Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Near-Death-Experience

Go down 
+10
snark
Nena
sanja
None
Alpha
Blizzard
Thor
zvezda
Svjetloisjena
**Vanyari
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimesub svi 31, 2008 8:56 pm

Kad su mi kao klincu dali anesteziju pri vađenju krajnika, vidio sam liječnika kako se umjesto kazaljke vrti po satu, zatim neke šarene krugove, kao npr u filmu Vrtoglavica A. Hitchcocka... hoću reći da je čovjek pod utjecajem morfija ili čega već pa vidi svašta... sjetite se samo filma Raspjevani detektiv
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimesub svi 31, 2008 9:18 pm

Anestezija može izazvati halucinacije raznih oblika, ovo s liječnikom zvuči zabavno, hvala što si napisao svoje iskustvo :)

Ali NDE je zapravo specifična pojava, iskustvo kroz koje prolaze ljudi koji su bili klinički mrtvi ali su se na neki način vratili u život. Postoji više zajedničkih točaka koje prate to iskustvo a istraživači su ih pažljivo opisali.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimepon lip 02, 2008 3:33 pm

upravo kupila prekjučer novu knjigicu iz Profila, "Putovanje duše" - američki psiholog, koji se isključivo bavi, cijeli svoj radni vijek (nešto poput Dr. Moody) upravo ovom tematikom.
knjiga se bazira na 20 slučajeva iz prakse dotičnog prof. a on ih putem hipnoze vraća polagano u prošlost...pa do prije rođenja....

dakle hipnotizirani ljudi mu pričaju...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimepon lip 02, 2008 3:42 pm

Kako se zove autor? To mi je nesto poznato...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimepon lip 02, 2008 3:46 pm

Pa nije to regresija?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimepon lip 02, 2008 3:49 pm

A teoretski jeste...ako si citala dr. Moody-a onda on objasnjava kako je masu slucajeva zapravo objasnjenje/reakcija mozga na stvari iz ovog zivota, a ne zbilja prosli zivot...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimeuto lip 03, 2008 11:27 am

autor je dr Michael Newton - je, on sam je krenuo u analizu regresija, to mu je bio naum, ni ne sluteći gdje će "zaglaviti" :)
međutim sami ispitanici su se počeli zadržavati u tom periodu između 2 života, i tako je on u stvari počeo i proučavati sami taj period
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimeuto lip 03, 2008 11:28 am

Znaci on ne proucava prosli zivot nego period izmedju dva zivota?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimeuto lip 03, 2008 2:54 pm

to mu nije bio primarni cilj, ali na to je naletio, i tada ga je zainteresiralo, zato sto su ljudi pod hipnozom u stvari bili vise zainteresirani i usmjereni na taj dio. u seansama i terapijama bilo je ocito da im je taj period vazniji od samih zivota koje su prozivjeli.
no kako budem napredovala sa citanje, izvjestavati cu vas :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 12:02 am

Evo da malo dignem ovu temu...dakle NDE dokaz da postoji zivot poslije zivota ili igra mozga...?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 1:23 pm

hmmm...da? pitanje je?
al onda u pitanje dolazi i fenomen hipnoze - što je onda hipnoza?
da li je ona vjerodostojna, odnosno, da li uopće postoji???
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 1:48 pm

btw knjigicu završila - kao što sam i na početku rekla, cijela knjiga se bazira na 29 ljudi koji pričaju pod hipnozom svoja iskustva života i umiranja, te života na drugoj strani.
tih 29 ljudi iz je raznih sredina, različite kulturne pozadine, raziličitih vjerskih uvjerenja, (od ateista do skeptika), različitih obrazovnih struktura...a svi pričaju isto!!
pa vi sad recite....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 2:10 pm

Sto tocno znaci 'isto'???

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 2:24 pm

Znaci to da su svih 29 imali isto iskustvo ili ti imaju istu pricu.
Citao sam i ja takvu knjigu (mozda cak i tu) dakle svi oni imaju isti opis dogadaja a ljudi se nikada u zivotu nisu sreli. Znaci izlazak iz tjele (propadanje kroz nekakav tunel), dolazak na nekakvu livadu, i tamo susrecu svijetlost i onda im kao nesto veli da nije njihovo vrijeme i onda opet propadanje i ulazak u tijelo. Eto tako nekako po mom sjecanju.

E da kazu da je povratak u tijelo jako bolan.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 2:33 pm

ukratko (al svakako vrijedi pročitati knjigu): kao što tutić kaže, isti osjećaj izlaska iz tijela (al ovo nije NDE nego stvarni završetak života i prelazak na drugu stranu) - isti doček s druge strane, "prožvakavanje" života kojeg ste upravo završli, analiziranje obavljenih zadataka koje ste imali za života, mjesto gdje se nalazite na toj drugoj strani, opis tog mjesta, planiranje novog života, dogovaranje sa ostalim dušama s kojima ćete živjeti sljedeći život. sami odabiremo teme života, uloge....
ma alpha, svakako pročitaj....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 2:41 pm

Zanimljivo...jer iskustva dr. Moodya su prilicno raznolika...imaju doticaja ali nisu identicna...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 2:44 pm

gloria_g je napisao/la:
ukratko (al svakako vrijedi pročitati knjigu): kao što tutić kaže, isti osjećaj izlaska iz tijela (al ovo nije NDE nego stvarni završetak života i prelazak na drugu stranu) - isti doček s druge strane, "prožvakavanje" života kojeg ste upravo završli, analiziranje obavljenih zadataka koje ste imali za života, mjesto gdje se nalazite na toj drugoj strani, opis tog mjesta, planiranje novog života, dogovaranje sa ostalim dušama s kojima ćete živjeti sljedeći život. sami odabiremo teme života, uloge....
ma alpha, svakako pročitaj....

E pa to je isto ono u sto sam ja uvjeren. Dakle slobodna volja, sami biramo kamo,kako i sa kime, e ne da nam Bog to odreduje. Ja sam cvrstog uvjerenja da se zivot bazira na slobodnoj volji.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 3:01 pm

Tutic...ne kuzim...vjerujes da je stvar slobodne volje...znaci onaj ko ne vjeruje u after life taj ga nece ni dozivjet?

Ako je tako...zar onda to iskustvo (nekog NDE-a ili tako cega) ne bi trebalo biti itekako individualno?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 3:12 pm

Pa duh je zarobljen u tijelu i kada to tijelo umre duh izlazi iz tijela, dakle svi umiremo isto (mislim na napustanje tjela ne na nacin umiranja). Znaci duh (dusa) tvoja i moja ili bilo cija druga napusta tijelo na isti nacin.

A slobodna volja se odnosi na to da duh (dusa) prije ulaska u tijelo (prije rodenja) bira tijelo i nacin zivota kojim ce zivjet.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 3:40 pm

Zasto se onda svi NDE-ovi ne poklapaju?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 3:48 pm

Koliko sam ja upoznat zavisi od cakre kroz koju dusa izlazi iz tjela.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 3:52 pm

Ajd napisi vise o tome, pls :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 3:52 pm

ne doslovno isto....isto u toj mjeri izlazak iz tijela....tunel....doček s druge strane....druge duše kao kugle svjetlosti....
to sam mislila da se priče svedu na kraju na istu.
a ako sam tutića dobro shvatila, on je mislio slobodna volja smatrajući to pod izborom kakav život ćemo imati, gdje, s kim....?
a ne na iskustvo NDE, tj. život na drugoj strani jel?? nego odabir sljedećeg života
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 3:57 pm

Je, objasnio je to...samo bih da sad napise ovo o cakrama i umiranju...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitimečet srp 10, 2008 4:06 pm

ja sam to drugačije shvatila - doživljaji se doslovno razlikuju ovisno o stupnju "razvijenosti" duše. iako je to uvjtno rečeno.
sve duše su iste: ljubav, razumijevanje i suosjećanje. rekla bih da se kao i ljudi, razilijemo o stupnju razumijevanja, ako ne kužite...ako sam dovoljno jasna....
ne bih rekla da imaju ikakve veze sa čakrama.
točnije, nakon svega što sam saznala o tome, čini mi se da mi svi prolazimo u stvari ISTI put....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Near-Death-Experience - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Near-Death-Experience   Near-Death-Experience - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Near-Death-Experience
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: