Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta

Go down 
+12
Kahali
Novus ordo seclorum
Blizzard
MoW
Deti
primitive101
Archangel
Alpha
2pac
Star
Jedi Mind Tricks
Blue star
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimesub oľu 16, 2013 10:09 pm

da ako mu oproste ti sa srcem ;)

"ubice vas novci zbog kojih vam je svejedno,zar se ne osjecate bjedno,nekad bili smo Jedno "

General Woo,Tram11...

[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimesub oľu 16, 2013 11:43 pm

2pac je napisao/la:

Prijatelju, bolje da Kahali malo pogleda stvari oko sebe, u svoje srce.
Kontradikcija. Oko sebe je suprotno- od onog u srce. Kam da na kraju gleda?

2pac je napisao/la:
Tada bih trebao shvatit da nije niti sličan Isus...
Svetogrđe. Pred bogom smo svi isti. Svi smo braća. Djeca božja itd. Spavao na vjeronauku? Ako želiš bit kršćanin i svima držat moralnu notu- budi dosljedan.
Shalom. mase Bježim s topica gdje su kršćani hahahah. Sve si mislim da je koje stoljeće unazad već bi me vužgili rofl2
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimened oľu 17, 2013 12:33 am

^^To ti je ono da ima jednakih i jednakijih. :D

Kad se govori o kristolikosti, onda se govori o duhovnom idealu. Svi smo mi braća i Božja djeca, ali nisu svi osvjestili sav duhovni potencijal i samim time nismo svi isti u duhovnom razvoju. Nisu svi Krist, a neki su vrlo daleko. To što smo ista biološka vrsta ne podrazumjeva jednakost na duhovnom planu, samo sličnost.

[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimened oľu 17, 2013 4:32 pm

Isus Krist kaže kako bi se postalo djetetom Božjim jedan se mora ponovno roditi.

Ivan 3:3-7

Jer kao što je rekao u stihu 5 : Zaista, zaista tko se ne rodi od vode i Duha Svetoga, taj ne može ući u kraljevstvo nebesko.

I u stihu 6: Što je rođeno od tijela, tijelo je. Bog je duh, dakle i sva Njegova djeca su djeca po duhu ne po tijelu.

@Lera

Citat :
Svetogrđe. Pred bogom smo svi isti. Svi smo braća. Djeca božja itd. Spavao na vjeronauku? Ako želiš bit kršćanin i svima držat moralnu notu- budi dosljedan.

Neznam na kojem si to vjeronauku učila ali to čak nije ni Bibljski. Krščanstvo priznaje jednakost svih ljudi pred Bogom ali ne da smo svi djeca Božja, dapaće, mnogo je djece svijeta a njima do Boga nije stalo iako to ne znaći da Bogu nije stalo do njih.

Citat :
Shalom. mase Bježim s topica gdje su kršćani hahahah. Sve si mislim da je koje stoljeće unazad već bi me vužgili rofl2

Siguran sam da te krščani ne bi vužgili iako katolici bi. A što se tiće topica, što si uopće dolazila kada su ovdje sve samo "zli zadrti krščani".
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimened oľu 17, 2013 5:52 pm

Star je napisao/la:
Isus Krist kaže kako bi se postalo djetetom Božjim jedan se mora ponovno roditi.

Ivan 3:3-7

Jer kao što je rekao u stihu 5 : Zaista, zaista tko se ne rodi od vode i Duha Svetoga, taj ne može ući u kraljevstvo nebesko.

I u stihu 6: Što je rođeno od tijela, tijelo je. Bog je duh, dakle i sva Njegova djeca su djeca po duhu ne po tijelu.


E o tome se upravo radi.Da je sustina hriscanskog ucenja misticno iskustvo kojeg su dozivljavali ucenici(ili bilo ko ko se otvorio energetskom polju Isusa Krista) prilikom spustanja Duha Svetoga kao blazene i djelatne energije na njih,ali to nema veze sa onim sto dozivljavaju hriscani koji se idu krstit u crkve,jer je to cisto sarlatanstvo,bez ikakvog efekta na onoga koji se krsti,jer maltene ostane ista osoba i uopste ne pokazuje simptome koje su pokazivali ljudi koje je energetski "krstio" Isus.Bez toga misticnog i transformirajuceg efekta Duha Svetoga cjela ta religija i praksa je izmisljotina,dogmatizam,zlo,laz,licemjerje i bojim se nastaviti dalje,i sa tom praksom niko nije postao "kao djete i usao u kraljevstvo nebesko" jer to nema veze sa Duhom Svetim.

Nanovo je rodjen svako onaj koji nanovo umre za proslost,koji prekine identifikacije sa proslim djelima i odvoji zivotnu energiju od posljedica djela(od karme) sa kojima se je do tad identifikovao.Osnova toga procesa je kajanje,a to je zapravo proces kada nestane kontrola malog ogranicenog ega,i kada ta ista proslost koja je objekat Uma za kojeg je prana zavezana i umrtvljena "podje" u centralni energetski kanal i kroz njega do Unutrasnjeg Jednog Oka Duse("neka vam oko bude Jedno"),pri cemu dolazi do aktiviranja Kundalini energije(Kosmicke,preko krune/tjemena sto je pandan Duhu Svetome jer ima iste simptome) koja tjera i topi(zato i jeste element vatre u tjelu sinonim za Kundalini/tummo) vezanost izmedju prane i objekata Uma(mrtve proslosti).

E to je krstenje Duhom Svetim ! I ko to prodje tako sto se POTPUNO PREDA tome procesu i sa unutrasnjim Okom iskreno,bez sudjenja,pogleda samog sebe i svoju proslost i pokaje se zbog Neispravnog(adharmickog) ponasanja prekida veze sa prosloscu,prana se oslobadja i vraca u cisto,neocitovano stanje(jer Um=prana),u djecje stanje,i takva osoba zivi u vjecnome sad,van vremena i prostora,i prana mu cirkulise kroz centralni kanal,a ne kroz sporedne kanale,a Um mu je non stop Jedno sa cjelom kreacijom u nedualnome stanju Svjesti,i tada je ta osoba Jedno sa Bogom,tada i samo tada,a vezanost prane za forme i koncepte je nestala,Kundalini je zapalila tu vezanost.

Mozes to zvati Tummo vatra(Tibet),Kundalini(Indija),"zestoka zena"(Kina),Duh Sveti,Bozja djelatna energija ili kako god,ali ta stvar,i to iskustvo i taj proces "ponovnog radjanja po Duhu svetome" postoji,stvaran je,ljudi ga mogu i postoje ljudi koji su ga prosli(ali ga zapravo svi mi prolazimo ali u manjoj mjeri,inace bi ostali mrtvi u proslosti,dakle svi se mi nanovo radjamo non stop i onda otvaramo novome zivotu,a to je nista drugo nego Buddhina teorija o prenosu karmickog impulsa u sljedece novo radjanje),i to je ljepota toga,ali smatrati to necijim vlasnistvom i ne shvatati razliku izmedju iskustva i koncepta je uzasno glupo i ne vodi nicemu.

To je ono o cemu Kahali govori kad kaze da mu smeta stav takvog oblika hriscanina koji je nesto konkretno iskusio a onda umro u konceptima.Dijamantska sutra u budizmu govori upravo o takvoj zamci,jer temelj Stvarnosti koji se nit radja nit umire,nit je kreiran,nije dat u formi/obliku/konceptu,i ako se vezes za forme vezo si se za nesto sto NIJE "zivot vjecni" i "djete u sebi".

Ko ima iskustvo toga o cemu Biblija ili neke budisticke sutre pricaju,on shvata da je ON tu bitan i njegovo iskustvo,jer on je ziv i zivi zivot djeteta,a Biblija i budisticke sutre su mrtve rjeci na papiru,koje kako kaze jedan Zen ucitelj splavar : "vezu magarce eonima.".

Ali to je tek mali uvid u problem svih problema svih hriscana koji zele zivot djeteta koji je zivot vjecni,koji zele da se rode po vodi i Duhu svetome,i da udju u kraljevstvo nebesko nakon smrti(sto je zapravo smrt vezanosti za proslost i nema veze sa smrcu fizickog tjela,jer raj je na zemlji moguc).

Pravi problem je postojanje globalnog energetskog polja kolektivnog nesvjesnog kojeg djele svi ljudi,a ciji je fokus cetvrti od cetiri elementa,anahata cakra,podrucje srca,a kojim kao da upravlja neki jako pametni,Svjesni i "svjetli" entitet,koji preko toga energetskog centra kontrolise sve ljude na Zemlji,tako da je on zapravo Knez ili Kralj Zemlje,pravi feudalac,a Rokfeler i ekipa su samo njegovi robovi,uz pomoc kojih on hoce nesto dokazati drugim Probudjenim Bicima(Bogovima,iako je Apsolut Jedan bez drugoga),kao da je on pametniji od njih i da on zna kako ce ljudi Ispravnije djelovati i vrsiti Bozju Volju.

Anahata cakra je i razina formi i koncepata,a cjeli Buddhin nauk je fokusiran na probijanje vezanosti za taj centar,jer TEK kad se probije vezanost Uma za 4 elementa,i predje abis izmedju srca i grla,neko dobija uvid u Bozju Volju,koja je Nedualno djelovanje kroz ne-djelovanje,gdje nema subjekta koji djeluje niti objekta djelovanja,nego samo Sklad koji se ocituje bez da ta osoba koristi koncepte prilikom djelovanja.To je djete Mudrac,koje djeluje,a bez da koristi termine i forme.Malo djete je u slicnome stanju kad je malo,ali mu fali mudrosti,dok mu mi punimo glavu konceptima i terminima i tako mu vezujemo zivotnu energiju za taj energetski centar,a vladar tog centra je Knez,zvani Sotona.

Njemu je svejedno u koju sektu koncepata i formi ces ti upasti,dok god si vezan za njih.

Bio praktikant,budista,hinduista,taoista,hriscanin,jevrej,paganin,indijanac,svemirac,ateista,materijalista,hedonista,Rokfeler,lazni svetac iz pecine,lazni nanovo rodjeni,njemu je svejedno.Njemu je jedino bitno da neko ne realizuje temelj Uma,Bozje Volje,koje je tjelo Ispravnosti(dharmakaya je Buddhin termin za To,a To se moze iskusiti,To nije koncept niti forma niti izmisljotina Uma).

Vrag je malo zajebaniji lik i ako je Isus imao problema sa njime i otvoreno govorio o tome svima,pa kako to neko misli da se maknuo iz sekte Vraga tek tako lako ? Vrag je vladar Zemlje,nevezano za lokaciju ili religiju koja postoji na toj lokaciji.Ako ne vrsis Tao,dharmu,ako ne djelujes kroz ne-djelovanje i ako nisi oslobodjen posljedica tvojih djela jer vrsis Bozju Volju,Ispravno djelovanje,onda vrsis Volju svojih vezanosti i svoje iluzorne licnosti ciji je fokus upravo anahata cakra,kao poveznica cjele ljudske(zivotinjske) vrste i koja je granica izmedju zivotinjskog i Bozanskog u covjeku,a sve to kontrolise Vrag.

Zato ja i odgovorno tvrdim da 95posto deklasiranih hriscanina vrse Neispravno djelovanje i ne vrse Bozju Volju i da nisu u Nedualnom stanju Svjesti(sto i nije tesko za zakljuciti) i da su vrazja djeca,a ne hristova djeca.Default stanje na zemlji je da je svako djete Vrazje ili ga barem napravimo vrazjim do kraja puberteta i umrtvimo mu povezanost sa Kosmickom Kundalini/Duhom svetim.Ko odbaci sve djelove svoje iluzorne licnosti koje ga vezu sa Vrazjim uticajem u globalnome astralu taj je raskrstio sa djavlom,i vrsi Bozju Volju,ali u toj Bozjoj Volji nema nikakve slike nekakvog Isuscica kojem svjetli svjetlo iz guzice i oba oka(jer to je Vrazja tvorevina u astralu,razini formi),nego utrnuce svih vezanosti Uma koje ga tjeraju da vrsi neispravno djelovanje i da bude vezan za posljedicu djela.Takva osoba onda djeluje radi drugih,a ne radi svoga ispunjenja,jer on je maximalno ispunjen a djeluje kroz ne-djelovanje.

To stanje Uma vise nema nikakve veze sa globalnim covjecanstvom i tek ta osoba ima realizovanu dusu i samostalna je,dok svi ostali zavise manje ili vise(ili totalno,ako je u pitanju neki zombi kakvih danas ima sve vise) od toga sta ce drugi reci i oce li se sloziti sa njegovim djelovanjem.Anahata cakra je zadnja vrazja uzdanica,tu on lovi duse na sve fore ljudskosti i ko tu padne(a past ce vecina,jer se vecina boji da umre i nestane u Bozjoj Volji koliko god volili Isusa jer ipak VISE vole djelove sebe i sebe,ali ne znaju da je to sebe iluzija),nastavlja da vrsi Volju Kneza.

Na necije Ispravno djelovanje ne moze da utice masa,pa sve i da ga krenu bicevat,pljuvat i zajebavat i zakacit na Krst kao Isusa.Isus je pravi primjer utrnuca svih vezanosti za iluzorno i nepodljeganje uticaju retardirane mase i pravi primjer nekoga ko je vidio Stvarnost a manipulisao je Nestvarnoscu kao djete sto manipulise sa igrackama.

Isus je bio Bog sa mudima,majka koja voli svako bice i koja se zrtvuje za svoju djecu i rekao nam je da mozemo i trebamo biti i veci od njega jer nema granice u kojoj neko moze umrjeti u Taou,u dharmi,u Bozjoj Volji i da se pametni i mudri bave time i iskljucivo time,a formama se bave bica cija je karakteristika patnja i nista osim patnje.

Dharmom se bave Bogovi,a ljudi i njihov Otac Sotona se bave ubijanjem Bogova kada vrse dharmu na Zemlji,jer Sotona ne moze podnjeti nezavisno bice koje mu nije rob.Ko provali ljude u potpunosti,provalio je Sotonu i obrnuto,a ko provali Prazninu u svima njima,provalio je Mene :P


Zadnja promjena: primitive101; ned oľu 17, 2013 9:57 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimened oľu 17, 2013 6:43 pm

@primitive101

Sjeti se onoga što smo rekli o mojoj kompetenciji da govorim o hinduizmu, nekako sam se nadao da ćeš shvatiti ideju moje rečenice...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimened oľu 17, 2013 7:13 pm

Ne shvatam uopste tvoj odgovor...Ja sam napisao post kao odgovor na tvojih par citata iz Biblije tako sto sam iz iskustva pokusao objasniti na sta se odnose.Iskustvo je jedino tu bitno,a oces li ga objasnjavati jezikom hriscanstva,hinduizma(sto je potpuno glup termin jer hinduizam ne postoji kao takvo nesto),taoizma,psihologije,yoge,tantre,Kabale je NEBITNO.

Vise ti Istine o tvojoj trenutnoj poziciji u tvome razvoju Svjesti ima u tome mome postu nego u cjeloj Bibliji.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimened oľu 17, 2013 7:33 pm

@Primitive101

Molim te zaboravi da sam išta napisao. Molim te ne odgovaraj na moje postove.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimened oľu 17, 2013 7:42 pm

Yok i necu odgovarat :P

[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimened oľu 17, 2013 8:50 pm

@Primitive101

Odlučio sam pročitati tvoj post i drugi put... i upale su mi sljedeće misli.

Dakle ti misliš da se vežem za koncepte i forme i da služim sotoni?

Također bih te pitao:

Citat :
E to je krstenje Duhom Svetim ! I ko to prodje tako sto se POTPUNO PREDA tome procesu i sa unutrasnjim Okom iskreno,bez sudjenja,pogleda samog sebe i svoju proslost i pokaje se zbog Neispravnog(adharmickog) ponasanja prekida veze sa prosloscu,prana se oslobadja i vraca u cisto,neocitovano stanje(jer Um=prana),u djecje stanje,i takva osoba zivi u vjecnome sad,van vremena i prostora,i prana mu cirkulise kroz centralni kanal,a ne kroz sporedne kanale,a Um mu je non stop Jedno sa cjelom kreacijom u nedualnome stanju Svjesti,i tada je ta osoba Jedno sa Bogom,tada i samo tada,a vezanost prane za forme i koncepte je nestala,Kundalini je zapalila tu vezanost.

Odakle ti ovaj zaključak. Kako možeš biti siguran da je to što si rekao istina?

Također bih se nadovezao na tvoj koncept Biblije:

Mislim da si totalno promašio ideju Biblije, Boga, Isusa i novog rođenja...

Ovaj pogled koji ti imaš je neka distorzirana realnost koju zoveš istinom. Ono što želim reći jest da si skroz fulao poantu.
Naime Biblijsko učenje, Kristovo učenje i opčenito Božje učenje jest da smo se svi odvojili od Boga (ne na onaj način na koji ti to interpretiraš) kroz grijeh. Bog je savršeno biće, savršeno pravedno i zbog toga mi nemožemo Bogu pristupiti bez ponovnog rođenja. Dakle Isus Krist čija se misija nikako nemože drugačije protumačiti je došao kako bi vršio Božju volju koja je bila žrtva. Također sve ovo što ti govoriš nije nimalo Biblijski podržano niti se uklapa u to učenje.

Neznam kako bih ti to drugačije objasnio osim da iako to što govoriš o samim procesima možda ima nekakvu vjerodostojnost mislim da to nije moguće znati.
Složio bih se s tobom na dvije točke:

A. Da samo 95% krščana su pravi krščani (možda je broj malko prevelik, prije bih rekao da je oko 60%). Naime, bez obzira na ponovno rođenje po duhu i dalje smo grešni ljudi koji mogu učiniti pogreške ali se mi uzdamo u preporođenje tijela.

B. Da proces novog rođenje tj bolje rečeno proces obračenja prati kajanje. Kajanje nemora nužno voditi do novog rođenja=obračenja. Netko se može kajati, ali nikad prihvatiti spasenje i oproštenje grijeha recimo.

Kao zaključak ovog posta bih još rekao da cijenim tvoj trud da "rasvijetliš" nepoznanice, ali ih ne vidim kao istinite niti kao činjenice. Pozivaš se na iskustvo ali to iskustvo pokazuje jako malo razumijevanja za osnovne stvari vezane uz Bibliju i pokazuje tendenciju da ode jako jako daleko u maštu i mišljenje koje se ponovno bazira na tzv. "iskustvu" pa se onda cirkularnom logikom vračamo nazad na prethodno mišljenje i tako imamo perpetum mobile vlastitog mišljenja.

Eto, još jednom ću ti reći da te jako cijenim kao osobu i trudim se cijeniti kao sugovornika, samo što ponekad nemam snage objašnjavati uvijek sve iznova.
Eto, to je i usput moja isprika na moj zadnji post gdje sam bio pregrub i odrješit.

Budi mi dobro.
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimepon oľu 18, 2013 1:27 am

Star je napisao/la:


Ivan 3:3-7

Jer kao što je rekao u stihu 5 : Zaista, zaista tko se ne rodi od vode i Duha Svetoga, taj ne može ući u kraljevstvo nebesko.

Kad sam bila djevojčica to mi je bila sablazan. Znala sam i plakati pri pomisli na svu onu djecu koja su prilikom rođenja umrla i nisu se imala prilike spasit. Znam da mi se po glavi motalo pitanje, ali sam ga u strahu od pakla potiskivala (baka mi je bila jako religiozna i polazište njene vjere je bilo strah božji): kakav je to bog, koji stvori biće, a onda ga odbaci jer eto "nije primio isusa za spasitelja" , a isti taj bog nije niti dao priliku tom djetetu. I kako su se osjećali roditelji takve djece. I gdje je tu u cijeloj priči milosrđe. A onda sam se uhvatila čitanja biblije i u starom zavjetu opet ni traga milosrđu. Čak stoji "Ja Jahve bog sam ljubomoran i osvetoljubiv" Jbt to ni ja smrtnik sa svim manama nisam. shock Onda dalje pojašnjava da se sveti potomcima za grijehe otaca.Baš pravedno. I onda dođe Isus. Ajde on bude blaži. Ipak je od žene rođen. Ali ne pobija on ni starih zavjeta ni proroka. Jel tako? Čak kaže da je došao da donese vatru i mač među ljude. Obnavlja ljudsku krvnu žrtvu (jedite moje tijelo i pijte moju krv). I onda dvije tisuće godina krščani gledaju jedan zvjerski čin nasilja kao svoj put za spasenje. Treba bit netko razapet i mučen da bih ja bila spašena. S tom religijom nekaj ne valja. A to je polazište i katolicizma i pravoslavlja i protestantizma i jehovinih svjedoka - da ne zanemarim prisutne). Bog koji rješava grijehe svijeta nasiljem, raspećem i tako nas spašava. Usput nam nabijajući krivicu što je njegov sin razapet (eto da mi nismo griješnici on ga ne bi u svojoj svemoći morao ubiti.) A mene nitko nikaj nije pitao (btw gdje mi je tu slobodna volja). Jebe lud zbunjenog. Ako je to riješenje i ako se ljudi priklanjaju takvom rješenju najebali smo ga za vjeke vjekova.
I to što se ti Star izvlačiš da je tvoja religija(pretpostavljam da si adventista ili jehovin svjedok) bolja od katolicizma. Ne bu ti pomoglo. Sve je to isti bog, ista paradigma, koja promovira iste svjetonazore i vjerovanja. Forma je različita u nekim segmentima, ali sadržaj je isti. Svi se držite ideje da bu vas isus i njegova žrtva spasili. Patetično. Treba samo prionut uz to i svijet je spašen. I sve te kršćanske zemlje koje počivaju na toj ideji i nastale su ugnjetavanjem poganskih religija i misionarstvom koje je rezultiralo genocidom vode nas vidim u svjetlu budućnost. Dvije tisuće godina kršćanstvo jača i širi se ...."i po plodovima ćete ih poznati" i što imamo? Imamo hijerarhijski podijeljen svijet. Dakle diskriminaciju. Imamo promoviranje kulture patnje i ugnjetavanja svih koji nisu u okvirima kršćanskih normi imamo ratove, pohlepu i jednoumlje. Što su to kršćani dobroga donijeli ovom svijetu?

[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimepon oľu 18, 2013 11:51 am

@Lera

Citat :
Kad sam bila djevojčica to mi je bila sablazan. Znala sam i plakati pri pomisli na svu onu djecu koja su prilikom rođenja umrla i nisu se imala prilike spasit

Baš upravo suprotno, Biblija podržava da svi koji nisu u stanju odlučivati, Bog odlučuje za njihovo najveće dobro. Retardirani i djeca su uvijek bili pod posebnom zaštitom.

Citat :
A onda sam se uhvatila čitanja biblije i u starom zavjetu opet ni traga milosrđu.

Opet si pokazala temeljno nerazumijevanje Biblije i njene poruke.

Citat :
Obnavlja ljudsku krvnu žrtvu (jedite moje tijelo i pijte moju krv).

Još uvijek se ne sjećam da je netko u crkvi žrtvovan na oltaru naspram 99%starih pogana koji su itekako to činili...
Citat :

I onda dvije tisuće godina krščani gledaju jedan zvjerski čin nasilja kao svoj put za spasenje. Treba bit netko razapet i mučen da bih ja bila spašena. S tom religijom nekaj ne valja.
Citat :
Svi se držite ideje da bu vas isus i njegova žrtva spasili. Patetično.

Opet temeljno nerazumijevanje posljedica i cilja spasenja. Imaš užasno naivan pogled na svijet s obzirom na svoje godine ukoliko si napisala pravu cifru.
@Lera ti ne pokazuješ ikakav trud da razumiješ Bibliju i krščanstvo što i je temeljni uzrok ovakvih tvojih izjava. Razmišljaš emocionalno i biraš umjesto da pročitaš cjelinu.

Citat :
I to što se ti Star izvlačiš da je tvoja religija(pretpostavljam da si adventista ili jehovin svjedok) bolja od katolicizma. Ne bu ti pomoglo. Sve je to isti bog, ista paradigma, koja promovira iste svjetonazore i vjerovanja.

Ja se ne sjećam kada je moja religija pokrenula rat, kada je poglavar moje religije ikoga uvrijedio, kada sam ja kao sljedbenik te religije ikada ikoga napao fizički ili verbalno, da sam ikoga ugnjetavao ili nekome odbio pomoći. Moja sječanja su pomaganja siromasima da jedu, pomaganje nemočnima da se ustanu i prošeću po svježem zraku i širenje ničaga drugog osim dobre volje i osmijeha.
Nisam u cijelom svojem hodu sa Isusom Kristom ikome učinio nažao niti nekoga povrijedio.

Moja savjest u vezi moje vjere je čista i savršeno skladna, ja imam mir u duši i trudim se da to osjete i drugi.

Citat :
Treba samo prionut uz to i svijet je spašen.

Nevjerojatno naivno mišljenje, kao da razgovaram s djevojčicom od 12 godina. Jeli svijet eden @Lera? Što si zadnje učinila za svijet? Ja imam osječaj da ti voliš puno o tome pričati ali kada dođe do djela onda zakažeš i nađeš ispriku za to. Oprosti ali doista imam takav osječaj jer sam sreo barem desetak ljudi poput tebe s istim stavom kao po kalupu.
Citat :

I sve te kršćanske zemlje koje počivaju na toj ideji i nastale su ugnjetavanjem poganskih religija i misionarstvom koje je rezultiralo genocidom vode nas vidim u svjetlu budućnost.

Jadni ugnjetavani pogani koji su žrtvovali svoju djecu svojim bogovima, uff jadni oni kelti koji su pili krv svojih mrtvih i na samhain ubijali djecu, jadne sve one poganske religije. Jadni azteci i maje koji su samo znali pobiti po 100njak ljudi dnevno. Jadni svi oni a zli zli krščani nam tu uništavaju svijet.

Prestani romantizirati i prouči te religije koje štitiš, to nije grljenje cvijeća i drveća i maštanje o prirodi. Kupila si moderni proizvod, vjeruj mi da je stari mnogo mnogo gori, a da ne spominjem da su upravo ti pogani bili oni koji su proširili krščanstvo dalje, ti isti pogani koji su se odlučili za Boga umjesto za orgije, pijančevanje, ljudsko žrtvovanje i sličnog.

Citat :
Što su to kršćani dobroga donijeli ovom svijetu?

Samo sirotišta, bolnice i osnovna ljudska prava, kasnije i institucionalizirane škole otvorene za sve ne samo za bogate. Mnogi krščani kao Gregor Mendel i slični koji su iz samostana istraživali svijet. Ako uopće znaš tko je Gregor Mendel.

Ali na kraju se ja zaprvo pitam... što si TI donijela dobrog? Lako je suditi, odi nešto i od toga provedi. Sljedeći put nemoj zanemariti siromaha na ulici ili mu dati 2 kune pa nek se nosi...

Na kraju krajeva, već sam negdje rekao da sve one koje krščani smetaju... nemoraju nas ni gledati, ni slušati a najlakše je ne-čitati nas.

Pozdrav
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 19, 2013 5:09 pm

Star je napisao/la:

Baš upravo suprotno, Biblija podržava da svi koji nisu u stanju odlučivati, Bog odlučuje za njihovo najveće dobro. Retardirani i djeca su uvijek bili pod posebnom zaštitom.

-znači da stvara ljude kojima je uskračena slobodna volja, kad on odlučuje umijesto njih.



Star je napisao/la:
Opet si pokazala temeljno nerazumijevanje Biblije i njene poruke.
-zašto si tako siguran da si TI u pravu u svom tumačenju? dobra indoktrinacija, rekla bih.

Citat :
Obnavlja ljudsku krvnu žrtvu (jedite moje tijelo i pijte moju krv).

Star je napisao/la:
Još uvijek se ne sjećam da je netko u crkvi žrtvovan na oltaru naspram 99%starih pogana koji su itekako to činili...
-praviš se englez? Isus je ponudio samog sebe kao žrtvu- ljudsku žrtvu. a na posljdnjoj večeri je rekao: „Zaista,zaista vam kažem;ako ne jedete tijela Sina
covjecjega, i ne pijete krvi njegove,nećete imati života u sebi”...


Star je napisao/la:
Ja se ne sjećam kada je moja religija pokrenula rat, kada je poglavar moje religije ikoga uvrijedio, kada sam ja kao sljedbenik te religije ikada ikoga napao fizički ili verbalno, da sam ikoga ugnjetavao ili nekome odbio pomoći.
- ne bih znala, jer nemam pojima kojoj religiji pripadaš, to skrivaš ko zmija noge. kaj te sram?


Star je napisao/la:
Na kraju krajeva, već sam negdje rekao da sve one koje krščani smetaju... nemoraju nas ni gledati, ni slušati a najlakše je ne-čitati nas.

Neizvedivo-živimo u svijetu kojeg vode kršćani.

I da vidimo kakav nam je taj svijet. Ne dopuštaš mi analizu biblije, jer eto ne pripadam tvojoj religiji pa kao ne kužim bibliju. Ali dopustit ćeš da napravim osvrt oko sebe. I da vidimo koji su to "plodovi" kršćanstva. Dotaknut ću se dakle kršćanskih zemalja, samo kratke naznake najvažnijih oblika vladavine i svjetonazora; kroz povijest i sadašnjost- o budućnosti bolje ni ne mislit::
-Amerika; robovlasništvo, istrebljenje Indijanaca, diskriminacija, nuklearne bombe (Hirošima i Nagasaki), "lov na vještice", promicanje kulture konzumizma i megalomanije, rat u Vijetnamu, okupacija bliskoistočnih zemalja, nametanje straha od nuklearnog rata (razdoblje tzv. hladnog rata), stvaranje gospodarske krize.....i još mnogo "lipih" stvari. God bless America!!!! o yeah!!!
-Njemačka: nacizam, fašizam, konc logori, ksenofobija, evo i najnovijeg bisera: Bundestag ukida osnovno ljudsko pravo na vodu. U kom smijeru to sve ide: tko ima oči neka vidi miga
Italija- teritorijalne pretenzije, fašizam...
-Engleska- kolonijalna velesila, svojevremeno pod svojom dominacijom imala petinu teritorija planete Zemlje. Iscrpljivala tuđa prirodna bogatstva, narušavala eko sustave, pobila milijune ljudi kako bi zavladala njihovim teritorijem, uništavala tuđe kulture....
Dalo bi se tako unedogled. Ali mislim da je dosta i ovo. I onda neka me netko pita zašto imam kritički stav prema kršćanstvu?!!

Btw što se tiče osobnih uvreda, kojima mi insinuiraš da sam glupa, nepismena,infantilna, lažljiva i socijalno neosjetljiva- opraštam ti- u duhu humanizma :P I ne mislim iznosit obranu svoje malenkosti. Ionako je normalno za kršćane da olako i bez argumenata, dokaza i uvida u situaciju osuđuju sve koji ne misle kao oni. To ide po onoj "tko nije za nas taj je protiv nas". Pa ga treba diskreditirat i eliminirat, valjda.

Pozdrav
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 19, 2013 6:05 pm

@Lera

Citat :
-znači da stvara ljude kojima je uskračena slobodna volja, kad on odlučuje umijesto njih.

Dali sada razumiješ zašto ti govorim da nemaš osnovno poznavanje i razumijevanje Biblije? Ljudi su pali kada su izabrali neposlušnost prema Bogu. Dakle u Bibliji možeš vidjeti dolazak grijeha u svijet i u ljudsko tijelo.

Citat :
-zašto si tako siguran da si TI u pravu u svom tumačenju? dobra indoktrinacija, rekla bih.

Zato jer čitam, ne pričam o tome već čitam. Ne trebaš biti genije da shvatiš, moraš samo pročitati priću od početka do kraja... vrlo jednostavno.

Citat :
-praviš se englez? Isus je ponudio samog sebe kao žrtvu- ljudsku žrtvu. a na posljdnjoj večeri je rekao: „Zaista,zaista vam kažem;ako ne jedete tijela Sina
covjecjega, i ne pijete krvi njegove,nećete imati života u sebi”...

Sada ću ponoviti ono što sam već rekao u ovom postu. I još se čudiš zašto ti govorim da ne razumiješ Bibliju? Oprosti mi ali ovaj argument za ljudsku žrtvu je apsolutno nepotreban.

Isus Krista DA, predstavlja žrtvu danu za svakog od nas, to nije žrtvovanje ljudi niti institucija žrtvovanja jer se u krščanstvu nikoga ne žrtvuje. Isus je došao s tom misijom dakle to je bila odluka Boga, ne ljudi.

Citat :
- ne bih znala, jer nemam pojima kojoj religiji pripadaš, to skrivaš ko zmija noge. kaj te sram?

Ja sam krščanin, neznam čemu ovakvo pitanje kada ne pokušavam sakriti tko sam i što sam. Mislim da sam u svim ovim temama jasno dao do znanja gdje stojim. Ako se netko mući s time, to je njegov problem.
Citat :

Neizvedivo-živimo u svijetu kojeg vode kršćani.

Kinu ne vode krščani, kao ni Pakistan niti Indiju. Možda probati tamo?

Citat :
I da vidimo kakav nam je taj svijet. Ne dopuštaš mi analizu biblije, jer eto ne pripadam tvojoj religiji pa kao ne kužim bibliju.

To nije analiza Biblije, to je tvoje mišljenje o Bibliji bazirano na neznanju. Nema to veze s mojom religijom, znam mnoge ateiste koji Bibliju čitaju pa se opet ne bi složili s tvojom "analizom" i rekli bi ti da nemaš pojma o čemu pričaš. Oprosti na grubosti.
Citat :

-Amerika; robovlasništvo, istrebljenje Indijanaca, diskriminacija, nuklearne bombe (Hirošima i Nagasaki), "lov na vještice", promicanje kulture konzumizma i megalomanije, rat u Vijetnamu, okupacija bliskoistočnih zemalja, nametanje straha od nuklearnog rata (razdoblje tzv. hladnog rata), stvaranje gospodarske krize.....i još mnogo "lipih" stvari. God bless America!!!! o yeah!!!

Vrlo zanimljiva analiza a ja ću ti dati analizu ne-krščanskih zemalja:

Indija: 70% ljudi živi u krajnjem siromaštvu, žive u strogo određenim kastama od kojih su dvije najjaće a svi ostali (Onih 70%) živi u blatu pod ceradama s palcem u ustima. Jako lijepo. Higijena pada na apsurdne nivoe a da ne spominjem da mnogi i žive s životinjama. Žene žive potlačeno pod muškarcima posebice u nižim slojevima, školstvo nije dostupno baš svima a rijetko kojoj ženi. Recimo samo da tamo feministčki pokret ima problema.

Kina: ako kažeš da si neke vjere prijeti ti zatvor. Ako kažeš nešto protiv sadašnjeg ustroja vlasti i države ideš u zatvor. Tamo je jako ugodno slobodno govoriti. Standard također pada gdje ta vlada ne štiti svoj radnički stalež koji radi za mizerne novce. Ekosustav je u tolikom rasulu da u grad ideš s maskom na licu kako ne bi udahnuo miasmu u zraku sastavljenu od smoga, tvorničkih plinova i raznih bolesti. Ako si žena velika je šansa da te koknu jer nemožeš raditi u polju i jer za tebe treba dati miraz (bez brige ubit će te ko nedojenče, nečeš ništa osjetiti)

Arapske zemlje: Također potlačene žene, nedo ti Bog da pomisliš na blud ili na nešto protiv boga jer si nadrljala - oprez velika mogučnost samozapaljenja!. Znam jednog Pakistanca koji kaže da je u Karachi-u (glavni grad pakistana) toliko zagađen i opasan da moraš s autom od kuće do dučana, inaće postoji velika šansa da te ubiju/opljačkaju/siluju ili jednostavno otmu za novac. Također sam čuo da mnoge životinje tamo ne prolaze dobro kao ovdje u zapadnim zlim zemljama, puno izrabljivanja endemskih vrsta i slično. Jesam li spomenuo da žene nesmiju ići na studij a velika večina ni u školu?

Prekrasne zemlje, probaj tamo, možda nećeš morati gledati krščanske njuške okolo više koji govore o miru i pravdi za sve.

Također ću još spomenuti da ne opravdavam to što je Amerika napravila niti što radi dan-danas, ja se ne bavim politikom, ja se bavim vjerom i moralom. Nasilje i slično smatram Biblijski nemoralnim.

Citat :
-Njemačka: nacizam, fašizam, konc logori, ksenofobija, evo i najnovijeg bisera: Bundestag ukida osnovno ljudsko pravo na vodu. U kom smijeru to sve ide: tko ima oči neka vidi miga

Drago mi je da si spomenula Njemačku koja je bila pod utjecajem (ne krščana) poganskih ideologija, ni više ni manje. Hitler je bio zaluđen starom poganskom slavom i arijevcima. Također je svoj pogled na svijet bazirao na genetici kroz čistu znanost a nimalo vjere (izuzev one poganske) jesam li spomenuo magiju? Da Hitler je bio pripadnik mnogih magijskih redova te njegov najdraži autor je ta tan tan : Helena Blavatsky! Poznata osnovateljica Teozofskog društva s vrlo krnjim pogledima na svijet i ljudsku rasu! Zanimljivo je to da Teozofija vuće mnoge korjene nigdje drugdje nego iz Indije i Tibeta.

Citat :
Italija- teritorijalne pretenzije, fašizam...

Benito Musolini je samo htio ponovno oživiti staru slavu!.... wait for it, wait for it! Rimskog poganskog carstva! Dame i gospodo opet imamo dobre stare pogane koji se udružuju kako bi pobili što je više ljudi moguće. Pa jeli to normalno?

Citat :
kojima mi insinuiraš da sam glupa, nepismena,infantilna, lažljiva i socijalno neosjetljiva

Ne tebi već tvojim argumentima i tvojem znanju. Tebe ne poznajem kao osobu ali ono što pišeš su neinformirani argumenti bazirani na emocionalnom mišljenju, ne na činjenicama.

Citat :
Pa ga treba diskreditirat

S ovim što govoriš, sama sebe diskreditiraš.

@Lera, ovo više neću ponavljati da ti objasnim. Ne želim ti patronizirati niti te lagati. Krščanstvo je u osnovi vjera ljubavi, osnovne ljudske potrebe zadovoljene, kako materijalne tako i duhovne. Krščanstvo je moralna vjera i nećeš vidjeti nikada nekoga tko doista prati učenja Isusa Krista i kome je stalo do Boga da ubija, krade, laže i čini sve ostale stvari koje nazivamo zlima. Netko tko može ubiti drugu osobu a zove se krščaninom, doista kažem ti taj nije krščanin, nije bitno dali kradeš dok mašeš krščanskom zastavom, ti onda nemožeš biti krščanin jednako tako nisi krščanin ako nosiš križ oko vrata i pljuješ po LGBT. Bez Isusa u srcu nema krščanina.

Ja sam ti sada objasnio osnove krščanstva i što ono predstavlja a sada ti možeš dalje sa svojim mišljenjem isponova. Boriš se protiv krivih ljudi. Želiš promjeniti svijet? Pomozi pravim krščanima, ne onima koji se tako nazivaju već onima koji se tako ponašaju, obnovi svoj odnos s Bogom i postoji dobar razlog zašto u Bibliji piše to što piše.

Pozdrav i budi dobro.
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 19, 2013 6:37 pm

Ja šumom - ti drumom. No to je ok. Dokazuje da smo na različitim frekvencijama, na svu sreću. Samo si ti onako u kontemplaciji razmisli, radi sebe, ne mene, meni ne trebaju uvjeravanja. Ja vidim svojim očima, čujem svojim ušima i mislim svojim umom. Dakle razmisli. Gdje su ti krščani o kojima ti govoriš? Ako ih se po plodovima poznaje. A plodovi su prilično kiseli i ostavljaju gorak okus. Ili ti živiš na nekoj drugoj planeti?
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 19, 2013 6:51 pm

@Lera

Na temi Globalna krščanska urota 2. dio si pohvalila @Archangela na trudu i strpljivosti i quote:

Citat :
Ja fakat nemam tu upornost borbe s inoktriniranošću i vjerskim fanatizmom. Nekako se bojim da je bezizlazna.

Nisi argumentirala niti jednu svoju izjavu već to sve ostavila na svojem mišljenju...
Citat :

No u svakom slučaju za one koji žele razmišljat svojom glavom, neovisno o religijskim i političkim utjecajima, ovakvi postovi su dragocjeni izvor informacija i poticaj za moždanu aktivnost :D .

Niti ni uspjela "indoktrinirane" argumente pokazati točnima/netočnima. A pretpostavit ću da sebe smatraš jednom od:
Citat :

one koji žele razmišljat svojom glavom, neovisno o religijskim i političkim utjecajima,

Dok u stvari pokazuješ sve samo indoktriniranosti i da nemaš svoje mišljenje koje je bazirano na činjenicama niti da si ti sama izgradila svoje mišljenje istraživanjem.

Pročitaj kojih desetak knjiga na slične teme pa onda možemo razgovarati o indoktriranosti i o "onima koji žele razmišljati svojom glavom" nemojmo biti licemjeri... sve što ja ovdje govorim mi nije nitko rekao, niti utuvio u glavu, ja niti sam krščanin od rođenja niti mi je pozadina krščanska, ovo je moj promišljeni izbor.

Sada bih jako volio vidjeti tvoj odgovor na ostatak posta jer si odgovorila samo na zadnji dio ostalo (ono što neznaš po običaju) izostaviš a imaš obraza drugima govoriti nešto. Molio bih te da više ne ulaziš na srodne teme s ovakvim neznanjem kakvo posjeduješ.
[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 19, 2013 7:19 pm

Tebi je znanje očigledno samo tvoje znanje, najbolje ti je vodit monolog onda.
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 19, 2013 7:22 pm

@Lera

Ovo što ti ja govorim nije moje znanje, ne postoji "tvoje" ili ""moje" znanje već samo znanje. Uostalom sve što sam ti dosada govorio možeš i sama naučiti i pronaći. Hvala Bogu na današnjem dobu informacija.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimesri oľu 20, 2013 12:17 am

lera je napisao/la:
Star je napisao/la:

Baš upravo suprotno, Biblija podržava da svi koji nisu u stanju odlučivati, Bog odlučuje za njihovo najveće dobro. Retardirani i djeca su uvijek bili pod posebnom zaštitom.

-znači da stvara ljude kojima je uskračena slobodna volja, kad on odlučuje umijesto njih.

Ma Lera to su standardne stvari koje su zapravo rupa u logici kod takve hriscanske dogmatike,jer hriscani monoteisti NIKAKO ne mogu ili ne zele shvatiti sistem po koje je jedan temelj Stvarnosti(kao hardver) a sve ostalo je kreacija ili softver,program,Matrix koji lazno postoji na tome hardveru a da imas beskonancno Probudjenih,relativnih Apsoluta,koji kad se makne softver i dalje nastavljaju da postoje(ili bolje reci nit postoje nit ne-postoje itd).Taj temelj stvarnosti je Nerodjen i nekreairan i to jeste Ultimativni Bog jer je Stvaran,Stvarnost sama po Sebi i nije dualno,nego je Jedno bez drugoga,a mnostvo je samo iluzija koja se lazno vrti na njemu.Jahve tu onda moze biti jedan od beskonacno Probudjenih bica,Buddha,Purusa,relativnih Bogova,ali svi oni imaju isti Temelj Stvarnosti i taj temelj je Apsolut,jedan bez drugoga.Neko od tih Bogova je mozda kreator Kreacije,tj softvera od 4 elementa,ali niko od njih pa ni Jahve nije kreirao sam svoj Temelj :P

Monoteistima je totalno neshvatljiv taj koncept,ali i nije ni cudo.Cak ni oni sa iskustvom Svjesti ne shvataju ta Probudjena bica,jer za to treba realizovat Temelj Uma,Tao,dharmakayu da bi se moglo shvatiti ni postojanje nit ne-postojanje.Kad se makne softver ko ostaje ? Hardver ostaje,jer je Apsolut,jedan bez drugoga,ali i beskonacan broj relativnih Apsoluta u utrnucu.

"Bog odlučuje za njihovo najveće dobro. "

pa Bog,tj Apsolut JESTE najvece dobro.Sve osim smrti u stvarnosti je lose i nije dobro.Sta ce meni ista osim Boga kao temelja Stvarnosti ? Pa nisam lud da ga pitam da mi pokaze sta je dobro u kreaciji koja je iluzija i nije stvarna.Shvatas,to su monoteisti,oni ne shvataju sta je Jedno a sta mnostvo jer nemaju Iskustvo(ne samo oni) Umne apsorbcije,kada se privremeno ugasi Um koji diskriminise objekta cula,i kada se iskusava Nedualna Svjest,Tj Jedno.Za monoteiste Bog je uvjek odvojen od njih,tamo negdje komanduje,pizdi ako ga ne slusas i salje gromove i baca u pakao.To ne rade Probudjena bica,nego Vrag i demoni,i to bukvalno,ne metaforicno.

Probudjena bica,Bogovi,su takvi da ih boli uvo da ista dokazuju o Sebi.Ne bave se oni dokazivanjem nego sirenjem dharme.I niko od njih nije bahat kao Jahve u vise primjera.

@Lera kaze : "znači da stvara ljude kojima je uskračena slobodna volja, kad on odlučuje umijesto njih."

Pa u krajnjoj liniji smrt u temelju Volje tj u Bozjoj Volji jeste paradoksalno stanje kada nemas svoju Volju i kroz tebe djeluje Volja Sklada i Ispravnosti,ali to je sloboda a ne ropstvo.Ali monoteisti to opet ne shvataju i dzaba ti sve.Oni misle da ti dodje Jahve koji je objekat a oni subjekat i onda im kaze sta da rade i kad to poslusaju to je Bozja Volja,i onda Lera opravdano zakljucuje to sto zakljucuje.Ako Jahve vrsi dharmu,naravno da je najveca ljepota vrsiti njegovu Volju je to je Volja Apsolutno slobodna od posljedica djela i ponovnog rodjenja i patnje zbog Neispravnog djelovanja,ali to nije ono o cemu monoteisti koji zive od Biblije misle.To je nesto totalno deseto,potpuno van njihovog domasaja ako tako nastave.Ono sto oni misle kao o Jahveovoj Bozjoj Volji je prije svega Volja vraga kako ga ja vidim.

Vrag je po meni totalno i potpuno preokrenuo Isusovu misiju i napravio zapravo "pointere" na sebe u globalnom astralu i iskoristio Isusovu zrtvu da jos vise vezuje ljude.Nema to veze sa hriscanstvom,to se desava po cjelom svjetu,Vrag svuda pokusava udaljiti ljude od temelja Uma i drzi ih u saci.A Bozja Volja JESTE temelj Uma/Volje,koja je Bozja bas zato jer je slobodna posljedica djela.

Ko god da je kreirao Svemir,on ga sigurno nije kreirao da bi kao posljedicu dobio nesto od njega kao ispunjenje.On ga je stvorio iz stanja Ispunjenja,i zato to i jeste Bozja Volja,kad djelujes i stvaras radi stvaranja,radi igre i manifestacije nemanifestovane Sustine.Monoteisti uzasno brkaju te pojmove i ja nikako ne mogu sa njima u raspravu jer se pogubimo kad dodjemo do Svjesti i temelja Uma i Oslobodjenih bica.Monoteisti jednostavno nemaju te termine i Iskustva.Druga stvar su sveci i mistici iz tih tradicija koji imaju iskustva Svjesti ili cak i temelja Uma.



[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitimepet tra 01, 2016 6:33 pm

Jako dobra tema.

@star;;;;;;;;     Hitler i jest proizvod kršćanstva tj. VATIKANA. Kao i Staljin PC-a. I ovi ostali proizvodi svojih religija. Nisu oni ateisti ili sociopati!!! Samo su jako dobro sakriveni aparati koji djeluju iz sijene. Simbolika ih povezuje a samo slobodan um može to da vidi. Jadna li civilizacija! Ima li spasa???
 Kršćanstvo je za mene dobar mehanizam potkrepljen jakim aparatima za manipulaciju! Eto vidite izmanipuliro vas je do te mjere da ste se poceli svadati mrziti i postali ste osvetoljubivi jer vam je ego jak.
Daleko ste od Bog za koga god ili šta ga smatrate.
Meni netrebaju debele lakome guzice nakićene zlatom i oblećene u skupo ruho koji piju iz zlatnih kaleža vino da mi budu posrednici u kontaktu sa Bogom. Svako se može preispitat i sam tražit oprost od Boga ako postane svijestan sebe svog zivota i grijeha. Bog će ti suditi po savijesti! Kapirate???


Još nešto interesantno je da Isus bio jako inteligentan i ućen jer bio je postolar tj. tehnićar i imao je jaku moć stvaranja, i znao je da svi mi imamo energiju. Ta energija kad mi umremo ispari za 72 sata iz našeg tijela (isus je uskrsnuo nakon tri dana ilitiga 72 sata) i odlazi u kolektivno polje energije ilitiga kraljevstvo nebesko!
Zatim kršćanstvo je kao i hitler i ostali diktatori pljaćkali narode i civilizacije ne zbog materijalne vrijednosti već radi toga jer je znanje i postojanje uklesano u umjetnosti a znanje je najveće bogatstvo! Templari su im stisnuli kajlu kad su sakrili to znanje i ucjenivali crkvu!!! Zato su i prokleti i poubijani!
Tako nas crkva tj. Kršćanstvo učinila glupim da ne dođemo ksebi da nam se ne razvije svijest i da budemo u strahu kako bi i dalje manipulirala nama.
O tome se radi!!! O tome je i tema i iskreno ja vidim jedino to vidim to sasvim jasno!
Nadam se da će se neko javiti pa da malo razmisli o mojem prostom stajalištu bez puno filozofiranja. I ljepo bi bilo kad bi svaki ćovjek pružio ruku mira svakom čovjeku kraj sebe. Vi ste ljudi na ovom forumu jedan kraj drugog i pružate si jedino frustracije mržnju uvrede itd....
[Vrh] Go down
Sponsored content





KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta   KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
KRŠĆANSKA UROTA - krvoprolića i nasilno pokoravanje svijeta
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» spasioci svijeta
» Gospodar svijeta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Povijest-
Forum(o)Bir: