Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?

Go down 
+5
Novus ordo seclorum
2pac
Skulptura
Archangel
Michael1
9 posters
Autor/icaPoruka
Michael1
Riba
Michael1


Male
Taurus Broj postova : 161
Age : 1974
Location : Legoland
Registration date : 19.05.2014

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimečet svi 22, 2014 4:40 pm

Krscanstvo se kroz povijest samo definira kao univerzalna religija i monoteisticka trinitarna vjera, koja u Isusu Kristu vidi jedini i konacni spas za covjeka. "Ja sam put, istina i zivot- nitko ne dolazi k Ocu osim po meni" (Iv.14, 6), kaze Isus Krist u NZ-. Integriranjem mitoloskih komponenti iz SZ-kao savez sa Noom, Abrahamom i Mojsijem, krscanstvo prelazi na univerzalizam spasilackog i otkupiteljskog poslanja u osobi Isusa Krista.

Ako pogledamo nastanak religija vidjet cemo, da od primitivnih religija preko mitoloskih religija mi imamo tri izlaska iz mita:

1) Mistika
2) Monoteizam
3) Prosvjetiteljsvo i ateizam.

Kako diferencirati ove religijske puteve, a da se pri tome ostane objektivan? Sva tri puta su isprepletena kada se pokusavaju osamostaliti, a znanstvenom metodom to nije moguce. Ni racionalnim putem nismo u stanju odluciti kojem od ovih puteva dati prednost, jer borba za istinu je jos uvjek u punom jeku.

Jedan mistik se utopi u ocean sveobuhvatnosti, neovisno da li se tu radi po negativnoj teologiji o “NIRVANI”, ili po pozitivnoj teoloskoj interpretaciji, sveobuhvatnom Apsolutumu, mistik se u tom dozivljaju “depersonalizira”. U “unio mystica”, mistik se "sjedinjuje" sa “bozanstvom”. Podjela na subjekt i objekt skoro iscezne u potpunosti. Ostaje onaj zadnji tracak osobnosti, koji je u stanju, iako skromnim i lirskim izrazom opisati sto je dozivio.

Neki cak i umru u tom zanosu. Radhakrishnan i Shankara kazu, da je apsolutni monizam ostvarivanje dualizma, sa kojim mistik pocinje svoj put u misticko savrsenstvo. Iz ovoga postaje jasno, kako se u mistickim religijama pojam personalnosti gubi iz vida, tako da i personalni Bog ne nalazi svoje podloge u mistici, osim u pojedinim sektama hinduizma i budizma. Buda je cak zabranio svaku spekulaciju o mistickom dozivljaju i NIRVANI. Dakle, ovdje je covjek na putu ka bozanstvu, ali je put istovjetan cilju.

Monoteisticke religije, Judaizam, Krscanstvo, Islam i Zoroastrizam imaju razlicite povijesne puteve iz mitoloske domene.

Medjutim, svima je jedno zajednicko: tu imamo direktno djelovanje Bozanstva u svijetu, ili preko objave knjiga ili samom inkarnacijom kao u Krscanstvu. Monoteizam dolazi direktnim djelovanjem Boga u odnosu na covjeka. Dakle Bog sam trazi put ka covjeku u direktnom odnosu. Ovdje postaje evidentno, da Bog djeluje, dakle poziva covjeka, dok covjek ostaje u pasivnom polozaju i moze iskljucivo slijediti Bogu. Ovo je jedna vrsta revolucije u odnosu na misticku religiju, jer se u ovom revolucionarnom procesu sam Bog obraca covjeku, takoreci, on mu se objavljuje. Time su monoteisticke religije religije OBJAVE.

Treci put je prosvjetiteljstvo ili ateizam. Korjen mu je vec kod starih Grka prepoznatljiv. Mnogi filozofi odbacili su mit i presli u racionalne vode, uspostavljajuci apsolutnu vladavinu razuma. Jedan od njih je cak covjeka proglasio mjerilom svih stvari: Protagora. Epikur je isao istim putem, kako bi dosao do spoznaje, da Bog ne postoji. Problem zla u svijetu (Problem teodiceje! op. pi), za njega je bio nepremostiva zapreka za vjerovanje da Bog postoji.
U danasnje vrijeme su ateisti otisli toliko daleko, da su postulirali, da je iskljucivo covjek, covjeku najvece bice. Od racionalizma, pozitivizma, naturalizma i scijentizma, sve su pokusali kako bi osporili Bozje postojanje. Koliko su imali pravo i da li im je to uspjelo, procjenite sami.

Glede uspjeha i rasprostranjenja, monoteisticke su religije imale najveci uspjeh.
Zasto?
[Vrh] Go down
Michael1
Riba
Michael1


Male
Taurus Broj postova : 161
Age : 1974
Location : Legoland
Registration date : 19.05.2014

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimečet svi 22, 2014 5:04 pm

Drugo pitanje bi bilo: zasto je danasnji neo-ateizam postao toliko agresivan i militantan?
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimened svi 25, 2014 11:36 pm



Eto zašto.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimepon svi 26, 2014 6:40 pm

Odlično, svaka čast. Ako na ovaj video itko ima ikakvu primjedbu, neka prvo dobro, dobro razmisli. Sve što je rečeno u videu ima neoborive argumente.
[Vrh] Go down
Michael1
Riba
Michael1


Male
Taurus Broj postova : 161
Age : 1974
Location : Legoland
Registration date : 19.05.2014

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimepon svi 26, 2014 9:08 pm

Kakvi su to neoborivi argumenti, daj molio bih za prosvjetljenje!?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimepon svi 26, 2014 10:43 pm

Prvo reci sa čime se ne slažeš da ne bubam na pamet. Koji dio filma je sporan?
[Vrh] Go down
Michael1
Riba
Michael1


Male
Taurus Broj postova : 161
Age : 1974
Location : Legoland
Registration date : 19.05.2014

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimesri svi 28, 2014 10:06 am

Skulptura je napisao/la:
Prvo reci sa čime se ne slažeš da ne bubam na pamet. Koji dio filma je sporan?
Ako nesto osporavas onda to ucini tekstualno sam, a ne pod krinkom nekog videa!
Dakle, cekam!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimesri svi 28, 2014 9:11 pm

Ništa ne osporavam. Pitao si zašto je novi ateizam agresivan i ateist je to objasnio u videu. Mislio sam da se ne slažeš sa nečime što je rekao. Jer ja se slažem sa svime što je rekao, glupo mi je ponavljati njegove riječi kad su već tu pred tobom. Ako misliš da ću sad izmisliti neki novi razlog zašto je novi ateizam agresivan - neću, mislim da je video pokrio sve. Ali evo čisto da te podsjetnim na ključne stvari zbog čega se nema tolerancije prema religiji. Religija je licemjerna, zagovara toleranciju a ni sama je nema. Crkva tolerira homofobiju, seksizam i sve ostalo što svaki normalan čovjek NE tolerira. Nedavno se Hrvatska digla na noge kad su vjernici izborili referendum o ukidanju prava homoseksualcima, udruga koja je to započela uvjerava da su obitelj isključivo muškarac, žena i dijete pritom oduzimajući pravo na obitelj istospolnim parovima i muškarcima i ženama koji iz zdravstvenih razloga ne mogu imati dijete ili ga jednostavno ne žele. Sa time se crkva upliće u ljudsko pravo slobode odabira i općenito žele ljudima zabraniti vlastitu slobodu volje ukidajući sva prava nevjernicima.

I onda ti kažeš da smo mi, ateisti agresivni, mi samo branimo svoje stajalište i svoje mišljenje na koje nam crkva ne da pravo, branimo svoja prava i slobodu govora. I sam možeš vidjeti koliko si agresivan ovdje na forumu namećući nam tvoje vlastito vjerovanje , govoreći nam da smo ignorantni zato što nismo dio stada koje vjeruje u nešto za što nema niti jednog jedinog tračka dokaza. Samo priče iz skupa knjiga nazvanog Sveta Biblija, za koju se ne zna niti pravi autor niti se zna što točno opisuje.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimesri svi 28, 2014 10:29 pm

U ovom Svijetu i u ovakvom stanju kao što smo sada, nema evolucije i razvijanja ljudi ako su zajedno M +M ili Ž + Ž. Ali, naravno takve osobe trebaju imati slobodu kao i svi mi.

Ne trebaš ti vjerovati u Bibliju, ali zaista nema logike vjerovati u ništa, nema. To je bezciljno, takav čovjek je prazan i sve mu je ništavilo! BOG jest Sveti Duh, nedokučiv i neopisiv svim stvorenjima, zato Njega i ne možemo opisati, ali Ga osjećamo, njegovu toplinu i prisutnost. On djeluje iz nedjlovanja, hrani sve, ali nije njihov gospodar. Stoga teško je BOG-a imalo shvatit, vi ateisti bi najrađe ovim krhkim umom htjeli razumijeti Njega, da bih Ga mogli priznati. Vjera zato i jest da se vjeruje. Samo vjeruj i vidjet ćeš...
[Vrh] Go down
Michael1
Riba
Michael1


Male
Taurus Broj postova : 161
Age : 1974
Location : Legoland
Registration date : 19.05.2014

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimečet svi 29, 2014 9:55 am

Skulptura je napisao/la:
Ništa ne osporavam. Pitao si zašto je novi ateizam agresivan i ateist je to objasnio u videu. Mislio sam da se ne slažeš sa nečime što je rekao. Jer ja se slažem sa svime što je rekao, glupo mi je ponavljati njegove riječi kad su već tu pred tobom. Ako misliš da ću sad izmisliti neki novi razlog zašto je novi ateizam agresivan - neću, mislim da je video pokrio sve. Ali evo čisto da te podsjetnim na ključne stvari zbog čega se nema tolerancije prema religiji. Religija je licemjerna, zagovara toleranciju a ni sama je nema. Crkva tolerira homofobiju, seksizam i sve ostalo što svaki normalan čovjek NE tolerira. Nedavno se Hrvatska digla na noge kad su vjernici izborili referendum o ukidanju prava homoseksualcima, udruga koja je to započela uvjerava da su obitelj isključivo muškarac, žena i dijete pritom oduzimajući pravo na obitelj istospolnim parovima i muškarcima i ženama koji iz zdravstvenih razloga ne mogu imati dijete ili ga jednostavno ne žele. Sa time se crkva upliće u ljudsko pravo slobode odabira i općenito žele ljudima zabraniti vlastitu slobodu volje ukidajući sva prava nevjernicima.

I onda ti kažeš da smo mi, ateisti agresivni, mi samo branimo svoje stajalište i svoje mišljenje na koje nam crkva ne da pravo, branimo svoja prava i slobodu govora. I sam možeš vidjeti koliko si agresivan ovdje na forumu namećući nam tvoje vlastito vjerovanje , govoreći nam da smo ignorantni zato što nismo dio stada koje vjeruje u nešto za što nema niti jednog jedinog tračka dokaza. Samo priče iz skupa knjiga nazvanog Sveta Biblija, za koju se ne zna niti pravi autor niti se zna što točno opisuje.
Ti si misljenja, da je tvoja militantnost opravdana, a moja ne! NE IDE!
Naime, ako danasnji postmodernisticki relativizam zeli iskljucivo unistiti krscansku kulturu na kojoj pociva skoro pola kulturnog svijeta, onda je to opasni presedan netolarancije.
Crkva ne tolerira ni pedofiliju, ni seksizam ni Abortus ni homofobiju, ali zato ti toleriras KRISTOFOBIJU i to cak i priznajes na forumu, sto je zalostan primjer netolerancije prema konstruiranoj netoleranciji...
Tvoja kultura u krscanskom svijetu, htio ti ili ne, jest krscanska, jer ateisticke kulture nemamo.
A onda pises kako iskljucivo branis svoje stajaliste, postulirajuci netoleranciju prema drugom stajalistu. Ako to nije bezobrazluk i licemjerje, onda nebih znao sto bi to bilo.
Koliko sam ja agresivan, evidentno je iz tvojih upisa i upisa tvojih konsorta. Pa galerija se moze uvjeriti tko je prvi poceo sa ispadima i zasto. Na ovom forumu je izgleda dopusteno mrziti i blatiti krscanstvo, pa cak ako se na to i reagira, istu reakciju proglasiti netolerancijom.

Zelim istaknuti dvije stvari: ako sjedis u stakleniku ne bacaj se kamenjem uokolo.
Kako vices u sumi, takav odjek ces i dobiti.
Ako pokusas konstruktivnom kritikom kritizirati krscanstvo onda to ucini bez vrijedjanja, jer krscanstvo je etablirana religija i trazi respekt.
Ako branis svoj svjetonazor, onda to ucini dostojanstveno, jer se ipak po tvom misljenju kod ateizma ne radi o nikakvoj etabliranoj religiji.

Tolerancija niti je niti moze biti unilateralna i asimetricna. Ili se toleriramo, ili ne.
Sve ostalo je diskriminacija, ne ovisno na kojem principu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimečet svi 29, 2014 9:41 pm

Michael1 je napisao/la:

Crkva ne tolerira ni pedofiliju, ni seksizam ni Abortus ni homofobiju.

Pedofilija? Koliko je svećenika kažnjeno zbog pedofilije? Jako malo jer ih crkva brani.
Seksizam? Jesi li ikad vidio ženskog svećenika tj. svećenicu? Sumnjam.
Homofobija? Jesi li ikad vidio da je svećenik oženio dvije djevojke ili dva muškarca? Sumnjam.
Abortus? Abortus ne tolerira nitko ako nije nužan.
Zato ne pričaj gluposti, crkva je u svakom pogledu netolerantna prema svima koji nisu njeni članovi, a najmanje prema manjinama u društvu.

Zašto onda biti tolerantan prema crkvi? Nema razloga.

Oprosti, ali ti si započeo cijeli razgovor o ovome, čak si otvorio 3 različite teme koje napadaju ateiste. Ja te nisam natjerao na to, sam si to htio samo iz razloga da blatiš nas nevjernike. Prvo pitanje koje si postavio je da te zanima ateistički "vid stvari". Na to ti je odgovoreno bez agresije, jednostavno si dobio odgovore koji opisuju ateističko gledište. Pazi, nitko ovdje nije toliko glup da ne vidi o čemu se radi, imaj to na umu. Znao si koji je ateistički stav i prije nego si pitao, znao si jako dobro, ali svejedno si ušao u tu raspravu želeći se prepirati i uvjeriti nas u to u što ti vjeruješ. Jel ti razumiješ da mene a ni ostale ateiste ne zanima to u što ti vjeruješ niti ćeš nas ikada uvjeriti u to, baš kao što niti mi tebe nećemo uvjeriti da prihvatiš ateistički svjetonazor. Za mene je vjera u boga nešto zastarjelo, ljudi su izmislili boga da bi objasnili kako je sve nastalo, smatraj to jednom od neuspjelih teorija nastanka. Da li znaš da su Vikinzi galamili na Mjesec za vrijeme pomrčine sunca? Nakon što su svojom galamom "otjerali" tog zlog boga (Mjesec) i nakon što je ponovno zasjalo sunce, slavili su jer su dobili bitku. Naravno, danas nam je jasno da sunce ne zaklanja nikakav bog, nego je to sasvim normalna pojava. Sad zamisli kako bi bilo glupo da netko još uvijek vjeruje u vjerovanje Vikinga i da galami na mjesec za vrijeme pomrčine pokušavajući ga otjerati. Smiješno zar ne. Eto vidiš, tako je i meni smiješno kada ljudi bogom objašnjavaju apsolutno sve, smatram ih zaostalima u tom pogledu. Ali eto, ponekad se, čisto iz zabave i razbibrige spustim na tu razinu i upustim u neku raspravu sa jednim od njih, unaprijed znajući da ta rasprava ne vodi baš nikuda.

Rekavši ovo završavam tu zabavu i prelazim na nešto pametnije, sorry.


Zadnja promjena: Skulptura; čet svi 29, 2014 11:13 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimečet svi 29, 2014 9:51 pm

2pac je napisao/la:

Ne trebaš ti vjerovati u Bibliju, ali zaista nema logike vjerovati u ništa, nema. To je bezciljno, takav čovjek je prazan i sve mu je ništavilo!

Pozdrav. Ti si mi draži od ovog gore tipa, nisi bezobrazan, osim kad te uhvati, ali koga ne uhvati ponekad...  zubo 

Gledaj, ja iskreno ne razumijem vjernike, ali nemam ništa protiv toga da ljudi vjeruju u Boga, problem nastaje kada pokušavaju meni nametnuti tu vjeru. Morate znati da ni ateisti nisu od jučer, svi znamo sve o bogu i o božanstvima, ali imamo drugačiji pogled na stvari. Za mene nije besciljno ne vjerovati u boga, zašto bi bilo? Ja živim ovaj život na planetu Zemlji i imam svoje životne ciljeve koje se trudim ostvariti, kad ih ostvarim imati ću nove i to tako ide. Rekao sam da ne razumijem tu vjeru u boga, zapravo ne razumijem ljude kojima je životni cilj služiti bogu i pokoravati mu se ili što već... eto, meni je recimo takvo stajalište žalosno. Što ako boga nema, što će biti kad umremo a ono ne postoji život nakon smrti, što ako ne postoje te sve stvari kojima se nadate nakon smrti? Što ste imali od života? Ništa, samo jedno veliko razočaranje. Ja kad umrem mrtav sam, ako postoji kakav zagrobni život još bolje, idemo ispočetka tj. Jovo nanovo, ili nakon Juge, Ivan od početka.

Pretpostavljam da je lijepo prepustiti se vjeri i ignorirati sve ostalo. Svi kažu da je takav život lijep, ali eto meni je lijepo i ovako a nisam zadovoljan samom vjerom u boga. Jednostavno me zanimaju stvari, htio bi znati sve i to me sputava da slijepo vjerujem. Ne mogu prihvatiti boga jer bi mi se po glavi non stop motalo beskonačno puno pitanja o njemu i o njegovom nastanku i djelovanju, to i nije tako loše, ali ne postoji način da se do tih odgovora dođe pa samim time kao homo sapiens ne mogu u njega vjerovati.

LP  miga
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimečet svi 29, 2014 11:56 pm

Meni nije jasno kod vjernika i ateista kad krenu rasprave onda svi pokušavaju dokazati da li Bog postoji ili ne postoji. Nadam se da je jasno kako je velika stvar i upuštati se u takvu raspravu, a ta rasprava je neproduktivna. Nitko neće dokazati ni da postoji ni da ne postoji.

Zašto recimo ne krenuti od "malih stvari"?
Evo recimo prošli životi / reinkarnacija.
Toliko dokumentiranih priča i nepobitnih dokaza i iskaza ljudi pod hipnozom jednostavno kazuju da postoji život nakon života i da je smrt fizičkog tijela kratkotrajno iskustvo nakon koga čovjek proživljava život kroz više nefizičkih svijetova da bi se na poslijetku vratio (obično) u naš fizički svijet.
Onda primjerice astralna ravan. Svatko tko ima imalo prakse i vidio je astral (ustvari svi ga vidimo svaku noć u snovima) jednostavno ne može ne reći da postoji neka viša inteligencija koja je konstruirala takav nivo postojanja, tj. nefizičko postojanje.
Neznam za vas, ali meni su ovakve stvari čisto dokaz da je nemoguća ona teorija spontanog razvoja i da je morao postojati inteligentna sila, ne biće već sila. Ali opet, ta sila nije objašnjiva sa F = m * a ili slično, hehe. Netko je rekao da je teorija evolucije ravna tvrdnji da kad bi uragan prošao kroz smetlište, napravio bi avion iz dijelova, tj. da je tako bedasta.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimepet svi 30, 2014 12:15 am

Za ništa od navedenog nema konkretnih dokaza. Postoje i dokumentirani zapisi o vanzemaljcima, o duhovima, o bogovima, o vampirama i o gotovo svemu za što smo ikada čuli. Ali svejedno, ne možemo dokazati postojanje vanzemaljaca ni duhova ni bogova ni vampira. Ali zato postoje vjerojatnosti i činjenice koje povezujemo u cjeline i nazivamo ih teorije. Nitko ne može opovrgnuti primjerice veliki prasak jer postoje dokazi koji ukazuju na njega. Ali nitko ne može niti reći da je veliki prasak upravo to što se misli da jest jer za to ima premalo dokaza. Bog je kategorija za sebe jer za njega ne postoje apsolutno nikakave činjenice niti dokazi od kojih bi mogli stvoriti neku stabilnu teoriju. Druga stvar je ako netko bogom naziva sve i svašta, ali mislim da se generalno zna što opisuje riječ bog.

Evolucija je činjenica i teorija, nije potpuno dokazana ali je potvrđena u toliko primjera da bi jednostavno bilo glupo reći da evolucija ne postoji. Između ostalog imamo fosile koji nam pokazuju različite stupnjeve razvoja. I to je činjenica a ne nečiji povijesni zapis ili nagađanje.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimepet svi 30, 2014 5:19 pm

Svi putevi vod u istom pravcu a to je kruzni tok.
A na kruznom toku se neko brzo izbaci a neko moze da kruzi do besvjesti.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimepet svi 30, 2014 5:47 pm

Krivo, svi putevi vode u Rim  cuga 
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimepet svi 08, 2015 10:42 am

rofl2
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimesri stu 15, 2017 6:18 pm

Michael1 je napisao/la:
Drugo pitanje bi bilo: zasto je danasnji neo-ateizam postao toliko agresivan i militantan?
zbog jednostavnog fizikalnog zakona akcije i reakcije

Michael1 je napisao/la:
Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?
ispravan je četvrti put: stvaranje novih mitova. mitova koji imaju bazu u sada i u nama, ne u prošlosti i ne u budučnosti, ne u bogu i ne u proroku.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimečet stu 16, 2017 5:39 pm

novi mitovi tada sadržat će i novu definiciju odnosa naspram vjerovanja : [cit.] "Vjeru treba prihvatiti kao izvor energije. Ona se može usmjeravati prema našim potrebama, ali samo unutar granica koje otkriva iskustvo. Odatle tajni značaj slobodne volje."
[Vrh] Go down
Žar
Stanica



Female
Sagittarius Broj postova : 19
Age : 2022
Registration date : 03.12.2016

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimepon srp 02, 2018 3:39 pm

Citat :
Ako pogledamo nastanak religija vidjet cemo, da od primitivnih religija preko mitoloskih religija mi imamo tri izlaska iz mita:

1) Mistika
2) Monoteizam
3) Prosvjetiteljsvo i ateizam.

4. Stvarnost
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitimeuto srp 03, 2018 6:40 pm

da,upravo tako. mitovi koji imaju bazu u sada i u nama.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Empty
PostajNaslov: Re: Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?   Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tri puta vode iz mitologije, koji je ispravan?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Na Mjesecu ima vode!
» Novo upozorenje: Zalihe vode su pri kraju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: