Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Borilački sportovi / vještine

Go down 
+40
Armin od Irima
Blizzard
tomi
Skulptura
bros
dr.chaos0
biga
Fantom
skin
Pux
Absynthia
Michael Wittmann
Hapa
Tranquillo
Jaykof
bata
arhont
Pandora
HoLLy_MaN
Tutankhamon
meli
Sigmund Freud
None
floridana
sanja
Thor
Merkurica
Galileo Galilei
kravica
titanic
malena
Aleksandar Veliki
babi
urbanaaa
Milab
Srky
vladimir
jovko
Svjetloisjena
gogx
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimesub vel 13, 2010 11:36 pm

Ovdje na zapadu vec postoje specijalni izlazi za Nindze i Fantome...Borilački sportovi / vještine - Page 11 257951

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Epic-fail-exit-win
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened vel 14, 2010 8:23 pm

Zasto ga mrzim bruce leea mrzim iz razloga sta je upropastio wing tsun!
Napravio je svoju borilacku vjestinu saka koja udara da bi bogati snobovi mogli brze uciti ali da ne dobiju snaga i tada je wing tsun pooceo padati u zaborav,
[Vrh] Go down
skin
Višestanični organizam



Male
Broj postova : 57
Registration date : 02.05.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimečet stu 11, 2010 7:06 am

dr.chaos0 je napisao/la:
To imas pravo ali gledaj ja sam osobno bio na sparingu sa razno raznim "majstorima" borilicki vijestina i vecinu njih sam pobijedio, ali recimo boks kao sport je neucinkovit. Ali meni je san da mogu napraviti sparing sa covijekom koji jako dobro zna capueru.
ti si sa svojih 17godina dobijao ne polaznike nego MAJSTORE borilackih vjestina? lolcina
(nemoj me prebit zbog ovoga) :(

roll
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimečet stu 11, 2010 11:28 am

možda je mislio, on je tukao djecu koja treniraju već duže vrijeme, a pri tome on nije ništa trenirao... :P
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimepon stu 15, 2010 10:57 am

boks kao sport ili vještina neučinkovit?
u svakom slučaju se ne slažem.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimepon stu 15, 2010 1:30 pm

Boks se igra na snagu.
Ne možeš ti sa nekim Kung fu potezom samo tako zaustaviti udarac od tonu i pol :)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
skin
Višestanični organizam



Male
Broj postova : 57
Registration date : 02.05.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimesri stu 24, 2010 4:34 am

Armin od Irima je napisao/la:
boks kao sport ili vještina neučinkovit?
u svakom slučaju se ne slažem.
zavisi gdje,da si najbolji boksac na svijetu,ako naletis na MMAša nemaš nikakve šanse.

Skulptura je napisao/la:
Boks se igra na snagu.
Ne možeš ti sa nekim Kung fu potezom samo tako zaustaviti udarac od tonu i pol :)
možeš,štoviše što jači udarac on uputi tebi bolje.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened lip 26, 2011 12:52 am

Jeste li gledali Sturm vs Macklin? Kakav meč je to bio, prva liga.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened lip 26, 2011 11:43 am

prva liga, al prema meni je trebao Macklin pobjediti..
Felix nije pokazao ništa od svog talenta.. oni njegove brze izmjene udaraca, nigdje ih nije bilo..
totalno me razočarao dok s druge strane Macklin nije pokazao neko umjeće, više je mahao šakama kao da ga roj pčela ganja.
ne naciljani udarci koji lete svukuda, dok s druge strane u Felixa čista njemačka škola. malo udaraca al velik postotak pogodaka.

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened srp 03, 2011 1:57 pm

i tako... braća Kličko imaju sve pojaseve u teškoj kategoriji..
sinoćna borba me podsjetila na borbu Flix vs Macklin...

opet prvak nije pokazao ništa a izazivač nije bio dovoljno konkretan za uzimanje naslova...
sudeći prema ove dvije borbe boks stvarno postaje dosadan...

sinoć momci mašu rukama kao da rastjerava muhe s pečenja.. nikakvih udaraca. najgore im je bilo skakati čitavo vrijeme...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened srp 03, 2011 2:07 pm

Nije baš bio neki meč, Haye je hrabro nastupio, ali mislim da je presudilo to što je Kličko zadao više udaraca nego on, koliko god se ispromašivao i ostalo. Meč nije bio ni približno ko onaj prije, bilo je puno manje akcije i više nekog taktiziranja.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened ruj 04, 2011 1:04 pm

ja sam doslovno ostao bez riječi...
u čovjeku je 1,67m... koja agresivnost i riskiranje ulaskom u udarce...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened ruj 01, 2013 7:36 am

Baš mi je drago što sam vidio ovaj video. Samo je potvrdio da su boksačke tehnike itekako korisne i iznimno poželjne. Upravo je ovaj "mali" većinu svojih nokauta postigao krošeima ili aperkatima. Manji broj njih je bio koljenom.
Pomalo je besmisleno uspoređivati nekoga tko je boksač i nekoga tko se bavi isključivo MMA (ono što je par postova iznad napravio skin). Prije svega, radi se skroz različitim sistemima borbe i posve drugačijem načinu pristupa samoj borbi. Pretpostavljam da je skin htio staviti takva dva borca na ulicu gdje pravila ne postoje. Uvriježeno je mišljenje da će deblji kraj izvući onaj koji se prije snađe i onaj koji ima prednost terena, a u ovom slučaju moram reći da je u prednosti boksač. Boksači posjeduju daleko bolje reflekse i kao takvi su već u prednosti ispred još MMA borca. Osim toga, većina uličnih tučnjava se zadrži u stojci, gdje i dalje boksači imaju prednost pošto su daleko više vremena proveli u stojci. MMA borci (najvećim dijelom) dolaze s hrvačkim ili BJJ temeljem, što ih čini savršenima za MMA, ali ne i za borbu SAMO u stojci. Ukoliko dođe do toga da se svede sve na pod, e onda MMA borac dobiva ogromnu prednost i tu može izgubiti samo ako već ima ozbiljnu ozljedu ili ako stignu boksačevi frendovi. :D
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened ruj 01, 2013 7:46 am

Skulptura je napisao/la:
Boks se igra na snagu.
Ne možeš ti sa nekim Kung fu potezom samo tako zaustaviti udarac od tonu i pol :)
Vrlo krivo i to obje rečenice.

Boks se nikako ne igra na snagu. Boks danas možda izgleda kao borba u kojoj se gleda hoće li izazivač izdržati do kraja ili predati meč protiv nekog od braće Kličko, ali tako je samo u tim kategorijama. U svim ostalim (nižim) kategorijama, boks je vrlo interesantan za gledanje, jer je snaga samo dio onoga na što treba obratiti pozornost. Čak su i prije braće Kličko teškaši bili laki na nogama. Ako pogledate kako se su se borili Ali, Tyson, Lewis, Holyfield (pa čak i Mavrović), vidjet ćete da tu ima puno kretanja i da nitko ne ljenčari.

Ok, druga rečenica je djelomično netočna. Da, udarac od tonu i pol je gadan, ali nije nemoguć za zaustaviti. Kung fu potez koji bi ga nekako spriječio bi se sastojao od izmicanja tom udarcu i uzravaćanjem snažnim udarcem direktno u biceps što će jako usporiti onoga koji upuće "tonu i pol" udarac. Osim toga, u Pride-u, StrikeForce-u i UFC-u (a i drugim ligama, nekadašnjim i sadašnjim), posve su uobičajeni udarci od par stotina kilograma (par tisuća Newtona) i na to se svi ti borci privikavaju.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened ruj 01, 2013 3:10 pm


Nevjerojatna kombinacija snage i brzine.
Cekam ubrzo borbu Mayweathera i Alvareza, to ce biti borba godine.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened ruj 01, 2013 7:38 pm

Ako bude neka snimka online, obavezno proslijedi ili ovdje ili meni u inbox :D
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimepet ruj 06, 2013 5:14 am

[quote="Armin od Irima"]
Skulptura je napisao/la:
Boks se igra na snagu.
Ne možeš ti sa nekim Kung fu potezom samo tako zaustaviti udarac od tonu i pol :)
nema takvih udaraca stari .. pročitaj u nastavku... (većian texta odnosi se na onog malog u vezi boksa samo dio sa tim udarcem je reakcija na tvoj post, dole sam objasnio detaljnije)

Citat :
Boks se nikako ne igra na snagu. Boks danas možda izgleda kao borba u kojoj se gleda hoće li izazivač izdržati do kraja ili predati meč protiv nekog od braće Kličko, ali tako je samo u tim kategorijama. U svim ostalim (nižim) kategorijama, boks je vrlo interesantan za gledanje, jer je snaga samo dio onoga na što treba obratiti pozornost.  Čak su i prije braće Kličko teškaši bili laki na nogama. Ako pogledate kako se su se borili Ali, Tyson, Lewis, Holyfield (pa čak i Mavrović), vidjet ćete da tu ima puno kretanja i da nitko ne ljenčari.
  Naravno da se ne igra na snagu .. u ozbiljnom profesionalnom meču, u kojem su boksači otprilike na istom nivou spremnosti i sposobnosti tu je snaga medju zadnjim stvarima na nekoj ljestvici važnosti.
Tu igra toliko mnogo parametara prije same snage da je besmisleno tako nešto uopće napominjati kao relevatan faktor, ali je puno gore i pliće izjaviti kako je "boks neučinkovit kao sport" jer ne samo da je to rečenica koja nema smisla zato jer Sport ne može biti "neučinkovit", može biti eventualno neka 'vještina' manje ili više efikasna i to ovisno od spremnosti i nivou onoga koji ju prakticira ili primejnjuje, a sport eventualno može biti profitabilniji ili manje profitabilan....
..... no nema veze, taj dečko koji je to napisao očito nema nikakvog pojma o čemu priča kada pa ti se čudim što uopće ulaziš sa nekim takvim u raspravu ako nešto znaš o borilačkim vještinama.
 
Citat :
Da, udarac od tonu i pol je gadan, ali nije nemoguć za zaustaviti. Kung fu potez koji bi ga nekako spriječio bi se sastojao od izmicanja tom udarcu i uzravaćanjem snažnim udarcem direktno u biceps što će jako usporiti onoga koji upuće "tonu i pol" udarac. Osim toga, u Pride-u, StrikeForce-u i UFC-u (a i drugim ligama, nekadašnjim i sadašnjim), posve su uobičajeni udarci od par stotina kilograma (par tisuća Newtona) i na to se svi ti borci privikavaju.

  Ovo što si ti napisao takodjer je prilično netočno, ali ne mislim da je to iz razloga što si i ti na nivou kao dotični dečkić, već zato što si se povukao za njegovim textom, pa eto samo ti savjetujem da kada nešto čuješ dobro promisliš prije nego udješ u odgovor, jer se u izjavama ljudi koji nešto takvo konačno i isključivo tvrde obično nalazi i odgovor.
U ovom primjeru sa Skulpturom je, kako i napomenuh na početku, u tome da ne postoji "udarac od tonu i pol".
Jedan udarac nogom recimo, i eto baš od tog našeg čuvenog Filipovća i to one njegove poznate nožne tehnike, na nekom aerodromu ne sjećam se točno, nezagrijan i u sakou, zabilježen je na oko 690 kg a dok su prosječni udarci rukom (tj. šakom) profesionalnih boksera za vrijeme profi mečeva, (koji su proveli godine trenirajući vježbe snage i nebrojena ponavljanja tehnika tih udaraca) kreću oko 300 do 400 kilograma i zato takve izjave znanstvene fantastike ili jednostavno ignoriraj ili ih preskoči ako nisi potpuno siguran u informacije o kojima pričaš, umjesto da kreneš u nešto što je u startu netočno nagadjanje (da ne kažem lupanje) i gdje se netko već zavalio u nešto što ti ne treba da i sebi zaljepiš na čelo kao etiketu (u vom slučaju etiketu neupućenosti i naivnosti).
   
   Sa druge strane to "izmicanje" Koje si spomenuo, u tome ima nešto, ali to je samo jedan, prvi i bazni (sub)nivo koji inače tumače, prevode i objašnjavamo to kroz tri različita moguća pristupa, a od kojih je ovo što si ti naveo jedna pripadajuća pod-tehnika tehnici "DJaj" (po Vuku) i tako ju nazivaju u gotovo svim Kempo školama, kao i u nekim Okinawljanskim borilačkim tradicijama, a doslovno prevedena znači "presretanje" ili "(su)stizanje na cilj ranije", to je dakle tek prvi nivo upotrebe i razumijevanja vještine obrane od nekih (najčešće kružnih ili neartikuliranih) jakih udaraca.

   Ovo medjutim podrazumjeva da je Karateka, Majstor (ili ponekad čak i učenik) shvatio i savladao tehniku promatranja (tj. "hladnog čitanja") i samopromatranja, smirenog uma i uzemljavanja-ukorijenjivanja stava te da je u stanju odreagirati na neki od znakova (telefoniranja) koje mu protivnik (najčešće nesvijesno) šalje te dakle tehniku 'Djaj' ostvariti u samom začetku protivnikove napadačke tehnike, a sa ciljem sprečavanja, skretanja ili pozicioniranja karateke (i to ranije, dok napad još nije dobio na punoj snazi kada ga je vrlo teško zaustaviti) a tijekom čega se, ukoliko je tehnika izvedena opušteno, precizno a jednostavno događa niz nepovoljnih momenata po napadača dok istovremeno omogućava praktikantu da se dakle ne samo obrani, već i udalji od mjesta sukoba ili, ovisno od situacije da onesposobi napadača i bude u poziciji da zada kontra udarac u vitalne organe ili dijelove tijela ukoliko se nalazi u ozbiljnoj opasnosti.

    Tehnika Djaj dakle BAZNA je tehnika i bez nje kao i bez sličnih baznih-korijenskih tehnika (koje inače imaju naziv Kihon) ne postoji solidno razumijevanje obrane i nema velikog napretka kod Karateke koji ovo nije savladao i koji nije u stanju izvesti ove tehnike i danju i noću, opušteno a snažno, precizno i bez razmišljanja, u pravom trenutku i bez da ugrožava sebe ili onoga od koga se brani bez obzira koliko je u krivu napadač.
A ugrožava onog od koga se brani iz razloga što je takav solidno plasiran blok recimo ili neka druga DJaj tehnika ujedno i moćan napad zapravo (iako izgleda kao obrana) iz razloga što se kroz dugogodišnji rad svaki ozbiljan praktikant ovih borilačkih tradicija (pogotovo okinavljanskih) posvetio najmanje tri godine specifičnim vježbama kote-kitay i geri-kitay pa blok sa tako kondicioniranom podlakticom (primjerice) za običnog čovjeka znači prelom kosti a ne samo blokiranje udarca.

Ovo u vezi "krivnje" koju spomenuh najviše ima veze sa kodeksom bushido-a kakvog su ga učili stari majstori izvornih karate tradicija, a jedan od najvećih majstora i legendi 20 stoljeća u borilačkim vještinama, rekao je da se uporedo sa razvojem i razumijevanjem vještine takodjer razvija i tolerancija i strpljenje kod osobe posvećenoj ovom putu i od svih majstora on je bio jedan od rijetkih koji je dopustio da bude prebijen od strane pijanih napadača bez da je upotrijebio ijedan blok ili napad i kada su ga pitali "kada je vrijeme i opravdan razlog za upotrijebiti vještinu ako nije bio tada kada si bio isprebijan?" odgovorio je jednostavno i skromno "samo onda kada znaš sigurno da ti je život u opasnosti".

Ja sam otišao sa puta, upravo jedne takve okinavljasnke vještine i nastavio sa pručavanjem malko drugačijeg Puta internih borilačkih vještina (znanih i kao mekanih) i to sa vježbanjem Ba-Gua (SUn Lutang stila tj. tradicije) i sa istim stilom borilačkog aspekta Tai-chia (točnije 'taijiquan-a'), ali recimo nikada nisam prestao sa specifičnim (veoma zdravim i nevjerovatnim) vježbama tvrde Pangain noon škole, kao i tehnika kote-kitaya, shikokyu-a i drugim prekrasnim tehnikama-katama draguljima iz tradicije Uechi-Ryu i Goju-ryu kao recimo unikatnom i legendarnom "Sanchin" katom bez koje bi ove tradicije bile ili vrlo nepotpune ili možda čak nebi ni postojale (a koji seže unazad u vrijeme Bodhidarme pa preko "bokserske revolucije" iliti "The boxer rebellion" pa sve do danas).
   
  P.s. i da, spreman sam da stanem u prijateljski sparing i dan danas sa svakim tko kaže da je "istukao Mnoge majstore borilačkih vještina", ali da u taj sparing stanemo po satrim pravilima, bez rundi i bez rukavica (i bez 'ustručavanja').
   Eto ako je gospodičić koji je napisao taj text i izjavio to još uvijek ovdje, ja se skromno prozivam da i mene "istuče" ako mu pođe za rukom i sam spreman javno priznati poraz ako do toga dodje i ktome biti presretan što ima mladih nadi ovdje na ovim područjima, kod nas na "brdovitom Balkanu" koji se još uvijek ozbiljno žele baviti borilačkim vještinama.
   Evo, ja u tom scenariju-sparingu, ne moram čak ni napadati, samo ću se vrlo 'determinirano' braniti od tih gromovitih "capuera udaraca" ili sa čim se već dotični bavi ??
Nadam se jedino da neće biti teži od tonu, jer od tonu i pol bi bio "pravi problem" obraniti.. loll
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimepet ruj 06, 2013 2:18 pm

Dozvolit ću si da preskočim ovako velik post i pitam gdje možemo sparirati. Nedostaje mi borba. Dogovorimo neka pravila i preferirao bih rukavice za mma i štitnik za zube. Možemo se malo ispuhati i onda to sahraniti porcijom ćevapa i zaliti pivom.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimesub ruj 07, 2013 12:49 am

Možda ne bi bilo loše da naglasim da ne želim reći kako mi fali tučnjava, nego malo žešći prijateljski sparing. Nisam se nikad potukao vani i namjeravam to tako zadržati. :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimesub ruj 07, 2013 12:52 am

Armin od Irima je napisao/la:
Dozvolit ću si da preskočim ovako velik post i pitam gdje možemo sparirati. Nedostaje mi borba. Dogovorimo neka pravila i preferirao bih rukavice za mma i štitnik za zube. Možemo se malo ispuhati i onda to sahraniti porcijom ćevapa i zaliti pivom.
Naravno, uvijek ,,,

(Iako ja u tom slučaju sa rukavicama nebi mogao izvoditi povelik asortiman tehnika, štitnik za zube takodjer ne nosim i kada ulazimo u sparing mi se ne "ispuhavamo", ne bodujemo i ne gledamo na to kao na sport.... To je za mene ozbiljna stvar i dio mog 'Puta', gomila stvari su tu bitne a paziti na sparing partnera da se nebi desilo nešto ružno i neželjeno je dio tih bitnih stvari.
Na to skrećemo pažnju jer se koristimo udarnim površinama hirakena, boshikena, shoken-a i drugih tehnika koje mogu oštetiti vitalne organe ili gore od toga... mislim da bi prije tog sparinga trebao pogledati jedan naš sparing i napraviti pripreme za tijelo ili da se ja kompletno prilagodim tim "mma" pravilima... ali dobro, vidjet' ćemo kada se nađemo na pivi prije toga, a bez ćevapa i pive nakon toga nebi ni išlo :))

ali ipak ti pročitaj post da znaš otprilike "iz kog' svijeta dolazim" tj. o čemu pričam.

A što se tiče tog gore texta :

Ne volim kada razno-razni priučeni mediokriteti (a u ovom slučaju je to neki dr.Chaos) pričaju kako su istukli brojne ljude, a pogotovo ne kada kažu da su ti ljudi ktome bili i "majstori borilačkih vještina" a koje je on većinom sve istukao do svoje 17-te.
Onda je počeo lupati kako "Dim mak" znači "dodir smrti", kako "wing chun" nebi bio "priznat" da nije bilo bruce lee-a i takve teške nebuloze kakve nisam dugo čuo nigdje... možda je bolje da nisam ni našao ovaj topic da ne čitam takve gluparije.

Što se tiče dužih postova, ja ti na to gledam da je forum oruđe za takvu vrstu konverzacije i dakle neka vrsta katedre na koju se svatko može popeti i pričati koliko hoće i o čemu hoće i nikako mi nije jasno kada ljudi dolaze na forume da bi upisali neki broj i time skupljali broj postova ili pisali na temi, ali zato izbjegavali čitati istu.
To ti je kao da bi htio da te slušaju ali kad bilo tko drugi priča da odeš ... nekako mi to stvara dojam čovjeka koji ne
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimesub ruj 07, 2013 1:24 am

Samo ti piši, ne smeta meni. Ionako sve pročitam pa možda nađem nešto zanimljivo. Bitnije mi je u ovom trenutku naučiti. Ono što sam odgovorio bilo je iz iskustva s ljudima koji se bave tim sportovima i vještinama, a većina će puno bolje razumjeti kad im se objasni ovakvim rječnikom, nego vrlo dugim tekstom koji nije u potpunosti vezan za ono što je netko pitao. Jasno mi je da je potrebno poznavanje i onoga što stoji "iza" samog fizičkog dijela vještine, ali kada govorimo o praksi, onda se taj dio danas ipak malo gubi a više se ističe onaj fizički dio. I iskreno, ne mislim da je to loše.

Nisam najbolje shvatio čime si se ti bavio ili se baviš. Ja sam ciljao na neki sparing s nekoliko ograničenja: nema udaraca u međunožje, oči, uši i grlo te direktno u koljena, nema čupanja, ugriza i šamaranja te nema poluga na malim zglobovima. Kako ti se čini?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimesub ruj 07, 2013 2:40 am

Citat :
Jasno mi je da je potrebno poznavanje i onoga što stoji "iza" samog fizičkog dijela vještine, ali kada govorimo o praksi, onda se taj dio danas ipak malo gubi a više se ističe onaj fizički dio. I iskreno, ne mislim da je to loše.
Ma nije potrebno uopće ako se baviš borilačkim vještinama radi borbe i ničeg više (ili eventualno radi nekog samopouzdanja, kondicije i slično).
ALi to "Iza" je svijetlosnim godinama dublje od onoga što pričaju razni foleri i new ageri o tome i to što oni pričaju nema nikakve veze sa ozbiljnim bavljenjem vještinom.
Ja sam prvo udarao makiwaru i radio Uechi stil 10 godina i tek kada sam dobio crni pojas Uechi-Ryu vještine i kada sam mislio sam da sam kao prilično dobar, solidan i čvrst od kondicioniranja tijela i mnogobrjnih kotekitay treninga, od sanchin testiranja i drugih specifičnih vježbi ove prekrasne vještine....
....tek tada dakle, nakon 10 godina jedne takve tvrde Okinawljankse škole ja sam polako prešao i počeo se baviti sa Taiji-em (Sun lutang stil).
Dakle ne znam kako da objasnim jednostavnije i preciznije sa čim sam se bavio, a i već sam napisao u tom postu, dakle;
od tvrdih (externih) stilova:
- Uechi ryu
- Gojo ryu
od mekih (unutarnjih) tradicija:
- Taiji (ili Tai chi chuan koji ima puno pod vrsta, a ja se bavim stilom Sun Lutang iako sam se tukao i sa Chen praktikantima i stilom i učio od njih);
- Ba gua (ako ne znaš što je ba gua probaj potražiti jer bi bilo predugo da ti ovdje objašnjavam, uglavnom ima veze sa 8 trigrama I-chinga kojih vidiš ovdje na mom avataru)
- Chi-Kung (takodjer preopširno za objašnjavanje... pogotovo nekome kome se baš neda čitati, ali eto imaš internet, možeš naći gomilu toga o ovome.. nažalost je dosta tih škola takodjer komercijalno, ali u chi kungu i ne toliko koliko u nekim drugim stilovima)
- Chi-kung 'bijelog ždrala' ili stil '9 pijanih vila' (ovo je pak već frikologija i njih sam našao u gradu Chengdo, nisam nikada ranije čuo za njih; vježbao sam sa njima jer sam im bio smiješan pa su me pozvali i gruvali smo te njihove specifične tehnike dubokog i plitkog disanja, zaboraviš tko si nakon prvih 15 minuta treninga čovječe)

Citat :

Ja sam ciljao na neki sparing s nekoliko ograničenja: nema udaraca u međunožje, oči, uši i grlo te direktno u koljena, nema čupanja, ugriza i šamaranja te nema poluga na malim zglobovima. Kako ti se čini?
Nekako mi djeluje to sve, taj naš plan, neozbiljno sve više, kao neko mjerenje penisa ili pišanje u dalj...
Nećeš ništa dobiti od toga ako se budem borio po tim MMA pravilima jer nećeš vidjeti skoro ništa od vještina kojima se bavim, a ako se budeš pristao boriti po našim pravilima onda se može desiti da se ozljediš i onda će čika Kahali pod stare dane ispasti neki nedojebani ego krelac koji nema dovoljno suzdržanosti i samokontrole u sebi da ne povrijedi sparing partnera koji se nije bavio vještinom.
Ja smatram kada kažem "baviti se nečim" da je netko provodio 5-6 sati ili više na dan baveći se samo sa tim nečim.
Drugim riječima radije bi si pljunuo u facu nego da dopustim da ti se nešto desi.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimesub ruj 07, 2013 3:00 am

Ako želim vidjeti nešto od toga čime se baviš, onda ili mogu doći gledati ili pak se i sam uključiti.
Sparing sam zato predložio pod ovim pravilima i ograničenjima, jer su dio velike većine "zapadnjačkih" pravila.
Da se idem boriti s tobom ili bilo kim drugim po pravilima koja ne poznajem barem okvirno, bilo bi slično potpisivanju vlastite smrtne presude ili pak neslužbenoj najavi odlaska na hitnu.
A reći da je ovo što sam predložio slično mjerenju pišanja u dalj ili mjerenju čiji je veći je pljuvanje u lice velikom broju boraca diljem svijeta koji se bore baš pod tim ili njima sličnim pravilima.
U slučaju da si htio reći da je teško naći middle ground za sparing između takvih sistema, tu ću se posve složiti.

Dakle, sparing da razmijenimo koji udarac, upražnjavamo man love i stišćemo se u klinču kao u nekom lošem gay porniću i onda onako muški na pivčugu. zubi
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimesub ruj 07, 2013 3:58 pm

hahahah .... dobro ajde .. dogovorit' ćemo nešto.
   Iako ti ja baš upravo tu "veliku većinu zapadnjačkh pravila" ne podnosim baš najbolje.


p.s. pa kada shvatiš sa čim se bavim(o) vidjet ćeš zašto sam to rekao i usporedio pišanje u dalj sa tim... ja stojim iza toga da je taj sport i takva vrsta kompeticije čisto ego-triparenje muškog spola u svrhu nekakve unutarnje muške satisfakcije.. i na pitanje dali pljujem u lice svim tim i takvim zapadnim plitkim tradicijama odgovor je pa naravno da da.
   ALi isto tako oni sa gotovo svakom novom odrednicom, pravilom i ogradom mjenjaju nešto što je mnogo veće i mnogo dublje od puke fizičke kompeticije i time indoktriniraju ogroman postotak novih generacija koji misle da je to najsofiticiranija i najsuperiornija fizička borbena disciplina...

Kada kažeđ ogromnom broju boraca diljem svijeta .. ja se slažem da je većina tih boraca nažalost pala na taj hybridni produkt koji se danas zove MMA.. mislim jasno je meni da je potpuno suludo danas ići nešto raditi 20 godina da bi mogao shvatiti "tajnu 9 zglobova", ali to ne znači da je ta većina u pravu..
Idi pitaj bilo kojeg učitelja Ba-gua što misli o MMA i zašto tako misli ? a to je slučaj sa svim tardicionalnim autentičnim vještinama..
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitimened ruj 15, 2013 2:22 pm

Armin od Irima je napisao/la:
Ako bude neka snimka online, obavezno proslijedi ili ovdje ili meni u inbox :D

Imas i drugi link za drugi dio, ocekivao sam vise od Alvareza.
Nije kvaliteta bas najbolja, vjerojatno ce kasnije biti boljih snimki.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Borilački sportovi / vještine - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 11 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Borilački sportovi / vještine
[Vrh] 
Stranica 11 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Exstremni sportovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Sport-
Forum(o)Bir: