Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vjenčano prstenje

Go down 
+3
Dada289
Athena
Alpha
7 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimečet sij 09, 2014 5:08 pm

Vjenčano prstenje  Rfun

Kakvo vjenčano prstenje vam se dopada? Da li ste za to da parovi nose vjenčano prstenje ili ne? Ili možda da nosi samo žena?

Da li vam se više sviđa klasika ili nešto manje klasično? Da li postoje modni trendovi i kod vjenčanog prstenja?

 :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimepet sij 10, 2014 12:20 am

Uh, koja tema za Grincheve po pitanju nekih običaja. :P 

Vjenčano prstenje i njihov izgled je nekima bitnija, a drugima manje bitna stvar. Ipak, svi mi imamo neki ukus, kad je u pitanju nakit.

Meni je ljepše vidjeti što jednostavnije prstenje, to za mene znači po mogućnosti bijelo zlato, možda neki kamenčić ili dijamantić ne bi škodio. zubi

Vjenčano prstenje  E8wqx0

Vjenčano prstenje  Nq3bya

Ne bi posebno tražila neku originalnost u prstenju, a opet ne preferiram niti tradicionalno, raskošnije prstenje koje se prenosi sa koljena na koljeno.
To spominjem iz razloga što imam kod kuće nekoliko primjera skupljeg i finog prstenja (doduše nije vjenčano) koje je staro preko stoljeća i više, ali nisam nešto posebno fascinirana njime i stoji generacijama zatvoreno u kutijici.

Naravno da trendovi utječu i na kreacije vjenčanog prstenja, sve je to veliki biznis. miga
Često puta su tu uzori hollywoodske i druge zvijezde pa neki požele kopirati njihove originalne ideje i raditi varijacije na temu.
Kad biram neki nakit, uzimam ono što mi se sviđa i ne podliježem trendovima koji se često mijenjaju pa kod mene prevladava neka konstanta u ukusu.

Po pitanju nošenja vjenčanog prstenja, trebali bi se dogovoriti isključivo partneri i sve prolazi. nezna 
Pozdravljam da neki muškarci i žene uopće ne žele nositi vjenčano prstenje, meni je nošenje nakita također nepraktično i mislim da mnogi parovi ne nose vjenčano prstenje iz tog razloga.
Nekim ljudima nošenje vjenčanog prstenja jako puno znači i to mogu razumijeti, iako sam drukčijeg stava.


Uvijek sam se pitala par stvari u vezi vjenčanog prstenja. misli
Da li postoji kakva razlika između "standardnog", zaručničkog ili vjenčanog prstenja, tj. je li neki tip prstenja (npr. zlatni ring) obvezan?

Također ne znam je li prstenje prilikom ženidbe uvijek obvezno, budući nigdje nisam pročitala da netko ne želi vjenčano prstenje. scratch
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimepet sij 10, 2014 1:01 am

"Oblik samog prstena, zatvoreni krug, simbolizirao je integritet, vječnost, harmoniju, ponovno rođenje i svemir. Vjerovalo se u magične moći prstena da sve uroke prsten zatvori u zatvoreni krug i štiti nositelja od svih nesreće i svih negativnih stvari. U nekim vjerovanjima predstavljao je izmjenu sunca i mjeseca.
Prva civilizacija za koju je zabilježeno da u vjenčanjima koriste vjenčano prstenje bili su Egipćani. U egipatskim hijeroglifima krug simbolizira vječnost. Kada bi žena primila prsten, ona bi tada pripadala onom muškarcu koji joj je prsten dao. U Babilonskoj mitologiji čak su i bogovi i božice nosili prstenje u pričama o prstenju Shamasha i Marduka i vjerovalo se da prstenje ima magična svojstva.
Koliko god vjerovanja u mističnost, magiju i snagu simbolike blijede, još uvijek se u svim religijama pridaje velika važnost moći vjenčanog prstena. U kršćanstvu svećenik prilikom vjenčanja blagoslivlja vjenčano prstenje koje će štiti brak i vezu.

Vjenčani prsten nosi se na prstenjaku. Gdje god tražili simboliku prstenjaka naići ćete na simbol ljubavi, odanosti, predanosti i vjernosti. U davna vremena prstenjakom su se uzimali biljni lijekovi jer se vjerovalo da će tako efekt lijeka biti učinkovitiji. Vjerovalo se da je prstenjak direktno povezan sa srcem. I u davnoj astrologiji ima slično vjerovanje da je prstenjak povezan posebnim živcem sa srcem i bio je simbol ljubavi i vjernosti.
Vjenčani prsteni najčešće su od zlata kako bi simbolizirali nešto plemenito, dragocjeno i trajno i time dali veći značaj simbolu samog prstena. Drago kamenje daje još veći značaj prstenu, a i samo ima svoju simboliku."

Izgubila se mističnost onoga što prstenje predstavlja...

EDIT: Ja volim da je prstenje birano sa pažnjom, bio ono koje se bira radi vjenčanja, ili čisto radi ukrasa. Moj bi odabir, sada, bio nešto jednostavno, bez "umetaka", jer svaki dio koji lomi čisti krug, lomi i taj zaštitnički dio. I, vjerujem u mistiku i simboliku prstenja.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimepet sij 10, 2014 1:21 am

Ko o cemu,zene o prstenju.

A tko ce to platiti,pa naravno,mi,muskarci... roll 

Zato,sto tanji prsten i po mogucnosti,bizuterija... zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimeuto sij 14, 2014 12:44 am

@Athena...zaručnički prsten obično ima jedan istaknutiji kamen kao što si dala na prvoj fotki. Vjenčano prstenje je u pravilu simetričnije, može imati više manjih kamenčića (ženski) ali obično tada i muški prati zadanu temu. Npr. ako ženski ima par kamenčića onda muški na tom mjestu ima utor ali bez kamenčića.

Prije je bio običaj da je vjenčani prsten "obični" ring od žutog zlata. Varijacije su bile samo u debljini i profilu prstena ali nije bilo dodatnih ukrasa. Danas je ponuda dosta široka i više nije sve svedeno samo na žuto zlato.

Koliko znam prstenje se treba imati prilikom obreda vjenčanja i to bilo da se radi o crkvenom ili građanskom sklapanju istog. Možda se može dogovoriti i drugačije sa svećenikom/matičarem ali to nisam nikad vidjela/čula.

@Dada...postoji nešto što se zove "eternity ring" gdje se na prstenu nalaze nanizani dijamanti ali oni moraju činiti potpuni krug. Čisto informacija vezana za mističnost i simboliku.

@Fantom...pa šta i da plati muškarac? Big deal. A mogu i dijelit troškove. To je ipak vjenčano prstenje. Čemu toliki strah od trošenja novca? Mislim, kupuješ u okviru svojih mogućnosti i tvoja žena ionako zna kakve su te mogućnosti. Eto, kod tebe se svode na bižuteriju sa štanda al i to je u redu. Al onda ne moraš gledat kolika je debljina prstena. Bižuterija je prilično povoljna.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimeuto sij 14, 2014 11:08 pm

Alpha je napisao/la:

Koliko znam prstenje se treba imati prilikom obreda vjenčanja i to bilo da se radi o crkvenom ili građanskom sklapanju istog. Možda se može dogovoriti i drugačije sa svećenikom/matičarem ali to nisam nikad vidjela/čula.

Rijetko koja mlada ne želi prsten. zubi
Meni konvencije općenito baš nisu simpatične niti nekakvo "moranje", ali moguće je da ljudi imaju različite faze.

Sad sam našla da je vjenčanje bez prstena moguće i da se u Njemačkoj sa prstenom vjenča 75% parova, mahom mlađe dobi, dok stariji od 45 znatno rjeđe posežu u novčanik da bi kupili prstenje.

LINK http://magazin.net.hr/ljepota/brak-bez-prstena

Valjda je tako nešto dozvoljeno i u ostalim zemljama. nezna
Da malo proširim temu i raspravu o vjenčanom prstenju i vašem ukusu, mene zanima što mislite o parovima koji se uopće ne vjenčavaju sa prstenjem?
Radi li se ipak o jednoj vrsti omalovažavanja čina vjenčanja i možete li za to pronaći opravdanje?
misli
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimeuto sij 14, 2014 11:39 pm

Pa, ja teško mogu naći opravdanje za to. Osim iznimnog siromaštva ili potrebe kod oba partnera da budu drugačiji od ostalih. Ali nekako, nema nekih ozbiljnih razloga zašto bi 25% parova to biralo.
Prsteni se mogu kupiti i obični srebrni, za parsto kuna najviše.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimeuto sij 14, 2014 11:58 pm

MoW je napisao/la:
Pa, ja teško mogu naći opravdanje za to. Osim iznimnog siromaštva ili potrebe kod oba partnera da budu drugačiji od ostalih.

Pa i to su neka opravdanja. zubi
Ne znam...čini mi se da ljudi sve manje drže do toga, možda radi pritiska okoline.

Realno, nikakav prekrasni prsten, poklon ili vjenčanje ni na koji način ne pridonosi kvaliteti nekog braka niti potpomaže njegov uspjeh pa ispada da je prsten zapravo samo dio neke tradicije. nezna
Ipak, mnogima je jako bitan, dok znam partnere kojima bi cijela slavljenička ceremonija sa popratnim sadržajima (nakitom) predstavljala muku pa bit će da je do afiniteta para.
Dobro je ako se partneri u tome poklope, a loše ako su bitno drukčiji.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimesri sij 15, 2014 12:38 am

Eto, znači postoji. A bilo je za predpostavit da postoji tako šta al, kao što rekoh, nisam čula za to prije :)

Ne smatram da ne korištenje prstena omalovažava ili na bilo koji način umanjuje sam čin ali ne vidim nikakav razlog zašto se isti prstenje ne bi koristilo u ceremoniji vjenčanja. Razlog može biti siromaštvo ali opet prsten ne mora biti niti od plemenitog metala niti išta takvog. On je simbol. Drugi razlog može biti da dotična ceremonija ne uključuje prstenje jer koristi neke druge stvari kao simoble. Ne znam koji narodi ili religije imaju takav običaj al sigurno ima i takvih.
Kod ovih uobičajenih ceremonija kakve se vrše kod nas i na zapadu (pod uvjetom da neimanje prstena nije radi siromaštva) mislm da se radi o tzv. preseransu. Dakle, u velikoj potrebi za posebnosti i razvitku osjećaja da su drugačiji i, naravno, bolji od drugih ljudi su skloni preseravanju tipa ženidba bez prstenja, ženidba u trenirci, ženidba bez odjeće i td. I onda je to taaaaako posebno i oni su taaaaako coooool i mi, obični smrtnici, to niti ne kužimo. Preglupi smo. I nismo cool  8) 
Zašto to kažem...pa zato jer je samo vjenčanje ceremonija. Prsten je simbol. Kao krug on simbolizira vječnost. Stavlja se na prstenjak iz razloga što se smatralo da vena ide direktno od njega do srca. Ima još takvih simboličnih priča. Poanta. Ako netko ulazi u samu ceremoniju vjenčanja onda je već u tome. Čemu preserans? Jer ako je već tako cool i tako iznad tih konvencija i svega toga zašto onda ne odu jedan dan u matičara, potpišu, nitko ne mora ni znat. Mislim, to bi bilo skroz OK. Zašto bi se moralo raditi svu tu strku oko vjenčanja i kasnije proslava i ljudi sve što ide s time. Ali...ako već rade to onda nisu niti malo cool ni posebni jer su iz ceremonije izbacili prstenje. Samo su ignorantni i nemaju pojma o simbolima :P
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimesri sij 15, 2014 2:04 am

Alpha je napisao/la:

Kod ovih uobičajenih ceremonija kakve se vrše kod nas i na zapadu (pod uvjetom da neimanje prstena nije radi siromaštva) mislm da se radi o tzv. preseransu. Dakle, u velikoj potrebi za posebnosti i razvitku osjećaja da su drugačiji i, naravno, bolji od drugih ljudi su skloni preseravanju tipa ženidba bez prstenja, ženidba u trenirci, ženidba bez odjeće i td. I on i oni su taaaaako coooool...

Slažem se da ljudi koji pribjegavaju alternativnim ceremonijama vjenčanja često žele biti posebni.
Onda odu na Havaje, nikoga ne obavijeste i vjenčaju se u lanenim opravama, okolo im plešu Honolulu kume  cheer , a prsten je naravno od slame, ali zaziru od ceremonija. zubi
Citat :

Ako netko ulazi u samu ceremoniju vjenčanja onda je već u tome. Čemu preserans? Jer ako je već tako cool i tako iznad tih konvencija i svega toga zašto onda ne odu jedan dan u matičara i to potpišu, nitko ne mora ni znat

Mislim da u ovom linku gdje se piše o vjenčanju bez prstenja u Njemačkoj i populaciji koja ga sklapa (puno njih 40+) da se najčešće ne radi "o vjenčanju" bez prstena, već o građanskom braku sklopljenom pred matičarem bez prstenja, samo što to novine neprecizno tumače. nezna 
Mnogi takvi parovi su već bili ubračeni i rastavljeni, prema tome mislim da ta kategorija ljudi nezainteresirana za prstenje zapravo i ne radi neku ceremoniju i ne sklapa brak u crkvi, nego to potpišu kod matičara.

Inače, mislim da svatko može kupiti neki prsten, čak i oni najsiromašniji. Naposljetku i za sklapanje braka potrebna je dokumentacija i potrebna su neka sredstva da bi se sve to formaliziralo.
Svejedno, ima nešto u tome kad mnogi ljudi poznije dobi i sa iskustvom, zaključuju da prstenje uopće nije potrebno. evil
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimesri sij 15, 2014 3:15 pm


Jel da...kako su posebni i uopće nisu isti kao drugi zubi


Što se tiče vjenčanja bez prstenja...vjenčanje se sklapa pred matičarem jednako kao u crkvi tj. isto se radi o ceremoniji. Naravno može i bez ceremonijalnog dijela što, zapravo, samo znači da nema uzvanika. Svjedoci opet moraju bit. A sad hoće li samo potpisat i ić kući ili će i razmijenit prstenje - nekako je svejedno.

Slažem se da prstenje nije bitno za kvalitetu braka. Nadam se da nitko nikad nije ni pomislio da to dvoje ima neke velike veze face Prstenje ima veze s trenutkom sklapanja braka. Sa simbolikom. Kasnije par ne mora niti nositi prstenje. Uostalom, muškarci i danas često ne nose prsten jer im može smetati pri dnevnom radu iako su ga imali na dan vjenčanja ;)

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimepon sij 20, 2014 4:05 pm

Ako tko ima kakvu sliku kakvo prstenje mu/joj se sviđa nek stavi :)

[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimepon sij 20, 2014 4:13 pm

Vjenčano prstenje  PhantomRingsNet
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimepon sij 20, 2014 4:18 pm

Zaaaakon rofl

Koji ti žena nosi od ta dva? zubi
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimepon sij 20, 2014 4:26 pm

Zena mi nosi ovaj... fo 

Vjenčano prstenje  Images?q=tbn:ANd9GcS1r_6eOPtdqBdTJJ0vgmjN4AFPd5OEytc4uqttCcQUv70vYJHfWw
[Vrh] Go down
Waris 68
Višestanični organizam
Waris 68


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 59
Age : 56
Registration date : 04.07.2013

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimepon sij 20, 2014 10:59 pm

Uglavnom muškarci izmišljaju sve moguće razloge da ne nose vjenčani prsten(čast iznimkama),a ako slučajno žena ne nosi prsten to je uvreda da boli glava.Kako se može usuditi ne nositi prsten koji je on kupio?Ego mu je duboko povrijeđen.

Stoga treba svakome pojedinačno pustiti na volju da nosi ili ne nosi taj famozni prsten.
Važno je da se dvoje ljudi voli,iskreno,a to se ne dokazuje nošenjem prstena već nečim puno vrednijim što je danas raritet! 5 
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimeuto sij 21, 2014 11:10 am

@Fantom...djeluje ko iz Gospodara prstenova...ili u tvom slučaju samo na Gospodara zubi

@Waris...primjećujem da danas i muškarci nose vjenčano prstenje dok se prije to više izbjegavalo.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimeuto sij 21, 2014 6:09 pm

Alpha je napisao/la:
@Fantom...djeluje ko iz Gospodara prstenova...ili u tvom slučaju samo na Gospodara zubi


E da znas kako je samo lijepo voditi ljubav sa gospodarom... cerek 

Tako mi svih prstenova,to je nesto neprocjenjivo... ides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimeuto sij 21, 2014 6:19 pm

Slažem se, prsten jeste neprocjenjiv. Za većinu ostalog tu je mastercard.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimečet srp 10, 2014 11:14 pm

Prstenje? Uf.
Ja osobno imam veliko poštovanje prema tom simboličnom znaku za brak i to po meni ne treba biti glamurozno ni pomodno, poput pomane poslije već spomenutog Gospodara prstenova gdje parovi imaju tako ugravirane natpise na prstenu ili nakon onog kraljevskog vjenčanja gdje svatko pati za safirom okruženim dijamantima jer je to Kate Middelton ima.
Jednostavno i dovoljno po mogućnosti (pošto imam takvu sreću) ručno napravljeno poput zaručničkog prstena koji trenutno krasi moj prst. raspa 
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitimened srp 13, 2014 1:13 pm

Aj, ovo s Gospodarom prstenova još i kužim jer ljudi mogu bit fanovi ali da bi netko htio prsten jer ga ima Kate...hmmmm...kako unikatno...ja baš NE bih prsten kakav ima netko drugi odnosno kakav ima netko eksponiran.

Većina ljudi ima obični zlatni ringić (tako da, zapravo, imaju gotovo identično prstenje) al to mi je drugo nego kad se radi kopija nečijeg prstena gdje onda imaš "različit" od drugih "smrtnika" al isti ko Kate ili neka druga takva...

Ja sam dala više toga radit kod zlatara (prstenje, naušnice, privjesak...) tako da i oni koji nisu te sreće da im dragi sam može izradit nešto ipak mogu napraviti nakit po želji :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjenčano prstenje  Empty
PostajNaslov: Re: Vjenčano prstenje    Vjenčano prstenje  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vjenčano prstenje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Moda-
Forum(o)Bir: