom ništa, nemogu ga zamislit pa mi stvara nervozu jer nije bijelo, crno ni prostor rofl2 
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimepon oľu 31, 2014 9:34 pm

Ako netko hoće pričati o tome što je bilo prvo, imamo drugu temu:
https://ce-4.forumotion.com/t5933-sto-je-bilo-prvo

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitimepon oľu 31, 2014 10:07 pm

Fala :)

I oprostite jer sam započeo o tome...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pishički poremećaji Empty
PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Pishički poremećaji Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pishički poremećaji
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: