Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik)

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Empty
PostajNaslov: Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik)   Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 9:00 am

Dobrodošli svi vi koji ne uskačete u zaključak da je "goth teen emo girl/guy" automatski time i gay, dobrodošli svi vi koji ne uskačete u zaključke na osnovu autora prije nego što pročitate text. :)

Ovaj topic otvorio sam iz razloga što sam u zadnjih nekoliko mjeseci imao priliku početi pisati nekoliko jako sličnih odgovora na privatna pisma koja su mi stigla u moj sandučić na ovom forumu.
U prva dva odgovora nisam ni primjećivao sličnost jer su sama pitanja bila prilično različita medjutim u sljedećem pismu shvatio sam da ne samo da sam pisao takve odgovore već da sam i na nekim temama ovdje već znao spominjati slične stvari.
Radi se o mojoj namjeri da što većem broju ljudi na ovaj način ukažem na neke stvari koje su po mom mišljenju sa jedne strane pomalo smiješne i prozaične, ali sa druge strane vrlo opasne ukoliko čovjek koji se njima bavi nije svjestan latentnih posljedica.
MOLIM vas da ne shvatite ovaj Topic kao prostor za moje napade na bilo koga, a svi oni koji se osjećate napadnutima molim vas da mi najslobodnije izrazite svu svoju mržnju, prijetnje i osude (molim vas maštovito i što kreativnije) ali u moj privatni sandučić iz razloga što bih jako volio izbjeći spammanje ove teme.

Sljedeća dva posta koja slijede su zapravo moj odgovor na pismo našem recentno pridruženom članu Rafaelu (koji se naravno složio da taj moj odgovor smijem objaviti u obliku posta); i drugi post je moja reakcija/reply na predstavljanje novog člana Damira koji se od običnog reply-a pretvorio u duži text pa u svrhu ne spammanja teme "predstavite se" odlučih taj text postati ovdje jer je sama tema i ton tog texta vrlo blizak ovom topic-u.



Cijenjeni gosp. Rafael

Svatko tko je iole zagrebao dalje od površine zna koliko je površan i koliko malo zna;
Samo oni koji se nisu nikada ničim ozbiljno bavili misle da znaju puno.
Prvi korak k samospoznaji je upravo to što si rekao da ti ništa nije jasno, svaki čvrst predkoncept, jak stav ili konačan zaključak u konačnici osuđen je na raspadanje i od toga se i sastoji evolucija individua (pogotovo ovdje na Zapadu) , od sastavljanja i rastavljanja, od znanja i neznanja, od akcije i mirovanja...

Prvo ozbiljno rasipanje stava (ili još bolje ako je to rasipanje kompletne osobnosti) vrijednije je od bilo kakve literature i mnogo "konačnih istina", "instant tehnika" i raznih sličnih umnih schema i instalacija.

Kada čovjek prvi puta iskustveno shvati da ne zna tko je, doslovno i do kraja, kada mu padne u vodu sve što je ikada mislio da zna i da je siguran tada se pokreće mehanizam koji ja zovem "sveta nesigurnost", iz takve nesigurnosti i iz Bezumlja nastaje pravi dragulj koji može evoluirati i primati Znanja, koji može istinski evoluirati.
Nijedan Shaman nikada nije krenuo putem shamanizma nakon škole ili nakon nekog dužeg edukativnog procesa. Nijedan realizirani Yogi u svojoj biografiji nema nikakvu vrstu sustavnih indoktrinacija koju mi zovemo školom ili fakultetom a koja je jedna od najozbiljnijih orudja zablude i kontrole tijelo-uma u zadnjih nekoliko stotina godina.
Nijedan predmet koji se danas predaje na Zapadu nije ni izbliza točan a da ni ne govorimo o nekim dubljim uvidima koji jednostavno u današnjem školstvu ne postoje.

Nemoguće je baviti se ozbiljnim stvarima ukoliko promatraš temu kojom se imaš namjeru baviti iz perspektive "znanja" ili pred-konceptuiranog stava.
Moguće je zapravo ali tada je rezultat takvog proučavanja i bavljenja nečim ništa drugo doli zabluda i plivanje u barici u kojoj oni što se brčkaju ne žele dalje jer im je u toj bari toplo i ugodno..

Teško je nekome reći da je sve što su ga učili laž i prevara, uključujući i mnogobrojne današnje "duhovne i iscjeliteljske" tehnike koje su toliko poharale svijet da je apsolutno nevjerovatno kako ljudi i dalje ne shvaćaju da su nasjeli na još jedan trik...
Učitelji i majstori svuda uokolo, samoprozvani naravno... Iscjelitelji koji su u godinu dvije počeli liječiti i naplaćivati terapije a da ne znaju ni najosnovnija kretanja i pretvorbe esencijalnih enegetskih potencijala po meridijanima. Osnove unutarnje alkemije uče se godinama, manipualcija tim istim energijama i tzv. tehnika mikrokosmičke orbite je temelj za razumijevanje i za daljnju praksu ali ne i nivo na kojem je netko gotov liječnik. Do ovog temelja nije došao nijedan od ljudi koje sam sreo na Zapadu, a većina ih i ne zna o čemu pričam.
Ako govorimo o "spiritualnom liječenju", ili raznim "energetskim tretmanima" to je nešto najgore što sam vidio. Ne zato što ljudima naprodavali laži i naučili ih dvije slikovnice prekraćenih i štrihanih tehnika i to prodali pod Znanje ili "duhovnu praksu" nego zato što su posljedice tih praksi mnogo gore nego što ljudi mogu i zamisliti...

Međutim...

Ako si čitao neke moje textove (napisao sam ih podosta ovdje).
Tada ti je jasno o čemu pričam i na što se odnosi ovo o čemu pričam.
jedno vrijeme aktivno sam se bavio objašnjavanjem stvari ljudima koji su hrpu ovakvih tehnika uzeli zdravo za gotovo i prakticiraju ih bez da znaju porijeklo bilo čega iz tih tehnika, bez da znaju zašto nešto radi i kako to nešto radi, koji su uzroci a koje su posljedice, ....
Medjutim shvatih da je moj trud prilično uzaludan jer umjesto "hvala" puno češće dobio sam nepotrebne konfrontacije nastale iz niza frustracija i podsvjesnog Ping-a koji im vjerovatno zvoni govoreći "šta ako ima pravo" i umjesto da saslušaju i eventualno shvate da su preskočili sve ono bez čega se te stvari ne mogu izvesti (sa zdravim rezultatom) ili da je (primjerice) simbol koji crtaju za pročišćavanje vode namjenjen nečem potpuno drugom, a da je za aktivaciju bilo kojeg takvog arhetipa koji bi služio kao Impregnator neke tekućine potrebno 5 ili 6 godina (namanje) samo vježbi koncentracije, vizualizacije, supstitucije i focusirane magnetizacije, Ne oni se namršte i kažu kako sam ja jedan od onih na koje ih je njihova duhovna Učiteljica Vesna (sa drugog kata) upozoravala i da ja dolazim kao kušnja....

Uglavnom moj dobrotvorni rad prestao je na neki način i sveo se na poneki ovakav odgovor,poneki text na forumu i samo kada me netko izravno pita (kao što to ti činiš).

Shvati ovaj uvodni mail samo kao potvrdu onoga što si čitao i upotrijebi za sada svoj razum i najprizmeniju logiku da shvatiš i potvrdiš svoju skepsu koja se javila u tebi prema ovim tehnikama, a ja ću ti u drugom mailu početi konkretizirati kako rade odredjeni mehanizmi i eventualno predložiti nešto od dostupne literature koja se može nabaviti u javnosti (a koja je jedna od rijetkih dragulja današnjeg vremena i ovog našeg podneblja).
Razumski kažem jer je dovoljno da se zapitaš i potražiš malo dublje što to znači stupanj ili stadij majstorstva, zatim što to znači stupanj ili nivo Učitelja, što to znači Adept, što znači Inicijat itd.
U raznim tradicijama ovi stupnjevi se zovu raznim imenima ali zajedničko im je svima da je majstorstvo bilo čega:
najsofisticiranija moguća praksa koju Majstor izvodi sa lakoćom i sa punom osviještenošću tog procesa.
Ovaj stupanj je stupanj rezerviran za mali broj ljudi u bilo kojoj branši, pragmatičnoj ili ezoteričnoj, metefizičkopj ili Teurškoj, tijelesnoj ili duhovnoj...
Stupanj majstora Kuhara u Japanu i do dan danas se uči i prakticira preko 25 godina, a kulinarstvo nije ni izbliza toliko zahtjevno kao primjerice drevne borilačke vještine ili u ovom slučaju Mistične tahnike drevnog orijenta koje se danas najčešće prodaju za parsto eura i 2-3 godine loyalnosti prema nekom mediokritetu (samo-prozvanom Učitelju) koji naravno nema veze niti pojma o osnovnoj terminologiji a nekmoli sa Zvanjem Učitelja ili Majstorom bilo čega.

Ja se inače trenutno bavim sa nekoliko stvari, a jedan od njih je prilično velik projekt na kojem suradjujem sa Dr. Rupert-om Sheldrake-om pod imenom "THE SCIENCE DELUSION" (ima svugdje na internetu podosta već o cijelom projektu, a i Rupert je dao nekoliko divnih predavanja i intervjua do sad), smatram Dr Sheldake-a dobrim prijateljem i čovjekom koji je po nekom mom promatranu 'Missing link' tj karika koja fali a koja bi povezivala pravu otvorenu, zainteresiranu i ozbiljnu znanost sa pravim, autentičnim i očuvanim Tradicijama Istoka, u suprotnosti od onoga što se sada dešava da je na jednoj strani HRPA šarlatana i priučenih samo prozvanih velikih majstora raznih hybridnih tehnika, a sa druge strane najuži, namjanje zainteresirani, manipulirani i najdogmatičniji mogući znanstvenici koji nemaju niti bazna razumijevanja o tome kako ni sjećanja ni um (primjer od stotina drugih) nisu u fizičkom mozgu a nekmoli pokušati saslušati što ozbiljni praktikanti autentičnih tehnika govore i rade;
Koji ne daju mogućnost tisućama puta ponovljenim pokusima Sheldrake i sličnih da na vidjelo dana izadje teorija morfičkih polja jer znaju da se kula od karata znana nam kao "Standardni model" sve više trese i ljulja; jer znaju da vrlo malo znaju, ali čuvaju to ne-znanje kao malo vode na dlanu iz najnižih ljudskih pobuda, pohlepa i instaliranih im engrama.

Suradjivao sam sa gotovo svim ljudima ozbiljnije involviranim u ove i slične teme na području Istočne Europe (od drevne Mistične Tantre do Dokazivanja bioplazmičke konstante oko čovjekovog tijela u laboratorijskim uvjetima uvjetovanim i postavljenim od 12 doktora nauka), u Kini, Indiji i SAD-u takodjer, cijeli život provedoh fasciniran i involviran u srodne doktrine i prakse i po nekoj zdravoj procjeni tek zagrebah !!
Ovo govorim samo zato jer bih ti želio potvrditi da znam o čemu pričam kada se radi o ovim pitanjima koje ovdje spominjem te pitanjima kao što su:
zašto tehnike (ne)rade ? kako ili zašto ostavljaju posljedice ?, odakle i kako su sastavljenje nove hybridne tehnike ? itd...
Skupi sve Theta i Reiki Majstore u hrvatskoj i svaki od njih će potvrditi kako je Majstor ili Učitelj naravno, nasuprot takvim njihovim uvjerenjima ja sam potpuno siguran da sam toliko daleko od majstorstva bilo čega da je glupo uopće baviti se takvom idejom u ovom trenutku, ali u istom trenutku vrlo je izvjesno je da imam više znanja i prakse od svih tih ljudi skupljneih zajedno iz jednostavnog razloga što je to njima usputna stvar i što nisu posvetili živote tome a ja jesam, sama usporedba i nije toliko fer jer je prvo čime su ti ljudi izloženi bilo nešto o čemu nisu imali nikakvog znanja prije, a nešto što je vrlo čisto servirano kao gotov i pristupačan proizvod koji ih je negdje u njima uvijek zanimao. Teško je nešto takvo jednostavno odbiti kada ti je pred nosom i miriše na sve ono što su željeli i o čemu su maštali, a ima okus po nečem dostupnom njima, nečem što će ih izdvojiti od običnih, što će im dati titulu nečeg čarobnog, nečeg zanimljivog.
Dodaj na njih i sve Wiccane, new-age thelema-ovce, Excaliburovce i slične i zamjetit' ćeš istu recepturu flerta između želja, ega i plavuše koja za samo parsto eura daje diplomu, čarobni štapić i knjigu punu čarobnih recepata koji rade "lika a charm".

Da bi sveti Um postao Sveta Svijest Um mora umrijeti na jedan ili na drugi način. (Barem kratko ali do kraja, barem privremeno, barem kao bljesak rekapitulacije nekog tvog prosvijetljenog momenta u kojem živiš sada, jučer ili sutra)


p.s. Hvala ti na tome što si prepoznao da ne znaš, što si shvatio da je tvoja skepsa koja je u tebi tinjala opravdana i vrlo sam sretan kada barem na jednog čovjeka mogu na vrijeme utjecati da si od života ne napravi poligon za gomilanje karme .
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Empty
PostajNaslov: Re: Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik)   Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 9:06 am

Ovo je dakle nastavak koji bi 'Pokrivao' drugi dio naslova ove teme "NE pod Zajednički Nazivnik"

Ovo je dakle moj neuspješni pokušaj pisanja reply-a na temi "Predstavite se" koji se nažalost/nasreću (kako kome) pretvorio u moje glasno promišljanje o nekim stvarima koje smatram bitnima danas, a koje se ne spominju dovoljno često niti ih dovoljno ljudi razlikuje..
Još jednom, ovo dakle nema nikakve veze sa napadom na bilo koga, posebice ne na Damira koji se sasvim uljudno predstavio već ima veze sa trenutkom lucidnosti, pitanja i odgovora koji su mi nahrupili u trenutku kada čitah ovu temu i koje eto zapisah.





Slip je napisao/la:
eo ukratko, ja sam damir, iz osijeka sam, imam 19 godina i tu sam jer sam se oduvjek zanimo za ovakve stvari :D

Za "Ovakve stvari" u kom smislu/kontekstu ?

Pitam te ovo bez ikakvog sarkazma ili podsmijeha (da ne misliš da te već 'bockam' a nisi se još ni skrasio kako treba) zato što danas često čujem ljude koji koriste tu ili slične fraze, a je zaista ne znam što se danas podrazumjeva pod "ovakvim" ili "tim" stvarima.
Ne znam zato što ovdje pričamo o moru različitih tema (ponekad suštinski različitih) pa te molim da mi objaniš prvenstveno šta ti misliš što ljudi generalno misle kada to kažu, a zatim i što konkretno ti misliš pod "ovakve stvari".
tvoj bi odgovor vjerujem pomogao meni i sličnima da shvatimo kako ljudi promatraju i općenito percipiraju "ovaj svijet" u kojem živimo iz vana prema unutra, ali bi takodjer vjerujem pomogao i drugim ljudima da shvate kako su teme kojim se bavimo vrlo različite i ponekad jednostavno ne svodive pod isti zajednički termin.

Pokušat ću iskoristiti ovu priliku da to pojasnim, ali i naznačim za ljude koji još nisu dublje zaronili u Guang-ho (*1):

Neki od individua na ovom forumu, ali i općenito u životu koje sam do danas sreo, a koji su u bilo koju od tema zašli malo dulje od pukog 'grebanja površine' znaju da je vrlo teško baviti se i pogotovo napredovati simultano u više različitih disciplina, praksi ili doktrina bilo kog karaktera ili Znanosti, a pogotovo kada su to teme koje su vezane za "ovakve stvari" kao što bi ti rekao.

Kada bi pak primjerice došao na neki stručni strojarski forum i napisao da te zanimaju "ovakve stvari" nikome nebi bilo jasno na šta misliš jer se radi o oceanu mogućih "stvari" (pravaca, grana, branši i pod-branši) koje te mogu zanimati iz Strojarstva i netko tko se bavi recimo 'energetikom' vrlo često ne mora imati puno pojma (niti to itko očekuje od njega) o proizvodnom strojarstvu primjerice, a oba smjera su nezaobilazni, bliski i sastvani dio Strojarstva...
Razlika izmedju jednog takvog strojarskog foruma i ovog ovdje je što se teme sa ovakvih foruma nažalost sve više svrstavaju pod jedan zajednički nazivnik i to obično pod neki tipa 'Ezoterija' ili 'alternativa' i ljudi koji nisu ušli u nijednu od postojećih disciplina tog nazivnika, čak ni informativno, uvijek imaju hrpe pred-koncepata o tim pojmovima (obično potpuno krivih) ili onaj drugi primjer, onih koji su uvjereni kako znaju jako puno o istima.
Ovo je obično zato jer misle da ih je vrlo jednostavno naučiti, usvojiti i spoznati i to sve češće na osnovu nekoliko komercijalnih knižica za informiranje šire populacije o tim temama ili u zadnje vrijeme preko poplave "edukativnih" you tube filmića koji obradjuju neke od "tih stvari");

Nasuprot tome i kao druga razlika jest što ni strojarstvo ni medicina, filozofija, Mikro-biologija, Fizika, Kemija i sve ostale ustoličene neupitne i danas 'nedodirljive' Branše znanosti nitko danas ne dovodi u pitanje niti itko sumnja u opće-prihvaćene "konačne istine" i 'zakone' koje su plasirane od strane tih 'realiziranih' doktora ili drugih inih autoriteta iz tih područja...
..malo tko, tko nije iznikao iz iste 'branše' se danas uopće libi ući u bilo kakvu debatu, postavljati bilo kakva pitanja ili ne daj bože biti imalo skeptičan u neki od niz trivijalnih kontradikcija u vezi spomenutih branši znanosti jer je jednostavno iz istih stopa ili potpuno izignoriran i zaustavljen ili javno ismijan, ali u extremnijm slučajevima i kada bi neko takvo zdravo razmišljenje ili propitivanje autoriteta moglo inicirati domino efektom totalnog raspada nekog od standardnih modela (i time naravno ugroziti ogromnu kontinuiranu financijsku korist korespondirajućeg Lobija kao naprimjer odnos "mikrobiologija - big pharma") tada su se u stanju pokrenuti mehanizmi 'protuotrova' u kojem je "tvorac zdrave skepse" vrlo pedantno i planski smaknut ! (ovo je danas vrlo lako ostvarivo bez ikakvih tragova ali to je tema za drugu i zasebnu temu)

Imajući sve ovo na umu, ne bih imao ništa protiv da se danas ovoliki (ogroman) broj ljudi zaista odlučio posvećeno i dedicirano baviti nekom malo drugačijom praksom ili istraživanjem nekog od ovih Znanja koji su danas nasilno svedene pod neki od nazivnika (najčešće "Ezoterija") medjutim nažalost daleko je od toga i kako stvari stoje taj ogroman broj ljudi sve više spušta i na jedan način prlja svoj prvobitni intuitivni nivo razumijevanja Mikro i makro Kozmosa i umjesto da ga suptilizira i njeguje kao svoju intimu on vremenom postaje još jedan od involviranih "majstora" ovoga ili onoga i dalje nakon toga postajući nesvjesni piun - kotačić tog istog mehanizma za širenje nerazumijevanja, uspavljivanja i svevremenske potrebe da se ljudima usadi inertno samozadovoljstvo.

Razlog ovome je upravo to što su znanja svedena na priučene "autoritete" (kao i u Znanosti) pa je razultat cijele priče da se svaki drugi Pero ili Danijela smatra Majstorom/icom ili Učiteljem a svaki treći Žarko ili Ivana prorokom/icom..
Znanost je postala zatvorena, zaglupljena i ograničena, a "ovakve stvari" postale su stvar 'trenda mladih' i prostituirane su do krajnjih granica komercijale u vidu sveprisutne literature sa potpuno krivim, netočnim, hybridiziranim i krnjim instant-tehnikama, neukusno plasiranim instant prosvijetljenjima i nebrojenim drugim potpuno bezvrijednim i defakto siromašnim kvazi Znanjima.



p.s. inače odreagirah na to ovako jer sam ja bio isto jedan od ljudi koji su govorili zanimaju me "te stvari" dok kroz vrijeme ne shvatih kako u tom svijetu jedna stvar od druge stvari mogu biti milionima milja udaljene i jedna od druge i gotovo potpuno nevezane jedna za drugu (osim u svom cilju).
Primjera radi netko tko se ozbiljno bavi 'Sanchin katom' biti će na putu Bodhidarmine mentalno-duhovno-fizičke prakse, kao specifičnim nastavkom Budističke tradicije u Kini, koja se zasniva na jednoj jedinoj 'kati' a koja u svojoj formi nema ama baš nikakve veze sa nekom drevnom Tantričkom tradicijom znanom nam kao Shivashankaracharya primjerice..
obe ove prakse iziskuju od Inicijata potpuno posvećivanje i nemali broj ljudi koji su kročili nekom od dve staze uložili su cijeli životni vijek u jednu ili u drugu da bi na kraju eventualno uspjeli doći do jedne jedine zajedničke stvari koje ove dve prakse imaju a to je potpuna 'Budnost'
(nazvana na mnogo različitih načina u mnogim različitim tradicijama i sa mnogo različitih nivoa iste)..
Ovo su samo dvije koje su mi prve pale na pamet i obe spadaju u ono što ljudi izvana stavljaju pod isti nazivnik.
Baviti se sa obje istovremeno nebi odvelo nijednog praktikanta daleko u razvoju jer bi se već u prvim koracima nazirale ogromne kontradikcije u pristupu, praksi, tehnikama...
Baviti se sa 5 ili više ovakvih doktrina koje sve redom spadaju pod isti nazivnik ne samo da nebi odvelo nigdje ni jednog praktikanta već bi se takvom prije ili kasnije vjerovatno obilo o glavu na vrlo ružan način sa vrlo ozbiljnim posljedicama po mentalno zdravlje.
Ovo je razlog što se "ove stvari" ne mogu nazvati "ovim stvarima" pod jednim nazivnikom; svaka od njih je originalna, potpuno različita i vrlo komplexna. Taman da nekoga nešto od ovoga zanimalo samo na informativnoj bazi vrlo bi teško pohvatao više od elementarnih stvari iz razloga što se dublje stvari jednostavno ne mogu naučiti samo intelektom ili informacijom već sa aktivnim involviranjem i iskustvom, doživljajem nastalim iz kontinuirane prakse...

U svakom slučaju dobro nam došao i u nadi da me nisi shvatio u bilo kom negativnom smislu pozdravljam te još jednom i nadam se da ćeš naći mnogo informacija i uvida koje ranije nisi imao u vezi bilo čega što te zanima..


[Vrh] Go down
lera
Žaba
lera


Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Age : 52
Registration date : 26.09.2012

Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Empty
PostajNaslov: Re: Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik)   Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Icon_minitimeuto oľu 12, 2013 2:31 pm

Ne znam da li ću se ikada odmaknuti od one sintagme "znam da ništa ne znam". Tu sam izgleda zapela. Zato nastojim iz ljudi koji nešto znaju izvući neke smjernice. Malo istražujem o ovom projektu kojeg si spominjao i o Rupertu Sheldrakeu. Budući da često fulam bit, a konačno da me nešto zaintrigiralo i dalo nadu da možda ipak postoje neke poveznice u našim životima koje bi nam dale smisao, molila bih te da malo uđeš u tu temu i nama neupućenima prezentiraš o čemu se radi. Može i pokoji link ili preporuka literature ako ti se neda puno pisat :)
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Empty
PostajNaslov: Re: Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik)   Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Icon_minitimepet svi 08, 2015 12:25 pm

ljudi mi obicno kazu da iman dobru karmu...@ kava
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Empty
PostajNaslov: Re: Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik)   Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Icon_minitimened svi 10, 2015 3:49 pm

sta znaci imati dobru karmu? Jeli Isus imo "dobru" karmu kad je moro prolaziti ona sranja? Jeli karma uopste povezana sa ugodnim i neugodnim ili pak sa Ispravnim i neispravnim djelovanjem?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Empty
PostajNaslov: Re: Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik)   Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Poligon za gomilanje Karme i (NE pod zajednički nazivnik)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: