Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što je za vas BOG?

Go down 
+14
tinityrannical
Sedežničar
Chakotay
Remke
pumay
Dada289
Kahali
Archangel
Jedi Mind Tricks
Blizzard
Alpha
MoW
primitive101
2pac
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimečet lis 24, 2013 8:29 am

Chakotay je napisao/la:
Ako je tako Kahali, ako je Bog jeste, onda nema brige oko ubijanja i umiranja jer mi svi zauvijek jesmo i tako se prikazujemo u ovom bljesku koji zovemo sadašnjost. Razlika između nas je samo koliko smo toga svjesni. Što smo više toga svjesni to će nam biti lakše :)
Pa upravo to (gotovo pa istim riječima samo sa više pridjeva:) ) opisivah na više mjesta i topica na ovom forumu;
Nego se odlučih (vjerovao ili ne) na svakoj temi na kojoj ja (ili primitive i ja u kombinaciji) zaspamah temu napisati ukratko, konkretno i sažeto moj pravi odgovor na pitanje iz naslova teme
(a ne da poslije toga ima još 20 kartica texta rasprave mene i primitiva o "mikro alkemiji eteričnih organa" i pretvorbi "privremene amrute iz grla" i njenom odnosu sa praidejom 'prakaranama' i mehanizmima "ultimativne alkemije" sa odvojenim bićem prividne samsare etc...),
a što dakako ne pada na pamet ikome normalnom da uopće počne čitati, a koga bi inače tema sama po sebi mogla i zanimati (ali recimo tek je došao na forum pa ne želi smetati dvojici kretena jer misli da smo mi neki ozbiljni ljudi ...:))
Ali kako vidim Primitve to nije ubrao pa je počeo opet i skoro da sam počeo odgovarati, ali se suzdražah, pa sam onda samo kratko tebi... rofl 
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimečet lis 24, 2013 2:03 pm

Ponovit cu nesto slicno mome zadnjem postu.

Te priče o Svjesti su nebitne.Svjest je čista,oduvjek bila i uvjek će biti,Brahman ostaje Brahman nebitno u kakvome je stanju Karman,tj karmicki agregat zaljepljen oko temelja Uma.

Ne radja se nit umire Brahman,nego Karman i vezanosti za njega,i potrebno je naći mjesto gdje te vezanosti nestaju bez mogucnosti novog pojavljivanja.Ako je šesti diskriminatorni Um koji diskriminise objekte prvih pet čula i stvara novu klasu objekata kroz termine i koncepte,krivac zašto vidimo Mnošto iako postoji samo Jedno,onda je u tome cjelome procesu gdje smo postali robovi toga Uma potrebno doći do revolucije u korjenu.

Tu je onda glavno pitanje kako postati Bozje Sluge u vrsenju njegove/njene Namjere jer sve ostalo vodi patnji i ponovnom radjanju u patnji.

Ako nadjemo mjesto gdje se gase sve vezanosti za posljedice djela i ako napravimo revoluciju u tome sistemu Umova tako da ne stvaramo nove vezanosti za posljedice djela,tek tada smo Slobodni od iluzije da su Samsara i Nirvana odvojeni,tj da je nasa Volja odvojena od Bozje.

Jer čak i kad iskusiš čistu Svjest bez toga šestog Uma,imaš opciju da vršiš ''svoju Volju'' umjesto Božje,tj opciju da se opet iznova rađaš u paklu samoga ''sebe'' u donja 4 elementa.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimepet lis 25, 2013 12:07 am

Evo ovo što si napisao gore si napisao na drugih 200 stranica texta i opet ćeš ti po 6-tom diskriminatornom Umu i kao onaj Francuski vrgl koji vrti uvijek istu stvar ispočetka a koju razumiju samo 3 čovjeka koja tu prolaze 40 godina u isto vrijeme...

Nekako se nadam da kada dođe Mika iz Omišlja sa otoka Krka i kada vidi da je netko napisao nešto što on može shvatiti da će možda i sam napisati što misli;

Ja mogu objašnjavati do sutra verbalizacijom nešto neobjašnjivo leksikom i to je alfa i omega "boga".. samo leksik kojeg koriste ljudi u razno razne svrhe...

U zadnjem postu ja svijest nisam ni spomeuo nigdje kao bilo što reprezentativno (a ali nisam je čak uopće spomenuo u kontextu teme), a ti počinješ odgovarati meni (ili Chack-u nisam siguran) na nešto što nije ni spominjano u vezi tri slova "b o g";
Pa su onda "priče o svijesti nebitne";
Meni su puno manje bitni "mentalni verglovi" i puste riječi koje ne šire "Val spoznaje" Mikotu iz Omišlja (koji bi pobjegao da vidi 6 diskriminatorni um) nego zaustavljaju tempo teme radi toga što se vrti ista priča koju primitive mora ponoviti jer nije dovoljno jasno napisao u svom zadnjem postu ili u zadnjih 30 prije u kojima takodjer vergl vrti šete umove...
Btw kada smo kod "6-tog uma" ja nisam nikada koristio terminologiju ni prvog i drugog uma (samo "uma Los Volosa", "lažnog uma", ili eventualno "anorganskog uma" i "pravog Uma"...ovdje ne govorim kako je ne razumijem jer sam tumačio sebi kada si prvi put iskoristio "6-ti um" kao što si ti tumačio moju Teuršku terminologiju vrlo uspješno, ali pitaj malo ljude što misle oni da znači po njima "6-ti Um" i onda ćeš vidjeti kako ovdje pišepš za dvoje ili troje ljudi maximalno (mimo mene) kada koristiš taj terminološki korpus);
Mogao se tebi desiti i prvi i 3 Samadhi i osmi, ali ovo infinite ponavljanje koje ja vidim od tebe i taj dosadni vergl mi je zanimljiv, Ne .... barem ne meni (excuse my French)...
Ispričaj kako Vilenjak vidi Boga ili kako ga vidi tvoje unutarnje dijete, imaš mašte i sposobnosti mogao bi knjigu napisati iz percpecije instantno kreairanog vilenjaka djeteta a ti ovdje ponavljaš post koji je bio dosadan i prvi put dok usput backanduješ kako je nešto što ti ne pišeš "nebitno" ...lol...
eto ti malo forehand pa ti onda vergl i osmi um i ... verlg pa 6-tium ... i tako..
Da ne znam da si prosvijetljen mislio bi da te puca ego trip čovječe ... ahahahhihihihihi
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimepet lis 25, 2013 1:51 am

(Matej 7, 15-20)  (Luka 6, 43-44)

Citat :
(15) "Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. (16) Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? (17) Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. (18) Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. (19) Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. (20) Dakle: po plodovima ćete ih njihovim prepoznati."
(Ivan 14, 10-12)

Citat :
(10) Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. (11) Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni. Ako ne inače, zbog samih djela vjerujte. (12) Zaista, zaista, kažem vam: Tko vjeruje u mene, činit će djela koja ja činim; da veća će od njih činiti jer ja odlazim Ocu.
Oni čiji su plodovi dobri, oni vrše volju Boga Oca na nebesima. Oni su prema tome istinski vjernici koji ujedno i čine dobro, jer ne može onaj koji je istinski dobar davati loše plodove nego samo dobre plodove.

(Marko 10, 17-18)

Citat :
(17) I dok je izlazio na put, dotrči netko, klekne preda nj pa ga upita: "Učitelju dobri, što mi je činiti da baštinim život vječni?" (18) Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar doli Bog jedini!
Budući da je Jedini Bog dobar, dobre plodove može dati jedino osoba kroz koju Bog djeluje. Spoj s Bogom dakle jamči dobro i odlazak u raj. U biti BEZ spoja s Bogom nije ni moguće biti dobar i time davati dobre plodove (jer je JEDINI Bog dobar).

Temelj spoja s Bogom mora počivati – u JEDNOSTAVNOSTI. Bog koji je JEDINI dobar i od njega JEDINOG možemo imati dobre plodove. To je JEDAN JEDINI izvor pravog dobra. Iz tog razloga PRAVO DOBRO je uvijek u svojoj suštini jednostavno, dobro u svojoj suštini nikad nije komplicirano. Da je dobro u suštini komplicirano bilo bi podijeljeno na VIŠE izvora, a samo je JEDAN izvor (pravog) dobra – Gospodin Bog.

Bogu je drago biti što jednostavniji. Čovjek je s druge strane sklon naoružati se svim filozofijama, mudrostima, svetim knjigama, znati tisuće fraza napamet, koncentrirati se AMBICIOZNO na to kako se pijan plota držati RIJEČI, vrtiti ambiciozne misli na fino ispoliranim terasama uz pozlaćene kipove koji mu se smješkaju ili mu je važno toliko adrenalina, šarenila i dojmova, ali to je ono EKSTRA. To je ono ljudsko EKSTRA koje Bogu NIJE drago. To Bogu nije drago i neće takav bogat duhom imati pristup nebeskom kraljevstvu (nego samo siromašan duhom).

Za susret s Bogom svijest mora biti jako dobro podešena, svijest mora biti tako jednostavna, a ne zauzeta grijesima, (misaonim) filmovima, jer je to onda stara posuda, a novo vino se ne stavlja u stare posude. Isto tako se u punu čašu ne stavlja novi sadržaj nego se čaša najprije mora isprazniti da bi nešto novo mogla u sebe primiti.

A svijest ne može biti jednostavna ako netko ima neke svoje privremene ambicije. Bog je vječan i kao takav vidi samo ono dobro koje je trajno, a trajni plodovi ne mogu biti postignuti ničim privremenim. (papa o trajnom i privremenom dobru http://www.zg-nadbiskupija.hr/dokumenti/aktualnosti/papa-franjo-zaljubljeni-smo-u-privremeno

Inače uz privremeno je vezana patnja jer što čovjek dulje ulaže u nešto i onda to izgubi patnja je veća. To privremeno dakle predstavlja one dodatne krive izvore dobra (svjetla), dakle ono komplicirano.


Kada čovjekova antena bude tako podešena da prima samo Božje frekvencije onda će čovjek uvidjeti koliko je Bog dobar i velik. Ali prije toga njegova antena neće moći primati jer će je svjetovno obavijati. To čovjek služi svjetovnim gospodarima, jer dovoljna je i jedna misao o zlu i antena više nije na ispravnoj frekvenciji, a kamoli ako čovjek prisno još prigrli to negativno k sebi, onda je potpuno gumom odijeljen od Boga (tada i da Bog grom pošalje, mi znamo koliko veliki otpor ima guma prema struji). Ja ću nastojati raditi na tome da moja antena bude slobodna (svatko ima svoju antenu). A kad bude slobodna direktno ću poput radio primjemnika slušati Ga. Tada je tek to prava vjera u Boga. A zato se ujedno i traži ona najčišća jednostavnost jer bilo što kompliciranije podrazumijeva da je osim Boga važno i nešto drugo i tu onda antena više ne prima samo Boga nego i ono drugo, a to drugo nije dobar izvor budući da je jedini Bog dobar izvor.

U biti Bog je za mene ono jedno najviše moguće DOBRO. Jedino PRAVO dobro (koje ništa svjetovno ne razumije).
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimepon lis 28, 2013 12:40 pm

@Sedežničar Kada kažeš da temelj spoja s Bogom leži u jednostavnosti, znači li to da do Boga jednostavno dolazimo kad se riješimo svih vanjski uvjetovanih misli, želja i potreba? To bi značilo da je zapravo pretjerena jednostavnost, odnosno asketizam najjednostavniji put do Boga, zar ne?
A opet, s druge strane, brojni askete koji traže Boga nikad ga ne nađu. Zašto je to tako? Pazi, oni nemaju puno misli koji bi im odvratili pažnju, pa opet ne dolaze do Boga (osim ako zanemarimo to da najčešće ranije umiru jer ne brinu o svom tijelu).

Drugim riječima, mislim da asketizam, odnosno pretjerana jednostavnost nije najbolji način kako doći do Boga. Umjerena jednostavnost i opuštenost te otvorenost prema rješavanju svakodnevnih problema bio bi bolji put jer nam daje u konačnici više vremena da se približimo Bogu. Naravno da možemo pobjeći od svakodnevnih problema u naše molitve i meditacije, ali nas oni u konačnici dostignu, dokle god smo tu na Zemlji.

Također, što bi značilo da je Bog dobar? Ovaj svijet je u konačnici svijet patnje. Materijalni svijet je svijet patnje. Zašto ga je dobar Bog takvim stvorio? Da učimo kroz tu patnju? Tu moramo biti posebno oprezni prema tome što znači da je Bog dobar. To da je dobar bi po meni značilo da je on objektivan prema nama i sagledava svakog od nas u svojoj potpunosti. Sve naše akcije, sva naša djela, sve ono što je naša duša učinila i kakva ona je. Ništa manje ili više od toga.
Tu ne govorimo dakle o ljudskom poimanju dobrote, jer se on po meni razlikuje od Božjeg.


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimepon lis 28, 2013 2:24 pm

MoW je napisao/la:
@Sedežničar Kada kažeš da temelj spoja s Bogom leži u jednostavnosti, znači li to da do Boga jednostavno dolazimo kad se riješimo svih vanjski uvjetovanih misli, želja i potreba? To bi značilo da je zapravo pretjerena jednostavnost, odnosno asketizam najjednostavniji put do Boga, zar ne?
A opet, s druge strane, brojni askete koji traže Boga nikad ga ne nađu. Zašto je to tako? Pazi, oni nemaju puno misli koji bi im odvratili pažnju, pa opet ne dolaze do Boga (osim ako zanemarimo to da najčešće ranije umiru jer ne brinu o svom tijelu).
Nešto što je jednostavno može biti nezamislivo teško. Termin 'jednostavan' i termin 'lak' nisu isti pojmovi, dapače nemaju veze jedan s drugim.

A zašto je to tako? Zato što postoji nešto što se naziva inercija odnosno lijenost. Kada se netko riješi svih želja, briga i potreba on i dalje može biti lijen.

Citat :
Drugim riječima, mislim da asketizam, odnosno pretjerana jednostavnost nije najbolji način kako doći do Boga. Umjerena jednostavnost i opuštenost te otvorenost prema rješavanju svakodnevnih problema bio bi bolji put jer nam daje u konačnici više vremena da se približimo Bogu. Naravno da možemo pobjeći od svakodnevnih problema u naše molitve i meditacije, ali nas oni u konačnici dostignu, dokle god smo tu na Zemlji.
Čekaj, problem nas u konačnosti dostigne, a mi prakticiramo meditaciju zato da PRIVREMENO POBJEGNEMO od problema?? Ufff mislim se da uopće nismo razumjeli :)  To uopće nije ta ''jednostavnost'' o kojoj sam pričao. Ja sam pričao o spoju s Bogom. I lijepo sam napisao u svom postu da treba tražiti tu božju frekvenciju, a to nije da sve (objekte u svojoj svijesti) transcendentiraš i da dođeš u stanje čiste svijesti 'meditacijom'. Nego da se s Bogom spojiš preko te frekvencije.

Citat :
Također, što bi značilo da je Bog dobar? Ovaj svijet je u konačnici svijet patnje. Materijalni svijet je svijet patnje. Zašto ga je dobar Bog takvim stvorio? Da učimo kroz tu patnju? Tu moramo biti posebno oprezni prema tome što znači da je Bog dobar. To da je dobar bi po meni značilo da je on objektivan prema nama i sagledava svakog od nas u svojoj potpunosti. Sve naše akcije, sva naša djela, sve ono što je naša duša učinila i kakva ona je. Ništa manje ili više od toga.
Tu ne govorimo dakle o ljudskom poimanju dobrote, jer se on po meni razlikuje od Božjeg.
To bi značilo da upravo Bog nama šalje te frekvencije kako bismo prestali gledati na ovaj svijet kao na patnju i kako bismo u radosti na njoj živjeli. Samo u toj radosti u tom odsjaju čiste jednostavnosti ovaj svijet prestaje biti svijet patnje.


Hint: Čovjek duboko u svojoj nutrini je mizeran i donosi neispravne odluke, to je zato jer nije osvijestio signale na dovoljno kratkoj vremenskoj skali. (Nego je površno prešao preko informacija koje prima i ZATOMIO ih, zato osjeća bol, zato osjeća čak i patnju, a inače toga svega nema, to su sve samo OSJEĆAJI kao TAKVI, to su sve samo informacije i ništa više)

I može on tražiti stanja bez misli od sada pa do sudnjeg dana on će ta stanja POVRŠNO tumačiti. A POVRŠNO će ih tumačiti jer istinski to ne osvješćuje. Zato postoji zlo i zato mu je potreban BIJEG od stvarnosti s kojom se očito ne zna suočiti.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimepon lis 28, 2013 3:05 pm

Imam osjecaj vise nego ikad da je Bog prazan papir, i mi pisemo sto zelimo na njega.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimepon lis 28, 2013 4:21 pm

Ja sam sebi sama bog.
kava 
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimeuto lis 29, 2013 12:14 pm

Sedežničar je napisao/la:

Citat :
Drugim riječima, mislim da asketizam, odnosno pretjerana jednostavnost nije najbolji način kako doći do Boga. Umjerena jednostavnost i opuštenost te otvorenost prema rješavanju svakodnevnih problema bio bi bolji put jer nam daje u konačnici više vremena da se približimo Bogu. Naravno da možemo pobjeći od svakodnevnih problema u naše molitve i meditacije, ali nas oni u konačnici dostignu, dokle god smo tu na Zemlji.
Čekaj, problem nas u konačnosti dostigne, a mi prakticiramo meditaciju zato da PRIVREMENO POBJEGNEMO od problema?? Ufff mislim se da uopće nismo razumjeli :)  To uopće nije ta ''jednostavnost'' o kojoj sam pričao. Ja sam pričao o spoju s Bogom. I lijepo sam napisao u svom postu da treba tražiti tu božju frekvenciju, a to nije da sve (objekte u svojoj svijesti) transcendentiraš i da dođeš u stanje čiste svijesti 'meditacijom'. Nego da se s Bogom spojiš preko te frekvencije.
Da, ali gdje je tu neka fundamentalna razlika? Ista stvar se opisuje i u zapadnjačkoj i u istočnjačkoj praksi. Meditacijom i molitvom dolazi se do spoja s Bogom. Da bi se spojio s Bogom, trebaš pogoditi tu određenu frekvenciju, kako ju zoveš, a to ide s praksom. Što dalje ideš, to te manje zanimaju materijalne stvari i to te više interesira ono božansko. Na kraju sve postaje vrlo jednostavno, svijest postaje čista i mi smo u spoju s Bogom. I osjećamo to vječno dobro kako ga opisuješ. To objektivno i trajno, apsolutno dobro.

Citat :
To bi značilo da upravo Bog nama šalje te frekvencije kako bismo prestali gledati na ovaj svijet kao na patnju i kako bismo u radosti na njoj živjeli. Samo u toj radosti u tom odsjaju čiste jednostavnosti ovaj svijet prestaje biti svijet patnje.
On prestaje za nas biti svijet patnje, interno. On za druge i dalje ostaje svijet patnje. Samim time što smo mi našli tu frekvenciju, ne znači da su ga i drugi našli. To nije konačno rješenje za svijet, samo za nas.
Zato sam inače i duboko svjestan postojanja problema, a taj je u tome da nam je otvoren vrlo mali prozorčić prema Bogu, dok je otvoren ogroman prozor prema ovom svijetu. Put je usk i trnovit. Zašto je sada tako? Da li je prije u povijesti bilo drugačije? Navodno jest, postojalo je tzv. zlatno doba kad je puno ljudi bilo direktno povezano s Bogom/Apsolutom.
Da li je Bog dobar kad dopušta takve oscilacije u snazi prijema frekvencije ili to uopće ne možemo govoriti o Njegovoj dobroti i milosti?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimesri lis 30, 2013 6:18 pm

Fundamentalna razlika je u tome da većina duhovnjaka traži oslobođenje od postojanja u ovom svijetu kao trajni cilj, oni su si taj cilj zadali jer je početna premisa s kojom oni gledaju ovaj svijet je da je SVE iluzija i da SVE može donijeti patnju. Znači oni već unaprijed crtaju zaključak da je to baš tako i nikako drugačije.

Recimo ja sam drugačiji od njih po tome što ja NE crtam nikakav zaključak UNAPRIJED. Ja ne zahtijevam unaprijed oslobođenje od ovog svijeta. Po tome je fundalmentalna razlika. Isto tako ne idem za tim da se vežem za sladi ovoga svijeta, nego da ovaj svijet promatram iz perspektive te božje frekvencije.

A to znači da primjerice kad je netko bolestan on ne mora bježati od tog problema u čistu svijest ili u astral kako bi PRIVREMENO POBJEGAO od tog ''problema'', a poslije se onda vratio i isti problem (u još gorem izdanju) bi ga našao, jer je to isključivo bježanje od problema a ne rješavanje problema. Umjesto toga netko smije ostati (!!!) u svom fizičkom tijelu, ali na to svoje tijelo obraćati pažnju iz drugačije perspektive nego je prije promatrao. Tada on drugačijim svjetlom može osvjetliti tminu patnje nad kojom se nalazi i doznati da postoji i nešto suprotno od toga što je patnja, a da nije jedino i isključivo ''čista svijest,'' nego prije čista svijest koja se manifestira kao 'novo biće' u istom starom fizičkom tijelu. Kada netko TAKO živi (a uopće ne mora biti bolestan da bi tako živio) uočava da on tu patnju koju je prije tumačio kao bol sada potpuno drugačije percipira. Osim toga on uočava da je on sada PUNO VIŠE u svom fizičkom tijelu nego je ikada prije uopće bio.

Zanimljivo da takav život uopće ne povlači nužnost UNAPRIJED uvriježenih zaključaka ili dogma, pogotovo ne nužno da je ovaj svijet ''zlo'' i ''patnja''. A da STVARNO je zlo i patnja, e pa oprostite onda molim vas to znači da postoji nešto što barem u grubo možemo registrirati kao negativan predznak, a ako to postoji onda mora postojati i ona iskustva pozitivnog predznaka. Zašto primjerice toliki ljudi koji su iskusili Boga pričaju o struji u svome tijelu, o jakoj toplini u svome tijelu, kad niti struja niti toplina nemaju veze s iskustvom ''čiste svijesti'' kao takve kod koje nema takvih osjeta u najčišćem mogućem stanju? To onda znači da je jedan Bog - (1) čista svijest (u kojem možeš i smiješ biti beskonačno dugo jer je uzmimo - bitak) a jedan drugi Bog (2) je izrazito vruće Sunce (kod kojeg kad mu se približiš pre blizu budeš spaljen). A već sam čitao o nekim duhovnjacima koji su iskusili da što su se bliže približavali nekom izvoru da im je bilo sve toplije da nakon nekog vremena se tom više uopće nisu uspjeli približiti jer im je postalo prevruće da im je skoro dijelove tijela to počelo skidati i to na način da kako su se više približavali to su uzvišenija i radosnija bića i svece uočavali (što je bilo toplije). Ja imam najmanje nekoliko linkova kod kršćana koji pričaju da nakon što su se bili molili da su dobili ''tu snagu u sebe'' i taj su plamen nekom bolesniku dali a da je taj bolesnik odmah ozdravio a bio je u zadnjem stadiju bolesti. To dakle nije PASIVNA svijest nego (i) AKTIVNA energija i...

To bi onda bila ''DVA (1) i (2) POTPUNO RAZLIČITA Boga''.

To bi onda bila ''DVA (1) i (2) POTPUNO RAZLIČITA Boga''.

To bi onda bila ''DVA (1) i (2) POTPUNO RAZLIČITA Boga''.

A ja nisam JEDINI koji o ovome može posvjedočiti. PA ako se u vezi ''Boga'' BILO ŠTO ispravno kaže to je već uspjeh zato što nitko ni danas ne zna što to uopće je ''Bog''. Ja cijelo vrijeme pričam o ''božjoj frekvenciji'' a što b-o-g točno i najpreciznije je to može znati samo Bog, a mi možemo samo imati različita iskustva ''toga''. Ovo pišem da ne bi SLUČAJNO desilo da me bilo koji dežurni duhovni policajac ovdje napadne jer sam ''nešto krivo napisao''. roll

A zašto bi ta aktivna energija uopće postojala, kad bi jedini cilj trebao biti pasivnost bitka? Možda zato što postoji i ta mogućnost da NIJE jedini cilj težiti tome da ''prestaneš postojati''. Očito je da ima nešto božansko u pasivnom stanju, ali ja vidim da ima nešto i u AKTIVNOM stanju, a ne samo jedino u pasivnom obliku. Između ostalog netko mi je i sam napisao ovdje a prilično je visoko duhovno da kada bi postojala samo nirvana ne bi mogao u samsari ići po gajbu pive. Hvala što sam imao priliku napisati. :)

Hvala na čitanju, poz :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimesri lis 30, 2013 7:29 pm

Sedežničar je napisao/la:
Fundamentalna razlika je u tome da većina duhovnjaka traži oslobođenje od postojanja u ovom svijetu kao trajni cilj, oni su si taj cilj zadali jer je početna premisa s kojom oni gledaju ovaj svijet je da je SVE iluzija i da SVE može donijeti patnju. Znači oni već unaprijed crtaju zaključak da je to baš tako i nikako drugačije.


Recimo ja sam drugačiji od njih po tome što ja NE crtam nikakav zaključak UNAPRIJED. Ja ne zahtijevam unaprijed oslobođenje od ovog svijeta. Po tome je fundalmentalna razlika. Isto tako ne idem za tim da se vežem za sladi ovoga svijeta, nego da ovaj svijet promatram iz perspektive te božje frekvencije.
Pa to je potpuno isto,bar po meni.To je koncepcija dvije istine,Relativne i Apsolutne.Relativna istina je dualna,gdje imaš patnju na jednoj strani i Oslobodjenje od iste na drugoj strani(obali) a Apsolutna je Istina kad pređeš već na drugu obalu Oslobođenja,al tada zapravo vidiš da su dvije obale ODUVJEK bile Jedno,bez rjeke iluzije između njih koja ih razdvaja.

Ipak,dok neko ne dođe do te Iskustvene Spoznaje,on može imati kakve god stavove ili misliti da se razlikuje od ovih koji su Svjesni da su u obali patnje,al zapravo se na takve praktikante ne može primjenjivati Apsolutna istina da su ovaj Svjet radjanja i umiranja i Apsolutna Stvarnost koja je Nerođena zapravo Jedno.''Nirvana je samsara'' je Apsolutna strana Istine,a relativna je da su patnja samsare i Sreća Nirvane odvojeni i da neko mora proći to dvoje i spojiti ih.A zapravo to dvoje je Jedno,i osoba mora samo maknuti veo iluzije koji je uvjereva da su Nirvana i Samsara odvojene,tj da je ovaj Svjet odvojen od Boga.

Sviđa mi se tvoj stav, i naravno da ne treba bježati od ovoga Svjeta niti treba bježati od Boga,Svjesti,Apsoluta,nego treba biti nit tamo niti ovamo,a to je sfera Srednjeg puta i čitava jedna sekta budizma (Madhyamika) se bavi takvim načinom života.Svjestan si nerodjenog i vjecnog djela Sebe a u isto vrjeme si svjestan prolaznog svjeta,al nisi u nijednom ekstemu,poštuješ i jedno i drugo jer i jedno i drugo ima svoju ulogu i mjesto.To je Ispravan stav.

Sedežničar je napisao/la:
A to znači da primjerice kad je netko bolestan on ne mora bježati od tog problema u čistu svijest ili u astral kako bi PRIVREMENO POBJEGAO od tog ''problema'', a poslije se onda vratio i isti problem (u još gorem izdanju) bi ga našao, jer je to isključivo bježanje od problema a ne rješavanje problema. Umjesto toga netko smije ostati (!!!) u svom fizičkom tijelu, ali na to svoje tijelo obraćati pažnju iz drugačije perspektive nego je prije promatrao. Tada on drugačijim svjetlom može osvjetliti tminu patnje nad kojom se nalazi i doznati da postoji i nešto suprotno od toga što je patnja, a da nije jedino i isključivo ''čista svijest,'' nego prije čista svijest koja se manifestira kao 'novo biće' u istom starom fizičkom tijelu. Kada netko TAKO živi (a uopće ne mora biti bolestan da bi tako živio) uočava da on tu patnju koju je prije tumačio kao bol sada potpuno drugačije percipira. Osim toga on uočava da je on sada PUNO VIŠE u svom fizičkom tijelu nego je ikada prije uopće bio.
Ovo si preljepo objasnio, svaka čast ;)

Sedežničar je napisao/la:
Zanimljivo da takav život uopće ne povlači nužnost UNAPRIJED uvriježenih zaključaka ili dogma, pogotovo ne nužno da je ovaj svijet ''zlo'' i ''patnja''. A da STVARNO je zlo i patnja, e pa oprostite onda molim vas to znači da postoji nešto što barem u grubo možemo registrirati kao negativan predznak, a ako to postoji onda mora postojati i ona iskustva pozitivnog predznaka. Zašto primjerice toliki ljudi koji su iskusili Boga pričaju o struji u svome tijelu, o jakoj toplini u svome tijelu, kad niti struja niti toplina nemaju veze s iskustvom ''čiste svijesti'' kao takve kod koje nema takvih osjeta u najčišćem mogućem stanju? To onda znači da je jedan Bog - (1) čista svijest (u kojem možeš i smiješ biti beskonačno dugo jer je uzmimo - bitak) a jedan drugi Bog (2) je izrazito vruće Sunce (kod kojeg kad mu se približiš pre blizu budeš spaljen). A već sam čitao o nekim duhovnjacima koji su iskusili da što su se bliže približavali nekom izvoru da im je bilo sve toplije da nakon nekog vremena se tom više uopće nisu uspjeli približiti jer im je postalo prevruće da im je skoro dijelove tijela to počelo skidati i to na način da kako su se više približavali to su uzvišenija i radosnija bića i svece uočavali (što je bilo toplije). Ja imam najmanje nekoliko linkova kod kršćana koji pričaju da nakon što su se bili molili da su dobili ''tu snagu u sebe'' i taj su plamen nekom bolesniku dali a da je taj bolesnik odmah ozdravio a bio je u zadnjem stadiju bolesti. To dakle nije PASIVNA svijest nego (i) AKTIVNA energija i...

To bi onda bila ''DVA (1) i (2) POTPUNO RAZLIČITA Boga''.

To bi onda bila ''DVA (1) i (2) POTPUNO RAZLIČITA Boga''.

To bi onda bila ''DVA (1) i (2) POTPUNO RAZLIČITA Boga''.
I ovo si preljepo rekao,a sad ću ti malo objasniti taj fenomen iz moga ličnog iskustva.

Iskustvo čiste Svjesti ima mnostvo mistika i svetaca iz niza tradicija,a jedna od njih je i Hrišćanstvo.Uzmi primjere Sv Terezije Avilske,Sv Ivana od križa,Meister Eckharta ili ruskog Sv Serafima.Njihovi opisi Bitka su potpuno identični : ''stanje bez formi,vremena i prostora,bez ikakvih slika ili zvukova,ekstaza,mir,ispunjenje'' bla bla.

To je ukratko stanja kad privremeno stane sa radom dio Uma koji diskriminiše i pravi mnoštvo objekata od Jednog.To je samadhi.

Al čim se vrate iz toga stanja,taj isti Um ih nastavi GAZIT,i još nisam provalio ko je npr od gore nabrojanih uspio realizovat temelj Uma,Tao,dharmakaya-u,temelj Božje Volje,jer to NIJE isto što i čista Svjest,Bitak,Postojanje.

Temelj Uma je van postojanja i ne-postojanja.To je mjesto gdje se 4 elementa od kojih je napravljena kreacije gase,i JEDINO to omogućuje to o čemu ti pričaš u prvome pasusu,a to je da neko Bude Budan u kreaciji a da je u isto vrjeme van nje,Srednji Put.

To je užasno bitno za shvatiti,jer nije svako ko tu i tamo može poći u samadhi i nestati u ekstazi bitka,realizovao temelj Uma,Tao.Al dobro,to je sad viša matematika,jer ljudi imaju problema i sa samadhijem i ne kapiraju Svece baš najbolje kad krenu pričati o Bitku,o Svjesti.

Al neka ta spoznaja Svjesti bude spoznaja Boga,Nerođenog Nečeg,a realizacija temelja Uma omogućuje da u ISTO vrjeme budeš Svjestan Svjesti tj Boga-Bitka-Postojanja i Kreacije sastavljene od 4 elementa,a da si Slobodan od Kreacije i djelovanja u njoj jer vršiš djelovanje kroz ne-djelovanje,Tao,Božju Volju i ne skupljaš posljedice djela.

Ajmo dalje.Sljedeća nedoumica je vatra ;)

Ah....Vatra je aktivacija jednog od 4 elementa,elementa vatre.Kad god se karmički agregat koje smatramo svojom ličnošću a koji je zapravo ograničavajući teret koji kruži oko temelja Uma,krene dezintegrisati u tome istome temelju Uma,aktivira se Vatra koja topi vezanosti,i oslobađa se životna energija prana koja je povezana sa elementom vazduha.Vezanosti su onda kombinacija elementa vode i zemlje(materijalnosti,inertnosti).

Vatra je različito opisivana kroz različite tradicije.Hrišćanski mistici su je zvala Božja vatra ili vatra Ljubavi Hristove,Tibetanski ogranci budzima je zovu Tummo vatra(yogin Milarepa je poznat kao jedan od onih koji je potpuno ovladao sa moćima ove vatre),Taoisti je zovu ponekad ''žestoka žena'', indijske škole yoge je zovu Kundalini Shakti i tako dalje.

Vatra se uvjek aktivira kada se predajemo Svjesti unutar nas da sprži taj karmički agregat.

E sad,prati me sad.Realizacija temelja Uma je jedan dio posla,to je realizacija Tao-a,temelja Uma,dharmakaya-e,JEDNOG OD TRI TJELA PROBUĐENOG,mjesta gdje sva 4 elementa nestaju bez traga,a to je sve ono što smo pokupili od Kreacije i vezali za naš karmički agregat.

Realizacija toga tjela,tj realizacije ajmo tako reći Apsolutnog stanja koje je van rađanja i umiranja(i koje je oduvjek TU,to nije nešto što stvorimo,nego realizujemo u Sebi da je To To,uvjek tu), osoba mora realizovati,postići još 2 energetska tjela,a ta dva tjela koristi da bi širila tu Spoznaju Apsolutnog stanja u relativnome Svjetu Mnoštva.

Da bi širila Dharmu.E tu je bitna ta vatra,struja i slično.Ona služi da TRANSFORMIŠEŠ fizičko tjelo sastavljeno od 4 elementa,tako da postane kristalno jasno i čisto da bi temelj Uma mogao da sjaji kroz njega i tako pravi ''most'' svim drugim bićima ka temelju Uma.

Tu na red dolaze razne moći koje osoba dobija,ali je ona odavno dala mnoštvo zakletvi da će ih koristiti radi Oslobađanja drugih,iako je POTPUNO SVJESNA ČINJENICE da ne postoje drugi niti postoji on,jer svi karmički agregati su Iluzija posmatrani iz temelja Uma.

Nema tu dva Boga,nego pravljenje mosta između Boga i Kreacije.Kad spoznaš Boga,imaš tu opciju da napraviš od svoga tjela kristal ili dijamant koji će drugim bićima pokazivati toga Boga sa vanjske strane kad već ne mogu sa unutrašnje da ga vide.Tu se radi o onome što Buddha zove Veliko Vozilo,a to je nešto dosta drugačije nego što ljudi generalno misle o Svecima.

To su Bodhisatve,bića koja se rađaju radi Oslobađanja drugih bića (to je relativna Istina),iako su svjesni da ništa od toga ne postoji (Apsolutna Istina).E sad, ti težiš tome idealu,to se osjeti iz tvoga teksta,i to je Ispravno.To je i moj ideal.Al to je najparadoksalnije stanje Svjesti.

Svjestan si da je Nirvana Samsara i transcendiro si iluziju smrti i rađanja,al vidiš oko sebe iluzorna bića koja to nisu realizovala i onda umireš u zakletvama da kad god im zatreba i bude Ispravno ( a to NE ZNAJU ta bića u donjem segmentu svoje ličnosti,tj u Svjetu 4 elementa,nego to zna njihovo Ja na kauzalu,njihov andjeo čuvar sa kojim ti komuniciraš,tj kanališeš Volju njihovog andjela čuvara što se i ne mora svidjeti tim istim osoba jebiga ;) ) da ih Budiš.

Dakle,jedna je stvar spoznaja Nerođene Stvarnosti van smrti i rađanja,a potpuno je druga stvar pretvaranje svega onoga što imaš na raspolaganju ( npr fizičkog tjela iako kasnije dobijaš moć da projektuješ beskonačan broj raznoraznih tjela radi Buđenja drugih) u providni kristal/dijamant koji je u Kreaciji a van je Kreacije.

Prvo je van forme,a drugo je manipulisanje forme.Tako da imaš u izboru dva puta ka Probuđenju.Onaj preko formi gdje prvo transformišeš fizičko tjelo pa potom lakše realizuješ temelj Uma koji je bez forme ili drugi dje prvo realizuješ temelj Uma pa onda to koristiš da transformišeš fizičko tjelo.

Statistika pokazuje da ovi prvi najčešće NE USPIJU realizovati temelj Uma,Tao,jer se PREVIŠE vežu za forme,oblike i koncepte.


Sedežničar je napisao/la:
A ja nisam JEDINI koji o ovome može posvjedočiti. PA ako se u vezi ''Boga'' BILO ŠTO ispravno kaže to je već uspjeh zato što nitko ni danas ne zna što to uopće je ''Bog''. Ja cijelo vrijeme pričam o ''božjoj frekvenciji'' a što b-o-g točno i najpreciznije je to može znati samo Bog, a mi možemo samo imati različita iskustva ''toga''. Ovo pišem da ne bi SLUČAJNO desilo da me bilo koji dežurni duhovni policajac ovdje napadne jer sam ''nešto krivo napisao''. roll
lovely 

Policajac hahah LOL

Da,JEDINO Bog može spoznati Boga,niko drugi.Dakle,onaj koji spozna Boga je u trenucima Spoznaje zaista postao Nerođena Nelokalna Nedualna Stvarnost.Problem je kako uvjek biti u tome stanju i zajebavati se kroz Kreaciju,igrati božansku igru sam sa Sobom,tkz Lilu....

Sedežničar je napisao/la:
A zašto bi ta aktivna energija uopće postojala, kad bi jedini cilj trebao biti pasivnost bitka? Možda zato što postoji i ta mogućnost da NIJE jedini cilj težiti tome da ''prestaneš postojati''. Očito je da ima nešto božansko u pasivnom stanju, ali ja vidim da ima nešto i u AKTIVNOM stanju, a ne samo jedino u pasivnom obliku. Između ostalog netko mi je i sam napisao ovdje a prilično je visoko duhovno da kada bi postojala samo nirvana ne bi mogao u samsari ići po gajbu pive. Hvala što sam imao priliku napisati. :)
Ja sam napisao to za gajbu piva hahahahah :D:5: lolcina 

Pa to je upravo to,to je Apsolutna Istina,Srednji put.Nit ovamo nit onamo.

To je najparadoksalnije nešto,sa time se ne može mjeriti niti vječno pasivni Bitak niti vječno aktivna Kreacija koja vibrira.To je spoj toga dvoje a opet si van toga dvoje.

To je Djelovanje kroz ne-djelovanje.Djeluješ,al nema nikoga ko djeluje,samo vječno blaženstvo Praznine.Zajebancija,nema straha od smrti, jer iskustveno i 100posto znaš dio Sebe koji je van rađanja i umiranja.

Pročitaj ovaj članak,mislim da će ti se jako svidjeti,govori upravo o tome paradoksu :

http://ccbs.ntu.edu.tw/FULLTEXT/JR-PHIL/loy3.htm
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimened stu 10, 2013 4:49 pm

tinityrannical je napisao/la:
Ja sam sebi sama bog.
kava 
Hebem ti takvog Boga...zubi
[Vrh] Go down
Waris 68
Višestanični organizam
Waris 68


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 59
Age : 56
Registration date : 04.07.2013

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimepon stu 11, 2013 11:32 pm

Fantom je napisao/la:
tinityrannical je napisao/la:
Ja sam sebi sama bog.
kava 
Hebem ti takvog Boga...zubi
Joj Fantom kako si zločest!Ne tako,pa bilo to i u šali...sorry,na popujem ti,ali...malo o ovoj temi:nemam što reći osim znam da ništa ne znam i neka tako i ostane!Što je sigurno,sigurno je!
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimepon stu 18, 2013 11:17 pm

Fantom je napisao/la:
tinityrannical je napisao/la:
Ja sam sebi sama bog.
kava 
Hebem ti takvog Boga...zubi

nono  evil 
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimepon stu 18, 2013 11:53 pm

Fantom je napisao/la:
tinityrannical je napisao/la:
Ja sam sebi sama bog.
kava 
Hebem ti takvog Boga...zubi
@Fantom ti si moj idol
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimeuto stu 19, 2013 4:20 pm

tinityrannical je napisao/la:
Fantom je napisao/la:
Hebem ti takvog Boga...zubi
nono  evil 
Draga Turimtikitu,pametan ne moze toliko popustiti koliko budala moze da zategne...zubi
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimepet stu 29, 2013 9:31 pm

Fantom je napisao/la:
tinityrannical je napisao/la:
nono  evil 
Draga Turimtikitu,pametan ne moze toliko popustiti koliko budala moze da zategne...zubi

lol
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimesub stu 30, 2013 10:48 pm

Jbt, pa i ja sam par puta rekao da sam za sebe Bog. Neću valjda i ja proći ko ova mala tyrannical?! strah

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimened pro 01, 2013 6:45 am

Archangel je napisao/la:
Jbt, pa i ja sam par puta rekao da sam za sebe Bog. Neću valjda i ja proći ko ova mala tyrannical?! strah
Ništa onda čep u pozadinu i ne okreći leđa @Fantomu.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimened pro 01, 2013 5:12 pm

Ma kakav čep - bodljikavu žicu sa Auschwitzkog logora omotati, buraz! Ako stavim čep, kako ću onda srat? Mogu jedino ovako po forumu, al inače... no

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitimesri svi 06, 2015 10:18 pm

neogranicena ljubav...@ lovely
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što je za vas BOG? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas BOG?   Što je za vas BOG? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što je za vas BOG?
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: