Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Deja vu

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1650
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Deja vu   pet vel 19, 2016 1:37 pm

Astral (mjesto radnje u snovima) je svijet u kojemu je "želja = ostvarenje". Prema tome sama pomisao u primjerice lucidnom snu na neko mjesto bi te instantno stavila na to drugo mjesto.
To znači nije ni teleportacija, to je direktni prijelaz bez gubljenja vremena na putovanje.
Snovi se događaju u osobnom astralu koji je dio tog kolektivnog astrala, ali je na neki način odvojen, mislim da je to zato da se zaštite neiskusni. Mi punimo taj osobni astral sa iskustvima, ali također, pošto je on dio kolektiva, ima svojstva tog kolektiva i prema tome djeluju zakoni i pravila astrala.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 935
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Deja vu   pet vel 19, 2016 2:15 pm

loše sam sročio, mislim baš na čisto fizičko (običnom budnom promatraću zamjetno) govorenje i kretanje u snu - na,iz mjesta gdi se spava.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Deja vu   pet vel 19, 2016 3:24 pm

Misliš mjesečarenje?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Deja vu   pet vel 19, 2016 7:09 pm

ako je to to ,da
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Deja vu   pet vel 19, 2016 11:49 pm

Postoji mehanizam paralize tijela koja nastupa za vrijeme REM faze, baš kako bi zadržao fizičko tijelo na mjestu dok se "astralno tijelo miče" po astralu. Iz meni nepoznatih razloga, neki puta ta blokada ne nastupi i onda te astral i njegove larve vuče po fizičkom planu. To je mjesečarenje.
Postoji još jedna stvar, a to je paraliza sna. To je pak kad izađeš naglo iz REM faze, a blokada nije popustila, tako da ostaneš prikovan za krevet, ali dijelom pozornosti još uvijek u astralu. Tad vidiš halucinacije koje su produkt tvog osobnog astrala kao neke "utvare" na fizičkom planu.

Btw, noćas sam se slučajno probudio na jako kratko i praktički "donio" astral ovdje, vidio sam svoje hlače (obješene na vratima) kako lete po zraku LOL. Jedanput mi je zmija debela 10 cm i dugačka 1.5 metara odpuzala iza ormara. Neki drugi put mi je čovjek sjena stajao pored glave. Sve zanimljiva događanja, moram priznati da se nisam bojao i da mi je to sve jako poučno. Mehanizam unutrašnjih svijetova mi je zapanjujuć.
Da postoji mogućnost, trebalo bi otvoriti jedan institut posvećen i snovima (doduše to postoji), ali i šamanizmu i sličnom, korištenjem znanstvenih metoda i čistom objektivnošću, bez biasa poput religijskih uvjerenja.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 9:57 am

znači li to da se u vreijeme bez te blokade aktivnost astralne projekcije pokazuje kao odgovarajuća tjelesna aktivnost spavača/sanjača?
- zvuči dost logično, međutim što je sa ponašanjem koje je neizvedivo kao tjelesna aktivnost (letanje i sl. pizdarje).
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 10:48 am

web dust je napisao/la:
znači li to da se u vreijeme bez te blokade aktivnost astralne projekcije pokazuje kao odgovarajuća tjelesna aktivnost spavača/sanjača?

Ne aktivnost astralne projekcije već jednostavno REM faze sna.

web dust je napisao/la:

- zvuči dost logično, međutim što je sa ponašanjem koje je neizvedivo kao tjelesna aktivnost (letanje i sl. pizdarje).

Ništa od toga.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 12:05 pm

ok, recimo neko sanja razgovor s drugima i kad nema dignutu blokadu tjela priča u snu, pretpostavljam pa je slično i sa hodanjem i pokretima. anologija bi bila ak sanja let ili plivanje i sl. > maha rukama i nogama ?
btw; kaj su larve sa astrala ?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 12:57 pm

Ja sam kao tinejđer dosta mjesečario, ali evo moji nisu nikad rekli da sam mlatarao rukama. Ja sam primjerice znao sjesti u dnevni boravak, nešto promrmljati i vratiti se, ništa posebno.
No ne vidim zašto nebi bilo moguće da neko mlatara rukama i nogama, ali ja mislim da je to moguće samo dok si u krevetu.
Ljudi koji mjesečare su ustvari vrlo tromi, pa mi nekako mlataranje u hodu dosta nemoguće zvuči.

Što se tiče larvi, tu baš nisam dovoljno kvalificiran za objasniti. Iako ja kužim što to je, neznam dal mogu prenesti to drugima.
Recimo ovako... To bi bili dijelovi astralnog "tijela" koji ustvari ne pripadaju originalno tebi, već kroz život dolaze i lijepe se na astralno tijelo. Te larve su ustvari na neki način dijelovi koji predstavljaju strahove, neke osjećaje i slično. Larve osiguravaju vezanost za ovaj materijalni svijet.
Meditacijom se mogu "čistiti", a logično je ako ih očistiš i budeš "čist" da je to originalno stanje čovjeka.

Nadam se da će primitive navratiti i malo bolje objasniti.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 2:19 pm

žimku. razumljivo si to ispričo. moguće je i reći pa to i jesu tvoje psihičke i suptilne supstance budići si ih svojim životom generirao.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 2:44 pm

Da, ali fora je u tome da nisu sve generirane od tebe, već neke postoje same za sebe i prikopčaju se za osobu
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1714
Registration date : 20.10.2010

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 5:04 pm

@Novus,da,ta iskustvar su vrh,uvjek su intenzivna i ludacka :) bude tu jebenih stvari,al ja nikad nisam bio nekakav Sanjach,kakvih sam upozno,ja sam to sve uglavnom rjesavo preko dana,al onda htio ne htio dobijes vecu kontrolu nad snom pa i da rjesavas te larve kroz san i lucidnosti.Ono sto sam prvo nekako dobio,je vjestina da kada krenem ulaziti u neko minsko polje tj scenario u snu,prepoznam to i krenem letiti,al kao dzedaj,jednostavno podignem tjelo gdje ocu,to mi se najvise svidjelo i to uvjek furam,samo letim tako,nema mrdanja rukama haha

Al to je vise tema za lucidni san...

Bash sad pisem neku knjigu za pare (ne pitaj :P),obradih prvo rekapitulaciju,vipasanau/anapanu i sistematsku desensitizaciju (tehnika bihevioralne terapije),i sad bash mislih pisati detaljnije o REMu,NREMU i slicnih stvarima,pogoto u Svjesnom obliku.

REM fazu zovu i paradoksalno sanjanje,jer ti je Um pun fluktuacija,EEG poludi,al je EMG koji mjeri misicnu aktivnost maltene mrtav,tj svi misici ti se ukoce da ne bi pratio ta desavanja iz astrala na fizickoj razini. Meni je cjeli taj dio ljudske fiziologije fascinantan,totalno nekakav paralelni zivot u kojem provedemo trecinu zivota (dakle ne samo rem nego cjelo spavanje),sto je valjda od 20-30 godina.

Ti si defakto paralizovan dok si u REMu,a ak neko postane dovoljno Lucidan i iz astralnog tjela pocne da gleda fizicko,ako nije naucio na to,uhvatice ga paralizna sna,to je isto poznati fenomen i dosta dobro ispitan.Jednostavno ce se dodatno prepasti u toj situaciji,bez kontrole nad fiz tjelom koje ce ga onda zarobiti u paralizi,kao prirodni zastitni mehanizam.

Drugo,neki iskusni sanjac ne mora da prati fizickim tjelom sve to iako Lucidno sanja,jednostavno odvoji to dvoje.A mjesecarenje,to najmanje kapiram,al mora predstavljati nekakav podskup ponasanja cjelog toga mehanizma,mozda je tu stvar vise misicne fiziologije,dakle neko kod koga je ta blokada slaba iz nekoga razloga,slabo sam istrazivo al se sigurno i tu moze prikopcat EEG i vidjeti u kojoj je on fazi bio tada i kako je izgledala.

Ja larvu jednostavno vidim kao larvu :) nekakava astralna ucahurena energetska tvorevina,skup formi i osjecaja povezanih za nju,za taj objekat larve i dio prane koji je vezan za nju i dava joj energiju i impuls (maltene Volju) i koja je zakacena za nerodjenu Volju.Skrivena je,mozes je il vise njih naci i aktivirati i razbiti tu vezanost,osloboditi pranu i vratiti je nazad; vipasana manje vise direktno radi sa takim larvama. Sa jedne strane,mozes ih i Svjesno stvarati,isti je mehanizam al ih onda lako maknes kad t netrebaju.Jednostavno,to je valjda najcesci oblik energetske strukture koje ljudski Um moze napraviti il vezati za sebe.Mislim da je usko povezan za zivotinjskim djelovima mozga koji reaguju instinktivno,prije nego Intuicija i intelekt imaju sansu da odreaguju (o tom isto pisem,dakle limbicki sistem i jedra amigdale,jbt,jedra amigdale mogu za 30-40 ms da naprave hormonski prekursor i da zaljepe strah il mrznju il pohotu il bilo koji osjecaj na neki objekat,a tek za jos 200ms ce trebati da taj isti pocetni impuls dodje do kore velikog mozga,dakle do tada ti vec imas nesvjesni rascjep licnosti i mozda 100 larvi kreiranih bez da znas da postoje).Mislim da visestruka licnost manje vise nastaje tako,kada krene iz ovog il onog razloga (uglavnom zesca trauma il pranje mozga) da se stvaraju te larve i da stvaraju fragmente gdje su neki informativno Svjesni drugih a neki nisu,da ne pricam,sto se jasno vidi sa raznim videa po you tubu sa takvim osobama,kada im krene flesh pa se prebace u drugu licnost,uvjek ide nekakvo mrdanje ocima ,maltenje saltanje u drugi dio Uma koji potom preuzima Volju.

Mislim da ih mozes nasljediti i povuci sa sobom odprije (jer mora se negdje utrositi njhov impuls,prije il kasnije),stvoriti u zivotu,pokupiti odnekle,moze ti ih Svjesno neko ubaciti i stvoriti.One su jedne od raznih astralnih struktura i mislim da njih najvise budimo kroz REM jer su pune konfliktnih energija,trauma,strahova,kompleksa,fantazija,pozude i ogromno je olaksanje bar ih malo osloboditi pa makar polu svjesno. Zanimljivi su podaci,cito sam o par takvih eksperimenata, kada osobe 10 dana probude uvjek kad udju u REM,dakle ne daju im REM da imaju.I onda 11 noc ih puste normalno.U prosjeku su provodili tada cak 80 posto trajanja sna u REMu nasuprot normalnih 20-25posto sna,kao da je nuuzno da se to odigra i isprazni.

Postoje druge astralne strukture i entiteti,i njih takodje mozemo nakaciti il stvoriti,al su oni vec mocniji i svjesniji,sto negativno sto pozitivno.

Ukratke,larva je bilo sta sto kad je taknes krene da curi,da se prazni i da djeluje na pranu i fizicko tjelo,obicno je puna te slatkaste gadne energije vezanosti il osjecaja,bukvalno nekakav najgadniji jing,kojeg onda moras istopiti.Mislim da je to skroz astralni fenomen.

Deja Vu,ne znam,nikad me to nije nesto puno fasciniralo,al ak si donio nesto sa sobom sto si prije vec gledao il te proganjalo,nnormalno je kad opet vidis to isto da se trigeruje taj osjecaj vec vidjenog,da ne pricam kad sa Kauzala gledas prosle il buduce verzije sebe i drugih,onda ti je sve vec vidjeno,pa se i ne cudish toliko osim ak je nesto bash full j3b3n0 :P
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 5:16 pm

primitive101 je napisao/la:
Zanimljivi su podaci,cito sam o par takvih eksperimenata, kada osobe 10 dana probude uvjek kad udju u REM,dakle ne daju im REM da imaju.I onda 11 noc ih puste normalno.U prosjeku su provodili tada cak 80 posto trajanja sna u REMu nasuprot normalnih 20-25posto sna,kao da je nuuzno da se to odigra i isprazni.

Sigurno je da je REM nužan. Baš me zanima kako bi izgledao čovjek koji bi teoretski stalno spavao u NREM-u. Da li bi preko dana bio nonstop umoran i da li bi imao još neke fizičke nuspojave.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 5:20 pm

pa sad,sta je nuzno,zavisi i kolko si ti transformiso sve te mehanizme pa ti onda nesto i nije nuzno.Taoisti se dosta bave konceptom shen-a i nespavanja kad si pun njega.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 327
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 5:34 pm

primitive101 je napisao/la:

Bash sad pisem neku knjigu

Jel mogu da rezervisem tri primerka?
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 9:20 pm

haha vazda :P bice dobra,al nista specijalno,ne pisem za svoj gust, nego za pare :) freelance je zaj3b@n zanat :D
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 9:23 pm

Gdje ju misliš prodavati?
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Deja vu   sub vel 20, 2016 11:00 pm

ma lik neki,sva ce prava imat on,Kindle ja mislim...jbt ga,takva su vremena dosla :P ak vidim da tu ima para,pisacu ja za sebe,para nikad dosta,a svejedno je polu knjiga sr@nje,ovo mi je vise ko neki test..na engleski je sve...
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Deja vu   ned vel 21, 2016 12:12 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
........... to originalno stanje čovjeka.Nadam se da će primitive navratiti i malo bolje objasniti.
sada ima tu dost štofa, sa sigurnošću bi ondak zaključil kak mjesečarenje nije za vrijeme rem-a, rem je ko faza u baro-komori, priprema trupinu i psihotinu za ulazak u sferu bitno manjeg  tlaka (uostalom to bi mogli zaključiti po tome kak su psihići/fiziolozi to imenovali, rapid eye movement- stanje po pojavnosti i mjerenjima viđeno još samo kod jačih psihičkih bolesnika dok su u fazi kataleptičkog stupora i jedino očima mičeju brzo). još kad bi CI_prim. dok radi na knjigi za sebe, počel brusit stil- kod ovak fluidnih tema odmak od obilne narativne poetike i pomak ka jezgrovitost i poeziji, svakak bi po"boost"al korak k direktnijem i preciznijem uvidu u stvar. naime pitam se sad, larve bi bile ko neke energetske stjenice,uši,krpelji i sl. stvarane slučajem,namjerom i ponekad nuždom u zoni svakodnevnog i zoni astrala?
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Deja vu   ned vel 21, 2016 5:37 pm

ko sto rekoh,zato to i zovu paradoksalno sanjanje (bash taj termin u psihologiji) i EEG i pokazuje znakove ludila,ko sto podsvjest i jeste,dakle tada nema razlike izmedju nesvjesnog ludaka i nesvjesnog sanjaca,jednostavno ni jedan ni drugi ne kontrolisu forme koje ih bombraduju i prazne energiju i preuzimaju Volju,ne znam sta te buni..

brate,nesto je larva metaforicki,jer se iz nje izlegne nesto :)

dakle larva je bilo kakav podsvjesni objekat koji se sastoji iz neke forme,emotivne reakcije zaljepljene za tu formu il objekat,same veze i energije prane koja je tu zacahurena.Ta struktura stoji u nekakvom potencijalnom stanju i ceka da predje u kineticko,ima impuls,smjer kretanja,mozes je opisati vektorski.

Zatvori oci i presaltaj se u neki traumaticni scenario,negdje gdje si povrjedjen il izvampirisan,u neki kompleks il seksualnu fantaziju,i onda ces osjetiti nesto sto te puca i drma cjelog i prazni se i ima sve ove osobine sto spomenuh...zovi to kako oces,meni je larva ok naziv..
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Deja vu   ned vel 21, 2016 6:02 pm

Idi nekom hardcore zatucanom covjeku pricat ovako kako pricas sa nama pa ce mu se odjednom 10 larvi krenuti buditi i preuzimati mu Volju,na sta nastupa njegov odbrambeni mehanizam koji rezultuje il da pobjegne od tebe il da se svadja sa tobom,to je zato jer ima minsko polje u podsvjesti koje nije kompatibilno sa stvarima koje mu govoris i koje on nemre prihvatit.Ili idi nekoj istripovanoj ribi shatro gospodji spominjati kur@c,pa prati njene reakcije a pogotovo mikro poteze ociju,da vidis kak se ludilo kuva iza toga :P
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster

PostajNaslov: Re: Deja vu   ned vel 21, 2016 6:28 pm

Jesu larve također kad radiš vipassanu i kad ti dolaze one "slike" čudnih stvari? Znam viditi komadanje ljudi, dekapitacije, bože dragi, to je sve od filanja informacijama od medija, pogotovo u zadnje vrijeme ove ISIL afere
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Deja vu   ned vel 21, 2016 7:55 pm

super mi je čitat o larvama, niš neznam o tome. ovo kad veliš "nema razlike izmedju nesvjesnog ludaka i nesvjesnog sanjaca, jednostavno ni jedan ni drugi ne kontrolisu forme koje ih bombraduju" to je na tragu, ipak prije bi reko da ih jednakim čini mehanizam priprepreme zaštitnog polja za ta "bombardiranja", samo što sanjač postane zaštičen poljem i nastavlja u dublje faze sna a pacijent ostaje u limbu pripremanja polja dobar dio vječnosti -do reseta, budući polje je nemoguće uspostaviti.
[Vrh] Go down
primitive101
Majmun

Male
Sagittarius Cat

PostajNaslov: Re: Deja vu   ned vel 21, 2016 8:05 pm

pa,ima tu zajednickih stvari a i razlicith,posto je ludak zarobljen u svome astralnom tjelu i kad je budan,sta vise,vecu slobodu i manje patnje vjerovatno dozivljava dok sanja,nego dok je budan...

@Novus, pa ak su te slike napunjene raznim osjecajima koje se tada prazne dok ih Gledas,onda da,to je to.Da,nerealno je kakvo se sve ludilo tu nakupi i to dok nemas vremena ni da odreagujes.Bihevioralna skola koristi tehniku sistematske desenzitizacije povezano sa otkricima o limbickom sistemu i jedrima amigdala,obavezno to prouci,sve se vrti oko reverzibilnog procesa sta se tu desava i transformaciji tog zivotinjskog djela mozga.Don Huanova rekapitulacija,vipassana i ovo od bihevioraca je maltene ista stvar,samo svaka gleda na to nesto drugacije teorijski,al prakticno je isto,mada se ocigedno psihologija ne bavi dubljim aspektima kao ove prve dvije..
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Registration date : 24.01.2016

PostajNaslov: Re: Deja vu   uto oľu 22, 2016 2:16 pm

Sinula mi je sinoć teorija o de ja vu. Pa da podjelim to s vama.
Piso sam vec nesto slicno.
Dakle svaka misao u nasoj glavi je put neurona kroz djelove mozga u kojima su informacije. Kad misao sakupi informacije one idu na analizu. Sad tu mozak mora obraditi te informacije. Na svakom zapisu misli mora postojati i zapis o vremenu znaci dal se radi o proslosti, sadasnjosti ili o buducnosti dal je on sjecanje ili trenutni dogadaj Posto je de ja vu samo osjecaj da smo to negdje vec vidjeli nismo to mogli sanjat zamisljat ili kaj vec jer on se dogada tog trenutka.
E tu dolazi do krive percepcije vremena.
E a sad je pitanje zakaj.
i kako dode do toga??
A siguran sam da nam de ja vu nesto govori.
Nedavno sam ga poistovjetijo sa osjecajem budenja svijesti koji nam se dogada u ropstvu. Ali ga nismo jos svijesni. To mi izgleda onako dosta potkrepljeno. misli
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Deja vu   Today at 3:12 pm

[Vrh] Go down

Deja vu
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4