Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Različite filozofije istine

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Različite filozofije istine   sub lis 20, 2012 6:39 pm

Star je napisao/la:
@Primitive ajde molim te odgovori na par pitanja samo. Pa čemo se vratiti na temu vanzemaljaca.

1. Imaš li ikakvu drugu podlogu osim iskustvene za sve ovo što govoriš?
2. Kako možeš provjeriti da je to sve istina (osim iskustvenim putem)?
3. Kako znaš da je ono što si iskusio doista istina a ne varanje čula?
4. Možeš li dokazati svoju sposobnost nad prostorom i vremenom?

Sai Baba je bio prevarant i to očiti, ja nisam mađioničar da bi znao kako je to točno izveo ali mislim da nije svjetska tajna, kako objašnjavaš to što nije doživio 2020? kako je predskazao? Nešto mi smrdi na lažne proroke.
Mi nebismo nikoga ubili, jer kao što sam već nebrojeno puta rekao da onaj tko ubije očito nije Kristov učenik. Kažeš da nismo iskusili Boga i ono što govorimo, ali kako znaš? To je premisa koja je već sa samim svojim početkom pogrešna a koju jako voliš ponavljati. Samo ako kažeš da mi neznamo što govorimo ne znaći da je to nužno istina, jer i Matko22 i ja ti govorimo iz iskustva koje toliko cijeniš ali naše ne uzimaš u obzir.
Nisam rekao da su nužno demonizirani sveci, dapaće i sam sam iskusio Božje iscjeljenje od svoje braće po Kristu kao jedno od čuda.

1,Za sta konkretno,govorim ja sve i svasta ;) Ako oces da ti dam na uvid uzorak nektara amrite koji mi se luci u grlu i kojeg mogu piti to mogu dati npr..Isto tako sam nekim drugovima govorio svoje snove koji su u detalj opisivali neke stvari koje su se desile nakon sna.Pa sam na osnovu uvida sa kauzalne razine predvidio takodje neke krucijalne dogadjaje u mome ili tudjem zivotu (gdje bih napisao kauzalni riport koii se poslje obistinio).Pa bih sanjao tacno nesto sto se nekome desava u njegovom zivotu i onda ga pitao o tome.S tim sto ja tu ne vidim nista cudno,jer se to sve desava po zakonitostima astrala ili pak kauzala(gdje vrjeme ide totalno drugacije).Mislim to su neke opipljive stvari a ima mnostvo neopipljivih toliko koje npr Kahali shvata i vrlo lako bi me mogao provjeriti u praksi(npr da demonstriram neku dhyanu ili samadhi,a ne znam vec na koju foru bi neko mogao provjeriti realizovanu dharmakayu,ili transformaciju jing-a u chi,ili dizanje Kundalini na neku odredjenu bazu,ali ja sam u detalj opisivao neke faze koje sam prolazio,te sam TEK nakon toga vidio to objasnjenje na neko totalno deseto mjesto).

Tako da to nije bas jedna stvar i to nije tako jednostavno,i to nisu faze koje su detaljno opisane u Bibliji ili barem da nisu sifrovane.Ja savrseno dobro znam sta sam prosao i iskren sam prema sebi i pokusavam da vodim skladan zivot koliko god mi je percepcije Stvarnosti ogromna u odnosu na vecinu ljudi.

2.Opet te pitam na sta konkretno mislis.Ako pijem taj nektar iz grla,onda je to iskustvo a i naravno da je iskustvo jedino mjerilo,bilo cega.Naime ti napravis eksperiment pa vidis rezlutat i tek tada znas jeli ti model ili hipoteza tacna.Porblem sa nekim tumacenjima Isusovog nauka je sto rezultat eksperimenta mozes vidjeti tek nakon "smrti" a zapravo se mozda radi da se tu govori o "smrti" laznoga Ja koje moze nastupiti i u toku zivota u fizickom tjelu,dakle tu je smrt smrt laznog Stava iluzornog Uma a ne smrt fizickog tjela.isto tako to sto ti radis je vrsta eksperimenta u Stvarnosti,s tim sto ces ti tek nakon smrti fizickog tjela vidjeti rezultat i tek tada ces Znati,a do tada si vjernik i to ne bi trebalo da se mjesa.Ako cemo realno,svako ko predje u nedualno stanje Svjesti i permanentno mu se probudi Kundalini je zapravo UMRO,prestao da postoji ili je pak shvatio da nikad i nije postojao on,kao lazna licnost,nego je oduvjek postojala samo svjest,Bitak.

Jedino sto je Zivo je Svjest,a ostalo je lazno zivo,te moze nastupiti samo lazna smrt ili smrt lazi,gdje je laz stanje Uma a ne neka informacija u Umu,dakle radi se o pogresnom nacinu gledanja na Stvarnost.Stvarnost je takva kakva jeste a mi mozemo imati odnos prema njoj koji je Stvaran ili nestvaran,al se tu ne radi o informaciji nego Gledanju ili Stanju Svjesti.Radi se o tome da ne samo da Svjest nije nusproizvod mozga,nego Svjest zapravo nije u tjelu niti u glavi,nego je glava i tjelo i sve sto je ikad stvoreno i ima vremenske i prostorne koordinate zapravo kreacija koja (lazno) postoji u Bitku,Svjesti,Dusi,Apsolutu.Svjest pokazuje konacnu Istinu,a to je da sem Nje,nista zapravo ne postoji.Mi plutamo u Svjesti(Bogu) ali sve vidimo osim Nje i vezujemo se za sve sto nije Ona,a sve to je prolazno i propadljivo i ne donosi spas niti ispunjenje.Ja,ti,ovaj forum,i sve,sada,upravo sada,plutamo u Svjesti.

Mislim,ako mogu poci u samadhi kad me Volja i u tome stanju u Meni postoji samo Svjest,samo Bitak,i nema vremena i prostora,sta trebam da zakljucim nego da je ta svjest moj bitak i bitak svega,te da postoji samo jedan bitak,koji je Apsolut.Ne mogu biti dva apsoluta.ali to je samo jedna strana price.

3.Pa zato sto se ne radi o iskustvu nekog objekta kojeg sam dobio preko 5 chula(npr procitao sam nesto,ili cuo neki zvuk,ili pipnuo nesto ili namirisao nesto) niti se radi o rezultatu igranja Uma sa konceptima ili formama,nego se radi o obustavi svega toga,i o Iskustvu Onoga koji je u pozadini svega toga,tih svjedok,neupleteni u tu igru prolaznosti,nekreiran i vjecan,a koji je izvor ispunjenja jer Oslobadja od svega sto nije To.Kada se kajes,zapravo se kajes Svjesti,svojoj.da sad ne ulazim u yogijsku energetiku tjela i psihe.Nema tu Ozirisa ni Shive,nego tvoja Dusa koja je unutrasnje Oko IStine i ono sto nije Dusa,a tvoj Um ili Volja imaju izbor za sta ce da se vezu,za prolazno ili Vjecno.

Samadhi je Umna apsorbcija,gdje Um biva vracen u Bebino stanje,a Jedino Svjest Jeste,Ja Jesam,cisti Bitak,bez ogranicenja i patnje. To nije culno iskustvo,i tu nema mene kao subjekta i nekakvog objekta cula,nego se subjekat,objekat i neka radnja(aktivnost) spajaju u Jedno,u Bitak,u Apsolut,u Svjest.Tu nema moje licnosti,nego jedino Svjest/Bog svjedoci samog Sebe.Dakle,jedino Bog moze prepoznati Boga,samog Sebe jer u Njemu nista sto nije Bog nemoze nikada da postoji.

Ali samadhi nije oslobodjenje,nego samo spoznaja Onoga koji je oduvjek slobodan,na kojeg ne uticu posljedice nasih djela(karme).Onda je dakle potrebno naci mjesto utrnuca karme i to je onda Spasenje,kojeg ti moze dati Isus ali i ne mora.To Spasenje je vjecno,jer je to stanje transcendentalno vremenu.

Pa i sam Isus kaze da nebudete li kao deca nema vam raja.Dakle,dok smo bili bebe gledali smo stvarnost takvu kakva jeste i bili smo cista Svjest i bili smo srecni,blazeni,spaseni,slobodni i ispunjeni.A onda smo se vezali za objekte cula koji su prolazni,i zaboravili na Ono iza chula,na ono sto gleda kroz samo Oko,a ne objekat gledanja ili cin gledanja.

4.Ajde ti definisi to malo preciznije,ne znam ni sta me pitas :)

Sai Baba se je zajebao u jednoj fazi koliko sam ja zakljucio(i tacno znam u kojoj jer sam se i sam mogao zajebati kao on a faza je zapravo slicna onoj Isusovoj u pustinji) i ono sto ja pricam ti nema nikakve tacke presjeka sa njegovim postignucem ili ucenjem.Sai Baba se prodao Kralju ovoga svjeta i nije realizovao dharmakayu,te je funkcionisao iz astralne razine,doduse jako velike u odnosu na ostale ljude,ali iznad astrala ga nije bilo,dakle on je zapravo vrsio Volju Lucifera>Sai Baba je spoznao Bitak,Svjest,ali je to samo jedan dio procesa.Drugi dio je nadilazenje svih razina relativne Kreacije(razina iznad fizicke i astralne,dakle razni kauzali) te nakon toga jos pun kufer toga,sto zapravo Sai Baba nigdje ne spominje jer to nije prosao.On jeste imao razne astralne moci i vecina onoga sto je radio je bilo istinito,nije bio trik,ali bash zbog toga vam naglasavam da neko cak i da stvori cjeli fizicki ili astralni svemir ne znaci da to dolazi od Oslobodjenih ili Spasenih Bica(Bogova).

Sai Baba ne zna gdje se vezanosti Uma za 4elementa od kojih je sastavljeno sve sto je kreirano gase,jer nije svoju Volju predao Dharmi,Tao-u,Predanom Sluzenju,Ispravnom Djelovanju,nego je svoju Volju predao globalnom astralnom polju kojeg nadzire Sotona(a iznad toga nema prstupa).

I zasto stavljati Sai Babu u usporedbu sa Isusom,kad je bolje npr to napraviti sa Sri Yukteshvarom i njegovim uciteljem Lahiri Mahasayom(a da ne pricamo o njihovom ucitelju Babajiju).Obojica su vaskrsli svoje tjelo nakon smrti,prikazali se ucenicima,pricali sa njima,objasnili im neke stvari(vezano za ucenike,svjet i ono gdje su posli nakon smrti) te potom dematerijalizovali tjela.Isto tako ogroman broj "chuda" su prikazali u toku zivota,a zivjeli su tipa prije 100godina.

Sad sve zavisi sta je nekome cudo.Nekome je cudo kad neko nesto materijalizuje,a meni je cudo kada sa nekim mogu popit kavu i davat mu svoje Bice,voditi ljubav sa njim na svim razinama,bez bahatosti,strahova,kalupa,ogranicenosti itd.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male
Broj postova : 391
Registration date : 13.04.2010

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   sub lis 20, 2012 11:43 pm

@Primitive

Ovako, odakle ti vadiš te informacije da su ti ljudi uskrsnuli? Imaš kakav link gdje mi to možemo provjeriti? ili jednostavno izmišljaš? Nešto što bi potvrdilo tvoje tvrdnje?
Neznam o kojem ti nektaru iz grla govoriš, ali ja kada sam bolestan isto imam nektar u grlu koji ne želim podjeliti s drugima niti bi to oni htjeli.
Volio bih da mi pošalješ uzorak tog nektara, dat ću ti adresu na koju možeš poslati, poštarina je na moj račun. Pošalji mi potvrdan odgovor na PM pa ću ti dati adresu na koju češ slati. Ako trebaš pošaljem i epruvetu ako ju nemaš.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 12:03 am

Swami Yogananda,"autobiografija jednog yogija",okrenuti 167 stranu,poglavlje se zove :Sri yukteshvarovo uskrsnuce...

http://www.znakovi-vremena.net/Dokumenti/Yogananda_Autobiografija.pdf

Govorim o nektaru kojeg su hriscanski sveci i mistici zvali Sveti Gral,da ne nabrajam druge tradicije.Pocinje se luciti u jednoj fazi u praksi kada se skroz promjeni rad epifize i hipofize,probije cvor na srcu,predje abis izmedju srca i grla.Nekad bih ga pio u vecim kolicinama a nekad u manjim,mada se nisam na to puno obazirao niti fokusirao.Pije se u totalnoj ekstazi i predanosti Svjesti,kada se jezik spontano penje ka gore i uvlaci se grleni kanal,ka mozgu,odakle se pocinje luciti taj nektar.A sad sta je taj nektar,citao sam jednog Amera koji je to takodje pio pa je htio da analizira to,al to sam odavno citao,ne znam sta je otkrio,koji je hemijski sastav.Nema veze sa prehladom grla ides hug

odje ima malo o tome,na sredini negdje...http://thekundaliniprocess.blogspot.com/search/label/Amrita

Mislim da Kahali to zna bolje objasniti...

Jbt,pa ti mislis da ja kad mi je zivot zavisio o koncu i kad sam samo najebao pitajuci doktore i psihologe za savjet da nisam dosao do zakljucka da su to debili i sarlatani i da nemaju pojma o Kundalini procesu.Pa covjece ja sam isto tako planirao ici na EEG da snimam mozdane talase etc ne bi li toj stoci od naucnika pokazao da nemaju blage veze o nacinu funckionisanja Uma i psihe covjeka.

Okle mi epruveta jebote haha i odakle ja da znam na koji ces ti nacin to analizirati,jer poenta je da ti unaprijed valjda moras da znas koju hemikaliju trazis da bi se mogao napraviti filter,jer ne mozes ti traziti sve hemikalije u necemu,nego se pravi filter.Nikakav problem mi nije da ti to posaljem,veci mi je problem to zadrzati u ustima i ispljunuti van umjesto sto progutam ;) :)

Al ponavljam,mislim da Kahali zna hemijski sastav tog nektara,a ja ovako seljacki da se sad ne vracam na knjigu fiziologije mislim da se tu radi o nekakvoj komb cerebrospinalne tecnosti i transformisane sperme izmixovane sa nekim novim hormonima koji nastaju u tom procesu jer se rad hipofize i epifize TOTALNO promjeni.

Chu ja tebi da saljem,pa valjda je logicnije da zajedno podjemo u neki centar za hemijsku analizu :)

[Vrh] Go down
matko22
Riba

Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 103
Registration date : 14.09.2009

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 12:38 am

slazem se u potpunosti sa starom idemo se naci u gradu ...ja cu uzeti epruvetu ti ces slinu dati a ja cu platiti istraživanje te tvoje sline odnosno nektara ....i da kada jea tebe pogledam onda ce se meni oči otvoriti !!pa cu istog trenutka spoznati tebe i tvoju pozaditnu...predviđam na temelju svoga znanja da tebi nepada na pamet nalaziti se samnom ..ili davati nektar iz grla za istraživanje!

ti si kao što sam se uspio uvjeriti u tvojim postovima na ovom ili onom drugom forumu na kojem si opisiva događaje prije ptobuđenja odnosno otvaranje tvoga trećeg četvrtog ili ko zna kojeg oka .,vrlo nemoralan čovjek koji nije bazirao život na moralnim načelima koji su najzastupljeniji u Bibliji pa valjda je i to jedan od razloga zašto ti se zapravo Biblija nije svidjela...ti si prije spoznavanja bio totalni hedonista koji je funkcioniro po principima jedi pij i veseli se ...konzumirao si marihuanu vijerovatno je i dan danas konzumiraš zato što si ovisan o nečemu što je materijalno i lažno i koje čitavo vrijeme vara tvoju svijest ..sve ovo izneseno su činjenice za koje postoje dokazi na ovom i onom drugom forumu....znači ti nas uvjeravas da si ti od jednog totalnog odmetnika duhovnosti postao duhovan čovjek tek tako bez ikakvog djelovanja negog drugog bića odnosno nekog drugog faktora...moje znanje je sljedece svemir i sve sto je materijalno u njemu postoji cca 6000 godina,Najuzvišenije biće (bog)je tu istu zemlju stvorio ,posložio ,Bog je udahnuo u materijalno duh svoj i onda je nastala duša...a duša smo mi duh bez tjela nije ništa kao što ni tjelo bez duha nije ništa doli praha zemaljskog...nije duh svijestan nego duša ..a smrt je kao spavanje odvajanje tjela od duha ...duh odlazi nazad Bogu a tjelo nazad u zemlju ..Bog je jedno univerzalno ne stvoreno biće koje nije ukalupirano u vrijeme ,prostor i materiju kao što su ljudi ukalupirani ...ali za to nije krvi Stvoritelj nego ljudi i lucifer ...ma kriv je i stvoritelj ..ali to se netreba zamjeriti pošto je to jedini način da se dobije istinski dobar čovjek.....hahahhahahah lucifer se zajbo...pa to je presmješno što si napisao ...je zeznu se on ali na drugi način ...zašto bi biće koje postoji ko zna koliko milja godina napravilo takvu pogrešku ...biće koje ti i ja tvrdimo da kontrolira citavu zemlju i ljude na njoj ..zar bi se on stvarno zeznuo i to u samom početku našeg stvaranja....ne PRIMITIVE....on je lagao od njega laž izlazi i on je utjelovljena laž ..on nezna za istinu ....On je lažov od onoga trenutka kada je pao....pročitaj si knjigu (ispovijest palog anđela) možda ce ti biti jasnije ko je lucifer ..jednostavno do sada si me uvijerio da znaš ko je lucifer ...ali kada si rekao da se on zeznuo to je neka "viša" logika ili neka goveđa filozofija jasna samo tebi...trebao bi pročitati bibliju od početka do kraja ...odnosno ako si je već pročitao pošto si veliku većinu "svijestan" ti bi je trebao znati napamet ako si je pročitao samo jednom .....jer ti si ništa doli BOGA sa velikim B...ti jednostavno kada uvidiš da nešto što govoriš odnosno iskusiš nije istinito počneš zaklapati oči i mahati bezumno glavom pa ti ispadne iz mozga neka nesuvisla nesmislena glupost koja tebi onog trenutka kada je izustiš postaje istinom!Isus kaze ja sam put istina i život !!a ne primitiv je put istina i život ....Isus nije rekao budite nemoralni pa cete razumjeti ..nego je rekao sljedite mene i moj život pogledajte kako zivim kako se odnosnim i što radim ....LJubite neprijatelja svoga poštujte zapovijedi koje sam vam dao !!primitiv ima neke svoje očito ...čuvajte se lažnik proroka koji ispraznim riječima hoce da pogubi dušu ne duh jer duh je u Božijem vlasništvu(stvoriteljevoj riznici) i njega se pogubiti nemože......Dakle Bog kaze ja sam gospodi Bog tvoj koji te je izveo iz zemlje egipatske i nemoj imati drugih BOgova osim mene...a oped moram ponovizi najveću izrečenu laž sotone uzmite plod sa drveta i postati cete kao Bogovi a bog ne zeli to!!!znači Bog kaze jedno lucifer kaze drugo ...to je najlakši ančin za raspoznati lucifera na djelu samo sagledaš Bog kaze nemojte imati seksualnih partnera prije braka ..lucifer kaze imaj seksualne partner prije braka ..Bog kaze sjeti se da svetkuješ dan subotnji lucifer kaze sjeti se da svetkuješ dan nedjeljni odnosno sunčani odnosno subotom pij jedi uzivaj radi što hoces ali dan nedjeljni iskoristi da se moliš bogovima...bog kaže jedi zdravo u umjereno nemoj se opijati lucifer upravo ono suprotno...i tako u nedogled ....ako ti zboriš suprotnog što isus zbori u Bibliji ti si lažac a lažovi nisu od Boga nego od oca laži prevare obmane ocem svega onoga suprotnoga od Boga svevišnjeg ....to su djela sotone...ako uistinu zaš tko je sotona onda znaš da je močniji od tebe u jednom smislu ali što neznači da ti nemozes biti močniji od njega ...jer lucifer je malo više vremena svijestan od tebe !
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 1:51 am

jbt :)

pa cudni su putevi Gospodnji i Bozja Volja,zar stvarno mislis da poznajes Bozju Volju ;)

eto,ja bio klosar i mentol,a spozno Svjest i nadiso razine kreacije,pa ti sad vidi.

vazi evo dodjite u Beograd,posto ja neam dinara da idje putujem haha nikakav problem...samo sto cu ja prvo pripremit stap da vas udarim po glavi ne bi li izbacio te silne vezanosti za koncepte i smirio 6ti diskriminatorski Um(prema Nagarjuninoj Madhyamaka skoli).

Ja koliko sam skapirao,ja sam se "sakrivao" do odredjenog trenutka eksplozije,a onda sam prosao sta sam prosao i dalje prolazim.Zasto sam neke stvari morao proci to je vec drugo pitanje.Ali moje vise komponente su ostale nedirnute.Takodje nema smisla moja iskustva stavljati u Bibliju na takav nacin na koji ti pokusavas,jer mene to zapravo nimalo ne dotice niti zanima.

Mene uopste ne interesuje tvoja vjera i ti vjeruj u sta te volja.Ali ti nemas znanje ili iskustvo o Svjesti,te stoga nisi u poziciji da o istoj govoris.Da sa kojm slucajem pricam sa budistom,taoistom,konfucijancem,sufistom ili drevnim paganom sa misticnim iskustvima,ja bih imao sasvim ljepu konverzaciju,razmjenjivali bi iskustva i sirili znanje i spoznaju,a sa fanaticnim hriscaninom toga nema i ne moze biti,jer se sve djeli na njegov KONCEPT O ISUSU I BOGU NASTAO CITANJEM BIBLIJE i koncept o Luciferu bez iskustva toga istoga.Sve sto se neda ukalupiti u njegove koncepte njemu je "lucifer" a ja sam vec milion puta rekao da ja vidim globalno astralno polje koje sprjecava inicijaciju u grlo,spoznaju Bozje Volje i funkcionisanje iz kauzala gdje nema formi i koncepata,pa mi nije jasno kako pricamo o istome.

Mene ti u krajnjoj liniji savrseno zabolje uvo ol ti meni vjerovat,to je tvoja stvar.

Mozda sam u proslom zivotu bio prostitutka,al me to ne sprjecava da u ovome budem Prosvjetljeni Majstor,jer nema sveca bez proslosti niti grjesnika bez buducnosti,i proslost vise ne postoji osim u vezanome Umu.

Jbt zivot,citam ovo sto pises,pa ti nista od toga ne znas osim sto se te neke stvari spominju u Bibliji a ti sve to tumacis na neki prost nacin,bez da poznajes razine kreacije,Svjest,Temelj Uma i slicno pa da napravis kvalitetnu analizu modela.

Pa bash je ljepota u tome sto sam bio kreten,a onda progledo i prestao biti kreten,to i jeste poenta i cilj Kreacije :) samo sto je tebi neko duhovan ako bubaci Bibliju napamet a meni je duhovan neko ko se iskreno ponasa prema svome karmickom agregatu i tako ga trosi sto kulminira utrnucem u vajri te Oslobodjenjem od Subjektivnog gledanja na svjet kroz dobro/zlo,te transcendenciji svjeta.Ti nisi transcendirao svjet niti si duhovan ako znas Bibliju napamet,vec si samo pojacao svoje astralno/mentalno tjelo,vezao se za koncepte i forme(iako Budha u Dijamantskoj sutri kaze da je Nirvana u temelju Uma i da je bez koncepata i formi,a i Isus kaze da dok Um ne bude kao bebin nema raja),vezao se za sesti (diskriminatorni) Um i ubio bebu u Sebi.

Ja nisam nikakav "duhovan" covjek,ja sam beba koja istrazuje Stvarnost.Podskup toga je to nesto sto ti zoves duhovno,ali pored toga sto ti zoves duhovnim postoji jos milion toga koje kad bi vidio pao bi na guzicu i NAPOKON priznao Sebi da stvarnost mozda nije bas detaljno i tacno prikazana u Bibliji ili jos vjerovatnije da nisi u potpunosti shvatio o cemu Isus govori.

Ali meni nije cilj tebe konvertovati u bilo sta,ja samo zelim da sa ljudima koji su iskusili isto sto i ja raspravljam,pricam i davam podrsku i savjete bez da me neko napada da idem u pakao ili da sam demon.

Meni se Biblija svidja kao i milion drugih spisa koji mi se svidjaju,a Isusu se divim i prvi bi mu noge lizao i klanjao mu se da se pojavi na Zemlji i prvi bi imao muda ostaviti sve i poci za njim,gdje god bi On trazio....

Zadnja promjena: primitive101; ned lis 21, 2012 2:07 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 2:05 am

hahaha pa sta cete vi dokazati sa tim nektarom,kaki likovi ?????

Kakve veze nektar amrita ima sa Svjescu ili Temeljom Uma/Volje ??? Nektar je samo posljedica kung-fua,pranickih transformacija tjela,i nema veze sa Oslobodjenjem.

hahah pa sa tim stavom ti ni Isus ne bi mogao prenjeti Svjest,jer ti je JEDINI nacin za provjeriti jeli nesto od Svjesti(Boga) potpuno se predati Tome,i gledati sta se tebi desava u blizini takvog bica.To je jedini kriterijum,a ne nakakva cuda i pizde materine.

Ako oces provjeriti jeli neko bice utjelovljuje Svjest,moras otvoriti svoj centralni kanal sushumnu,pokazati predanost,ljubav i divljenje,jer na taj nacin zapravo otvaras Svoju Svjest,i tvoja umna supstanca ulazi u centralni vanvremenski kanal te se penje do unutrasnjeg Oka Duse i to spoznajes Boga/Svjest,svoj Bitak.kad vidis Boga ti procvjetas,probudise se,osjecas se zivim,srecnim,poletnim,ispunjenim,dakle bitno je ono sto ti JESI kad gledas Boga a ne forma Boga.

Isto ko sto ljubav ne mozes osjetiti ako se zatvoris i bahatis,a ljubav je zapravo tek energija srca,dok bi te ljubav iz grla na mjestu ubila svojom cistinom i silinom.To je arhandjeoska razina.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1650
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 10:35 am

Primitive, ja imam još neka pitanja, ako želiš odgovoriti naravno :)

Što su zapravo Alah i Jahve? Da li su oni bogovi "nižeg stupnja"? Kako to da taj Jahve je vrlo često pokazivao genocidalnu narav i kontrolu?

Da li je on vladar iz rajskog vrta? Što je uopće taj rajski vrt?

Kada se to otprilike po zemaljskim godinama dogodilo?

Zadnje pitanje se razlikuje od ovih ostalih.
Da li čudovišta i bića iz biblije i mitologija postoje/postojali su i gdje su oni sada? Što se s njima dogodilo? Da li postoje vampiri i vukodlaci?

Ova su meni gorljiva pitanja i uvijek sam želio znati odgovore.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 327
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 12:17 pm

Matko22, imam sjajnu vest za tebe:

matko22 je napisao/la:
!

... ti si kao što sam se uspio uvjeriti u tvojim postovima na ovom ili onom drugom forumu na kojem si opisiva događaje prije ptobuđenja odnosno otvaranje tvoga trećeg četvrtog ili ko zna kojeg oka .,vrlo nemoralan čovjek koji nije bazirao život na moralnim načelima koji su najzastupljeniji u Bibliji pa valjda je i to jedan od razloga zašto ti se zapravo Biblija nije svidjela...ti si prije spoznavanja bio totalni hedonista koji je funkcioniro po principima jedi pij i veseli se ...konzumirao si marihuanu vijerovatno je i dan danas konzumiraš zato što si ovisan o nečemu što je materijalno i lažno i koje čitavo vrijeme vara tvoju svijest ..sve ovo izneseno su činjenice za koje postoje dokazi na ovom i onom drugom forumu....

Ako je neko takav postigao sve ovo o cemu pise na forumu, tvoje sanse su onda daleko, daleko vece. Nadam se da to vidis, da si svestan toga i da ces uspeti.
Pozdrav!
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 12:29 pm

Jahve :" I zato,cujte me moji sinovi i moje cerke,i znajte da ce doci sudnji dan,a znacete da je to sudnji dan,po tome shto cete se uskolebati u svojoj vjeri u Mene i jer cete pocet slati epruvete DHL-om ili FedeX-om kao preporucene posiljke,prve stope tezine i najhitnijeg nivoa prenosa,u druge drzave,gdje stanuju demoni odmetnici od Mene,od kojih cete skupljati sline i baviti se analizom slina.O,moji sinovi,pa zar vam moja ljubav nije dovoljna,zar morate da trazite jos ljubavi u egzoticnim slinama nekakvih demona ? Pa zar mislite da cete da nadjete Bozju cesticu u tim slinama,ne budite naivni."

PS : Postanski inzenjer sam po struci,bar za koji mjesec,nadam se ;)

Pa da,to zapravo i mene interesuje,ko je Jahve u potpunosti,a baratam sa raznim modelima svega toga,od kojih nijedan nije bash u finome svjetlu prema toj ekipi,jer ovo sto ja vidim kao krajnju srecu,stvarnost i oslobodjenje,ta ista ekipa ne vidi i prica nesto sto je nespojivo sa ovim "mojim".

Ukoliko su to nekakvi Bogovi nekakvog astralnog svjeta,onda je taj raj zapravo nekakva kreacija u tom njihovom astralnom svjetu,koja je naravno prolazna,nije vjecna.

Druga stvar,a to je valjda najcudnije,je da ja nemam problema da Jahvu prihvatim kao spasioca,ali mi je definicija i stanje spasa totalno drugacije nego ostalim hriscanima.Sama definicija spasa ili raja mi nema veze sa onim sto hriscani zele ili misle da je raj.Jer ja imam osjecaj da oni i ne znaju sta zapravo zele i kako bi taj raj trebao da izgleda i zasto ga vole,nego vise iz straha prihvataju sta im nudi taj Jahve,da ne bi slucajno on popizdio sto ga kuliraju i poslao ih u pakao.

Ono sto hriscani ne zele da shvate(jer da oce lako bi shvatili) je da je Svjest temelj Stvarnosti u kojem se svi svjetovi i svemiri nalaze,a kreator tih svemira je neko drugo bice,a kakvo to je druga stvar.To bice kad diskreira svemir,ostace svjest koju ne moze da diskreira,jer to je chak i NJEGOV Bitak.Ne moze sam svoj Bitak da diskreira,to je paradoks,nemoze nestvarno da promjeni stvarno,smrtno da promjeni besmrtno.To znaci da je spas,da kada to bice odluci da diskreira svemir da taj dogadjaj NEMA UTICAJA na tebe,jer nemas vezanosti za njegovu kreaciju,iako je volis,postujes i sudjelujes u njoj,svako na svoj nacin.To znaci da nakon diskreacija svemira(i tvoga tjela) ti ostanes u oslobodjenom stanju Svjestan Svjjesti i predanog sluzenja.Ako ti odlucis da nesto stvoris u Svjesti,mozes to napraviti,jer materija je zapravo misao koju je neko bice zamislilo(isto ko sto mi zamisljamo).Ali je bitan i kljucan nacin kreiranja,da ne bi ostali vezani za kreaciju,a to je npr pitanje kojim se bave Budha i Krisna.

Kako iz stanja totalne transcendencije svjetu djelovati u njemu(a moras djelovati nesto) a biti slobodan od posljedica djela,u smislu da ne utice na tvoju Slobodu i transcendenciju.To ne mora ukljucivati nikakva cuda,nego miran i skladan zivot,tipa Konfucija(koji je bio Oslobodjen ali nije htio da izvodi nikakva chuda).Chuda ne postoje,jer materija je misao,a misao je tvorevina Temelja Uma,lazna i iluzorna fluktuacija Umne supstance,koja se odigrava u Svjesti/Bitku.To znaci da je SVE osim Dharmakaye iluzija.Ili bica utemeljenim u dharmakayi.

O vampirima i vukodlacima je Kahali pisao na nekoj temi,opsirno ;)

Dakle ja odje ne napadam Jahvea nego pokusavam vidjeti koje mu je mjesto u Stvarnosti.

Meni je opis sta je za mene raj dat u mome potpisu ;)

Zadnja promjena: primitive101; ned lis 21, 2012 1:29 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 12:38 pm

leont je napisao/la:
Matko22, imam sjajnu vest za tebe:

matko22 je napisao/la:
!

... ti si kao što sam se uspio uvjeriti u tvojim postovima na ovom ili onom drugom forumu na kojem si opisiva događaje prije ptobuđenja odnosno otvaranje tvoga trećeg četvrtog ili ko zna kojeg oka .,vrlo nemoralan čovjek koji nije bazirao život na moralnim načelima koji su najzastupljeniji u Bibliji pa valjda je i to jedan od razloga zašto ti se zapravo Biblija nije svidjela...ti si prije spoznavanja bio totalni hedonista koji je funkcioniro po principima jedi pij i veseli se ...konzumirao si marihuanu vijerovatno je i dan danas konzumiraš zato što si ovisan o nečemu što je materijalno i lažno i koje čitavo vrijeme vara tvoju svijest ..sve ovo izneseno su činjenice za koje postoje dokazi na ovom i onom drugom forumu....

Ako je neko takav postigao sve ovo o cemu pise na forumu, tvoje sanse su onda daleko, daleko vece. Nadam se da to vidis, da si svestan toga i da ces uspeti.
Pozdrav!

Pa upravo o tome se i radi,ali ja sam vec nailazio na ljude koji nikako ne mogu da shvate da npr Milarepa koji je ubio u ranoj mladosti crnom magijom 30rodjaka nakon toga postao najdivniji,najpostovaniji i najveci yogi-svetac Tibeta,kad je shvatio da ce u Stvarnosti najebat kad mu sve to dodje na naplatu i onda je zivot posvetio Bozjoj Volji(tako sto je iso u pecinu meditirat a ne citat knjige).Ljudi stvarno misle da je to nemoguce,ali zapravo tako racionalizuju svoj status quo.

Ako je Svjest savrsena sama po sebi,i izvor konacnog ispunjenja i srece,onda je praksa jednostavna,Umiri u svjesti svaki dan,i postaces cist od grjeha kao Svjest.Svjest je dusa koja je oganj u kojoj grjehovi proslosti nestaju,a beba koja je ubijena pocinje opet da zivi...

hug
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1650
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 9:17 pm

Primitive, tko bi bili po tebi jahači apokalipse? Da li su to neka stvarna bića?
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 10:08 pm

matko22 je napisao/la:

pročitaj si knjigu (ispovijest palog anđela) možda ce ti biti jasnije ko je lucifer ..jednostavno do sada si me uvijerio da znaš ko je lucifer

Procitao sam tu knjigu,prije nekih pola godine.Ja bih nju kad bih krenuo opisivat moje vidjenje Lucifera upotrjebio samo kao mali uvod,ali bih ono sto autor smatra kao ne-Luciferovo i spasonosno TAKODJE ukljucio u Luciferovo podrucje zavaravanja i zarobljavanja a ne spasa (a mislim da shvatas na sta mislim).Slazem se sa vecinom toga u knjizi,osim sto smatram da je spas od Lucifera realizacija dharmakaye,a ono sto je autor ponudio kao spas od Lucifera je nekompaktibilno sa procesom realizacije dharmakaye,sta vise onemogucuje taj proces,tako da smatram da je knjigu napisao sami lucifer kroz tog autora ;)

Usporedi tu knjigu sa onim sto ja mislim o globalnom astralnom polju na zemlji,probijanjem srca,odlaskom u kauzal,prelazak abisa prema Kabali te postajanjem Jednog sa Bozjom Voljom(dharmakayom) pa ces vidjeti na sta mislim.Fora je sto ja govorim kako Isusov nauk i ono sto on savjetuje kao praksu zapravo OMOGUCUJE ubijanje vezanosti nase licnosti za donja 4 elementa,zakljucno sa srcem i realizaciju dharmakaye(ja sam to prosao na Isusov nacin da tako kazem,dubokim kajanjem spojenim sa kundalini kriya yogom,te odbacivanje moje Volje i astralnog tjela),ali to po meni ne znaci ono sto vecina hriscana smatra sprovodjenjem Isusovog nauka i prakse.

Tu se krv pisha,i to je proces gdje osvjestis djelove sebe koji JESU Lucifer i onda Svjesno odbacis te djelove kao nesto svoje !

Shvatas,inkarnacijom na Zemlji maltene svi downloaduju astralne tvorevine iz Luciferovog globalnog astrala(pitaj Boga cega tu sve ima i ko time rukovodi i modifikuje astralnu supstancu,moze se raditi o ko zna kakvim sve bicima u saradnji sa svjetskim vladama i vanzemaljcima,ali u kauzalu je hijerarhija bica totalno drugacija i tu nema takvih manipulacija) i vezu se za njih te ih smatraju kao svoju licnost.Svi su u startu demonizovani i vrse Luciferovu Volju(tj Volju svoje licnosti definisane prije svega preko astrala).Zato je tesko shvatiti da je npr prema tome Sai Babin nauk totalno identican Luciferovom jer je i on govorio o spajanju svih religija u jedno,da sve govore jedno,da smo svi jedno.

Nismo svi jedno.Jedan je Apsolut u nama,Svjest,ali u relativnome smo svi individue,nezavisne,svaka genijalna i jedinstvena na svoj nacin,svaka je Sveta.Cilj evolucije je doci do statusa oslobodjenog nezavisnog bica,a ne da svi budemo kao zombiji koji isto razmisljaju,osjecaju,sto se zapravo vidi u danasnjim desavanjima na Zemlji.A to se sve desava preko anahata cakre,jer to je djavolja zadnja uzdanica,ta vrsta ljubavi iz srca.To je odvratna vrsta ljubavi,ulizicka,posesivna,ljubomorna,divljacka.

Mozete vi tupit sa tom Biblijom koliko hocete,ali za maknut se od uticaja globalnog polja zajednickog nesvjesnog(Jungov termin za globalni astral) morate toliko svoju Volju predati Dharmi,Ispravnom djelovanju i davanju sebe(svoga astralnog tjela) da je to praksa koja zahtjeva nesto jako teze nego je proucavanje Biblije.Ja sam svete spise proucavao u smislu da me "pukne" taj spis,da osjetim ono Bozansko koje je autor spisa ubacio u spis i onda bih svoju Svjest fokusirao na to i divio se tome,te tako poprimao kvalitete toga.Opet,neki spisi su vise tehnicke prirode koji objasnjavaju energetiku psihe sto je isto potrebno znati,ili pak zakonitosti nekih razina kreacije.

Ja zapravo hocu reci,da vecina ljudi koji cita Bibliju nije dovoljno umrla u Njoj,nego su nasli racionalizacije u njoj zasto da zadrze svoj status quo.Fizicki i astralni univerzum su totalne iluzije i nebitne razine kreacije,a tek kauzal je nesto divno i preljepo,razina pravde i sklada.Primjenite vasu hriscansku praksu i dodjite do tih razina i neka vam Isus bude Ucitelj.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 10:56 pm

Evo društvo, malo sam proučio što ta "amrita" jest. Zapravo se radi o cerebralnoj tekučini i nije ništa mistično, dapaće javlja se običnim ljudima, ali nakon traume glave.

Ta tekučina je nešto što imamo u svojim glavama u kojima naš mozak "pliva" i lako je moguće da se usljed traume glave dogodi pojava iscjeđenja te tekućine u malim količinama. Nije ništa mistično niti nešto što znanost ne poznaje. Eto @matko čini se da nećemo morati u Beograd.
Poticanje te tekučine da curi nije nešto što bi trebalo ohrabrivati jer ta tekučine štiti mozak od potencijalne infekcije. Dakle @primitive, pazi se meningitisa. Zato su te htjeli poslati na EEG ali samo ti njima objasni da ti znaš o tome više.

Čuvajte se mističnih prića koliko god bile zanimljive i zavodljive a najviše onih koji ih pričaju.

http://www.ent.uci.edu/CSF_Cerebro_Spinal_Fluid_Leak_Leakage.htm
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 11:49 pm

haha yeah right ;)

nisu mene htjeli poslat na EEG nego ja zelim ici na EEG snimiti mozdane talase mojih meditativnih stanja...

http://thekundaliniprocess.blogspot.com/2009/12/ambrosia-nectar-elixir-personal.html

http://taoism.about.com/b/2011/01/19/bindu-jing-amrita.htm

odje ima malo o Somi,amriti...Jedan od sastojaka amrite je cerebro-spinalna tecnost,ili bolje reci to je noseca tecnost amrite,ali u toj tecnosti se nalazi jos nesto sto nije cerebro spinalna tecnost.I ti to zoves objektivnom analizom,jeli zivota ti ? I tebi to da saljem da analiziras i slicnim strucnjacima hemicarima sa unaprijed definisanim stavovima.To se ne zove nauka i eksperiment nego psihoza.Vidi ti kako on pribjegava naucnim objasnjenjima kad mu odgovara a napada iste kad mu ne odgovara.Zanimljivo.

Cerebro-spinalna tecnost je samo dio tog nektara genije.Drugi dio se dobija transformacijom sperme,hormona i drugih izlucevina koje potom obradi epifiza(dusa),a to nije lako za otkriti o cemu se radi jer u krajnjoj liniji tu moze biti fizicko-hemijskim komponenti a moze biti i nekih komponenti koje nisu fizicke.

zapravo ovdje je to malo detaljnije naceto(btw spominje se i Sai Baba i njegov ucenik kojemu je ovaj shaktipatom smirio Um a kao posljedica predanosti krenuo se luciti nektar) :

http://biologyofkundalini.com/article.php?story=TheCrystalPalace

Cerebro-spinalna tecnost dolazi iz kicme,a iz glave(epifize) se luci nesto drugo.

"I suspect that amrita is a mixture of endogenous cannaboids, enkephalins, glutamate, oxytocin and vasopressin and Ca2+ ions and polarized water that have been generated by glial and neurons, accumulated in the cerebrospinal fluid and collect in the ventricle underneath the pineal gland (possibly finding its way to the sphenoid sinus under the pituitary). At a point of maximum excitation, very much like an orgasm, this fluid is excreted out from the sinuses and into the back of the throat. In a similar fashion amrita is excreted out of the G-Spot area of women during sex. It would be interesting to compare the chemical constituents of these two forms of amrita. "

Zadnja promjena: primitive101; pon lis 22, 2012 12:06 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   ned lis 21, 2012 11:55 pm

Naravno, unutra ima sigurno svega što bi takva tekučina trebala sadržavati, samo ti čuvaj glavu, kako fizički tako i duhovno dok te tvoja "mudrost" i filozofija ne ozljedi.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   pon lis 22, 2012 12:14 am

Ja ne znam tacno sta ima,ali znam efekte iste,a ti ne znas ni jedno ni drugo ali zato se volis pravit pametan i demonizovat i napadat sve sto se kosi sa tvojim Biblijskim stavom.Ukoliko se radi o nektaru kojeg spominju svi sveti spisi i Ucitelji,i koji ima osim fizickih i nadfizicki uticaj,ocigledno se ne radi samo o CSF-u niti o drugim hormonima,nego o ko zna cemu jos.

Uzasan si,stvarno. :) ma ne brini se ti o meni,nemam ja tacke presjeka sa takvim tvojim stavovima pa da mi treba neko objasnjenje od tebe.Sad jos samo cekam Matka da vidim njegovu hemijsku analizu ;) Vjerovatno ce reci da se tu radi o H20 :)

Mada,ne znam sta se smaram,kad znam da Kahali zna o cemu se radi u detalj,jer jako dobro poznaje hemijski sastav mozga i alhemijskih supstrata koji nastaju u istome.

radi se o tome da epifiza luci hormone od kojih zavisi osjecaj srece,ispunjenja i zadovoljstva kao i usporavanja starenja celija,i mosh mislit sta je u stanju da stvori kad joj promjenis rad i uskladis joj rad sa Dushom(koja nije u Bibliji da vas napomenem).A da ne pricamo o spermi za cije stvaranje svaki organ u tjelu izdvaja i do 50posto svojih resursa i funkcija,a koja kad se akumilira i preda Dusi da je procisti dodatno utice na rad epifize(unutrasnjeg Oka kojeg je Star zatvorio jer previse koristi vansjka dva dok cita fizicku Bibliju iako Isus kaze da Oko treba da bude Jedno).
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 327
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   pon lis 22, 2012 1:07 am

Joj Prim, zasto pominjes spermu? sad ces morati da im je das da je hemijski analiziraju.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   pon lis 22, 2012 1:37 am

ma meni je najfascinantnija ta Starova "objektivnost"... :x :)

ma ne zele oni nista da analiziraju,nego zele da slazu sebe da je sljepo vjerovanje isto sto i znanje i iskustvo.Jbt zivot,tako se razvija psihicka bolest,kada Stvarnost zamjenis sa necim sto nije Stvarnost u ovom slucaju Biblijom.Vjernik je vjernik i dok je to Svjestan,nema rizika od stvaranja psihoze,ali ako sebe uvjerava da on nesto u sta vjeruje stvarno zna i da je iskusio to u sta vjeruje ,pa onda je to halucinacija i to zesca,sa rizikom da preraste u ko zna sta.

Palo mi je danas na pamet nesto kao analogija takvog stava.Zamisli 10 djecaka koji su do 30te godine samo citali literaturu o picki,bez slika.Oni su sebe toliko uvjerili da znaju sta je to picka,da kad im je u 30oj godini dosla zena,rasirila noge i rekla evo vam picke,oni su njoj rekli da to nije picka i da se makne.Naime,njima je picka samo koncept bez iskustva onoga na sta taj koncept asocira,a to je bitno.Isto tako su Boga zamjenili konceptom u svome astralnome tjelu i tome se mole,astralnoj sliki na koju su naljepili naziv "Bog".Ako si toga Svjestan,onda si slobodan od toga i mozes shvatiti situaciju i napredovati dalje,ali ako nisi,onda si identifikovan sa takvim pogresnim vidjenjem i ne mrdas nigdje.A to je zapravo klasican opis psihoze,tj udaljenosti od Stvarnosti.

Ja koliko shvatam Isusa on govori da budemo spojeni sa Stvarnoscu,a ne da razvijamo shizofrena cepanja.

[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   pon lis 22, 2012 11:40 am

@Primitive

Zašto stalno tog @Kahalija spominješ? Možda da se malo odvežeš od njega? Glavno je da ti znaš da on zna što ti govoriš? Daj se saberi i prestani biti takva pijavica, daj malo dostojanstva.

Što se tiće objektivnosti, ajde molim te lijepo...ti si zadnja osoba koja može o objektivnosti, da si objektivan ne bi pričao takve priće več bi se složio samnom. Što je tu neznanstveno i neobjektivno što bi mi dali to na uzorak? To je po tebi ne-objektivno jer se kosi s tvojim mišljenjem, ne mojim brate.

Nema spoznaje u tvojem umu, da ima shvatio bi što matko i ja ovdje govorimo, ali na kraju krajeva opet nisi ni ti kriv u svemu ovome, to je cijena ljudskog stanja.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   pon lis 22, 2012 4:01 pm

Pod broj jedan ja sam se sa Kahalijem u pocetku totalno klao,maltene smo jedan drugog u tri picke materine poslali,dok nismo shvatili da je uzrok neslaganja bila drugacija terminologija i slicno,a odusevio sam se sa njime iz vise razloga,a jedan od njih je i taj da nije bitno odakle njemu neko znanje,ali je u detalj znao sta sam prosao i sta me sljedece ceka na Putu,tako da ja ne znam sta drugo nego kad ga vidim da mu se poklonim i poljubim mu stopala i predano mu sluzim u vjecnosti.

ti tu vidis nekakvu pijavicu,al ti ne kapiras do cega je meni i Kahaliju zapravo stalo,a to je nesto sto je skroz suprotno tome do cega je stalo tebi i Matku,jer ste vi dva anahaticara,kojima je ljubav kad jedan brije jednu brijicu sa formama i konceptima a drugi ga "hrani" energijom ljubavi iz srca,"voli ga",dok zajedno tonu u psihozu.Ta vrsta ljubavi je Vrag,licno i osobno.

Mene boli uvo za Kahalija,meni je bitno samo i iskljucivo Ispravno djelovanje ili dharma,dakle nesto sto nadilazi ljudsko egoisticno djelovanje iz astrala,a tebi i matku je bitno da se i dalje zacahurite u srcu,jer tu vas voli Lucifer koji je kralj takvih ko sto si ti.Nemate vi veze sa Isusom jer Isus se nije krio iza nikakve knjige nego je radi Dharme umro i umro je u dharmi i njemu je jedino bilo stalo da vrsi Bozju Volju(dharmu) a ne da navija za tamo nekog Boga Oca ko da je navijac kluba NK Jahve.Isus je igro fudbal(ili ti nogomet) a vi navijate.

Pazi ti sta Star prica,pa ti ces jos malo zesce psihoze krenut dobijat."da si objektivan ne bi pričao takve priće več bi se složio samnom" hahaha ajde molim te procitaj opet ovo sto si napisao...

Ja ne zelim da takvome kao ti dam da analizira jeli 2+2=4 jer se bojim da ces naci u Bibliji da je 2+2=5 pa ces to uzeti kao relevantno,shvatas ? Nije to nista licno,ali ti ni ne znas sta je naucni princip istrazivanja,stvaranje hipoteze i provjere iste preko eksperimenta sa objektivnim posmatracima(dakle ciji je Um prazan od unaprijed odredjenih bilo kakvih dogmi i uvjerenja jer to nije znanje).

Ne mozes ti to genije dat na uzorak,kako ti mislis.Ti moras znati STA trazis(odprilike) da bi ti hemicar napravio posebnu vrstu filtera koji ce onda da reaguje na to nesto sto si odredio.A druga je stvar sto u amriti ima i nefizickih supstanci(astralnih i pitaj boga kakvih jos) a kako to mislis preko epruvete dokazat zivota ti ?

Ja bih prvo prostudirao neurologiju i fiziologiju i endokrinologiju(sto cu i napravit,sam ili uz pomoc strucnjaka kojem vjerujem da mu je cilja Znanje a ne dogma) ap onda odrpilike napravio hipotezu sta se tu moze stvoriti,kakva hemikalija moze da bude proizvedena u epifizi i izlucena u grlo,ali to je opet,ponavaljam,samo fizicko-hemijski dio supstance.Dakle mogli bi naci neki u nauci neotkriveni hormon ili hemikalija,ili drugaciji odnos ili sastav hemikalija nego je standardno kod covjeka.

Posebno istrazivanje bi islo na uticaj toga nektara na kosu,kozu, i slicne podmladjujuce efekte(jer to JESTE nektar vjecne mladosti i "besmrtnosti").

Ja sam po struci inzenjer(bar jos da ovaj diplomski dam),doduse Saobracajni,ali tu sam opet ucio predmete tipa teorije sistema,kibernetike,fizike,mehanike,el tehnike i statistike da znam kako se prave eksperimenti i istrazivanja u praksi.

Bonus pitanje je sta ti oces da nadjes u tom nektaru,i sta mislis od svega toga da dokazes?

Amrita je nuspojava pranickih transformacija tjela i predanosti Svjesti,ali nista od toga ne dokazuje da je Svjest Temelj Stvarnost,Apsolut,Dusa.Nije valjda da mislis dushu dokazati epruvetom,pa onda si stvarno lumen zesci ;)

Materijom dokazati temelj materije,pa to je nemoguce.Svjest mozes samo spoznati svojom Svjescu,i tad Ja Jesam.Jedino Svjest moze spoznati Svjesti,niko drugi i nista drugo...

[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   pon lis 22, 2012 4:35 pm

Mislim da smo ustanovili o čemu se radi. Što se tiće objektivnosti ponovno...ti si taj koji se izmotava riječima i terminima ne ja ili matko. Stoga da...matko i ja te možemo mnogo toga poučiti o Isusu jer se Isus nije skrivao iza neke knjige već je dapaće i sam rekao da nije došao poništiti zakon (ono što su židovi držali a ne neku tvoju ideju) več ga upotpuniti, došao je da vrši volju svoga Oca, Oca Nebeskoga tj Boga koji je stvorio sve. Nemoj mi više pričati o tome da poznaješ tko je Krist bio i što je radio niti što Biblija govori jer ne samo da nisi sposoban diskutirati o toj temi nego nisi u stanju o tome išta reći nažalost.

Tvoje poimanje teologije nije ni laičko a poimanje Biblije i Krista zavedeno lažnim učenjima. Pročitaj si što je Isus Krist sam govorio o takvima poput tebe.

Eto, to je to od mene na tvoje postove. Dalje se više ne želim obazirati na tebe dok ne prozboriš nešto iz znanja a ne "iskustva" koje nema veze s iskustvom.

Lijep pozdrav primitive.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   pon lis 22, 2012 4:44 pm

Znao sam da ce me neko provaliti ;)

inace mislio sam ovih dana kontaktirati Williama Bodrija i popricat sa njime eventualno o svemu i svacemu,posto vidim da je to osoba koja je zivot posvetila sirenju Dharme.

Evo sta on kaze o fazi lucenja amrite(ovo je samo isjecak iz teksta koji govori o 100dana celibata/samadhija kao preduslova za pocetak transformacije jinga u chi) :

"You'll actually feel the chi inside your body and the sweet dew pituitary hormones will start to be secreted in your mouth.

I think this pituitary secretion is related to the family of amylase enzymes since there are receptor sites for amylase in the genitals and amylase is abundant in the saliva. I've actually had scientists collect it from me for analysis to try to determine what substance it is composed of. The problem is that if you don't know what you're looking for in terms of chemical families, it's hard to find anything because you don't know what marker molecules to distill. There are no chemical rules that define "sweetness" out of molecular shape, and hence looking for this anti-aging substance in saliva is a difficult job. Nevertheless as I've always maintained, this is the key to future youth restoration and anti-illness medicine.

If you reach a beginning stage of 100 days, which is akin to the stage of "ching an" mentioned by Confucians and "grace" of Christianity (or a water empowerment in Tibetan Buddhism), you are sure to experience this amrita grail wine or nectar of the gods, and will be on your way to achieving samadhi and the true 100 days of transformation.

To get there, you have to cultivate, do lots of merit, and yes you do have to refrain from losing your jing. That's why many men learn techniques of non-ejaculatory sexual intercourse. "

http://www.meditationexpert.com/yoga-kung-fu/y_laying_the_foundations_yoga_celibacy_brahmacharya_purity.htm

[Vrh] Go down
Star
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   pon lis 22, 2012 9:06 pm

Ako je tko zainteresiran i dalje za ovu temu, preporučam da pogledate link ispod.

http://www.alienresistance.org/ce4.htm

CE4 istraživačka grupa je otkrila nešto o vanzemaljskim susretima. Mnogi neće htjeli čuti ovo (kao i obično) ali neka bude ovdje za one koji žele.

Pozdrav svima.
[Vrh] Go down
matko22
Riba

Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 103
Registration date : 14.09.2009

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   čet lis 25, 2012 1:42 pm

primitive ti si toliko duboko usao u okultizam da je to strašno!!pa halo daj se probudi iz te demonske uspavanosti više.......pa ti nječeš Boga i Bibliju...a dali mozda ikako znaš tko to također čini...?pa da upravo ti demoni i taj lucifer iz knjige ispovijest palog anđela...knjiga nudi jedino moguće ispavno riješenje kako da se odupreš demonskim silama...pa netreba biti uopce pametan u ovoj priči samo treba imati malo znanja i inteligencije...postaviti cu pitanje!koja je sličnost između primitiva i nekih crkava,vlada država,masona, illuminata,vitezova kolumba,malteških vitezova,baba vračara i ostalih okultista diljem svijeta...sličnost je očita primitiv i navedeni zagovaraju o netočnosti Biblije...netočnosti postojanja Boga...I osporavaju Bibliju gdje god stignu ..a kada uvide da im jedan dio biblije paše(da podupru svoju laž odnosno teoriju) onda isto ponavljaju masama ali ne govoreći odakle su to izvukli...izvlače iz konteksta i manipuliraju masama!daju neko lažno značenje nekim jednostavnim jasnim rečenicama..odnosno izokreću i stvaraju lažnu sliku kada god stignu !!primitive ako i dalje nevidiš da si ti upravo isti kao i oni u tom segmentu poimanja onda stvarno nemam više šta reći !
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   čet lis 25, 2012 3:00 pm

nemam ti ja veze sa Biblijom,ja ti pricam gdje se vezanosti Uma za 4 elementa gase bez ostatka...a tu gdje se gase nema ni kreatora,ni kreiranog,jer Tao niko nije kreirao...To je nesto sto nema veze sa crkvama,svjetskim mocnicima,religijama i slicno...ponavljam,NADJI mi tu new age teoriju,iluminatsku ili masonsku koje spominju utrnuce vezanosti Uma za 4 elementa od kojih je sve sastavljeno pa dokazi na taj nacin da to ima veze sa njima.Fora je da ovo o cemu ja govorim je nadskup toga necega sto ti smatras new ageom i iluminatskom teorijom,a koje se bave maksimalno astralnom razinom(kao uglavnom i oni sto sebe zovu hriscanima ukljucujuci tebe)...Iz perspektive ovoga sto ja govorim i iluminati i svjetski mocnici i masoni i hriscani zaglavljeni u formama/konceptima(dakle astralu dakle suprotnost onoga sto Isus smatra cistim bebinim Umom) su se zajebali,svako na svoj nacin,i vide samo jedan mali dio slike...Fali im uvid u kauzalnu razinu,inace bi ti mocnici znali da je sva njihova fizicka i astralna manipulacija ljudima zapravo pogresna i da ce zestoko najebati,a hriscani zaglavljeni u formama bi shvatili ko je Vrag zapravo,kakvo je to polje..

Nema tu puno diskusije...Ili imas dharmakayu ili nemas..Ili vidis Stvarnost bez formi ili gledas Stvarnost kroz forme.

Ne budi smjesan da ovo sto ti govorim usporedjujes sa new ageom,jer ovo ti je zapravo ortodoksni nauk Sidharte Gautame Buddhe o kojem ja govorim ne zato jer se supkam Budhi nego zato sto se poklapa sa Stvarnoscu koju sam ja iskusio...Al naravno sad ces ti reci da je sve to Lucifer,tako da nema napretka sa tvoje strane.Ti ako si siguran da si spasen ponasaj se onda na takav nacin,idi i radi isto sto i Isus radi,pomazi gladnima,budi dobar prema ljudima,davaj sebe,nemoj pravit sranja u zivotu,siri radost,srecu,blazenstvo,neka ljudi cvjetaju od tvoga prisustva,neka se osjete zivima,sretnima,Svjesnima,probudjenima,spasenima,neka se osjecaju kao Bebe,jer Isus kaze da ce se dobri ljudi poznati po plodivima koje donose.Samo nemoj sranja praviti...

Peace hug
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Različite filozofije istine   Today at 4:54 am

[Vrh] Go down

Različite filozofije istine
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Veliki ruksak i malo filozofije ;-) ...
» Kormoran , istine i zablude
» Ljudožeri.Priće ili istine