Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Referendum o pojmu braka

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Referendum o pojmu braka   ned stu 17, 2013 1:23 am

Možda (tek možda) ste uočili da se priprema referendum za uvođenje definicije pojma "brak" u Ustav. Cijena? Prava sitnica. Za to će se potrošiti oko 47 mil. kn.

Smatrate li ovako nešto potrebnim ili opravdanim? Planirate li izaći na referendum? Za što ćete se izjasniti? Zašto baš za to?

Žaba

Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Registration date : 26.09.2012

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   ned stu 17, 2013 3:49 am

uh ne spominji mi ga!mi smo fakat imbecilan narod. inače ne idem na gay parade, ne zanimaju me tuđe seksualne orjentacije i nemam niti jednog gay prijatelja (mislim), no na referendum ću izići i glasat protiv. zašto? jer ne volim progone i lov na vještice, ne volim mržnju, netolerantnost i ljudsku ograničenost, ne volim diskriminaciju i aroganciju. vjerski fanatizam je izuzetno opasna stvar i ako se razmaše mogli bismo svi skoro bit proglašeni nepodobnima osim onih 750.000.
znate onu: došli su po komuniste, nisam ih spriječio jer me se nije ticalo, dođli su po crnce, nisam ih sprječio nije me se ticalo, došli su po nevjernike, nisam ih spriječio, nije me se ticalo. došli su po mene. više nikog nije bilo da ih spriječi... tko je idući na tapeti? markička je najavila (al bi bila dobar poglavar svete inkvizicije) već nove nepodobne : samohrane roditelje. pa će doć na red i referendum protiv njih, pa protiv razvoda, abortusa, možda i školovanja žena, alternativne medicine, itd. i eto nas u srednjem vijeku. gladni, goli, bosi, ali sa ustavom usklađenim prema jahvinim pravilima. aleluja!
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1624
Registration date : 02.01.2012

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   ned stu 17, 2013 6:10 am

lera je napisao/la:
uh ne spominji mi ga!mi smo fakat imbecilan narod. inače ne idem na gay parade, ne zanimaju me tuđe seksualne orjentacije i nemam niti jednog gay prijatelja (mislim), no na referendum ću izići i glasat protiv. zašto? jer ne volim progone i lov na vještice, ne volim mržnju, netolerantnost i ljudsku ograničenost, ne volim diskriminaciju i aroganciju. vjerski fanatizam je izuzetno opasna stvar i ako se razmaše mogli bismo svi skoro bit proglašeni nepodobnima osim onih 750.000.
znate onu: došli su po komuniste, nisam ih spriječio jer me se nije ticalo, dođli su po crnce, nisam ih sprječio nije me se ticalo, došli su po nevjernike,  nisam ih spriječio, nije me se ticalo. došli su po mene. više nikog nije bilo da ih spriječi... tko je idući na tapeti? markička je najavila (al bi bila dobar poglavar svete inkvizicije) već nove nepodobne : samohrane roditelje. pa će doć na red i referendum protiv njih, pa protiv razvoda, abortusa, možda i školovanja žena, alternativne medicine, itd. i eto nas u srednjem vijeku. gladni, goli, bosi, ali sa ustavom usklađenim prema jahvinim pravilima. aleluja!
@Lera ajde ti meni objasni zašto je to netolerantno i ograničeno? Dali to zabranjuje ljudima da budu gay?
Nije stvar u gay ljudima jer mislim da se nečija seksualna orijentacija ne tiče nikoga osim tog pojedinca. Stvar je u tome da se negdje mora povući granica, a ta granica je u ovom slučaju brak. Samo nam još fali da i pedofili i zoofili i kojekakvi bolesnici traže pravo braka. Odakle tebi da su samohrani roditelji nepodobni?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Majmun

Male
Libra Rooster
Broj postova : 1650
Registration date : 16.11.2011

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   ned stu 17, 2013 10:14 am

Ja mislim da je ovdje nešto dublje u pitanju. Homoseksualne životinje/ljudi postoje od pamtivijeka, kao i biseksualni, heteroseksualni, aseksualni.
To je prirodno, ali nije često pa stoga većina (hetero) uz pomoć stereotipa (engrama) ima najčešće krivo mišljenje spram ostalih.

Ali meni nije jasno. Samo u zadnje vrijeme se jako priča o tome, nameću nam mišljenja, dijele narod. Ovdje je nešto dublje u pitanju, možda ima veze s polaganim uvođenjem NWO-a, a možda i ne.
Nisam siguran, ali osjećam da nešto nije u redu.
[Vrh] Go down
lera
Žaba

Female
Cancer Pig
Broj postova : 227
Registration date : 26.09.2012

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   ned stu 17, 2013 11:09 am

naravno da nešto nije u redu. manipuliraju s nama, na svakom području. propisuju se zakoni, kodeksi, uvode ograničenja, nadzori. neka se nitko ne osjeća siguran to je poanta. strah je najbolji saveznik onima koji žele vladati. a i nek se ovce bave sporednim stvarima npr. seksom i nogometom dok oni prikrivaju kardinalne stvari. sve to dobro posluži za zavaravanje protivnika. i zato me još više ljuti taj glupi referendum, ne samo da se novac troši na njega, već i energija. bavimo se krivim stvarima. briga me hoće li moji susjedi bit u hetero ili homo braku. ak mene pitaju za savijet ja bi i jednima i drugima poručila da je brak obično precenjeno sranje koje uništava slobodu i individualnost. nema tu nikakve svetosti; stoljeća maltretiranja i ponižavanja i manipulacije vežu se uz taj pojam svetog braka. moju mamu je mlatio tata- oh blagoslovljenog li svetog braka! al za standarde pobožnih ljudi to je normalan brak.

hladni pitaš me za ograničenja i netolerantnost. mislim da si u te pojmove ti daleko bolje upućen.
što se tiče pedofilije. ja imam djecu pa šta misliš kakav mi je stav prema toj gamadi? ili zoofili-ja sam vegeterijanac- ne mogu zamisliti da bih ubila životinju radi žderanja, a kamo li bolesnike koji ih zlostavljaju. no vidiš, ne znam da li znaš da nije sve crno bijelo? nisu svi pederi pedofili i zlostavljači, a nisu ni svi hetero svetci i majke tereze. možeš li zamislit da puno  hetero ljudi  seksualno i na sve druge načine zlostavlja djecu? čak i pod okriljem ustavima odobrenog braka. slučajevi gdje otac iz ženinog kreveta uskače u kčerkin i ima s njom djecu? tko će to ograničit!!?? ili dobar otac i muž koji u slobodno vrijeme jebucka koze u štali? psihopatija nije strogo vezena uz homoseksualnost, ona je karakteristika i hetero ljudi. i time što ćemo u ustav uvrstit da je brak zajednica muža i žene nikog mi ne štitimo: ni životinje ni djecu, samo peremo ruke i sami sebe zavaravamo kako smo sveti jer smo straight. vau svijet je sad bolje mjesto jer neće bit pederskih i lezbijskih parova. ali jebiga hladni, negdje neki dobri krščanin i dalje siluje svoju kčer, drži sa svojom ženom djecu u kokošinjcu, jebe kozu i provodi kojekakve sodomije. moramo podvuć granice kako bi sve ostalo normalno!!?? tebi je ovaj jebeni svijet normalan?!! referendumom ćemo sve riješit. o majko mila pa gdje ja živim!!?? znate zašto ne gledam dnevnik? ne zato da me ne bi zaveli. prestara sam za to. ali ne mogu emotivno podnest patnju oko sebe: boli me, i duša mi vrišti kad vidim glad, nezaposlenost, ratove, bolesne, osakačene, zlostavljane, uništavanje prirode...itd, itd, to mene boli. ma hoće li ovaj referendum stvarno očuvat vrednote? koje jebene vrednote?! kome mi lažemo? i kome pogodujemo? da, pitanja, su malo dublja, problemi malo složeniji. ali bojim se da kraj ovako tupe i slijepe ljudske rase nema tko  pozabavit se njima. ajmo se bavit onda bolje trivijalnostima.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   ned stu 17, 2013 2:00 pm

S pravne strane, smatram izuzetno idiotskim da se ovakve stvari definiraju Ustavom.
Sve se to može regulirati na razini zakona, ako za time postoje potrebe. Ustavom nam je svima zagarantirana jednakost. Sad se u isti Ustav trpaju stvari koje negiraju tu jednakost. Drugim riječima, Ustav postaje samom sebi kontradiktoran! Gdje toga ima? Onda bi trebalo i otvoreno napisati u Ustavu za koga on točno vrijedi. Da, svi su jednaki dokle god su heteroseksualne spolne orijentacije. Gluposti.
Slažem se s @Lerom da @Hladni jednostavno ne gleda dovoljno detaljno na stvari i da ih je sve strpao u isti koš. Dakle, za pedofile je propisana kazna i zna se kakav je zakon. To se neće mijenjati samo zato što manjina misli drugačije. Zašto? Zato što se time narušava osobni integritet neke mlade osobe. Čim je prisutno nanošenje boli nekome drugome, pogotovo bespomoćnome, onda tu stupaju na snagu njegova ustavom garantirana prava slobode. Homoseksualnost nikome drugome ne nanosi bol. Odnos se događa s pristankom između dvije punoljetne osobe.
Znanstvena istraživanja su pokazala da su homoseksualni brakovi u mnogočemu identični heteroseksualnima. U nekim detaljima se i razlikuju, no pokazano je i to da se iz njih širi veća tolerantnost prema drugim ljudima kod djece koja su u njima odgajana. Biološka je činjenica da dvoje homoseksualnih osoba ne mogu imati vlastitu djecu. Međutim, oni mogu jednako tako odgojiti tuđu djecu. U tim slučajevima može nastupiti nedostatak energije drugog spola slično kao što isti može nastupiti i kod samohranih roditelja. Međutim, onda društvo to nadoknađuje. Znanstveno gledano, nema osnove za proglašavanje takvog braka neispravnim ili lošim po dijete. Ono možda, i to napominjem, veliko možda, nije idealno u smislu energetskog balansa. Ali jbg, ovaj svijet cijeli nije idealan, pa time ni brakovi heteroseksualnih roditelja.

Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 2970
Registration date : 15.08.2009

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   ned stu 17, 2013 4:53 pm

Ima tu dosta licemjerstva, sa sviju strana. Meni lično je tužno i tragi-komično da se nešto kao što je brak uopšte mora jasno i glasno, slovo po slovo, definirati kao brak između žene i muškarca. Brak između žene i muškarca je svrsishodan, to jest, on ima svoju funkciju i cilj - rađanje djece. Brak između dva muškarca ili dvije žene ima jedino svrhu...

(duga tišina)

... Dobro, budem naveo ako se nečeg sjetim. Ako netko hoće biti u zajednici sa drugim muškarcem ili sa drugom ženom, to mu nitko ne brani niti može zabraniti. Dakle, to uopšte nije na dnevnom redu. Takođe, u mnogim zemljama istospolne zajednice su umnogome identične sa brakom po pitanju prava supružnika - tako da ni sa te strane nema opravdanja. Mogli bi opravdati inicijativu da se, tamo gdje nisu te dvije kategorije usklađene - da se usklade. I tačka. Čemu brak, uopšte? Naročito ako je, kao što vidim da neki misle,
Citat :
obično precenjeno sranje koje uništava slobodu i individualnost. nema tu nikakve svetosti; stoljeća maltretiranja i ponižavanja i manipulacije vežu se uz taj pojam svetog braka.
ne vidim razloga zašto bi itko uopšte htio da uđe u takvo što. A ako je brak takav, onda je i istospolna zajednica isto takva, jer je vrlo bliska braku. Osim toga, nije li to relevantna poveznica za bilo koju zajednicu?

Dalje, oni koji se ovdje a i inače, pozivaju na neku toleranciju, sami nisu tolerantni. Imamo li već riječ za takve ljude? Ako je netko tolerantan, to onda znači i da treba tolerirati razlike u mišljenjima i vrijednostima. Ako to ne može, kako se onda može pozivati na "toleranciju" i "otvorenost"? Na primjer, svi se diče svojom "tolerancijom" prema homoseksualizmu. Rečeno je već da ovo uopšte nije pitanje homoseksualizma i to da li je nešto dobro ili loše, prirodno ili neprirodno. Ali čisto onako, kao primjer. Pederi su ok, dok pedofili, zoofili, nekrofili i svi ostali predstavljaju neku "gamad"? Zašto? Je li to doista povezano sa nanošenjem bola? Pa, ako bi se malo uputili u svjedočanstva nekih pedofila, zoofila (a nekrofile neću čak ni uzeti u obzir, iz očiglednih razloga) postoje slučajevi gdje ni oni ne uzrokuju fizičku ili čak emocionalnu bol. I? Šta bi trebali mi raditi i misliti u tom slučaju? Bi li ih onda izjednačili sa homoseksualcima i prihvatili da se neki djed oženi curicom ili neka žena da se uda za psa?

Citat :
Dakle, za pedofile je propisana kazna i zna se kakav je zakon. To se neće mijenjati samo zato što manjina misli drugačije. Zašto? Zato što se time narušava osobni integritet neke mlade osobe.
Šta to dovraga znači?! "Osobni integritet"? Ne ovisi li integritet o okolini? Osim toga, nekad to nije uopšte bilo regulirano zakonom (a u nekim društvima nije ni danas) pa i dalje nekako žive i opstaju i živijeli su i opstajali i izgradili... pa skoro čitavu civilizaciju. Kako su to uspjeli sa tako žestoko narušenim "osobnim integritetom"?

Suština stvari na koju hoću da skrenem pažnju je to da ako netko hoće da sanktifikuje jednu psihološko-bihevioralnu anomaliju, ona mora biti fer i sanktifikovati sve. Ako hoće da jedne isključi i tretira kao "gamad" onda mora sve. Ako jedne opravdava a druge omalovažava - to je indikacija da se iza toga krije neki politički motiv. Ili sociološka indoktrinacija.

Jedino sa čim bi se od dosadašnjeg mogao složiti je (izuzev onog što je @Hladni rekao) to da ne treba gledati stvari crno-bijelo. A ipak ih mnogi, čak i oni koji to kažu - gledaju crno-bijelo. I šta reći na to...?

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   ned stu 17, 2013 5:43 pm

Archangel je napisao/la:
Ima tu dosta licemjerstva, sa sviju strana. Meni lično je tužno i tragi-komično da se nešto kao što je brak uopšte mora jasno i glasno, slovo po slovo, definirati kao brak između žene i muškarca. Brak između žene i muškarca je svrsishodan, to jest, on ima svoju funkciju i cilj - rađanje djece. Brak između dva muškarca ili dvije žene ima jedino svrhu...
Mislim da ti je osnovna premisa kriva. Ova o svrsi braka. Brak između muškarca i žene sklapao se od pradavnih vremena iz raznoraznih razloga, no najčešće zbog nastavka loze/prokreacije. Ipak, bilo je i iznimaka i tada.
Ako pak govorimo o modernom braku, tada u prvi plan dolazi romantična ljubav, koja može, ali i ne mora rezultirati potomstvom. I ona je u zadnjih 100-150 godina postala najčešći razlog zašto ljudi ulaze u brak. Potvrda, odnosno dokaz njihove romantične ljubavi ispred drugih članova zajednice zapravo je jedini pravi razlog ulaska u brak u današnje vrijeme. Brak je, osim toga, nosilac obvezivanja na zajednički suživot dvoje ljude u kojem će se podupirati u dobru i u zlu, u svim nedaćama i problemi kao i dijeliti lijepe trenutke.
Ne sjećam se da se pri sklapanju braka itko obvezuje na imanje djece, OSIM u slučaju religijskih brakova. A sad o njim ne govorimo.
Dakle, vanbračne zajednice jednostavno nemaju tu težinu kao što ima brak. Mnogi ili nisu spremni na takvu obvezu zajedništva ili nisu upoznati s time šta brak jest pa ga se boje ili jednostavno smatraju to zaostalom ostavštinom starih vremena.
Nadam se da je sada jasno zašto je brak u pogledu društvene vrijednosti iznad vanbračne zajednice, iako ista može dobiti čak i jednaka prava kao i brak.

Citat :
Dalje, oni koji se ovdje a i inače, pozivaju na neku toleranciju, sami nisu tolerantni. Imamo li već riječ za takve ljude? Ako je netko tolerantan, to onda znači i da treba tolerirati razlike u mišljenjima i vrijednostima. Ako to ne može, kako se onda može pozivati na "toleranciju" i "otvorenost"? Na primjer, svi se diče svojom "tolerancijom" prema homoseksualizmu. Rečeno je već da ovo uopšte nije pitanje homoseksualizma i to da li je nešto dobro ili loše, prirodno ili neprirodno. Ali čisto onako, kao primjer. Pederi su ok, dok pedofili, zoofili, nekrofili i svi ostali predstavljaju neku "gamad"? Zašto? Je li to doista povezano sa nanošenjem bola? Pa, ako bi se malo uputili u svjedočanstva nekih pedofila, zoofila (a nekrofile neću čak ni uzeti u obzir, iz očiglednih razloga) postoje slučajevi gdje ni oni ne uzrokuju fizičku ili čak emocionalnu bol. I? Šta bi trebali mi raditi i misliti u tom slučaju? Bi li ih onda izjednačili sa homoseksualcima i prihvatili da se neki djed oženi curicom ili neka žena da se uda za psa?
Ne bi ih izjednačili, jednako kao što ih ne bi izjednačili niti s heteroseksualcima. Pokazano je u mnogo znanstvenih studija da pedofilija najčešće završava s ozbiljnim mentalnim i duševnim oštećenjima kod maloljetnika, koji se moraju liječiti kroz brojne terapije s psiholozima. Otud ono vezano uz "osobni integritet".
Pitanje zoofilije je pak složenije jer nema toliko primjera, odnosno malobrojnije je od pedofilije. No iz perspektive romantične ljubavi, ima smisla da se u nekim specifičnim slučajevima i takvi brakovi dozvole. No u većini slučajeva, nema mogućnosti obostranog svjesnog pristanka pa tako niti valjanosti braka. Vanzić i čovjek. Hmm, zašto ne? :)

Citat :

Šta to dovraga znači?! "Osobni integritet"? Ne ovisi li integritet o okolini? Osim toga, nekad to nije uopšte bilo regulirano zakonom (a u nekim društvima nije ni danas) pa i dalje nekako žive i opstaju i živijeli su i opstajali i izgradili... pa skoro čitavu civilizaciju. Kako su to uspjeli sa tako žestoko narušenim "osobnim integritetom"?
To su bila davna prošla vremena za koja je dobro da su iza nas. Hvala bogu, danas zakoni i policija postoje da bi se štitilo ljude od takvih slučajeva. Samim time što je društvo u cjelini tehnološki napredovalo kroz vrijeme, ne znači da nije prije bilo mnogo više nesretnih jer društvo nije bilo uređeno.

Citat :

Suština stvari na koju hoću da skrenem pažnju je to da ako netko hoće da sanktifikuje jednu psihološko-bihevioralnu anomaliju, ona mora biti fer i sanktifikovati sve. Ako hoće da jedne isključi i tretira kao "gamad" onda mora sve. Ako jedne opravdava a druge omalovažava - to je indikacija da se iza toga krije neki politički motiv. Ili sociološka indoktrinacija.
Ne mora opravdati sve. Zašto i bi? I po čemu je homoseksualnost anomalija? To ona već nije zadnjih 50-ak godina. Druga je stvar šta su neki pojedinci još uvijek ostali na razini od prije 100 godina kad se prema manjinama odnosilo s kranjim prijezirom bez obzira o kakvoj se manjini radilo.

Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   pon stu 18, 2013 12:20 am

MoW je napisao/la:
Brak je, osim toga, nosilac obvezivanja na zajednički suživot dvoje ljude u kojem će se podupirati u dobru i u zlu, u svim nedaćama i problemi kao i dijeliti lijepe trenutke.
Ako se dvoje žele podupirati u dobru i zlu, u svim nedaćama i problemima, te dijeliti lijepe trenutke - brak im nije potreban. Ako toga imaju i prije braka. Ako nemaju, slijede dvije varijante:
1. počeće to navedeno prakticirati iz bračne obaveze,
2. ni nakon braka ništa se neće promijeniti.

U obe varijante - lažu. U prvoj varijanti ne može se biti siguran da li jedno s drugim lijepo postupa zato što tako želi, što tako prirodno osjeća, ili iz obaveze prema konvenciji braka, a u drugoj lažu jer su dali obećanje koje nisu ispunili.

U suštini, brak kalja čak i najiskreniji odnos supružnika. Ako im je on potreban da bi se zaštitili jedno od drugog (po pitanju ekskluziviteta, na primjer) znači da ionako ne vjeruju jedno drugom, a ako je tako - čemu uopšte ulaze u nj?

MoW je napisao/la:
Ne sjećam se da se pri sklapanju braka itko obvezuje na imanje djece, OSIM u slučaju religijskih brakova. A sad o njim ne govorimo.
Obavezuju se oni na mnogo toga, samo što preko 50% njih laže. Nitko se ne obavezuje ni na zlostavljanje onog drugog, pa opet toga ima, i to prilično. S tim da muževi najčešće zlostavljaju žene fizički, dok su žene pretežno specijalizovale psihičko, mentalno zlostavljanje. Znam da se obavezuju da se vole i poštuju i podupiru "u dobru i zlu" - no čim zagusti razvode se a djeca (ako ih imaju) nek se je*u! Ko njih šiša? Bolje da promijene zakletvu u "obećavam da ću te voljeti i poštovati u dobru, i ako ne nađem nekog boljeg". Barem bi manje lagali jedno drugom. I to pred publikom.

Jasno je meni zašto je brak cijenjeniji od vanbračne zajednice, ali to nije iz ovih razloga o kojima je riječ.

Citat :
Ne bi ih izjednačili, jednako kao što ih ne bi izjednačili niti s heteroseksualcima. Pokazano je u mnogo znanstvenih studija da pedofilija najčešće završava s ozbiljnim mentalnim i duševnim oštećenjima kod maloljetnika, koji se moraju liječiti kroz brojne terapije s psiholozima. Otud ono vezano uz "osobni integritet".
Ne smije se pri tom zanemariti ni uloga društva u tom oštećivanju. Postojanje tabua, indoktriniranost, reakcija okoline, medijska izloženost - to sve doprinosi da, ako je doista u pitanju fizičko silovanje mlade osobe - da posljedice po njeno mentalno zdravlje budu još gore nego što bi bile. Ako nije (a i to spada u mogućnosti, iako se danas o toj varijanti nitko ne usuđuje govoriti jer je i to tabu) i ako je brak sklopljen amikativno, sve po propisima onda neće ni doći do takvih posljedica - naposljetku, kao što već rekoh, postoje kulture u kojima se narod ženi i udaje vrlo rano,  već sa 11-12 godina (npr. Romi) i opstaju takve već hiljadama godina bez da je itko primijetio neku epidemiju mentalnih poremećaja koji bi, po toj logici, zahvatao natpolovičan procenat populacije i, shodno tome, takva kultura bi posve očekivano nestala i prije nego što bi postala. Dakle, neki drugi faktori tu igraju ulogu. Samo je pitanje: "Koji?"

Da još napomenem da se mnoga djeca još od rođenja uče kako postoji Pakao i da će njihovi prijatelji koji su, eto, druge vjere, završiti u ogromnim mukama i da ih čeka vriska i škrgutanje zubima. Nitko ne govori o tome koliko to utječe na mentalno zdravlje djece, čak i kad na kraju izrastu u vjerske fanatike ili završe u samostanima. Ili ludnici. Samo što nitko takvu djecu ne štiti - dapače, takva indoktrinacija se gleda kao nešto pozitivno. Na prste jedne ruke možeš prebrojati one koji su odgajani u takvim uvjetima a da nisu kasnije razvili neki mentalni poremećaj. Ali, izgleda da netko može biti ćaknut i da se ne primijeti - sve dok živi među ćaknutima. Bitno je samo da bude ćaknut na isti način. Tek ako nije - onda se i primijeti... misli

Citat :
Pitanje zoofilije je pak složenije jer nema toliko primjera, odnosno malobrojnije je od pedofilije. No iz perspektive romantične ljubavi, ima smisla da se u nekim specifičnim slučajevima i takvi brakovi dozvole. No u većini slučajeva, nema mogućnosti obostranog svjesnog pristanka pa tako niti valjanosti braka. Vanzić i čovjek. Hmm, zašto ne? :)
Zoofili jesu manje zastupljeni, ali zbog toga što je njihovo pitanje mnogo manje eksponirano, dojam je da ih gotovo nema. A ima. A i tko je mjerodavan da zna kako se ko osjeća osim onoga ko osjeća? Ako ćemo već uzeti tu paradigmu "romantične ljubavi" u obzir?

Citat :
Ne mora opravdati sve. Zašto i bi? I po čemu je homoseksualnost anomalija? To ona već nije zadnjih 50-ak godina. Druga je stvar šta su neki pojedinci još uvijek ostali na razini od prije 100 godina kad se prema manjinama odnosilo s kranjim prijezirom bez obzira o kakvoj se manjini radilo.
Ako se sjećaš, već je bilo riječi o tome zašto je homoseksualnost anomalija, ali, u cilju rasprave i lakšeg praćenja teme, navešću neke značajnije poante. Zapravo, pitanje je bilo da li je ona poremećaj ili ne, ako se dobro sjećam. Kako bilo dvije stvari smatram relevantnim:

1. Situacija u kojoj je APA uklonila homoseksualnost sa liste mentalnih poremećaja navodi na zaključak da je to urađeno iz političkih razloga a ne psiholoških ili medicinskih. Na ljude koji su o tome odlučili vršeni su pritisci sa svih strana, čak je bilo i teroriziranja od strane gay-udruga, prijetnji i svega i svačega. Tako da to da li je ona poremećaj ili ne treba uzeti vrlo obzirno i sa zrnom soli.
2. Reprodukcija je jedna od 5 osnovnih bioloških funkcija kojom se definira živo biće. Ako je bilo koja od tih funkcija na bilo koji način opstruirana, radi se o poremećaju.

Inače, mislim da će na ovaj referendum izaći mnogo više ljudi nego što je izašlo na onaj o ulasku u EU. Iz nekog razloga, ljudi su mnogo vokalniji po ovom pitanju. Valjda zato što je pitanje mnogo važnije. Onda je samo 30-ak posto ljudi odlučivalo o sudbini svih. Ipak, danas to izgleda da nikom ne smeta. Unatoč činjenici da je jako teško naći nekog ko ima pozitivnu sliku o EU, svi su se ućutali ko picke... Zanimljiva ironija... Kad ti neko ukrade državu ispred nosa - nikom ništa. Ali sačuvaj bože (da oprostite na izrazu) ako ko kaže nešto kontra gay lobija! "Ne treba nam sloboda, bitno je da se pederi drže za ruke i - imaju i prstenje..."

rigo

Pračovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 1980
Registration date : 22.03.2011

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 1:38 pm

prvo sam napisao hrpu teksta, onda sam pročitao ovo što je Arch pisao i vidim da nemam skoro ništa novo za dodat... S tim da sam ja dosta ekstremniji od njega...

Osobno smatram ovo referendumsko pitanje glupim, najlošija varijanta borbe protiv vladavine homosa u medijima i njihove sve veće prisutnosti. Al zaokružit ću ZA jer ne vidim ništa više što bi ja kao pojedinac mogao učiniti u svojoj protugay bici.
Neko vrijeme sam se čak premišljao da li izaći na referendum, ali onda me toliko naživcirala ova nametačka kampanja nekih pristaša PROTIV, čak toliko da sam zamrzio određene ljude koje sam prije cijenio, najviše Zorana Šprajca. Nazivati pristaše ZA zatucanima, glupima, vjerskim fanaticima, i ostalo... Puj

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 2:17 pm

Korplikan je napisao/la:

Neko vrijeme sam se čak premišljao da li izaći na referendum, ali onda me toliko naživcirala ova nametačka kampanja nekih pristaša PROTIV, čak toliko da sam zamrzio određene ljude koje sam prije cijenio, najviše Zorana Šprajca. Nazivati pristaše ZA zatucanima, glupima, vjerskim fanaticima, i ostalo... Puj
Da li pederi i lezbe moraju raditi? Da li moraju plaćati porez? Da li imaju sve obveze prema državi jednake kao i ostali građani? Dokle god je to tako onda moraju imati i prava kao ostali građani. Uostalom, zašto misliš da je tvoje mišljenje bitno? Zbog čega misliš da imaš pravo ljudima braniti nešto, kako bi se ti osjećao? Svoje, slobodno ću reći, zadrto mišljenje bolje zadrži za sebe jer nisi u pravu niti nisi toliko bitan da si možeš uzeti za pravo ljudima braniti slobodu življenja. Zapravo možeš, ali to onda govori više o tebi nego o ljudima kojima uskraćuješ ista ona prava koja ti imaš. Ako su pederi i lezbijke u svemu jednaki kao i mi koji to nismo, zbog čega onda ne bi imali i ista prava, nego ih svrstati u građane drugog reda?

Da li ćemo se okretati tradiciji ovdje? Ovo je puno dublje pitanje, vi koji ste ZA ćete učiti djecu da pederi i lezbe nisu ljudi kao i mi, učiti ćete ih da su manje vrijedni i da ne zaslužuju prava "normalnog" čovjeka. U ovoj situaciji je tradicija nešto najlošije što se može desiti, da je nedaj bože uvijek bilo toliko zatucanih ljudi, žene i dalje ne bi imale pravo glasa, ulazile bi u brak sa nekim neznancem zato što je roditeljima ponudio 3 bika i kokoš, međurasni brakovi bili bi zabranjeni itd...

Društvo, kao i sve ostalo, napreduje, da li je to, uzevši u obzir primjere koje sam gore naveo, nešto loše ili nešto dobro? Presudi sam.

Nisam obožavatelj pedera, ne volim ih gledati dok si guraju jezike u usta po cesti i najradije bi da to rade iza zatvorenih vrata, također ove njihove parade po gradovima su čista glupost i to bi im trebalo zabraniti, ali to sve nema veze sa pitanjem referenduma. Da se mene pita, dozvolio bi im da se žene. Ja sa time ništa ne gubim niti će to utjecati na mene direktno ili indirektno. drugim riječima - ne tiče me se njihov život i zato sam protiv cijele ove šarade i protiv toga da se ustavom definira brak. Cijeli svijet nam se smije zbog tog poteza, jedino je šačica balkanskih fanatika oduševljena, posebice ovom nedohebanom Markićkom.

P.S.
Šprajc je ljudina. Čovjek bez dlake na jeziku i jasnog, realnog stava o bilo kojem problemu.

Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1347
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 3:23 pm

Necu glasati, imam i manje bitnog posla za raditi.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 5:57 pm

Pa nisam rekao da je moje mišljenje bitno ali pošto je ovo forum, ovdje ljudi pišu sve i svašta, pokušao sam i ja napisati nešto, možda netko pročita, možda se netko složi, možda se netko, kao ti, nanervira.

Što se homosa tiće, pa i imaju prava kao i ostali građani. Nitko njima ne uskračuje nikakvo pravo na brak... Sve dok je to brak s osobom suprotnog spola. Ne pada mi napamet podupirati ih a ovo je razlog zbog kojeg već duže vrijeme imam mišljenje koje imam:

Citat :
1. Situacija u kojoj je APA uklonila homoseksualnost sa liste mentalnih poremećaja navodi na zaključak da je to urađeno iz političkih razloga a ne psiholoških ili medicinskih. Na ljude koji su o tome odlučili vršeni su pritisci sa svih strana, čak je bilo i teroriziranja od strane gay-udruga, prijetnji i svega i svačega. Tako da to da li je ona poremećaj ili ne treba uzeti vrlo obzirno i sa zrnom soli.
2. Reprodukcija je jedna od 5 osnovnih bioloških funkcija kojom se definira živo biće. Ako je bilo koja od tih funkcija na bilo koji način opstruirana, radi se o poremećaju.
Mislim da sam bio jasan. Boli me kita za tradiciju, samo tvrdim da ova pederska propaganda ne vodi ničemu dobrome a najviše sam protiv pederskih brakova zbog pitanja posvajanja djece.

Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 7:38 pm

Nema nervoze. I ja sam, kao i ti napisao svoje nebitno mišljenje. Ali izgleda da ti baš i nemaš nekih argumenata, kao da nisi razmislio uopće o tome, pa mi ovdje lijepiš postove koje nisi ti napisao. Mislim da razumijem, problem je što nemaš argumenata i to je razumljivo jer ih nema. Stvar je u tome da su većina upravo homofobi i zbog toga ne vide cjelokupnu situaciju.

Što bi se promijenilo da se homoseksualnost nalazi na listi poremećaja? Uskratio bi prava bolesnoj osobi? Vidiš, ta lista uopće nije bitna trenutno i bolje je ne ulaziti u to. I među gej populacijom ima i idiota i genijalaca, ima ih i među nama.

Tisuće djece godišnje budu zlostavljana u "normalnim" obiteljima (muškarac, žena i dijete), misliš li da bi toj djeci bilo lošije u nekoj gej obitelji koja ih eventualno ne bi zlostavljala? Također, bolje je da je dijete kod nekog gej para nego u sirotištu bez ikoga, nije li?

I za kraj, zanima me konkretan razlog zbog kojeg ćeš glasati ZA na ovom referendumu. Pitam zato jer si napisao da si se dvoumio da li da uopće izađeš na referendum, ali onda te Šprajc naživcirao sa svojom izjavom pa si se odlučio da ipak ideš glasati. Zvuči mi kao da nekome u inat nešto radiš, a ne zato što si upućen u situaciju. Ispravi me ako griješim, ali tako izgleda.

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 9:23 pm

Ja neću izaći na referendum i to iz razloga velike agresivnosti s kojom nastupaju obje strane. I jedni i drugi koriste jako loše argumente, hrpu laži i nastoje prisili druge da glasaju kao i oni. Što se tiče same definicije braka, imamo ju u Obiteljskom zakonu i to već dugo, dugo. Oni koji misle da je ta definicija protuustavna trebali su ju osporavati već odavno. Zanimljivo imamo i Zakon o istospolnim zajednicama od 2003. u kojem je dana definicija istospolne zajednice. Oni koji misle da istospolne zajednice ugrožavaju bilo koga trebali su osporavati taj zakon. Nigdje ni u jednom ni u drugom zakonu ne piše da jedna osoba mora biti sa osobom istog spola ni sa osobom suprotnog spola. Svatko od nas odabire s kime će živjeti. Za sada imamo brak, izvanbračnu zajednicu, istospolnu zajednicu, a uskoro ćemo imati i istospolnu registriranu zajednicu iliti istospolni brak, pa nek si svatko odabere što mu odgovara ili može ne odabrati ništa i živjeti solo.

Jedno vrijeme sam mislio glasati protiv, ali kad čujem agresivnost koja dolazi od tih udruga, mislim si da i nema baš neke razlike između njih i ovih velikih boraca za brak i tradicionalne vrijednosti. I ja isto imam puno drugih pametnijih stvari za raditi sutra, nego stati na bilo čiju stranu.

Pračovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 9:29 pm

Ispravio bi te al mi se stvarno neda pisati.

Ali evo konkretno na svako tvoje pitanje poneki odgovor;
Što bi se promijenilo da se homoseksualnost nalazi na listi poremećaja?
Sve, počelo bi se raditi na liječenju. Čak i postoji određeni broj pedera koji su postali strejt, čak je i jedan psihijatar (mislim da se zvao Robert Spitzel ili tak nekak) koji je 1973. glasao da se pederluk više ne smatra bolešću kasnije izjavio da je liječenje moguće. Naravno, napadnut je od strane pedera pa je morao povući odluku.

Uskratio bi prava bolesnoj osobi?
Uskratio bi prava osobi koja iskorištava bolest u svoju korist, da

Tisuće djece godišnje budu zlostavljana u "normalnim" obiteljima (muškarac, žena i dijete), misliš li da bi toj djeci bilo lošije u nekoj gej obitelji koja ih eventualno ne bi zlostavljala?
Ne, mislim da bi djeci bilo najbolje u strejt obiteljima bez zlostavljanja. Muškarac i žena koji posvajaju djete sigurno ga neće ići zlostavljati, zašto bi ga onda posvajali? Nedavno sam isto tako naišao ovaj članak, odnosi se na usporedbu uspješnosti djece koju odgajaju strejt i gay parovi. Zemlja u kojoj se vrši istraživanje je Kanada: http://winteryknight.wordpress.com/2013/10/08/new-study-children-of-same-sex-couples-do-less-well-than-those-of-married-couples/

Također, bolje je da je dijete kod nekog gej para nego u sirotištu bez ikoga, nije li?
Jeste ali ima dovoljno i strejt parova koji žele usvojiti. Ako se dopusti gejevima usvajanje neće se smanjiti broj djece po sirotištima

I za kraj, zanima me konkretan razlog zbog kojeg ćeš glasati ZA na ovom referendumu. Pitam zato jer si napisao da si se dvoumio da li da uopće izađeš na referendum, ali onda te Šprajc naživcirao sa svojom izjavom pa si se odlučio da ipak ideš glasati. Zvuči mi kao da nekome u inat nešto radiš, a ne zato što si upućen u situaciju. Ispravi me ako griješim, ali tako izgleda.

Dijelom samo u inat, zapravo vrlo malo. Istina, možda ne bi se toliko zainteresirao za sami referendum da ovi PROTIV nisu vodili tako agresivnu kampanju, pa čak i kod mene na kampusu bili su bezobrazni i zvali su primitivcima jednog tipa koji je odbio od njih uzeti letak na kojem piše GLASAJ PROTIV!. Stvar je u tome da mi je referendumsko pitanje glupo ali opet već duže vrijeme sam zabrinut zbog popularizacije i širenja gay kulture, zagovaranja njihovih prava (koja smatram da ne trebaju dobiti iz gore navedenih razloga te par privatnih razloga). Pošto trenutno nemam drugog "oružja" u antigay borbi, glasat ću ZA, eto.

Jesi sad sretan ili trebam još pisati?

- The Third Man
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 9:43 pm

Stvar je u tome da incijativa U ime obitelji zapravo cijelo vrijeme skriva prave razloge zašto se zalaže da definicija braka uđe u Ustav.
Naravno, sve više na površinu izlaze ti razlozi, a radi se o pokušajima da se gayevima u budućnosti onemogući posvajanje djece i određena prava u istospolnim zajednicama.
Mislim da se ovime neće postići ništa od tih njihovih prikrivenih ciljeva, ali mi je sasvim bezvezno i nepotrebno da u Ustav (temeljni pravni akt neke države kojim se uspostavlja prevenstveno politički i pravni poredak) ulaze ikakve odredbe o nečemu što se tiče intimnog odabira života nekog pojedinca, a to je brak.

Zašto staviti brak u Ustav kao posebnu kategoriju, gdje su tu samci, izvanbračni partneri, istospolni partneri?
Sigurno je da se na pravim istospolnih zajednica treba još jako puno raditi, jer još uvijek nisu dovoljno "zaštićeni", ali iz razloga što mislim da braku nije mjesto u Ustavu, glasat ću protiv.

Budući se sad na razne načine pokušavaju dobiti potpisi i za ukidanje ćirilice u Vukovaru te se poistovjećuju grupacije onih "za brak", sa onima protiv ćirilice, mislim da će se nešto morati napraviti da se iz Ustava ne radi lakrdija.
Nažalost, čini mi se da Hrvate može pokrenuti samo nacionalazam i konzervatizam, a pravi problemi koji najviše muče građane i koji se ostavljaju budućim generacijama očito nisu dovoljno bitni da bi pokrenuli mase.

Korplikan je napisao/la:
Sve, počelo bi se raditi na liječenju. Čak i postoji određeni broj pedera koji su postali strejt, čak je i jedan psihijatar (mislim da se zvao Robert Spitzel ili tak nekak) koji je 1973. glasao da se pederluk više ne smatra bolešću kasnije izjavio da je liječenje moguće.
Znaš li ti da se u prošlosti već radilo na liječenju?
Informiraj se malo kakvi su bili rezultati tog liječenja. miga
Ovo otpada, jer su sva relevantna istraživanja i rezultati struke pokazali da je homoseksualnost nemoguće izliječiti i da se takvim pokušajima nanosi daleko više štete, nego koristi. Gotovo je zanemariv postotak onih koji tvrde da su se uspješno "izliječili" i vrlo je upitno da je uopće došlo do toga.

Citat :
Što se homosa tiće, pa i imaju prava kao i ostali građani.
Na temelju istospolne veze još uvijek ne proizlaze prava koji imaju partneri u braku i osobe različitog spola u izvanbračnim zajednicama.

http://www.hrt.hr/index.php?id=referendum-1-12-2013&tx_ttnews%5Btt_news%5D=227654&tx_ttnews%5BbackPid%5D=1078&cHash=4eea7bbd68

Pračovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 10:00 pm

Znam da je mala uspješnost... Al si zanemarila podatak da su uspješno izlječeni oni koji su se željeli izliječiti a neuspješno oni koji su bili ravnodušni ili im je to bilo protiv volje (ako je bilo takvih)

A to je već njihov problem. Ako želiš ostat gay, ostani ali onda im ne treba dati nikakva posebna prava (osim posjećivanja po bolnicama i nasljedstva).

I ovaj zadnji citat ti ne važi bez onoga što sam nakon toga napisao a to je "Nitko njima ne uskračuje nikakvo pravo na brak. Ali za osobu suprotnog spola"

- The Third Man
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 10:07 pm

Korplikan je napisao/la:
Znam da je mala uspješnost... Al si zanemarila podatak da su uspješno izlječeni oni koji su se željeli izliječiti a neuspješno oni koji su bili ravnodušni ili im je to bilo protiv volje (ako je bilo takvih)
Nije točno.
Bilo je i onih koji su se željeli izliječiti i išli protiv sebe pa se ispostavilo da im to baš nije išlo i da su si u konačnici nanijeli puno štete.miga 
Depresije, psihički slomovi, samoubojstva...bilo je tu svačega.
Citat :

Ako želiš ostat gay, ostani ali po meni ne treba im dati nikakva posebna prava (osim posjećivanja po bolnicama i nasljedstva)
Po meni, treba im dati prava kakva se daju bračnim i izvanbračnim partnerima, iako bi se o djeci dalo raspravljati, jer njihov odnos nije ništa manje društveno vrijedan. To je neki "standard" suvremenih i civiliziranih država.

Citat :
"Nitko njima ne uskračuje nikakvo pravo na brak. Ali za osobu suprotnog spola"
Pa neka im se uskraćuje pravo na "brak", ali neka im se ne uskraćuju prava koja proizlaze iz bračne ili izvanbračne zajednice ljudi različita spola.

Zadnja promjena: Athena; sub stu 30, 2013 10:12 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Dopuna)
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 10:11 pm

Da, shvatio sam da sam nepotpuno napisao; išao sam editirati ali si ti već postala pa ću sad pokušat upotpuniti misao...

dakle;
Znam da je mala uspješnost... Al si zanemarila podatak da su uspješno izlječeni samo oni koji su se željeli izliječiti a neuspješno oni koji su bili ravnodušni ili im je to bilo protiv volje (ako je bilo takvih). Naravno da nisu niti svi koji su imali volje uspješno izlječeni ALI... Je li to razlog za odustajanje? Metoda liječenja je nova, nije imala nikakvog prostora za napredak i vrlo se mali broj ljudi bavio time pošto je brzo proglašena homofobnom. Ostala je na par pokušaja (i to dosta nepovezanih jedno s drugim, individualnih pokušaja pa čak i glupih pokušaja poput onoga "ako si peder, moli se Isusu Kristu da ti da snage:lol!: "), nije prošla nikakav razvitak. Potreban je rad na tome, a ne odustati zbog par početnih grešaka. Ništa ne radi odma od početka.

- The Third Man

Zadnja promjena: Korplikan; sub stu 30, 2013 10:16 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 10:15 pm

Korplikan je napisao/la:
Ostala je na par pokušaja, nije prošla nikakav razvitak. Potreban je rad na tome, a ne odustati zbog par početnih grešaka. Ništa ne radi odma od početka.
Struka je pokazala da su te greške bile brojčano prevelikih razmjera i previše štetne te da takve metode nisu prihvatljive i da homoseksualnost i nije nešto što bi se dalo/trebalo liječiti.nezna
Isto tako, činjenica je da danas imamo hrpu latentnih homoseksualaca koji žive u braku ili u vezi sa osobama suprotnog spola pa se postavlja pitanje koliko su uspješno bili izliječeni oni koji tvrde da su se "rehabilitirali".

Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 10:24 pm

Skulp je napisao/la:
Ako su pederi i lezbijke u svemu jednaki kao i mi koji to nismo, zbog čega onda ne bi imali i ista prava, nego ih svrstati u građane drugog reda?
Zaključak (sam po sebi) je u redu, samo je premisa skroz-naskroz promašena. A kako je zaključak baziran na pogrešnoj (i to dokazivo pogrešnoj) premisi - ne može biti validan. Čitavo pitanje oko ovoga je bazirano upravo na činjenici da se tu radi o ljudima koji su "manjina" - a ako su manjina, onda mora nužno postojati i neka karakteristika koja ih odvaja od "većine". Drugim riječima, pederi i lezbijke jesu drugačiji od onih koji ne spadaju u tu kategoriju: drukčiji su po svojim seksualnim preferencama, replikativnom potencijalu, ulozi u društvu, doprinosu stabilnosti društva, po svojim potrebama itd. "Pravo" - to je nešto što je primjenjivo samo na jednake, tj. one koji između sebe imaju razumijevanje i priznanje imanja jednake moći i položaja u hijerarhijskom poretku. Ovi pro-gej lobiji izgleda da nimalo ne uzimaju u obzir činjenicu da brak (pa čak ni istospolna zajednca) između dvoje istog pola ne doprinosi evoluciji vrste, ne doprinosi proizvodnji nove radne snage, a zauzvrat destabilizira ionako već destabiliziran odnos muško-žensko i njihove unije, jer ih trivijalizira i ekvivocira ljude tamo gdje takva ekvivokacija nije primjerena. Ako žele da zasnuju obitelj, to moraju učiniti na jedan od dva načina: posvajanjem ili umjetnom oplodnjom.

U prvom slučaju, ispada da oni, da bi imali obitelj, ovise o tome da postoje parovi koji su nepodobni za obitelj, ovise o tome da postoje ljudi koji odbacuju svoju djecu, koji nisu sposobni da ih odgajaju iz ovog ili onog razloga - drugim riječima, oni svoju sreću zasnivaju na nesreći drugih i njihovoj nesposobnosti. Što automatski povlači za sobom da oni nemaju mjesta u uređenom i sretnom odnosu reproduktivno i psihološki sposobnih jedinki. Što ih čini, u jednu ruku, strvinarima tuđe biologije.

I druga varijanta je slična ovoj prvoj - i tu redovno ovise o nekoj trećoj osobi, donoru sperme ili jajašca, koji već samim time što se svojom voljom upušta u takvu jednu trgovinu nerođenom djecom može biti opravdano proglašen nesposobnim za roditeljstvo, čime propagira potencijalno štetne gene za buduće naraštaje. Dugoročno gledano, to vrlo lako može dovesti do opšteg slabljenja roditeljskog nagona (čije neke simptome već možemo nazreti upravo iz takvih primjera) što je opasno za čitavu vrstu. Znam da prosječni ljudi ne vole dugoročno razmišljanje i razmatranje dugoročnih reperkusija njihovih odluka i djela, ali, oni postoje - i nije nimalo hvalevrijedno da buduće generacije ljudi plaćaju cijenu za gluposti prošlih. Mogli bi barem učiniti sve u našoj moći da toga bude što manje - a ne što više... Ne propustiti priliku da se spriječi ono što se spriječiti može.

Skulp je napisao/la:
Da li pederi i lezbe moraju raditi? Da li moraju plaćati porez? Da li imaju sve obveze prema državi jednake kao i ostali građani? Dokle god je to tako onda moraju imati i prava kao ostali građani.
Po toj bi logici i parovi u bliskom srodstvu trebali imati jednako pravo na brak kao i ostali građani. Ako su već rad, plaćanje poreza i ostale obaveze prema državi neki osnovni kriterijum da bi "imali prava kao i ostali"....

Citat :
Što bi se promijenilo da se homoseksualnost nalazi na listi poremećaja? Uskratio bi prava bolesnoj osobi?
Jesu li pedofili bolesni? Uskraćuju li im se prava?

Obzirom da je sutra taj fucking referendum, možda je vrijeme za neke predikcije. Ja predviđam da će pobijediti strana PROTIV. Razlog? Pa, za očekivati je, ako je suditi po nedavnoj istoriji sa jednim nedavnim referendumom. Uz svu ovu medijsku propagandu, naročito od strane PROTIV, koji su, po mom dojmu, daleko glasniji od ove druge, i činjenicu da je, u prosjeku, oko 80% populacije konformistički orjentisano za očekivati je da će nasjesti. Toliko top-figura u društvu kad nešto krene lobirati - možeš dobro zaraditi na kladionici... ako ti uopšte daju kakav dobar koeficijent... :D

Ako bi (by some weird twist of circumstances) pobijedila strana ZA - u vrlo bliskoj budućnosti doći će do inicijative za izmjenom Ustava. Gej-lobisti će pobijediti, prije ili kasnije. Uzmimo u obzir i to da se oni na vlasti uvijek nastoje što dublje zavući Evropi i Americi u dupe, a znamo koji je njihov službeni stav o ovome...

Čini se da bi "švicarci" poput Chakotaya mogli u svemu ovome ipak ispasti najpametniji - no, s druge strane, sjetite se šta je švicarluk uradio na prošlom referendumu. Moglo bi se opet desiti da glasna manjina određuje sudbinu tihe većine. Dok, s treće strane (nešto mi se ove strane nekontrolirano plode... ne sluti na dobro... cerek) ne glasati i ne svrstati se može biti odličan način da se umjesto jednog neprijatelja dobije dva... Tako da... hm... ne znam... misli

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   sub stu 30, 2013 10:52 pm

Archangel je napisao/la:
Ovi pro-gej lobiji izgleda da nimalo ne uzimaju u obzir činjenicu da brak (pa čak ni istospolna zajednca) između dvoje istog pola ne doprinosi evoluciji vrste, ne doprinosi proizvodnji nove radne snage, a zauzvrat destabilizira ionako već destabiliziran odnos muško-žensko i njihove unije, jer ih trivijalizira i ekvivocira ljude tamo gdje takva ekvivokacija nije primjerena. Ako žele da zasnuju obitelj, to moraju učiniti na jedan od dva načina: posvajanjem ili umjetnom oplodnjom.
Nije mi samo jasno zašto se pretpostavlja kako je svrha braka potomstvo?nezna 

Pa ja znam dosta ljudi koji su godinama u braku i ne žele djecu, kao i onih koji su u braku, a ne mogu imati djecu (razmišljaju o umjetnoj oplodnji ili posvojenju) kao i one koji imaju djecu, a nisu u braku.
Dakle, niti oni ne ostvaruju neku "evolucijsko-društvenu funkciju" (nazovimo to tako) već činjenicom da su u intimnoj vezi sa osobom suprotnog spola (bilo da su u braku ili izvanbračnoj zajednici), a uživaju određana prava na temelju egzistencije te zajednice.

Danas svrha braka nije tj. ne mora biti prokreacija, a ona prava koja su zajamčena brakom, uživaju ljudi koji su u braku, a ne samo oni koji biraju biti roditeljima.
Osim toga, obitelj ne čine nužno mama/tata (muž/žena) i djeca, prema tome niti obiteljskopravnu zaštitu ne bi trebali uživati samo ljudi sa potomstvom.

Pračovjek

Male
Leo Rooster

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   ned pro 01, 2013 12:11 am

@Athena,

U principu, primjedba stoji. Istina je to što navodiš, izuzev one varijante gdje veliš da i oni koji imaju djecu a nisu u braku ne ostvaruju neku "evolucijsko-društvenu funkciju". Iz, mislim, posve jasnih razloga, za njih to ne vrijedi, jer ostvaruju obe: s tim da je njihov slučaj nešto nepovoljniji jer im nedostaje priznanje društva po pitanju nekih prava o kojima se ovdje inače priča, kao pravo nasljedstva  i tome slično. Ali, to su uglavnom manji problemi, naročito ako je kod njih slučaj kao i kod većine, tj. da nemaju šta naslijediti... :) Kod onih koji su u braku a ne mogu imati djecu - oni su anomalija, propust u sistemu, ali, donekle se i oni mogu izjednačiti sa ovim istospolnim parovima, tj. da i oni onda ovise o tuđoj roditeljskoj nepodobnosti da bi mogli zadovoljiti svoje vlastite roditeljske nagone. S tim da oni, za razliku od ovih drugih (pretpostavimo da je to slučaj) nisu znali za svoje reproduktivno stanje pa nisu zbog toga svjesno zloupotrijebili brak, već sticajem okolnosti, eto, tako je ispalo... Dočim, ovi koji uđu u brak i ne žele djecu, postavlja se pitane zašto su uopšte ulazili i nj? Brak bi trebao da djeci ponudi sigurnost u vidu društvenog priznanja i zaštite - a ne bi trebao da bude sredstvo prisilnog vezanja nekoga za sebe. Ako se vole, brak im ne treba. Ako se ne vole, opet, što će im brak? Ako vjeruju jedno drugom da će biti jedno drugom vjerni, onda im opet ne treba. Ako ne vjeruju, zašto su onda zajedno?

Tu se onda postavlja more drugih, ne baš zgodnih, pitanja a svi dovode do zaključka da su zajedno iz pogrešnih razloga i da su se oženili iz pogrešnih razloga. To je isto zloupotreba braka kao i kod ovih homoparova - takve slučajeve bi trebalo sankcionirati.

Definitivno, danas svrha braka nije prokreacija, i upravo u tome i jeste problem. Glavni motiv zašto se ljudi žene i udaju izgleda da je strah od usamljenosti. A to i čitavu instituciju braka, barem danas, čini istovremeno i vrlo nestabilnom za odgajanje djece. Što je i razlog zašto nemam inače osobito visoko mišljenje o toj instituciji (barem jedan od), ali takođe, trivijaliziranje braka i onog što on inače predstavlja po svojoj društvenoj i biološkoj ulozi sigurno neće od njega stvoriti ono što je nekad bio po pitanju sigurnosti za potomstvo.

Tematika je dosta opširna i tu, usprkos i ovim PROTIV i onim ZA, situacija nije crno-bijela. Ja bi volio kad bi ljudi malo opreznije sudili i kad bi bili malo skeptičniji prema nečemu što se masama s takvom silinom natura kroz medije, jer, ako se koristi toliko sile i ako se tako lako pribjegava nekim uvredama za one koji se protive struji - navodi me na sumnju da se iza svega toga kriju prilično siromašni argumenti ali i to da se time pokušava postići neki drugi cilj. Ovdje kod nas, na brdovitom Balkanu, zna se da je to da li je netko "pro-gej" jedna od valuta kojom se kupuje inozemna popularnost a samom sebi osjećaj "naprednosti" i superiornosti. Globalno gledano, mi smo naša DNK. U velikoj igri života, jedino je propagacija naše DNK bitna - naposljetku, imamo našim roditeljima i praroditeljima da zahvalimo što su se uopšte potrudili da nas stvore i učine postojećim. Međutim, u našem današnjem stanju stvari, izgleda da je bitnije da se bude "građanin" nego "živo biće" - u najvećem broju slučajeva to dvoje ide ruku pod ruku, ali, kao što vidimo, u jednom trenutku čovjek mora izabrati šta je od to dvoga primarnije. Da li je individua ili točkić u mašineriji države i birokratije? Svatko će, u konačnici stvari, donijeti svoju odluku u skladu sa svojom savjesti i svijesti. Razloge će, kao što to obično i biva, potražiti tek poslije...

Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   ned pro 01, 2013 11:38 am

@Chak...možda si primjetio da zakon u našoj državi nije baš usklađen, jednoznačno i jasno definiran tem, nadasve, nije jednak za sve. Možda si primjetio da Sanader, Vidošević (i svi ostali iz te ekipe, da sad ne nabrajam) kradu narod godinama i svi to znaju (vjeruj mi, znaju) ali se ništa nije poduzelo. Aj ti ukradi pa baš da vidim koliko ćeš daleko stić prije nego te ulove.

Dakle, ne možemo rezonirati na način da su se u našoj državi stvari mogle ili trebale drugačije (civilizirano, da tako kažem). Nisu. U našoj džavi svaka budala koja ima političku pozadinu može pred kamere i može bit na funkciji.

Slažem se da se ovo nije smjelo dogodit ali se dogodilo jer su neki htjeli da se dogodi. Rezultati nisu samo pokazatelj odgovora na pitanje. To je nešto puno više ali neću sad ulazit u širinu.
Znaš što se još nije smjelo dogodit. Rat. Al vidi, ono, dogodio se. Jer su neki htjeli da se dogodi. Oni isti koji žele i referendum. Političari. Ratni profiteri. Oni za koje zakon (kakav god bio) ne vrijedi.

Radi svega toga nije bitno kako su nastupile jedna i/ili druga strana. Nije ovo kviz ili neka igra pa da sad glasamo po tome koji je tim bolje obranio svoju tezu. Zaboli me što su govorili i jedni i drugi. Jedino što je, po meni, bitno jeste da li ja želim nekome oduzeti neko pravo ili ne? Ljudsko pravo. Možda ćeš reći da se ništa bitno (što se samog zakona tiče obzirom je stvar ionako već definirana samo nije u ustavu) neće promijenit. Hoće. Osilit će se budale. Što kaže Đole: "...na barikadama su uvek najbrži al' nikad i najmudriji."

Još nešto...ne vjerujem da nemaš svoje mišljenje. Osjećaj što je ispravno. Ne vjerujem da ti trebaju javne polemike da bi procijenio što je dobro. Zato ne vjerujem da je to razlog zašto nećeš izaći :(

PostajNaslov: Re: Referendum o pojmu braka   Today at 2:35 pm

[Vrh] Go down

Referendum o pojmu braka
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next