Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Mjesečarenje

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   uto ruj 17, 2013 9:39 pm

Nešto mi pada na pamet: mjesečare li lavovi, hijene, medvjedi, vukovi i ostali grabežljivci? Mislim, niko ne jede više mesa od njih, pa bi prema tome, oni trebali biti stalno preopterećeni adrenalinom svojeg plijena i njegovim "negativnim vibracijama"... lol

Jesmo mi energija i vibracija, ali ono što se misli kod duhovnjaka pod tim terminima nema veze ni sa energijom ni sa vibracijama... ;)

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 29066
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   sri ruj 18, 2013 1:42 pm

Mislim da je bitno drugačije kad životinja živi u prirodi i biva (u)lovljena nego kad živi u zatočeništvu i čeka red da bude ubijena bez mogućnosti bijega ili ičega. Ne znam, meni se to čini nekako različito...hmmm...

Nemam pojma što ti to znači da duhovnjaci (što to uopće označava misli ) imaju drugačije značenje određenih pojmova. Što njima onda znači energija i vibracija?

Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   sri ruj 18, 2013 8:52 pm

Pa, kao prvo, u slobodnoj prirodi (ne mogu jednostavno reći "u prirodi", jer je priroda sve oko nas...) mnogi predatori love i ubijaju svoj plijen na način koji je nesumnjivo stresniji od načina na koji se inače ubija u klaonicama. Primjerice, vukovi, dingoi, divlji psi love tako da često progone svoj plijen satima i čak danima, sve dok se ta životinja ne umori gotovo do smrti. Tada počne lipsavati od umora, a ovi skoče na nju, obore je i počnu je jesti dok je još živa. Ili orke kad love tuljane znaju se igrati s njima prije nego ih pojedu, bacaju ih iznad vode, gricnu malo pa ih puste, pa ih opet ganjaju i sve tako.
Sad, pitam ja je li to stresnije za životinju koja se ubija ili kad jednostavno dođe do neke mehaničke sjekire, capne je po vratu i - ćao!?

Drugo, termin "duhovnjaci" označava ljude koji su neumjereno opsjednuti prežvakavanjem i recikliranjem raznih religijskih učenja - u užem smislu, misli se na "New Age-ere". Njihovo korištenje riječi "energija" i "vibracija" odnosi se na "osjećaj strujanja" i "osjećaj vibriranja" respektivno, kad govore o nekim pojavama, najčešće pojavama interpersonalne prirode. Drugim riječima, "energija" je zamišljena reakcija na proticanje stvarne, fizikalne energije, konkretno, el. struje - a zatim nijansiranje te zamišljene senzacije kroz maštu tražeći asocijativne slike koje po svojoj površini daju približno identičnu sliku sa fenomenom na koji se riječ "energija" primjenjuje. Slično je i sa njihovom "vibracijom"... To su samo neki od naučnih termina koje su takvi "duhovnjaci" ukrali iz ruku nauke i "pripitomili ih" na svoju ruku.

Ali, sa čisto naučne, fizikalne strane, sve što postoji jeste energija i oscilacija, to je poznato još od Ajnštajna, no kad se uzme u obzir šta se sve objašnjava kroz te termine u raznoraznim "duhovnim učenjima" postaje jasno da oni ne misle na fluktuacije talasa i dualnost čestica, već nešto posve deseto... tuzni

What ever... roll

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   čet ruj 19, 2013 11:11 pm

Ljudi bace mačku u kadu s vrelom vodom i na živo joj skinu kožu a onda ju ubiju za konzumaciju. To mora da je zabavno za mačku. Ljudi na živo deru životinjama krzno za bunde i takve stvari. Ljudi ubijaju životinje na farmama letvama, tuku ih o pod dok ne umru. Ljudi drže životinje zatočene u prostoru da se ne mogu niti okrenut prije nego ih ubiju. Da, netko će reći da je to protuzakonito....but than again postoji, postoje snimke i postoji i dalje. Svaša je protuzakonito pa se gleda kroz prste kad je profit u igri. A novac pokreće svijet.
Mislim, OK, možda je tebi super i možda bi ti radije živio život u skučenom kavezu te čekao red da te ubiju nego živio slobodan, bio lovljen i imao priliku pobjeć ali u tome ne uspio. Sto ljudi sto ćudi.

Životinje na slobodi ponekad love dugo ali i same gube snagu na taj način. Lov je uspješan kad je odrađen brzo i čisto. Životinje se nekad 'igraju' s plijenom ali to i nije svakodnevna pojava jer nemaju baš vremena igrat se sa svakim pingvinom prije nego ga pojedu. Dobar lov je onaj koji troši najmanje snage, koji je brz i koji puni želudac.

Ovo za energiju...il nisi dobro opisao, il ja ne kužim ili se ti susrećeš sa nekim mnogo čudnim ljudima. Al dobro, ajmo reć da takvi postoje. Mislim, postoje sigurno al ne bih izgeneralizirala čitavu grupaciju po tom mjerilu.
Kad malo bolje promislim čini mi se da kontam što hoćeš reći...misliš valjda na ljude koji kažu ''osjetio sam negativnu energiju". Jel to? Kužim i kako te zbunjuje korištenje pojma ''energija'' u tom slučaju. Da, fizikalno je to sprčkano ali vokabular je relativno ograničen i ljudi često ne mogu niti izraziti ono što žele riječima koje imaju na raspolaganju pa onda koriste pojmove koji to na neki način ilustriraju. Zajeb je kad to netko ne kuži pa misli da se pojam odnosi na doslovni fizikalni pojam. To može bit zbunjujuće.

Majmun

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   čet ruj 19, 2013 11:43 pm

Alpha je napisao/la:
Ljudi bace mačku u kadu s vrelom vodom i na živo joj skinu kožu a onda ju ubiju za konzumaciju. To mora da je zabavno za mačku. Ljudi na živo deru životinjama krzno za bunde i takve stvari. Ljudi ubijaju životinje na farmama letvama, tuku ih o pod dok ne umru. Ljudi drže životinje zatočene u prostoru da se ne mogu niti okrenut prije nego ih ubiju.
Mačka ulovi miša i onda se igra sa njim dok joj ne dosadi igranje, a onda ga pojede zubi 
Tako se barem čini ljudima koji to gledaju sa strane i oni to smatraju normalnim. Ali da li se mačka zapravo igra sa mišem ili je njen instinkt programirana akcija koja ima za cilj da mišu strah i bol oslobode neku supstancu u njegovom mesu, a koje će biti ukusnije jelo za macu. Mislim da svi ti programi ili rituali kad je u pitanju ubijanje životinja radi prehrane imaju isti cilj.
U Koreji je pasije meso poseban specijalitet. Ali priprema psa prije klanja je isto tako posebna. Psa smjeste u maleni kavez u kom se ne može mrdnuti, a za testise mu prikopčaju kablove kroz koje prolazi na mahove slaba (istosmjerna) struja visokog vršnog napona. Tako obrađen pas je vrlo skup obrok.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   čet ruj 19, 2013 11:44 pm

Alpha je napisao/la:
Ljudi bace mačku u kadu s vrelom vodom i na živo joj skinu kožu a onda ju ubiju za konzumaciju. To mora da je zabavno za mačku. Ljudi na živo deru životinjama krzno za bunde i takve stvari. Ljudi ubijaju životinje na farmama letvama, tuku ih o pod dok ne umru. Ljudi drže životinje zatočene u prostoru da se ne mogu niti okrenut prije nego ih ubiju.
Mačka ulovi miša i onda se igra sa njim dok joj ne dosadi igranje, a onda ga pojede zubi 
Tako se barem čini ljudima koji to gledaju sa strane i oni to smatraju normalnim. Ali da li se mačka zapravo igra sa mišem ili je njen instinkt programirana akcija koja ima za cilj da mišu strah i bol oslobode neku supstancu u njegovom mesu, a koje će biti ukusnije jelo za macu. Mislim da svi ti programi ili rituali kad je u pitanju ubijanje životinja radi prehrane imaju isti cilj.
U Koreji je pasije meso poseban specijalitet. Ali priprema psa prije klanja je isto tako posebna. Psa smjeste u maleni kavez u kom se ne može mrdnuti, a za testise mu prikopčaju kablove kroz koje prolazi na mahove slaba (istosmjerna) struja visokog vršnog napona. Tako obrađen pas je vrlo skup obrok.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 20, 2013 11:45 am

Ali ne igra se svaki put. Nekad na taj način uči mlade lovu, a nekad je sita pa se malo "zajebava" i na kraju niti ne pojede plijen.

A ljudi...ma to je posebna vrsta...

Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1407
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet ruj 20, 2013 2:49 pm

To zna biti slucaj i kod ljudi.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   ned ruj 22, 2013 12:39 pm

Alpha je napisao/la:
Ljudi bace mačku u kadu s vrelom vodom i na živo joj skinu kožu a onda ju ubiju za konzumaciju. To mora da je zabavno za mačku. Ljudi na živo deru životinjama krzno za bunde i takve stvari. Ljudi ubijaju životinje na farmama letvama, tuku ih o pod dok ne umru.
Naravno da postoje podneblja i "kulture" u kojima je mučenje životinja (i ljudi) jedini način da se nekome digne, koji su toliko odsječeni od svega prirodnog i izgubili svaki kontakt sa realnosti da jedino mogu još reagovati na takve ekstremne stimulanse, obzirom da su iznutra mrtvi. Ali, moj mi insekat govori da se gornjim navodima pokušava dokazati nešto posve drugo. Nismo govorili o krznu i načinima deranja istog već o mesu i tome kako i zašto i da li utječe na loš san i doprinosi pojavi mjesečarenja. Kako sumnjam da je itko od nas porijeklom Kinez, Koreanac, Tajlanđanin ili da tamo živi, to što ti ljudi od kojih je inače i začelo ovo moderno prepucavanje sa nekim "energijama" uživaju u mučenju slabijih je pitanje za neku drugu raspravu. Ono što čovjek ovdje, sa ovog toliko pljuvanog Balkana kao "zaostale" sredine - iako se oni "napredni" ponašaju gore nego i najgori divljaci, ono što će, dakle, ovdašnji čovjek u mesnici kupiti vjerovatno neće biti ni pas ni mačka, niti bilo šta sa Dalekog Istoka, već ili je domaće ili uvezeno iz EU, a kod nas je metodologija klanja prilično brza i učinkovita. U EU pretpostavljam čak i više. Tako da, čak i kad bi doista i bilo riječi o nekim "energijama" i koznačemu, toga ne bi bilo znatno više nego što bi se inače nalazilo u slobodnoj prirodi, među samim životinjama i njihovim plijenom.

PraGlodavac

Female
Cancer Rooster
Broj postova : 748
Registration date : 19.02.2011

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   sri srp 02, 2014 11:50 pm

Ja sam evo mjesecarila nakon 2 godine nocas, i osisala sam se.
Mislim - imam vec kratku kosu, ali sad je bas onak skraceno, niceg se ne sjecam, sve je bilo u snu.
probudila sam se ujutro i vidjela kosu i skare na podu i vrisnula prvo haha
ali sam spasila sve koliko sam mogla, kosa sad izgleda okej ^^  shock 
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   čet srp 03, 2014 2:59 pm

pale 
To moze biti opasno, u snu drzati skare. Mozda drugu noc budes imala neku drugu zelju.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac

Female
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   čet srp 03, 2014 5:55 pm

Isto sam pomislila, ali nema druge, moram nekako maknut ili sakrit to.  no 
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6326
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   sub srp 05, 2014 12:12 am

Sigurno te nije netko drugi ošišao? Mislim, meni je to totalno freaaaaakyyy

Majmun

Male
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   sub srp 05, 2014 2:30 pm

Ja dok sam bio mali bi otvorio prozor i penjao bi se na ogradu, tako kazu.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac

Female
Cancer Rooster

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   sub srp 05, 2014 2:46 pm

MoW je napisao/la:

haha sigurno, jel te noci nitko nije bio doma, osim mene i moje 2 mace... eto mozda su one  :P 
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   ned srp 06, 2014 7:38 pm

tinityrannical je napisao/la:
MoW je napisao/la:

haha sigurno, jel te noci nitko nije bio doma, osim mene i moje 2 mace... eto mozda su one  :P 

Pretvorile se u velike mačketine i krenule šišati. :D

Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10245
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet srp 11, 2014 12:46 am

Znam da mnoge stres aktivira na mjesečarenje. PTSP ili slično.
Znam jednu studenticu prava koja redovito usred noći prije ispita sjedne i priča s bratom, a da se tog ne sjeća ujutro i to iznosi neke ideje i riješenja problema koja se nikad ne bi sjetila budna. Mislim da joj brat neda da u tom stanju ode nekamo nešto napraviti, ali da nije tamo tko zna što bi napravila do jutra.

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   pet srp 11, 2014 3:33 pm

Mislim da su djeca sklonija mjesečarenju od odraslih. Navodno sam i ja kao mali mjesečario i hodao po kući, a da se uopće toga nisam sjetio. Teta mi je rekla da sam joj svojedobno u noći ušao u sobu, gledao neko kratko vrijeme i onda izašao. :D

Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10245
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   sub srp 12, 2014 12:10 pm

Ne znam zašto me ta priča podsjetila na mnogo scena iz horor filmova.  face 

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   sub srp 12, 2014 6:10 pm

Da, bilo je navodno dosta freaky. Ali nisu mi o tome odmah pričali. Šta će jadno dijete zabrinjavati? :)

PostajNaslov: Re: Mjesečarenje   

[Vrh] Go down

Mjesečarenje
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» sadnja u prirodi.
» Crooked knife iz kućne radinosti
» Krhak nož i pucanje
» Papučarenje po Papuku - 7.1.2012.
» ravnanje federplate