Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Meditacija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Autor/icaPoruka
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Registration date : 24.01.2016

PostajNaslov: Re: Meditacija   pon svi 02, 2016 7:53 pm

Like. Ovaj kich super zgleda. Stvoren za zemlju čudesa!!!
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur

Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Registration date : 24.01.2016

PostajNaslov: Re: Meditacija   uto svi 10, 2016 10:37 pm

[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey
Broj postova : 327
Registration date : 16.12.2011

PostajNaslov: Re: Meditacija   čet svi 12, 2016 6:56 pm

photo hosting

"Sjetite se da cete umrijeti. I da to sve sto sada znate i jeste ce nestati, umrijeti. S tim saznanjem pogledajte sebe, svoj zivot, odnose, prijatelje, znacaj..."
BhK
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Meditacija   sub lip 04, 2016 11:28 am

Ko/sta  bi ja bio bez misli  ja?
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Meditacija   uto lip 07, 2016 6:45 pm

how do i print screen

I indijanci znali za identitete:

"Indijanci iz plemena Čo-Du kada se susretnu ne pitaju jedan drugog - Kako si? Ili Šta radiš? Oni pitaju - Kako se zoveš danas ? Ili Kako se zoveš sada?
Jer stanje u kome se nalazimo se stalno menja! Odgovor može biti naprimer - Lagana kao povetarac, Gladan kao vuk, Sladak san, Jutarnja rosa, Hladna kafa, Tragač za istinom....
A KAKO SE TI ZOVEŠ SADA ?"
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Meditacija   pet lip 10, 2016 9:09 am

20mb image hosting
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male
Capricorn Broj postova : 933
Registration date : 07.10.2015

PostajNaslov: Re: Meditacija   pon lip 13, 2016 11:45 am

leont je napisao/la:
Ko/sta  bi ja bio bez misli  ja?

iz "srednjeg puta"
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Meditacija   pon lip 13, 2016 12:15 pm

pc screenshot

Mantra, Devocija, Učenje i Užičko Kolo
Posted by Bhaerava Kaala

"Mnogo je tekstova napisano o Mantrama, o Meditaciji, o određenim spiritualnim metodama i mnogo tih tekstova razumljeno je na način da ljudi imitiraju tj. lažno sebi pribavljaju osjećaj da su duhovni ili da su postigli nešto. Čak ni riječ “imitacija” ne znači da čovjek osobnošću imitira određeno dostignuće ili se s njime poistovjećuje jer će Osobnost da to iskoristi zarad svoje veličine i značenja a ne zarad Rada ili Učenja na što se i odnosi ta riječ. Imitirati ne znači lažno se uvjeravati da ste svjesni ili da ste postigli nešto, već znači da stvorite uvjete koji SLIČE uvjetima stanja koje se imitira i to se odnosi na Unutarnji centar koji je odvojen od Osobnosti i ne dopušta da Osobnost preuzme zasluge “imitacije” koja se trenutno odrađuje. Svako Učenje je Praktično – a u Praktičnom ono obuhvata i teoriju i filozofiju – i pad Učenja na dijelove u čovjeku koji pripadaju Osobnosti znači degradaciju Učenja i Značenja koje ono ima. Degradirano Učenje nema ni snagu, ni Značenje a ni Vrijednost koju treba da ima kako bi proizvelo određene pomake unutar ljudske svijesti. Otuda je posebna briga unutar Učenja da samo Učenje i Znanje koje ono daje ne padne na dijelove Osobnosti ili dijelove koji su mehanični i koji služe gospodara kojeg nazivamo Osobnost ili Legija u nekim svetim spisima jer je to najbrži način uništavanja Učenja. Kada je Učenje u vama uništeno jer ste ga pogrešno upotrijebili to znači da je uništeno i kretanje ka Cilju koji ste sebi postavili. Ali to sam ponovio tisuću puta i više ne namjeravam ponavljati.
U Učenju se kaže da samo “viša Emocija može kontrolirati nižu emociju”. Učenje isto tako kaže da “mantra mora biti pravilno izvođena, usklađena i da morate znati ispravno značenje mantre” kako bi ona dala rezultat. Sve što Učenje kaže, ako je to Istinsko Učenje a ne degradirano učenje koje se danas daje pod patronatom raznih “majstora” i “gurua” i njihovog mističnog značenja, ima svoje Značenje i Vrijednost i ako se olako prihvati ne vodi Razrješenju ili Neutralizaciji različitih kontradiktornosti u čovjeku, transformaciji i transcendenciji. Suočiti se sa Emocijom ili da budem precizan Vitalnom Kretnjom koju ljudi nazivaju Emocijom – jer ako je i Niža “emocija” emocija onda je ni viša emocija ne može razbiti niti transformirati – jedan je od najtežih dijelova Učenja, jer na Emotivnom centru ili Umu započinje bilo koja identifikacija ili vezanost. Otuda u mnogim Učenjima se kaže da je početak rada na Emociji prestanak identifikacije sa njom, ali i ne prihvaćanje emocija “zdravo za gotovo” ili drugim riječima ne prihvaćanje da su one ispravne i da je njihovo tumačenje istinsko. Naravno, ovo se kosi sa svim onim što spiritualne tehnologije i imitacije Učenja govore. Oni kažu da je emocija bitna i da je emocija autentičnija od intelekta. To samo govori u stavu koji im se sviđa ali ne i Razumijevanju koje je potrebno na Stazi a kasnije i na Putu – Staza i Put nisu jedno te isto i to sam ranije pojašnjavao. Sama konstatacija da je emocija autentičnija nije neispravna već je ispravna ali ne i značenje koje su dali toj konstataciji. Osnovno pitanje je odakle je došla ta konstatacija kao i na što je u čovjeku “pala” ta konstatacija?
Pošto je današnja Spiritualnost leglo nesposobnih ljudi koji su u njoj našli način da sami sebe zaštite i nikada ne dođu do promjene – čast izuzetcima – mogu reći da je konstatacija o autentičnosti emocije također lažna kao i sam njihov interes ka Duhovnosti ili Spiritualnosti. Autentičnost Emocije nije u tome da li vam se to sviđa ili ne sviđa, da li to odgovara vašem voljenju ili ne voljenju, da li je to u skladu sa vašim filmom koji gradite, tj. imaginacijom ili nije. Autentičnost Emocije je u njenom pročišćenom stanju. Naravno, ova konstatacija može biti istinska i na nižem dijelu Emocije, u Vitalnom Umu. Ali ne pozitivno kako bi to ljudi voljeli već u objektivnom dokazivanju da komentar koji dajete na ljubazan način osobi koja vas iritira nije istinit u odnosu na dublju vitalnu kretnju mržnje, zavisti, ljubomore, ljutnje koju u sebi osjećate. Otuda vaša Vitalna kretnja pokazuje da je ono što osjećate dublje u sebi autentičnije od onog pretvaranja koje glumite ispred osobe koja ima moć autoriteta ispred vas, bila ona šef ili prijatelj kojeg ne želite naljutiti. Ako ste Pažljivi i primjenjujete Učenje onda vam je Vitalna kretnja pokazala na autentičan način gdje se “nalazite” u tom trenutku i šta stvarno osjećate kao i šta glumite ili koju ulogu igrate te proizvodite lažne predstave u odnosu na čovjeka ispred vas. To bi bilo tumačenje sa stanovišta Učenja o Autentičnosti “emocije”.
Ako ste zaljubljeni u nekoga to ne znači da je ta vitalna kretnja autentična sa stanovišta Autentičnosti Čovjeka koji je Budan. Ali je autentična u odnosu na ostale vitalne kretnje, ponašanje i slično kada glumite da niste zaljubljeni u tu osobu.
S ovim dobivamo mogućnost da uvidimo da Autentičnost nečega je uvijek u odnosu na Cilj kojem težite ali i u odnosu na Više Stanje Svijesti. Niže stanje Svijesti je uvijek lažno u odnosu na Više Stanje Svijesti. Iako ono ne mora biti lažno u odnosu na osobu koja boravi u toj ravni postojanja.

Da bi se bilo šta kontroliralo ili da bi se u odnosu na nešto bilo u položaju Gospodara potrebno je da vi budete u višoj ravni postojanja nego taj dio koji želite da kontrolirate ili da njime gospodarite. Ispravno bi bilo reći da kontrola pripada nižoj ravni postojanja a da je Gospodarenje Viša ravan postojanja. Ali znam da mnogi ne primjećuju razliku u ovim riječima. Rad uvijek govori o Gospodaru. Ne o kontroloru. Kontrolor je manifestacija Lažne Osobnosti ili tzv. Ega, kako to spiritualnost naziva. Gospodar je Svijest koja je Istinska ili Istinsko Ja koje je povezano sa Promatračem i samim činom promatranja.
Sada, Mantra i Devocija su dva načina da se zagospodari nižom manifestacijom osobnosti te da se pomoću njih spusti Viša Svijest u niže dijelove Uma. I naravno sa ovim ulazimo u opasniji dio Učenja. Ne opasan sam po sebi već po načinu na koji ćete ovo shvatiti. Riječ “shvatiti” i “razumjeti” su dvije različite riječi kako po značenju tako i po stanju svijesti koje iza njih stoje.
Mantra i njeno Značenje su način djelovanja na Intelekt koji ih usvaja ali i na Emociju koja će tim gospodariti sa Vitalnim umom. Devocija je imitacija Više Emocije ili Emotivnog Uma na nivou Psihološkog tijela ili Istinskog Ja.
Mantra kazuje o čemu se radi i usmjerava Um na Cilj stvarajući ili imitirajući Svijest Višeg. A Devocija je emotivna imitacija Više Emocije kada je usklađena sa Stanjem Svijesti. Jasno je da je ovo JEDNO od tumačenja u skladu sa onim što se pojašnjava i čemu određeno pojašnjenje teži. Postoji još pojašnjenja kako nižih tako i viših, ali sada nam nisu potrebna.
Kada se Mantra uskladi sa Devocijom dobiva se specifično stanje Svjedočenja ili Više Svijesti koje u susretu sa nižim i svakodnevno mehaničkim načinom manifestacije Uma i njegove kreacije Osobnosti stavlja pod kontrolu ili Gospodari sa nižim manifestacijama, te ste kroz to dobili ALAT TRANSFORMACIJE s kojim možete djelovati na niže manifestacije Uma i Osobnosti, na kraju i tijela.
Kaže se da svaka Mantra privlači određeno božanstvo u manifestaciju kada je upotrebljavate. I naravno spiritualac vjeruje u to. Kada čovjek u Radu vjeruje u to tada imamo problem. Jer to nije čovjek koji može biti u Radu. Njemu je mjesto u Spiritualnosti i imaginaciji koju ona nosi a ne u Radu koji vodi ka Putu. Ovo vam neću pojašnjavati jer nisam ni plaćen da vam pojašnjavam, ali je ovo dobra naznaka da preispitate svoje stavove koje ste prihvatili ili koje su vam nametnuli autoriteti koje smatrate “prosvijetljenima” ili “probuđenima”.

Mantra ima moć, ne kako to dobrodušni hindus koji stoji na palcu tumači i samo želi određenu zaradu nad naivnim zapadnjacima, da promijeni stanje svijesti kojim prilazite određenoj stvarnosti ili unutarnjoj stvarnosti. Također – kako bi taj dobrodušni hindus rekao “mantre nemaju uticaj na zapadnjake jer njihov sistem vrijednosti je drugačiji od našeg” i naravno ne znajući šta to znači – mantra ima svoje značenje koje je ISTO za sve ljude ne samo za hinduse ili muslimane ili istočnjačke narode. Ali je oslobođeno ludosti koju ima današnji hinduizam, budizam, islam i druge religije koje nisu ništa drugačije od kršćanstva iako su nama malo egzotičnije i samim tim privlačnije. Oslobođeno ludosti znači da božanstva u tantri nisu ni stvarna ni nestvarna jer ne označavaju nikakve bogove kako to prosječan spiritualac razumije već označavaju Sile koje gospodare nad različitim regijama kako izvana tako i iznutra. Te Sile u sebi kriju moć i snagu i ako su shvaćena kao nešto izvan vas imate novi problem i samim tim pod kontrolom ste tih sila. Ali ako ih shvaćate onako kako vam Učenje govori da shvatite tada shvaćate da ste vi taj koji ima kontrolu nad svojim životom samo pod uvjetom da POSTOJITE IZA NJEGA.

Značenje Mantre se daje na Inicijaciji i kada se dobije značenje uz tumačenje šta i kako se radi sa njom vi dobivate oruđe za transformaciju. Devocija u tom smislu koja je dio Tantričke tehnike Meditacije smješta vas u više dijelove Uma ili imitira Višu Svijest koja je tada oruđe za transformaciju vitalne kretnje u vama. Vitalna kretanja koja je viđena i kojoj nije data snaga, tj. od nje ste odvojeni i vidite da dolazi iz poistovjećivanja sa određenim značenjem i vrijednostima koje ste sebi dali ne može da bude jača i zarobi vas ukoliko znate kako da koristite Devociju u susretu sa njom. Problem u ovom slučaju jeste da li ŽELITE da promijenite mjesto u kojem ste do sada živjeli ili želite da “služite dva gospodara” u smislu da ono što vam se sviđa ne mijenjate a ono što vam se ne sviđa mijenjate u skladu sa Učenjem. To je već osnova s kojom s kojom ste ušli u Učenje i Rad. A mogu vam reći da čistoća motiva i cilja s kojim ste ušli u Rad nije ona s kojom možete da odradite većinu stvari koja se od vas traži kada ste u Učenju.

Da bi se Učenje primijenilo potrebna je Jasna i čvrsta Odluka koja postepeno prelazi u Volju da primijenite Učenje i da Učenje stavite iznad sebe. A to znači odustajanje od Samo-volje Osobnosti. A to većina čak ni u Radu nije spremna otuda i njihova nemoć da prate ono što Učenje od njih traži.
Učenje govori o tome da nijedna Vitalna Kretanja nije ispravna i da dolazi iz pogrešnog dijela vas i ide osnažena ka drugim pogrešnim dijelovima vas te da se od njih morate distancirati, promatrati ih, zamijeniti ih i na kraju transformirati. Ukoliko ijednu vitalnu kretnju prihvatite kao stvarnu mnogima koje ne želite biće otvoren ulazak u vaš sistem i na kraju poraz u skladu sa Vitalnim kretnjama koje su vas preuzele. To je zato što vi ne poznajte svoj sistem i dopuštanje jednoj kretnji znači dopuštanje i drugim srodnim kretnjama vlast nad vama. “Nad vama” ukoliko ste shvatili da vi ne postoji kada niste svjesni.
Devocija mora da postoji u pozadini svake kretnje i samo tada sa određenom sigurnošću možemo reći da je čovjek siguran od upliva vitalnih kretnji. Ako nemate moć da Devociju držite u pozadini onda morate steći Moć Promatranja i Uviđanja kretnji koje se javljaju kako bi mogli da Gospodarite sistemom u kojem živite.
Kada ponovite Mantru i znate njeno značenje te upotrijebite Devociju u skladu sa Mantrom vi se izdižete iznad kretnji sistema i spuštate u sistem određenu Snagu i Moć da gospodarite njime. Mantra koja se ponavlja na mehaničan način nije Mantra koja daje moć nad sistemom. Devocija koja upotrebljava vitalnu kretnju nije Devocija jer Devocija se odnosi na Emotivni Um koji je iznad Vitalnog Uma. Viši dijelovi Uma su dijelovi koji mogu da imaju Devociju i koji mogu da daju Značenje koje vam Mantra saopćava. Mehanički dijelovi Uma u kojima svakodnevno živite nisu dijelovi koji mogu da donesu promjenu i da transformiraju čovjeka u Višeg Čovjeka. Ti dijelovi koji su viši moraju biti Sveti, a sam Rad sa alatima mora biti u sferi Svetosti inače ne daje rezultat. Stoga se o Učenju ne može raspravljati, ne može se dovoditi u svakodnevne dijelove vas, ne može se koristiti kao krilatica ili citat na facebook-u ili u kafani kako bi pobijedili sugovornika. Učenje mora biti zaštićeno. A zaštićeno je jedino na način da mu se da određena Svetost. A svetost mu se daje promjenom značenja koje ima i vašim suglasjem sa tim značenjem. Mantra je Značenje Devocija je Snaga. Znati kako promijeniti Značenje svijeta i sebe i kako dati sebi Snagu Znanje je koje se prenosi Učenjem ali samo onda kada se Učenje uzme kao najvažnija stvar u vašem životu. Ili bolje rečeno, kada se Učenje uzme kao jedina stvar u vašem životu kroz koje se Razumije da ni “vaš život” nije vaš život već život nečeg drugog. A Mantra i Devocija vam kažu čega to drugog.

U drvena vremena Učenje nije mogao dobiti nitko tko nije POSVEĆEN. A „posvećenost“ nije VIP status, već „genetika“ koja stoji iza onog koji je ušao u Učenje, a to znači njegova povezanost sa Učenjem, ali i njegova Predaja Učenju. Danas u Učenje ulazite tako što kliknete na neku web stranicu i počnete ponavljati ono što tamo piše dajući sebi značenje koje nemate. A to se zove, u dobrim drevnim Učenjima kao što je recimo Izvorno Kršćanstvo, KRAĐA. A Krađa je grijeh. A grijeh je pogrešna upotreba ili promašen Cilj, Značenje, Vrijednost. Ali uzeti čak i ono što dobijete klikom na neki web link i PRIMIJENITI to nije grijeh. Jer tada znate da vi niste vlasnik toga, da ste vi budući Učenik i da ste spremni da se mijenjate u skladu sa onim što ste pozajmili od nekoga. Iako danas više ne važe Drevni Zakoni, barem ne u vanjskom životu, oni su itekako važeći u Unutarnjem Životu Posvećenost je ono što vam daje mogućnost da se promijenite. Naravno, ovo govorim za one koji nisu avanturisti, turisti, znatiželjnici ili vikend „vjernici“ unutar Duhovnosti. Da li ste ili niste možete samo dokazati sami sebi na način na koji prihvaćate Učenje i na koji način ga radite. A to je vaše lično (lažem, ali i laž je potrebna).
Transformacija bilo čega dolazi samo iz Svjesnog dijela koji ste Vi Sami. A da li ste odlučuje samo ono koliko ozbiljno i Odgovorno priđete sami sebi i Učenju. Otuda i izreka „sve je savršeno tako kako jeste“. Ali je bolje da vrijeme provodite u kafani i igrate Užičko Kolo nego da glumite Rad i trošite vrijeme Učenju. To je Autentičnije. Pun stol svinjetine i alkohola uvijek je autentičnije od glumljenja da ste zainteresirani za Učenje i Rad, dok ste u stvari zainteresirani da vam bude dobro i da uživate u svemu čemu uživate unutar života koji vodite. Malo sam sarkastičan. Da ne pomislite da sam ljut ili razočaran.

Moj grijeh je Sarkazam. Ljutnje i Razočaranosti duhovnim višem nemam. Sarkazam mi daje mogućnost da se nasmijem i sebi i vama. I obezvrijedim sve što želimo da smatramo vrijednim i da stavimo iznad Učenja i Rada.

Hvala na vremenu provedenom u čitanju."
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Meditacija   pon lip 20, 2016 4:54 pm

".Ali to je i dalje tvoja Priroda. Upravo si to rekla.
- Ne. To je manifestacija Stvarnosti koju doživljavaš kroz oblik Kalii ispred sebe koji sa sobom nosi kod ispoljenja u skladu sa simbolom kojem pripada. Ja nisam Kalii. Ja samo igram ulogu nje. Ja nisam žena, nisam ni bog, nisam ni tvoja ljubavnica, a nisam ni tvoj Majstor. Ti me vidiš u skladu sa tim, u skladu sa svojim očekivanjem, bojom kojom si me obojao, ukusom koji si mi dao. Ali ja nisam voda koja čeka da je neko oslobodi njene boje, ukusa i svrhe. Stvarnost sam koja je dopustila da me ti doživiš tako, ali u meni nema ničeg što bi odgovaralo tvojoj slici koju želiš da mi nametneš. Ovo tijelo koje toliko želiš, ovaj Um koji ti se sviđa, ova Moć koju manifestiram kroz sebe, sve to je samo odgovor na želje koje si ubacio u mene, ali to nisam ja. Glumim sve uloge koje treba da glumim da bi došla do tebe, imam sve maske u skladu sa ulogama, mijenjam pozornicu kako tebi odgovara i u trenutku kada tvoj um pomisli da je siguran, da je našao ono što je željno čekao, kada se opusti, ja pokazujem svoje Istinsko Lice i svoju Istinsku Stvarnost. Uništavam svaku kreaciju koju si stvorio ne shvaćajući da si sam sebe uveo u zamku koju sam vješto odigrala samo sa jednim ciljem, da probudim Stvarnost koja sam Sama Ja unutar tijela i uma koji leži ispred mene u ovom trenutku."

Intervju sa Kalii
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Meditacija   uto lip 21, 2016 4:29 pm

NEMA INDIVIDUALNOG "JA" KOJI BI IMAO SVRHU

Misliš da se moraš prosvijetliti.
Ne moraš, jer već jesi prosvijetljen.

Misliš da moraš slijediti put do tamo.
Puteva nema.

Misliš da je prosvjetljenje cilj.
Ciljeva nema.

Misliš da moraš promijeniti sebe i svijet kako bi postao bolji.
Nema se što činiti.

Misliš da možeš naći Boga na Tibetu ili u Indiji.
Nema se kuda ići. Svijest je svuda ista.

Misliš da je ishod tvoje osobne priče bitan.
Sve je isto, bez obzira na ishod.

Misliš da je tvoja priča stvarna.
Ona je iluzija, san.

Misliš da kontroliraš svoj život.
Samo si lutka Izvora.

Misliš da imaš slobodnu volju i biraš.
Postoji samo sudbina koju slijediš.

Misliš da tamo vani imaš neprijatelje.
Tamo vani je samo Izvor.

Misliš da postoji magična formula za pronalaženje Boga.
Opusti se, već si u Njemu.

Misliš da je svačija drama stvarnost.
Sve je to načinjeno od dima i ogledala.

Misliš da Bog želi višu svijest na planeti.
Izvor je ovdje samo kako bi se igrao u ograničenosti.

Misliš da te Bog drži odgovornim.
Karme nema.

Zabavljen si prosudbama, uporedbama, mišljenjima i predrasudama.
Postoji samo ono što jest, kako jest. Upravo onako kako treba biti.

Želiš biti važan i cijenjen.
Samo bivaj.

Bojiš se smrti kao najtragičnijeg događaja u svom životu.
Smrt je kraj ograničenja.

Žališ zbog prošlosti, brineš u sadašnjosti i bojiš se budućnosti.
Opusti se. Ti si beskonačni Izvor koji sniva zabavni san.

Intrigiran si složenim teorijama zavjere.
Postoji samo Izvor koji se zabavlja.

Misliš da postoji svrha tvog življenja.
Nema individualnog "ja" koji bi imao svrhu.

Postoji samo Izvor.
On ima svrhu, koju ne možeš spoznati kroz svoj konačni um.

- Satyam Nadeen -
http://www.nonduality.com/satyam.ht...
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Meditacija   uto lip 21, 2016 8:46 pm

zemlja ušla u doba izrođenosti kada se budistička učenja više ne shvačaju u cjelini i njegove prakse više ne vode prosvijećenosti. to je vrijeme predostrožnosti.
kakuzo okakura pita: da li ste nekad vidjeli zmaja?
kakuzo okakura odgovara: polako mu se i oprezno približite, jer nijedan smrtnik ne može preživjeti pogled na cjelo zmajevo tjelo. on je genij snage i ljepote. on je duh promjene i zato života samoga. skriven u pećini nepristupačnih planina ili sklupčan u nedokučivim dubinama mora. on čeka vrijeme kada će polako krenuti u akciju. on se razotkriva u olujnim oblacima, pere svoju grivu u crnilu vrtloga. njegove kandže su račve munje a krljušt mu blista u lavežu kišom okupanih borova. njegov glas čuje se u uraganu koji ;dok vitla opalim lišćem; ubrzava dolazak novog proljeća. zmaj sebe razotkriva - samo da bi ponovo isčeznuo. [ernest ingersol: zmajevi istoka]
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Meditacija   uto lip 28, 2016 9:30 am

Nema li tokom dana samoprisecanja ili devocije ili sluzenja, kako god i koliko god, tog dana si bio mrtav.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Meditacija   čet lip 30, 2016 6:54 pm

"Ne brini o tome što Univerzum misli o tebi. Na sve što misliš, radiš, osjećaš, itd. on ima isti odgovor:"

https://www.youtube.com/watch?v=c8Sp7PJI86Q
[Vrh] Go down
web dust
Majmun

Male

PostajNaslov: Re: Meditacija   pon ruj 26, 2016 8:53 pm

.... a u mexiku potomci maya (ili već)  ovak o meditaciji vele

http://mxcity.mx/2016/03/36902/
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur

Male
Libra Monkey

PostajNaslov: Re: Meditacija   uto ruj 27, 2016 10:14 am

What’s It Like, What Does It Mean to “See the Tao”?
People have asked what’s it like upon awakening. What’s it like to "see the Tao" - what’s that mean?

http://www.meditationexpert.com/zen-buddhism-tao/z_what_is_seeing_the_Tao.html
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Meditacija   Today at 7:35 am

[Vrh] Go down

Meditacija
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 11 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Similar topics
-
» MEDITACIJA