Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?

Go down 
+13
stella
belongs to lovers
B&W
Hybrid
sanja
Aleksandar Veliki
silver
floridana
Galileo Galilei
zvezda
Merkurica
malenaivi
Svjetloisjena
17 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimepon sij 07, 2008 12:57 pm

Znam da smo odgovor na ovo pitanje već tražili na drugim temama, no naišla sam na članak kakve inače preskačem ili čitam kad nemam ništa drugo za čitanje, a čitati se mora, i potrudila sam se prepisati ga da možemo o tome razgovarati. Imam neka iskustva jer sam već šesnaestu godinu u vezi - braku koja je uglavnom dobro funkcionirala, iako ne tvrdim da nikad nismo imali problema - naprotiv, problemi su normalna stvar u svim vrstama veza koje se stvaraju među ljudima, nije dobro idealizirati stvari dok ne prijeđu svaku granicu i eksplodiraju nam u lice, a to je pojava koju vjerojatno svi poznajemo.

Vjerujem da se ljudi ne nalaze slučajno i da cilj nije provesti život u onoj prvoj sasvim ružičastoj fazi, jer ako to želimo, onda smo prisiljeni tražiti uvijek nove partnere u koje se svježe zaljubljujemo, a to nije osobito sretno rješenje po naše duhovno zdravlje.

Kako dakle provesti život zajedno, ili barem nekoliko godina ili mjeseci? U ovom članku se naglašavaju dvije stvari - jezična komunikacija i komunikacija dodirom.

Što bolju jezičnu komunikaciju uspostavimo s partnerom, smanjit ćemo vjerojatnost za nesporazume koji su često temelj i onih najvećih problema s kojima se susrećemo.

Dodir predstavlja tekućinu kojom zalijevamo i njegujemo ljubav ako želimo da nam ostane zdrava i da nas trajno uveseljava. Naravno, iskren dodir, ne dodir zbog dodira koji može i te kako iritirati.

Pomaže i to da o svom partneru nastojimo misliti sve najbolje, da izvučemo njegove dobre osobine i o njima razmišljamo, one koje smatramo lošima su nam i same stalno na pameti. Tim postupkom možemo povećati svoju sklonost prema partneru koja se možda već počela gubiti. To ne znači zanemariti ono što nam smeta, nego onome što nam smeta suprotstaviti ono što volimo kod drugoga. Taj savjet sam negdje pročitala i zapravo ga češće imam prilike primjenjivati kad mi s enetko na poslu ili u obitelji popne na mozak. Ponekad sasvim dobro funkcionira :)

Da ne duljim, eto članka:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimepon sij 07, 2008 12:58 pm

SRETNI I NAKON ZLATNOG PIRA

Kad je jednom od partnera teško, potrebno mu je milovanje. Dodirivanje s ljubavlju temelj je uravnoteženog odnosa, što mora biti konstanta koja se ponavlja svakoga dana!

Vrlo često se događa da se u život dugogodišnjih partnera uvuče dosada, razdražljivost i uzajamna nesnošljivost. Nakon što ljubavni zanos splasne, sve teže nam je izraziti ono što osjećamo i ono što očekujemo od partnera. Između dvoje ljudi koji su nekoć gugutali poput golubova s vremenom se podiže zid šutnje, a umjesto prisnih dodira u onim rijetkim trenucima fizičkog kontakta osjećamo da nas dodiruju ruke stranca.

Američki psiholozi proveli su opsežnu studiju na većem broju bračnih parova, koje su podijelili u dvije skupine: one koji su se deklarirali kao "sretni" i one koji su svoj brak opisali kao potpuni promašaj. Rezultati istraživanja pokazali su da zadovoljstvo u vezi ovisi u prvom redu - o jeziku!

U početku bijaše riječ

Američki psiholozi savjetuju nadasve pažljivo korištenje govora. Ako partneri žele riješiti probleme u vezi, prije svega se moraju prestati uzajamno osuđivati i kritizirati. Treba naučiti slušati drugoga i držati se teme, zanemarujući prošlost, analizirajući sadašnjost i praveći ostvarive planove za budućnost. Naravno, same riječi nisu dovoljne: ako netko, primjerice, kaže da će do večere biti kod kuće ili obaviti neki poslić, to treba izvršiti!

Prvi korak je korektna komunikacija. Primjerice, rečenicu "Zašto ti se ovo ne sviđa?" ili "Zašto ne ideš ranije u krevet?" u sebio nose prikrivenu kritiku pa, dijelom na nesvjesnoj razini, štete odnosu. Također valja izbjegavati rečenice koje odaju želju za dominacijom, neprijateljstvo i sarkazam, npr. "Sigurno misliš da si veliki ljubavnik!" Bitno je prijeći preko stvari koje vam se ne sviđaju kod partnera, a zapravo nisu važne. Razmislite koliko zapravo na vaš život utječe to što partner ne pere auto redovito ili što na pitanje odgovara protupitanjem. Ne smije se zaboraviti da je prihvaćanja drugoga prvi korak u ljubavnoj sreći. Najbolje je postavljati pitnja koja počinju s "tko", "kada", "kako", "gdje", a izbjegavati ona koja počinju sa "zašto". Pitanja "Kako želiš da te dodirujem?" i "Što ti se sviđa?" bolja su nego restriktivno "Sviđa li ti se kad te ljubim?", koje svodi odgovor na "da" ili "ne".

Govor tijela

Osim kvalitetne komunikacije, za ljubavnu sreću potrebna je nježnost koja uklanja sve barijere i omogućuje uspostavu dubljeg odnosa.

Kad je jednom od partnera teško, potrebno mu je miilovanje. Dodirivanje s ljubavlju temelj je uravnoteženog odnosa, što mora biti konstanta koja se ponavlja svakoga dana. Iako izgleda lagano, mnogi to nisu u stanju činiti, vjerojatno zbog psihološke blokade stečene odgojem. Zbog toga treba učiniti napor za prevladavanje toga problema. Općenito su žene od djetinjstva više naviknute da ih se mazi nego muškarci, koji potrebu za nježnošću često kriju.

Čak i seksualni problemi u užem smislu rješavaju se dijalogom i komunikacijom. Intimu treba učiniti uzbudljivom, a za to je potrebno govoriti, prenijeti partneru što nam se sviđa a što ne.

Još jedan savjet: spavajte goli i tuširajte se zajedno. Naviknut ćete se na svoje i partnerovo tijelo i prestati se uspoređivati s idealiziranim tijelima manekena.Iskoristite ljeto i idite na nudističku plažu: vidjet ćete da su i drugi samo obični ljudi, a ne misice i misteri!

Priredila Lucija Kapural

Kviskoteka br. 657, 17. 8. 2007.
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimepon sij 07, 2008 2:46 pm

sviđa mi se tema i imam što reći na nju samo sad nemam vremena,pa ću to obavit malo posli.

također imam neke zanimljive članke koje ću prepisati.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimepon sij 07, 2008 3:52 pm

Zanimljiv članak.
O važnosti komunikacije već smo pisali i samo ću ponoviti da mislim da ponekad treba izbjeći onaj dominantni nastup: "Moramo razgovarati!"
Draža mi je komunikacija dodirom i pogledom.
Što se tiče održavanja ljubavi u dugotrajnim vezama, iz svog iskustva mogu reći da zajedničke aktivnosti i hobiji također mogu održati ljubav.
Mislim da partneri trebaju pronaći nešto što im je zajedničko i zajedno uživati u tome. Ako su baš toliko različiti da imaju različite interese, onda se ljubav može održati tako da jedno drugome izađu u susret i stvore jedno drugome dovoljno prostora za bavljenje hobijem ili hobijima...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:53 am

"Dodir predstavlja tekućinu kojom zalijevamo i njegujemo ljubav ako želimo da nam ostane zdrava i da nas trajno uveseljava. Naravno, iskren dodir, ne dodir zbog dodira koji može i te kako iritirati."

:) *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimeuto sij 08, 2008 1:39 pm

pitao bracni par mudraca (nisu mene 8)), kako zadrzati ljubav. on im je odgovorio, nije dovoljno ljubiti jedno drugo, nadjite nesto sto cete voljeti oboje.

da li je to dijete, hobi, vid umjetnosti, nebitno. moze biti i najobicnija setnja gradom.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimeuto sij 08, 2008 2:00 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
pitao bracni par mudraca (nisu mene 8)), kako zadrzati ljubav. on im je odgovorio, nije dovoljno ljubiti jedno drugo, nadjite nesto sto cete voljeti oboje.

da li je to dijete, hobi, vid umjetnosti, nebitno. moze biti i najobicnija setnja gradom.
težak je to posao, iako se na prvi pogled čini jednostavno confused
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:07 pm

izgubi se u svakodnevnici i jednom kad se probudiš vidiš da ste puno toga propustili.
kriva je televizija hekla
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:08 pm

floskula je napisao/la:
izgubi se u svakodnevnici i jednom kad se probudiš vidiš da ste puno toga propustili.
kriva je televizija hekla
Dolje televizija
zivio Internet
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:10 pm

ma dolje i internet!
on mi je i donio nevolje hekla


mogla sam ostati kući, zabiti glavu u špaker i čistiti prašinu, a ovako puf..s neba pa u rebra.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:11 pm

floskula je napisao/la:
ma dolje i internet!
on mi je i donio nevolje hekla
znao sam 8) zato sam ti to i rekao
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:12 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
floskula je napisao/la:
ma dolje i internet!
on mi je i donio nevolje hekla
znao sam 8) zato sam ti to i rekao

a jeli mlati vi sve znate. kraj vas čovjek i nema potrebu razmišljati.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:15 pm

floskula je napisao/la:
a jeli mlati vi sve znate. kraj vas čovjek i nema potrebu razmišljati.
e da je meni netko takav, pa mozak na pasu
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimeuto sij 08, 2008 3:49 pm

ah, taj govor tijela :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 2:14 am

Eto!!!

Govorite telom, dodirom, ocima... a ne recima... ;) *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 11:37 am

Pa ja i volim govor tijela evil
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 11:42 am

Da govor... shock roll
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 12:29 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Da govor... shock roll
...bičem? cerek
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 3:37 pm

vruća mačka je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
Da govor... shock roll
...bičem? cerek
ponekad zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 10:12 pm

Vi ste neozbiljni lolcina lol
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 10:18 pm

svakako zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 10:19 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
svakako zubo

To je dobro :)

Pretjerana ozbiljnost šteti zdravlju i društvenom životu... face
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 10:21 pm

saka koja je stalno otvorena ili stalno zatvorena je hendikepirana
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 10:23 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
saka koja je stalno otvorena ili stalno zatvorena je hendikepirana

zen?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitimesri sij 09, 2008 10:24 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:
saka koja je stalno otvorena ili stalno zatvorena je hendikepirana

zen?
a sto drugo lolcina
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Empty
PostajNaslov: Re: Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?   Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako održati ljubav u dugotrajnim vezama?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Da li je ljubav trampa?
» ljubav...
» STA-KAJ JE LJUBAV...
» ljubav
» Prijateljstvo i Ljubav

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: