Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Spontani

Go down 
+3
Einar
tinityrannical
Medeja
7 posters
Autor/icaPoruka
Medeja
Stanica
Medeja


Female
Libra Dog
Broj postova : 23
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 21.06.2013

Spontani Empty
PostajNaslov: Spontani   Spontani Icon_minitimesri kol 28, 2013 12:59 am

Je li moguće da žena nakon tri spontana ostane trudna, rodi živo i zdravo dijete, te nakon toga opet dobije spontani?
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimesri kol 28, 2013 1:10 am

da, zasto nebi bilo moguce?
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimesri kol 28, 2013 1:21 am

Ovisi zbog čega je dobivala spontane. Ali općenito, mislim da ne bi bilo nemoguća situacija (iako malo vjerojatna)
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimesri kol 28, 2013 1:25 am

Medeja je napisao/la:
Je li moguće da žena nakon tri spontana ostane trudna, rodi živo i zdravo dijete, te nakon toga opet dobije spontani?
Da, naravno! Žene tokom svoje reproduktivne faze ostaju ponekad trudne i imaju spontane pobačaje u periodu kada treba nastupiti menstruacija, tako da ni ne znaju da su trudne. Bilo to prije prve ili svake slijedeće do kraja donešene trudnoće. Isto tako mogu se desiti spontani pobačaji a i nakon njih i da žena donese na svijet normalno i zdravo dijete. Spontani pobačaj u većini slučajeva je znak da nešto nije u redu sa plodom ili je vezan uz stres i ostale vanjske uzroke. Postoji mali broj slučajeva gdje su problemi ozbiljniji ali ako se otkriju na vrijeme čak se daju i zalječiti.
[Vrh] Go down
Medeja
Stanica
Medeja


Female
Libra Dog
Broj postova : 23
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 21.06.2013

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimesri kol 28, 2013 1:51 am

Znam da je gospođa imala velikih problema. Naši liječnici su joj rekli da neće moći imati djecu. Pomoć je potražila kod njemačkih doktora, znam da je pila kojekakve tablete. No nisu joj pomogle jer je opet izgubila bila dijete. Te nakon dvije ili tri godine ( nisam tocno sigurna ) zatrudnila je i rodila to zravo djete u 36. godini
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimesri kol 28, 2013 9:29 am

Sasvim normalno. Tijelo joj nije bilo spremno na plod, tako da ga je odbacivalo. Očito se zalječilo i na svijet je donjela zdravo dijete. Odlično!:) 
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimened ruj 29, 2013 4:43 pm

Moguće je i da dolazi do neke degeneracije samo kod jednog spola djeteta i žena će imati spontani svaki put kada začme dijete tog spola.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimened ruj 29, 2013 9:58 pm

@Alpha - To ima smisla samo za Y spolni kromosom, jer je X prisutan u oba spola, a još nisam čuo za protutijelo na Y kromosom. Ali ako imaš negdje neki link za abortus vezan za spol djeteta, rado bih pročitao.

Nas su iz embriologije učili da postoji mogućnost da oko 30-50% zametaka propadne i prije nego dođe do spajanja sa zidom maternice. Problem u statistici je taj što je gotovo nemoguće to konkretno pratiti stoga je ovo ugrubo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimesri lis 02, 2013 11:53 am

Ne znam baš da mora bit samo Y. Naime, ako se greška nalazi na X-u koji dolazi od muškarca onda će tada doći do odbacivanja.

Nemam link jer sam to davno čitala. Inače, o mnogim stvarima vas mogu ne učiti na faxu jer su izvori zastarjeli i, na koncu konca, ne može se sve obuhvatit. Znam da su knjige iz kojih su učili ljudi koji su pohađali medicinu 80-ih (i sve prije, a moguće i kasnije...ne znam kako je danas) tumačile kako jednojajčani blizanci imaju identične otiske prstiju. Ljudi su tu informaciju točno tako i učili, naravno. Dakle, stvari nisu baš up to date kad su naši fakulteti u pitanju.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimesri lis 02, 2013 5:35 pm

NEKI podaci možda nisu up to date, ali ovo je nešto vrlo bitno. To što su predavači učili prije 30 godina nešto i do danas se zna da je to drugačije, ne znači da nas uče to kako se učilo prije 30 godina nego kako je danas poznato.
Ne znam kako ti to sve vidiš (jer ne znam što studiraš/si studirala), ali na biomedicinskim i prirodoslovnim fakultetima su podaci poprilično svježi.

Dakle, moguće je u tom slučaju da su samo ženska djeca abortirana.
Ukoliko je ključni antigen vezan za X kromosom, ali je to autosomno dominantna pojava, onda bi već umro i taj muškarac koji to prenosi. Ukoliko se radi isto tako o X vezanom antigenu i potrebna su dva X kromosoma, onda je to recesivna karakteristika i može se pojaviti samo u žena, odnosno samo ženska djeca bi umrla.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimepet lis 04, 2013 12:38 pm

Nisam ni rekla da su svi, a u to koliko su 'up to date' neću niti mogu ulazit.

Naravno da bi onda samo ženska djeca umirala. To sam ti i pointirala kad si kazao da je navedena greška smislena samo za Y što implicira abortus samo u slučaju začeća s muškim plodom ali moguće je, kao što rekoh, za oba spola.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitimepet lis 04, 2013 4:26 pm

Ja znam ženu koja je nakon spontanih dobila djevojčicu, a i ženu koja je dobila dječaka.
I ta djeca su zdrava fizički.. psihički je pitanje... jer možemo pretpostaviti kako se majka odnosi prema svom malom čudu, opsesivno.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Spontani Empty
PostajNaslov: Re: Spontani   Spontani Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Spontani
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: