Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama

Go down 
+2
Jedi Mind Tricks
Alpha
6 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimeuto ruj 17, 2013 4:28 pm


Istraživanje dokazalo da se muškarci ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama

Istraživanje koje su proveli psiholozi sa Sveučilišta Radboud u Nizozemskoj dokazalo je upravo suprotno, tj. da se muškarci privremeno ponašaju na glup način kad se nađu u interakciji s lijepim ženama. Ideju za ovo zanimljivo istraživanje dobio je jedan od autora istraživanja kad se našao u situaciji kad se nije uspio sjetiti vlastite adrese usred prvog razgovora sa ženom koja ga je privukla, izvještava J-Cast.

Kako bi dokazali svoju teoriju, istraživači su proveli eksperiment na 40 heteroseksualnih studenata. Istraživanje je provedeno u nekoliko koraka, a studenti su najprije bili zamoljeni da prođu kroz standardni test pamćenja, u kojem su čitali niz slova i za svako slovo odgovarali je li jednako ili drugačije od onog koje mu je prethodilo. Nakon toga studenti su na nekoliko minuta, kao dio eksperimenta, razgovarali s muškim ili ženskim članovima grupe istraživača prije nego su ponovno prolazili kroz naveden test.

Rezultati istraživanja pokazali su da su muški studenti bili značajno sporiji u rješavanju testa nakon razgovora sa ženama, a imali su i više grešaka. Što su ih žene s kojima su razgovarali više privlačile, njihov rezultat na testu bio je niži. Međutim, iznenađujuće je da, kad je isti postupak bio proveden na studenticama,  nije dobiven isti efekt. Njihov rezultat na testu ostao je jednak, bez obzira na to jesu li razgovarale sa ženom ili muškarcem. Prema autorima istraživanja, ovakvi nalazi dokazuju činjenicu da su muškarci programirani da razmišljaju o načinima na koje će prenijeti svoje gene, što sugerira da su oni više usmjereni na reprodukciju nego žene, osobito tijekom novih susreta s drugim ljudima.

No, ovdje se postavlja pitanje imaju li nalazi ovog istraživanja ikakvu primjenu u svakodnevnom životu. Istraživači smatraju da itekako imaju, jer muškarci svakodnevno komuniciraju sa ženama, neki na svom radnom mjestu, na sastancima s poslovnim partnerima, a drugi na ispitima u školi ili na fakultetu. Ako izgube svoje kognitivne funkcije kad na poslu moraju razgovarati s lijepim ženama, možda bi onda bilo bolje ne imati ih u tvrtki, objašnjava zaposlenik jedne tvrtke iz Japana za J-Cast, koji je inače poznat po tome da je u svojoj kompaniji zaposlio mnoge privlačne žene. „Svake godine, kad se nove zaposlenice pridruže kompaniji, koje su uz to prilično privlačne, muški zaposlenici iz svih odjela odmah ih počinju pozivati na izlaske“, rekao je. „A to ih čini manje usmjerenima na posao.“

Kako izvještava J-Cast, japanski zaposlenici izjavili su da se muškarci naviknu na nove zaposlenice tek nakon tri mjeseca, i tek nakon što prođe to vrijeme počinju poklanjati više pažnje kvaliteti njihovog rada umjesto njihovim fizičkim karakteristikama. „Žene koje su uspješne u radu i koje obraćaju pažnju na sve na poslu su pravo blago kompanije“, objašnjava japanski zaposlenik, te dodaje: „No unatoč tome, ne mogu poreći da još uvijek neki put postanem zbunjen kad nas u uredu posjeti prava ljepotica.“ IZVOR


Jeste primjetili tako nešto i sami...?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimepet ruj 20, 2013 11:54 am

Nitko da se oglasi u vezi ovog istraživanja roll 
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimepet ruj 20, 2013 2:36 pm

Ja inace se znam ponasati glupo kad razgovaram, pa ni ne primjecjem razliku, a vjerujem ni osoba s kojom razgovaram.:) 
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimened ruj 22, 2013 12:58 pm

@Alpha, možda se ljudi slabo oglašavaju na ovu temu jer im je to već odavno poznato - nisu psiholozi tek sada dokazali te promjene u ponašanju kod mužjaka naše vrste, to je polako "sazrijevalo" još od Darwinovog vremena i time su se bavili ne samo psiholozi, nego i sociolozi i evolucioni biolozi i psiholozi u zadnja tri stoljeća.

Nisu muškarci "više usmjereni na reprodukciju" nego žene, već je stvar u tome što se muškarci i danas i kroz istoriju moraju najprije dokazati dostojnim reprodukcije da bi ih neka ženka izabrala za sebe, a "performace anxiety" zbog toga mnoge muškarce tjera da se pokažu u još gorem svjetlu nego što možda objektivno jesu. Žene nikad nisu morale da se ikome dokazuju, one su bile i ostale genetski filtar za poželjne karakteristike budućih generacija (naravno, prethodno kondicionirane religijom, kulturom i vjerovanjima svog plemena/klana o tome šta je poželjno a šta ne) a ne ono-što-se-filtrira, pa stoga izgledaju manje "opsjednutim" reprodukcijom - što nisu, možda su čak i više usmjerene na nju nego muški. Istraživači nisu primijetili ono "anxiety" kod žena zato što nije postojalo ono "performace" kod njih.

Dva smo svijeta različita... :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimened ruj 22, 2013 9:34 pm

Mislim da istraživanje ima smisla. Pitanje je jedino do kojeg stupnja se muškarci poglupe. Smatram da to ovisi o nizu faktora, a ponajviše od toga šta je trenutna muškarčeva preokupacija. Ako ima neki važan zadatak koji mora ispuniti odnosno riješiti poklonit će manje pažnje izgledu žene s kojom razgovara i fokusirat će se na to šta mora obaviti. Ako je pak neopterećen tada žena ima veći potencijal za "poglupiti" ga. Stupanj poglupljivanja također ovisi o iskustvu muškarca, stupnju ljepote žene, stanju trenutne veze muškarca, temi razgovora te uvjetima u okolini.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimened ruj 22, 2013 10:22 pm

Ja sam primijetila da je nekim muškarcima neugodno razgovarati sa ženama i misle kakvu će poruku poslati, tj. hoće li ispati pomalo glupavi ili pametni, međutim nisam povezala da to ima kakve veze sa fizičkim izgledom žene.
Rekla bi da se muškarci često žele pokazati ravnopravnim sugovornicima, ponekad i zadiviti ženu, posebno ako im je ona na neki način intrigantna ili osjećaju njenu "superiornost" i to nastojanje ponekad zna polučiti kontraefekt, dojam glupavosti nezna 
To su samo neka moja nagađanja, ali mislim da su u čitavoj priči jako bitne i psihološko-karakterne osobine muškaraca, uz ostale faktore. To je nekakva osnovna predispozicija da bi do takve reakcije uopće došlo.

Ako je muškarac neopterećen i ako nije npr. depresivac, veća je šansa da će biti "otvoren" za utjecaja sa strane i svoje sugovornike, samim time bit će prisutna i želja da ostavi dobar dojam, posebno ako se radi o intrigantnoj i privlačnoj ženi.
Ukoliko se radi o osobi/muškarcu sa nekim psihološkim problemima ili velikom flegmatiku, bit će mu svejedno kakav dojam ostavlja i neće se dati smesti i "poglupaviti", izgubiti "trezvenost", bilo kakvim impresivnim pojavama. :P 

Zato mislim da je sasvim moguće kako muškarci u društvu fizički privlačnih žena djeluju glupavo, ali ne mislim da je takva reakcija moguća samo u tom slučaju.
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimeuto ruj 24, 2013 12:13 pm

Athena, ako je to muška karakteristika onda meni ta strana uvijek proradi, u ključnim trenutcima i uvijek s osobama pred kojima ne želim ispasti glupa pale odnosno pred osobama pred kojima mi se noge oduzmu x)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimeuto ruj 24, 2013 8:47 pm

Bella.Lilly je napisao/la:
Athena, ako je to muška karakteristika onda meni ta strana uvijek proradi, u ključnim trenutcima i uvijek s osobama pred kojima ne želim ispasti glupa :pale:odnosno pred osobama pred kojima mi se noge oduzmu x)
To je sasvim normalno, za jedan i drugi spol. :P

Ne znam da li ja ispadam glupava, ali u krajnjoj liniji ispadam vrlo smotana i restresena, onda kad razgovaram sa ljudima koji me ispituju nešto o čemu ne želim pričati pa mi bude neugodno.
Oni kao da ne mogu shvatiti kako o nečemu ne želim pričati i da bi trebali razmišljati do koje granice su određene teme ugodne sugovorniku. roll 
Kad je riječ o osobama prema kojima trebam pokazati poštovanje, jer su primjerice stariji ili su bliski sa članovima moje obitelji, ne mogu reagirati drukčije, već se izmotavam i ostavljam takav dojam.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimesri ruj 25, 2013 12:44 pm

Možeš svakome reći da je to previše osjetljiva tema i da ne želiš o tome pričati. Ljudi će shvatiti ako ćeš pri tome ostati ozbiljna.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimesri ruj 25, 2013 1:15 pm

MoW je napisao/la:
Možeš svakome reći da je to previše osjetljiva tema i da ne želiš o tome pričati. Ljudi će shvatiti ako ćeš pri tome ostati ozbiljna.
Meni je dosta tema "previše osjetljivo". :P 
Nekako računam da ljudi mogu vidjeti i da bi trebali odrediti o čemu je zgodno pričati i koje teme načeti, a koje izostaviti.
Barem bi ja tako.
Čekam da sugovornici (koje površno znam) sami otkriju o sebi što žele i pričaju dokle god su im neke teme pristupačne i ugodne, želim da oni odrede tu granicu.
U praksi puno ljudi tako ne razmišlja, ali stvarno bi mogla reći da jednostavno o nečemu ne bih pričala.miga 
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitimesri ruj 25, 2013 10:53 pm

Ljudi često ne primijećuju migoljenja, izmotavanja, zaobilaženja tema i govor tijela. Brojni ljudi nemaju razvijenu socijalnu i emocionalnu inteligenciju i jednostavno drve po svojem. Ne obraćaju pažnju na naše neizravne odgovore. Oni ne vide da nam je neugodno. :)
Takvi jedino primijećuju kad im se kaže da ne želimo o nečemu pričati.
Naravno, takva nam se osoba možda neće svidjeti, ali moramo biti svjesni ljudske gluposti ako smo inteligentniji od njih. :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Empty
PostajNaslov: Re: Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama    Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Muškarci se ponašaju glupo kad razgovaraju s lijepim ženama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dvije stranice neurona snimljene kako razgovaraju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: