Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kombinacija kristla

Go down 
+2
Dada289
Waris 68
6 posters
Autor/icaPoruka
Waris 68
Višestanični organizam
Waris 68


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 59
Age : 56
Registration date : 04.07.2013

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimečet srp 04, 2013 9:24 pm

Pozdrav svima!Nova sam ovdje i vidim da ima puno zanimljivih tema.Od nedavno sam počela proučavati i čitati o kristalima.Dosta je različitih informacija.Imam jedno pitanje za onoga tko mi može odgovoriti:kupila sam privjesak gorskog kristala i nosim ga na srebrnom lančiću oko vrata i narukvicu u kombinaciji ametist i rozenkvarc.Zanima me smiju li se ta tri kristala nositi zajedno i kako ih održavati ispravno(čišćenje,punjenje)?Napominjem da osjećam gorski kristal jako pozitivno i nekako ga volim!lovely 
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimepet srp 05, 2013 10:41 am

Ono sto ja znam da se smiju koristiti ta tri kristala u kombinaciji. Da li su procisceni?
[Vrh] Go down
Waris 68
Višestanični organizam
Waris 68


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 59
Age : 56
Registration date : 04.07.2013

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimepet srp 05, 2013 5:46 pm

Dada289 je napisao/la:
Ono sto ja znam da se smiju koristiti ta tri kristala u kombinaciji. Da li su procisceni?
Gorski kristal sam pročistila držeći ga u tegli sa zemljom 48 sati zatim punila na suncu,a ametist i rozenkvarc samo pod mlazom mlake vode i svake noći su svi zajedno pod mojim jastukom.Može li tako?
Koliko dnevno se smiju nositi i smije li se s njima na kupanje,sunčanje(uskoro ću na more)ili ih je dobro skinuti prije ulaska u morsku vodu?Koliko puta mjesečno bi ih trebala pročišćavati i puniti?Da li je za ametist i rozenkvarc dovoljno punjenje uz gorski kristal?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimesub srp 06, 2013 9:45 pm

Waris 68 je napisao/la:
Dada289 je napisao/la:
Ono sto ja znam da se smiju koristiti ta tri kristala u kombinaciji. Da li su procisceni?
Gorski kristal sam pročistila držeći ga u tegli sa zemljom 48 sati zatim punila na suncu,a ametist i rozenkvarc samo pod mlazom mlake vode i svake noći su svi zajedno pod mojim jastukom.Može li tako?
Koliko dnevno se smiju nositi i smije li se s njima na kupanje,sunčanje(uskoro ću na more)ili ih je dobro skinuti prije ulaska u morsku vodu?Koliko puta mjesečno bi ih trebala pročišćavati i puniti?Da li je za ametist i rozenkvarc dovoljno punjenje uz gorski kristal?
Gorski kristal se može čistiti pod mlazom vode, 1-2 mjesečno, a puni se na suncu.
Ametist se prazni pod mlazom vode oko 5 minuta, otprilike svakih 20 dana, a puniti ga možeš tako da ga nasloniš uz napunjen gorski kristal.
Rozenkvarc se također puni 1-2 puta mjesečno, a puni se kraj ametista ili gorskog kristala, par sati.
To sve vrijedi nakon prvog punjenja i pražnjenja kristala, jer prvi put je preporučljivo malo dulje puniti i prazniti kristal.

Istina je da rozenkvarc i ametist ne vole sunce, dakle izbjegavaj ih izlagati jakom suncu.
Ne znam koliko je dobro da baš sve kristale držiš pod jastukom.nezna  Premda se međusobno 'toleriraju', ipak se može raditi o velikoj koncentraciji energije.
Ja bi se odlučila držati samo jedan kristal pod jastukom, ali to je stvari izbora.
Također, ne bi preporučila da se s kristalima odlazi i na kupanje, iako im načelno morska voda ne odmaže.

Ne znam koliko dnevno možeš nositi kristale i mislim da je to individualno. Preporučuje se da se osoba postepeno privikava na kristal, polako povećava satnicu i prati kako reagira kad nosi neki kristal.
Mislim da nije problem da osoba nosi neki kristal i cijeli dan, ako vidi da joj odgovara, ali ipak ne treba pretjerivati. :P
[Vrh] Go down
Waris 68
Višestanični organizam
Waris 68


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 59
Age : 56
Registration date : 04.07.2013

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened srp 07, 2013 2:02 pm

Athena je napisao/la:
Waris 68 je napisao/la:

Gorski kristal sam pročistila držeći ga u tegli sa zemljom 48 sati zatim punila na suncu,a ametist i rozenkvarc samo pod mlazom mlake vode i svake noći su svi zajedno pod mojim jastukom.Može li tako?
Koliko dnevno se smiju nositi i smije li se s njima na kupanje,sunčanje(uskoro ću na more)ili ih je dobro skinuti prije ulaska u morsku vodu?Koliko puta mjesečno bi ih trebala pročišćavati i puniti?Da li je za ametist i rozenkvarc dovoljno punjenje uz gorski kristal?
Gorski kristal se može čistiti pod mlazom vode, 1-2 mjesečno, a puni se na suncu.
Ametist se prazni pod mlazom vode oko 5 minuta, otprilike svakih 20 dana, a puniti ga možeš tako da ga nasloniš uz napunjen gorski kristal.
Rozenkvarc se također puni 1-2 puta mjesečno, a puni se kraj ametista ili gorskog kristala, par sati.
To sve vrijedi nakon prvog punjenja i pražnjenja kristala, jer prvi put je preporučljivo malo dulje puniti i prazniti kristal.

Istina je da rozenkvarc i ametist ne vole sunce, dakle izbjegavaj ih izlagati jakom suncu.
Ne znam koliko je dobro da baš sve kristale držiš pod jastukom.nezna  Premda se međusobno 'toleriraju', ipak se može raditi o velikoj koncentraciji energije.
Ja bi se odlučila držati samo jedan kristal pod jastukom, ali to je stvari izbora.
Također, ne bi preporučila da se s kristalima odlazi i na kupanje, iako im načelno morska voda ne odmaže.

Ne znam koliko dnevno možeš nositi kristale i mislim da je to individualno. Preporučuje se da se osoba postepeno privikava na kristal, polako povećava satnicu i prati kako reagira kad nosi neki kristal.
Mislim da nije problem da osoba nosi neki kristal i cijeli dan, ako vidi da joj odgovara, ali ipak ne treba pretjerivati. :P
Hvala puno na savjetima!Tek sam počela proučavati kristale i svaki savjet mi je veoma koristan!Lijepi pozdrav!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened srp 07, 2013 8:39 pm

Waris 68 je napisao/la:

Hvala puno na savjetima!Tek sam počela proučavati kristale i svaki savjet mi je veoma koristan!Lijepi pozdrav!
Nema na čemu. miga
Inače, navedene detalje o kristalima sam našla u Hasanpašićevoj knjizi o kristalima.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimeuto srp 09, 2013 12:24 am

"Punjenje" kristala radi se na više načina mentalno (imaginacija, vizualizacija i impregniranje odredjene kvalitete u artefact, u ovom slučaju kristal). Jedina razlika u "punjenju" kristala od punjenja drugih predmeta je u načinu "voltiranja", to jest načinu magnetiziranja (ptistupa impregnaciji).
   
Što se tiče kombinacija kristala nije to rekla kazala ili "čuo sam da ovaj ide sa onim" ili "čula sam da može onaj sa onim", nego postoje tablice po kojima se jasno vidi što se nosi sa čim, kada se nosi i dali se uopće nosi ili drži u prostoru u kojem spavate (primjerice).
   
Stavljam "Punjenje" pod navodnike jer se u hermetizmu koristi jedan od brojnih termina za istu riječ koji mnogo preciznije objašnjava proces u kojem kristal postaje spreman i aktivan za upotrebu, ali i radi toga što se kristal (za razliku od drugih materijala) ne puni, on se prilagodjava spcifičnoj atmosferi i okolnostima koji su već dio njegove prirode i koji je potrebno amplificirati da bi dobili željeni razultat.
   
Čistiti kristale (na gore opisane načine) ne bih nikome preporučio osim ukoliko ne žele eliminirati sva svojstva kristala. Parcijalno pak čišćenje je malo zahtjevnija stvar i jednostavno čišćenje kroz elemente (stavljajući kristale pod mlaz vode ili u zemlju a bez specifičnih vizualizacija ili kvaliteta tih medija sa kojima se čiste) will NOT do the trick.
   
Takodjer ukoliko je obavljena neka ozbiljnija dijagnostika do kraja i kako treba nije isto i ne mora uvijek biti da kristali ne idu jedan sa drugim. Kada je riječ o Ayur-Vedskoj dijagnostici recimo tada liječnik preporučuje terapiju kristalima u nekim slučajevima, i ovisno o pacijentovim afinitetima, i kada se primjerice radi o izrazitom Kapha tipu čovjeka tada se kritali, koji inače ne idu jedan sa drugim mogu i trebaju primjeniti u određenoj mjeri.
 
  Kada govorimo o kritalima kao materijalima za izradu amuleta ili namjenskih arefakata primjerice, tu govorimo o potencijalno vrlo moćnom amuletu i za to takodjer postoje jasne upute i znanja. Za razliku od većine drugih, ova znanja nisu mjenjana i danas su dostupna u literaturi.

    Ovo sve govorim kako bih naglasio da su ta skupljena znanja stotina generacija o kristalima komplexna, precizna i doslovno nauka za sebe i ako si stvarno želite pomoći, ili ljudima bliskim vam, toplo savjetujem da iskoristite ono što nam je ostavljeno u nasljeđe i pomognete si umjesto da koristite "čula sam da bi moglo" pristup.
 
 Danas je "čula sam da bi moglo" preraslo u jako fora i cool "Intuitive, new age community" koji iz nekog razloga, umjesto da zavire u potojeća istraživanja koja dokazano šljakaju tisućama godina, oni izmišljaju toplu vodu.
[Vrh] Go down
Waris 68
Višestanični organizam
Waris 68


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 59
Age : 56
Registration date : 04.07.2013

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened srp 14, 2013 9:57 pm

Kahali je napisao/la:
"Punjenje" kristala radi se na više načina mentalno (imaginacija, vizualizacija i impregniranje odredjene kvalitete u artefact, u ovom slučaju kristal). Jedina razlika u "punjenju" kristala od punjenja drugih predmeta je u načinu "voltiranja", to jest načinu magnetiziranja (ptistupa impregnaciji).
   
Što se tiče kombinacija kristala nije to rekla kazala ili "čuo sam da ovaj ide sa onim" ili "čula sam da može onaj sa onim", nego postoje tablice po kojima se jasno vidi što se nosi sa čim, kada se nosi i dali se uopće nosi ili drži u prostoru u kojem spavate (primjerice).
   
Stavljam "Punjenje" pod navodnike jer se u hermetizmu koristi jedan od brojnih termina za istu riječ koji mnogo preciznije objašnjava proces u kojem kristal postaje spreman i aktivan za upotrebu, ali i radi toga što se kristal (za razliku od drugih materijala) ne puni, on se prilagodjava spcifičnoj atmosferi i okolnostima koji su već dio njegove prirode i koji je potrebno amplificirati da bi dobili željeni razultat.
   
Čistiti kristale (na gore opisane načine) ne bih nikome preporučio osim ukoliko ne žele eliminirati sva svojstva kristala. Parcijalno pak čišćenje je malo zahtjevnija stvar i jednostavno čišćenje kroz elemente (stavljajući kristale pod mlaz vode ili u zemlju a bez specifičnih vizualizacija ili kvaliteta tih medija sa kojima se čiste) will NOT do the trick.
   
Takodjer ukoliko je obavljena neka ozbiljnija dijagnostika do kraja i kako treba nije isto i ne mora uvijek biti da kristali ne idu jedan sa drugim. Kada je riječ o Ayur-Vedskoj dijagnostici recimo tada liječnik preporučuje terapiju kristalima u nekim slučajevima, i ovisno o pacijentovim afinitetima, i kada se primjerice radi o izrazitom Kapha tipu čovjeka tada se kritali, koji inače ne idu jedan sa drugim mogu i trebaju primjeniti u određenoj mjeri.
 
  Kada govorimo o kritalima kao materijalima za izradu amuleta ili namjenskih arefakata primjerice, tu govorimo o potencijalno vrlo moćnom amuletu i za to takodjer postoje jasne upute i znanja. Za razliku od većine drugih, ova znanja nisu mjenjana i danas su dostupna u literaturi.

    Ovo sve govorim kako bih naglasio da su ta skupljena znanja stotina generacija o kristalima komplexna, precizna i doslovno nauka za sebe i ako si stvarno želite pomoći, ili ljudima bliskim vam, toplo savjetujem da iskoristite ono što nam je ostavljeno u nasljeđe i pomognete si umjesto da koristite "čula sam da bi moglo" pristup.
 
 Danas je "čula sam da bi moglo" preraslo u jako fora i cool "Intuitive, new age community" koji iz nekog razloga, umjesto da zavire u potojeća istraživanja koja dokazano šljakaju tisućama godina, oni izmišljaju toplu vodu.
Topli pozdrav i zahvaljujem Vam se na javljanju i savjetima.Znam da ništa ne znam!To je moj neki,onako šaljivi moto,ali u stvarnosti je tako.Jako me zanima sve o kristalima i čitala sam na internetu već toliko toga,ali sam i veoma zbunjena jer sam pročitala toliko različitih informacija i doslovno sam zbunjena.Izglede da svatko tumači na svoj način svojstva i djelovanja kristala i općenito sve o njima.Zato sam se uključila u ovaj forum s nadom da će mi netko što točnije prezentirati ovim putem svoje znanje o kristalima.Eto,jedino sa sigurnošću mogu reći da sam vidjevši gorski kristal nekako osjetila povezanost s njim i jako se osjećam ugodno dok ga nosim,nekako ga volim i mislim da mi to moje šesto čulo govori da je on baš za mene.Znači li intuicija nešto u odabiru kristala?Molim Vas za savjete u vezi pročišćavanja i punjenja kristala?Ako nije problem!
Hvala!
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimesub sij 24, 2015 9:45 am

Kristali se odabiru intuitivno... ne postoji loša kombinacija kristala, mogu eventualno imati prejako zračenje ukoliko osoba nije još uvijek spremna za njihovu energiju...ali to se osjeti, intuitivno, čim se određeni kristal uzme u ruke.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimeuto vel 10, 2015 8:08 pm

kristali su glupost bic ljudi u svašta vjeruju
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened oľu 22, 2015 2:47 am

waldox je napisao/la:
kristali su glupost  bic ljudi u  svašta vjeruju
Kristali su prozvod prirode i kao takvi, kao npr. i biljke, imaju itekakva svojstva. Ova tvoja tvrdnja je, usuđujem se reći - glupa, to je isto kao da kažeš da je češnjak glupost i da ljudi glupo vjeruju u pozitivne učinke češnjaka. :)
To što većina ljudi nema pojma o kristalima i ne znaju kako oni djeluju, ne znači da su oni glupost. Ljudi su se nekoć smijali i teoriji da se Zemlja okreće oko Sunca, to bi bila otprilike ista paralela.

Uglavnom , što se čišćenja i punjenja kristala tiče, da se ne zamarate puno raznim tehnikama i kombinacijama u vezi pojedinih kristala (voda, sol, sunce, itd)...univerzalna tehnika je staviti kristal u čistu zemlju na 48 sati...moja preporuka je jednom mjesečno. Ili, tko se bavi reikijem, može to obaviti tom tehnikom za svega par minuta. :)

Ova kombinacija kristala za koju je korisnik pitao: gorski kristal + ametist + rozenkvarc je odlična kombinacija, mogu svi zajedno! :)

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened oľu 22, 2015 11:59 am

geaaa nitko to ne može dokazati to su samo naklapanja, isto kao visak :x shock
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimeuto oľu 24, 2015 2:31 am

waldox je napisao/la:
geaaa  nitko to ne može dokazati to su samo  naklapanja, isto kao visak :x shock
nisu naklapanja, kada nešto kažem, to je iz iskustva. :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimeuto oľu 24, 2015 11:41 am

a ha dobro ako ti tako kažeš,samo ja baš i ne vjerujem u kristale face
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimepet tra 10, 2015 2:19 am

waldox je napisao/la:
a ha dobro ako ti tako kažeš,samo ja baš i ne vjerujem u kristale face
To je ok. Ne vjeruju ni kristali u tebe! :D
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimepet tra 10, 2015 10:24 am

haha pa i ne trebaju imaš milijun ljudi koji vjeruju u astrologiju pa ništa,u nešto moraš vjerovati ali vidjeti je vjerovati ,,ili vjeruješ u ono što vidiš,bye bye drunken
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened tra 12, 2015 12:50 am

Bože, što si ti dosadan...i potpuno bez argumenata...samo lupetaš...jesi uopće punoljetan...što radiš uopće na ovakvom forumu? :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened tra 12, 2015 12:52 am

dosadan? hvala jesam imam 32 ... svatko ima pravo na svoje mišljenje tako i ja ili ti li ostali,,, što radim na ovom forumu? pa....komentiram misterije ,a šta ti radiš na ovom forumu?
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened tra 12, 2015 1:02 am

Što si ti ovdje dežuran? Imaš plaću za to? :) Žalosno da netko sa 32 god. ovako razmišlja, moje saučešće...
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened tra 12, 2015 1:08 am

??'dobro gea što je tebi , nisam dežuran i ne znam zašto se izruguješ meni, svatko nek piše što hoće ok? conf1
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened tra 12, 2015 1:25 am

waldox je napisao/la:
??'dobro gea što je tebi ,  nisam dežuran i ne znam zašto  se izruguješ meni, svatko nek piše što hoće ok? conf1

Mislim zato što ja tu rijetko pišem, ali kad god nešto napišem, isti čas ti odgovaraš, zato pitam da li si dežuran. :)

Drugo, uopće se ne izrugujem, nego, pošto imaš stavove kakve imaš, ismijavajući sve što netko napiše, nije mi jasno što radiš na ovakvom "alternativnom" forumu, oprosti ako sam te povrijedila na bilo koji način, nije mi bila namjera. :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened tra 12, 2015 1:27 am

dosadna si , pa to i je meni čudno kad netko napiše na temi bilokoj to dođe u e mail zašto ne znam,ne dopisujem se s tobom,nego to dođe u email zašto ne znam, to je samo moj način komentiranja, vjerujem što hoću vjerovati,laku noć :x
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened tra 12, 2015 1:33 am

kakav e-mail? o čemu pričaš? pogledaj si u postavkama, tamo namještaš da li primaš obavijesti na e-mail, očigledno nisi jako pismen...laku noć dosadni... :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimened tra 12, 2015 1:35 am

no comment, shock
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitimeuto tra 14, 2015 2:02 am

Ozbiljno ti kažem, ako nisi znao, imaš u postavkama foruma mogućnost da primaš obavijesti na e-mail na sve teme na kojima nešto pišeš, ali isto tako postoji i mogućnost da te obavijesti ne primaš, samo trebaš jedan klik i nećeš više dobivati obavijesti, tako se nećeš osjećati prozvanim da na iste i odgovaraš. Prouči...jednostavno je...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kombinacija kristla Empty
PostajNaslov: Re: Kombinacija kristla   Kombinacija kristla Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kombinacija kristla
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kombinacija za novi komp

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: