Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Meditacija

Go down 
+30
Kahali
2pac
Madonna
Prizemljivac
Michael1
Zyon
timaritelj
primitive101
Green
MoW
Sedežničar
wanderer
Dantalion
Marko251988
Annabel Lee
MaTT
guitar_master
Flamezar
ukiss
flory
Chakotay
garfild
zvezda
floridana
gloria_g
Nefertiti
Galileo Galilei
Alpha
Svjetloisjena
Merkurica
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 1:38 am

Meditiram nažalost rijetko, ali kad meditiram postižem onu pravu dubinu, dubinu u kojoj je takav mir a istovremeno takva energija da se to teško da opisati nekome tko to nije doživio. Usredotočen na subjekt, tj. na ono što gleda, vidi, čuje, osjeća; dolazim do ničega. Istovremeno potpuno miran i istovremno potpuno budan s otvorenom širinom dolazim do toga. I tamo postoji samo to, tamo subjekt meditira nad samim sobom i ne samo da može, nego i želi ostati tamo zauvijek.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 12:09 pm

Sedežničar, što misliš, zašto više ljudi ne meditira?
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 3:09 pm

Ček, da li pitaš me zašto više ljudi zajedno istovremeno ne meditira ili me pitaš zašto danas općenito malo ljudi meditira, nisam sasvim precizno shvatio...

Meditacija utišava čovjek ego (čovjekove misli koje vezane za ego), a čovjekov ego je vrlo moćan i stalno vidi nešto šareno što bi trebalo biti izuzetno važno. I to šareno djeluje jako privlačno, a u stvari je to ona negativna praznina, koja nije praznina ali koja duhovno isprazni čovjeka. I ne djeluju sve stvari jednako, neke stvari su slađe a neke su samo prvotno zanimljive, zato čovjek ima osjećaj da postoji nešto izvana što je presudno bitno. Danas pogotovo kako je svijet ubrzan s jedne strane je dostupno puno informacija pa se između ostalog može lako doći do informacija o meditaciji a s druge strane puno različitih (drugih) informacija ima zasljepljujući učinak. Pogotovo nije jednostavno privuć više ljudi istovremeno na takvo što kad svaki ima neke svoje razloge i želje koje su u tim trenucima važnije.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimesri stu 10, 2010 12:35 pm

Mislio sam na to da danas mali broj ljudi meditira.

Naime, danas, više nego ikada, zaslijepljeni smo različitom materijalnošću u vidu šarenila boja i zvukova. U stvari je to praznina, iluzija kao što kažeš, no ljudima ona treba jer ne znaju za ništa drugo osim te praznine.
Sedežničar je napisao/la:
Pogotovo nije jednostavno privuć više ljudi istovremeno na takvo što kad svaki ima neke svoje razloge i želje koje su u tim trenucima važnije.
I o tome se radi. Nedostatak vremena zbog drugih interesa je moguća posljedica toga što ljudi misle da im je meditacija beskorisno uloženo vrijeme...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimesri stu 10, 2010 12:50 pm

Ja mislim da je problem nedostatak edukacije. Ljudi niti ne znaju sto se postize meditacijom niti sto da ocekuju niti koje su tehnike. Nista. Danas moze svatko za sebe educirat preko neta ali prije 20 godina si mogo pjevat borbene :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimesri stu 10, 2010 1:00 pm

Problem je i u tome što ljudi ne pjevaju više, pa makar borbene. :D

Naime, pjevanje, mantranje, molitva i meditacija su sve načini kako se možemo dovesti u ravnotežu i duhovno unaprijediti. Samo je stvar u različitim pristupima. Pjevanje je od svega nabrojenog najprirodnije, tj. najviše svojstveno prosječnom čovjeku. Međutim, ljudi više niti ne pjevaju, a kamo li da idu mantrati, moliti se ili ne daj bože meditirati. To je valjda sve od sotone poteklo. :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimesri stu 10, 2010 1:23 pm

Pjevaju, pjevaju. Samo je bas problem sto pjevaju borbene ili narodnjacke :P
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimečet stu 25, 2010 6:46 pm

3D pogled na dijafragmu:



I dijafragmično disanje u praksi:

[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimepon pro 27, 2010 1:28 pm

Počela sam meditirati s mantrom. Koliko znam, mantra se može ponavljati na glas ili mentalno. Više mi paše mentalno pošto mi je zvučna izolacija u stanu loša :P
Zanima me, može li se to raditi na krivi način?
Savjeti su dobrodošli :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimepon pro 27, 2010 1:41 pm

Ovisi naravno što si uzela za mantru, no nema ti tu pravila, nekome će ista meditacija biti bez veze, dok će nekome biti super. Sve ovisi o tebi, ako se ti dobro osjećaš i ako osjećaš pozitivne pomake, super, ako ti se pak čini da bi trebala nešto promjeniti, slobodno to promjeni.

No ne sumnjam uopće da je tvoja mantra nešo jako lijepo i pozitivno :)
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimepon pro 27, 2010 6:41 pm

Osim mantranja "Ubi, ubi, ubi" i slično ne vidim kako bilo koja mantra može biti loša.
Savjeti? Važno je da ti je udobno i ugodno jer ako si sjediš na nozi, štipaš ili si u bilo kojem položaju u kojem ti koncentracija bježi na fizičku neugodu, onda to više nema smisla
:)
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimesri pro 29, 2010 3:31 am

flory je napisao/la:
Počela sam meditirati s mantrom. Koliko znam, mantra se može ponavljati na glas ili mentalno. Više mi paše mentalno pošto mi je zvučna izolacija u stanu loša :P
Zanima me, može li se to raditi na krivi način?
Savjeti su dobrodošli :)

Mantra je samo alat ili tehnika kojim postižemo koncentraciju.
Dakle svejedno je da li ćeš mantrati glasno ili mentalno, koristiti neka druga pomagala kao svijeću, točku, muziku i sl.
Važno je čim prije doći u stanje koncentracije. :)
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimesri pro 29, 2010 5:30 pm

Hm.. mislila sam da ima više učinka osim bolje koncentracije. Npr. ako ponavljam "ljubav, ljubav" da će se i širiti energija ljubavi. Ne znam jesam li dobro objasnila scratch
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimesri pro 29, 2010 5:34 pm

...na neki način da, jer naše misli i namjera može imati učinak i na ovu fizičku stvarnost.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimesri pro 29, 2010 5:35 pm

Jesi, mislim da te svi kuže. Kada mantramo riječi onda ih i povezujemo sa emocijama.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimesri pro 29, 2010 5:54 pm

...ali i ne samo za vrijeme mantranja ili meditiranja, nego i kasnije ta misao i emocija ostaje u nama i tako ju svijesno ili nesvjesno širimo i na druge :)
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimečet pro 30, 2010 3:32 am

flory je napisao/la:
Hm.. mislila sam da ima više učinka osim bolje koncentracije. Npr. ako ponavljam "ljubav, ljubav" da će se i širiti energija ljubavi. Ne znam jesam li dobro objasnila scratch

Gledaj, da bi ti mogla širiti energiju ljubavi moraš je prvo naći u sebi, prepoznati i tek onda je dati drugima.
Znači moraš poći unutar sebe, unutar prirode svog uma. Vidjeti sebe kakva si u svojoj biti i iskusiti sve ono što ćeš tamo naći.
A unutra ima svega. I dobrih i loših stvari. E sad, svrha meditacije je da počneš prihvaćati sebe onakvom kakva jesi da bi kroz takvo prihvaćanje
mogla ostvariti jedan kvalitetno potpuniji odnos sa svojom probuđenom prirodom.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimečet pro 30, 2010 1:35 pm

@Wanderer, razumijem :) Malo sam karikirala prethodni post kako bih lakše objasnila na što ciljam.
Usput, mislim da se energija ljubavi može na razne načine širiti. Djeca su ju sposobna širiti , makar nesvjesno ;)
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimečet pro 30, 2010 4:56 pm

@ flory, ovo s djecom si dobro primijetila. U tome i jest kvaka. Meditacijom treba probuditi dijete u sebi i onda si sposobna za sve dobre stvari koje želiš učiniti :)
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimečet pro 30, 2010 5:01 pm

Al ne sva djeca. Nažalost sve je više djece koja već u vrtičkoj dobi budu prezaokupirana materijalnim. Vidla sam i čula slučajeve gdje nekoliko djevojčica od 4 i pet godina odbijaju druženje sa jednom i vrijeđaju je samo zato jer nema Hello Kitty majcu. Bolesno je to malo, ali potječe od odgoja pa su u stvari djeca zatrovana ponašanjem i mišljenjima roditelja.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimečet pro 30, 2010 8:02 pm

Ja imam dvije necakinje od sestre od 4 i 7 godina i kad idem po njih u vrtic ili skolu vec vidim koliko su djeca izmanipulirana crtanima,bakuganima,pokemonima itd...Roditelji nisu svjesni da Tv manipulira djecjim mozgom...Treba djecu cim se rode da se uci istini,a ne da im se pricaju bajke.Djeca su svjeza i cista,tek su se odvojila od bozjeg jedinstva i mnogo su blize bogu nego mi "odrasli"...Cudo je koliko odrasli nisu toga svjesni i omalozavaju mogucnosti djece...To je jako opasno i negativno...Djeca su cisti bogovi na djelu...
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimepon lip 16, 2014 1:13 pm

Počeo sam meditirati nedavno jer sam na net-u pročitao da je korisno ako se osoba želi osloboditi nekih strahova, kažu da poboljšava koncentraciju i pamčenje a drugi kažu da može biti opoasno npr.da osoba može postati psihotična ili imati probleme sa demonima itd. zanima me koliko ima istine u obje teorije ako ima netko sa iskustvom da nam pojasni za čega služi meditacija i dali je sigurno koristiti?
[Vrh] Go down
Zyon
Žaba
Zyon


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 249
Age : 26
Registration date : 09.03.2014

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimepon lip 16, 2014 2:33 pm

Twmu o meditaciji imaš na duhovnosti... Točnije tu: https://ce-4.forumotion.com/t852-meditacija?highlight=Meditacija

Koliko ja znam, pošto se upuštaš u "duhovne vode" meditacijom, postaješ otvoreniji recimo duhovnome, te "uzvišeniji", ali i demoni su duhovno, i lakše dođu do tebe jer se meditacijom povezuješ s svime time.

A to dobar ili loš učinak ovisi isključivo o tebi i svrsi meditacije. Može zbog duhova itd proizvesti još veći strah, a može imati blagotvorni učinak. Moraš znati granice i biti upućen te bez stresa i straha, opušten da bi uopće mogao početi s manjom mogućnošću za poslijedice, te se znati "kontrolirati".
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimepon lip 16, 2014 2:50 pm

timaritelj je napisao/la:
a drugi kažu da može biti opoasno npr.da osoba može postati psihotična ili imati probleme sa demonima itd. zanima me koliko ima istine u obje teorije ako ima netko sa iskustvom da nam pojasni za čega služi meditacija i dali je sigurno koristiti?

Ovakve gluposti često dolaze iz usta raznih popova, pa čak i ovog lika na tvom avataru koji su ko fol puni znanja, i po njima je meditiranje očijukanje s sotonom.
Uglavnom logično je da to nema veze s tim.
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitimepon lip 16, 2014 5:44 pm

Ovakve gluposti često dolaze iz usta raznih popova, pa čak i ovog lika na tvom avataru koji su ko fol puni znanja, i po njima je meditiranje očijukanje s sotonom.
Uglavnom logično je da to nema veze s tim.[/quote]

Tko meni garantira da to nije očijukanje sa sotonom?  inače to mi je rakao čovjek čiji otac se time bavi i kaže da je moguče psihotično ponašanje i nediraj mi Jozu Bozu on je kraljina  zubi  i samo mi nemoj te govore mržnje ovdje pisati jer nisam temu pokrenuo zato da se pljuje po bilo kome nego me zanima meditacija ako imaš nekakog iskustva piši o tome eto... tup
[Vrh] Go down
Sponsored content





Meditacija - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Meditacija
[Vrh] 
Stranica 4 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Meditacija Ram Bahadur Bomjona
» Simboli i poruke tokom meditacija
» Kakva vam meditacija odgovara ovisno o horoskopskom znaku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: