Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Odjekivanje kršćansko - islamskih odnosa

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Odjekivanje kršćansko - islamskih odnosa   uto svi 07, 2013 4:44 pm

Svečanost otvaranja Islamskog centra u Rijeci, u čiju je izgradnju investirano blizu 20 miljuna konvertibilnih maraka, odjekivala je regionalnim ali i globalnim porukama o odnosima kršćana i muslimana.

Jedna poruka na riječkom otvaranju Islamskog centra ima narav principijelnosti, ali globalnijih dosega. Radi se o istupu glavnog tajnika Hrvatske biskpuske konferencije (HBK) mons. Enca Rodinisa. On se skupu obratio sugestivno i susretljivo s „braćo muslimani“ rekavši kako ga raduje „zrelost riječkog i hrvatskog ozračja u kojem je zajamčena i sloboda vjeroispovijedanja i omogućena gradnja bogomolja“. Pri tomu je mons. Radinis pozvao „sve one koji mogu utjecati, da se založe da bi se i u zemljama u kojima su muslimani većinski narodi, omogući kršćanima da dižu svoje bogomlje“. Ovakav poziv ima se smatrati neophodnim jer javnost u zemljama jugositočne Europe je pretežito uskraćena za informacije o drami koju proživljavaju kršćani u, kako je rekao mons. Rodinis, „zemljama u kojima su muslimani većinski narodi“. Defcit takvih informacija posebice je izražen u BiH. To daje povoda da se o selektivnom medijskom pristupu zbivnajima „izvan mojeg sokaka i moje mahale“ povede argumentirana rasprava u kojoj bi sudjelovali medijski djelatnici, ali i telozi, sociolozi, jednom riječju kvalificirani stručnjaci koji bi u smirenom ozračju uz međusobno uvažavanje imali što za reći.

Javnost u Hrvatskoj ima pravo saznati, primjerice, da je saudijska „vjerska policija“ za protekli Badnjak upala u diplomatski prostor strane zemlje i uhitila 41 stranog državljanina - kršćana spriječivši ih u proslavi Božića. Na prošli Badnjak u sjevernoj Nigeriji ubijeno je 12 kršćana i zapaljene su dvije crkve. Domaća javnost je također uskraćena za informacije da je u Nigeriji u većinskim muslimanskim područjima u posljednje četiri godine ubijeno više od tri tisuće ljudi pretežito kršćana. Nedavno je ugledni The Daily Telegraph upozorio kako se kršćanstvo na Bliskom istoku, nakon dvije tisuće godina postojanja, suočava sa istrebljenjem.

Tko gleda usko, taj vidi suženu sliku. confused

IZVOR
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac

Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Registration date : 19.10.2011

PostajNaslov: Re: Odjekivanje kršćansko - islamskih odnosa   pet svi 10, 2013 10:48 am

Jooj, čitao sam Forum Hr. na ovu temu ..
počeli su kada je tek bila u planu (oko 2009-te)i kada se još tek "crtalo" i pričalo te kada su imali samo ideju da bude lokalizirano na Pehlinu i samo džamija i minar' ništa više..
Uglavnom "to make a long story short" taj Forum Hr. mi se po ne znam koji put smučio i to dobrano ... na gotovo svakoj temi 90% postova su zadrti i zatucani malogradjani koji ne samo da znaju o svemu "sve najbolje" nego ako se slučajno i pojavi neki malo 'opušteniji' čovijek i eventualno napiše neki svoj stav, neki razuman ili logičan pristup kojeg ne diktira ultimativna moralna vertikala nacije i vjere, a da još u sebi ima bilo što što nije hrvatsko-katoličko-naše-jedino-valja-sve-ostalo-je-sranje onda se skupe svi ti u zbor pa udri po pametnom da slučajno netko nebi stigao pročitati nešto takvo "prljavo" i ne daj bože razumno ....
evo sad čitam baš mislio sam copy-paste.at neki kao primjer ali ne znam koji je bolji od drugog..
Pročitajte sami...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1822
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Odjekivanje kršćansko - islamskih odnosa   pet svi 10, 2013 11:22 am

Registriran sam na forum.hr-u i totalno te razumijem o čemu pričaš.
Da li i ti imaš account tamo?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Odjekivanje kršćansko - islamskih odnosa   

[Vrh] Go down

Odjekivanje kršćansko - islamskih odnosa
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.