Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Mjesečarenje

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
bleketalo123
Prašina

Male
Leo Pig
Broj postova : 3
Registration date : 08.08.2013

PostajNaslov: Mjesečarenje   čet kol 08, 2013 11:22 pm

Eo ovako moj brat je također mjesečar i mjesečario bi često i sve je to bil osasvim u redu i prihvatljivo no jedne noći je iznenada počeo vrištati u snu i u glasu mu se osjeti strah kao da ga je netko napao.On je jos u pubertetu i jako je neugodno to vristanje dali je to normalno ili je zabrinjavajuce?
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek

Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Registration date : 05.07.2009

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet kol 09, 2013 1:28 pm

Koliko cesto se to dogadja, ili je to bilo samo jednom? Snovi mogu biti dosta realni i u nocnim morama se ljudi mogu dosta uplasiti
[Vrh] Go down
bleketalo123
Prašina

Male
Leo Pig

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet kol 09, 2013 1:55 pm

Remke je napisao/la:
Koliko cesto se to dogadja, ili je to bilo samo jednom? Snovi mogu biti dosta realni i u nocnim morama se ljudi mogu dosta uplasiti
Pa to se dogada svako ljeto otprilike 2 puta u ljeto no jednom je i zimi vristao...u pocetku smo mislili da je to od vrucine sto i sad mislim i da njegove nocne more se povezu sa stvarnosti jer neko vrijeme smo ostavljali svjetlo upaljeno kako se nebi prepao no onda je san pomjesao sa stvarnoscu i bilo je jos gore...
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek

Male
Libra Pig

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet kol 09, 2013 1:56 pm

Pitaj ga sjecali se sto je sanjao
[Vrh] Go down
bleketalo123
Prašina

Male
Leo Pig

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet kol 09, 2013 1:58 pm

Remke je napisao/la:
Pitaj ga sjecali se sto je sanjao
Pitali smo ga nekoliko puta uvijek sanja da ga neko napada jednom je sanja da ga ja idem napasti te da mi je vidio noz u ruci..i to je bilo zbilja jezivo
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek

Male
Libra Pig

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet kol 09, 2013 2:15 pm

Postoji li neki dogadja vezan uz to? mozda ga je netko napao jednom, ili mu se nesto slicno dogodilo?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29058
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   čet ruj 05, 2013 1:53 pm

Normalno jeste (vrište i ljudi koji nisu mjesečari) a zabrinjavajuće bi bilo ako krene trčat uokolo s namjerom da uzvrati napad ili da skoči kroz prozor. Da li je bio kod psihologa? Moguće da će proći s pubertetom.

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6320
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 06, 2013 4:21 pm

Ja si isto mislim da bi to mjesečarenje moglo postati opasno ako se poklopi s ovim vrištečim epizodama. A opet, teško je naći neko rješenje za to. Ja bih mu savjetovao manje hrane prije spavanja i manje mesa općenito.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   čet ruj 12, 2013 3:17 pm

...A pogotovo prije spavanja ne jesti meso.

Majmun

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Registration date : 23.01.2010

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   čet ruj 12, 2013 3:30 pm

Zbog čega?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   čet ruj 12, 2013 3:44 pm

Crveno meso ili bilo koja teška hrana opterećuju probavni sustav što može imati negativan utjecaj na san. Takođe, može izazvati teške snove tj. noćne more što je kod mjesečara dodatno nezgodno.

Što se tiče samog mesa tu postoji i objašnjenje kroz energiju. Obzirom se radi o nekome tko je ubijen smatra se da je energija nastala prilikom ubijanja ostala u mesu ubijene životinje. Kako je čovjek u snu prijemčljiviji za fine energije tako se lakše ''poistovijeti'' sa šokom koji je primio kroz unesenu hranu.

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   čet ruj 12, 2013 11:49 pm

Nadovezao bih se na ovo što je @Alpha rekla vezano uz to da teška hrana opterećuje probavni sustav.
Zašto to ima veze s kvalitetom sna?
Pa, crveno meso je najteže probavljiva hrana. Ono zahtjeva da se dosta krvi slije u želudac i da se dosta crijeva "pokrenu" da bi ga probavilo. Samim time, nastaje određeni manjak krvi u glavi. Iako taj manjak nije naročito značajan, svatko je zamijetio da mu se spava kad se najede mesa. Ako zaspi, mozak mu u tom slučaju nije toliko opskrbljen svježim kisikom te mogu nastati košmari (noćne more) jer se sinapse premošćuju na neuobičajene načine. Aktivirani su drugačiji centri nego za vrijeme normalnog, neopterećenog sna.
Ovo s energijom je također značajan faktor, no teško ga je dokazati.
Ja recimo znam da kad god sam imao problema sa snovima, da sam se prije spavanja ili prejeo ili sam taj dan jeo teško crveno meso.

Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 13, 2013 12:22 am

@MoW, nije ti loše objašnjenje, samo mislim da nije primjenjivo na širem planu. Možda ti tako reaguješ na meso, i još neki ovdje čije genetsko porijeklo govori o višemilenijumskoj dijeti zasnovanoj na žitaricama i povrću uslijed čega imaju manjak nekih enzima potrebnih za probavljanje mesa, ali znam dosta ljudi, i spadam u iste, kojima to ne smeta ni najmanje. Iako, baš meso jesti pred spavanje je prilično glupo (i ne samo meso) ali kad se radi tokom dana to se sve potroši. Hrana treba biti prilagođena fizičkim i mentalnim potrebama, tj. naporima, a ako se uglavnom sjedi ili leži a ždere ko aždaja - mora biti problema... :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 13, 2013 12:47 am

Nisu svi jednako osjetljivi a i mnogi se niti ne sjećaju snova.

Ja isto osjetim ako jedem nešto teško prije spavanja. Mislim da ima dosta ljudi koji reagiraju na tešku hranu ali to jednostavno ne povežu sa lošim snom.

Majmun

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 13, 2013 1:16 am

Za mene je sva hrana više manje ista po pitanju sna. S druge strane, jesti netom prije spavanja je ono što je "teško". Jedino što bi bilo eventualno ok je nešto s jednostavnim ugljikohidratima (po mogućnosti glukoza) i to bi zapravo dalo mozgu još energije za rad. Ali realno nema velike razlike u radu mozga kod uzimanja velike količine hrane ili ne uzimanja ili pak uzimanja male količine. Količina krvi je većinom ista, tek nešto veća u probavi oko sat do dva sata od početka obroka, ali ne nauštrb mozga, nego drugih dijelova tijela. Dotok krvi u mozak je jedna od najbolke reguliranih stvari u tijelu.
Hoće li se prehrana odraziti na san - možda. No za mjeeečarenje bi u najmanju ruku trebalo posjetiti psihologa. Mjesečarenje je nerijetko neuropatološke prirode i kao takvo zahtijeva posjet psihijatru i neurologu.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1817
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 13, 2013 9:29 am

Ja se slažem i s teorijom o energiji i s genetikom. Naravno tu igra i krvna grupa ulogu.
Prehrana se razlikuje po krvnoj grupi.

Inače što se tiče energije ostale u mesu, to je tek netom poslije klanja. Nakon par dana stajanja i cijeđenja mesa, to praktički nestaje. Frend mi kaže da uvijek ima noćne more od svinjetine koja je zaklana dan - dva prije.
Jeste čuli za "košer" klanje? To je poseban, ekstremno brutalan i morbidan način klanja janjeta, židovi vjeruju da to daje "poseban okus" hrani. Pa očito je da način klanja daje i okus shodno time.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 13, 2013 10:38 am

Kada bih prehranu temeljio na krvnoj grupi (ono što se predlaže), bio bih stalno gladan i slab i ne bi ni izdaleka pokrilo moje osnovne potrebe. Prehrana se razlikuje po potrebi i po toleranciji na neke od namirnica. Reći da se to razlikuje među krvnim grupama bi trebalo malo i potkrijepiti, recimo nekim radovima. Preporučam PubMed za traženje istih.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 13, 2013 10:54 am

Mislim da se ta teorija s krvnim grupama pokazala pogrešna...

Pračovjek

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1817
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 13, 2013 10:55 am

Zašto?
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 13, 2013 12:04 pm

Zato što ne postoji dovoljno dokaza koji bi potvrdili tezu o prehrani temeljenoj na krvnim grupama. Čak je i sam autor to potvrdio u jednom intervjuu. Svi radovi o kojima je govorio nikad nisu uopće izašli, samo knjige u kojima je pisao o tretmanu velikog broja bolesti takvom prehranom, ali opet bez dokaza.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 13, 2013 3:54 pm

Archangel je napisao/la:
@MoW, nije ti loše objašnjenje, samo mislim da nije primjenjivo na širem planu. Možda ti tako reaguješ na meso, i još neki ovdje čije genetsko porijeklo govori o višemilenijumskoj dijeti zasnovanoj na žitaricama i povrću uslijed čega imaju manjak nekih enzima potrebnih za probavljanje mesa, ali znam dosta ljudi, i spadam u iste, kojima to ne smeta ni najmanje. Iako, baš meso jesti pred spavanje je prilično glupo (i ne samo meso) ali kad se radi tokom dana to se sve potroši. Hrana treba biti prilagođena fizičkim i mentalnim potrebama, tj. naporima, a ako se uglavnom sjedi ili leži a ždere ko aždaja - mora biti problema... :)
Vidiš, upravo su moji djedovi živjeli po Bosni gdje se mlatilo po mesu i siru naveliko, a žitarica nije bilo puno. Svejedno ja tako reagiram. Mislim da je jednostavno stvar u energetskoj osjetljivosti - osjetim negativnu akumuliranu energiju u životinji koja je bila ubijena. To mi nikad nije problem ako sam jeo meso tijekom dana, budući da se vjerojatno to probavi većinom do spavanja, već ako jedem puno mesa navečer.

A propos krvnih grupa, ta teorija ne stoji jednostavno iz razloga što velika većina ljudi reagira isto na enzime prisutne u raznim vrstama namirnica. Ima razlika, ali one nisu vezani uz krvnu grupu.

Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 13, 2013 8:58 pm

Da, i mislio sam da ti vjerovatno ne bi smetalo meso tokom dana, naročito ako si fizički aktivan. A to da se meso uzme kao neka večera (ili kasna večera) mislim da nema toliko veze sa činjenicom da je u pitanju meso kao meso, već činjenica da je u pitanju jednostavno teška hrana. Isto bi bilo da se našopaš grahom netom prije spavanja ili nečim jednako energetski bogatim. Osim što prije spavanja moraš pogasiti sve izvore plamena da ne bi kuća otišla u 3 PM zajedno s tobom, sigurno ti neće biti ugodno...

A to s tim "energijama", mislim da ako posjeduješ makar i rudimentarno poznavanje osnova psihologije, shvatićeš da je neusporedivo vjerovatnije da se tu radi o samosugestiji, koja kroz afirmativnu pristranost djeluje kao samoispunjavajuće proročanstvo, koje dodatno pojačava samosugestiju - i čitav proces kreće ispočetka, hraneći se sam sobom.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   uto ruj 17, 2013 11:09 am

Moje iskustvo je drugačije. Druga teška (dakle, osim mese) hrana tipa grah ne utječe na snove kao što se to desi ako jedem meso.
Isto tako ne mogu reći da se radi o sugestiji jer ne dolazim iz sredine koja bi mi tako nešto ikad natuknula već sam slučajno zamjetila navedeno i tek kasnije čitala kako se to javlja i kod drugih.

Dakle, mogla bih reći (kad bi netko to išao istraživat) da postoji neka veza u toj priči. Smatram da tu postoje i fiziološki faktori koji omogućuju spomenuti proces. Tu mislim na npr. lučenje adrenalina kod životinje koju ubijaju što na neki način utjeće na onog tko tu životinju konzumira.
Energetski gledano takođe smatram da ima utjecaja iz prostog razloga što smo svi mi energija i vibracija.

Majmun

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   uto ruj 17, 2013 1:34 pm

Proces u većini klaonica je takav da ne dođe do povećanog otpuštanja noradrenalina, jer su životinje tada smirene. Osim toga, to je standard kojeg se drži velika većina mesne industrije, a ako se netko toga ne pridržava - otkaz i zaposljenje nekoga tko će se pridržavati.
Crveno meso se smatra "teškom" hranom, jer se uglavnom priprema pečeno na ulju. Ukoliko ga skuhaš ili ga drugačije pripremiš, postaj "lakše".
Po čemu je grah teška hrana?

Utjecaj na san može imati hrana koja uzrokuje probavne smetnje poput bolova ili buđenja zbog proljeva i slično.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   uto ruj 17, 2013 4:44 pm

Aha, da...jer životinja uopće ne kuži gdje je i što se dešava...kako da ne...

Da ne spominjem nehumane uvjete u kojima se životinje uzgajaju (to je već dosta stresa za tri života)...

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   

[Vrh] Go down

Mjesečarenje
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» sadnja u prirodi.
» Crooked knife iz kućne radinosti
» Krhak nož i pucanje
» Papučarenje po Papuku - 7.1.2012.
» ravnanje federplate