Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mučnina tijekom putovanja

Go down 
+5
angelus
Nefertiti
malena
veronika30
Aleksandar Veliki
9 posters
Autor/icaPoruka
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimečet sij 03, 2008 11:52 am

Naslov se odnosi na putovanja svim prevoznim sredstvima od nogu do rakete.

Ja osobno sam doživio istu samo jednom i to kad sam se vozio busom po nekim alpskim prijevojima i planinskim putevima. Doduše konzumirao sam i veću količinu alkohola. I nije mi bilo nimalo dobro. (dobro bi tu sad pasao onaj smješko rigać)

Pišite djeco moja o vašim mučninama i mukama tijekom putovanja.
Pogotovo pišite o tome kako ih liječite.
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac
veronika30


Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Age : 49
Registration date : 01.11.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimečet sij 03, 2008 1:28 pm

Osim već navedenog aviona, srećom nemam drugih problema... Jednom sam stvarno pukla kad smo iz Makarske do Zagreba putovali 9 sati zbog užasnog vremena. Vrtilo mi se i povraćala sam. Samo mi je san pomogao...
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimečet sij 03, 2008 2:29 pm

Nikad nisam imala nikakve mučnine. Ja ni ne znam što točno znači mučnina... :D
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimečet sij 03, 2008 4:09 pm

Bravo Ti.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimečet sij 03, 2008 4:26 pm

Jao, ovdje bih mogla napravit storiju oko mučnina....uf...ali drugom prilikom jer moglo bi mi biti muka dok pišem jer sad sam malko bolesna rigo

zubo
[Vrh] Go down
angelus
Riba
angelus


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 175
Age : 31
Location : moje mjesto među zvijezdama
Registration date : 03.02.2008

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimened vel 10, 2008 2:05 pm

hehe..
nemam mučnine...xD
jeeej
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimened vel 10, 2008 6:40 pm

za duža putovanja našopam se draminama...na maturalnom sam cijeli paket popila....+ pun k*** alkohola...i bilo mi je dobro =)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimened vel 10, 2008 10:54 pm

To niti nije najbolja opcija.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimened vel 10, 2008 10:57 pm

Nije, ali ako čovjek nema izbora... Da ti je ikad bilo uistinu mučno u nekom prometnom sredstvu imao bi za to puno razumijevanje...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimened vel 10, 2008 11:31 pm

Bez brige bilo mi je.
Kao klinac sam mnogo i dugo putovao, nekad i po 18 sati u komadu. Tako da znam što je putovanje na daleko.

I bilo mi je slabo, ali alkos i dramina nisu baš najbolji spoj.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimepon vel 11, 2008 2:04 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Bez brige bilo mi je.
Kao klinac sam mnogo i dugo putovao, nekad i po 18 sati u komadu. Tako da znam što je putovanje na daleko.

I bilo mi je slabo, ali alkos i dramina nisu baš najbolji spoj.

Oprosti, nisam uopće skužila alkohol oops

Naravno da nisu dobar spoj neides
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimepon vel 11, 2008 3:17 am

nisam ja to preporučila nikome(dramine+alk)..da se razumijemo... =)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimepon vel 11, 2008 10:24 am

I bolje ti je . gica dance
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimened vel 19, 2017 1:51 am

dramina tablete najbolji lijek
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimesub ruj 23, 2017 2:41 am

Imam problema sa mogućom mučninom tijekom putovanja i to kad se radi o nekim zavojima, a vozim se busom, autom ili manjim brodom.
Dramine su dobre, ali iz iskustva one skroz ukomiraju i uspavaju čovjeka, zato ih baš ne volim ili uzmem pola.

Kad sam u mogućnosti, radije pokušavam sjesti negdje naprijed ili u prvi red i gledati prema van. Nekad prije sam koristila i rukavice sa nekakvim magnetićima ili gumbićima koje su stavljale na zapešća.
Mislim da su čak funkcionirale, ali više ne znam gdje sam ih zagubila.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimesub ruj 23, 2017 9:47 am

athena najbolje  dramina ili ništa jesti prije vožnje samo čajeve piti  ,,,nekima smeta more i valovi vidiš meni ne smeta more mogu cili dan bit na moru na valovima na brodu....auta su mi prije smetala do 12 godine poslije sve ok je bilo face
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimened ruj 24, 2017 3:14 pm

Meni ne smeta ako sam vani na brodu i na valovima. Problem je kad sam usred valova skučena u maloj kabini.
I kod mene mučnina tijekom putovanja varira, mislim da tu igra ulogu više faktora- prehrana, doba godine, a posebno to koliko kisika ima u prijevoznom sredstvu.
Uvijek kad me zadesi mučnina, nastojim otvoriti prozor i automatski mi je bolje, jako mi smeta kad se recimo previše grije u busu ili ima previše ljudi.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimened ruj 24, 2017 11:19 pm

ovako nemoj ništa jesti prije samo miruj ako si u kabini leži, u busu sjedi ispred i gledaj ravno ako si uautu samo gledaj ravno i pij draminu tablete protiv mučnine i povraćanja,,,i čaj smiruje želudac kamilic u rokju od 5 minuta očisti sve...meni bi s,etalo možda ako bi se vozio više od 5 sati više od 5 sati se nisam nikad vozio :P
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimečet ruj 28, 2017 12:34 am

waldox je napisao/la:
ovako nemoj ništa jesti prije samo miruj ako si u kabini leži, u busu sjedi ispred i gledaj ravno ako si uautu samo gledaj ravno i pij draminu tablete protiv mučnine i povraćanja,,,i čaj smiruje želudac kamilic u rokju od 5 minuta očisti sve...meni bi s,etalo možda ako bi se vozio više od 5 sati više od 5 sati se nisam nikad vozio :P
Hvala.
Probat ću primijeniti neke glavne upute. Problem je da se tu očekuju neka odricanja :P , ali bolje spriječiti, nego liječiti.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitimečet ruj 28, 2017 11:02 am

ja sam imao prije 3 godine helkiobakteri pylori i imao sam problema s kiselinom imučninama i doktorica mi dala reglan,pomaže odmah,,moram paziti šta jedem isto ali laganu hranu jedem i to je to sano puno pijem pepsi :P,a šta se tiče putovanja i meni je to smetalo kad sam imao 8 ili 9 god a poslije je nestalo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mučnina tijekom putovanja Empty
PostajNaslov: Re: Mučnina tijekom putovanja   Mučnina tijekom putovanja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mučnina tijekom putovanja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Slike sa putovanja
» Gastro putovanja
» Zabavna putovanja
» Putovanja info
» Poveznice - Linkovi za kombinaciju putovanja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Putovanja-
Forum(o)Bir: