Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nestanak u vijestima

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Eudaimonium
Višestanični organizam
Eudaimonium


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 52
Age : 32
Location : Pitomača
Registration date : 09.10.2008

Nestanak u vijestima Empty
PostajNaslov: Nestanak u vijestima   Nestanak u vijestima Icon_minitimesri pro 18, 2013 12:10 pm

Bok ljudi, nabasah na vijest tu na portalu 24sata, pa sam se sjetil ovog foruma da vidim jel tko kaj govori o tome.

Ne vidim da je netko već pisao o ovom pa sam otvorio temu.

Link:
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/u-zurbi-izjurio-u-nepoznato-ni-stednjak-za-sobom-nije-ugasio-345661

Copy pasta, u slučaju kad link prestane radit:
24sata je napisao/la:
Obitelj Jurja Šimunića (19), kojeg je policija nakon dva dana potrage pronašla mrtvog u šahtu u Krajiškoj ulici u Zagrebu, u ponedjeljak je preuzela njegovo tijelo na Zavodu za sudsku medicinu.

Kako doznajemo, nalaz obdukcije pokazao je da mehaničke ozljede koje je mladić imao upućuju na nesretni slučaj.

No i dalje se ne zna jesu li te ozljede zbog pada bile opasne za život ili je možda u šahtu izgubio svijest te se pothladio. Njegovi prijatelji ispričali su nam kako je imao tek nekoliko ogrebotina po glavi i nekakve modrice po tijelu.
Kobni šaht dubok tek 1,5 metara

Kobni šaht u kojemu je mladić preminuo širok je samo 80 centimetara, a dubok tek 1,5 metara. Juraj je bio visok 182 centimetra. Ako zbog pada nije ostao mrtav na mjestu, nije jasno kako nije uspio izaći iz šahta.
Pronašli ga savijenih nogu

Jurja su u šahtu pronašli savijenih nogu, u klečećem položaju.

Pitanje je što je student uopće tražio u napuštenoj zgradi u koju obično zalaze samo beskućnici i narkomani. Njegovi prijatelji kažu da on nikad prije nije išao onamo niti su se oni ikad ondje sastajali.

Neslužbeno doznajemo da ga je zagrebačka policija pronašla tako što su locirali signal njegova mobitela.

Naime, signal njegova mobitela posljednji put je lociran u Ulici Izidora Kršnjavog. Nakon što su dva dana češljali cijelo područje, okrenuli su se posljednjemu mjestu na kojem ga nisu tražili. Pronašli su ga u subotu oko 17 sati.

Neobične su i okolnosti pod kojima je nestao. Juraj je u četvrtak 12. prosinca prijepodne bio na predavanjima na Hrvatskim studijima, gdje studira kroatologiju.
Izašao u žurbi

- Oko 14 sati trebao je biti na nogometu, koji mu je izborni predmet, no nije se pojavio. Iz doma u Ilici izašao je bez cigareta i novca, a ručak je ostavio napola pojeden. On nikad nigdje nije išao bez cigareta - čudili su se prijatelji.

Čini se kao da je iz kuće otišao u žurbi. Navodno je čak ostavio štednjak uključen. Posljednji put snimile su ga kamere na obližnjoj banci u 13.37 sati. Prijatelji su ga zvali, no mobitel mu je bio isključen.

Znači, uzoran student se u pola bijela dana ustane od stola, ostavi sve živo osim mobitela (znači nofce, cigarete, upaljen štednjak), ode par ulica dalje do napuštene zgrade gdje nikad prije nije išao, klekne u šaht i UMRE.

Moje iskrene sućuti obitelji, nemogu si zmisliti kakvi šok mora biti da čuješ da ti vlastito djete je pronađeno mrtvo, "Kak se to dogodilo?" "Neznamo. Nitko nezna"

What the actual f#$%.

Jedina pomisao koja bi mi trebala pomoći da spavam lakše mi je bila da ga je netko (koliko god ovo loše zvučalo), iz pitaj boga kojih razloga, tog dana ubio i bacio ga u šahtu, al piše kak su ga sigurnosne kamere sa banke snimile kak hoda, oko 13.37 - ja se iskreno nadam da to nije bilo kad je on hodao prema tom mjestu, u protivnom... jel.

Druga stvar, da ga netko jest ubio, zakaj bi mu ostavil upaljen mobitel u džepu?

Thoughts?

O, P.S. Ako je ovo slučajno krivi podforum za ovu temu ili ako već postoji tema s ovim, isprike! Slobodno moderatori preselite gdje mislite da ovo bi trebalo ići.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Nestanak u vijestima Empty
PostajNaslov: Re: Nestanak u vijestima   Nestanak u vijestima Icon_minitimesri pro 18, 2013 3:26 pm

Da je pao u saht i pritom dobio ozljede, jedino je mogao umrijeti ako iz tog sahta izviru nekakve toksicne pare, koje je mogao udisati dok je bio u nesvijesti. Ali po izgledu sahta, rekao bi da to nije slucaj. A zbog samih ozljeda pada, vjerojatno, nakon sto bi se vratio k svijesti, mogao bi se podici iz sahta dubokog 1.5m. + Saht je dosta vidljiv, da bi se samo tako lako moglo upasti u njega.
Po izgledu okolnog prostora, nije tipicno mjesto okupljanja studenata.
Moje misljenje je da je ubijen i onda stavljen u saht. Noge su mu bile savinute, zbog razloga sto je bio visok 1. 80, da se ne vidi u sahtu, koji je dosta plici. A za sve to napraviti, sigurno je ostavljen koji trag na odjeci ili tijelu. Sve skupa lose zamisljeno, i vidjet ces da ce uskoro uhvatiti ubojicu, ili vise njih. Ovako kad razmislim rekao bi da je vise ljudi upleteno.
Ovo me vec zabrinjava, zadnjih 2 godine vise nego ikad se moze cuti o ubojstvima i nestancima mladih ljudi i djece. Tuzno.
[Vrh] Go down
Eudaimonium
Višestanični organizam
Eudaimonium


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 52
Age : 32
Location : Pitomača
Registration date : 09.10.2008

Nestanak u vijestima Empty
PostajNaslov: Re: Nestanak u vijestima   Nestanak u vijestima Icon_minitimesri pro 18, 2013 3:44 pm

To kaj ti veliš ima najviše smisla do sad, al opet ima dost pitanja...

Onak, tip je 19 godina samo, zaboga, kome se on može zamjerit tak jako da netko isplanira ubojstvo sa ekipom od više ljudi? A pazi, uzoran student i generalno kroz tekst mi se implicira da je tip čovjeka koji ne pravi sranja... i uz to sve, opet - ostavili mu mobitel u đepu.

Druga stvar, gdje su ga onda našli? Ako se je sve desilo kod kuće, sudeći po ozljedama navedenim (masnice, ogrebotine) rekao bih da bi se po njegovom stanu vidlo da se je desila nekakva borba tamo, nekaj bi moralo biti uništeno, ogrebano, razbijeno.

A za ovo drugo, yep, apsolutno je nenormalno kolko često članci po svim portalima, "Nestalo XY ljudi", većina djeca i mladi. Kud nestanu svi ti ljudi?
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Nestanak u vijestima Empty
PostajNaslov: Re: Nestanak u vijestima   Nestanak u vijestima Icon_minitimesri pro 18, 2013 4:06 pm

Da bas sad gledam na ovoj stranici nestali.hr.
Ne treba znaciti da se nekom zamjerio, budali se ne treba zamjeriti, da imaju nesto protiv tebe, sjeti se Luke Ritza. Ali treba pricekati da se zavrsi istraga, nadam se da ce barem ovaj put nasa policija napraviti sve kako treba.
Ja mislim da se ubojstvo dogodilo blizu tog sahta, ne vjerujem da ga je netko donio tamo. Pogledaj samo mjesto, izolirano, i ako je vec bila noc, mozda si vidio koji put kad bi na Provjerenom odigrali nekakvu scenu otmice, ili nasilja, nema te osobe koja bi otisla viditi sto se dogada ili pomogla. Pa cak i da je vikao upomoc, mogao ga je netko cuti, ali s razmisljanjem svak gleda svoj posao. A o svjedocenju da ne govorimo.
[Vrh] Go down
Eudaimonium
Višestanični organizam
Eudaimonium


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 52
Age : 32
Location : Pitomača
Registration date : 09.10.2008

Nestanak u vijestima Empty
PostajNaslov: Re: Nestanak u vijestima   Nestanak u vijestima Icon_minitimesri pro 18, 2013 4:20 pm

E tu se ne bih složio, zašto bi prolazio kraj tog mjesta bez svih svojih stvari i nepojedenim ručkom doma?

Nije sigurno slučajno tuda prolazio i da mu se nekaj desilo, po svemu sudeći je on iz stana neplanirano izjuril van.

Jedino bi skoro imalo smisla da ga je netko zval da dođe tam.
"HITNO dojdi kod one zgrade, znaš, gde se ne okuplja apsolutno nitko, ikad"?
Zakaj bi stvarno otišel, neznam, al nemam drugih objašnjenja...

To jest, čak ne "objašnjenja" nego generalnog toka misli koji bi objasnil barem nekaj od ovog.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Nestanak u vijestima Empty
PostajNaslov: Re: Nestanak u vijestima   Nestanak u vijestima Icon_minitimesri pro 18, 2013 4:28 pm

Imao je mobitel, a i ja cesto ne pojedem rucak do kraja.
Ako ga nitko nije zvao, ili nitko drugo nije ukljucen da mu kaze dodi gdje se nitko ne okuplja, zasto bi on sam onda bio na tom mjestu, a da je pao i od ozljeda umro, ne vjerujem
Po samom opisu u kojem je polozaju bio u sahtu, mislim da nije slucajno upao.
Malo me podsjeca ovo kad nitko ne uzme nista, samo ode iz stana, na dogovorenu tucnjavu, ali to ne ide bas do ubojstva. Puno toga moze biti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nestanak u vijestima Empty
PostajNaslov: Re: Nestanak u vijestima   Nestanak u vijestima Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nestanak u vijestima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Nestanak Malezijskog aviona Boeing 777

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: